Leiderdorpse padvinders lenigen de vogelnood Politiejubileum in Noordwijk NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 4 JANUARI lm KATWIJK KATWIJK MAILLOTS LANGE HELANCA PANTALONS MOHAIR SHAWLS NOORSE SOKKEN- HANDSCHOENEN DAMESTRÜITJES 3 STERREN NYLONS „DE WOLBAAL H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk a Telefoon 2363 Zo juist verschenen KLEINE ATLAS van de antieke wereld Prijs 7.90 "•SS? RADIO en TELEVISIE Speciale aanbieding radio met vls- serjjband van 79. H. P. BLOOT Andreasplein 12 Katwijk a. Zee Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Dr. Spock Gesprekken met moeders Prijs 9.75 Ook in 1963 is HET EMAILLEHUIS het aangewezen adres voor: HAARDEN - KACHELS - KEUKEN UITZETTEN. THEE-, EET- en ONTBIJTSERVIEZEN. SOLACASSETTES. LUXE en HUISH. ARTIKELEN. SPEELGOEDEREN w.o. Marklin, Fleismann, Trix enz. PIET OUDSHOORN NOORDEINDE 7 PRINCESTRAAT 11-13 Speciale januari prijzen WARME PANTOFFELS plat en met hak 2.95 - 3.95 - 4.95 Fa. HAASNOOT VOORSTRAAT 52 PRINCESTRAAT 33 Onder grote belangstelling werd gisteren de brigadier van de Noord- wijkse gemeentepolitie W. Rende ring in verband met zijn 25-jarig jubileum gehuldigd in de raadzaal te Noordwijk. Het voltallige college van B. en W., vele hoofden van scholen en de bejaarde ouders van de jubilaris (uit Delfzijl) waren aan wezig. Burgemeester G. F. W. van Ber- ckel sprak zijn grotewaardering uit voor net wérk van "de jubilaris, die jaarlijks 350-400 kinderen Verkeers- cxamen afnam. Hij 'overhandigde hem een envelop met inhoud. Hoofdinspecteur A. N. Merkelbach H1LLEGOM Burgerlijke stand GEBOREN: Allegonde. dr van D Möhlmamn en M. A. Busé; Marina Elisa beth Johanna, dr van N. J. H. Waasdorp en E. K. Zuiderduin: Dorrit Agnes Maria Elisabeth, dr van J. van Dalen en L. F. VreugdenhiL ONDERTROUWD: B. A. Vermond en M. W. van der Stelt GETROUWD: W. N. Stevens en S. M. Verhoeven: J. Nunes Nabarro en M. S Janssen; G. J. H. Schülte Küperjans en E. H. J. Lips; J. H. Gottmer en V. M van Deureen; J. G. Valentijn en H. M. Berbé; J. G. Gevers en C. A. Suijker- land. OVERLEDEN: A. H. C. C. Engelkamp, m„ 73 jaar. VOORSCHOTEN Schaatswedstrijden Vanavond om acht uur worden afval- wedstrijden gehouden waaraan degenen, die op 1 januari 1963 lid waren van de IJsclub Voorschoten, kunnen deelnemen. De prijzen zijn: 50. 30. 20 en ƒ10. Zaterdagmiddag worden hardrijwed- den gehouden voor de jeugd van 714 jaar. Aanvang 2.30 uur. ZOETERWOUDE Uitslag schoolwedstrijden Gisteren werden voor de schooljeugd schaatswedstrijden gehouden op de Lange Miening. De uitslag is als volgt: Klasse 2 en 3: 1. J. Mooiman: 2. Fr. Hulsbos: 3. Herm Versteegen. Klasse 4 en 5: 1. W. Mooiman: 2. T. Borst; 3. C. Janson. Klasse 6: 1. Fr. Huis; 2. T. v. d. Loo; 3. Jac. Schuur. Meisjes: 1. Joke v. d. Salm; 2. Rla Borst; 3. Toosje den Elzen. Ambachtsscholieren: 1. C. v. Velzen; 2. C. Olsthoom; 3. W. den Elzen. NIEUWE WETERING IJsclub „Ijsvermaak" De ijsclub „Ijsvermaak" hield voor haar leden een schaatswedstrijd korte baan. Hiervoor hadden zich 22 leden op gegeven. Na felle strijd werd de eerste prijs gewonnen door J. v. d. Lip; 2. J. MoÜers:.3. C. v. d. Lip: 4. A. Los: 5. A. Sameel; 6. K Schoo. "Iet een toepasse lijk woord reikte voorzitter N. Haaze- broek na afloop de prijzen uit schetste de loopbaan van de heer Rendering en bood namens het korps een horloge aan. Mevrouw Rende ring kreeg bloemen. Namens de Politie Sportvereniging sprak de heer J. M. P. Barendse. na mens het hoofdbestuur en de afde ling Noordwijk van de Nederlandse Politie Bond de heer C. Schaap. Deze bood een envelop niet inhoud en een mand fruit aan. Voor de col legae sprak de heer G. C. Timmers. namens het onderwijzend personeel de heer G. Crama. De heer Rende ring dankte ten slotte allen voor de huldiging. (Foto N. van der Horst) Scholen gesloten De lagere scholen en kleuterscholen te Noordwijk beginnen niet morgen, maar in verband met de weersomstan digheden pas maandag. W. Meyrink jubileert De heer W. Meyrink is op maandag 7 januari 25 jaar gemeenteambtenaar ter gelegenheid van dit feit wordt ma; dag om half vijf op het gemeentehuis een receptie gehouden. De jubilaris be gon als tijdelijke kracht op de afdeling administratie steunverlening, hij is nu hoofdcommies A op de afdeling finan ciën. Hij is een deskundige in de perso neelsadministratie. Ook buiten zijn ambt is hij in Noordwijk bekend. Hij is stuurslid van de voetbalvereniging Noordwijk, was lange tijd penningmees ter van de Hervormde kerkvoogdij in Noordwijk-Binnen en is administrateur van het gasthuis te Noordwijk. Opvoering uitgesteld De opvoering van de toneelvereniging Louis Bouwmeester, die op 10 januari voor de bejaarden zou worden gegeven, gaat niet door. Schictnieuws „Blijf voor 't Land' Bij de laatste schietwedstrijd „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks win naar van een wisselmedaille: A. van Egmond, 47 punten le klasse: J. de Groot, 45 punten 2e klasse: H. Lindhout. 45 pun ten 3e klasse. In de 2e klasse behaalden J. de Groot en mevr. W. Wassing beiden 45 punten, maar door het best geplaatste laagste schot werd eerstgenoemde winnaar. In de K.S.O.-afdeling; L. van der Meer. 60 punten (maximum) in de le klasse; N. W. Caspers, 57 punten in de 2e klasse; Ook deze schutters behaalden daar mede een wisselmedaille. Geen elektrische kachel bij bevroren ruiten Ervaringen bij vorige perloden van strenge vorst opgedaan, leveren grond op voor de waarschuwing, bevroren win kelruiten niet door middel van een elektrische kachel te ontdooien. Door het plaatsen van een elektrische kachel op korte afstand van de bevro ren ruit. wordt deze plaatselijk te sterk verhit De Nederlandse organisatie van glasassuradeuren geeft het advies be vroren winkelruiten te ontdooien, resp bevriezing te voorkomen door middel van ventilatoren, die zo nodig ook '9 nachts werkzaam blijven. Sneeuwvrij maken verplicht Alle bewoners, en als het geen be woond pand betreft, de eigenaren of be heerders van percelen in Noordwijk, worden eraan herinnerd, dat zij ver plicht zijn de sneeuw op het voetpad vóór en langs hun percelen weg te rui men. Bij gladheid moet het met zand of as worden bestrooid. Men dient er de medemens mee. In het bijzonder bejaarden, vrouwen en kin deren. Tevens wordt daarmede voorko- dat voetgangers op de rijbaan gaan lopen en het verkeer belemmeren. WOVBRUGGE Sneeuwoverlast Hoewel het gemeentepersoneel direct in. actie kwam bij de zware sneeuwval van vorige week. kon toch niet verhin- drd worden, dat door de overvloedig* stuifsneeuw uit de Vierambachtspolder delen van de Boddens Hosangweg ei Vierambachtsweg weer gedeeltelijk berijdbaar werden. Zo kon de melkauto enkele landbouwers in het noorden niet meer bereiken en moesten de melkbus sen blijven staan. De plaatselijke ijsve'-- eniging deelt nog mee. dat de onlangs gereed gemaakte baan op de Woudwete ring voorlopig, wegens de sneeuw, niel voor wedstrijden geschikt zal zijn. Nieuwjaarsreceptie Het bijna voltallige gemeentepersoneel kwam woensdagmorgen in het raadhui: bijeen. Burgemeester J. C. van Wagenin- gen memoreerde in zijn nieuwjaarsrede de belangrijkste feiten uit 1962. Hierbi) wees hij er op, dat buitenstaanders vaak geen idee van hebben, hoeveel tijd het vergt, allerlei inlichtingen te laten verstrekken door het secretariepersoneel Van dit personeel zal ook het komende jaar weer extra werk worden gevraagd wegens de verkiezingen. Voorts zwaaide spreker lof toe aan de gemeente-arbei ders, die er in één dag in slaagden alle hoofdwegen in de gemeente sneeuwvrij te maken. Secretaris H. J. Hoogenboom beantwoordde deze rede. Geisers ontploften door de vorst Door het uit elkaar springen van een geiser is de 33-jarige mevrouw Van der Giessen uit Emmen zodanig ge wond, dat overbrenging naar een zie kenhuis nodig was. In hetzelfde flatge-, bouw werd even later de bejaarde heer Kofstra door delen van een uit elkaar springend geiser getroffen. Hij kon in zijn woning worden verbonden. Visserijgolfjes Nauwe samenwerking in EEG-verband bij verre visserij wenselijk DAT er nu van regeringswege finan ciële steun wordt verleend aar tot dusverre een avontuur was, met name de verre visserij, kan alleen maar to< voldoening stemmen. Het werd hoogno dig, dat Nederland mee ging doen met die landen die al lang andere visgronden gebruiken dan die. welke vlak bij huis liggen. Als we er aan denken, dat Japan ners en Russen bij Zuid-Afrika vissen, is dit neg maar een zeer bescheiden stap. Een grote portie van de wereldvoedsel voorraad is in zee te vinden en het h dan ook noodzakelijk dat men dan ook zijn best doet die wereldvoorraad zo goed mogelijk te gebruiken, al zal men daarbij wel rationeel te werk moeten gaan. De Nederlandse visserij bij IJsland zal nu werkelijkheid worden in een georga niseerde vorm. Het hoeft bjj IJsland niet te blijven want het ligt in de lün der verwachtingen, dat Nederlanders toch ook andere gebieden zullen willen bevis sen. Maar de moeilijkheid is nu eenmaal telkens opnieuw dat het veel geld kost voor een experiment werkelijk de moeite waard wordt in economisch opzicht, Duitsland stuurt er telkens weer vaartui gen op uit, die nieuwe visgronden trach ten te ontdekken voor de vissersvloot Groot-Brittannië doet niet anders. Maar in Nederland zit men nu eenmaal mei het probleem, dat een onderzoekings vaartuig wel beschikbaar is, dat toch niet geschikt is om de verre zeeën te be- Nu moet bij de juichtonen om de sub sidie voor de verre visserij niet worden vergeten dat het hoogst noodzakelijk ls de visserijproblematiek niet te strikt na tionaal te bezien. De Europese Economi sche Gemeenschap is niet alleen meeJ een hersenschim. Het is een apparaat dat langzaam maar zeker op gang komt en op den duur voor de deelnemende landen veel vruchten zal gaan afwerpen Dat blijkt al voldoende uit de jaloerse blikken, die uit andere landen op deze Hard en goed werken in vinnige kou met de opzienbarende opmerking „Mamma, ik was bijna doodgevro ren". Hij deed een vrij verward verhaal, waaraan we de volgende gegevens ontleenden. De padvin- dersgroep, waarvan hij nog maai kort lid is. was 's middags bijeen geweest en had een grote hoeveel heid brood, die eerder was ingeza meld, na een barre tocht door de polder, uitgestrooid voor door de ijzige winter bedreigde vogels. Op een barre tocht was hij niet ge kleed en dus had hij nogal last gehad van de kou. De moeder van een vriendje had zijn koude lede maten weer op temperatuur ge bracht. „En morgenmiddag om twee uur gaan we weer, mamma", besloot hij lakoniek. GISTERMIDDAG waren we er ook In de Dr. Van Rhijnstraat in Lei derdorp was het bewuste troephuis In het welpenlokaal troffen we onge veer twintig jo'ngetjes aan in de leef tijd van acht tot twaalf jaar, zittend op stoeltjes, krukjes en bankjes, bezig enorme hoeveelheden oud brood aan kleine blokjes te snijden. Aan een snijmachine stond de leider van de groep. Hij stelde zich voor als akela B. J. Brinksma, leider van de v. d. Does-Liethorp-horde, de padvinders- vereniging van Leiderdorp. ,,De jongens hebben toch vakantie,, dus kunnen ze best hun vrije tijd nuttig maken met voedsel te verzamelen voor de vogels. In de morgenuren trekken ze er met zakken en dozen op uit en om twee uur verzamelde de horde in het troephuis. waar we de voorraad klaarmaken om uit te strooien." vertelde hij ons. TN een hoek stond een grote kachel, gebeurd- De zakken en dozen die de ergste koude in het beton nen gebouw om zeep bracht. Bij de kachel roerde een vrouw in een grote pan hete soep. „Dat is Oehoe Keuning. de kabouter-leidster van de Lie- tborp-groep. Ze was met vakantie maar ze heefit direct gehoor gegeven aan ons verzoek om assistentie en nu is ze ijverig aan 't helpen met een stel kabouters en helpsters", zei akela Brinksma, die vakantie heeft van de Kweek, waar hij voor zijn hoofdakte studeert. Hij vertelde ons over het grote enthou- m -ir f-"- de welpen de zorg voor de met de hongerdood bedreig de watervogels op zich nemen. Hij staat er iedere keer weer verbaasd van hoeveel de welpen wel bij elkaar kunnen krijgen. Niert alleen hele en halve oude broden, maar ook ge smeerde boterhammen en stukken krentenbrood zie je tussen de stapeis. die op tafel klaarliggen om onder het mes te komen ~kM een uur of drie is het karwei zijn gevuld. Op de trapauto van de een, op de slee van een ander, zo wordt het brood vervoerd over de inmiddels door de neerstrie mende regen spekglad geworden straten van Leiderdorp. Een stukje Hoofdstraat, dan een heel eind Hoogmadeseweg; voor de algemene begraafplaats slaat de groep rechts af en neemt de landweg door de polder, door het kleine viaduct in Rijksweg 4a naar de bouwput, die (nog) achter het dorp ligt tussen de Does en de Rijksweg. We moe ten ons door enorme hoeveelheden opgewaaide sneeuw werken, een sloot oversteken, weer eer eind. door kniediepe sneeuw. Maar dan staan we aan de grote dichtbevroeren plas. T\UIZENDEN eenden, zwanen, meeu- wen, watersnippen en koeten hou den twee grote windgaten in het ijs open met hun kwetterend lawaai en luidruchtig geplas. In het ijs zijn tal loze vogels vastgevroren, vermoede lijk door honger of uitputting gestor- „Jongens, komt niet zo dicht bij dat wak", klinkt de waarschuwing van akela Brinksma, en de jongens die in hun ijver alvast het ijs op zijn gerend, keren terug naar de leider. De storm achtige oostenwind zwiept de harde regen tegen onze rug als de zakken en dozen opengaan en tientallen ver- kleumde handen het brood in de richting van de hongerende vogels werpen. Met luid gekrijs zijn de „broodbezorgers" ontvangen. Met hun grote platvoeten baggeren een paar zwanen dichter naar hun weldoeners toe en een menigte eenden tracht ver woed tegen de dikke ijsrand op te klauteren om z'n grote familieleden na te doen, zo'n honger hebben ze. stuk of tien meisjes urenlang in de weer zijn ge weest, is binnen twintig minuten verdwenen als sneeuw voor de zon. De terugtocht begint: een half uur door de bijtende kou, terug naar het welpenlokaal in het troephuis aan de Dr. Van Rhijnstraat. waar de grote pan met hete soep op de weldoeners wacht. Als die duizenden hongerend! vogels eens konden praten Akela Brinksma vertelt ons op de terugweg dat men, zolang de een bedreiging voor de fauna bl|jfl vormen, elke dag van twaalf tot uur brood kan brengen aan troephuis. De welpen zorgen dan voor de rest. En hoe Men is in Leiderdorp algemeen begaan met het lot van de vogels. De scholen zijn nu ingeschakeld en alle ouders kunnen broodresten aan hun kinde ren meegeven naar school, waar mor voor verder transport zal zorgen. Misschien kan op deze manier ook door U een groot aantal vogels var dood in deze barre winter worden gered. U had eigenlijk ook even i ten zien hoe hongerig die watervogels waren en hoeveel brood de bedreigde dieren wel nodig hebben. lid van deze Gemeensohap zouden willen worden. Het is wel waarschijnlijk, dat ook ln Bergen de verre visserij in het middel punt van de belangstelling zal staan. Zo is heel belangrijk in dit verband het al aangestipte probleem van een opsporings vaartuig. Moet Nederland op slag een tweede schip hebben? Waarschijnlijk zal de commissie-Diepenhorst daarover ook wel een mening hebben en het is heel Interessant wat meer over de gedachten ln deze commissie te vernemen. Trou wens. minister Marijnen wacht deze me ning van de commissie van deskundigen ook af. Het Is nu bekend, dat de verre visserij zal worden uitgeoefend door vijf trawlers uit IJmuiden, drie uit Katwijk, één uit Scheveningen en één ui( Vlaardingen. Men zal dit gaan doen in coöperatief ver band, met een toeslag per vaardag voor elk schip. Het rijk stelt hiervoor eeD totaal bedrag van een miljoen gulden be- schikbaar. De tien schepen moeten tot zo veel mogelijk rederijen behoren. Elk schip moet in een jaar tenminste vijfmaal op de verre visserij gaan en drie reizen dienen opeenvolgend te worden onder nomen. Er is een proefperiode van drie Jaar vastgesteld. De toeslag zal elk Jaar opnieuw worden bekeken. Er zal door de deelnemende reders een minimumprijs- regeling worden vastgesteld. Voorlopig wordt nog niet gedacht aan het gebruiken van een fabrieksschip. Dit houdt in, dat men vastzit aan grote reis- duren in verhouding tot het aantal vang dagen, hetgeen bij de Nederlandse sche pen, die wat langzamer zijn dan de Duit een extra nadeel betekent. Het ligt in de lijn der verwachting, dat bij verdergaande ontwikkeling van deze verre visserij ooje de bouw der schepen steeds meer zal worden afgestemd op de Hoe staat het nu met de Europese zienswijze? Zoals we al hebben gesteld Is het zonder meer noodzakelijk dat men de Europese aspecten niet uit het oog verliest. Het was te verwachten, dat mi nister Marijnen alleen „over de brug" zou omen als het Europese aspect terdege 'as bekeken en dat is dan ook gebeurd Visdetailhandelproblemen In -kringen van visdetaillisten zijn er velen, die voor een verkorting van do vakopleiding zijn geporteerd. Men streeft naar de stichting van een centraal ge bouw met internaat. Daardoor zou men de opleiding sterk kunnen concentreren bekorten. Tijdens een vergadering de commissie detailhandel in vis heeft men besloten een commissie ln tv stellen, die dit vraagstuk zal onderzoe- De volkshogeschooldag voor de detail handel in vis zal dit jaar op 22 of 29 april in Wageningen worden gehouden De leiding van het Instituut voor Visse- rijprodukten TNO zal hier het bakken vis behandelen. Men denkt zonder aan een forum, waarin ook huis vrouwen zitting zullen hebben. Op zee De IJM 26 's-Gravenhage heeft op Nieuwjaarsdag aardig gevangen, maar de dag daarop was het weer zuinig. In de Ierse Zee zullen weer verschillende trawlers uit Scheveningen en Vlaardin gen hun geluk gaan beproeven. Maai eerst gaat men nog vissen bij Dieppe. De SCH 5 Guus is nu onder bevel vaD Arie Kaal, die voorheen schipper op de KW 8 „Deining" was. Op de IJM 15 Em- na komt nu schipper E de Groot van' de .Guus". Schipper op de VL 121 Willem is ïu Nico Pronk geworden. De IJM 72 Beatrice is op weg naar Ca nada. Alles is goed aan boord. Wat er was In IJmuiden. waar de afslag voorlopig n acht uur begint in plaats van om ze- ïn uur, was maar een kleine aantal schepen aan de markt. De gehele aanvoer bedroeg slechts 900 kisten geladen haring c '—ten gul, 80 kisten schol en 4000 kilo Slagzij De VL 7 Ada heeft nog geprobeerd ter visserij te gaan, maar toen deze trawler ter hoogte van Texel was, keerde men al weer om. Het buiswater bevroor zodat het schip steeds meer slagzij ging maken. Met behulp van de watertank slaagden men er in het schip in balans te houden. De SCH 126 had op weg van Schevenin gen naar IJmuiden met hetzelfde pro bleem te kampen. KATWIJK Rijkspostspaarbank In december wend op het postkantoor te Katwijk aan Zee 88.209,90 ingelegd 103.805.14 uitbetaald. In Katwijk den Rijn werd ƒ31.706.45 ingelegd en 35.626.74 uitbetaald. Lezing Lions-club De lezing, die Leo Horn vanavond in het Missiegebouw voor de afdeling Kat wijk van de Lions-club zou houden, gaal niet door. Raad Hazerswoude had korte vergadering Onder voorzitterschap van burgemees ter A. Smits kwam de raad van Hazere woude gisteravond in openbare zitting bijeen. De burgemeester sprak een nieuwjaarsrede uit, die werd beantwoord door de nestor van de raad, de heer F. J. Kouwenhoven. De agenda werd in snel tempo afgewerkt. Ten aanzien van de verwerving van gronden in het uitbreidingsplan „Rhij- nenburgh" wordt nog steeds onderhan deld met twee grondeigenaren. Met de heer Jongerbloed is inmiddels overeen stemming bereikt over de aankoop van diens eigendommen en de paoht daarop. Het betreft een gebied van 6.25.73 ha. Men streeft nu nog naar overeenstem ming met de firma Ziratel over aankoop van een strook grond langs de Gemene- In verband met plan „Zuid II" is over eenstemming bereikt over de aankoop van 2.15.10 ha grond van J. van Aalst voor f 1,65 per vierkante meter. In de vacature mejuffrouw N. W. Zwetsloot, bestuurslid Stichting Sport park Hazerswoude, werd de heer A. I. van der Werf gekozen. De heer J. D. de Wit kon niet akkoord gaan met de voorgestelde verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden. Het voorstel werd goedgekeurd. Bij de rondvraag sprak de heer F. J. Kouwenhoven zijn waardering en vol doening uit over het feilt, dat de wegen in deze sneeuwrijke periode zo spoedig en goed waren schoongemaakt. Ook de burgemeester sprak woorden van lof uit voor het gemeentepersoneel en noemde de kritiek, die was geuit, van laag ge halte. Over de verbetering van de verlich ting aan de Gemeneweg, waarover de heer Meuken sprak, zal men contact opnemen met de Spoorwegen. Rapidnieuws Het Rapid herenteam speelt zaterdag in de Houtrusblial tegen LZC. Het da mesteam speelt tegen Tumlust I, Beide wedstrijden beginnen om kwart voor acht n.m. Vertrek (met particuliere bus) om half zeven. De opstelling van het herenteam is: H. Slootweg; J. de Bruin; H. Ruis en S. Ruis: J. Boehmer, A. van der Molen en T. Vermeulen. Wisselspe- r B. Zandstra. Aanrijding Gistermiddag reed een busje uit Lei den tegen de geparkeerde bestelwagen van bakker Paul op de Hogeveenseweg. De wagen was door de gladheid geslipt I en kwam tegen de bumper van de bestel wagen aan. Beide auto's werden bescha digd. KATWIJK AAN ZEE Beiaardbespeling Morgenmiddag zal van half vier tot half vijf een programma van gevraagde volksliedjes worden uitgevoerd door de beiaardier Hessel H. de Harder. Als 't klokje klingelt; 2. Klokke Roeland: 3. Naar zee; 4. Hollands zee; 5. Een liedje van de zee; 6. My bonmy er the ocean; 7. Muss i dfenm; 8. Ab- schied von der Geliebten; 9. Wel Arane- Marieke; 10. Auprès de ma blonde; 11. Sur le pont d'Avignon; 12. Sarie wlarijs. VLOERBEDEKKING Jabo 7.25 p. mtr. Verzet bouclé v.a. 13.95 p. mtr. Wij zijn speciaal in „Parade tapijt" er is geen betere 29.50 p. mtr. alleen in 130 mtr. breed. WONINGINRICHTING J. BUIS Zn STOFZUIGERS RADIO VAN IEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwjjk a. Zee Telefoon 4336. De nieuwste modellen GASFORNUIZEN GASCOMFOREN E. OOSTINGH KOELKASTEN GASFORNUIZEN J. W. Dubbelaor PRINCESTRAAT 21 - TELEF. 2075 Slagerij Herman van Rhijn Betreft uitbreng cliënten Wij zullen a.s. zaterdag uw vlees enz. bezorgen wat U altijd zaterdags heeft. SECR. VARKEVISSERSTRAAT 55 - KATWIJK AAN ZEE VOOR VEILIG STUREN DE NIEUWE B.M.W. LS bij HAASNOOT huren Radio en verwarming, zuinig benzineverbruik. Gunstig tarief. Autorijles en Autoverhuur van B.M.W. en DAF. Voor méér service AUTORIJSCHOOL EN VERHUURBEDRIJF HAASNOOT Prins Bernhardlaan 79, Katwijk Telefoon 4124

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4