Rijnsburgs corso nu ook naar Noordwijk? Hof stelt veehouder Reyneveld hoger beroep in t gelijk in Gemeente Warmond heeft het nogal aan de stok met G.S. NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 17 JANUARI 196! NOORDWIJK Vogellust uu al 108 leden In Ons Gebouw hield de vereniging Vogellust een drukbezochte vergadering. Voorzitter F. M, Vink zei, dat men een gunstig jaar achter de rug heeft. He» honderdste lid, de heer Huizinga, werd een boek aangeboden. Inmiddels is het aantal leden toegenomen tot 108. De voederplaatsen voor vogels blijkeD goed te voldoen. Een jeugdlid, Tb Barendse, heeft zelfs een privé-voeder- plaats ingericht op het sportpark. De heer J. M. Huybers bracht verslag uit van de in de r.k ulo-school gehouden tentoonstelling. De penningmeester van de tentoonstellingscommissie, de heer J Hazenoot, meldde een batig saldo, zodat de expositie ook in financieel opzicht een succes is geworden. De heer Huybers reikte de prijzen uit. waarna een verloting werd gehouden. De heer P. J. Kleywegt vertoonde films over Zuid-Afrika. Vooral die over he' Krüger-wildpark was de moeite waard De vogelvrienden hebben zeer genoten. Noordwijkse speelfilm in het voorjaar De Noordwijkse Filmclub vergaderde in het Zinger-hotel. Uit de jaaroverzich ten bleek, dat er vijftien door leden ge maakte films zijn vertoond. Er werden drie gezamenlijke produkties op stapel gezet. Het batig saldo bedraagt ruim f 100. Na vertoning van een aantal films uit de Nova-filmotheek bleek men het nie' eens te zijn met het oordeel van de lan delijke jury over deze films. Bij een vol- v'olgende vertoning van Nova-films zal men proberen de jury-rapporten te pak ken te krijgen om te weten te komen op welke gronden tot de beoordeling wordt gekomen. Zes leden besloten een werkgroep te vormen voor het maken van een Noord wijkse speelfilm, die in het voorjaar zal worden opgenomen. ALKEMADE Burgerlijke stand GEBOREN: Gemma H M dr van J P J Koek en A J Verdel; Gregorius J van A H Hoogenboom en A Th Spruit: Ferdinand C V zn van J P Bakker C C de Jong; Josepha J M dr van C Th Castelein en M J I Hogen boom; Irma J dr van J E van der Hoorn en A J Loos; Catharina M dr van L G C Schrijvers en A M Bocxe; Onno D L J zn van H J Rooderkerk enMJH Kreulen: Maria C dr van H J M van der Meer en A J Hoogenboom; Frederikus Cz t M Zandvliet en M G Zoet; Christina E M dr van J N Pouw en H M van Veen: Helena J M dr van C A Pouw en M A A Touw; Marcellinus J M zn van W J Hölscher en P A J Alkemade. ONDERTROUWD: A Pell en A H Bak. ker; C L W Klein en C M M de Jong; L R Hoekstra en W M Tijssen. GEHUWD: Th J Verhaar en C J M van Zoen; M Kant en G de Wit. OVERLEDEN: C J Nederstigt, wv. Com peer, 85 jaar; W van der Star, 83 jaar: J Hillenaar, wv. van der Voorn. 71 jaar. Noordwijk Actief vergaderde "PiE negende algemene ledenvergadering van Noordwijk Actief, gister- avond in De Zeeleeuw te Noordwijk aan Zee gehouden, werd door een groot aantal leden bezocht. De voorzitter, de heer J. de Ruiter, sprak zijn vreugde hierover uit. In zijn terugblik op 1962 concludeerde de voor zitter, dat de omzetstijging enigszins is toegenomen, doch dat de uiteinde lijke winst is teruggelopen door het over de gehele linie toegenomen kos- tencijfer. Toch meende spreker, dat de zakenmensen, globaal genomen, dankbaar kunnen zijn. Hoewel de voorspelling voor 1963 niet ongunstig is, zal men moeten trachten de zaken zoveel mogelijk te bestendigen, waarbij steeds het kostenpeil scherp gecontroleerd dient te worden. Aan het slot van zijn openingswoord maakte de voorzitter de nieuwjaarswen- Noordwijk Actief kenbaar. Het bestuur hoopt, dat al het gekrakeel en het wantrouwen in en om de Stichting WV Noordwijk in 1963 voorgoed voorbij zullen zijn en dat het nieuwe bestuur, gedragen door geheel Noordwijk, zijn werk kan aanvangen. In de tweede wordt de Sportraad Noordwijk veel geluk en wijsheid toegewenst bij de stichting van een overdekt zwembad annex sporthal. Feest Vervolgens zei de voorzitter, dat Noordwijk Actief op 21 december van dit jaar tien jaar bestaat. Het bestuur heeft gemeend dit feit niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan. Op 14 de cember wordt een receptie gehouden. om zes uur 's avonds een ge zellige samenkomst begint, waaraan ook een diner verbonden is. De secretaris, de heer C. Booy, maakte bekend, dat de voorgenomen excursie naar de AKU wegens een overladen be- zoekprogramma aan de fabriek, geen doorgang kan vinden. Thans zijn on derhandelingen gaande met General Mo tors in Antwerpen. Voorts is er contact met de Steenkolenhandelsvereniging voor een tochtje per schip langs de kust In zijn jaarverslag memoreerde de secretaris, dat in weerwil van het slech te weer niet kan worden gesproken van een slecht seizoen. De vereniging neemt in ledental toe. Het aantal ingeschreve nen bedraagt thans 101. De penningmeester, de heer M. P. den Hollander, deed verslag van de stand der financiën, waarbij hij opmerkte, dai de Sint-Nicolaasactie een groot succes ls geweest Welk een activiteit de evenemen tencommissie in het afgelopen sei zoen heeft ontplooid, bleek uit het verslag van haar voorzitter, de heer J. P. van den Haak. In totaal ziln acht vuurwerken afgestoken cn heb ben de plaatselijke muziekkorpsen zes concerten gegeven met lampion optocht. Verder vermeldde het pro gramma twee grote taptoes, vier or gelconcerten in de Grote Kerk. op treden van een Weensc dansgroep en van een Schotse doedelzakband. Militair tehuis in Katwijk bestond vijf jaar GISTEREN werd in het Protestants Militair tehuis een filmavond houden in verband met het feit, dat het tehuis kortgeleden vijf jaar bestond. Alvorens de films werden vertoond, hield de voorzitter van het tehuU- bestuur, ds. H. de Valk, een korte toe spraak. Hij herinnerde eraan, dat bijna tien jaren was gearbeid om een tehuis voor de mannen van het vliegkamp Valkenburg tot stand te brengen. Doordat in de gemeenten Katwijk. Rijnsburg en Valkenburg door de be volking een belangrijk bedrag werd bijeengebracht, kreeg het bestuur ge- VISSERIJGOLFJES Wat er was In IJmuiden zorgden 13 vaartuigen voor een aanvoer van 5945 kisten waar van 140 kisten schelvis. 110 kisten radio, 700 kisten wijting, 60 kisten gul en ka beljauw, 70 kisten koolvis, 3550 kisten haring, 15 kisten makreel, 580 kisten schol, 30 kisten tarbot, 110 kisten diver sen, 460 st. stijve kabeljauw cn 29.000 Jcido tong. Vandaag aan de markt Aan de IJmuider makt lagen vandaag onder meer de KW 42 Nicolaas Senior met 1500 kisten haring en 570 knajes haring, di IJM 15 Emma met 440 kisten cn 300 st. kabeljauw, de KW 159 Marian Ellen met 1840 kisten haring, de SCH 261 met 2000 kisten haring, de SCH 117 met 220 kisten platvis en de SCH 135 Cornelia Maria met 600 kisten rondvis In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 100 kisten wijting. 100 kisten gul cn ka beljauw. 10 kisten koolvis, 15 kisten 'schol. 500 kilo tong en ruim 4000 kisten haring. Lening De iJslandse regering heeft de Ver enigde Staten om een lening van 29 tniljoen kroon verzocht ter stimulering yan de visserij. Staatsvissershavenbedrijf De havens van het IJmuider Staats vissershavenbedrijf werden in 1962 be kocht door 17.150 vaatuigen met een to tale inhoud van 5.039.973 kubieke meter. Er kwamen 3822 Nederlandse motor- loggers binnen, in 1961 3425. In het ver slagjaar verschenen 10.947 Nederlandse vaartuigen aan de markt, in 1901 12.247 Dat er in 1961 83 buitenlandse drijfnet- loggers binnenkwamen en in 1962 nog fnaar 42, bewijst dat het ook over onze Schepen niet zo goed gaat. hoor bij de plaatselijke en landelijke autoriteiten en kon ten slotte tot de bouw van het tehuis aan de Tulpstraat worden overgegaan, een gebouw, f 110.000 kostte en een inventaris heefl van f 20.000. Het is gebleken, dat het tehuis behoefte voorziet Avond aan avond vinden de mannen van het vliegveld een huiselijke sfeer, dankzij ook de tehuisleider de heer B. C. van der Vliet en zijn echtgenote. Nadat de aanwezigen een gratis sumptie was aangeboden, werden de films gedraaid. Een documentaire Suriname was zeer interessant. Stan Shell Gasdepót- PROMETHEUS 13 de ideale bijverwarming. Butafles in kachel. Ook nog andere modellen van 37.80. D. PARLEVLIET Princestraat 6, achter, Katwijk Telefoon 4810. TER AAR IJswedstrijdeii voor de wat oudere jeugd Het bestuur van de Ter Aarse IJsclub heeft dinsdagmiddag op de landijsbaan wedstrijden gehouden voor de jeugd van 3 tot 16 jaar. de jongens en meisjes dus. die de tuinbouwschool cn de huishoud school bevolken en die meestal tot de ..vergeten groepen" behoren. Er was veel animo voor deze wedstrijden: 68 meisjes en 90 jongens gaven zich op. De uitslagen: Huishoudschool, 13 en 14 jaar 1 Cor- rie van Dam te De Kwakel: 2 Tony de Boer, Leimuiden: 3 B Leliveld, Ter Aar: 4 Cobi Burgmeyer, Nieuwveen. Huishoudschool. 15 en 16 jaar 1 Willy Burgmeyer. Nieuwveen; 2 Corrie van 'tel, Leimuiden. Tuinbouwschool, 13 en 14 jaar 1 Hans v d Hoorn Gz, Ter Aar: 2 Tom Kleyn. Ter Aar; 3 Pieter Piet, Aalsmeer. Tuinbouwschool, 15 en 16 jaar IR Rejjneker. Ter Aar; 2 Jos Fransen. Nieuwveen; 3 M van Tol, Ter Aar. De directeur van de tuinbouwschool reikte na afloop de prijzen uit. Hij bracht dank aan het ijsclubbestuur voor deze prachtige middag. vier openluchtfilms. het verzorgen van gezellige avonden voor drie grote groepen oorlogsweduwen en de bijzonder geslaagde strandfeesten met Pipo de Clown als hoogtepunt. In dit verband bracht de heer Van den Haak dank aan het gemeentebestuur en het politiekorps voor de spon taan verleende medewerking. Een speciaal dankwoord richtte spreker tot de heer R. Claus wegens zijn grote aandeel in de organisatie van diverse evenementen. De heren C. Groeneveld en J. Kletrwi werden herkozen als lid van de werk groep. In de hierna volgende pauze vertoon de de heer J. Langendyk een alleraar digst filmpje over het bezoek van Pipo aan Noordwijk. De heer Droogh merkte op, dat bil het zien van dit filmpje bij hem de ge dachte was opgekomen een journaal te maken van Noordwijkse gebeurtenissen Bij vermenigvuldiging zou men 's avonds de film kunnen draaien voor zijn gas ten. Hij stelde voor een van de leden hiertoe opdracht te geven en het jour naal niet te beperken tot de zo evenementen. De voorzitter voelde wel voor voorstel en adviseerde de leden va Filmclub die „Noordwijk Actief" in midden heeft, de koppen eens bij elkaar ♦e steken. De heer Van den Haak brak een voor het aantrekken van het bloemen corso Rijnsburg hetgeen met een drage van 1000 tot de mogelijkheden behoort In het bestuur bleek op dit punt geen eenstemmigheid te bestaan. RIJNSATER WO l'DE Vee-arts gehuldigd In het Nutsgebouw huldigde de afde ling Rijnsaterwoude en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw gisteravond de secretaris der afde ling, de in Oude Wetering wonende vee arts C. v. d. Berg die 40 jaar het secre tariaat van de afdeling heeft vervuld Voorzitter L. Donker kon ondanks de kou een talrijk publiek welkom heten. De aanwezigen begroetten de jubile rende secretaris met vrouw en dochter door een speciaal gemaakt welkomstlied te zingen, waarna de heer Donker de heer v. d. Berg hartelijk toesprak. Hij roemde diens activiteiten in zijn beroep en als secretaris. Weer en wind heeft de jubilaris steeds getrotseerd om de belan gen van de veestapel te behartigen. Spr liet zijn woorden vergezeld gaan van een kist sigaren voor de jubilaris, een plant voor diens vrouw en een tablet choco lade voor de dochter Hoofdbestuurslid Dogterop sprak ook met waardering over de staat van dienst van de jubilaris: hjj overhandigde hem een oorkonde en een medaille. Verder spraken onder anderen nog burgemeester Kamminga en de heer A De jongeren der afdeling vulden de verdere avond met een afwisselend pro gramma. ZWAMMERDAM Optocht uitgesteld De demonstratieve optocht die een tal inwoners van Zwammerdam in Den Haag wil houden om te protesteren tegen de voorgenomen opheffing van de meente, gaat zaterdag in verband met <*e weersomstandigheden niet door. De da tum is nu 26 januari. Koudekerkse pacht on tbindingssaak (Van een onzer redacteuren) TVLZER dagen heeft het gerechtshof te Arnhem uitspraak gedaan in een -L' uit de nazomer van 1960 daterende pachtontbindingskwestie, die ir Koudekerk aan den Rijn nogal wat stof heeft doen opwaaien: de schade loosstelling van de Koudekerkse veehouder J. D. Reyneveld door de ge meente. Inzet was een perceel grond van bijna 3 hectaren, dat de heer Reyneveld al vele jaren in pacht had maar dat de gemeente (die er scheidene jaren geleden al eigenaresse van was geworden) nodig had voor de realisering van een uitbreidingsplan de eerste huizen op het ge wraakte stuk grond zjjn ondertussen al bijna voltooidDe gemeente en de heer Reyneveld konden het niet eens worden over de schadeloos stelling, waarna de pachtkamer te Alphen aan den Rijn op 1 april 1961 een voor de heer Reyneveld lang niet bevredigende uitspraak deed. als hoofd van de pachtkamer beide par tijen niet tot elkaar kunner brengen. En al was het bedrag aan schadeloosstelling dat de pachtkamer vaststelde, hoger dan de gemeente wilde betalen, het lag nog aanmerkelijk beneden het bedrag, dat Boskoops taxatiebureau op verzoek de heer Reyneveld had vastgesteld, Proceskosten voor de gemeente Het Arnhemse gerechtshof heeft de uit spraak van de pachtkamer te Alphen thans in hoger beroep nietig verklaard, terwijl het zelf tot een uitspraak kwam, die voor de heer Reyneveld veel aan vaardbaarder is. In grote lijnen komt de beslissing van het gerechtshof, waartegen geen hoger beroep mogelijk is, er op neer, dat de gemeente aan de heer Reyneveld nn een hoger bedrag moet betalen dan de Al- phense pachtkamer nodig achtte, terwijl de gemeente thans is veroordeeld de proceskosten te betalen van een en an der. Gevorderd De heer Reyneveld is niet ontevreden over de uitspraak van het gerechtshot vooral omdat hij zelf deze hele procedu re nooit heeft gewild, zoals hij ons ver zekerde. Zijn grootste grief tijdens deze kwestie is steeds geweest, dat er zijns inziens te weinig gelegenheid tot over leg was en dat hij reeds enkele weken na het eerste contact met het gemeen tebestuur een deurwaarder op bezoek kreeg, die hem kwam vertellen, dat de door hem gepachte grond gerechtelijk was gevorderd. Ook de Alphense kantonrechter heeft Er komt een Wilhelminamonument TN DE begrotingsvergadering van de gemeenteraad van Warmond heeft burgemeester F. K. Langemeijer een nieuwjaarsrede gehouden. Hij zei onder meer, dat vooral het woningvraagstuk in het afgelopen jaar de bijzondere belangstelling van het gemeentebestuur heeft gehad, omdat de woningnood in Warmond nog steeds ontstellend groot is. Voor een regelmatige woningbouw is het vooral van belang dat de gemeente over voldoende bouwgrond kan beschikken en de vooruitzichten hieromtrent zijn nu niet direct rooskleurig te noemen. Het feit dat Gedeputeerde Sta ten hun goedkeuring hebben onthouden aan de ontsluiting van de Zwan- burgerpolder, althans wat de bebouwing daar betreft, is voor de gemeen te een grote tegenvaller. Afgewacht dient te worden of ook de Kroon een zelfde standpunt zal innemen. De verwachtingen zijn eerder negatief dan positief. Wat het plan „Endepoel" betreft, de financiële zijde hiervan baart de gemeen te grote zorgen en nauwlettend zal erop moeten worden toegezien dat aan het plan, zoals dit oorspronkelijk is gepro- jecteerd. ook uitvoering kan worden ge geven. In het afgelopen jaar zijn 23 wo ningen gebouwd, terwijl nog 28 woningen in aanbouw zijn. De burgemeester deelde mede. dat het in het voornemen van B. en W ligt in het plan „Oost" op het grote gazon voor de Marijkestraat een monument op te richten ter nagedachtenis van koningin Wilhelmina. Om meer belangstelling voor de pu.- blieke zaak te wekken, zullen de nieuwe kiesgerechtigden worden uitgenodigd een vergadering van de raad bij te wonen. V erdaagd Van Gedeputeerde Staten tvas boricht ontvangen, dat het raadsbesluit inzake vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Endepoel" voor ten hoogste zes maanden is verdaagd. De heer Van der Kroft informeerde naar de oorzaak hiervan. De voorzitter zei dat G.S wach ten op de beantwoording van de door hen gemaakte aanmerkingen op dit Plan- Waar het hier gaat om de moeilijkheden met betrekking tot de exploitatie, ligt de zaak niet zo eenvoudig. Van de gemeente Haelen was een schrijven binnengekomen waarin wordt voorgesteld het presentiegeld van één ge. meenteraadsvergadering voor de actie „Open het Dorp" beschikbaar te stellen De heer Van Vliet had grote waardering voor de actie maar was, evenals zijn frac tiegenoten, van mening, dat steun voor dit doel anoniem moet blijven, welk in zicht gedeeld werd door de heer v. d. Voet. Ook de voorzitter was van mening dat geen pressie moet worden uitgeoefend op anderen. Ieder voor zich moet in deze doen wat zijn hart hem ingeeft Voorlezing werd gedaan van het ver slag van de commissie van toezicht op het lager onderwijs met betrekking tot de door de commissie geconstateerde te kortkomingen van de in deze gemeente bestaande lagere scholen. B. en W. merK- ten op, dat terzake of maatregelen in voorbereiding zijn, of de behandeling van de klachten tot de competentie van de schoolbesturen behoort. De heer Willemsen achtte het dringend noodzakelijk, dat er een goed samenspel bestaat tussen de schoolbesturen en het gemeentebestuur. De voorzitter zei, dat het raadsbe sluit tot verkoop van grond In het uitbreidingsplan Meermst aan de wo. ningstichting Warmunda nog steeds niet is goedgekeurd, hoewel dit be sluit reeds in juli 1962 ter goedkeu ring aan G.S. is ingezonden. De heer Van Vliet meende te weten, dat de goedkeuring nog niet is verleend, om dat G.S. in het Plan de kosten van dorpsuitbreiding ondergebracht wil len zien. De burgemeester merkte op. dat G.S.. omdat de gemeente hiervoor niets voelt, als straf het desbetreffen de besluit onder in de zak van de goed te keuren besluiten hebben op- geborgen. De voorzitter deelde hierna mede dat B. en W. zijn opgeroepen voor de Raad van State te verschijnen in verband met de behandeling van het streekplan bol- lengebied. Hij stelde voor ook de heer Groenendijk naar deze bijeenkomst af te vaardigen. De heer Groenendijk vroeg zich af, wat het voor zin heeft een der gelijke grote delegatie af te vaardigen. Immers niet ieder is in de gelegenheid het woord te voeren. Hij achtte de bur gemeester de meest aangewezen persoon. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. tot het verlenen van sub sidie aan de stichting Leidse Muziek school. In verband met de in de vorige vergadering toegezegde nota over het te voeren subsidiebeleid, deelde de voor zitter mede. dat deze materie uiterst in gewikkeld is. Er is moeilijk uit te komen en het treffen van een bevredigende re geling is haast niet mogelijk. De heer Groenendijk zei er zich van bewust te zijn dat de problemen terzake groot zijn. maar dit mag geen reden zijn de raad de toegezegde nota te onthouden. Hij wilde er op wijzen, dat de voorzitter niet bang moet zijn in deze voor zijn mening uit te komen. Aan de orde kwam hierna de vaststel ling van de begroting voor het dienstjaar 1963. Teleurstelling De heer Van Vliet, voorzitter van de r.k. raadsfractie, zei onder meer: In de eerste plaats wil ik gaarne een woord van lof brengen aan de samenstellers en verzorgers van deze begroting. Wanneer ik dan toch, mede namens mijn fractie, mij niet kan onttrekken aan een gevoel van teleurstelling, dan komt dit doordat ook deze begroting niet is een raming van de te doene uitgaven doch veeleer een recapitulatie van reeds aangegane verplichtingen en onontkoombare uitga ven, gebaseerd op een vrij concreet te bepalen bron van inkomsten, welk cijfer materiaal veelal zijn basis vindt ii resultaten van vorige dienstjaren. Derhalve mis ik ook in deze begroting een duidelijk beleidsschema. Nieuwe in vesteringen zijn terwille van de proce dure angstvallig vermeden, zodat ik yrees, dat deze methode de begroting de valueert tot een stuk dat gevoeglijk als hamerstuk de beoordeling kan passeren. Het bij de begroting gevoegde investe ringsprogramma is slechts een vage weer gave van toekomstplannen. Ik moet enige punten noemen die niet in het programma zijn op genomen doch daarop wel thuis ho ren. Ik denk aan de verkeerssituatie bij het Warmonderhek, waar door de verbreding van de Kanaalbrug een nog moeilijker situatie is ont staan. Nu de remmende invloed van de smalle Kanaalbrug is opgeheven, dient de Tolbrug aan de omstandig heden te worden aangepast. Het daar eindigende rijwielpad juist na bij het gevaarlijke kruispunt ver hoogt het gevaar. De weggebrui ker wordt gedwongen zijn aandacht over vele moeilijkheden te verde len. De ligging van de brug verhin dert een vloeiend verloop van het wegtracê. Ik begrijp zeer wel, dat hier samenwerking met andere ge meenten noodzakelijk is. Dit mag er niet van weerhouden de no dige initiatieven te nemen. Aanslui tend hierop herinner ik aan de reeds besproken verbeteringen van de Herenweg. Ik meen ook, dat de straatverlichtingniet aan alle eisen voldoet De heer Willemsen informeerde hoe het nu staat met het plantot ae ont wikkeling van de Hofpolder. De heer Van der Kroft drong erop aan dat met betrekking tot het in handen krijgen van de benodigde bouwgrond men niet bij één plan moet blijven staan, doch dat verscheidene plannen in studie ge nomen dienen te worden. Ook verzocht hij spoed te betrachten met de realise ring van de plannen tot doortrekking van de doodlopende straten. De voorzitter zegt, dat ter verkrij ging van bouwgrond alle krachten wa ren gericht op de ontwikkeling van de Zwanenburgerpolder. De gemeente is hierin teleurgesteld. Hiermede rekening houdende zijn tal van andere plannen id studie genomen. De doortrekking van de Julianastraat zal thans op korte termijn plaats vinden. Wat betreft de doortrekking van de Norremeerstraat zal de gemeente niet aarzelen desnoods door onteigening aan dit plan uitvoe ring te geven. De ontwikkeling van de Hofpolder moet samengaan met andere plannen omdat deze ontwikkeling op zich zelf zeer moeiliik uitvoerbaar is. Geld De heer Willemsen zei, dat vooral door hogere instanties steeds wordt be weerd dat Warmond zo'n mooie ge meente is, een oase Ln de randstad Hol land, een recreatieoord bij uitnemend heid. Dit moge nu allemaal waar zijn, maar wat hebben wij aan dit mooie pakje wanneer wij voor de uitvoering van de aan Warmond toebedeelde taak op het gebied van de recreatie niet de nodige geldmiddelen ter beschikking Krijgen? Financiële steun is onontbeer lijk. De heer Van der Kroft informeerde hoe het staat met de bouw van de pre- miewoningen in ht uitbreidingsplan „Endepoel". De voorzitter antwoordde, dat de woningen reeds zijn uitgezet De heer Van der Kroft vroeg of de aan besteding al heeft plaats gehad. De voor- ALPHEN AAN DEN RIJN Wim Kempenaar Canada De leden van de jongerenafdeling de Hollandse Maatschappij van Land bouw kwamen gisteravond onder leiding van voorzitter C. Kroes in hotel Cen traal bijeen om te luisteren naar Kees en Wim Kempenaar uit Rijnsaterwoude. die vorig jaar een reis naar Canada heb ben gemaakt in het kader van het in ternationale uitwisselingsprogramma. Beide boerenzoons vertoonden bij hun verhaal een serie bijzonder goede kleu rendia's. Zij hebben negen maanden in Canada gewerkt en kregen daardoor uit stekend gelegenheid de leef- en werk wijze in dit land te bestuderen. Bevorderd bij gemeente Lijst van bevorderingen by de ge meente per 1 januari jU. Gemeentesecretarie: A. Hofland, hoofdcommies B, bevorderd tot refe rendaris; M. Oudhof. hoofdcommies, tot hoofdcommies A.; J. H. Spannemaker, hoofdcommies, tot hoofdcommies A.: G J. G. Verschuur, commies A, tot hoofd commies; H. Korthals, commies A. tol hoofdcommies; C. H. Bogaard, klerk A tot adjunct-commies A.; Mej. J. L. Ver sluis, leerling ambtenaar, tot typiste B.: Mej. P. A. Tolk, typiste A, tot typiste B Water- en lichtbedrijven: H. A. Cou- vee, technisch hoofdambtenaar, bevor derd tot technisch hoofdambtenaar A.: P J. Pijpers, technisch hoofdambtenaar, tot technisch hoofdambtenaar A.; P. Ko ren, commies, tot commies A.; J. H Vieriyzrgen, meteropnemer-incasseer- der, tot meteropnemer-incasseerder le klas; E. Verhagen, adj. meteropriemer- seerder; A. de Rooij, adj. meteropne mer-incasseerder, tot meteropnémer-Iiï. casseerden G. A. van Ofwegen, aanko- mend tekenaar, tot controleur: Mej. R. van Ofwegen, leerling ambtenaar, tol typiste A. Gemeentewerken: A. Verrij, tech nisch hoofdambtenaar, bevorderd tot technisch hoofdambtenaar A.; C. Scieveen, technisch hoofdambtenaar, tot technisch hoofdambtenaar A.; W F Büthker, technisch hoofdambtenaar, tot technisch hoofdambtenaar A.; C. J. Konijnenburg, technisch hoofdambte naar. tot technisch hoofdambtenaar A. J. J. N. Bergervoet, opzichter A tot hoofdopzichter; P. Freeke. opzichter A. tot hoofdopzichter; A. van Halen, on- zichter. tot opzichter A.; Mej. M. H. Th, Lagerweij, typiste A, tot typise B. Schaatswedstrijden IJsclub Goudse Rijpad. He bestuur van de IJsclub „Het Goud se Rijpad" hield gistermiddag op de baan Damse Rijn een afvalwedstrijd voor jongens van 14-16 jaar. Winnaar werd G. van Tol uit Ter Aar. tweede M. van Tol, Ter Aar; 3. R. Reij- oeker, Ter Aar en 4- A. Smorenburg Ter Aaar. Er namen 36 jongens aan deze span nende wedstrijd deel, de prijzen be stonden uit waardebonnen. Op dezelfde ijsbaan wordt zaterdag middag 2 uur een grote nationale af valwedstrijd gehouden met 115 prij zen aan waardebonnen. Men kan zich voor deze wedstrijd aanmelden vanaf 1 uur in hotel Rijnlust aan de Steekter- weg. Zaterdagavond wordt er een ringry- derij voor paren gehouden om fraaie kunstvoorwerpen. Deze wedstrijd vangt cm 7.30 uur aan. Aanmelden op de baan zitter antwoordde ontkennend, i zijn gevoel is de zaak al kiaar. De heer Groenendijk zei verheugd te dit te vernemen, want zo geredeneerd is ook de te bouwen ambtswoning al De heer Groenendijk wees op de ge vaarlijke situatie bij de splitsing He- renweg-Sweilandstraat. Naar zijn ning is hier een duidelijke markering noodzakelijk. De heer Van der Kroft wilde gaarne in discussie brengen of het niet gewenst is. dat de gemeente een of andere vorm het zwembad Poelmeer zal gaan exploiteren. De voorzitter zei er geen bezwaar te gen te hebben deze aangelegenheid met de stichting op te nemen. Hierna werd de begroting 1963 zon der hoofdelijke stemming vastgesteld Zonder discussie werden goedgekeurd de voorstellen van B. en W. tot het verlenen van een subsidie in de kos- van uitwendige restauratie van het Huijs te Warmont, het verlenen van subsidie aan de r.k. parochiale biblio theek, de nieuwe subsidieregeling voor de muziekkorpsen, de verhoging der jaarwedden van de wethouders. De burgemeester bracht zowel na- ens B. en W. als de raad een woord in dank, aan het personeel van de ge meentewerken dat op zo'n voortreffe lijke wijze onder zeer moeilijke omstan digheden heeft gezorgd voor de berijd baarheid van de wegen. B. en W. zullen deze toewijding met een gratificatie be- terwijl de pachtkamer bovendien had beslist, dat elk der partijen zijn eigen proceskosten moest betalen alsmede d» helft van de door de pachtkamer ge. maakte taxatiekosten. Schadeloosstelling In dit licht ls het begrijpelijk, dat di heer Reyneveld heel wat contenter ii met de genoemde definitieve uitspraai het Arnhemse gerechtshof, waarin omstandig rekening is gehouden met al lerlei factoren. Zo heeft de heer Reyne. veld nog wel meer land circa 20 hec. taren maar het omstreden stuk grond lag dicht bij zijn boerderij en hij kon bijvoorbeeld 's winters jongvee houden. Resumerend, komt de uitspraak in het gerechtshof er op neer het hof de heer Reyneveld in zijn drie voor het hof aangevoerde grie- (betreffende het 's winters bui ten houden van jongvee, het inkrim pen van het fokzeugenbedrijf en dt kosten-veroordeling) in beginsel ge heel in het gelijk heeft gesteld. Dil vindt de heer Reyneveld misschien nog wel zo belangrijk als het feit dat het definitieve schadeloosstel lingsbedrag met rente-betaling ingaande 1 april 1961 in dit lichi qezien wat tegenvalt, al is het dan ook wat hoger dan het bedrag, de pachtkamer te Alphen destijds vaststelde. Jaarvergadering Het Christelijke Leesgezelschap „Ha. zerswoude-Koudekerk" hield gisteravond zijn jaarvergadering in het Verenigings gebouw onder leiding van de heer J. D. de Wit. Deze memoreerde in zijn ope ningswoord het afgelopen verenigings- iaar Penningmeester W. Jon-geneel la- het gunstig luidende financieel jaarover zicht voor Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. D. de Wit en C. v. d. Vis be noemd. Tot leden van de kascommissif werden de heren J. v. d. Heijden de Jong gekozen. Nadat de huishoudelijke zaken afgehandeld werd gesproken ovei jaarliikse uitstapje. Men besloot ditmaal ..De Efteling" in Noord-Brabant te be zoeken. Na de pauze werd de gezelligheid hoogd door het optreden van de heer Df Jong uit Hazerswoude met enkele dige gooeheltrucjes. Schoolwedslryden On de Rijn zijn gistermiddag schaats wedstrijden gehouden voor de leerlingen van vier lagere scholen. De uitslag als volgt: Jongens van klas 1 en 2: 1. Jo Zon; 2. Wilfred Wijn-maaien; 3. A Boogaards. Meisjes: 1. Astrid Haveland; 2. Bettij de Hollander: 3. Ria v. Schie, Jongens van klas 3 en 4: 1. Jan v. i Berg; 2. Henk Nagtegaal; 3. Frits D- niels. Meisjes: 1. Lia v. d. Zon; 2. Corre Groen; 3'. Marjan Witte. Jongens van klas 5 en 6: 1. Chris 2. Ries v. d. Meer; 3. Kees v. d. Ent. Mei;- ies: 1. M. v. d. Burg; 2. Joke v. Luik: 5 Ellie Maurits. Wim Snijders mocht een troostprijs ir ontvangst nemen. Schaaknieuws Voor de onderlinge competitie vai Koudekerkse Schaakclub werden volgende wedstrijden gespeeld: Groep I: B. Groeneweg-G. de Wit 1—fr J. van Nieuwenhuizen-B. Groenev 0—1: L. van der Wulp-A. J. de Wit' Vsl£; H. van Vliet-C. Reijneveld li—1 Groep II: E. Dorrepaal-N. van Donf laar Ifc: L. Vijfhuizen-E. Dorrepas lili: N van Donselaar-A. Hogevec 10; J. Cok-A Hogeveen 01: J Egmond-J. Cok 10: A. van der Meijde" N. van Donselaar 01; A Hogeveen-' vijfhuizen lili; J. van Egmond-N. vai Dnnselaar 10. Groep III: J. den Houdijker-T vai Dorp 01; P. Vernet-A. Scheer liVi- HA7ERSWOVDE Schaatsnieuws Oorspronkelijk zou woensdagmiddag op de veldijsbaan te Hazerswoude-dorp eer nationale koppetwedstrjjd worden ge houden. maar door de sneeuwval en df bbarre koude is deze wedstrijd afgelast Ten gerieve van vele rijders en ter- wille van het publiek hield het bestuur daarom een nationale afvalwedstrijd ge1 organiseerd. voor deze wedstrijd gaven zich 32 deelnemers op. De eerste prijs ff 40'» werd gewonnen door J Vermeulen te Breukelen. Verde de uitslag: 2e J van Tol. Hazerswoude- dorp rf 30»3e G Harkes. Hazerswoude dorp ff 204: 4e W Riikaart. Hazerswou- de-dorp ff 10). TJs en weder dienende, wordt zaterdt' middae om twee uur een nationale kor r>elwedstryd gehouden te Hazerswoude- Ontspanningsavond De Jongerenorganisatie van de Hol landsche Maatschappij van Landbou« hield een ontspanningsavond voor leden en donateurs. Voorzitter Jan van de: Maas kon slechts een klein aantal be langstellenden welkom heten Hij wee' dit aan het bane winterweer Tn d' toekomst zullen de bijeenkomsten eer ander karakter dragen en meer door df led^n zelf worden verzorgd. Voor het uitbrengen van het jaarver slag was dit keer zelfs een décor ee maakt in de vorm van een gevel me' vensters en deuren Het omvangrijkste programma-ondp' deel werd gevormd door de onvoerUi' in de klucht .Ir. pya-ma" onder reei' in A Kromhout. Spelers en speelster' >gsten veel succes. Zaterdag om ha'f acht wordt, ook wee- het Hervormd verenigingsgebouw, eer herhaling van deze avond gegeven Hazerswoude Rijndijk) Schaatswedstrijden De IJsclub Hazerswoude (Rijndijk' hield schaatswedstrijden voor jongen-1 12 tot en met 16 jaar op de baan aan de Rijndijk De deelneming was bevre digerid. Het ijs was goed, alleen stoorde de neervallende sneeuw, maar dit mocbl de deelnemers niet deren. De uitslagen waren: jongens van 3t en met 14 jaar: 1. Jan van Teijlinge" 2. Peter Maurits; 3. Wim Koeleman; 4 ic. van Schaik. Jongens van 15 en 16 jaar: 1. Wall.' m Schoten; 2. Kees van Wetten; 3 Tony Noppen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4