Schoonrijden in Leiderdorp Misschien zoekt de wereld een nieuw hart. Waar is dat te vinden? Bij u-zelf? Bij Jezus Christus? Hij ontmaskert de schijn. De leugen. Het egoïsme. Hij is dat hart. En Uw plaats is bij Hem. Bollenexporteurs moeten gaan coördineren en bezuinigen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 28 DECEMBER 1962 De Nederlandse Hervormde Kerk richt zich wederom tot u in deze faatste dagen van het jaar. De kerk staat midden in de wereld. Zij wil daar werken waar ontreddering is en eenzaamheid. Zij wil dat doen met moderne middelen, duidelijk en doeltreffend. Zij heeft daartoe ook üw persoonlijke hulp nodig. En daarom vraagt zij uw hulp. In deze laatste dagen van het jaar. Want de wereld heeft het evangelie nodig. jeugdwerk ziekenzorg bejaardenzorg opbouwwerk werk in de havensteden en onder Nederlanders in het buitenland vormingswerk evangelisatie gezinszorg hulp bij geestelijke en materiële nood Geef. Zó dat uw bijdrage een echt geven is. (Misschien mogen wij u als suggestie geven: tenminste 1/1000 - één duizendste deel van uw jaar inkomen). Geef. Want de kerk werkt. Help dat groeiende werk. Geef op GIRO 50292 Nederlandse Hervormde Kerk - den Haag. Schrijf op het strookje: Oudejaar 1962 De Nederlandse Hervormde Kerk nodigt u uit te komen luisteren naar de verkondiging van net evangelie van Christy "VTA de succesvolle Iangebaanwedstrij- den om het Zuidhollands kampioen, schap was precies één jaar later (gis teren)de prachtige Leiderdorpse ijsbaan het strijdtoneel van de wedstrijden schoonrijden voor dames, heren en paren met als inzet het kampioenschap van Zuid-Holland. Voor deze wedstrijden, waaraan in totaal 29 dames en heren deelnamen, fungeerde de jonge Leider dorpse vereniging ..IJssport-Leiderdorp' op verzoek van de K.N.S.B., gewest Zuid- Holland. weer als gastvrouwe. Zowel In de A-klasse (geoefenden) als in de B klasse (nieuwelingen) gaven enkele riva len elkaar weinig of niets toe en hadden de deskundige KNSB-jury's gevormd door de heren P. van Wijngaarden, M. L Timmerman en F. van Harten voor de A-klasse en D. Nicolai, D. Visser en D. J. v. d. Woude voor de B-klasse, de niet gemakkelijke taak de prestaties op pun ten te waarderen en de kampioenen naar voren te brengen. Het spectaculaire hoogtepunt van de dag vormde ongetwijfeld de spannende strijd voor paren in de A-klasse, waarin de paren mej. A. A. Waiboer/de heer D Visser en mevr. J. Rommelaar-Timmer - man/de heer D. v. d. Woude bijzonder opvielen door hun goede techniek. Met een geringe voorsprong in de tota- lisatie werd het het paar Waiboer/Visser met een goede derde plaats voor het paai Kosse-Kool/Rebel Daar mevr. Romme. laar-Timmerman en de heer Visser even eens het individuele kampioenschap wis ten te veroveren en mej. Waiboer de tweede plaats in de individuele strijd wist te bezetten, kunnen alle drie terugzien op een succesvolle wedstrijddag. In de B-klasse traden mej. B, Kuit en de heer C. Kuit (zuster en broer ui» Schagerbrug) op de voorgrond door zo wel in de parenstrijd als in de indivi duele wedstrijden beslag te leggen op het kampioenschap. Na afloop van deze geslaagde ijssport dag reikte de heer W. Chr. Hendriksc voorzitter van IJssport-Leiderdorp" na een toepasselijk woord de prijzen aan dt winnaars ui!t. In de A-klasse bestonden de eerste prijzen uit KNSB-medailles en had de „LTssport—Leiderdorp" medailles voor de tweede en derde prijswinnaars beschikbaar gesteld. In de B-klasse waren slle prijzen (medailles) eveneens door ■IJssport-Leiderdorp" gegeven De uitslagen luiden: A-klasse dames: 1ste pr. mevr. J Rom meiaar-Timmerman (Enschede); 2de pr nej. A. A Waiboer (Bergen); 3de pr mevr. A. Kosse-Kool (Castricum) A-klasse heren; 1ste pr. D. Visser (Schagen); 2de pr. D. Nicolai (Barsinger- horn); 3de pr. D. v. d Woude (Zaandam) A-klassc paren; 1ste pr. mej. A A Waiboer/de heer D. Visser; 2de pr. mevr J. Rommelaar-Timmerman'de heer D. v d. Woude: 3e pr. mevr. A. Kosse-Kool/de heer H Rebel (Huizen). B-klassc dames: 1ste pr. mej. B. Kuit (Schagerbrug); 2de pr. mevr. J. Schcnk- Reus (Wieringermecr)3de pr. mej. M Omzicht (Zoeterwoude). B-klasse heen: 1ste pr. C. Kuit (Scha- ■erbrug); 2de pr. P. van Duin (Leiden); pr. A. Hoof kens (Huizen). B-klasse paren: 1ste pr. mej. B. Kuit/de heer C. Kuit; 2de pr. mevr. J. Molenaar- Speksmijder (Leiderdorp)/de heer D. van Teijlingen (Leiden); 3de pr. mej. M. Omzicht/de heer W. Pieterse (Den Haag) Voordat het wedstrijdprogramma een aanvang nam, stelde de heer Hendrikse, een vrij kostbare aanwinst voor „IJssport- Leiderdorp". t.w. een gemotoriseerde baanveger in gebruik. Kerstboomverbranding op woensdag 2 januari Op woensdag 2 januari om half acht 's avonds zal op het terrein aan de Ber kenkade tegenover de Acacialaan, de jaarlijkse kerstboomverbranding worden Behouden. De verbranding wordt richt door gemeentepersoneel onder toezicht van de brandweer. SASSEISHEIM Receptie jubilaris bij de P.T.T. De heer W. Kuperus was op 23 decem ber 25 jaar bij de P.T.T. als postbode in dienst. Morgenmiddag om 2 uur is er in de zaal van café „De Oude Post" recep tie. In de kantine werden mej. A. A. Waiboer en de heer D. Vis ser gelukgewenst met het be halen van het kampioenschap schoonrijden. Benoemd aan universiteit H. van Beelen, assistent op arbeids overeenkomst bij de natuurkunde, be. r.oemd tot wetenschappelijk ambtenaar •n tijdelijke dienst; J. Bouman. wetenschappelijk ambte naar le klasse in tijdelijke dienst bij de fysiologie, voor het tijdvak 1 december 1962 tot 1 december 1963, wederom ii deze functie benoemd: dr. G. van Herk, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de sterrewacht; H. Hoogenhout. wetenschappelijk amb. tenaar in tijdelijke dienst bij de biofysi ca, voor het tijdvak 1 september 1962 tot 1 september 1963, wederom in deze functie benoemd; A. A. Verduyn Lunel, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de anatomie, benoemd tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst; J. F. M. Mekel, wetenschappelijk amb- tenaar le klasse (halve dagtaak) be noemd tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar (halve dagtaak); G. A. W. Verspyck Mijnssen. benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar (halve dagtaak) in tijdelijke dienst bij de dermatologie; dr. L. W. Nauta, benoemd tot weten schappelijk ambtenaar le klasse in tij delijke dienst bij de faculteit der let- teren en wijsbegeerte; C. le Pair, assistent op arbeidsover eenkomst bij de natuurkunde, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst. Bond van Bloembollenhandelaren ONDANKS alle pessimistische geluiden heeft de bollenexport naar Amerika nog toekomst. Weliswaar niet duidelijk afgetekend, maar we willen hard werken en we zullen gezamenlijk moeten durven investeren. Ook dan zullen we op die markt nog maar klein zijn, doch individueel zijn we helemaal niets. We zouden een kwaliteitsbureau kunnen oprichten met strikte garanties, een merkartikel creëren, een uniforme verpakking laten ontwerpen. Gecombineerde verschepingen en een centrale inkoop behoren niet tot de onmogelijkheden. We zouden eikaars doublures bij het reizen kunnen opvangen en de efficiency in onze bedrijven kunnen opvoeren. Als de kwekerij naar zuiniger werkmethoden zoekt en ze ook vindt moet de export dat dan niet doen? Aldus de heer H. Hylkema, voorzitter in de Amerikaanse groep van de Bond in Bloembollenhandelaren, toen deze groep donderdagmiddag in Treslong ver gaderde. Amerika is het zorgenkind van de bol lenexport. Dat is de laatste weken op verscheidene vergaderingen verkondigd. Oorzaken? De heer Hylkema wees op de veranderingen in Amerika op politiek sociaal en economisch gebied. De schaar ste op de Hollandse markt, de crisis om Cuba, de stakingen, de hoge verkoopkos ten, het gebrek aan personeel, de bijna onbetaalbare lonen, de verkoop van bol len in zelfbedieningszaken (waar voor lichting ontbreekt) enz., allemaal facto ren die een rol spelen. Daartegenover staat dat door de ver kopers in geen land zo hard wordt ..ge sjouwd" als juist in de USA. In geen land ook wordt zoveel geld aan reclame be- steed zowel voor de onpersoonlijke als de persoonlijke reclame Toch zijn er ook in de Amerikaan se tuinbouw zaken die heel goed gaan. terwijl men ook ginds de vak mensen kan horen klagen. De voor- uitstrevenden plegen een dergelijke vergadering te betitelen als „crying room"; zij prefereren „the work shop" Ze werken hard aan hun eigen project. „Dat zullen wij", aldus de heer Hylkema, „ook moeten doen. We hebben veel hulpmiddelen en instituten om alles op gang te krij gen en omhoog te stuwen: het Be drijfschap voor de Bloembollenhan- del, het Produktschap voor Sierge wassen, het Centraal Bloembollen comité. het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek, de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdiensten. de Plantenziektenkundige Dienst, een eigen kantoor in het land van be stemming. een public relations-kan toor van naam. enz. Van al deze in stanties moet het iuiste gebruik wor den qemadkt". Bij de bestuursverkiezing werden in de nlaats van de heren L. H. van Noort en R. D. de Jager gekozen de heren N. P, W M. van Reisen 'Voorhout) en R Ph. Boot (Sassenheim). In de scheepvaartcommissie was de heer B. D. Kaptein aftredend. In zijn plaats werd gekozen de heer G. van Zonneveld (Sassenheim). Staking De bond van Bloembollenhandelaren wordt aangaande de staking in Amerika van dag tot dag op de hoogte gehouden. De zaken hebben er nog nooit zo ernstig voorgestaan als nu. De kans is groot dat er voor 7 januari niets verandert, maar het kan ook wel eens 15 Januari worden voor er een kentering komt. Uitvoerig sprak men over de besteding der reclamegelden in Amerika. Enige tijd geleden is besloten een extra heffing te betalen om in de USA meer réclamé te kunnen maken. Het Centraal Bloembol len Comité zorgde toen voor een extra subsidie. In totaal is voor bloembollenre- clame bijna zes miljoen beschikbaar Daarvan wordt nagenoeg drie miljoen in Amerika besteed. De heffing van 1 bracht een forse som in het laadje en in 1962 was 74.000 dollar over. „Waarom", zo hadden 27 ex porteurs de Bond geschreven, slaan we dit jaar de heffing niet over en maken we eerst die 74.000 dollar op?" Het be stuur was daar niet voor. Niet alleen had men besloten twee jaar achtereen die hef fing te betalen, maar bovendien weet nie_ mand hoeveel geld men in 1963 zal nodig hebben, daar nu ook de radio en de tele visie worden ingeschakeld voor de recla mecampagnes. Ijs is nog te dun Volgende Molentocht moet nog wachten Het is nog niet te zeggen of en wan neer de volgende Molentocht zal kunnen worden gehouden. De se cretaris van het Hollands Meren- district en het gewest Zuid-Holland van de K.N.S(chaats)B., de heer J. W. de Ren te Leimuiden. deelde ons dit vanmorgen mee. Het ijs moet namelijk sneeuwvrij worden ge maakt en daarvoor is een sneeuw- ruimploeg met een tractor nodig Deze tractor is echter te zwaar en het ijs te onbetrouwbaar, zodat er nog wel enkele nachtjes vorst no dig zullen zijn om hierin verande ring te brengen. Toch heeft men goede moed de vele duizenden schaatsliefhebbers alsnog een Mo lentocht te kunnen aanbieden. Anti-verkavelingscomité Outl-Ade opgeheven Stemgerechtigden, die bij de ruilver kaveling Ade indertijd stukjes grond aan hun kinderen verkochten (waardoor het aantal stemmen voor de totstand koming van een verkaveling in het ge bied Oud-Ade ten nadele van de anti- ruilverkavelaars werd beïnvloed) heb ben thans deze stukjes grond terugge kocht van hun kinderen. Hierdoor wer den de oude eigendomsrechten hersteld. De moeilijkheden, ontstaan door de strijd over de ruilverkaveling tussen voor- en tegenstanders, zijn hierdoor opgeheven, vooral nu. zoals reeds be kend is, de ruilverkaveling niet door gaat. Het actie-comité van de anti-ruilver- kavelaars. dat grote activiteiten ont plooide onder leiding van veehouder G. J. van Leeuwen uit Oud-Ade is thans ontbonden. Opdracht Havenwerken De Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Havenwerken heeft van de port trust te Aden een opdracht van f 9 miljoen gekregen voor de bouw van drie stol ..dolfijn-kaden", hierbij inbe grepen bouw van olieplatforms tussen de kaden voor rekening van de British Petroleum Company, voorts een sleep- helling voor reparatie van kleine sche pen, een en ander in samenwerking met een plaatselijke maatschappij. Men hoopt in maart te beginnen met hoofdzakelijk Nederlands personeel. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Sc. Co) Uitgesproken: NV. Pantechnos (radio- en tv-handd), Zuiderparklaan 348. Den Haag. cur. mr. F N. Meijer; W. A. Ruysch. ethno- loog. Barnsirentiorst 320. idem, cur. mr G. H. Bijsterveld. Kaap6traat 176. idem Opgehi weg Ha.. iindlgd: M P. D. Smal. wonende •egeestweg. verblijf ToHer :n Haag. •oonsclup SHvertone. Den Haag. Prachtige velours winterjassen. Inde nieuwe kleuren grijs en w. Gekleed model met de moderne schouderlijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5