JOACHIM Pierre de Coubertin 100 jaar geleden geboren S25 5s° Grote brand bij Co-op in Utrecht Nutsspaarbank liacl goed jaar .Meneer Panneman die zoutsieder was Alleen vrijdag en zaterdag: zuiver wollen babyjasjes JW zes-luiers aan-één wollen tricot pantalons NIET VERGETEN! I PERSONEEL voor ROZENKWEKERIJ LEERLING-VERPLEEGSTERS r CHAUFFEUR-KOLENWERKER I Kantoorbediende (mnl.) EEN FLINKE JUFFROUW NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 JANUARI 1963 1 Januari was het 100 jaar geleden dat in de Franse hoofdstad Pierre baron de Coubertin, de grondlegger vai moderne Olympische Spelen, werd ge- Een veelzijdige belangstelling heeft het rijke leven van De Coubertin, een telj van Frans-Italiaanse adel, gekenmerkt. Als historicus, filosoof, pedagoog en lite rator zijn verzamelde werken tellen 60.000 bladzijden had de begaafde en vooruitziende Franse edelman naam kunnen maken. Zijn grootste interesse Vannlorgen om kwart over acht is brand uitgebroken in de gebouwen van de pr od uk tiebe drijven Co-op Nederland aan de Kanaalweg te Utrecht. Met on geveer vijftien man ging men het vuur te lijf met snelblussers. Met dit kleine materieel viel echter niets uit te richten. De blussingswerkzaamheden, die tegen half negen zijn begonnen, werden be moeilijkt door een enorme rookontwik keling. Verscheidene blussers, met name enkele vrijwilligers, vielen flauw, ze on dervonden hdervan echter geen nade lige gevolgen. Anderen moesten naar het ziekenhuis te Utrecht worden ge bracht De grootste opgaaf voor de Utrechtse brandweer was, het vuur te houden bin nen de twee grote loodsen, die elk een afmeting hébben van 10 bij 80 meter. De spuitgasten maakten gebruik van persluchtmaskers. De brand werd ont dekt door de 34-jarige timmerman H. H. Elzendoorn, die in het magazijn was, waar voor ruim f 2.000.000. verpakkings materiaal lag opgeslagen. Hij rook een sterke brandlucht en waarschuwde on middellijk zijn collega's. Men ontdekte brand in een stapel drukwerken. Om ruim half tien was de Utrechtse brandweer het vuur meester. Toen ook durfde men het te wagen enkele gaten in de bekapping van de magazijnen te hakken, waardoor de rook sneller kon worden afgevoerd en niet meer als een dicht nevelgordijn det brandweerlieden in de weg stond De nablussingswerk- zaamheden hebben nog vele uren ge vergd omdat nog grote voorraden rib- karton smeulden. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. ging echter uit naar een herschepping van de antieke Olympische Spelen. In een periode, waarin het materialisme een steeds sterker greep op de mens heid kreeg werd De Coubertin de baan breker voor de moderne sportbeweging. In 1889 kwam hij voor het eerst op de gedachte de antieke Spelen var Grieken te doen herleven. Bij al zijD ijver om de Olympische gedachte te verbreiden ging De Coubertin zakelijk, berekend te werk. Hij liet zich niet verleiden tot een vlucht in het idea- Drie jaar gaf hij zichzelf om zijn denk beeld uit te werken. Op 25 november 1892 gaf hij, tijdens een conferentie ln de Sorbonne, een overzicht van zijr Olympische plannen. De Spelen zouden worden gemoderni seerd en een cosmopolitisch karakter krijgen. De belangstelling was gering. De Coubertin ging desondanks door Twee jaar later organiseerde hij iD Parijs een congres voor de bestudering en versterking van de beginselen var het amateurisme. Een van de agenda punten vormde het onderzoek naar d< mogelijkheden tot herstel van de Olym. pische Spelen. Op de achtste dag van het congres kreeg De Coubertin eindelijk de bijval waar op hij jaren had gewacht. Met alge mene stemmen werd besloten iedere vier jaar Olympische Spelen te hou den,, telkens in een ander land. Op 23 juni 1894 werden de Spelen van het moderne tijdvak geboren. Het Init. Olympisch Comité werd opgericht ec de Griek Vikelas de eerste moderne Spelen zouden in het antieke stadion van Athene worden gehouden werd tot eerste president van het I.O.C. be noemd. Met een waarlijk profetisch inzicht heeft baron De Coubertin aangevoeld, welke grote gevaren er dreigden als de sport in 1894 nog bijna alom verguisd een wapen zou worden in politieke strijd. Het l.O.C. werd daarom niet samengesteld uit vertegenwoordigers van landen of organisaties, het werd gevormd dooi een aantal personen 'ie de Olympische gedachte wilden verbreiden. Ook nu nog is die organisatie-vorm behouden. Op 5 april 1896 was het zover: de eerste moderne Olympische Spelen werden in het oude stadion van Athene geopend De gehele organisatie, het charter, de vlag met de vijf ringen, de reglementen, de eed. de openings- en sluitingsplechtig heid waren door De Coubertin zelf ont worpen. Dertien landen vaardigden 285 mannelijke deelnemers af naar deze Spelen van Athene. Na Athene volgde, ter ere van De Cou bertin, die in 1896 president van I.O.C. was geworden, Parijs. De Franse edelman kreeg de ergste teleurstelling van zyn leven te verwerken. De Spelen werden een volkomen mislukking. Ter elfder ure moest de Racing Club de France de organisatie overnemen. Tot 1925 bleef baron De Coubertin leiding geven aan het I.O.C. Een jaar na de eerste Olympische Win terspelen. gehouden te Chamonix, legde hij die functie neer. Twaalf jaar later de Spelen w inmiddels uitgegroeid tot evenementen met vele duizenden deelnemers leed de Franse edelman. In het Lagran- ge-park te Genève maakte op 2 septem ber 1937 een hartverlamming een einde aan het leven van de idealistische Fransman. In Lausanne, waar sedert 1915 in de „Mon Repos" de kanselier van I.O.C. zetelt, werd hij begraven. LEZERS SCHRIJVEN ONS: Fatsoen in Valkenburg Omtrent het raadsverslag d.d. 14 de cember in o.a. de Nieuwe Leidse Cou rant las ik dat het „Fatsoen" in Val kenburg zoek zou zijn, dit ten opzichte van de benoeming van de A.R.-wet- houder Th. v. d. Mey. Ik sluit mij voor honderd procent aan bij hetgeen het raadslid S. Pool naar voren heeft gebracht. Dit verwijt betrof volwassenen die daaraan hadden meegewerkt. Fatsoen is ook zoek bij een gedeelte- van de jeugd in Valkenburg. Oudejaarsavond had ik mijn auto ge parkeerd bij de flatwoningen in de Marinus Poststraat. Toen ik een dame zou wegbrengen die onwel was gewor den, ontdekte ik tot mijn ongenoegen dat de hele achterbank vol met sneeuw was gegooid. Mijn passagier moest toen maar wachten in de kou totdat ik de sneeuw had verwijderd. Ten slotte over fatsoen van vele -in woners in ons dorp, die schromelijk hebben verzaakt, wat hun plicht ls, na melijk om hun trottoir van sneeuw te ontdoen. Vele voetgangers moesten zicb met levensgevaar begeven op de rijweg, aangezien ze niet konden lopen op de trottoirs. Men zat heerlijk achter zijn ramen in de verwarmde kamers te kij ken naar het geploeter van deze voet gangers. Hulde breng ik aan het gemeente- personeel, dat ook op rust- en feest dagen verdienstelijk werk heeft verricht Valkenburg. J. F. SPIERING Sr Bij de Haagse Nutsspaarbank is in de cember 16.12 miljoen ingelegd en 15.64" min. terugbetaald, zodat het spaarover schot ƒ468.000 bedroeg (vorige maand ƒ3,22 min., vorig jaar ƒ925.000 intering) Over geheel 1962 werd 35,03 (vorig jaar 31.66) min. gespaard. Het tegoed nam toe tot ƒ338,16 min. plus ƒ10.11 min rente, tezamen 348,27 (295.52) min. Het aantal spaarders nam in december mei 1154 toe tot 320.496 (vorig jaar 304.616) Staatsmijnen gaat het slecht De president-directeur van de Staats mijnen, drs. A. C. J. Rottier, heeft 1 klaard dat de bedrijfsresultaten in met bijna 75 procent zijn gedaald dreigen nog verder te dalen. Oorzaak is de daling van de kolenwinning mei 10 pet. tot 7 miljoen ton, die steeds sterker werd en waardoor men nog dure kolen voor de cokesfabrieken van elders moest betrekken. Oorza ken zijn arbeiderstekort, daling van hei gemiddelde effect ondanks rationalisatie en het bijzonder hoge verzuim. De po sitieve houding van een deel der be ambten en arbeiders is aangetast Hei huidige ziekteverzuim is niet in over- eensteming met de medische en hygië nische zorg. De sociale en fiscale lasten moeten worden verlaagd om de Staats mijnen op gelijke voet te brengen met de concurrenten in ae Kolen- en Staal gemeenschap. Ook ten aanzien van hel personeel is besparing nodig door over- plaatsing, herscholing, tijdelijke pensio nering e. d. Alles moet op alles worden gezet om de kolenwinning op 7.5 min ton te brengen. Dit alles moet niet leiden tot ver keerde beoordeling van het totaalbeeld, want in de chemische afdeling was het jaar vruchtbaar met goede bedrijfsre sultaten en uitbreidingen. Scherpe prijs dalingen zijn goedgemaakt door efficien cy en hogere produkties, die geheel wer den afgezet. Bij kunstmest verbeterden produktie en kwaliteit en bij de nieuwe produkten joals kunststoffen en vezels zag men een sterke expansie. Toeslag tarieven goederenvervoer De gezamenlijke vervoerdersorganisa ties wijzen er op. dat ingevolge de ta riefbeschikking binnenlands goederen vervoer vrachtauto's en de tariefbeschik. king beurtvaart, de vervoerders gerech tigd zijn de in deze beschikkingen ver- "e maximum tarieven te verhogen een toeslag van 25 procent (plaatse- vervoer tien procent), indien hel vervoer hinder ondervindt van sneeuw val. gladde wegen of ijsgang. De betekenis van familienamen i. E1R bestaan tal van familienamen, die op het eerste gezicht te be grijpen zijn: Pieterse, Janse e.d., er zijn er ook. die men meent te be- qrijpen en die toch 'n heel andere be tekenis hebben dan oppervlakkig ge zien, het geval schijnt, b.v. Schoon- broot. Panneman. En dan bestaat er een derde groep, volkomen onbe grijpelijk. althans voor degenen, die geen middelnederlands (de taal van de middeleeuwen) kennen of van dialecten zo goed als niets afweten. In de volgende opmerkingen zal ik mij met de tweede en de derde soort bezighouden, de eerste soort behoeft uit de aard der zaak geen toelichting ik begin met de al genoemde: Schoon, broot heeft niet de betekenis: een mooi brood, maar wel fijn brood, witte brood. Als ik zeg: heeft de betekenis, dan bedoel ik daarmee dat in de oude Nederlandse taal deze betekenis be stond en het dus hoogstwaarschijnlijk is dat een reeds lang bekende familie naam in de tijd is ontstaan, toen deze woorden nog gangbaar waren, ook buiten de groep van familienamen. Panneman ïs niet een man die iets met ons woord pan (bakpan of dakpan) te maken had, maar dit woord had ger de betekenis van zoutzieder er behoort deze naam tot de groep, die een beroep aangeeft als schoenmaker, timmerman e.d. Ik kan hier al dadelijk bijvoegen dat deze woorden ook met een S erachter voorkomen. Men moet hierin echter geen meervoud zien, maar een aanduiding van iemands zoon. Deze benaming kon op twee ma nieren plaatshebben, namelijk door achter- of door voorvoeging van S. Zo vinden we Smulders des mul ders zoon) even goed als Mulders, Smeyers zowel als Meyers. Men zou een naam als Stempels met het oog op de genoemde betekenissen, licht in verband kunnen brengen met een of andere bediening aan een tem pel. Toch ls dit waarschijnlijk niet de betekenis. Want in de middeleeuwen vinden we het woord stempels in de betekenis bruggehoofd. Het is dus heel goed mogelijk dat de eerste drager van deze naam naar de plaats van zijn wo ning is genoemd, te meer omdat in de oude tijd zeer veel mensen hun naam aan hun woonplaats of liever woon plek ontleenden. Potgieter is een naam die ons iets dui delijker wordt, maar toch zal menig een er niet ons woord pottenbakker in zoeken. Dit is eveneens het geval met Molemees. of Meulemeester. Maar ook hier kan men licht verkeerd gissen. Want meulemeester was niet zoals men licht zou denken een molenaar, het wa opzichter over de molens, een lid het polderbestuur. Ketelaar zal men wellicht ln verband willen brengen met ons woord kiete len of kittelen. Toch heeft het daarme de niets te maken. Want een ketelaar was een ketelsmid. De naam behoort dus tot de groep die de aanduiding Door Dr. C. Dominicus van een ambacht inhield. Zadelhof (Sadelhof) heeft met een zadel niets te maken. Het woord dat ook als Sael- hof voorkomt, heeft de betekenis: He renhof, huis of woning van de land heer of leenheer. De naam Zagwijn zal men misschien in verband willen brengen met de verleden tijd van Ook hier doet gissen weer mi Want de naam zal vroeger waarschijn lijk wel Sacwijn zijn gespeld. Dit woord betekent: een bepaalde slechte troebele wijnsoort. Men zal er dus het woord zakken in vinden en de beteke nis ervan is dus: wijn. waarin zaksel droesem is. Nu we toch met een drank bezig zijn, noem ik de naam Kuitenbrouwer. Men zal niet licht in de verleiding komen in dit woord de benaming van lichaamsdeel kuit of van viskuit te zoeken. Maar wat betekent het woord dan? De oplossing is gemakkelijk ge noeg, indien men weet dat er in vroe ger tijd 'n biersoort bestond die men kuitenbier noemde. Hij die dit bier brouwde, was dus een kuitenbrouwer afkorting voor kuitenbierbrouwer). Het is merkwaardig hoe vaak er woor den ontstaan, waarvan een deel is weggelaten. Prof. C. B. van Haeringen heeft aan dit verschijnsel een artikel gewijd dat men kan vinden in zijn boek ,.Gramarie", kort geleden bij zijn afscheid als professor in het licht ge geven. RIJNSBURG Kerkdienst gaat niet door De spreekbeurt van'ds. Van der Ent Braat uit Monster voor de afdeling Ge- reformeerde Bond, die vrijdagavond zou worden gehouden, komt wegens de slech te weersomstandigheden te vervallen. Ontslag directeur van de KLM (Vervolg van pagina 1) De heer Van der Beugel is in een vergadering van aandeelhouders van de K.L.M. in mei 1959 op voorstel van de raad van commissarissen met ingang van 1 januari 1960 opgenomen in de directie van de maatschappij. Bij zijn benoeming destijds is de heer Van der Beugel met ingang van gelijke datum aangewezen als plaatsvervangend president-directeur. De heer Van der Beugel trad, om zich op deze functie voor te bereiden, in de loop van mei 1959 reeds bij de K.L.M. in dienst. Hij was toen in de rang van buitengewoon en gevolmachtigd ambassa deur werkzaam ten departemente van buitenlandse zaken en bleef die functie vervullen tot op het moment waarop hij in dienst trad van de K.L.M. Ook is hij staatssecretaris van buitenlandse zaken geweest. In mei 1961 volgde hij de heer I. A. Aler op als president-directeur van de K.L.M., toen deze met pensioen ging. De heer Van der Beugel is 45 jaar oud. OEGSTGEEST Gespaard Aan de rijkspostspaarbank alhier werd Ln december een bedrag van ƒ110.003,84 ingelegd en een bedrag van ƒ72.497,53 terugbetaald. Burgerlijke stand GEBOREN: Marike Christine, d v G J Veenemans en M M Velljnga; Robert, z v A Hilgeman en IJ Ouwehand. ONDERTROUWD: G Th G van Val- deren en M Paschier. GETROUWD: A Huisman en E Kor- pelshoek; D van den Berg en J C C Mackaay; G W van der Bend en J C J den Ouden. OVERLEDEN: T Voogt, e.v. W Ver steeg; W. van Assen. SASSENHEM Burgerlijke stand Geboren: Alexandra C E, d v N P W M van Reisen en J H Kellenaars; Janette M. d v C Molema en A J J Bos; Elisabeth G A, d v A M van der Veer en A Blom; Cornelia L M, d v L Luijk en T van der Niet: Hazina, d v H Spies en A Duindam Ondertrouwd: M J W Herruer. 26 jr en T C Spiegeler 19 jr; G N van Gijlswijk, Noordwiikerhout en M J van der Meij, 24 jr. Getrouwd: A H Postma, 25 jr en J H M Duivenvoorde, 2 3jr; Th G Postma, 25 jr M van der Meer, 21 jr, Leiden; Ber- bardus C van der Linden, 32 jr, Leiden W B Schulte, 2 jr; E P Knegt, 24 jr en M J Hekker, 22 jr; Johannes M Hooger- vorst, 25 jr en Clasina C van Dongen, 24 jr. Lisse. De K.N.S.M. heeft bij E. J. Smit en Zonen te Westbroek twee motorvracht schepen van elk 499 brl. en 1770 ton waterverplaatsing besteld, de Boreas en Ilias, met 1130 apk enkel werkende twen takt-Werkspoormotoren. All'' Snoezige jasjes voor baby... gebreid van fijne, zuivere wol in lieve kleurtjes rose, geel of bleu en ki wit! Slechts 2 dagen ongelooflijk voordelig: Coupons voor 6 grote luiers (70 x 70) rn hydrofiel of piké - prima absorberende kwaliteit! Door zelf knippen en zomen spaart u vele guldens! Per coupon van 6 stuks: Voor baby en kleuter: parmantige "lange broek" van prima zuiver wollen tricot - heerlijk warm en... sterk! Diverse Meuren, tot2'/2 jear. Slechte 2 dagen: Benut voor uw advertenties EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig in de NIEUWE LEIDSCHE COURANT Die kennis die nog geen abonnee werd, nu eens fris op deze bon zeilen. Uzelf krijg! dan natuurlijk TIP-PARADE-TWEE I BON kunt noteren alt nltuwe ebonneei datum van Ingang t Iletaling par WEEK/MAAND/ KWARTAAL/GIRO j J doorhal*# wal aiai vu» io.p.^1 u\ mmmmg Zelf ben ik al abonnee. Voor het aanbrengen van deze nieuwe abonnee heb ik dus recht op Wegens uitbreiding gevraagd voor direct of per 1 m S. C. HAZENBERG Zwarteweg 83 Aalsmeer Telef. 02977—4286 Bij het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN kunnen worden geplaatst Toelatingseis: Middelbare school. MULO- of daar mede gelijkstaand onderwijs. Min. leeft.: 18 jaar. Het bruto salaris van een eerste jaars leerling-ver pleegster bedraagt 151,- van een tweede jaars leerling-verpleegster 167.- en van een derde jaars leerling-verpleegster f 200,- per maand, alsmede vrije kost, inwoning en bewassing. Prospectus wordt op aanvraag toegezonden. Tweemaal per maand worden de reiskosten naar het ouderlijk huis vergoed. De eerste aanschaf van dienstkleding komt voor rekening van het ziekenh. „De Wereld-bekende" A. v. DAM - Modestoffen Botermarkt 10 Leiden vraagt: le VERKOOPSTER bekend in de stoffenbranche. Prettige werkkring - goede salariëring, 5-daagse werkweek 4% jaargratificatie. 1 bovengenoemd adres DROGISTERIJ J. VRIJENHOEK vraagt NET WINKELMEISJE HERM'S DE ROODE, OEGSTGEEST Geversstraat 69-73. Tel. 50700 s bedrijf te SASSENHEIM die bereid is magazijnwerkzaamheden te verrichten. Aanmelden: BAKKER S AUTOMOBIELBEDRIJF Agent Citroen Panhard. SASSENHEIM Hoofdstraat 133. Tel. 02532-7427 Wij vragen voor de huishoudelijke dienst Vijfdaagse werkweek, zaterdags vrij. Pers. of schriftelijke aanbiedingen N.V. KLEDINGMAGAZIJN VERHULST Breestraat 105 Leiden KOEKIERS 90. ..Mag ik u dit tafeltje aanbieden," vroeg de ober op zoete routine-toon. „Vanaf hier kunt u dp televisie-uitzending volgen als u wilt." En met een nerveuze blik naar de zwaaiende klant: „Ik kom zo dadelijk uw bestelling aanne- „Graag," antwoordde Joachim. De ober spoedde zich heen met de haast van ipmand die elk ogenblik vader kan worden. Nieuws gierig bekeek Joachim de menukaart. „U mag kiezen, tante Kea," sprak hij na een korte studie^ „het klinkt allemaal even smakelijk. „O heerlijk," zuchtte tante Kea. „In geen jaren heb ik zo'n trek gehad, weet u." „Wat denkt u van kip met patates," stelde Joachim verlekkerd voor. „Geen kip!!!" weerde tante Kea verschrikt af. „Kroeltje ligt me nog te vers in het geheugen „O juist, dat is zo." gaf Joachim toe. „Misschien de dagschotel dan. een plaatselijk gerecht," ver volgde hij. „Gebrulde bonen met rijst, één verpeesde kamphaan met oorvijgjes, alles in een zweestersaus- je geklopt met zure room." „Mm, dat klinkt erg lekker," lachte Kea begerig. „Mag ik dit," wees Joachim op de menu-kaart, toen de ober even later zwaar remmend bij z'n tafeltje tot staan kwam. „O.K. meneer." sprak de ober en voort joeg de man weer als een verdoemde die eeuwig moet rond draven. Plotseling weerklonk een trompetsignaal. ..Dat is een teken dat het televisieprogramma be gint," riep tante Kea, opgewekt naar het apparaat wijzend. „Eerst onze journaaldienst," begon een fotoge nieke heer glimlachend. „Ik ben benieuwd," sprak tante Kea in afwach tende houding. Personeel gevraagd 0 Gevraagd: Net meisje voor de huishouding. Mevr. Gast, 2 Tiboel Siegenbeek- straat. Leiden, tel. 20028. 0 Administratieve kracht gevraagd per 1 maart. Ver eisten: Mulo. Steno en typen Alb. D. den Haan en Sandtlaan 26 Rijnsburg. Gevr. net jong meisje, voor hele dagen. In klein gezin. Mevr. Klein. Telders- kade 4. tel. 33363. Leiden. 0 Gevr. v .d. huishouding, net meisje 16 jaar, van 8.3012.30 uur. Aanmelden mevr. Haasnoot. Voorstr. 40 Katwijk aan Zee, tel. 2155. 0 Gevraagd net meisje de huishouding v. 8.30-12.30 uur. Mevr. van Roijen. Lam- menschansweg 1, tel. 24115. Te huur aano^U/>den Aangeb. gestoff. zit- slaapkamcr met kookgele genheid. W. Noort, Rijn- er Schiekade 82 Leiden. Te koop aanoeb. Solide hangkasten leve ren wij u met bergvak vooi 57,50, legkasten met 6 vak ken 62.50. keukenkasten 39.50. le klas timmerwerk gegarandeerd. Oerdegelijke constructie en op elke ge wenste maten en modellen. De Timmerwinkel. Uiterste gracht 168. Een bejaarde wed. huishoudster of hulp dag of nacht. Brieven te richten aan L. v. d. Bos 's-Gravenzandsew. 83 Naald wijk. Aangeboden: handnaai machines. In goede staat 35 en 55. Singer handnaai machines. In prima staat 65. Verkoop met 1 jaar schr. garantie. Herenstr. 23 Leiden tel. 32027. Spoed! Orgel, merk Chi cago. 12 reg., prachtige klank J. de Mooy. Baron van Was- senaerstraat 2 Rijnsburg. Diversen 0 Parapluie reparatie (ook voor opvouwbare), wandel stokken - invalidestokken - rubberdoppen - Parapluie- magazijn Van Oerle, Haar lemmerstraat no. 95, bij de Vrouwensteeg. 0 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De grootste sor tering. De laagste prijzen. De Lichthal. Haarlemmerstr \o. De Overdekte. len nieuwe woning? Voor al uw lampen De Licht hal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20. Haar lemmerstraat 293. Ruit gebroken? Wij ko n direkt, herstellen het korrekt. Glas- en verfhan del „De Verfton" Hogewoerd 75. Tel. 26621 Leiden. 0 Eerste 10 rijlessen voor f 47.50. In de nieuwe Dau- phine. Gedipl. Instr. Theo rieles volgens afspraak. Er kende Bondsautorijschool „IRENE". Nieuwe Beesten markt 5. Leiden. Tel. 25251, b g.g. 01729 - 286. 0 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste mo dellen o.a. Taunus 17M, Opel Rekord. Volkswagen, Anglia, Consul. Volkswagen busjes met open dak. Garage Werkhoven. Maredijk 34a. Telefoon 22300—32735. Wordt uw ned slecht? Laat dit dan overtrekken m. een nieuw damast. In één dag klaar. 2-pers. vanaf f26.50. 1-pers. vanaf f 19.50. De Kleine Winst, Haarlem- merstr 51. Tel. 24958. 0 12 lesuren voor f 49. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gediplomeerde instructeurs. Srk. Bonds Autorijschool .De Centrale", Veerstraat 31, Tel. 24600 (na 19 uur) 1 Kindcrrijwielen v.a. f 49.50 Sportrijwielen v.a. f 89. Ook Rudge en Simplex voorradig Fa. Dusoswa. Turfmarkt 1-2- 24409 0 Vakkundige reparatie. Het nazien van Rijwiel en Brom fiets is nu en gedurende de wintermaanden een nood zaak Het is 't behoud. Spe ciale inrichting daarvoor bij de Firma DUSOSWA, Lei den. Turfmarkt 13. Telef. 24409 m Feestartikelen, liedjes guirlandes, lampions, fop- artikelen, mutsen enz. Pa pierhandel Dane, Haarlem merstraat 27. Leiden. Tele foon 26631 0 Fraai Mechcls Leeuwen kop dressoir, tafel en kastje tafels in soort grote pracht mah. kast, mah. tafels, stoe- :n enz. fraai Mechelse Leeu. enkopbank, oliestook haar- en en kachels. W. F. Koo iman. Nieuwe Rijn 9 t.o. en D bij Hoogstraat. Tel. o. 23261. j Fraai Mechcls Leeuwen kop dressoir, tafel en be werkt kastje, grote fraaie mah. kast, maha tafels en stoelen, schoolkachel, olie- stook haarden, gasradiators W. F. Kooreman, Nieu- Rijn 9. t o. V. en D. bij Hoogstraat. TeL 23261. HUISHOUDELIJKE HULP boven de 20 jaar. In ge zin met 3 schoolgaande kinderen. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. Tesink, Plantsoen 1. Tel. 24! Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 6