NU. Geref. school in impasse over benoeming hoofd Problemen in VOORSCHOTEN Vele plaatsen nog steeds geïsoleerd Nederlandse schepen in nood door ruw weer TO""-- - lage®e GOEDKOPER KALFSVLEES NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 21 JANUARI 1963 DE vereniging voor onderwijs op Gereformeerde grondslag hield vrijdagavond In het jeugdgebonw van de Gereformeerde kerk een ledenvergadering ter be spreking van de rond de benoeming van een hoofd en van een onderwijzer (es) ge rezen moeilijkheden. De sltnatie is als volgt: Op een door het bestuur geplaatste advertentie hebben zich elf sollicitanten voor de functie van hoofd der school gediend. Eén van hen, de heer Smit, werd benoemd, maar die trok zich terug omdat hij geen genoegen wenste te nemen met de hem ter beschikking gestelde w ruimte (flat). Het bestuur heeft toen pogingen in het werk gesteld een meei presentatieve woning in huur te krijgen, maar tot dusverre is men daarin niet ge- slaagd. Er zit naar het oordeel van het bestuur niets anders op dan een woning te kopen en daartoe is machtiging van de leden vereist. Hieraan moet direct worden toegevoegd, dat een eventuele huizenkoop als consequentie zal hebben, dat va: ouders een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort moet worden gevraagd In de vorm van een nog nader vast te stellen bedrag per leerling. Zuivelafzet lijdt onder de koude (Van een medewerker) Leeuwarden noteerde 18 jan. voor alle Friese kaas weer onveranderd Het betrekkelijk krappe aanbad werd gemakkelijk geplaatst. De binnenland se afzet lijdt duidelijk onder de koude. Een groter deel van het huis houdbudget wordt thans bestemd voor de aankoop van brandstoffen. De uitvoer is ook nog slechts matige betekenis. In de eerste tien maanden van 1962 werd voor binnenlandse consumptie 76.618 ton kaas afgeleverd tegen 76.333 ton in de overeenkomstige periode van vorig jaar. Rekening houdende met de bevol kingsaanwas betekent dit. dat het ver bruik zich niet of nauwelijks heeft ge handhaafd. De heffing op het binnenlands ver bruik van 10 cent per kg heeft onge twijfeld invloed gehad op het verbruik, dat in 1961 niet onaanzienlijk hoger was dan in het voorgajind jaar. De stijgende tendens is thans duidelijk onderbroken Men kan stellen, dat door die heffing de kaasproduktie ongeveer f 100 miljoen meer heeft opgebracht doch wie met gespeend Is van enig marktinzicht zal hier ongetwijfeld veel vraagtekens plaat sen. Merkwaardig haast krampachtig stabiel waren de kaasprijzen op de Leeuwardense beurs in 1962, zich slechts enkele centen verwijderd houdende van de theoretische inleveringsprijs. Bij een melkproduktie die in de eer ste .week van het jaar ca. 1 hoger was dan vorig jaar. werd ca. 9 meer kaas geproduceerd. De botervoorraden in koel huizen blijven regelmatig teruglopen Per 5 jan. bedroegen de koelhuisvoor- raden nog 17.849 ton of 37 meer dan vorig jaar. Produktiecijfers (CBS) Kaas In tons volvet 40-f- boter 30 dec—5 jan. 1963 1704 803 1924 31 dec—6 jan. 1962 1588 721 1027 Dividendvoorstellen len. Chemische Fabr. v. d. Grinten zal eind maart over 1962 25 (v.j. 24) in con tanten plus 10 uit de agio- reserve in aandelen voorstellen, als mede de benoeming van de heer H. H. Wemmers tot commissaris; omzet en winst zijn bevredigend gestegen. Markt- en visserijberichten Visserij SCHEVENINGEN. 2! Januari Visserij- berichten. Besommingen kustvissers: SCH 91—2200. KW 142—3735. KW 1051520. SCHEVENINGEN 21 Januari Vlsserti- markt: 14.700 kg Aan' - 284Ustuks. vlug Prijzen (in guldens per kg): 3.25—3.60. 2e kwaliteit 3.05—3.20. 3e kwali- teit 2.S5—3. ROTTERDAM.21 januari Graanbeurs Tarwe, doorsneekwaliteit 17 pet. vocht tot 34. franco per auto. zomergerst tot 28 50. rogge tot 26. gi 47—53. schokker boner totaal 1496 .(levend gewicht): kalm. prijzen hoger, prima vleesvarkens bo ven notering, slachteeugen 1.50 per kg. KATWIJK AAN DEN RUN. 19 januari -Groenteveiling waspeen A extra 24 30— .36.20. AJ 21.70£5.50. All 3 50—10.50. B .b BI 12.40—15.70. BI grof 3.60— prijs, prim er, even stijve lering Varken 7. Bn 1 80- 43.000 kg Jaspeen 66.000 kg. Brand bij Oosthoek te Zoeterwoude In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over één ontstond brand in een opslag van houtafval in de timmermanswerkplaats op de eer ste verdieping van Oosthoek, beton- fabriek aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. De brand werd veroor zaakt door broei in het zogenaamde ..mothok". De Leidse brandweer, die het vuur bestreed met twee nevel- stralen en een straal lage druk, was na 20 minuten de brand meester maar moest nog geruime tijd ter plaatse blijven voor de nablussing. Een hoe veelheid van ongeveer dri* kubieke meter houtafval moest ujt elkaar wor den gehaald. Om vijf voor half vier kon de brandweer naar Leiden terug keren. De fabriek zelf is zo goed als onaan getast gebleven. Nederlanders herkennen t best een vliegtuig De internationale vliegtuigherkennings- kampioenschappen die zaterdagmiddag te Londen zyn gehouden zijn in een dubbele Nederlandse overwinning ge ëindigd. De ploeg van de Nederlandse Koninklijke Luchtmacht won de Blood- houndtrophee, terwijl een van de Neder landse deelnemers het individuele kam pioenschap behaalde en de Fokker D 21- trofee in ontvangst mocht nemen. Het maximum aantal behaalbare pun ten bedroeg 35. Korporaal B van der Klaauw (Oegstgeest) behaalde 30 punten en daarmee het individuele kampioen- Tegen de achtergrond van de pogingen, die het bestuur in het werk stelt schoolhoofd „van buiten" aan te trekken, moeten de uit de vergadering gestelde vragen worden gezien, waarom het thans fungerende waarnemende hoofd, de heer Joziasse, niet vo°r benoeming tot hoofd in aanmerking kan komen. „De heer Jo ziasse", aldus voorzitter Vermeer, „is niet benoembaar, omdat hij niet in het bezit van een hoofdakte is. En hoewel bekend is, dat hij voor die akte studeert, is het behalen daarvan nog veraf". Hierbij zij aangetekend, dat de heer Joziasse reeds slaagde voor het eerste deel van dat examen, en in juli aanstaan de in het bezit van de hoofdakte hoopt te zijn. Het bleek, dat de meerderheid van de aanwezigen niet kon inzien, waar om de heer Joziasse in afwachting van het resultaat van het examen voor de hoofdakte niet belast kan blijven met de waarneming van de functie „hoofd der school" De voorzitter zei dit als een belelds- aangelegenheid te beschouwen en geen aanleiding te zien dat beleid toe te lich- ten. En zeker niet, aldus de voorzitter, in aanwezigheid van het personeel, met name van de heer Joziasse zelf. Als die de vergadering zou willen verlaten Maar de heer Joziasse wilde dat niet en verklaarde daarenboven er geen enkel bezwaar t«rcn te hebben wanneer het be stuur deze kwestie in zUn bijzijn ter sprake zou brengen. Daar ging het be. stuur evenwel niet op in en toen was men nog even ver Weinig inzicht Ook op andere punten werd de leden weinig of geen inzicht verschaft ten aan zien van het hoe en waarom. Zo is er de kwestie van het door de heer Hooger- vorst ingediende ontslag en het onfcbre- van bestuurlijke belangstelling bij diens afscheid De kwalificatie ..duidelijk" gold meer oor de door de leden gestelde vragen an voor de door het bestuur gegeven antwoorden De aanwezigen werden dan ook, met uitzondering van het bestuur, niet veel wijzer. Is de heer Joziasse in dertijd door één of meer bestuursleden aangezocht hoofd der school te worden? Uit het antwoord van de voorzitter viel te distilleren, dat dit wel gebeurd kon zijn. maar dan niet uit naam van het be stuur. Rijst de vraag, of het bestuur wel licht innerlijk verdeeld is waar het be treft een eventuele benoeming van de heer Joziasse tot hoofd der school. Voorzitter Vermeer was wel duidelijk toen hij zei. dat personeelsaangelegenhe den onder het bestuursbeleid dienen te worden gerangschikt. Hij zei voorts, dat het bestuur door de leden is gekozen en daarom geacht mag worden het vertrou wen van de leden te bezitten. (Vervolg van pagina 1) Het passagiersschip Oost-Vlieland van de Terschellinger Stoombootmaatschap pij die wegens de ijsgang op de Wadden zee vanuit IJmuidcn een verbinding trachtte te onderhouden met de eilanden Terschelling en Vlieland in plaats van uit Harlingen, zoals normaal, moesi zaterdagmorgen kort na het vertrek ui' TJmuiden terugkeren. Door de harde oostenwind nam he' schip veel buiswater over, dat aan dek bqvroor. Men vond het onder deze om standigheden niet verantwoord de rei» voort te zetten. Vandaag zou men pro i een luchtbrug naar Terschelling in te stellen. Veerboten Veel veerboten, voorzover deze noq et waren uitgevallen, hebben het weekeinde met de grootste moeite en kele overtochten kunnen maken. De veerboot Zijpe van de veerdienst Zijpe-Anna-Jacobapolder kon zaterdag wegens het bevriezen van de buislei- ding, die van de waterleiding naar de pomp loopt, eerst om elf uur 's mor gens de eerste tocht maken Na twe ekeer varen was de ebstroom het daarmee afkomende ijs zo sterk, dat het niet meer ging. De sleepbooi nton heeft toen nog enkele malen en overtocht gemaakt voor passagier* n post. maar men moest de dienst an 15.00 uur overslaan wegens hei lage water. Nadien zijn nog een drie tal tochten gemaakt. Ook in de komende dagen moet reke- ■ng worden gehouden met de moge- Verschillende Nederlandse schepen hebben het de afgelopen dagen, voornamelijk als gevolg van het ruwe weer op zee, zwaar te verduren ge had. Gelukkig kon echter voldoende assistentie worden verleend, zodat niets rampzaligs is gebeurd. De 499 ton metende kustvaarder Parklaan, die vrijdagavond in de Goif van Biscaye in nood was geraakt, als gevolg van een schuivende lading, is zaterdagavond in Lorient aangekomen, samen met de IJmuidense zeesleper Friesland, die in de zware storm assi stentie verleende. De kustvaarder Aldebaran van rederij H. J. Smit uit Groningen is zondagmor gen op zeven mijl uit de kust bij Holy- Head in Ierland aan de grond gelopen Het schip (399 ton) kon na enkele mi nuten weer vlot komen en wist later naar de haven van Holy-Head te komen, waar het zal worden nagekeken. De coaster Hada 2, die in de nacht van donderdag op vrijdag in Het Kanaal ee: defecte stuurinrichting kreeg, bleef tot zaterdag in moeilijkheden. Eerst toen wist de bemanning vast te maken aan de sleepboot Utrecht, die sinds vrijdag middag in de buurt van het in nood verkerende schip voer Men is naar Brest gevaren, waar de Hada 2 gerepa reerd zal moeten worden. lijkheid, dat de verbindingen met hei eiland Schouwen Duiveland verbro ken zullen zijn. In Twerote maakt men zich enigszins ongerust over de aanvoer van stook olie, nu de binnenvaart vrijwel geheel stil ligt en het wegverkeer ernstige moeilijkheden ondervindt van de glad heid. De gemeente Hengelo heeft reeds be sloten de openbare scholen op zaterdag voorlopig te sluiten om op deze wijze olie te besparen. De gemeente hoopt, dat de bijzondere scholen dit voorbeeld zullen volgen. De N V. IJsselcentrale heeft bespre kingen gevoerd met de spoorwegen over de olie-aanvoer. Men heeft in Hengelo voor de centrale dagelijks 300 m3 olie nodig, maar er wordt mo menteel slechts 270 m3 aangevoerd De voorraad van 6000 m3 is door dit alles reeds tot de helft geslonken. Er is dan ook een ernstig beroep gedaan op de spoorwegen alle aandacht aan de olietreincn te besteden. Sf poorwegen Bij de Nederlandse Spoorwegen heeft men de afgelopen dagen veel mensen en materiaal ingezet om de banen sneeuwvrij te maken, deze enorme in spanning had succes en vaak dank zij het feit, dat er niet zo veel wind meer is als zaterdag, waardoor de sneeuw- verstuivingen minder hevig zijn. De vertragigen beliepen gisteren niet meer dan vijf tot tien minuten De Velsertunnel leek zaterdag op en kele plaatsen op een gigantische druip steengrot. Met een kraanwagen heeft men uit de tunnel grote ijspegels moe ten verwijderen, omdat deze een ge vaar voor het autovekeer dreigden te worden. De ijspegels waren op het diepste punt van de tunnel gevormd, omdat de tunnel niet waterdicht is. Nu is geen enekle tunnel waterdicht, maar in de Velsertunel krijgt het lekwater door de strengè vorst geen tijd om de afvoer te bereiken. Kolen Vanuit het kolengebied in Limburg wordt gemeld, dat de kolcnvoorzie- ning bij het aanhouden van de vorst ongetwijfeld spaak zal lopen. De kou heeft de vraag naar kolen meer dan verdubbeld. Zestig procent van de kolen die de bevolking van Nederland gebruikt wordt in de Limburgse mij nen gedolven. Voor de rest is men afhankelijk van Duitsland en Enge land Gezien de toestand van de we gen en de koude in deze langen ligt het voor de hand. dal de kolenaanvoer uit deze gebieden sterk zal terug lopen. Anderzijds, en daar zat een grote moei lijkheid. werd ter vergadering de machti ging gevraagd voor de aankoop van een woning (met de daaraan verbonden con sequenties) voor een toekomstig school hoofd. Deze laatste toevoeging duidt op het in deze door het bestuur gevolgde be leid. namelijk het aantrekken van een hoofd „van buitenaf". Klaarheid gewenst Het één bleek dus onverbrekelijk te zijn verbonden met het ander. Gaf zijn stem aan het voorstel van het be stuur een huis te kopen, dan keurde daarmee het beleid goed, zonder te weten wat dat beleid nu precies inhield. En daarmee lag het probleem ter tafel: óf het beleid uit de doeken en dan over het voorstel tot aankoop van een huis stem men. óf geen inzicht in het beleid en daarmede het uitspreken van een oordeel inzake de huizenkoop van de baan. Het bestuur persisteerde bij zijn me ning, dat beleid een interne bestuurszaak is en daarmee bleek men in een impasse te zijn geraakt. De controversen culmi neerden in een stemming over de vraag of al dan niet eersrte opening van zaken door het bestuur diende te worden ge geven. Een ruime meerderheid verklaar de zich vóór, en dat betekende tevens het einde van de bijeenkomst, omdat het be stuur er de voorkeur aan gaf zich eerst intern nader te beraden. Algemeen wordt gehoopt, dat dit be raad zal worden benut om te komen tot een openhartige aanpak van het geheel in het belang der school. De Nederlandse Christenvrouwenbond vergadert woensdagavond in een der lo kalen bij de Geref. kerk. De heer Bou- hof uit IJmuiden hoopt een lezing te houden over „Tangayikazending". Op 24 januari 's avonds om 8 uur be gint een bijeenkomst van de Nederland- Bond van Plattelandsvrouwen. Me- uw De Vrieze-Bloemsma bespreekt het door Clare Lennart geschreven boek „De ogen van Roosje". De Hervormde school houdt woensdag het Cultureel Centrum een ouder avond. Naast zang en voordracht door leerlingen van de school zal mej. J. Querido antwoord geven op de vraag: Federatie hulpverlening Aanvankelijk was het de bedoeling het tienjarig bestaan van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening te Voorschoten in december 1962 te herdenken. In verband met het lijden van Koningin Wilhelmlna werd de herdenking uitgesteld. Zaterdagavond had de receptie in het Cultureel Cen trum plaat». Buis sprong Zaterdagavond half tien sprong een hoofdwaterleidingsbuis aan de Dobbe- weg. Een uur later gebeurde hetzelfde aan de Tsjaikovskilaan. Tot in de nacht is men bezig geweest aan het herstel. Opsporing De politie is erin geslaagd de automo bilist die woensdagavond na een aanrij ding op de Voorstraat doorreed, op te sporen. Toneelavond Het was een goede gedachte Nutsbestuur het trieste „La balade du grand Macabre" van het programma af te voeren. Het seizoen is namelijk reeds geopend met een evenzeer triest paald niet verkwikkend toneelstuk „Jeugdproces" en het was goed het pu bliek eens Iets geheel anders voor te zetten. De Nieuwe Komedie bracht het bekende middeleeuwse drama „Marieken van Nieumegen" en wel op dusdanige wijze, dat het publiek door het staande brengen van een ware ovatie zijn dank baarheid voor het vertoonde spel tot uit drukking bracht. Het voor het voetlicht gebrachte was een gaaf geheel zonder zwakke plekken of storende oneffenhe den, kortom een boeiende voorstelling, die de koude gang naar het Cultureel Centrum dubbel en dwars vergoedde. Hockeyclub „Voorschoten" De pas opgerichte Mixed Hockeyclub „Voorschoten" heeft haar eerste bijeen komst gehouden onder voorzitterschap van de heer J. Kalverkamp. Deze sprak er zijn spijt over uit, dat buiten nog niet kan worden getraind en ook na het in vallen van de dooi zal het in verband met de drainage van het terrein nog wel enige tijd duren alvorens er ge speeld zal kunnen worden. Wel is het mogelijk met de binnentraining te be ginnen, namelijk in de Parkzaal. Een de finitieve beslissing inzake de kleding kon niet worden genomen. Om de leden alvast in de stemming te brengen, gaf de heer G L. P. Jongkind i theorieles. Het bestuur van de club als volgt samengesteld: J. Kalver kamp. voorzitter: mr. G. van Voorthui zen. penningmeester: J. Albronda; me- iw Gnodde-Heimans, mejuffrouw R. Dijk en W. P. Visser, lid. Technisch adviseur en trainer is G. L. P Jongkind Plasjes water Het zal vele ewggebruikers zijn opge vallen, dat de Leidseweg en de Koningin Julianalaan dit weekeinde een aanblik opleverden, alsof het flink aan het dooien Er hadden zich kleine plasjes op hel wegdek gevormd en voor een groot deel was het wegdek niet glad meer. Een en ander vindt zijn oorzaak in de behande ling van het wegdek met chloorcalcium, een preparaat waarmede men ook elders •eeds proeven heeft Vrij handelszone (Vervolg van pagina I) De Britten willen een stelsel van voor keursrechtcn. dat voor dit land een markt opent die meer op wereldniveau dan op het Europese vlak ligt. Pisani dacht, dat de EEG het nu weJ "ens moeilijk kon krijgen, maar dat di> slechts ten goede zou komen aan de uiteindelijke kracht. Teleurgesteld De Westduitse staatssecretaris van economische zaken, Müller-Armack. zn bij zijn terugkomst uit Brussel .diep teleurgesteld en ernstig br- znrgd" te zijn. Hij geloofde dat er neen verandering in het Franse standpunt zal komen en dat het Wen- ten dan in twee grote handelsblok ken uiteen zal vallen, met in de EEG een sterk protectionisme. Minister Schroder zei aan de voor avond van zijn vertrek naar Parijs voo» de Westduitse televisie, dat Frankrijk geen misvatting koestert over West- Duitslands standpunt met betrekking to' het Britse lidmaatschap van de EEG Dit is de Fransen zeer duidelijk meege deeld: „Groot-Britannië moet lid worden m de gemeenschap". F ra n krijk-Dui tsla n d Bondskanselier Adenauer is gistermid dag in Parijs aangekomen voor bespre kingen met president De Gaulle. Tijden? deze besprekingen zal een Frans-West duitse overeenkomst worden getekend Deze overeenkomst zal waarschijnlijk Dorzicn in regelmatige bijeenkomsten ree keer per jaar. van de regerings- of staatshoofden en in ontmoetingen tussen •ederzijdse ministers om de drie maan den. Op militair gebied verwacht mor. een grotere uitwisseling van officieren en samenwerking bij de wapenproduktie Franse functionarissen geloven, dat president De Gaulle van Adenauer de verzekering zou willen krijgen dat de Frans-Duitse samenwerkinu door eventuele veranderingen in de Westduitse regering niet zal worden beïnvloed. Zoals bekend zal Adenau er in de herfst van dit jaar aftreden Belang van Carreras in Schimmclpenninck De Schimmelpenninck Sigarenfabrie ken N.V. en het Britse sigarettenconcern Carraras Ltd. zijn in beginsel tot over eenstemming gekomen inzake een nau- lamenwerking, waarbij Carreras een belangrijk aandeel in Schimmelpenninck zal krijgen en de bestaande verkoop organisatie van Schimmelpenninck in het Verenigd Koninkrijk zal overnemen en nog belangrijk uitbouwen. Ook voor de produktie te Wageningen zal deze samenwerking van grote betekenis zijn. Deze zal niet alleen betrekking hebben op de Nederlandse en Britse markt maar ook voor andere uitvoerlanden. waar voor Carreras over de hele wereld een verkooporganisatie heeft. GRONINGEN riische wetenschappen w"str ndhee-1 leunde 2e ged.: A G Hoekstr HHtfi (Leeuwarden) ei Geslaagd: kand Patiënt merkte niets Ambulance slipte tegen boom (Van onze correspondent) Op de rijksweg Venlo-Nijmegen in het Noordlimburgse plaatsje Mook, slipte zaterdagmiddag een ambulancewagen uit Venray en kwam frontaal tegen een boom terecht. De bestuurder, de 36- jarige A. S, P. Gommans. werd bij de botsing zeer zwaar gewond: de naast hem zittende verpleger J. Voesten (21 jaar) liep een hersenschudding op. Ach ter in de ambulancewagen lag een pa tiënt vastgebonden op een brancard en zat nog een toezichthoudende verpleger; beiden kregen wonder boven wonder geen letsel. De patiënt was onder nar- Geef geen vergunning meer voor drijfjachten Het hoofdbestuur van de Ned. vereni ging tot bescherming van dieren heeft in een telegram aan de directie Faunabeheer in Eten Haag erop aangedrongen om ge durende de huidige weersomstandighe- den en zo lang er veel sneeuw ligt, geen vergunningen meer te verlenen voor hel houden van drijfjachten. cose gebracht en heeft van de aanrij ding totaal niets gemerkt. De bestuurder van de wagen had hard gereden, omdat gevreesd werd dat de zeer aggresieve patiënt nog vóór zijn aankomst in de psychiatrische inrich ting St Servatius te Venray, weer bij kennis zou komen De ambulancewagen werd zeer zwaar beschadigd. (AAMBEIEN SCHROMPELEN WEG g 5 Pijn en jeuk wèg Zwelling verdwijnt p r-De wetenschap heeft thansU g een helende substantie ont-o .7 dekt met de verbazingwek-S fc kende eigenschap do aam-'« 2 beien eenvoudig te doen weg-» S drogen - de pijn houdt op.S ©■zwelling verdwijnt. Toege- 5 past in SPERTI. doet dit* 5 we elsel vernieuwen de Bio- e k Dyne zelfs de meest hardnek- klgo aambeien ineenschrom- h R pelen, zó afdoend dat ze nu - n geen probleem meer zUn. N Spert! Zalf en Zetpillen >i J SPERTI ls zacht en desinfec- Starend - bevat géén verdo-S vende middelen. Voor velll-S B ge, rechtstreekse behande- j ïllng van aambeien. SPERTI 5 9 Zalf f3.30. Zetpillen f4.90. S Bij vonnis .van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gra- venhage. TVe Kamer, d.d. 14 januari 1963 is JACOB VLIELAND wonende te Katwijk aan den Rijn, gesteld onder curatele wegens het zich bevinden in een gedurige staat van on nozelheid. Proc. Mr. J. v. d. Plas IJsclub Eendracht Rijnsaterwoude Lid K.N.S.B. Nationale Kortebaanwed- strijden voor dames. Prijzen 100, 60, 40 en 20.-. Op woensdag 23 januari. Aangifte op de baan tot 1.30 uur 's middags. In leg f 1.50. IJs en weder dienende, volgens oordeel van het bestuur. Draag de zo ELEGANTE GEMAKSSCHOENEN PRESBURG en het leed is geleden! DONKERSTEEG13, LEIOEfj VOLOP SCHAATSEN o.a. NOREN - IJSHOCKEY - KUNST SCHAATSEN SC'HAATSBESCHERMERS - OORBANDEN - BIVAK- en SCHAATSMUTSEN enz. Natuurlijk weer bij Sporthuis VAN DELFT ROTTERDAM-PENDRECHT r L. O. vraagt z. sp. a. EEN ONDERWIJZER(ES) b. EEN ONDERWIJZER(ES) van pos. chr. beginselen. Voor woning alle medewerking. Militairen die hun eerste diensttijd bijna volbracht hebben kunnen meesnlliriteren Diplomaschoolraad 150.-. Inl. en soil, bij het H. d. S. r' j V£n, Yoelen- de Katendrechtse Lagedijk 470A Rotterdam. Telefoon 010—75144. „VESTA" Mij van Levensverzekering vraagt wegens uitbreiding van haar organisatie AGENT-INCASSEERDER voor Leiden en naaste omgeving. EEN ACTIEF PERSOON kan hierin een levens] Aanvangsinkomen rui Premie vrij pensioen. citaties te richten aan: a. v. d. Brink, JuIUl. Telefoon 01710—34082. MEVROUW QOjpp Mer Is uW (Keurslager KEURSLAGERv.d.MEER paraat om u direct dit voordeel door te geven. Het scheelt STUKKEN REKEN MAAR MEE KALFSLAPPEN 1.88 KALFSLAPPEN EXTRA 2.08 5 KALFSFRICANDEAU2.38 S 600 GRAM HACHEVLEES 1.48 HOLLANDS LAMSVLEES vanaf1.48 VOLOP VOOR DE ERWTENSOEP Hamschijf - Pootjes - Krabjes - Staarten VLEESWAREN RECLAME 150 gram GEBRADEN GEHAKT 44 ct 100 gram PLOCKWORST 38 ct KEURSLAGERIJEN VAN DER MEER'S KOREVAARSTRAAT 4 JAC. CATSLAAN 12 ZIJLSINGEL 46 Gevraagd voor 1 maart EEN BLOEMISTKNECHT GEBR. RAVENSBERGEN Moleneind' S3 Rijnsburg VEILING KATWIJK EN OMSTREKEN Bij ons vaceert de betrekking van KANTOORBEDIENDE (VRL. OF MNL.) Uitvoerige sollicitaties met o.a. leeftijd, opleiding, datum indiensttreding, verlangd salaris te richten aan Sandtlaan 36 te Katwijk aan den Rijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 11