Export siergewassen steeg met veertien procent Ned. Bank verlaagt koers wisseldisconto Verontrusten in ARP handhaven hun bezwaren KLM-vIiegers beraden zich VISSERIJ» EN MAlRKTNIEUWS Narcissen en tulpen op Haarlemse keuring HOC Dl Eind april kiellegging van „De Hoop IV" verwacht N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN GEEF DE "NEE- ZEGGERS" VAN 1962 NOG EEN KANS I BON I NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 8 JANUARI 1963 TN het afgelopen jaar heeft Nederland voor 419 miljoen gulden aan sier- T gewassen geëxporteerd, dat is veertien procent meer dan in 1961, toen de export 368 miljoen gulden bedroeg. Over de binnenlandse afzet zijn geen concrete cijfers bekend, maar uit verschillende aanwijzingen kan worden afgeleid, dat ook deze weer is toegenomen. Aan de exportstijging hebben alle drie de sectoren van de bedrijfstak meegewerkt. De bloem bollenexport bedroeg 274 miljoen gulden, tegen 248 miljoen in 1961, een toeneming dus met ruim tien procent. De uitvoer van bloemkwekerij- produkten bedroeg 98 miljoen, tegen ruim 78 miljoen in 1961, een stijging met ruim 25 procent. De export van boomkwekerijprodukten bedroeg ruim 46 miljoen, tegen 42 miljoen in 1961. De voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen, dr. A. J. Verhage, zei dit vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede. Dat bollen, bloemen en bomen alle drie hun aandeel in de exporttoeneming heb ben geleverd, vond hij verheugend. Hij herinnerde eraan, dat de bloembollen export in 1961 iets geringer is geweest dan in 1960, hetgeen moest worden toe geschreven aan de slechte oogst Nu valt in deze sector de belangrijk ste stijging te constateren in onze afzet naar West-Duitsland, namelijk van bijna 61 miljoen gulden in 1961 naar 76 miljoen in 1962. De export naar Engeland steeg van 48 tot 52 miljoen. De afzet naar andere Europese landen steeg dienover eenkomstig. waarbij de stijging naar frankrijk en Zweden in het bijzonder ln het oog valt Teleurstellend vond dr. Verhagen het. dat de uitvoer naar de Verenigde Staten en Canada weer terugliep, hoewel de Verenigde Staten toch altijd nog ons der- de afzetgebied voor bollen zijn met een export van circa 41 miljoen gulden. Snijbloemen Bij de uitvoer van bloemkwekerijpro dukten (98 miljoen, zoals gezegd) wordt de voornaamste plaats ingenomen door de snijbloemen met in totaal ruim 82 mil joen gulden. De afzet naar West-Duits land (52 miljoen), naar Zweden en Zwit serland steeg aanzienlijk, maar ook de afzet naar andere landen in Europa, be halve naar Engeland en België, ging om hoog. In het bijzonder valt de stijging ran de export naar Frankrijk. Italië en Oostenrijk op. De exportstijging in het algemeen is ook een gevolg van de slechte weers omstandigheden die de produktie in an dere gebieden van Europa en in het bij- ionder van Zuid-Europa nadelig beïn vloedden. Een deel van de stijging moet dan ook zeker aan deze factor worden toegeschreven, zodat in 1963 bij gunstige weersomstandigheden niet opnieuw met dergelijke stijgingen kan worden gere kend. Wanneer de cijfers over 1963 eer wat ander beeld zouden vertonen, be hoeft dit dan ook geen enkele veront rusting te brengen. Wel strengere vorst Geen Molentochten en geen ijsbrekers De weerberichten voorspellen weer strengere vorst. Hoewel dit aan de ene kant door de schaatsenrijders wordt toe gejuicht, zullen er velen duizenden dot» worden teleurgesteld. En nog wel twee soorten minnaars van „enen stiel". Bij strengere vorst worden de ijsbanen ten minste niet gesloten, maar de buiten wateren worden met de sneeuwwater- laag nog meer onbegaanbaar. De secreta ris van het comité voor de beroemd» Molentochten, de heer J. W. de Ren t» Leimuiden. deelde ons vanmorgen mee. dat er voorlopig geen Molentochten meer zullen worden gehouden Eerst moet er een flinke dooiperiode intreden, daarna een vorstperiode. Voorlopig zit dit er niet in. Aan de andere kant bestaat er voor het vrachtverkeer te water ook weinig hoop. De in onze omgeving ingevroren vraóhtschepen lopen ook weinig kan» binnen afzienbare tijd uit hun isolement te worden verlost. De mening bij de Leidse vereniging voor ijsbestrijding is. dat het voorlopig nog wel minstens een week zal duren voor men eraan denkt lisbrekers te laten varen. (Van onze parlementsredactie) Nadat het Centraal Comité van A.R. Kiesverenigingen een advieslijst voor de komende Kamerverkiezingen had vastgesteld heeft de Groepering van Verontruste Antirevolutionairen opnieuw een brief aan de a.r. kies verenigingen gezonden. Daarin wordt bezwaar gemaakt tegen de door het C.C. daarin aanbevolen volgorde van toekomstige Kamerkandidaten. De verontrusten raden de kiesverenigin gen aan, de volgende personen op de kandidatenlijst te plaatsen: 1 B. Rool- vink, 2 mr. dr. J. Meulink, 3 M. W Schakel, 4 P. v. d. Mark, 5 H. van Eysden, 6 mr. C. J. Verplancke, 7 mr. K. J. C. Vlug, 8 J. Smallcnbrock, 9 dr. A. la Fleur, 10 mr. dr. N. G- Geelkerken. De verontrusten menen, dat zij door de voorzitter van het Centraal Comité, dr. W. P. Berghuis, niet ernstig worden genomen, ook al heeft deze het tegen deel beweerd. Zij denken er overigens niet over, de A.R. Partij te verlaten Ook nemen zij het dr. Berghuis kwalijk, dat deze heeft gezegd, dat het Centraal Comité zijn eigen koers zal blijven vol gen. Ernstige bezwaren hebben dc veront rusten tegen de volgorde, die het Cen traal Comité op zijn advies heeft aan bevolen. Staatssecretaris Roolvink, door de kiesverenigingen op nummer 1 ge plaatst, werd door de partijleiding naar nummer 5 verwezen. Dr. Meulink (nr 2) staat op de advieslijst als nummer 7 De heer Van Eibergen, door de kies verenigingen op nummer 9 geplaatst kreeg op de advieslijst de derde plaat» en de heer Smallenbroek promoveerde van nummer 6 naar de tweede plaats, zo melden de verontrusten in hun pro- testschrijven aan de kiesverenigingen De brief is ondertekend door dr. D Vreugdenhil en ir. Ch. G. Meeder, bei de te Utrecht. Ook de Voorburgse wet houder, drs. T. Spaan, maakt deel uil van het comité van verontruste anti revolutionairen. Het Centraal Comité van A.R. Kiesverenigingen heeft inmiddels een schrijven tot de kiesverenigingen ge richt, waarin wordt ingegaan op de kritiek, die de verontrusten op de bc- besluiten van het Centraal Comité hebben geoefend. We kunnen de afzetmogelijkheden van bloemkwekeryprodukten in de toekomst nog altijd met een zeker optimisme afwachten, aldus dr. Ver hage. Daarbij mag niet worden ver geten, dat een stootsgewijze ontwik keling hier niet mag worden ver wacht. Trouwens ln de gehele sler- gewassensector kan alleen op een geleidelijke stüglng worden gerekend. Dr. Verhage betreurde het opnieuw teruglopen van de afzet van bloem- kwekerijprodukten naar Engeland en België. In het bijzonder de hoge In voerrechten ln Engeland spelen on» hier parten. De heer Verhage herinnerde aan de in 1962 door het Produktschapsbestuur ge nomen besluiten tot uitbreiding van de oppervlakte teeltrecht voor bloembollen en voor bloemkwekerij gewassen en lol afschaffing in de loop van 1963 van do teeltbeheersing voor de boomkwekerij uitgezonderd de teelt van rozenonderla- genzaailingen. Een deel van de teelt- rechtuitbreidingen is, zoals bekend, be stemd voor beginnende kwekers. Er is L80 hectare teeltrecht uitgereikt aan on geveer 1200 beginnende bollenkwekers en 285 hectare teeltvergunning open grond aan ongeveer 570 beginnende bloemen- kwekers, Teeltbeheersing gens dr. Verhage de vraag rijzen of de toekomst een teeltbeheersing alleen ln ons land kan voortbestaan. Hij geloof de, dat er een vrijwel eenstemmige me ning is, dat de ontwikkeling moet wor den afgewacht voordat in dezen een de finitief standpunt kan' worden ingeno men. Wel zal men zich over de mogelijk heden om een teeltbeheersing wel of niet te handhaven niet te laat mogen beraden daar dit nadelen voor onze positie op de wereldmarkt zou kunnen meebrengen. In de verruiming van de teeltrechttoe- wijzing aan beginnende kwekers ei verlichting van de aan die beginnende kwekers gestelde eisen, waartoe in hel afgelopen jaar is besloten, zag dr. Ver hage een belangrijke maatregel, die de noodzakelijk aan een teeltbeheersing»- systeem verbonden nadelen verkleint De heer Verhage vertrouwde, dat concrete plannen voor een gemeen schappelijk sierteeltbeleid in de loop van dit jaar aan de E.E.G.-ml- nisterraad zullen worden voorge legd. Het Produktschap heeft in zeer nauwe samenwerking met de vrije organisaties actief aan de menings vorming over een dergelijk beleid meegewerkt. In het afgelopen Jaar is besloten tot In stelling van een afdeling marktonderzoek bij het Produktschap. Voor de toekomst Is dit een belangrijk besluit, vond dr. Verhage. Het opbouwen van dit onder zoek zal moeten geschieden in nauwe sa menwerking met de vrije organisaties van het bedrijfsleven. Het eerste resultaat van het werk der nieuwe afdeling is geweest een rapport over kwaliteitsstandaardisatie. Ten aan zien van een hierop volgend onderzoek naar de ontwikkeling van de detailhan del (dat in Duitsland wordt gehouden! Is kritiek ondervonden van bevriend» Duitse organisaties. Dr. Verhage meende dat misverstand over de doelstelling van dit onderzoek aan deze kritiek ten grond slag ligt. Kredietbeperking voor banken opgeschort De Nederlandsche Bank heeft heden het wisseldisconto met een half pro cent verlaagd tot 3 Vz pet. De andere rentetarieven over de hele linie zijn eveneens met een half pet. verlaagd tot 4 pet. promessendisconto, 5 pet. rente voor voorscchotten van parti culieren en 4 pet. rekening-courant en beleningen voor anderen. Dit was mogelijk omdat de particuliere kredietverlening door banken sinds augustus beneden de normen was geble ven en enige vermindering van conjunc turele spanningen de verwachting wekt, dat uitbreiding van kredietverlening vooreerst ook zonder beperkingen binnen de uit geldelijk oogpunt aanvaardbare grenzen zal blijven. Bovendien is de binding van de kre dietverlening aan bepaalde normen op- De ingrijpende wijzigingen in de sa menstelling van de directie hebben tot nu toe de Vereniging van KLM-vliegers geen aanleiding gegeven tot commen taar. Gisteren echter heeft het bestuur oesloten tegen het eind van de maand een buitengewone algemene ledenver gadering te houden, waarop men de le den vertrouwelijk over de situatie zal inlichten voor zover die aan het bestuur bekend zal zijn. Op deze vergadering zullen echter geen besluiten worden genomen. Wel zullen de leden kunnen discussiëren over het beleid dat het bestuur onder die veranderde omstandigheden naar hun mening dient te voeren. De vergadering zal op een nog niet definitief vastgestelde datum gehouden worden in bet Hilton Hotel te Amster dam. Met opzet wordt met deze vergade ring nog twee drie weken gewacht, omdat het bestuur in die tijd gelegen heid hoopt te hebben met de nieuwe di rectie van gedachten te wisselen. Het zou weinig zin hebben reeds thans een vergadering bijeen te roepen, aldus meent het bestuur, omdat thans nog niets bekend is over het standpunt, dat de nieuwe directie zal gaan huldigen, noch over de maatregelen die zij zal Naar later werd vernomen heeft dr. Ir. Den Hollander positief gereageerd op het verzoek van de vliegers. Wanneer het gesprek zal plaats hebben is echter nog niet bekendgemaakt, maar aange nomen wordt dat dit nog deze week zal gebeuren. Indonesië arresteert geheim leger De Indonesische militaire politie heeft de aanvoerder gevangen genomen van het buiten de wet gestelde volksvrij- willigerscommando, majoor Boentaran. Enige honderden van zijn volgelingen werden in december gevat, toen zij een geheime bijeenkomst hielden. Boemta- ran had een privé-leger opgericht, toen hij in 1959 uit het Indonesische leger was ontslagen wegens schriftelijke kri tiek op de regering. Hij wierf officieren en minderen aan om de Nederlanders in Nieuw-Guinea te bestrijden en hield deze troep in stand na de Indonesisch Nederlandse overeenkomst inzake Nieuw- Guinea. In baruk- en geldmarktkringen had men een verlaging wel verwacht doch niet voor de helft van de maand. Op 25 april was het disconto met een half procent tot 4 pot verhoogd wegens het toenemend beroep van het bedrijfsleven op bank krediet waardoor de toelaatbare krediet- uitbreiding overschreden werd. Op 20 december was het kasreservepercentage reeds verlaagd tot 4 pet tegen 8 pet op 22 januari 1962. De verlaging betekent een belangrijke aanpassing aan het buitenland, daar België 5 december het disconto had verlaagd tot 3*4 pet, Engeland 3 januari tot 4 pet, terwijl ln West-Dultsland het disconto 3 pet, ln Frankrijk 3*4 pet cn in de Verenigde Staten 3 pet Is. Lager prolongatiekoers De Vereeniging voor den effectenhan del deelt mede. dat de prolongatiekoers 8 januari met een half procent tot 3% pet is verlaagd. GEMEENTE OEGSTGEEST INENTING VAN KATTEN Naast de inenting van honden wordt gelegenheid gegeven tot in enting van katten tegen hondsdolheid in de brandweerkazerne achter het politiebureau (Willem de Zwijgerlaan bij de Gevers straat) op: donderdagmorgen 10 januari tussen 9.00 en 12.00 uur namen A t.m. C; donderdagmiddag 10 januari tussen 14.00 en 17.00 uur namen H t.m. K; vrijdagmorgen 1' januari tussen 9.00 en 12.00 uur namen L t.m. Q; vrijdagmiddag 11 januari tussen 14.00 en 17.00 uur namen R t.m. Z. De houders van katten die tevens een hond hebben, kunnen beide dieren gelijktijdig voor inenting aanmelden. De burgemeester van Oegstgeest, H. L du Boeuff. Visserij IJMUEDEN', 8 januari Besommingen: VD 24—3400. KW 65—196, TX 26—3630. UMUIDEN. 8 Januari Prijzen per kg: gr tong 580—6.70 grm tong 54.30. kim tong 6-6.40. kl tong I 6605.80. II 5 40— 6: per 50 kg: kl schol I 31—39. II 60—VI. wij ting 43. Aanvoer 85 kisten. SCHEVENJNGEN. 8 Januari Visserij- berichten. Er wa6 vandaag niets aan de Vlsserijbe- 'erschoor. VL 1 J ipper F schipper C Roeleveld en VL 114 schipper J Jol. D schepen, die ln de Ierse zee vissen, hebben ln het laatst van de vorige week goede vangsten ge maakt. Enkele schippers melden zelfs vang- >k enkele huls ko- i volle 'Ue hldlnrnair Marktc BODEGRAVEN. 8 Januari Kaasmarkt Aanvoer 29 partijen. Noteringen: le kwali teit 2.24—2.32. extra kwaliteit tot 2.30. han del redélijk. ROTTERDAM. 8 Januari Veemarkt Aanvoer totaal 2606 dieren, week aanvoer 4rrr0 dieren, w: uchtere kalveren zen 800. '700, 500, pinken 500. 375. 385. Over zicht: vette koeien: aanvoer gewoon, han del stü, prijzen al6 gisteren. Vette kalveren: aanvoer tamelijk, handel vlot, goed prijs houdend. prima's boven notering. Graskal veren: aanvoer gering, handel redelijk, prijshoudend. Nuchtere kalvi biggen: handel kalm. prijshoudend. Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel delijk. iets stijver in prijs. Schapen handel tamelijk, prijshoudi ongewijzigd. kort, klein, handel lui. prijzen Vier ministers jubileerden Een unieke reünie eeft naar eerst thans bekend is geworden zaterdag plaats gehad in de statige hal van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen aan de Nieuwe Uitleg. Daar zijn namelijk vrijwel alle minis ters en staatssecretarissen, die sedert augustus 1952 deel van enig kabinet hebben uitgemaakt, met hun dames bijeengeweest om onder een hap en een slok oude herinneringen op te halen. De reünie werd gevolgd door een diner- dansant in hotel De Wittebrug, waar de ministers Cals, Luns, Zijlstra en Veld kamp de excellente „feestvarkens" wa ren. Zij werden in deze intieme kring (alleen de zittende ministers en staatsse- cretarissen met hun dames zaten aan gehuldigd omdat zij reeds tien jaar lid van de regering zijn. Alleen staatssecretaris De Jong (mari ne) moest wegens ziekte verstek laten gaan. De enige oud-bewindslieden die niet aan de reünie konden deelnemen, waren de oud-ministers Van Oven en Beyen en de oud-staatssecretarissen vice-admiraal Moorman mej. dr. De Waal en drs. Van der Beugel. Gisteren werd in het Krelagehuls een grote verzameling bloeiende bolgewassen geëxposeerd, er waren vooral veel narcissen en tulpen. Van de narcissen verdient vooral vermelding de grootkronlge Orange Bell van Warnaar Co., Sassenheim, die daarnaast om. de beste gele trompet Domlnator toonde. Prima waren ook de panner met de gele trompet Forestcate van G. B. de Vroomen Zn, Sassenheim en van de winnaar van deze narcis, de fa. Gerritsen Zn, Voorschoten. In de collectie van de fa. De Vroomen flonkerden trouwens nog meer „sterren": de gele Agathon, de Gigantic Star en een bloolor-zaaJllng. Ohristmas Marvel, die door verscheidene Gold Flake is een mooi gebouwde groot - kronige, geel dekblad met oranje kroon, van H. P. Zwetsloot Zn, Sassenheim. de pannen met Golden Harvest van de fa. Bakkum Zn, Julianadorp, en de charmante February Gold van Ruigroks Broeiproevenbedrijf te Hillegom zagen er eveneens best uit. De Peeping Tom, een kwieke cyclamineus, werd getoond door de fa. P. Dames, Lisse. Sterk de aandacht trok de narcissenproef die het laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse had opgezet met de variëteiten Fortune en Cragford. Hoofddoel: zien hoe de bol len reageren op hoge temperaturen ge durende drie en vier uur. Tulpen waren er gisteren heel wat. In hoofdzaak in bloei getrokken door Van der Hoeks Broeiproevenbedrijf, Oude Niedorp. We zagen o.m. dc goede purpe ren Poussin van* J. H. Rijkslijkhuizen, Hillegom, Danseuse, Joyeuse, Anne Claire en Dixieland van C. Colün Zn, Voor hout (kennelijk uit één zaaisel afkomstig en een heel goede indruk makend), en inzenders naar voren werd gebracht: bijv. de fa. C. A. van Paridon, Noordwijkerhout en P. N. Jonkheer, Hillegom. Een prima tulp leek ons ook de Golden Trophy van Warnaar Co, Sassenheim. E. v. d. Schoot, Hillegom. toonde de rode Capt. Carlsen- de fa. Dames, Lisse de oranje Alice Leclerq en Ant. Nijssen Zn. Santpoort, was present met de dubbele gele Monte Carlo en wat andere nieu wigheden, wx). Spotlight. Hyacinten waren niet uit voorraad le verbaar. We noteerden o.m. de vrij nieu we roserode Amsterdam (waarvan gebrs. Segers, Lisse, zes pannen voor het voet licht bracht) en de Vuurbaak van C. J. Zonneveld, Voorhout (die op de Kerst show al aandacht vroeg) en wat multi- flora's van Ostera ooms die P. Da mes, Lisse, exposeerde. Ant. Nijssen Zn- Santpoort, toonde ook een nieuwe hyacint: no. A 33, lichtblauwe nagels aan een goed gebouwde tros. M. Veldhuyzen van Zanten Zn NV, Lisse. sloot de hyacintenrij met cje prachtige rose Eros LEIDEN'. 8 Januari Vette varicens- marict. Aanvoer 88 vartcens. Noteringen (ln guldens per kg levend gewicht): lichte var kens 1.82—1.85. 6lagerevaricens 1.86—1.88. zeugen 1.60—'163. Handel: stroef, enkele prima's boven notering. LEIDEN. 7 Januari Groenteveiling: andijvie 132—1135. kroten gekookt 35. boe renkool 6073. rode kool 46—60. prei 107- 163. spruiten A 85—188. uien drielingen 4 middelfijn 36 90, mlddeïgrof 36.50. grof 35.i vit!of 75—117, knolselderij 25—65, KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 januari Groenteveiling: waepeen (per kist) A extra 14.20—1S.30. AI 12.60'.4.60. All 2.60—11.80. B extrfa 11 40—12.80. BI 9.80-12.80, Bn 3- 3.60, boerenkool 50—61 gele kool 1740. rode kool 2047. koolrapen (per 100 stuks) 16— 118. spruoten An 91—122, Bn 64—84, afw. 22—52. uien (per Idst) 6.50—7.10, kroten (per kist) 4.60—7. knolselderij (per 100 st.) 1966. Aanvoer waspeen 104.000 kg. waar van 61.000 kg voor export en 5000 kg voor de Industrie werd verkocht. ROELOF ARENDS VEEN7 Januari Bloemenveiling: irty Glory 7f 170—180. Preludiur 140, stuk. ari Groenteveiling: —78. stek 688, eprul- 136—158, B 119-133. idem afw. 50. kool 17. prei 99, alles per kg; per bakje van 6 kg: boerenkool 120— Eerste lijst Th boroo'n mpw- OABONKUST SA ESS TI OER PI ETER WINSBNtOS 4PESMAJOR VAN LI N SCHOTEN 5 ZO Belr Vitrei 5 N ISitelUrta sr.5 tAFRA^ S^P Perim 'xmnekeïk™5 Akoba V Tweede lijst Aetf» 8 S Bridgetown tSsTW""" Aldabi 7 N Flnlstorre RCILCN CN ZCILCM ?&5 <y_) San Antonio Interplde 6 Ac^aroan Joh"? Oldwibarmevclt 7 Joaef Prebrlne 7 ZiW Lissabon KAAP HOORN 7 NW Pt RlCO KARACHI^ 7^ Genuft^ ZO 0»rthA«en» REZAJ3HAH THE ORBAT 7 W Marques ScKienövd 7 ZW Azocen - 7 v Dslcsr n Ereetowt TOW Caaquets SANÜENBCROH Stad Stad we Stad Ma St» ton da Straat Colombo 7 TwceUtwnm 7 W Flnlst ÜRKER8INOEL 1 V 2 ülvwsT'v Orlstobnl i VAN SPILBERGEN 7 ZEVENBERGEN 7 Omstreeks eind april, begin de kiel van het nieuwe hospitaalkerk schip „De Hoop" worden gelegd. Aan het begin van dit jaar» heeft de speciale commissie, die belast is met de zorg voor de bouw van het schip, één van de ontwerpen van de „De Hoop IV" uitge kozen. Het wachten is thans op de goed keuring, die het bestuur van de Stich ting Hospitaalkerkschip „De Hoop" aan dit ontwerp moet hechten. Vermoedelijk zal dit gebeuren tijdens een aan het eind van deze maand te houden bestuursver gadering. Het is nog niet békend op wel ke werf de' nieuwe „De Hoop" zal wor den gebouwd. Het huidige hospitaalkerkschip zal waarschijnlijk na het in de vaart komen van de „De Hoop XV' worden verkocht, ten eerste omdat de exploitatiekosten van twee schepen voOr de Stichting die afhankelijk is van particuliere giften en regeringssubsidie te groot zijn en voorts omdat de oude „De Hoop" niet voor zijn baak berekend is. bekend fedt, dat er steeds meer loggers uit de vaart worden geno men, zodat de nieuwe „De Hoop" zal moeten worden aangepast aan de toe- zal komstige visserij (trawlers en kotters). Bovendien moet het nieuwe hospitaal kerkschip een grotere actieradius heb ben in verband met de ontwikkeling in de verre visserij. De exploitatiekosten van de nieuwe „De Hoop", zullen onge veer f 600.000 per jaar bedragen. Sneeuwruimen kostte Zuid-Holland 2 ton Het sneeuwruimen heeft de provincie Zuid-Holland naar schatting f 200.000 ge kost Ruim 250 man zijn in de weer ge weest om de wegen sneeuw- en ijsvrij te maken. Velen van hen hebben dagen van ongeveer twintig uur gemaakt Bij het sneeuwruimen werd gebruik gemaakt van 25 bulldozers, 50 sneeuw ploegen, 25 draglines, 60 vrachtauto's, vijftien tractoren 25 zandstrooiers. De zandstrooiers zijn ook vandaag weer in actie om de wegen die op het ogenblik weer glad worden berijdbaar te houden. Britse ontkenning over schijnaanval Na een langdurige aarzeling en grote verwarring heeft het Britse ministerie van luchtvaart ontkend dat bommenwer pers van de Royal Air Froce een succes volle schijnaanval op New York en an dere grote Amerikaanse steden hebben gedaan (Zie pag. 1). Mr. R. van den Bergli naar Tweede Kamer De voorzatter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer heeft mr. R. van den Bergh (soc.) te Amsterdam benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. De heer Van den Bergh zal zijn. benoe ming aanvaarden. Hij werd benoemd verklaard nadat de voorzitter van het centraal stembureau van de heer H. J. Hofstra te Wassenaar had vernomen, dat deze zijn benoeming tot Kamerlid niet aanneemt. Het gaat hier om de zetel die vakant is geworden door het overlijden van mr. A. J. Schou- gevestigd te 's-Gravenhage UITGIFTE VAN f 100.000.000.— 4'/j pCt. 30-jarige Obligaties 1963 Grootte der stukken: nominaal f 1000.en f 500. Na de toewijzing kunnen desgewenst, in de plaats van obligaties, schuldregisterinschrijvingen, groot tenminste nominaal f100.000,—.worden verkregen. Ondergetekende bericht, dat de Inschrijving op bovengenoemde uitgifte zal zijn opengesteld op WOENSDAG 16 JANUARI 1963 van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur TOT DE KOERS VAN 100 pCt. bij de kantoren te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, voorzover in genoemde plaatsen gevestigd, van: Rotterdamsche Bank N.V. De Twentsche Bank N.V. Amsterdamsche Bank N.V. Incasso-Bank N.V. Lippmann, Rosenthal Co. R. Mees Zoonen Nationale Handelsbank N.V. Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. H. Oyens Zonen N.V. Pierson, Heldring Pierson Hope Co. alsmede ten kantore der Vennootschap op de voorwaarden van het prospectus d.d. 8 Januari 1963. Dooreenleverbaarheid met de obligaties van de bij het prospectus d.d. 11 december 1962 geëmitteerde 47i pCt. obligatielening 1962 IV zal worden aangevraagd. Prospectussen en Inschrijvingsbiljetten, alsmede, in beperkte mate, de statuten en het laatste jaarverslag, zijn bij bovenstaande inschrijvingskantoren verkrijgbaar. 's-Gravenhage, 8 Januari 1963. N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten: noteer ze deze week als nieuwe abonnee op deze bon U kunt noteren els nieuwe abonnee. I ZZ'ZZZ.. datum ven Ingang i v.tmm Betaling per WEEK/MAAND/ KWARTAAL/GIRO tioeüuke «el nap le1* ben ik al abonnee. Voor het aanbrengen van deze nieuwe abonnee heb ik dus recht op DAT ZIT 20 of TIP-PARADE-TWI1 TIP - PARADE - TWEE EEN KEUZE UIT „TIP. PARADE" EN „DAT ZIT ZO". VOOR KNUTSELEN, ZELPDOEN, KEUKEN, KOKEN, HUISHOU DING, KAMPEREN, ■LOEMVERZORGING

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 9