lis we nou eens... Blad 0pen brie% BENT U OOK ZO N MAN Sïra=SJiï2S SSS3S iTe *5.5 .SSS NIEUWJAARSCACTUS Lieve mensen zoals Mies Bouwman zou zeggen nog twee dagen en we geven een jaar weer een af scheidshand. Goeiendag en we zien je nooit meer terug. Deze Blad-Zij, waarop voor het laatst 1962 rechts boven staat, zou dus eigenlijk dé pagina voor een te rugblik moeten zijn. Want dat hoort zo. Met de vingers om een bepoedersuikerde oliebol (laten we er niet aan denken hoeveel calorieën we nu naar binnen happen) worden we dan geacht nog een oogje te wagen aan de twaalf maanden die ach ter ons liggen; zijn „vervlogen" heet dat officieel. Zullen we het eens een keer niet doen, dat terugblikken? We moeten im mers die oliebollen met een doekje om ons haar vanwege die vette walm nog bakken en dan: vooruitzien is.ook een mooi en gebruikelijk iets als het zo tegen de 31e december gaat lopen. Op die klokke- twaalf-traditie wil ik het maar houden ditmaal, ik bedoel: die schone lei, die allerbeste voor nemens, die afspraakjes met jezelf. Nu is dat, zit ik zo te denken, toch wel een enigszins hachelijke onderneming. Immers: uw voor nemens hoeven de mijne niet te zijn en omgekeerd. De ene lezeres zal zichzelf bijvoorbeeld plech tig beloven geen chocolaatje meer aan te raken, alle dagen van alle twaalf maanden van het hele jaar 1963 lang. Maar uw slanke-maat- 38-buurvrouw doet dat helemaal niets; die ziet nu al op tegen de le januari, zijnde de dag waarop zij geen lucifertje meer bij een sigaret zal houden, alle nicotine- verleiding ten spijt. Als we dan toch over goede voornemens gaan praten tien nogal liefst zullen we maar wat smokkelen. Hoeven we heus geen gewetenskwestie van te maken, want weet u, aan de meeste van die afspraakjes hoeven we ons toch niet op de eerste van het kersverse jaar al prompt te gaan houden. U griffelt uw eigen leitje maar vol, ik het mijne en dan de punten, die nu volgen gaan, voorzichtigjes iets moeten aan trekken. Daar gaan we dan met: TEN EER weekbladen ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 eens een tikkeltje aan de schoon maak gingen denken? Er zijn een boel kasten, die we dan al kunnen gaan doen, hoeken en bergplaat sen die we met een gerust gewe ten onder handen kunnen nemen en muren, die we reeds met een wit- of verfkwast kunnen gaan be strijken (of laten bestrijken...). Laten we dan de kachel definitief uitgaan, zitten we alleen nog maar met de kamer(s) waarin gestookt is. Scheelt heus enorm, we hoeven niet zo tegen dat omvangrijke karwei op te zien, zijn klaar voor we het weten én kunnen ons. zon der een onbehaaglijk gevoel van binnen te hebben, heerlijk aan een paar uur bruin makende lentezon gaan wagen. TEN DERDE: nu we het toch over zon hebben halen we er gelijk maar een varken bij. Zo'n ste nen of plastic exemplaar met een gleuf op z'n rug. U mag uw cen ten en guldens ook in een potje, een enveloppe of zoiets stoppen, als we maar financieel aan onze vakantie denkent Aangenomen dan TEN VIJFDE: hoe staat het met onze hartsgeheimen? Ik be doel: hoeveel weet ons buurtje boven of ons buurtje naast ons daarvan? Een goede buur is beter dan een verre vriend, een reuze cliché maar een reuze waarheid. Willen we evenwel werkelijk goe de buren en vooral goede buur vrouwen blijven, dan is het veel en veel beter haar niet ons hele ..hebben en houwen" toe te ver trouwen. Dat staat er nu wat populair, maar u en ik be grijpen elkaar wel. Weet u, daar kan soms zoveel narig heid van komen, dat spijt en vertwijfe ling afvragen: hoe we dit of dat ooit in een al te ver trouwelijke bui hebben kunnen vertellen, 't Verve lende is dan dat het meestal te laat is, zoals dat met be rouw altijd schijnt pagina's, maar met er misschien op wagen nog even het kritisch bekij- ■varken bankrekening hebt waar u zo 't een en ander af kimt halen als 't grote-vakantie-tijd is. Ook al spa ren we i.v.m. te verwachten va kantietoeslag en zo niet het hele bedrag bij elkaar, zo'n achter deurtje is ideaal voor dat nieuwe badpak, uitbreiding van onze tent spullen, het benzinepotje en kiest u zelf maar uit. Want wat kan dat allemaal oplopen als 't zover TEN VIERDE: we knopen hier gelijk maar de zomergarderobe aanvast. Zo februari, maart, jurk jes van kroost en van onszelf al tevoorschijn gehaald, fleurige lap pen tot iets gezelligs via de naai machine omgetoverd en we zitten als de barometer stijgt niet met de hele zaak ineens. aan te stippen. Al schoonmakend kan dat nl prima gebeuren. Indien we er eens de tijd voor namen en alles in onze woning eens nauwkeurig in gedachten nagingen komen we dan niet heel wat te gen waar we eigenlijk niet zo veel aan hebben? Dat een meer prak tische opstelling (of inrichting, of bergplaats) zou kunnen hebben? Niet dat u nu voor al uw dierbare spullen een „Jan koopt alles"- zaak hoeft op te bellen met een „haal de zaak maar weg", maar enige gezonde kritiek ten aanzien van ons huis en hof kan ons heel wat werk besparen. TEN ZEVENDE: een tip mag op deze laatste blad-Zij van dit jaar niet ontbrekenden nu we er toch op uit zijn ons in 1963 onno dig werk te besparen roep ik met alle op het huishouden afgestemde reclamefolders uit: goed gereed schap is ook hier het halve werk. Geïmpregneerde doeken voor zil- der werk b.v. kunt u misschien een uitgave vinden, u bespaart er zich heel wat in- en uit- wrijfbeurten door. Uiteraard zijn er bendes voorbeeld den op dit gebied, maar dan zeg ik: leve de adverten tie-pagina's TEN ACHTSTE: u staat, zodra u de sleutel van de uwe in het slot hoort, toch niet start klaar om hem met Jantjes ondeugen de streken, uw aan diggelen gevallen dekschaal (van het of met de glazen- weer niet is geko men om de hals te vallen? Tegen „om de hals vallen" heb ik echt niets, voor een gezellig wel kom, óók op geen drie - maal - zeven leeftijd meer, is al les te zeggen, al hoeft die hals er uiteraard igeen rol staat u startklaar alleen te dragen, houdt hem de scherven van de schaal maar ge rust voor. Kiest u daar echter een geschikter moment voor uit, dan kimt u vast op meer aan dacht dus medeleven rekenen.... TEN NEGENDE: daar komt eigenlijk nog iets bij, bij de uwe bedoel ik. 't Schijnt iets met „in stinct" en „zorgen" te maken te hebben, feit is dat heel wat van ons soms meer aandacht hebben voor de kinderen, dan voor de vader van de kinderen. Nu vra gen opgroeiende kinderen onze vol le aandacht, daar is geen speld tussen te krijgen, maar de weeg schaal vertoont nog al eens de neiging naar één kant door te slaan. Al hebben we er tien (kin deren wel te verstaan) ze mogen op die schaal toch echt niet meer wegen dan die ene en onze man aan de andere kant, zo staat het zij het met meer en veel be tere woorden in hele dikke boe- TEN TIENDE: en dit alles over ziende kwam-uw vrouwenpagma- xedaktie tot de. conclusie dat het intussen éen fjokvol 1963 is géwor den.... 't Is me de (was)lijst wel. En daarom gaan we ons tenslotte ook nog voornemen in het komen de jaar als 't nodig is wat aan onszelf te denken. We vliegen zo nu en dan eens een stoel in met een boek (of waar u op uw beurt van houdt), knijpen er steeds wat huishoudgeld af voor een gezellige beurt bij de kapper, dragen het eventuele kroost op zoveel moge lijk dingen zelf te doen (hetgeen nooit kwaad kan) en laten als we denken: „nou zou ik wel eens uren achter elkaar kunnen sla pen" de boel de boel. Mocht u nu bij al deze punten Instemmend hebben geknikt en u zelf stlekumpjes wat schouder klopjes bebben gegeven omdat u op alles een „doe Ik al" kon zeg gen.... Wel houdt dan ogenblikke lijk al deze regelen onder uws mans neus, opdat hij zal weten hoe uitermate goed hij het met er al jaar en dag vol van, maar toch.... hoe zien we er in de prille morgenuren uit? Pyama-pijpen on der onze niet meer zo adembene mende peignoir, een warrig pruik je en de slaap nog in en rond de ogen? Echtgenoten ook al ge ven ze er geen kik over schijnen dat toch niet zo geweldig te vin den. Over de bezorgende midden standers. die vrij vroeg aan onze deuren de bel laten gaan, praten we maar niet in gedrukte letters. Een kwartiertje de wekker wat eerder laten rinkelen en we stap pen de dag aangekleed tegemoet, 'k Weet niet hoe het u vergaat, maar juist door dat ene kwartier tje en dat aangeklede begin lijkt het of de morgen veel langer duurt en alles veel sneller gaat. Hl het lijn vroeg met de schoonmaak LAATST las ik van een heer die een dame moest kenschet sen: „Zij maakt elke dag haar stoep schoon maar wast haar haar maar éénmaal in de zes we ken". Niet aardig? Als hij op iemand doelde die zichzelf ver slonst en de slavin was van haar huis, dan was de opmerking in derdaad vrij pinnig. Maar als hij nu b.v. eens zijn huishoudster wilde tvperen die kraakhelder op zijn bezit was en maar weinig aan zichzelf dacht? Nou ja, da's onzin, zegt u, op die manier weet je het nooit! Precies. Bovendien roept een dergelijke opmerking door zijn eenzijdigheid altijd vragen op: is elke dag je haar wassen en eens in de zes weken aan de stoep denken dan goed? En zou het niet kunnen zijn dat de vrouw in kwestie bij anderen dan die heer totaal andere gedachten oproept? Bijvoorbeeld van een schat van een huisvrouw, een gezellige moe der, een altijd gastvrije vriendin, een heerlijk kookster of dat leu ke mens dat zo geweldig mooi zingt op zang? Ja, ik weet wel: zo ontzenuw ik een snedige opmerking. Want die moet je niet ontleden maar waarderen naar z'n flits. Maar dat is natuurlijk met opzet gedaan. Want op deze manier kan ik twee zuchten van briefschrijfsters in de Open Brief trekken en aan de hand van bovenstaand voorbeeld, gaan overwegen wat met hen te doen: ze te laten staan voor wat ze zijn: snedige opmerkingen, óf met ze te gaan spelen met alle gevolgen vandien? De eerste briefschrijfster cor respondeert al lang met mij. Zij is, dat mag ik nu wel eens zeg gen, want het komt méér voor, erg benieuwd naar mijn hebben en houden: zo vraagt ze de ene keer of ik blond ben en dan heel fijntjes een volgende of ik langer ben dan 1.60 M.? 'want dat is haar lengte), en ik begrijp wel dat ze hoopt me eens in de tram te zien en zóveel van me te weten dat ze denkt: ha, ik heb je! Zij is er ook wel eens boos over ge weest dat ik niet wilde zeggen wie ik was, maar daar zijn we nu weer overheen. Ik zeg: we. dat ik, als beslist niet om gaat wat brief schrijft, in gedragen, maar hóe het wordt ge> weet dragen. want het iemand n mijn vuistje lach, ik lekker iets van jou en jij niets van mij nee. het kost me soms veel meer moeite dan ik van me zelf gedacht had om niet op te id kanten moeten we vaak Ier de brief al iets kan betekenen. En nu. bij een kleine beschou wing van haar kant over het bij na voorbije jaar, deze opmerking: „ik kan soms niet uitstaan dat het allemaal zo gewoon is. Als ik jou hoor, is het boeiend. Maar ik zie het niet. Schrijf alsjeblieft over het gewone dat we allemaal dragen moeten. En s.v.p. niet ver heven want daar krijg ik een ver schrikkelijke hekel aan en zal ik met de Kerstdagen wel volop van „genieten". lees gebraden. De briefschrijfster uit een heel an dere geschiedenis, toch met onge veer dezelfde opmerking: „In vredesnaam geen bezinningsstuk- je over mijn verdriet. Het is zó ook al goed. Maak er. maar een grapje over en laten we gauw doorstappen naar het nieuwe jaar. Als je merkt dat de dingen kun nen wachten, leef je zelf onge merkt wel verder." Als ik nu even de laatste zin H oversla, kan ik zeggen dat beide Noordzeestrand, briefschrijfsters mij on-bezonnen jn Azië heeft willen hebben. Tenminste: als ik met de opmerkingen doe wat we hierboven met de haar-en-stoep- mevrouw deden. De opmerking daar deed im mers ook verwachten dat het te gendeel beter zou zijn. En was het dat? Zo zou ook ik wel eens iemand kunnen zijn aan wie maar heel kleine trekjes zijn, en zou ik veel liever willen dat u in het antwoord op uw brieven dit kend di van mij onthield: dat het er in cember de voorhanden zijnde werkelijk- tend en schoon op 1 januari heid van u (verdriet, alledaags- tevoorschijn kwam, zich heid, verveling, onverschilligheid) beier t Europa, maar liefde bei. Immers, taal is ontoereikend en toont ons, die de taal maken, precies zoals we zijn en hoe armtierig we tegenover de dingen wat Gij doet staan. Alle menselijke afspraak heeft iets povers. En als nu povertjes voelen van de jaarwisseling, dan nog! Ik ga iets armzaligs vergulden. Ik heb een op de avond bad ging en vrolijk feestredes TIP PARADE De heer J. H. van B. uit A. moet wel een man zijn met minstens twee rechter handen. Want de manier waarop hij in de woonkamer de schoorsteenmantel heeft gemoderniseerd is voor een leek op dit gebied beslist een knappe prestatie te noemen- Het idee nemen we graag over, maar we maken het iets eenvoudiger, omdat het voor anderen wellicht een té riskant karwei zou zijn. Verwijder, zo leest u op de begeleidende tekening, alle uit stekende randen van de schoor steen tot u het kale metselwerk overhoudt. Bij deze inzender was de oude schoorsteen van een houten betimmering voorzien, 't kan natuurlijk ook zijn dat u nog dat plaar zit. Bent l tegen het kale metselwerk zit aan te kijken, dan betimmert u de schoorsteen met zogenaamd steengaas, waarover u een dikke laag specie aanbrengt (pudding dikte). U houdt het geheel een beetje ruw, zodat de veeg van het plankje, waarmee het wordt opgebracht, nog zichtbaar is bij het wit-kalken. Als specie en kalk droog zijn heeft u een hy per moderne schoorsteen gekre gen. Weet u van uzelf dat u echt een handige man bent, dan kunt u het er op wagen breuksteen in de specie te drukken als deze nog vochtig is. Dit is evenwel een vrij moeilijk werkje, maar 't staat wel apart zoals de teke ning laat zien. Waagt u het er niet op dan is uw gebroken witte schoorsteen ook vast het aanzien Maar, daarmee zijn we er nog niet. Want de heer Van B. (die overigens zijn schoorsteen ge heel betegelde!) benutte de plaats er naast eigenlijk een verloren ruimte om er een boekenkast te maken, welke te vens als bank dienst kan doen. Eerst werd een houten geraam te in elkaar gezet, dat met meu belplaat werd betimmerd. De voorkant kreeg twee glazen schuifdeurtjes en de achterkant boven de zitbank werd tot raam- hoogte betimmerd met eikentri- plex. Er kunnen gemakkelijk drie personen (fijn dicht bij de kachel) op deze bank zitten en 't staat bijzonder gezellig, zo'n bank- met boéken daaronder. PRAKTISCH Twee ideeën, die nogal op el kaar lijken, combineren we maar. Het gaat hier om een overschuiftafel voor een was machinecombinatie en een be scherming van (losse)machine en centrifuge. De overschuif tafel, een inzending van de heer E. Menger te Den Haag is vooral praktisch in de keu ken, waar een combinatie meestal zoveel plaats inneemt, dat er voor een tafel geen ruimte meer overblijft. De ba—A. te nwfcMt. •m t qUi««. «tWf» SST."»— overschuif bestaat uit twee zij kanten, een voorkant en een bovenblad van hardboard, dat wordt bevestigd aan een eerst gemaakt raamwerk. Dit raam werk laste deze inzender aan elkaar met haakse liplas, ter wijl hij in elke hoek een hoek- steuntje van plat metaal aan bracht. Het bovenblad moet aan beide kanten twee cm oversteken, zodat er een latje van twee bij twee cm onder aan bevestigd kan worden, dit voor het optillen. De zijkanten (die u van achteren een rand- u wel heeft getroffen! Waagt u het een tien te halen, of een acht, er liever niet op, daar u zich eer- want dat heb ik ook altijd een lijkheidshalve maar ^een ^mager móói cijfer gevonden. En na deze wederzijdse geruststelling mag ik tenslotte vast wel een fijne ou- schuldig gevoel te heb- dejaarsavond zesje als som van dit zelfonder- zoekje kon geven, dan ikelc redëh om enig hart- VAN BLOEM EN PLANT zen) en emotie en goede voorne mens niets aantrekkend, tenmin ste zo op het oog niet. Het hoorde bij zijn leeftijd en bij zijn non- conformisme, leuk zo. Ik ga me er niet in verdiepen of hij in het voorbije jaar een blauwtje had ge lopen of een hekel had aan bijbel- wordt lezen met het hulsgezin, ik ga me niet be-zinnen over het wat. Hij toont me het hóe, en daar gaat het om. Als u zit met het pro bleem „dat het allemaal zo ge woon is", dan ga ik niet zeggen dat dat niet zo is, maar ik wil u vrógen: hoe ontvangt u het. Hoe en. van -cue - hebt u verdriet, teleurstelling, hoe vaak leren dat j»n- De buu:hebt u ergernis en wrange ver- dagelijkse vraag wat diepte en glans geeft, maar het is een voor waarde voor verder-gaan. Wie het verkregene niet ziet als een voorwaarde, krijgt niets, in geen enkel jaar. ziet niets, er vaart niets. Wij moeten leren krij gen. alleen maar krijgen. Rouw en leeg-zijn moeten wij leren ont vangen, aan gemis en bitterheid moeten wij onze overgave me ten. Vreugde leren dragen en ons zelf accepteren, dag in, dag uit, Wie dat niet kan, wie zegt „dat de dingen wel even kunnen wachten" lééft niet verder maar registreert hoogstens enige feiten. Krijgen is het moeilijkst. Want voor krijgen moet je je hand ophouden. Moet je vertrouwen. Moet je danken. Moet je blind geloven dat wat je het hoe. En de anders lief dan tot verder, vol vreugde. Is, in oud het alle- of nieuw jaar: gebprgen zijn. Ik zou haast willen zeggen: is na bezinning een blij onbezonnen- zijn; zoals een kind zegt „Vader, goed". vrolijk flui-^"^ laat haar klokjes klingelen Soms, al in decem ber, soms ook pas in ja nuari, maar in elk geval rondom de jaarswisseling openen zich de puntige bloemknoppen van de lid cactus. Vandaar haar bij naam „Nieuwjaarscactus", die er met haar fleurige ro- serode bloemen en de gro te bundel afhangende meel draden in het hart, uitziet als getooid met vrolijke klokjes, die het nieuwe jaar inluiden Helaas is deze cactus met haar platte leden slechts kort in feesttooi en het grootste deel van het jaar valt er niet veel aan te beleven. Toch maakt de wonderschone bloei deze plant tot een favoriet van vele liefhebsters, die dan op slag vergeten dat ze de rest van de tijd tamelijk saai is. Nu of morgen is ze in elk geval feestelijk uitgedost en ze verlangt tijdens de bloei vrij veel lauw water op de aarde en om de 14 dagen kamerplan- tenmest. Zit uw plant nog in knop en is de kamerlucht met deze feestdagen erg droog, zet dan dagelijks de bloemenspuit met lauw water even op het loof, waarmee de knoppen voor verdrogen en afvallen be hoed worden. Niet draaien of verzetten is tevens het wachtwoord bij een plant in knop, tenzij het 's nachts achter de gesloten gor dijnen te koud is. Dan wordt ze 's avonds voorzichtig ver der de kamer in gezet en de volgende morgen weer even naar het raam gekeerd, op de vensterbank gedeponeerd. Het afvallen der knoppen kan dus oorzaak vinden in een te droge atmosfeer, door te sterke afkoeling 's nachts en dus gro te temperatuurswisselingen, door te weinig water en door een onjuiste behandeling in de Heel belangrijk zijn ook de rusttijden vóór en na de bloei. Eerst vanaf september tot in de loop van november als de knoppen verschijnen en dan nogmaals twee maanden rust na de bloei. Ze krijgt in die tijd weinig water en geen mest. Vanaf maart word. ze tegen middagzon beschermd en ze krijgt net o veel water, dat de leden niet verschrompelen. In april wordt ze weer ver troeteld met flink water op ka mertemperatuur en om ae 14 dagen mest. Hebt U regenwa ter bij 1e hand, des te beter, want deze oerw oud te woonster smult er an en anders zet U haar af en toe in een mild re genbuitje. Veel frisse lucht en geen middagzon in de zomer en hebt U een tuin, graaf de pot dan op een schaduwplekje in en gebruik de gieter op droge da gen. Zet de bemesting voort tot september en laat de plant dan opnieuw een rusttijd doorma ken in een verwarmde kamer, met bakjes water aan de ra diatoren of een stomend ketel tje op de kachel. En dan maar vol ongeduld wachten op het eerste knopje! Over 't algemeen is een lid cactus niet dol op verpotten en we doen het eigenlijk alleen als ze uit haar pot groeit en dan na de rusttijd in april. Meestal zien we dat wel als er wortels onder uit het potgat groeien. Neem de pot niet te groot, leg een laag potscherven op de bo dem en geef d« plant een grondmengsel van bladaarde, oude koemest., fijne klei en scherp zand (rivierzand). Zet haar na het verpotten vooral niet te koel :n vergeet haar natje en droogje niet! A. C. MULLER-IDZERDA je schuimplastic tochtstrip geeft) kunnen geheel tegen de muur aansluiten als u de maat van de plint in de zijkant uit zaagt. Als de combinatie dan gebruikt moet worden, licht u samen de tafel er gewoon af. Anders maakt u het geval met pianoscharnieren, zodat u het in elkaar kunt klappen. De heer J. le Comte uit Rijs wijk (ZH) gebruikte die piano scharnieren voor zijn drie schotten die de wasmachine en de centrifuge in de bijkeuken moesten beschermen. De teke ning vertelt u er (bijna) alles over. Voor de drie schotten werd hardboard op regels geno men. Als hoogte en breedte aan de ruime kant worden gehou den kan wat de hoogte betreft' de wasmand nog er onder wor den opgeborgen. Op het geheel komt een los deksel, zodat als het wasdag is de zaak in een wip kan worden weggehaald en opgevouwen, waardoor u geen sta in de weg overhoudt Zeep er op. Blijft bij u de rubber strip van de koelkast wel eens plakken? Wat groene zeep op de strip gesmeerd en dat probleempje behoort weer tot het verleden, tipt mevrouw D. N. Slooter-Zetzema te Dor drecht. Voor straks. Het is nog wel geen voorjaar, maar toch is mevrouw P. van der Ent uit Rotterdam aan de beurt met haar wenk voor het verkrijgen van een mooi grasveld enkele druppels petroleum over het graszaad te sprenkelen voor 'men gaat zaaien. Het resultaat: geen vogeltje in de tuin die het zaad wegpikt. En dus een keurige grasmat. Bewaar ze. Wist u zo vraagt mevrouw J. Kant-den Hertog uit Rijswijk (N.Br.) dat u op de lege rollen van leukoplast fijn uw borduurzij kunt winden? Prettiger dan het maken van een vlecht, vindt zij. Tegen wagenziekte. Me vrouw Holle mans-den Hollan der uit Klundert heeft een huis middeltje tegen wagenziekte (vooral belangrijk nu het ge bruik van suprimal risico's met zich mee schijnt te brengen). Zij drinkt voor zij trein of bus in moet een glaasje water, waarin zij een scheutje azijn heeft gedaan. Alle narigheid is nu ten einde, zo is haar erva ring. 't Is in ieder geval te Anti-afgeven. Als u er nog niet van op de hoogte was: zet gekleurde stoffen die bij het wassen kunnen afgeven, dus doorlopen, een nacht in een aluin-oplossing van anderhalve eetlepel op een emmer water. Mevrouw Th. Gompelman uit Leiden garandeert u door deze methode geen afgeven meer. 't IS JAMMER, MA AR We zijn al weer aan het ein de van ons tip-latijn en noemen gewoontegetrouw nog even de namen van hen, wier inzending niet meegaat. Dat zijn dan mevr. P. van E.-van W. uit Lexmond (dank voor uw goede wensen!); mevr. W. J. C. B.- van B. uit Voorburg; mevr. De G. uit R'dam; mevr. M. S. uit dezelfde plaats; dhr. K. R. uit Den Haag; mevr. P. de V.- L. uit Schiedam en dhr. J. W. V. te Scheveningen. Iedere gepubliceerde „Bent u ook zo'n man"- inzending dingt automa tisch mee in de wed strijd: „Win honderd gulden voor uw vrouw". Voor iedere tip en elk doe-het-zelf idee in deze rubriek ontvangt u een van onze tipboeken: „Dat zit zo" of „Tippa- rade Twee" (naar keuze).

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11