KNAC keert zich tegeneigen rechters' Raad van Rijnsburg begaf (figuurlijk) op zijpaden zich AANVOEREN IN OKTOBER BENEDEN VERWACHTING R1 IN- EN VEEN STREEK IWHSQ itri yJT 7—Sh. ik'- Concrete woningnood is er in Voorhout niet meer .NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 3 JANUARI 1963 Visserijgolfjes Proefreizen verre visserij met rijkssubsidie post /~\P de rijksbegroting voor landbouw en visserij zal miljoen gulden worden uitgetrokken voor een aantal proefreizen ter verre visserij. De bedoeling is ten hoogste 10 schepen aan dit experiment te laten deelnemen: vijf uit IJmuiden, drie uit Katwijk, één uit Scheve- ningen en één uit Vlaardingen. De reders, die erg zijn ingenomen met dit bewijs van belangstelling van de overheid, willen zo spoedig mogelijk met de reizen beginnen. In het voorlopige schema wordt rekening gehouden met in totaal 50 reizen, dus vijf per schip. De reders willen verder op dit gebied in coöperatief verband optre/len. In het verleden was er van geen enkele naar zijn samen werking sprake, men grasduinde maar wat. Het regeringsplan voorziet voorlopig in een steun voor drie jaar zo dat de Nederlandse visserij voldoende ge. legenheid krijgt ervaring in de verre vis serij op te doen. Nog niet zo lang geleden werd in dit verband alleen maar gedacht aan IJsland, maar sindsdien hebben de omstandigheden rich ingrijpend gewij zigd. Niet alleen dat IJsland zijn visserij- zone tot 12 mijl heeft uitgebreid, ook de geringere vangsten In die contreien nood zaakte de Duitse en andere trawler» an dere gebieden te ontdekken voor een rendabele exploitatie. Die heeft men ge vonden onder de kust van Groenland en Labrador. Ook do Nederlandse schepen zullen derwaarts moeten gaan. Nu de overheid de helpende hand heeft geboden, kunnen de Nederlandse reders een gedeelte van hun achterstand op de collega's in andere West-Europese visso- rillanden inhalen. Voor de steeds groter wordende Nederlandse vissersvloot zal d# Noordzee op den duur geen voldoende bestaansmogelijkheden bieden. Daarom is het van het hoogste belang, dat er an dere wegen worden Ingeslagen. De ko. mende experimentele reizen kunnen de eerste stap zijn op een weg die onze va- derlandse visserij een hechtere basis kan geven. Als eerste maatregel beraden de reders zich thans op een minimumprijs- regeling voor de in de verre gebieden te vangen vissoorten. Verre reis De UM 82 Rotterdam van de rederij Krijger zoekt het niet in noordelijke maar ln zuidelijke contreien. Deze fabrieka- trawler is weg naar de Portugese wate ren. In die omgeving moet veel kleine niet voor de menselijke consumptie ge schikte vis voorkomen. Juist die kan de Rotterdam goed gebruiken daar dit kleine grut uitermate geschikt is om tot vismeel en visolie verwerkt te worden. Voor de produktie hiervan beschikt de Rotterdam over een moderne installatie. In een an dere richting moet men de Beatrice IJM 72 zoeken. Deze trawler is verkocht aan een maatschappij in St. Pierre (in de om geving van New Foundland) en is thans KATWIJK AAK ZEE Echtpaar Kuijt in het goud Morgen (donderdag 3 januari) vie het echtpaar T. Kuijt-H. Souverein zijn gouden huwelijksfeest. In de kamer van het bruidspaar bevindt zich nog steeds een miniatuur bomschultje. dat herin nert aan het voormalige vissersleven v»n de nu 78-jarige heer Ku(jt. Als 11- jarige knaap maakte hü zijn eerste reis op een bomschuit van reder Maarten llasanoot (schipper was Jacob van der Plas). Toen de heer Kufjt deze reis maakte, verloor ta(J juist een broer, die ook als visser was uitgevaren. Van de bomschuit stapte de heer Kuijt na enige tijd over op een zeillogger ln 1915 ging hij op een stoomlogger ren. Tijdens een minder gunstige periode in de trawlvisserij maakte de heer Kuijt reizen op grote passagiersschepen, w door hij in alle werelddelen kwam. Tijdens de Tweede Wereldoorlog bracht de heer Kuijt wegens het luis teren naar Radio Oranje" 14 maanden in een aantal gevangenisen door: Schc- veningen. Utrecht, Kleef. Bochem er Bielefeld. Zijn zoon Arie moest dit lol een half jaar delen. Uit het huwelijk werden drie zoon; geboren en er zijn thans 10 kleinkin deren. Het bruidspaar woont Jan var Brakelstraat 62. Wat er was eerste markt van het nieuwe jaar in IJmuiden bezocht door twee vaartuigen met rondvis en een tiental kotters met wat tong en schol. Gesoe- cificecrd bedroeg dc aanvoer 60 kisten schelvis. 420 kisten wijting, 40 kisten gul en kabeljauw, 900 kisten haring. 130 kisten diversen. 150 kisten platvis en 35 stuks stijve kabeljauw. In totaal wa rn er 17550 kisten. Vandaag aan de markt Vandaag verscheen aan de markt in TJmuiden de KW 43 Rijnmond 2 met »00 in Ierland gekochte kisten haring boord. De eerste dagen zal er bitter weinig worden aangevoerd. Dit is vooj de leiding van het Staatsvissershaven- bedrijf aanleiding geweest het begin var de eerste afslag voorlopig een uur later te doen zijn. Deze maatregel houdt na- 'uurlijk ook verband met het slechte .veer en de vaak onbegaanbare wegen Maar bij een grotere aanvoer zou men ondanks dit ongerief toch op de nor male tijd «dus zeven uur) zijn begon nen. Daar komt nog bij. dat Katwijk door de Siberische omstandigheden zeer geïsoleerd is komen te liggen. De nij- vissersplaats is weliswaar niet vol ledig van de buitenwereld afgesneden het kost toch veel moeite haar te bereiken. Dit bleek woensdagmorgen de bemanningen van verschillende kotters die gereed lagen om hun vangst te lossen, niet kwamen opdagen. Zij had den IJmuiden niet kunnen halen. Record De opbrengst van de bij het IJmui- der Staatsvissershavenbedrijf in aangevoerde vis heeft een recordhoogte f68.079.687.97 bereikt. Over de konden nog geen concrete gege- worden verstrekt Wel staat vast. dat die aanmerkelijk beneden de aan- oer van 1961 zal liggen. Het wordt elhaast eentonig het te zeggen maar di' komt door de zeer teleurstellende haring- makreelvangsten. Het is zeker, dat ei ongeveer 15 miljoen kilo minder is aan gevoerd dan in 1961. Toen bereikte mei totaal van 101 miljoen kilo. Dat de opbrengst toch aanmerkelijk is gestegen. de eerste plaats te danken aan de grotere tongaanvoer. Ook de hogere prij- voor haring en makreel droegen hiertoe bij. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd kisten diversen en 500 kilo tong. Nit KATWIJK ieuw jaarsrecept ie Het gemeentebestuur van Katwijk meld gisteravond een nieuwjaarsrecep tie, waarop een groot aantal ingezete nen burgemeester H Duiker, de wet houders H. P. Bloot, C. van der Plas H. Haasnoot en gemeentesecretaris J. C. Tieleman met hun echtgenotes de hand kwamen drukken. Onder de aanwezigen waren raadsleden, hoofden van diensten, gemeenteambtenaren, de commandant van het Vliegkamp Valkenburg kapi tein ter zee vlieger Venema, predikan ten, de pastoor, vertegenwoordigers de kringen van handel en bedrijv het onderwijs en de verenigingen Opbrengst collectebus De opbrengst van de in de trouwz van het raadhuis geplaatste collectebus bedroeg over 1962 509.13. Het geld wordt besteed aan de uitzending zwakke KatwiJksc kinderen. KATWIJK AAK OEK RIJK Uitvoering uitgesteld De uitvoering van de Harmonie Kat wijk, die Vanavond in de aula van he' missiecollege Sint Willibrord zou wor den gegeven, is in verband met de on gunstige weersomstandigheden uitgesteld Geslaagd De heer J. Stoop, onderwijzer aan d* Otto baron van Wassenaer van Katwijk school aan de Narcisstraat, is geslaagd voor het examen geschiedenis M.O. Benoeming hoofdleidster Aan de binnenkort te openen vormde kleuterschool aan de Prinr Bernhardlaan is tot hoofdleidster noemd mejuffrouw J. J. Streefland te IJmuiden. onze verkeert- redacteur) ernstige verkeersovertredin- dingen Ter kennis gebracht drukkeUjk ook De K(oninklijke) Nfeder- 9en door te geven aan een van de politie. Het „keur- mate van objectiviteit landsche) A(utomobiel) tondelijlce centrale. In déze korps" zal zich verder uit- eist. Om die objectiviteit U C(lub) is van leer getrokken centrale wordt de eerste sluitend laten leiden ..door garanderen. nM,.c tegen de zosenanmde groep ""Mj| fififl h"M g <- de KN 0 11, een in Limburg opge richte en uit ongerustheid over de verkeersveiligheid ontstane organisatie die met ingang van 1 januari a.smet bonafide en deskundige weggebruikers toezicht gaat uitoefenen op de naleving van de verkeersregels". De KNAC vertolkt hiermee de gevoelens van vele andere instanties, die in de 0 11 niel anders dan een met subjec tieve maatstaven werkende instelling kunnen zien. die strikte zin verkeersge- raarlijk is of niet" Om te bepalen, of en in hoeverre verkeersregel Zoals ook in dit blad ge- Bij een tweede' melding zijn overtreden, aldus dt publiceerd, ligt het in de be- binnen twee maanden gaat K/V.4C, dient een behnor- waarschuwing uit aan lijke deskundigheid .ejper, rechter" wil gaan spe- hetreffende voertuigvoo, kennisgeving aangenomen doeling van de groep 0 11 (volgens de oprichters een de houder n, die aanspreekt, omdat tuig. het verkeerstoezicht te worden uitgeoefend door 'n groep, die op zijn beurt onder controle staat. en waar binnen sancties kunnen worden getroffen tegen degenen, die op de ge- - wezig te zijn. Dit geldt nog noemde punten tekort derde mei- sterker, als men wil vast- schieten. Met andere woor r elf verkeersovertredingen ding wederom binnen stellen, of iets in strikte den: verkeerstoezicht zouden zijn, die ,,als zeer twe ernstig moeten worden aan- zeer gemerkt") een selecte groep reeds taanden. of in zin verkèertgevaarlijk is ernstige gevallen De hiertoe benodigde des bij een eerste ol kundigheid verkrijgt men kan alleen en uitslui tend door de politie wor den uitgeoefend. Welke burgers, zo vraagt de KNAC zich af, zijn vul- grote doende deskundig om al lerlei overtredingen van de Wegenverkeerswet en het plus nog dc zonden tegen Wegenverkeersreglement de geest daarvan:) exact vast te stellen en vast te leggen? Wie onderzoekt dan nog. of er bij de parti culiere ..deskundigen" geen lieden zijn, die bij voor keur de verkeersfnuten gericht hun niet bevalt? .Dit systeem deugt niet' aldus de KNAC. .Het kan alleen maar de goede sfeer op de weg ondermijnen. Want vele weggebruikers zullen het niet waarderen, wanneer ze door andere weggebruikers worden aan- aebracht. Voor dit aan brengen bestaat alleen aanleiding, wanneer ie mand zéér nrof en op le vensgevaarlijke wijze de regels veronachtzaamt en reeds thans heeft men de moaeliikheid om daar van aangifte bij de politie te doen". VERMOEDELIJK omdat de op de agenda geplaatste voorstellen weinig discussiestof opleverden, liet burgemeester Koomans gisteravond oog luikend toe dat de Rijnsburgse raadsleden zich nogal eens (figuurlijk) op zijpaadjes begaven. Alle voorstellen werden zonder tegenstand aangeno men. De burgemeester sprak aan het begin een herdenkingsrede uit in verband met het overlijden van Koningin Wilhelmina, waarna enige ogen blikken stilte in acht werden genomen. De beste wensen van de burge meester voor het pas begonnen jaar werden beantwoord door de nestor van de raad, de heer C. van Egmond. De heer A. G. Geelhoed werd beëdigd als plaatsvervangend secretaris. Tot amb tenaren van de burgerlijke stand werden benoemd wethouder H. de Mooij en de heer Geelhoed. Het voorstel tot wijziging van de wa terleidingsverordening leverde het eer ste ..uitstapje" op. De heer P Ravens- bergen meende dat het waterleidingbe drijf financieel niet zo gezond was als de cijfers suggereerden. In de naaste toe- komst zullen aanzienlijke kosten aan het buizennet moeten worden besteed. De burgemeester zag de zaak niet zo som ber in; de kosten zullen echter toene men door een verhoging van waterprijs door de LJD.M. Wethouder De Mooij was er vóór gemeentewerken opdracht te geven het buizennet aan een beoor deling te onderwerpen. De heer T. Kralt vroeg zieh af of het niet verstandig is In oktober 1962 bleven de aanvoeren van zowel gezouten als verse haring weer onder de verwachtingen. Platvis was in bevredigende hoe veelheden aan de markt. Het aanbod van rondvis was slechts weinig hoger dan in september. De uitvoer van zeevis vertoonde in de verslagmaand een gunstig beeld. De uitvoertotalen waren 2254 ton en 5.6 miljoen. Verzen ding had onder meer plaats naar België (508 ton), West-Duitsland (143 ton). Frankrijk (1011 ton), Italië (153 ton), Groot-Brittannië (172 ton), Zwitser land (32 ton) en de Verenigde Staten (157 ton). Met het oog op de visserij onder de En gelse Wal schakelde in de loop van de verslagmaand een aantal vaartuigen over van de treil, naar de drijfnetvisserij. De vleetvi9serij werd door 58 vaartuigen uit geoefend. de haringtreilvisserij door 117 schepen Een groot aantal treilers ver bleef in de Ierse Zee waar de vangsten tegenvielen. Ook de visserij onder de En gelse Wal en die nabij de Hollandse kust leverden teleurstellende resultaten op. Dank v.ij de hoge prijzen werden door dc meeste schepen goede besommingen gemaakt. De drijfnetharing was veelal groot van stuk en overwegend vol. In het noordelijk deel van de Noordzee kwam veel ijle haring voor. De haring in de Ierse Zee was over het algemeen vol en De haringteelt 1962 vertoonde tot 31 oktober een ongunstig beeld. Op die da tum bedroeg de totale aanvoer bijna 350.000 kantjes tegen ruim 500.000 kant jes in 1961. Het aandeel van de drijfnet visserij in het totale aanbod lag in dat jaar op 44 percent tegen slechts 27 per cent 1962 Tegen het einde van de verslagmaand kon een tweetal contracten worden afgesloten, namelijk met Israël en Roemenië voor respectievelijk 20.000 en 24.000 vaten. De uitvoer van gezouten haring be droeg in oktober 1962 4294 ton voor een waarde van f 42 miljoen. Afzet had plaats naar België '984 toni. Wes'.-Duits- land «1309 ton), Frankrijk «1014 ton). Noorwegen (117 ton). Roemenië (97 ton Israël «374 toni en de Verenigde Staten (158 ton). In oktober 1961 waren de uit voertotalen 4794 '.on en f 3.3 miljoen. In de verslagmaand konden grote hoeveel heden bokking worden verzonden, hoe wel de grondstoffenvoorziening voor de rokerijen door de geringe aanvoer van steurharing niet eenvoudig was. Verzon den werd 637 ton voor een waarde van f 908 000 tegen 555 ton voor een waarde van f 576.000 in oktober 1961. Verzending had onder meer plaats naar België <44 ton). West-Duitsiand «127 ton). Grieken land <442 ton) en Zwitserland (13 toni Van de aanvoer van verse haring, groot 5428 ton, gemiddelde prijs f 0,53 per kilo. was ongeveer 60 percent afkomstig van de span visserij. Uitgevoerd werd 2829 ton verse haring voor een waarde van f 1.9 miljoen tegen 2469 ton voor een waarde van f 990 000 in oktober 1961. Afnemen waren België (791 toni. West-Duitsland (1742 toni. Frankrijk (110 ton). Oosten rijk (111 ton) en Tsjechoslo wak ij e (75 ton). De situatie bij de visconservenindustrie onderging, vergeleken met september, weinig verandering. De aanvoer van ver- se haring en makreel bleef ver onder vie verwachtingen. Ook in de andere West- europese landen werd weinig haring ge vangen. zodat de invoermogelijkheden gering waren. Makreel werd in vrij grote hoeveelheden ingevoerd De uitvoer van de winsten geheel te reserveren waarop de burgemeester zei dat al versnelde af lossing is toegepast. Wethouder Zandbergen merkte op dat het verstandig is te bekijken of het hui dige prijsbeleid wel houdbaar is. De prijs is immers afhankelijk van de huurwaar de van de woning. Een voorstel van de heer T, Kralt om de ..goedkoop-water- grens" i2000 kubieke meter per jaar) te rug te brengen tot 1500 kubieke metei per jaar vond geen genade in de ogen het bestuurscollege. Toegezegd werd B. en W. de gehele materie nog eens zullen bespreken. Plan West Het voorstel tot aankoop van drie (zeer «lechtei woningen aan de Spinoza laar» f 9000 liep uit op een debatje ove» plan ..West" De drie woningen zijn in het plan gesitueerd. Eén huis staat lees de heer C. van Egmond wilde een ge gadigde daarvoor wat steun verlenen bij het opknappen. De heer D. van der Meil wilde daarvan niet horen. Het plan West moet zo spoedig moge jk gerealiseerd zijn. onbewoonbare woningen moeten worden afgebroken Wethouder De Mooij zei dat afbreken niet mogelijk is. het huisje staat in een rijtje. B en W zullen naar bevind van zaken hhndelen. De prijs van 9.300 vierkante meter teeltgrond (f 2,15 per vierkante meter vond de heer Kromhout nogal hoog). ..Zo doen we mee aan de gevreesde prijsopdrij ving", zei hij. De burgemeester zei da» Oegstgeest een beroep tegen het bouw- verbod heeft Ingesteld. „Als dat beroep slaagt" merkte wethouder De Mooi) cp. „is de grond niet te duur". De woning van de heer J de Mooi). Koestraat 30. werd aangekocht voor f 14.500. omdat het perceel niet voldoet de nieuwe rooilijn-voorschriften. De heer Kromhout vroeg hoe het nu staat met waarde voor een waarde van f 2 miljoen tober 1961. De bedroeg 471 ton voor een waarde van f 1.6 miljoen E.E.G. De uitvoer van oesters heeft zich voor Nederland in de eerste etappe van de Europese Economische Gemeenschap gunstig ontwikkeld. De totale uitvoer steeg van 1865 ton in Ulp8 tot 2648 ton in 1962. De uitvoer naar de lid-staten steeg in deze periode van 1595 ton tot 2342 ton Opmerkelijk is dat de uitvoer naar Bel gië iets daalde en wel van 1400 ton tol 1318 ton. Frankrijk werd een goede klant De export naar dat land steeg van 64 ton tot 828 ton. Italië, dat in 1958 nog niet op de klantenlijst voorkwam, staat voor 1961 voor vijf ton genoteerd. De uitvoer naar West-Duitsland steeg van 131 ton tot 191 Voor de afzet van Nederlandse viscon- serven is de Euromarkt van minder be lang dan voor de andere visserij- produkten De totale uitvoer steeg van 11.271 ton in 1958 tot 17.293 ton in 1961 In dit tijdvak steeg de uitvoer naar de lid-staten van 2207 ton tot 3122 ton. In 1960 en 1961 was ongeveer 80 percent van de totale Nederlandse visuitvoer gerichl op de lid-staten. In de visconservenindus trie lag dit percentage in die jaren op re spectievelijk 29 en 18. Oostenrijk Oostenrijk heeft de invoerrechten voo een aantal goederen verlaagd. Tot 31 ja nuari 1963 is vis in luchtdichte verpak king vrij van invoerrecht. Moderne herenloafers SCHOENENMAGAZIJN CINDERELLA RIJNSBURG RIJ1SSBLRG het het daarbij liggende stukje grond van de heer P. Kort. Daarover zijn reeds ve le onderhandelingen gevoerd, doch to' resultaten kon men (nog) niet komen. Desnoods zal de grond worden onteigend Bouwvergunning Aan de firma J. van Rhijn Zn te Katwijk werd grond verkocht aan de Collegiantenlaan voor de bouw van tien premie-verkoopwoningen. De heer Krom hout vroeg zich af of met de verkoop deze gronden moet worden gewacht tot de huurvergunningen binnen zijn. Dat geeft nogal wat renteverlies. De beide wethouders betoogden dat het toch niel aangaat iemand (dure) grond te verko pen als het nog niet zeker is dat erop kan worden gebouwd. Niet de bouwer. r de bewoner zou de extra lasten moeten dragen. De burgemeester voelde wel voor het standpunt van de heer Kromhout LEIDERDORP Schaatswedstrijden De gisteren op de Leiderdorpse ijsbaan verreden juniorenwedstrijden leverden de volgende uitslagen op: 1. Th. Bon--' (Hoogmade) 100: 2. H. Tak (Nieuw Beijerland) ƒ60: 3. S. Zwetsloot (Hoos- madei ƒ40; 4. J. de Lange (Leiderdorp) ƒ20; 5. P v. d. Pouw Kraan (Hoogmade ƒ10; B. van Wetten (Leiderdorp) ƒ5 Vandaag zijn op de Leiderdorpse ijs baan de nationale kortebaan-wedstrijden gehouden. Morgenmiddag om twee uu- volgen clubwedstrijden en zaterdagmid dag nationale koppelwedstrijden. KATWIJK Geen bezorging In verband met de toestand van de wegen ziet de Katwijkse groentehandel zich genoodzaakt de bezorging van groenten huis aan huis stop te zetten. KATWIJK AAK ZEE Geen spreekbeurt De bijeenkomst van vanavond waarin ds. Van Dijk v%n Nijkerk- zou spreken (in de kapel) gaat wegens de toestand van de wegen niet door. L1SSE Schaatswedstrijden Bij aanhoudende vorst houdt de ren- i tourvereniging ..De Bollenstreek" za terdag schaatswedstrijden voor haar le den en donateurs. Deze wedstrijden zullen worden gehouden op de ijsbaan de ijsclub Lisserbroek en beginnen half 11 's morgens. Er zullen 8 prij- beschikbaar zijn voor deze schaats wedstrijd. Verder is een wisselbeker be- ichikbaar gesteld door de heer Glas te Lisserbroek. die de ..Rusthoekbeker" oidt genaamd en die ieder jaar wordt erreden voor leden en donateurs Er worden veel goede rijders ver wacht. o.a. Zuiderduin. Verbaars. Koop. Van Saasse. enz Het publiek heeft vrije toegang tot de baan. Er zijn 4 ronden. Bestuur dienst sociale zaken Vegens aftreding van de heren N. Bet H W. Vreeburg zijn voor het bestuur de dienst van sociale zaken kandi daat gesteld de heer N. Bet (enkele va cature) en in de vacature-Vreeburg (die meer dan 6 jaar zitting heeft ge had) de heren H W Vreeburg en A. Duineveld. Verhoging subsidie kinderuitzending Weaers stijging van de vernleegkostcn stellen B. en W. voor het subsidie voor 1963 te verhogen van f 1,25 tot f 1,75 per dag. Rijkspostspaarbank In december 1962 werd bij het post kantoor te Lisse ingelegd f 16.862 en terugbetaald f 50.895. Jaarvergadering Maandag houdt de ren- en tourver eniging de algemene jaarvergadering i Oogst van de straat GEVONDEN: bruine kinderhand schoen: blauw herenrijwiel; rode muts; knalpijp van auto; paar kinderhand schoenen; rechter groene wollen hand schoen: bril; combinatietang; grijze wol len sjaal: grijze glacé hcrenhandschoe- en: zwarte herenfiets: hoofddoek. VERLOREN: paar lichtbruine glacé herenhandschoenen: sleutelbos met 7 sleutels: paar rundlederen dameshand schoenen; zilveren broche met zwart kleurige steen: dameshorloge vierkante stalen kast; tijgerkleurig plaid: donker grijze bontmuts: lichtbruine portemon- naie: toilettasje en hoofddoek: zwart herenrijwiel: zak met kleren; blauwe vulpen; beige varkensleren herenhand schoen; damesportemonnaie inh. foto's; bril met donkerbruin montuur; bruine portemonnaie met f 80; aktetas inh. ther mosfles en broodtrommel; zwarte alpino- crème portemonnaie. Weggelopen: wit bont poesje. (Advertentie) De muziekuitvoering van de HARMONIE ...KATWIJK" gaat wegens weersomstandig heden hedenavond niet door. in de Grote kerk nam de Herv de Gemeente reeds afscheid van de heer Van der Kwaak, die niet minder dan 44 jaar koster was in de Grote kerk Vanavond krijgen de gemeenteleden in de Jeugd haven gelegenheid met een handdruk afscheid te nemen van de kos ter. De receptie duurt van half acht tot Woningcommissie De woningcommissie zal op 7 jan. vai 7 tot 8 uur in het raadhuis zitting hou Gevonden en verloren Gevonden: een bruine mohair sjaal, blauwe portemonnaie inh. plm. f 5, grij ze plastic tas inh. boodschappen en f 3.75. bruine gebreide sjaal, geblokte 1 Verloren: bruine lederen herenhand schoen. abonnement Rijnsburg-Leidse- buurt, blauw gestreept kinderwantje, ro de angoA sjaal, aktetas met schoolbe hoef ten. bankbiljet f 25. beige portemon naie inh. f 6,50. halsketting, damesrij wiel. zwarte lederen herenhandschoen met wollen handschoen daarin, een don kerblauwe plastic damesregenjas, rood groen-geblokte wollen sjaal. HAZERSWOVDE Repetities zangkoren De repetities van de chr. gemengde zangvereniging „Zang en Vriendschap" en het kinderkoor „Looft den Heer" gaan vanavond niet door in verband met ziekte van dirigent H Akse Schaatswedstrijd De nationale afvalwedstryd, die gis termiddag op initiatief van de Hazers- woudse IJsclub werd gehouden, ls een succes geworden. Er waren 42 deelne mers. De uitslag luidt: 1. C. Vermeulen Ter Aar: 2. Jac van Eyk Tzn. Hazers- woude: 3 S. Heemskerk. Hoogmade; 4 •f. van de Hoorn. Ter Aar. De premie* waren voor de heren Jo van de Hoorn Jan van de Hoorn en S. Heemskerk Burgerlijke stand GEBOREN: Bernadette M.. dr van H C van Nierop en J. C. Paardekoper; Eri ca M. dr van P. C. Helmus en A, Raam makers; Raymundus C„ zn van G. G C van Kempen en J. C. T. Pont ONDERTROUWD: G. van Dorp, 23 jr. en D. A. Slootweg. 23 jr; Th. J. P v. <1 Ploeg. 27 jr. en J M. Zandbergen. 27 jt GETROUWD: M. Verheul. 30 jr, en K. C. van Griethuizen. 25 jr; W. C. Treu ren. 21 jr, en M. J. Slegtenhorst, 21 ji. A. Moerland. 26 jr, en J. H. Hofland 25 jr; L. Bos. 29 jr. en D. van Aalst 29 jr: J. P Vergeer. 28 jr. en M. A. M Menken. 26 jr; R. Bakker. 33 jr, en M J. E. Pessers. 24 jr OVERLEDEN: M. van Harskamp. 77 jr, e v. P. Workman; J. Cok, 4 jr. KOUDEKERK A. D. RIJK Burgerlijke stand Gehuwd: Willem van Burik, 26 jaar en Gerritje Mietje Slappen-del, 23 jaar. wonende te Waddinxveen. Overleden: Jan Maurits de Jong, 78 jaar. ongehuwd. WOUBRVGGE Overzicht scheepvaart in 1962 In het afgelopen jaar nam het aantal vaartuigen, dat de Woudwetering e Heimanswetering passeerde, aanzienlijk toe. Dit is hoofdzakelijk te danken aan het zand transport van het Braassemer meer naar Alphen aan den Rijn. Volgens plan zou dit eind januari eindigen. Docr> gezien de huidige weersomstandigheden ziet het er naar uit. dat het wel voorjaa» wordt, eer het wegverkeer gevrijwaard zal worden van extra-wachttijden voo» de provinciale brug. Het aantal vaartuigen, waarvoor deze brug geopend moest worden. bedroes 23.608 «16.227 v j.) In totaal werd dt brug 15 679 maal geooend. terwijl voo» 2184 vaartuigen de brag niet geopend hoefde te worden. Het aantal plezierboten bedroeg 2112 «v. j. 1809). waarvoor dc brug 1326 maal geopend werd. Alles bijeen werd de bruf 17 003 maal geopend «v. j 13.973het geen betekent, dat gemiddeld 46 keer daags de brug werd ..gewipt". Voorts passeerden er in totaal 25.792 vaartuigei iv. j. 18.0361, waarvan 5323 gesleepte zandbakken. De Katwijkse Groentenhandel deelt de wijkklanten mede dat het door de sneeuw- en strenge vorst onmogelijk is de klanten te bevoorraden. TER AAR IJs- en sneeuwleed Ondanks alle pogingen van diverse In stanties om de wegen en paden van sneeuw te ontdoen, ondervinden ook de bewoners van onze plaats allerlei on gemakken van dit winterweer. Het Kerkpad langs de Langeraarse plassen zat Nieuwjaarsdag dicht en moest met de' bulldozer worden vrijgemaakt. De weg in Korteraar kwam er al niet beter af, ook daar moest het verkeer het op geven. gelukkig maar tijdelijk. Samen op de bromfiets over het Us van de plassen kwam de gebroeders v d. Ploeg uit Korteraar op een nat pak IJswedstr(jden Vrijdagmiddag om 2 uur worden op de landijsbasn nationale individuele af- valwedstrïjden gehouden om schitterende prijzen. Aanmelding vanaf 1 uur in de kantine op de baan. Zaterdagmiddag om 2 uur worden wedstrijden voor de jeugd gehouden. Om liet (lanikaiiipio Hoofdklasse: M Schaddelee-D van Eg mond 11. J P v d Bcrg-W Leeuwenburg 11. A Schaddelee-S Heemskerk 20. H Ravensbergen-P van Egmond 02, D van Egmond-Joh Kromhout 02. Eerste A klasse: C v d Bosch-D Krom hout 11 Stand in de kopgroep hoofdklasse: ge9p w. vcrl. gel. pt. J. v. d. Meij J. P. v. d. Berg P. van Egmond W. Leeuwenburg G. van Zuijlen '"Pr? O r C PI B tip its Ter gelegenheid van de nieuw jaarsreceptie van B. en W. gaf bur gemeester Smolders weer een over zicht van de stand van zaken in de gemeente Voorhout. Tevreden kan men zijn over wat het jaar 1962 onze gemeenschap heeft ge boden. De gezondheidstoestand van de bevolking is uitstekend te noemen. Geen hondsdolheid heeft ons dorp getroffen bij de inenting der huisdieren is vol ledige medewerking verleend. In een goede sfeer konden vele be langrijke beslissingen worden genomen. AANTAL INWONERS: in 1962 is het aantal inwoners gestegen van 5072 naar 5355; geboorten 122 (v.j. 142); overleden 31 (v.j. 26); méér gevestigd dan vertrok ken 192: aanwinst 283 (v.j. 278). WONINGBOUW: voor bewoning kwa- en in 1962 gereed 130 woningen, t.w. 63 vrije sector. 61 premie- en 6 woning wetwoningen Binnenkort zal worden be gonnen met de bouw van 7 woning wetwoningen en spoedig daarna zal op dracht gegeven kunnen worden voor nog 12 woningwetwoningen, dus 19 stuks. Bouwaanvragen zijn in behandeling voor 29 woningen. Als voornaamste activiteiten op het gebied van de volkshuisvesting in 1962 kunnen verder worden genoemd: 1. alle bouwgrond van het plan „Boerhaave" werd verkocht; 2. voor de toekomstige aanleg van een dorpsplein werden gron den gekocht aan de Boerhaavestraat; 3 aan planologische adviseurs werd op dracht gegeven een uitbreidingsplan te ontwerpen voor 5 ha grond ten westen van de bebouwde kom; 4. raadsbesluit tot onteigening van gronden binnen het thans geldende uitbreidingsplan; 5. vele woningen werden verbeterd en 5 wer den onbewoonbaar verklaard; fi. hel aantal bouwvergunningen dat werd ver leend bedroeg 119 met een totale bouw som van f 1.134.000,-, De vraag of er nu nog woningnood heerst in Voorhout moest de burgemees ter beantwoorden met „neen", hoewel er nog wel behoefte bestaat aan nog meer woningen. B. en IV. blijven dili gent in deze en zien het woningvraag stuk nog steeds als no. 1. WONINGZOEKENDEN: het aantal wo ningzoekenden bewoog zich in stijgen de lijn, van 100 in 1961 naar 112 in het afgelopen jaar (97 inwoners en 15 eco nomisch aan Voorhout gebondenen). Daarnaast zijn er 27 gegadigden voor een andere, betere, grotere of kleinere wo ning. In 1962 zijn 55 woningzoekenden van de lijst afgevoerd door het toeken nen van een huis. Leeftijd van de thans woningzoekenden: 18 boven 25 jaar, 37 in de leeftijd van 23 en 24 jaar en 57 van 22 jaar en jonger. Meer dan de helft behoort thans tot de laatste nog jeugdi ge groep. De grote successen die op liet i terrein van de woningbouw in de laat ste jaren werden behaald, zullen in de naaste toekomst niet worden geëvenaard, maar die waren dan ook uitzonderlijk te noemen. 19 woningwetwoningen zul len dit jaar gereed komen, maar burge meester Smolders deed een beroep op dc durf en financiële draagkracht van woningzoekenden, om toch een eigen woning te laten bouwen. B. en W. zul- j len hierin alle medewerking verlenen. Hulde Na een bewonderenswaardig geduld j van de bewoners, is de Rijnsburgerweg i voorzien van straatverlichting en nu, dit jaar nog, zal er een nieuw riool worden Hulde bracht de burgemeester aan I het bestuur der Vooriioutse IJsclub voor I zijn initiatief tot de aanleg van een j landijsbaan. Jammer dat de winter de reeds begonnen werkzaamheden stag- De plannen voor de bouw van een I christelijke kleuterschool zün in een zo- danig stadium dat binnen korte tijd hiermee zal worden begonnen. Grote I waardering had de heer Smolders voor I de heer B. v. d. Ploeg en zün mannen I van gemeentewerken in verband met de geweldige prestatie die zü de laatste da gen en nachten hebben geleverd met het') sneeuwvrij maken en houden van Voor- I houts wegen. Hij bracht deze mannen namens de burgerij dank voor hun door- zetting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1963 | | pagina 4