it Huishouding Blad BENT V OOK ZO N MAN &pen briel OP INTERNATIONAAL NIVEAU Er zijn weer narcissen yi^w1"7** ZATERDAG 12 JANUARI 1963 als de andere huisgeno- Een jonge forse Vrouw uuuigi ons umneii; naar open duk trommeltji i het blozende gezicht is een welkom op zichzelf. Maiar af- gevuld, di werend als ze zegt: „Waarom moet dat nu in de krant? Het is immers niet bizonders wat ik presteer!" Zij wast en kookt net als u en ik, zij schilt de aardappelen, elke dag op nieuw, zij schenkt koffie en leest de krant, net als u en ik Haar huishouding is echter niet als die van ons: zij drijft namelijk vijf jaren een familie-pension met voorname lijk buitenlandse gasten, waar ze bizonder leuk mee om springt. Een practisch stuk Evangelie geeft ze er in weg. r nodigt ons binnen; haar open blik De klok wet nen 's avonds, trommeltj al vèr na nege- ien ze met de af- en ze de brood- voor de jongens had zij de volgende dag aar hun werk. ..Want iur vroeg genoeg om Koud •t is een klein rekensommetje, 12 uur dikwijls naar bed, 6 op, dat is een werkdag Zij spreekt dan wel vloeiend ta len, denkt u. Mis, ze spreekt uit sluitend Nederlands en een woor denboekje komt er bij haar maar zelden aan te pas. Maar wat is taal anders dan een voertuig van begrip? En begrip heeft ze voor haar jongens, reken maar! Naast daar hebben die buitenlandse gasten is er nog dus tweemaal een klein gastje, een pleegzoon die maal. Ik houd nog op de lagere school zit. Wat ttUÉÊÊU zal die jongen (Peter heet hij) van wasmachine en centrifuge. Bijna ieder gezin regelt zich naar de^man^en vader, maar zij moet heel stel mannen regelen, die dan nog ongelijk ploegen ook. ,,Ik zorg altijd voor een verse maaltijd, recht op. Ik kook ivarm, soms drie- te aan de Holland- de regel eten ze er i. Alleen Engelsen lekker v perfecte uitspraak van de aard- zijn moeilijk met eten! Over het rijkskundige - 1 i hebben! algemeen vinden ze allemaal .r, Hollandse pot te vet. De Span- "iïJl v. '5^5 r«en TTtn biJ voork'ur brood zonder boter mee naar hun werk maar dan gaat er een blik sardines bij! krant dan hoor", bedingt het gesprek begint. „Die doen er echt niet toe." Hoe ze er toe geko men is dit pension te openen? Ja- heeft ze haar gedeeltelijk Want.... 's avonds staat ze nog dikwijls te strijken tussen de kamers in, dat vinden de gas ten maar wat huiselijk! Bovendien ligt er, als zij 's zaterdags uit gaan, een keurig geperste pantalon klaar voor ieder. Zó! Haar zuster brengt ons een lek ker kopje koffie. Zij heeft over dag een werkkring, en is 's avonds thuis. Er komen twee Spanjaarden binnen, Francesco en Gastello. Zij zijn naar de schaakclub van de personeelsvereniging geweest, handenwrijvend lopen ze naar de kachel die behaaglijk snort. „Niet veel animo?" vraagt hun hospita belangstellend, alsof het haar eigen Op zondag gaf ik één ter i vlakbij e i grote gerieflijke woning knoflook, met olie het Hol landse antwoord met een Spaanse tongval, en het is paprika, grappig dit gesprek maken. e grote scheeps- Vreemde geuren kwamen uit de Het lag dus min of keuken, goedkeurend opgesnoven Geen enkele keer de hand, dat ze iets door de medegasten. Er kwam bier behoeft er door n be- aan te pas, hij dekte keurig en het beide partijen naar innen werd een voortreffelijk maal. Toen het kleine gele blijven. Van de twee grote kamers ik aanbood de ingrediënten te be- woordenboekje te J talen, sloeg hij dit af, en dat waar- worden gegrepen. zo'n gast. Toen 's maan- „Koud", dat weten Hollanders, die een ze goed te vertel- weekend naar huis waren geweest len ..Koud;', zeg- ..i suite werd er één haar HMH kamer, door glazen schuifdeuren deer je en gordijnen gescheiden van de dags de knusse zitkamer der gasten. Het is er echt gezellig: een eethoek voor het raam, dat uitkomt op een groot balkon. Bij de kachel een hond de pot. In alle vroegte en een Engelsman, een Belg een Israëliër, en sinds kort drie Spanjaarden in haar huis. In de slaapkamers in het souterrain kan ze vier gasten hebben, „soms zes, en het is wel gebeurd dat we er zeven hadden. Er kwam een „oude" gast die voor een paar dagen logies zocht Al die overhemden „Wij thuis. Juffrouw koopt te levisie. Juffrouw is toch rijk. Wij bij kachel, meisje ook." Maar dat wimpelt ze met vrolijke beslistheid Niets af. „Geen meisjes over- hier, voordat jij bij strij- haar ouders bent s wilde. We kunnen wel inschik ken, zeide in de huiskamer genoegen nemen...." „Als u zoveel vertrou wen in me hebt dan graag", en zo geschiedde. Als een kloek zorgt ze voor haar jongens, hemden zal ken... Ze ziet niet tegenop om --- t en manchetten aan die overhem- Zoals ze dat al- 'dolgraag"bij den te zetten, alles bij de kostprijs tijd plachten Kunnen wei inscniK- inbegrepen. „Mijn jongens mogen doen, lezen de da- ak ie met de bank hun vrienden meebrengen, dat vin- mes aan tafel voor als Je met ae Dan.* den ze gezellig. Zo komen er uit de bijbel. Zij 's middags soms een heel stel een vertellen het voor kopje thee hier halen, Duitsers, af aan nieuwe gas- Fransen, Italianen. Nee voor een ten, en voor" wie beetje hartelijkheid behoef je geen er bezwaar tegen talen te spreken. De jongens ge- heeft, willen ze in dragen zich keurig netjes en-be- hun eigen domein gaan eten leefd. Het zijn prettige gasten gasten hier bedienen, maar maar ze weten ook wat z( mij hebben... Ik kijk eerst Tweemaal warm De meeste van haar gasten wer ken In ploegen en iedere lezeres wier man ook ongeregelde diens te laat wordt- en de deuj: op, slot bijrKwik hoort zijn naam en warm eten, de' volgende weken knipoogt eens tegen de redacti stig met een blad binnen. Twee maal voor koffie, en ook dat ge schiedde, de derde voor wijn klonk tevergeefs, want dat werd te gek. Toen hij weer terug was in Israël stuurde hij ons een brief in het Hebreeuws. Wij vroegen aan de dominee, of hij die wilde vertalen maar hij kon het niet, want het was natuurlijk modern Hebreeuws.... Zoveel werden we er wel uit wijs. dat het een bedankje was. Er was een zwart zijden stola bij, geschenk van zijn moeder voor de goede zorgen aan haar zoon besteed. Wij mogen hem be wonderen het is een speciaal Israëlisch handwerk uit Haifa, met honderden kleine steekjes uitge voerd. Uriël was Peter ook niet vergeten: hij kreeg een vulpotlood bewerkt met vruchtbaarheidsteke nen. Het begeleidend briefje voor Peter is zuinig bewaard: ,,I hope one day I shall come again to visit your wonderful country and first I shall come to see you. How is Quick?" Kwik knipoogt nog maar eens een hondje in vele landen bekend, dank zij een jonge land door toegewijde Hollandse haar warme hart handen alle eer aandoet. je opsteekt tijdens het lezen, dan ring kreeg hij maken de anderen er hem wel op bel. attent* dat zoiets niet pastl Je kunt het '-van ge lie uitdragen door naar het buitenland te gaan je kunt ook „gewoon" klaar staan voor hen, die een beroep te oliemaatschappij. Als herinne- op je doen, een broek persen, be- i koperen scheeps- Avonds, toen ze met z'n allen je godsdien; aan tafel zaten, werd het geval het A' bewonderd. „De bel kwam ook in werking, en we hebben wel gela chen. Éénmaal bellen, dat was voor de thee, mijn zuster speelde onmiddellijk mee en kwam gedien- langstelling tonen, laten zien, dat ";nst je ernst is, al is door het schenken van vele koppen thee aan jongens, die je nauwelijks kunt verstaan. Zo geeft ze een eigen stukje volksaard mee aan jongens uit de vreemde. Het is alsof de zon doorbreekt wanneer de eerste narcissen, na een tijd van groen en bessen, in onze ka mer verschijnen. Vooral in een barre winter als deze zullen de goudgele trompet narcissen meer dan ooit de herauten van de lente zijn! Welis waar zijn er nog al tijd volop ijzersterke chrysanten te koop, waaraan de narcis, wat houdbaarheid be treft niet kan tippen, maar daar zijn we wel een beetje op uit gekeken en tegen be ter weten in, veroor loven we ons de zeer tijdelijke vreugde, die een bos narcissen ons biedt. De narcissen, die in deze tijd van het jaar verkocht worden, zijn kunstmatig in bloei getrokken en worden met het loof aan, afgeleverd, in tegenstelling trompetnarcissen in de hoek met de narcissen, die later van ee /ansneroiee schaal het veld geplukt worden en bla derloos in ops bezit komen. Nu q er weinig bloemen zijn mogen we ons alleen maar verheugen over die bladeren, waardoor wij! een hoger bloemstukje ook onze bos narcissen voller is en meer indruk maakt. Plaats de ook meer mogelijkheden tot rest van uw. bosje narcissen op variatie biedt. ongelijke lengte, laat gerust de nog Een 1 kort beter om vóór het onderste op de rand schikken het onderste deel van schaal leunen en steek e de steel mét de bladeren af afgesneden exemplaar te snijden en deze er later af- hart. Wat sprieterig zonderlijk bij te^ verwerken, blad er achter en er tussen plaat- de stijfheid van de kale kan volstaan met weinig water leent ze zich s(elen te breken en dan blijft uitstekend voor het opmaken de'sïóthand'eling' het camoufle- schaaltjes. Bovendien be- ren van de prikker door middel van een stuk natuursteen, grof grind of een paar strakke blaadjes. Het geheel zal dan aandoen als een klein vijver- langs de rand de hoort zc door haar stevige rech te stelen tot de meest gemak kelijke bloemen om op een bloemprikker te verwerken. Maar denkt u er aan dat het |je aantrekkelijke van een narcis narcissen bloeien in haar voorkant schuilt en aan de achterzijde niets te beleven valt. Zet ze dus altijd zó dat ze u min of meer aankijken. Niet allemaal in de zelfde hou ding „en face" maar ook en- bloemen uit een bos verdelen Wie het jammer vindt alle kele „en profile", omdat de stukje te verwerken, kan ook trompetnarcis van opzij gezien met 5 stuks een schaaltje op- ook haar charme heeft. maken, met drie een vaasje vullen en de laatste twee als In een schaal aanvulling gebruiken bij- takje toverhazelaar, forsythia of een andere winterbloeiende rechtjioekige heester. Ook een combinatie met een bosje blauwe druifjes, die tot de goedkopere bolbloe- men behoren, kan ter meerde re glorie van een paar narcis sen dienen. De narcis blijft het middelpunt, gevat in het blauw de druifjes en eventueel af- wat-overgehouden schaal vooral een asymmetri sche schikking, waartoe de prikker in een hoek geschoven wordt. Er zijn voor dat doel ook langwerpige prikkers in de handel, al kunnen we ons met een rond exemplaar ook >QJ1 u wel redden. De langste steel gewerkt zetten v*e achteraan op de prik- narcissenblad met zoveel mogelijk in de Cen takje Van andromeda, de bedoeling bergenia, skimmia formema- ._i - - njj_ maranta, cyclamen of wat toevallig onder ons bereik ligt. dat ze 2 a 3 maal de lengte heeft van de lengte van de schaal. Korter afgesneden krijgt het geheel iets doms, ter- A. C. MULLER-IDZERDA. En bedankt Goede herinneringen worden hier bewaard aan Uriël Baratz, een Israëliër. In 1959 kwam hjj in 011s 1 praktijk op te doen en vond hier een gastvrij tehnis. „Hij sprak Engels we hadden In die tijd ook een M.T.S.'er, een goeie tolk. Onder het bijbellezen hoorde Uriël bekende namen en dan begon hij te vertellen van b.v. Be er Sheba, van zijn land, van Is raël. Het was een aardige jongen hij had ook meegevochten in de Sinaiwoestijn tijdens de campag ne in 1956, en kon daar een le vendig verslag van geven. Het Oude Testament is voor hém va derlandse geschiedenis. Tijdens een boom van de jongelui onder ling werd hem gevraagd Wat denk je van Christus „Hij was een goed mens", zei Uriël, „dat vind je erg", zegt ze zachtjes. Op een keer zag de jonge Israëliër kans om een proefvaart mee te maken met een schip van een gro- «■«■♦■ti.*-»*#*#*-»*-»*#*'»-*"»*#*-»*#*'»*#*--»#-»*'»-* tensierbak meegenomen, dit- maal van de hand van de heer D. van de Stelt te Dordt. Eveneens in deze aflevering van de ru briek een handige oplossing voor het verdonkere manen van een ouderwetse schoorsteenmantel in de slaapkamer, een inzending van de heer K. Kroesen uit Rotterdam. We beginnen met de plantenbak, die eigenlijk uit twee delen bestaat, namelijk een langwerpig exemplaar, waarin de eterniten binnenbak past of het exemplaar van dat lichte plastic materiaal. De grote vierkanten bak (rechts) kan worden be kleed met stevig doorzichtig plastic. Dit plastic, dubbel aangebracht, voorkomt lekken; wanneer de bak met aarde is gevuld, zal het plastic zich zelf gaan vormen. Te lange stukken worden naderhand afgeknipt. Deze -bak is vooral geschikt voor grote planten. U moet voor de langwerpige bak wel stevig ma teriaal kiezen, i.v.m. het gewicht; 12 mm multi plex bijvoorbeeld. Voor de andere bak is 10 mm multiplex voldoende. Wilt u naderhand uit de ene bak de binnenbak goed kunnen lichten, dan zult u zich aan royale maten moeten houden. De po ten dienen ook sterk te zijn, anders zouden ze kunnen gaan doorbuigen. Deze inzender adviseert teakhout voor die poten, welke van binnenuit aan- geschroeM worden, nadat het harde hout is voor- geboord. De in de bak geboorde gaten kunt u het beste „uit souvereinen", anders past de bin nenbak niet. De rand zoudt u kunnen afwerken met zwart plasticband, dat u er op kunt lijmen. Aardig staat het de bakken in twee tinten te ver ven en de poten donker te houden. DOE HET ZO Bij de heer Kroesen was de ouderwetse mar meren schoorsteenmantel in de slaapkamer een aantal jaren met een gordijntje afgesloten om zoals hij schrijft „die gapende wond te be dekken". Tot hij op het idee kwam deze ruimte te benutten door er een kastje in te maken. Eerst kreeg de achterkant een behangetje; een plaat hardboard kan natuurlijk ook. Nu de bo ven- en zijwanden meten en ze maken van 10 mm. spaanderplaat. Als u niet in de muur wilt spijkeren maakt u een driehoekig de bovenplaat spijkert. Als u de onderste einden naar elkaar toebuigt, kunt u dit raam zo naar bin nen schuiven, op z'n plaats zetten, bodempje me ten en klem zetten. De breedte van deze wan den, wat dus de houtdiepte wordt, kunt u zelf bepalen, U moet echter wel binnen de bovenrand van de schoorsteenmantel blijven. De twee deurtjes kunt u ook weer van spaan derplaat maken of van op een raampje gespij kerd hardboard. Aan elk deurtje komen twee scharnieren en van boven en van onderen een druksluiting. Ongeveer cm. boven de hal ve hoogte bevestigt in op elk deurtje een knopje. Deze inzender heeft nu ruimte gekregen voor drie kastplanken. Twee kan ook (of vier) dat hangt er maar van af wat u in het kastje kwijt wilt. In déze slaapkamer is het een toilet kastje voor mevrouw geworden. Hang ze op. Als uw man een verwoed pijp roker is en de gewoonte heeft zijn pijpen nog- al eens te laten slingeren, maak dan (of laat het hem zelf doen...) ergens een siel beugeltjes vast. die een electriciër\ gebruikt om er de buizen mee tegen een muur te bevestigen. U kunt ze maken waar u -maar wilt, op een onzichtbaar plaatsje b.v. 't Is een eenvoudige en goedkope oplossing, is de ervaring ten huize van de familie Knol te Gorinchem. Twee x speen. Twee ideetjes waaraan een speen te pas komt. Wist u, zo vraagt mevrouw M. Verzaal-Meeüwis uit Ter Aar, dat u een nieu we speen voor de zuigfles beter in melk, dan in water kunt uitkoken? De nare smaak is er dan gauwer af, zodat baby geen protesterend gezicht trekt tegen het nieuwe exemplaar. Mevrouw Van Vulpen uit Zoetermeer kwam op de gedachte bij gebrek aan een trechtertje een speen te gebruiken om een piepklein flesje met een dito opening te vullen. Het vloeibare spul werd in de speen gedaan, het gaatje op de ope ning van het flesje geplaatst en bij zachtjes drukken spoot een fijn straaltje in het flesje. In de doos. Nu de temperatuur wel behoor lijk laag is. kan het gebruiksters van butagas gebeuren, dat het gas 's morgens niet brandén wil. Daarom gaat bij de familie Fillekes uit Berkel de fles in een stevige kartonnen doos, een kleedje er op (uiteraard 's avonds) en tot nu toe was elke morgen het kopje thee verzekerd. Verf erover. Toen mevrouw A. J. van der Vlugt-de Koning uit Wassenaar ging verhuizen zag alles in haar nieuwe woning er keurig uit, op het bad na. Waarschijnlijk hadden de vorige bewoners geprobeerd het bad Vanmorgen zat ik in de bus en hoorde achter mij twee dames praten over de kou. „Wij hebben zo'n koude slaapkamer" zei de een tegen de ander „dat ik met meer kleren aan naar bed ga dan waarmee ik hier in de bus zit". Ik moest, dat begrijpt u, toen wel even omkijken. Niet dat ik ver wachtte iemand in een schattige nylon-négligé te zien! En de ander vertelde hierop dat haar wist in mijn vrije tijd heus wel waar ik heen zou gaan; je hebt minder dan de beroemde je verenigingsleven, je hobbies de kool en de geit sparen, ja, zie Yij~iTampeerbeddën in de <ik ging vast en zeker éénmaal ik soms zelfs niet of de kool wel zitkamer hadden gezet. Ik twijfel per week naar de leeszaal), je kool en de geit een goedaardig er niet aan of ik zou een dozijn- ver jaarspartijtjes, je gaat eens dier is! En tje verhalen aan deze kunnen K voegen zo ik vaker in de bus zat. dikwijls de kool spaart. Neem nu een: -11 wie die graag wilden i straks f 2000 moeten betalen vooi zomervakantie te 'Mom rommel Dan zit gaan. En zo strijken we allen de bene nog te bedenken of kou op een of andere wijze het jaar uit. - ik dan met week-enden. och, meestal is er de nodige voorzichtigheid. Het is teer dan je kunt nalopen." gemakkeljk genoeg om tegen een Tweede punt: „het treft mij dat jonge vrouw te zeggen als zij Want wie slechts één verwarm de kamer in huis heeft, staat ir de rest te klappertanden, het hele huis 1 eenzaamheid praat „kom. kom, die oude dame t. iet jaar un. Terwijl u natuurlijk ook zegt dat Voor velen zijn de bezigheden zij gelijk hebben. Ja, -?ls Je plotseling saamgetrokken op één begint, weet je het nooit. En dan kamer: lerende kinderen zitten de laatste keer met dat plee^- aan tafel, spelende kleintjes bren- dochtertje en die man alleen een de emmer met geschilde huis. Wat een gezeur om een beet- gen. _qe em?ler met -AIe fatsoen. Als die man onfatsoen- Cmet"1 geschilde buï'w.t een gezeur o •;?er„da?r d°inen6eVbairehS;ingsV0eOnr IfjkTkên Wj hut we. keurig kleding is het voornaamste, en bent blij als de week rond i extra-dingen daar dan niet onder rel is, kan het mij niets schelen lijden. Een extracting als de Open met wie ik hem thuislaat. Brief bijvoorbeeld.. mensen zeggen zoveel, daar Toch heb ik een brief. En wat ik me niet aan storen." voor een brief. Ik kan er wel tien Mag ik hier eerst even o. onderwerpen uit puren en dan is gaan? Ik zou een zinnetje van u vast en zeker de kou voorbij. woordelijk willen overnemen en Maar die brief is dan ook een op mijzelf toepassen: „als je zo schrijf-affaire van eind November, begint, weet je het nooit". Want mevr. die en die schreef r en toen elke week een stukje, inderdaad, briefschrijfster, ik bén dat helemaal niet hoeft, zij Het is een dagboek, of, als u wilt, begonnen. en ik weet het nooit, verpleegster geweest zijn en buitenshuis de kat i 11 ai» uc wcra lui.u 10, va»- donker knijpen, wie zal het zeg je niet. Hoe zouden de gen. En als die man een fijne ke- wordt gevraagd, oud worden i» een heel ding, trouwens, méns zijn is al een opgaaf. Jonge, ge lukkig getrouwde mensen mogen zich best aan niemand storen als het hen alleen betreft, maar toch zal ik altijd zeggen als zij een der de aan hun zorg zien toever- Itrouwddenk aan haar. Dat heeft aren, zelfs al kan ik nog niets te maken met het geluk als - ■UT zodanig. Briefschrijfster vraagt mij: wat vindt u. is geluk broos of sterk. Zij denkt in dit verband aan naar zij zegt zekere oude he ren die handtastelijk zijn of flau we mopjes hebben, maar voor het oog een best en onberispelijk hu welijksleven hebben (gehad) Och, ik meen dat geluk beide is. En niet alleen huwelijksgeluk. Menselijk geluk is een opgaaf. Het ligt in onze handen en als we het niet UIT handen geven en op nieuw ontvangen, als we ons le ven niet accepteren, is het maar een broos gevaL En dan niet om opzienbarende ontrouw of dikke fouten of lichtzinnigheid of alle met de vinger aanwijsbare ont- I sporingen, maar om de uitholling van binnen: het snauwen, het kleine wantrouwen, het onnozele gepraat, het gevit, het daaglijks gezeur om materiële zaken. Geen schandaaltje naar buiten of er is een uitholling naar bin nen aan voorafgegaan. Maar dan ook de andere zijde: geluk is sterk. Wie het ontving als één die in „het doodlijkst tijdgewricht" werd gered, ziet de ander als gered, ziet het gezamenlijke als ge volge daarvan zeer vroeg door geven van de kopij, kan het ge beuren, dat u in dit staartje brieven tegenkomt, die al half december zijn verzonden. Te leurstellen moet ik dhr. De G. uit Rotterdam: mevr. C. V. d. H. uit Asperen; mevr. J. van d.-K. uit Den Haag; dhr. J.C. uit Rotterdam; mej. N. T. maken; hoe dan te Delft; mevr. B. L. uit Schei net cuiaiile bad vertoonde lelijke strepen. Van alles iumen: mc,r' B' U1' YIaar" werd geprobeerd, niets hielp, dingen; A scherpe stof fen schoon ook, het emaille bad vertoonde - - d. W. uit tot het geval met witte verf Rotterdam; Sjanie de V. uit werd geschilderd. Zelfs bij ge- Goudriaan; dhr. C. K. uit Lis- bruik van een borstel met vim se; mevr. Van de G. uit Dor-' (uiteraard bij het schoonma- drccht en dhr. J. J. B. uit Wad ken...) blijft de verf, die er nu dinxveen al weer maanden opzit, keu- ainxveen- rig. Zo gaat 't weer. Aan de in deze rubriek al eens genoemde middeltjes om een wringer met té gladde rollen weer netjes zijn werk te 1; ten doen, voegen we de tip van mevrouw R. J. van der Wal uit Den Haag maar toe. Zij draaide om de onderste rol een reep gaas- verband. vaarna de wringer weer prima pakte. 't Ik JAMMER. MAAR... Iedere gepubliceerde „Bent u ook zo'n man"- inzending dingt automa tisch mee in de wed strijd: „Win honderd gulden voor uw vrouw". Voor iedere tip en elk doe-het-zelf idee in deze rubriek ontvangt u een van onze tipboeken: „Dat zit zo" of „Tippa- rade Twee" (naar keuze). boekdeel. Alle' onderwerpen Als een jong meisje me schrijft het opperbest, lieve die worden aangesneden zijn als dat zij op - het ware mijmeringen over de en dikwijls naar huis wordt ge- laatste Open Brieven, en vanzelf- bracht door een man wiens vrouw sprekend krijgen zij dan verleng- dit jaar niet kan meedoen omdat stukken, en voorbeelden voor die zij haar derde baby verwacht, verlengstukken, en zo is er een dat deze man. die in haar u" geheel nieuwe rij opmerkingen cn woont, nu haar (het meisje vragen ontstaan, waarvan ik enke- brief) heeft willen zoenen dan le zal opnoemen weet-ik-nooit. Wèl weet ik dat zul- Waarom klagen toch zoveel ke brieven maar al te vaak mensen over gebrek aan contact? wens verraden, Ik kan me niet voorstellen dat vrome. En dat jong mens. een verpleegster waarschijnlijk niets is gebeurd n- dan dat een jonge dame zangvereniging schenk. Krijgt, om niet. Krijgt mét de mens de fouten, ja, de er gerlijke fouten. Maar krijgt met die mens ook het wonder. Dat is onze opgaaf hier', draagt eikaars lasten. Velen houden er mee op als het daaraan toekomt. Zij zeg gen nee tegen het leven. Geluk is broos. Wie echter ja zegt op de wonder en haar werk de tacten moet halen waaraan zij gewonden raakte omdat zij dooi toch behoefte heeft om haar le- een heer werd thuisgebracht, gezellig te maken. Ik ben zelf Ik ben echter begonnen Want de een is de ander niet, en de ene wijk is de andere niet, en geen leven is aan het andere ge lijk. En zo wil ik graag de één een antwoord geven, en toch de eeuwige tegenspra: haar buurt ander niet vergeten. Dat is nu ergernis, die zegt: mens, le- eenmaal zo in een brief-rubriek. ven. en als u wilt: geluk is sterk „Zorgvuldig gecomponeerd" schreef eens iemand complimen- wfÊIteus, en inderdaad, dat is het op bepaald geen zijn best. Waarbij ik direct wil werkelijkheid erkennen dat ik heel vaak aar urd dat op zijn best niet toekom op- Jongelui die tweeduizend gulden als voorwaarde gesteld zien voor inwoning, mogen verontwaardigd zijn en toch zal ik zeggen ook verpleegster geweest, maar ik Open Brief, en ik zal moeten vraag je af waaróm dat geld ONS PATROON Snoezige japon Een snoezige japon, die uitermate geschikt is voor feestelijke gelegen heden, hebben we als eerste patroon m het nieuwe jaar gekozen. Vooral van fluweel of cocktailstof zal dit mo del het uitstekend blijken te doen. Zeer soepel is de lijn van het japon netje. De rok heeft achter een diepe ploci, die ver naar beneden wordt ingestikt. De patronen zijn verkrijg baar in de maten 42, 44 en 46. Men heeft er ongeveer 2.75 meter stof van 90 centimeter breedte voor nodig in maat 46. Onder vermelding van num mer 367 is hzt patroon aan onze bu reaus verkrijgbaar tegen betaling van f 0,50 per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toegezonden. De priis wordt dan f 0,60. gelieve dit bedrag in postzegels te plakken aan de adreszijde van de briefkaart, waar op v uw bestelling doet en wel naast het gewone frankeerzegel. Bestellingen moeten uiterlijk op 19 januari a.s. in ons bezit zijn. Na die datum kunnen geen opdrachten meer word»n aanvaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 15