Vlucht over Leiden 1962 mwbcbe eotnt/uvr MAANDAG 31 DECEMBER »M TSEZE foto's van 1962 gelieve u van U boven naar onder te bekijken: 5 links, 4 midden en 5 rechts. Ze hebben alle betrekking op het leven in Leiden en zijn nogal willekeu rig gegrepen. Hoe sou het anders kun nen; de belangrijkheid van een feit is in vele gevallen betrekkèlijk. TMEEM nu eens de eerste foto: alleen de bestellers van onze post ervaren dat deze bestelwagentjes hun dagelijkse werk hebben ver licht. En dus is 1962 voor deze mensen in dit opzicht belang rijk geweest. Het zal alle andere men sen een zorg zijn, hoe de post op de mat komt! JJONDENWONDER in Leiden" stond er boven deze foto in juli. De foto vertederde velen, blijkens de reacties bij redactie en fotograaf. De familie Bekooy in het Jul. van Stolberghof was getuige van een bevalling die vele uren duurde. Fannie heeft het goed door staan. nLINDEN en andere lichamelijke ge- a handicapten vierden feest toen de gemeentelijke werkplaats Groenesteeg 25 jaar bestond (maart). Een economisch bedrijf met een sterk sociale inslag. Velen hebben hier hun zelfvertrouwen hervonden. TJET woord „Haarlemmerstraat" heeft waarschijnlijk nooit zo vaak in de krant gestaan als dit jaar: met name voor de middenstand werd het een „be grip". Met een nogal bedenkelijke kant. De gemeente ging over tot een recon structie die de winkeliers grijze haren bezorgde. Sinterklaas en Kerst hebben echter veel goedgemaakt. De winkel stand werd in deze barre toestand ge stuwd naar een nieuwe vitaliteit, waar mee opnieuw werd bewezen, dat de soep echt niet zo heet wordt gegeten. OT. JORISDAG inspireert de padvin- der tot een goede daad voor de naaste. Welpen van de Ewout Joppensz- groep en de Jan van Hoofgroep brach ten (april) presentjes naar de kinder afdeling van het Diaconessenhuis. Dat gaf de patiëntjes afleiding en hun ge zonde vriendjes voldoening. Geven werkt altijd naar twee kanten. T)RIE bejaarde wethouders gihgeti heen: Hagens, Van Schaik en Jonge- leen. Van Schaik en Jongeleen hebben met de hun geschonken capaciteiten de stad vele jaren gediend. Hagens was er nog net bijgekomen door het ver trek van mr. Drijber naar Middelburg. Instanties en verenigingen lieten bij hun vertrek van hun waardering blij ken. Op deze foto (bovenaan) kijkt Jongeleen naar een schilderij, een van de geschenken die men hem had toege dacht. TkE toren van de Bevrijdingskerk in Zuid-West kreeg zijn „liturgische" functie. Twee klokken, een laag en een hoog van toon, kondigen nu elke zon dag aan wanneer de Gemeente daar samenkomt. Eén klok is hoog en licht omdat haar functie zo zwaar is: het nodigen van hen die nog buiten staan. Vooral in deze tijd is dat voor de Kerk een opgave, die zelfverloochening, soli dariteit en originaliteit vraagt. TJET vignet van de tentoonstelling Leiden Bekeken" mag in deze beeldrijke herinnering niet ontbreken. Leiden presenteerde zich hier voor stadgenoot en vreemdeling zoals het nog nooit had gedaan. Een geslaagd ex periment dat het gemeentebestuur heeft geconfronteerd met het gewicht van een doeltreffende publiciteit. T\E restauratie van de kap van de koepel der Marekerk kwam gereed. De constructie van deze kap doet den ken aan uiteenspattend vuurwerk. Zij vergde veel van het denk- en bereken- vermogen der restaurateurs. Leiden zal op de landelijke en provinciale over heid altijd een beroep moeten blijven doen tot behoud van zijn talrijke mo numenten. Het parool is: op weg naar de toekomst maar met bewaring van het historisch waardevolle. J EIDEN BEKEKEN" bracht ons het toekomstbeeld van de Langegracht (na de demping) dichterbij. Een koste lijke trucfoto: de gracht met het weg dek van de Churchilllaan. Maar ook een stimulans om nu eindelijk eens tot uit voering te komen, 'VAL van trouwe Leidenaars zagen ■*- zich ook dit jaar begiftigd met ko ninklijke dank in brons, zilver en goud. De naam van de man is in dit geval representant van hen allen. Wethouder Menken mag het eremetaal overbren- TyARAAT" is het wachtwoord van de Leidse brandweer. Er viel wel weer wat te doen, een enkele keer zelfs zo veel dat assistentie van buiten onont beerlijk was. De brand bij de IKI aan de Herengracht ligt nog vers in de her innering. Een groep personeelsleden dreigde door het vuur te worden afge sloten. Voor hen in het bijzonder mar- hun leven. J?EN boottocht van een week bracht onuitsprekelijke vreugde bij de ver pleegden van „Solglytt". Wie in een situatie van betrekkelijke eenzaamheid zoiets beleeft, heeft woorden tekort. Met deze „schrijn van herinneringen" kan dan ook weer maanden dankbaar worden geleefd. JJET verkeer eist zijn tol op velerlei wijze. Aan de periferie van onze stad moest ter reconstructie van de Haagweg een rustiek plekje verdwij nen: „De Hofstee", waar Marcel Keezer zijn atelier had. Zo leeft de stad voort tussen polei- breken en bouwen, verdwijning en ver nieuwing. Het leuen is niet ander».

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 19