Liebrechts eerste voor Zee en Meeuwisse GSV vermocht Quick Boys geen punt te ontfutselen MmÜËyBAl- Italië zwakker dan selectie uit noord-oost Nederland Tafeltennis in Leiden Scylla ontfutselt AMVJ eerste punt VEO en Fiks 2 wonnen hoogste klassen Afdeling Leiden NeVoBo Nieuw Brunhilde-t earns staan er goed voor Vrouwelijke voetballers liepen blauwtje Libanon zette A.M.Y.J. de voet bijna dwars nieuwe leidsche courant 9 MAANDAG 24 DECEMBER 1962 GLANSLOZE SCHAATSSTRIJD TEGEN ITALIË Alleen Nederlanders hebben hun stempel gedrukt op de schaatswedstrijden, vrijdag en zaterdag in Deven ter gehouden, tegen een niet volwaardige interland partner Italië. Deze constatering na twee dagen kunst ijsbaan-bezoek heeft echter niets verrassends in zich. De Azzuri plegen zich ieder jaar wel voor te bereiden op komende kampioenschappen en naar trainings centra te reizen, maar zij tellen op internationaal ge bied nog steeds niet mee. Hun beste rijder eindigde pas op de vierde plaats: Mario Gios, de donkere Itali aan, die al geruime tijd in ons land vertoeft en hier .getrouwd is met de Haagse kunstrijdster Willy ten Hoopen. Gios moest aan drie Nederlanders voorrang verlenen- In volgorde van klassering zijn dit: iLiebrechts, Zee en Meeuwisse. In de landen-rangschikking moest Italië •jelfs genoegen nemen met de laatste (de vierde) plaats, ook achter de in vallende Noordoostelijke selectie. De glans van deze toch al verbleekte 'tweedaagse strijd op vooral zaterdag jeer hard ijs verdween even voor de ilwerking van het 5000 meter-program, 'vrijwel geheeL Cinquanta (Ih.) trok voor dit nummer terug i.v.m. maagklachten. Om met witte wangen toe te zien hoe zijn Nederlandse in valler Adrichem zich bij de start ge reedmaakte. Twee valpartijen haalden eerst Meeuwisse en vervolgens De Ri It.) uit hun ritme, zodat dit in SCHAATSENRIJDEN Voorlopig nog geen Elfstedentocht Het bestuur van de Elfstedentocht heeft In principe besloten niet overijld to werk Ie gaan b(j de organisatie van een itedentocht. De vorige keer moest de reeds ontworpen en voorbereide tocht worden afgelast, omdat op do bewuste dag de dool krachtig had ingezet. Men iri] nu het zekere voor het onzekere ne en in ieder geval wachten op een |»nge vorstperiode. Mocht het tot en met Tweede Kerstdag blijven vriezen en zijn dan de vooruit lichten zodanig, dat dan nog een lange vontperiode kan worden verwacht dan zal het bestuur direct maatregel ne men. Er bestaat derhalve een theoreti- (che mogelijkheid, dat komende zaterdag m Elfstedentocht wordt gehouden, doch eer dan een theoretische mogelijkheid is niet. Eerder dan zaterdag mag een Elf stedentocht niet worden verwacht. Bo vendien zal geen tocht op 31 december of op 1 januari worden gehouden. Zd-Holland van KNSB steunt „Open het dorp" Op initiatief van het gew. bestuur zul len de clubs die deel untmaken van het gewest Zuid Holland van de Kon. Ned. -haatsenrijders bond de actie „Open het orp" gaan steunen. Door het houden van redstrijden en het organiseren van an- ere schaats-evenementen hopen de clubs en aanzienlijk bedrag bijeen te kunnen brengen voor deze actie. Voor kernploeg vier rijders aangewezen Na afloop van de schaatswedstrijd Ne: derland-Italië heeft de K.N.S.B. vier van rijders aangewezen die vanaf 3 hnuarl onder leiding van Klaas Schenk cn Egbert van 't Oever in Ham&r zullen Irainen, Het zijn Henk van der Grift die reeds i Noorwegen is; Rudi Liebrechts, Arie ee en Chris Meeuwissen. De twee resterende leden van de kern ploeg zullen donderdag 27 december na selectiewedstrijden op de Jaap Eden 'mnstijsbaan in Amsterdam worden aan gewezen. Henk van der Grift: 44,1 op 500 meter Henk van der Grift heeft z&terdagmid- deelgenomen aan internationale 'chaatswedstrljden, die in het Noorse Fa ternes werden gehouden. Ondanks het koude weer (het was 11 graden onder nul) en er stond een kei harde, ijzige wind noteerde Henk van der Grift een tijd van 44.1 sec. over de 500 meter. Op de tweede plaats eindigde de Zweed Per Brogren in 45.9 sec.; diens landgenoot Kjei Backman had 46.1 sec. nodig. Een onderlinge wedstrijd voor de No- in over 1500 meter werd gewonnen door 'iarald Jonassen in 2 min. 17.3 sec. Svein -rik Stiansen werd tweede in 1 min. 20.4 Schaatswedstrijden op Tweede Kerstdag Op 26 december (Tweede Kerstdag) zul- 'Jn in Warmcnhuizen en Veendam, lan- jebaanwedstrijden worden gehouden. In Warmenhuizen worden de afstanden SM. 1500 en 3000 meter gereden. De Veendamse IJsclub heeft een wed- ilrijd uitgeschreven over 500, 1500 en 500C meter om de zilveren G. J. Faberprijs. Eveneens op 26 december houdt de IJs vereniging De Eendracht te Gorredijk nationale langebaanwedstrijden voor he rn de Posthuma-wisselbeker over 15in en 3000 meter Op woensdag 26 december. Tweede Kerstdag, worden In Naaldwijk op de t>un van De Eendracht langebaanwed strijden voor senioren en junioren ge- mien. Schaatsenrijden. De zeslanden schaatswedstrijd Finland, Nederland, Italië, Oostenrijk, Zwitserland en West Duitsland, zal wegens technische moei lijkheden niet in Obersdorf doch in Prlllensee worden gehouden. De data 31 december en 1 januari zijn niet gewij- hoog tempo begonnen duel werd af gesloten met tijden, die wel onder de 9 minuten lagen, reap. 8.47.3 en 8.53.1. maar natuurlijk onbevredigend waren. Arie Zee en Rudie Liebrechts ver- goedden veel- Na vele ronden dicht' bij elkaar te zijn gebleven, trok Zee tussenuit. Deze vriendelijke jongen, o'ie halstarrig weigert een batch op te zetten (en zijn baantjes blootshoofds rijdt) nam eerst vijf meter, een voor- sprong die na een voorlaatste ronde van 41 sec. op de streep bleek ge groeid tot tien meter. Liebrechts, wiens armen veel later „los" van de rug kwamen dan bij zijn concurrent, was volmaakt kansloos tegen Zee's eindspurt. Tijden: Zee 8.35.2 (nieuw baanrecord), Liebrechts 8.36.8. Voor de welgeteld drie Italiaanse over- v/inningen tekende Gios. De Riva en hij toonden zich beter thuis op de schaatsen dan Cinquanta en Vigano, die weliswaar uit het oefenkamp te Hamar waren over- gekomen. Ijverig optornden tegen de vind en met driftige overstapjes bochten ..namen", maar die geen kracht in hun bewegingen konden brengen. De miMddenafstand, 1500 meter, die de wedstrijdenreeks completeerde, werd eclatant succes voor Liebrechts. De Vlaardlnger ls weer hard op weg zlin vorm, die hem twee Jaar geleden een derde plaats bracht bij het wereld, kampioenschap. Met «en rijd van 2.23.3 (nieuw baanrecord) was hij onbereik baar voor de overigen. Renato de Riva was weer onfortuinlijk. Ook op deze af stand ging hij onderuit. Uitsjag 1500 meter: 1. Liebrechts 2.23.3; 2. Meeuwisse 2.25.1; 3. Zee 2.25.6; 4. Gios 2.26.4; 5. Kroon 2.29.4; 6. Nottet 2.29.8; 7. Karstens 2.30.1; 8. v. d. Berg 2.32.2; 9 Hopman 2.32.3; 10. Van Zanten 2.33.3; 11 Van Manen 2-34.6; 12. Bakker 234.7; 13. Van Swaay 2-37.7; 14. Conquanta 2.38.6; 13. Vigano 2.39.0; 16. De Riva 2.40.8. Uitslag 5000 meter: 1. Zee 8.35.2; 2. Liebrechts 8.36.8: 3. Meeuwisse 8.47.3; 4 Gios 8.52.2; 5. De Riva 8.53.1; 6. Kars tens 8.57.5; 7. Hopman 9.01.3; 8. Nottet 9.01.8; 9. v. d. Berg 9.05.7; 10. Van Swaay 9.06.6; 11 Van Manen 9.11.3; 12. Rakker 9.12.6; 13. Kroon 9.15.2; 14. Van Zanten 9.24.4; 15. Vigano 9.47.6. i6. Cinqanta, die niet startte op de 5000 meter, kreeg als tijd togewezen, i.v.m. de puntentelling, 9.47.6 (de slechtste tijd) plus 10 seconden. Eindklassement: 1. Liebrechts 195.047; 2. Zee 195.536; 3. Meeuwisse 196.414; 4. Gios 199.703; 5. Karstens 201.436; 6. Not. tet 201.896; 7. Kroon 202.503; 8. De Riva 202.743; 9. v. d. Berg 204.270; 10. Hopman 205.697; 11. Van Manen 207.380; 12. Bak ker 207.410; 13. Van Zanten 207.807; 14. Van Swaay 208.377; 15. Vigano 213.727; 16. Cinquanta (na drie nummers) 157.534. Het landen-elndklassement luidt als volgt: 1. Nederland-A 789.500; 2. Neder land-B 813.299: 3. Nederland-N.O. 830.974; 4. Italië 833.467. -Moet dat nou Bert?" leek Colthof zijn partner, lands kampioen Bert On nes, te vragen als deze weer eens een onverschillige klap gaf tijdens het dub belspel Onnes/Colt- hof en Bakker/V an Zoelen, toen de ere- klas ontmoeting tus sen Scylla en lands kampioen AMVJ 1 een 1—2 voor- sprong aangaf voor de Amsterdamse gasten. Eerst had Verkerk van Giro- bel verloren Bakker gewonnen had van Colthof. waarna Van Zoelen natuurlijk geen verweer had tegen het snelle tempo van landskampioen Onnes (1—2). Bakker en Van Zoelen pro fiteerden van de ongeïnteresseerdheid van Onnes door met 21—5, 2220 het dubbelspel te winnen (2—2), wat naar later zou blijken AMVJ het eerste verliespunt zou kosten. Bakker bleef Gimbel de baas, maar ook nu was het Onnes die belette dat Scylla kon uitlopen. Verkerk capituleer de na 1321. 1721 en de stand was gelijk (33). In een spannend aanval* duel bezorgde Van Zoelen Colthof zijn tweede verlies. Het was de grote vraag of Onnes er thans in zou slagen Scylla de derde maal te beletten uit te lopen. Bakker bleek evenwel uitge. speeld en dus kon AMVJ (na 5—21. 1521) langszij komen (4—4). De Amsterdammers kwamen op 4—5 daar Van Zoelen ondanks 19—21, 18—31 Gimbel niet kon tegenhouden. In de allerlaatste partij echter kwam Verkerk ook tot winst, toen hij ondanks drama- tische uilroepen van Colthof koel ver in de heren-eerste klas had SVL 4 geen moeite oan op de eerste plaats te blijven. De voorsprong van dit team op de rest was groot genoeg om (niet spe lend) toch aan de leiding te blijven. KVC 2 nestelde zich op de tweede plaats daarmee werd Or. Groen 1 vaster r onderen gedrukt Het ziet er som ber uit voor de jongens van Koos v. d. Hoeven. Het oude HVL 2 speelt in de heren- tweede klas o.l.v. Koos Kukler en het uit dat dit team ongeslagen kampioen wordt Dat is wel logisch, want datzelfde team werd vorig jaar tweede in de heren-eerste klas! De re- de damesstudentes bleven op de eerste plaats, maar hier is de stand pas te bepalen na half januari. In de heren-derde klas blijft het Meer- burgerteam op de eerste plaats. Het op de onderste plaats staande WA deed verwoede pogingen om de leiders het eerste puntje afhandig te maken, maar op de streep werden de Aarlanderveeo- se jongens met 31 geklopt. GGV 3 blijft goed volgen In de strijd om de lei ding in de heren-vierde klas. De Valken blijven ongeslagen op kop gaan en Raap horst 2 kon in Wassenaar geen spaak in het wiel steken. We geloven niet, dat Teylimgen 3 in de dames-vierde klas het kampioenschap nog kan ontgaan. Vijf punten voorsprong halverwege de com- petitie lijkt voldoende om de streep te halen. Uitslagen i klas: DES 1-LUSV 1 1—3; KVC 2-Or. Groen ringen 1-KVC 1 2—2; SVL 2-Nw. Brunl l 1-3. Damee-tweede klas: SVL 3-Nw. Brunh. 3 0—3; Nw. Brunh. 2-GGV 1 3—0; Kangeroes 2-SVL 4 1—3; Raaphorst 1-KVC 3 2—2. Dames-derde klas: Meerburg 1-De Vinnen 1 0—3; LUSV 2-WA 1 3—0; Or. Groen 2-GGV 2 3—1. Dames-vlsrde klas: WW 3-De Valken 1 2—2; De Vinnen 2-WW 4 3—1; Argos 3-Donar 1 2—2; Teyringen 3-Alvos 2 3—0; DES 2-Raap- horst 2 30. Heren-eerste klas: LUSV 1-PSVA 1 2-2; KVS 2-Or. Groen 1 31; LD. 1-Donar 1 2—2; Kangeroes 2-SVL 3 2—2. Heren-tweede klas: Raaphorst 1-Teylingen 1 3—0; Don ar 2-MSV 1 1—3; GGV 2-WW 1 1-3; GGV 1-DSS 1 1-3; SVL 5-WS 3 3-0. Heren-derde klas: Advendo 1-Donar 3 1-3; WA 1-Meer burg 1 1—3; SVL 6-WS 4 2—2. Heren-vierde klas: Advendo 2-WW 2 2-2; GGV 3-Qr. Groen 2 31; Raaphorst 2-De Valken 1 0-3; SVL 7-MDS 2 3—1; MDS 1-De Val ken 2 2-2. Gerben Karstens is nog niet „warm" Ergens diep in ons geheugen staat een naam gegrift: Jaap Eden, de enige wielrenner/schaatsenrijder die twee wereldtitels i n deze sporten behaalde Nu, ruim 67 jaar Later, gaan onwille keurig onze gedachten uit naar hem. In de lounge van het Deventer hotel „De Leeuwenbrug" lopen twee druk pra tende, gekscherende jongens. Rutgeru* Rudolf Liebrechts (22) en Gerben Karstens (nog 20). Oók twee schaatsen de wielrenenrs of, zoals u wilt, fiet sende schaatsenrijders. De oudste, uil Vlaardingen. de ander uit Leiden. Bel den tonen al enkele jaren hun kunnen op de weg en op het ijs. „Wie weet", zegt Karstens, „op 't mo ment voel ik me goed in vorm". Met die eerste uitlating doolt hij kennelijk op een niet zo verre toekomst „Het la onze eerste grote wedstrijd van dit seizoen", vult Rudie Liebreohts aan. een internationaal „vergeten" afstand Hij was vertrokken op een schema van 5 man. 8 sec., waarmee hij al ruim on der Jeen v. d. Berg's record zou zijn geëindigd (5.9,4). Elke ronde bleef Lie brechts iets boven deze schema-tijd. En zo kwam een nieuwe top-rijd tot stand: 3000 meter in 5 min. 3.6 sec, Chris Meeuwisse bracht het record echter een serie later op 5.0,1 Egbert van 't Oever en Klaas Schenk mikten in het opstellen van Karstens" schema op 5.09. De chronometers ble ven ten slotte op 5.11 stilstaan voor de dienstplichtige Leidenaar. Deze wijt het zelf grotendeels aan de te zwakke tegenstand, die bij van de „Noordoos telijke'" Bakker ondervond. Het zijn geen pure sprinters, die Liebrechts en Karstens. We verwachten dat in ons land ook niet. Wij zijn niet verwend, wat snelle 500-meter mannen aangaat ..Geef mij de 5000 meter maar", zegt Liebrechts. „En mij!", valt collega Karstens hem bij. Daartoe kregen zij zaterdag de gelegenheid. Vrijdagavond wilden zy in elk geval nog een eindje om. Zomaar, om wat frisse lucht te proeven. (Alsof ze dat de hele dag al niet hadden gedaan). Die 5000 meter bracht overigens noch Lie brechts noch Karstens een zege. Ger ben Karstens stapte daarna iets meer teleurgesteld dan Liebrechts in de schaatshoezen. Gios had hem er met 8.52,2 uitgereden. Dezelfde Italiaan klopte de Leidenaar ook op de 1500 m. Och, het was pas z'n eerste wedstrijd van dit seizoen Hét publiek, dat zich naar het West- landia-terrein te Naaldwijk had bege ven om daar te zien of G.S.V. er in zou slagen een gelijkspel te bewerkstel ligen tegen de Boys uit Katwijk, bad minstens zoveel belangstelling voor warme koffie en warme worst, als voor het treffen tassen beide teams. In ieder geval heeft de kantinebeheerder goede zaken gedaan, waarmee wel duidelijk bewezen werd, dat het bijzonder koud was in het Westand. Het was dus te koud voor de 22 spelers om hartver warmend voetbal te laten zien, maar toch was de wedstrijd wel het aanzien waard. Slechts met 21 gingen beide punten naar Katwijk, maar het over wicht werd daardoor op juiste wijze beloond. Een strafschop was nodig om de eer voor de thuisclub te redden. De bezoekers lieten al direct zien, dat het hun bedoeling was doelpunten te fabriceren; er werd steeds aanvallend gespeeld en vooral Floor van Duyn was bijzonder actief en liep er bij als „een jonge hond". Hij was het ook, die na half uur een fout in de Westlandse gelederen afstrafte met een doelpunt, waarmee de score werd geopend. De 's Gravezandse achterhoede heeft echter wel aangetoond vrij goed opgewassen te zijn tegen de Katwijkse voorwaartsen. die steeds sneller waren en beter stonden opgesteld. Joh. en Kr. Vos lieten zich echter niet gauw verschalken en doelman Meyer wist ook van wanten. Maar, merkwaar dig bleef het. dat de thuisclub zo weinig oor bet doel van de gasten kwam. Verdedigen had Immers geen zin, maar len werd er wel toe gedwongen, want Van de Plas en Aandewiel verzetten bergen werk op het (keiharde) midden veld. Men moet echter niet denken, dat het alles Quick Boys was. wat de klok sloeg, integendeel, de geelhemden spra ken heus wel een hartig woordje mee. Het combinatievermogen was echter niet doeltreffend genoeg; invaller Van de Wei en Nieuwkerk zochten het doel steeds op de verkeerde plaats. Kansen hebben beiden zeker gehad. Vooral Nieuwkerk, die tot tweemaal toe oog in oog met Den Hollander kwam, faalde jammerlijk, waarvan de laatste keer, vlak voor het eindsignaal van de (gehandschoende) scheidsrechter C. M. Noorlander. Spanning nam toe. In de 12e min. van de tweede helft zag het er naar uit, dat de zege beslist was, toen Den Hollander de schare sup porters uit Katwijk voor de tweede maal liet juichen, want met de stand 2—0 in het voordeel zou deze Westlandse klip wel omzeild zijn. De vlieger ging niet op. Geheel G.S.V. trok naar voren en zowaar Heten de Boys zich even insluiten. Zelfs Van Duyn moest terugkomen om erger te voorko men. Uit dat offensief ontstond uiteinde lijk de gelijkmaker, want min of mee: in paniek maakte Dljkdrent (geheel on nodig en misschien wel onschuldig) hands. Johan Vos maakte geen fout uit de elfmetertrap en voerde de spanning tot een hoogtepunt op. Immers, men zou in 's-Gravenzande wel tevreden zijn met een puntenverdeling. Supporters uit Katwijk moesten er aan te pas komen om de gasten tot aanval lend voetbal te bepalen, maar de West landse schare liet zich ook horen, al was het alleen maar om de kou enigszins te verdrijven. Boon moest zich laten ver vangen door Kluin, maar ondanks een goede entree, slaagde ook hij er niet in de stand te egaliseren. Het was 21 en het bleef 21. Daarvoor zat de Katwijkse defensie te hecht in elkaar. Het aantal bezoekers, dat tegen de twee MICRO-KORFBAL IN DEN HOORN De wedstrijden, za terdag in de velling te Den Hoorn ge speeld, hebben goed spel te zien gegeven. Men heeft hlerbU natuurlijk rekening te houden met de weersomstandighe den. Het was koud in de veilinghal en wij kunnen ons In denken, dat de organisatoren toch wel blU waren, toen de scheidsrechters voor de laatste maal floten. Er waa gespeeld van half drie tot kwart over negen. DE BELANGRIJKSTE match in de dames-eerste klas was die tussen SVL 2 en Nw. Brunhilde 1. Dat was de strijd om de eerste plaats en Nw. Brunh. besliste de ze bepaald voordelig. De meisjes van mevr. v. d. Kloot kwamen op deze plaats mede door het gelijke spel van KVC 1. De Katwijkse meisjes hadden in Sassenheim een zeer belangrijk duel uit te vechten en dat zij met een gelijkspel uit de bollenstreek terugkwamen stem pelt hen tot de meest serieuze kandidate voor de titel. In de dames-tweede klas zien we twee Nw. Brunhilde- teams op kop. Maar hier w de stand wat geflatteerd, want WVV heeft hier enkele wedstrijden achterstand en dat kan in het inhaalprogramma worden rechtgetrokken. dedigend op de tijdslimiet afstuurde en vandaar uit (1814) de zege en het ge- lijkspel veilig stelde (55) De Treffers schoof Scylla vöorbU, aoordat het er In slaagde het versterkte Batswingers van zich af te houden. Van Ruiten was hier de grote man met over winningen op Bouwens. Klein en Poort man. L'Amie versloeg Heemskerk en Klein. D« Treffers won bovendien het dubbelspel (6—4). Do cos kwam In Amsterdam tegen Ned. Lloyd 2 niet verder dan puntendeling (55). Van Veen leverde een goede pres tatie door ongeslagen te blijven, waar van B. Schoofs. Althuis en Hoenderdaal het slachtoffer werden Bisschop en Van Seenbergen konden slechts van Hoender- daal winnen (5—5). In de overgangsklas kwamen De Treffers tegen DDC 3 tot eenzelfde resultaat Scylla 3 kan oliebol len gaan eten na een 73 zege op Ahov 2; Springer bleef driemaal overeind. Ka- ramoy verloor alleen van de sterke Schermacher. waarna Bregman ieder- een verraste door juist van deze speler te winnen. SDringer en Karamoy wonnen het dubbelspel. Uitslagen Uislagen: Heren tweede klas: Scylla 4 —Sett 2 46. Junioren: Meisjes eerste klas: De TreffersGHT 64. Eerste klas: De TreffersSett 64. Tweede klas: Scylla 2De Treffers 2 010. Derde klas: De Treffers 3Do cos 1 1—8; Slag vaardig— Scylla 2 8—2; De Treffers 4 Scylla 3 8—2. In de Hoofdklasse gelukte het VEO op de eerste plaats te eindigen. Het liet DES, VES en Fiks achter zich. De reserves van Fiks spelen ln veldcompertitie sterk. Nu was het al niei anders. Tweemaal speelden zij gelijk en eenmaal kwamen zij tot de volle winsv Dit was voldoende om in het bezit de eerste prijs te komen. Verder wijzen wij nog op de goede verrichting van ODO (Maasland), dat in 2A op de eerste prijs beslag wist leggen. Succes (Gouda) speelde in een goede partij korfbal. Hoofdklasse: DES—Fik» 2—1, VEO— VES 4—2, VEO—DES 2—1, Fiks—VES 0—2. VES—DES 2—3, Fiks—VEO 6—3. VBO 3 3 0 0 6 9—3 DES 3 2 0 1 4 6-3 VES 3 1 0 2 2 6-7 Fiks 3 0 0 3 0 1—7 le klas: DSVP—Fiks 2 1—1, KVS— VES 2 5—2, KVS—DSVP 1-6. Fiks 2— VES 2 2—2, VES 2—DSVP 3—2, Fiks 2- KVS 3—1. Fiks 2 3 1 2 0 4 6—4 KVS 3 2 0 1 4 7—5 VES 2 3 1 1 1 3 79 DSVP S 0 1 2 1 2e klas A: DES 2—KVS 2 3—1, ODO— Fluks 6—1, ODO—DES 2 0—6, KVS 2— Fluks 2—2. Fluks-DES 2 4-3. KVS 2- ODO 1—2. ODO 3 2 1 0 5 8—2 DES 2 3 1 1 1 3 6—5 Fluks 3 1 1 1 3 7—11 KVS 2 301 21 4—7 2e kiss B: TOP—DSVP 2 1—2, Fik» 3—VEO 2 6—6, ASSO—TOP 1—8. DSVP 2—Fiks 3 6—1. VEO 2—ASSO 2—1, TOP —Fiks 3 1—1. DSVP 2—VEO 2 2—3, Fik* 3—ASSO 7—2, VEO 2—TOP 2—1, ASSO —DSVP 2 1—5. VEO 2 4 3 1 0 7 7—4 Fiks 3 4 2 2 0 6 9—3 DSVP 2 4 2 0 2 4 9—6 TOP 4 1 1 2 3 9— ASSO 4 0 0 4 0 5-20 In de overige klassen kwamen de vol gende standen uit de bus: 3A: Succes 5. Vaito 5. DES 3 2. ODO 2 0; 3B: Fiks 4 6. DSVP 3 4. VEO 3 2. VES 3 0; 4A: TOP 2 4, ONDO 4, Fiks 5 3. DOS 2 1; 4B: Fluks 2 6. DOS 3, SEV 2, Valto 1, 4C: VBO 4 4, DSVP 4 4. ASSO 2 2 ONDO 2—2; Jun. A: DES 6. Excelsior 3, TOP 3. KVS 2; DE Britse voetbalbond (FA) jes uit Lancashire, die reeds de gewezen manager van de spelen, omdat voetbal geen wezen dat de vrouwen na 41 heeft de vrouwelijke voet- zeven Jaar een balletje trap- Wanderers. „Dit L> "n besluit dat vrouwensport is en omdat een iur j,, dt bailers officieel een blauwtje pen. is genomen door een paar van te groot deel van de entrees laten lopen. De FA verklaarde Het niet erkennen houdt in d,c ouwe wkken ln het bestuur van dameswedstrUden aan on- «»®elen van een wedstrijd te tegen damesvoetbal te zijn. dat de dames geen wedstrijden van de FA- kosten werd dtgegeven en niet beheren, maar aan bun llcha- „Het is geen sport voor mels- kunnen spelen of zelfs maar Ruim 40 Jaar geleden, ln 1921, genoeg aan liefdadige doel- melljk vorm is niets veranderd. Jes", aldus een functionaris. mogen trainen op een terrein heeft de FA voor het laatst einden. zyn nog. S(«eds van me- De FA heeft geweigerd er- van een club die bU de FA Is moeilijkheden met de dames De woordvoerder van de FA kenning te verlenen aan de aangesloten. gehad. Ook toen werd besloten gaf als commentaar op de wel- nln* dat Toe*~* ori damesvoetbalclub Accrington „Idioot en belachelijk", was dat geen damrs-lftallen op de gering van de FA met de da- voor meisjes Is'. Wanderers, een club van meis- het commentaar van Enid Astin, velden van de leden mogen mes in zee te gaan: „Het kan honderd liep, had er veel voor over de wedstrijd tot de laatste minuut toe te zien. Wel liepen de meesten hard heen en weer, maar niemand verliet het ter rein voor het laatste signaal van de heer Noorlander, die er goed aan had gedaan zijn instrument in een handschoen te om klemmen. want anders zou bevriezen van de fluit niet uitgesloten zijn geweest Misschien is het wel aardig te vermelden, dat beide doelverdedigers in trainings broek gekleed, zich soms achter een der staanders verscholen om zich te bescher men tegen de snijdende wind. 's-Gravenzande: Meyer; Joh. en K. Vos; Den Uil, De Jonge en L. Vos; Nieuw kerk, v. d. Weiden, Boon, Dijkhuizen en Stolze. Quick Boys: Den Hollander: De Mooy 1 Dijkdrent; Komdöffer, v. d. Plas en Aandewiel; Paap, Duivenbode, J. den Hollander, v. Duyn en Den Duik. In de eredivisie volleybal: Er gaat geen week in de eredivisie volleybal voorbij, of cr doet zich tenminste één verrassing van formaat voor. Nu was het de royale zege van het Tilburgse Odulphus op het sterke Groningse Oranje Nassau. En bijna was er een tweede verrassing van formaat uit de bus gekomen, namelijk een zege van Libanon op AMVJ. Zover is het echter niet gekomen, want Liba non heeft verloren, doch volgens enkele scheidsrech ters, die de ontmoeting als toeschouwers bijwoonden, onverdiend. De stand was 1-1 en in de derde set stond het 15-14 voor Libanon, toen de Rotterdammers nog een punt scoorden. Daarmede was de stand op 2-1 in het voordeel van Li banon gekomen, doch arbiter Janowitz besliste anders. Toen greep AMVJ zijn kans en won met 17-15. De Rotterdammers waren daardoor zo ge deprimeerd, dat zij ook de vierde set aan AMVJ moesten laten. Had de heer Janowitz dat ene punt wel gezien, dan hadden de Rotterdammers met 2-1 voorgestaan en had AMVJ maar moeten bewijzen tegen het sterk spelende Libanon twee sets achter elkaar te kunnen winnen. op de titel. Het spreekt in de strijd hier- n nog steeds een hartig woordje mee. Bij de dames gebeurden merkwaardige dingen, waardoor nu reeds een enorme spanning heerst. DES, dat de laatste we ken minder goede resultaten boekte, was er plotseling weer en bracht leider MVC de eerste nederlaag toe, een prachtig re sultaat, waarmede DES niet alleen zichzelf een dienst bewees, maar ook andere ploe gen, die weer volledig gaan metellen Zou DES hebben verloren, dan had MVC zich voorlopig een bijna onaantastbare positie hebben opgebouwd. PVC profi-, teerde onmiddellijk van de gelegenheid. De Haagse ploeg kwam van het bezoek bij De Kangeroes met een prachtige over winning terug en schaarde zich weer ip. het voorste gelid. OVC verging het iets minder goed. Het gelijkspel, dat in de moeilijk bespeelbare Rotterdamse Enerj giehal nog juist uit het vuur werd ge sleept tegéh ZVC 2 mag echter als een zeer verdienstelijke prestatie wórden aan3 gemerkt Wat is echter CSVD van plan? needs te vinden in de onderste helft van Deze Delftse ploeg, die de laatste jarein de ranglijst, blijkt dit jaar best mee te kunnen. Syrèna, dat in Delft op bezoek was, moest dit °P pijnlijke wijze ervaren. Het werd een duidelijke overwinning voor CSVD. Concordia versloeg stadge noot AMVJ en telt nog volop mee in de strijd om de titel. SVL won van Aggre- dior en ls ook zeker nog niet kansloop. De staartclubs hebben zich geroerd. Odulphus, Kweekschool en Valuas won nen en dat is vooral van Odulphus een grote prestatie. Het leverde de Tilburge- naren echter maar één plaats winst op, terwijl Oranje Nassau zich ondanks dit verlies als zevende handhaafde. Ook Kweekschool en Valuas stegen één plaats. Valuas won duidelijk van SUES in Assen: 15—9, 815, 1115 en 1015 en Kweekschool wist het in opmars zijnde Reva een halt toe te roepen, hetgeen eigenlijk ook een prestatie ia. Een 2—0 voorsprong van de Devente- naren ging verloren: 22, doch de laatste set was weer voor Kweekschool: 15—5, zodat het nog een benauwde 32 zege werd. Het Haagse DES had in Woerden veel moeite met Valuas, maar wist toch met 0—3 te zegevieren en daardoor is aan de kop van de ranglijst niets veranderd. Of die volgorde lang zal voortduren? Komende vrijdag trekt DES naar Amsterdam om AMVJ ontmoeten. Wellicht lukt het de Hage naars wat de Rotterdammers net niet is gelukt HOOFDKLASSE Evenals Libanon verging het ook Con- vordia slecht in Amsterdam. En ook Con cordia trof het slecht met de scheidsrech- irvan Concordia duidelijk het slachtoffer is geworden- Daardoor loor Concordia de wedstrijd, alsmede zijn ongeslagen record. US kon de leiding •n en behalve de Amsterdamse studenten is nu alleen nog Voorburg geslagen. Achter de directe koplopers woedt een felle strijd tussen praktisch gelijkwaardige ploegen, een strijd dus die verrassende uitslagen kan brengen. WA won fraai van een sterk spelend DSO, een prachtige prestatie van de Amers- foortse ploeg. Bij het overigens goed spe lende De Kangeroes wreekt zich het ge mis aan aanvallers. Nu ging de Leidse ploeg weer tegen Orawi ten onder. Beter bracht stadgenoot SVL het er af; het Alk- maarse Octopus moest met lege handen de terugreis aanvaarden. Bij de dames hadden wij gerekend op een overwinning van Celebes op Reva Het pakte anders uit. OVERGANGSKLASSE Bij de heren versloeg Syrèna stadge noot PVC op duidelijke wijze. PVC kreeg zelfs geen set. Door dit resultaat hand haafde Syrèna zich bij de kanshebbers Olympisch allerlei Proeftocht met fakkel Het organisatie-comité van d Olympische Spelen 1964 is voornemens ln augustus 1963 een proeftocht te houden van de Olympische fakkel. Het geheel zal ongeveer 300.000 gulden gaan kosten. Eén Koreaanse ploeg Vertegenwoordigers van de Olym pische comité's van Noord- en Zuid Korea komen op 24 januari in Lausanne bijeen. Zij zullen dan de mogelijkheid onderzoeken om een gezamenlijk team naar de Olympische Spelen 1964 in To kio af te vaardigen. Talent gaat zich in Amerika voorbereiden Talentvolle atleten uit Afrikaanse. Aziatische en Latijns-Amerikaanse lan den zullen met het oog op de Olympische Spelen 1964 door Amerika worden uit genodigd om zich voor te bereiden onder de beste trainer» van de Vei Staten. David Dichter, de organisator, die onder supervisie van de Amerikaanse regering werkt, zei, dat de buitenland» atleten evenals de Amerikanen de kan» moeten hebben zich op de beste wijzt voor te bereiden. Kunstrljden. De nationale kampioen schappen kunstrijden en ljsdansen zullen op 20 maart in de Houtrusthallen in Den Haag worden gehouden. Eredivisie AMVJ—Libanon 3—1. SUES—Valuaa 1—3, OdulphusOranje Nassau 3—L Val- bovol—DES 0—3. Kweekschool—Reva 3—2. DES g 7 1 14 23—4 AMVJ 6 6 12 18—1 Libanon 7 5 2 10 18—0 SOS Valboval Reva Oranje Nassau Valuas Kweekschool Odulphus Cito Sportcentrum SUES 6 2 4 4 6 2 4 4 6 2 4 4 6 2 4 4 6 15 2 7 16 2 12—10 16—10 16—18 13—18 12—13 12—16 8—15 8—16 7—15 8—29 Hoofdklasse Heren: US—Concordia 3—2: WA— DSO 3—1; IICSCHVS 2—3; De Kange roes—Orawi 0—3; SVL—Octopus 3—1. US 8-18 HVS 8-8 Oonoordaa 7-12 WA 7-4 Polonia 6-10 Octopus 6-2 Orawi 7-io OVC 6-2 Voorburg 4-3 De Kangeroes 7-0 DSO 7-8 HCSC 7-0 SVL 8-8 Dames: Celebes—Reva 2—3. Boemerang 7-14 SOS 6-6 Celebes 6-8 ZVC 6-6 Armada 6-8 Die Raeckae 7-4 St. Paul 6-3 Octopus 6-2 RVC 6-8 Veenendaal 4-0 Reva 5-6 Blokkeer 5-0 Overgangsklasse Heren: SyrènaPVC 3—0. Delta 6-10 KVC i. 6-6 Libanon 2 7-10 WS 1 6-0 Blokkeer 6-9 Concordia 2 7-6 Syrèna 7-9 DES 2 6-4 Alexo 7-7 SVL 2 6-2 Punoh 7-7 VVS 2 0-1 PVC 7-7 Dames: MVCDES 1—3; De Kangr roe»—PVC 0—3: ZVC 2—OVC 2—2 CSVD—Syrèna 31; Concordia—AMY'* Smash 31; SVL—Aggredior 3—0. MVC Concordia DES OVC PVC CSVD 8-10 8-10 8-10 SVL De Kangeroes 7- ZVC 2 AMVJ/Smash 8-1 Syrèna Aggredior 8-6 7-4 twee winstpunten in mindering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9