Geref. Gemeente herdacht honderdjarig bestaan Populair concert trok veel belangstelling Rustige Leidse veemarkt ii HUURT LEIDSCHE COURANT S ZATERDAG 22 DECEMBER 1963 Agenda voor Leiden en Den Haag Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 1010 uur: Vogel- ihow „De Zanger". Geref. kerk. Oude Vest, 8 uur: kerst wijding ohr. geref. koor „Alles ter ere Gods". Bethlehemkerk, Driftstraat, 8 uur: Or gelconcert Jaap Remmelzwaal m.m.v. Ti neke Flinterman-de Jong, mezzo-sopraan en J. Broekhuis, trompet. Petrakerk, Sumatirastraat, 8 uur: Chr. toneelgroep Imperium met „De ster van Bethlehem", van M. Nijhoff. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Soldaat Schwejjk". Gebouw K. en W„ 8 uur: i.ené Slees- wjjks Revue „Hartentroef". Diligentia, 8- uur: Peter Katin, piano. Kurhaus Paviljoen, 8 uur: Ned. Dans Theater. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Toneel groep Proton met „Het wonder in de garage". Kerstspel. Zondag Stadsgehoorzaal. 10.30 uur: Open Deur- werk Herv. Gemeente, Kerstfeest voor alleenstaanden Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: Kerstwijding voor aUe Kerken samen Maandag Stadsgehoorzaal. 10 en 2.30 uur: To neelgroep Spelenderwijs met Kerstspel „Op weg", voor speeltuinjeugd. Pieterskerk, 11 uur n.m.: Kerstnacht dienst Open Deurwerk Herv. Gemeente, dr. P. L. Schoonheim, m.m.v. „Ex Ani- Stadhuisplein, 7.307.45 uur n.m.: Klokken en beiaard; 7.458.15 uur n.m.: Gezamenlijk zingen van Kerstliederen. Dein Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsohe Comedie met „Arme Bi- tos". Dinsdag Marekerk, 5 uur: Open Deurwerk Herv. Gemeente, Kerstbijeenkomst voor ouderen en kinderen. Bevrijdingskerk, 5 uur: Evangelisatie bijeenkomst. ds. K. Dronkert. m.m.v. Geref. kerkkoor. Stadsgehoorzaal. 6 uur v.m.: Kerstwij ding Leger des Heils, Kerstspel ..Vrolijk Kerstfeest", bewerking van Dickens' Christmas Ohard. Woensdag Foyer Gehoorzaal. 8 uur: Kerstmeeting Oeref. jeugdverenigingen uit rayon Lei den, opvoering van „De andere regis seur", van W. Gispen. Den Haag, Kon, Schouwburg, 2 en 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Diligentia. 2.30 uur: Idel Birêt. piano, 8 uur: De Kluchtspelers met „Potasch en Perlemoer met vakantie" Donderdag Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Schweyk in de tweede wereldoorlog". Vrijdag De Turk, 34.30 uur: Receptie t.g.v. 60-jarig bestaan N.V. M. den Os en Zo- Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..De Grot' Diligentia, 8 uur: Haags Vocaal En semble o.l.v. A. Oribio de Castro. Zaterdag Bevrijdingskerk, 7.30 uur: Avondgebed van Hervormden en Gerefo rmeerden. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Tocht het duister". Gebouw K. en W., 2 uur: Scapino Ballet Diligentia, 8 uur: Jan Wijn, piano. Films Casino (2.30 uur): Klopjacht in 1 land (alle leeftijden); 7 en 9.15 uur: Een ondeugend vrouwtje (18 jaar). Lido (2.30 en 8 uur)Boccaccio '70 (18 jaar) Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De zoon van Captain Blood (14 j.). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): tot maan dag: Zeven mannen zonder vrees (14 jaar); van maandag tot en met donder dag: De Titanen (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Crooks anonymous (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Romance a la carte (alle leeftijden). Residentie-Orkest in Leiden PR bestond gisteravond weer veel belangstelling voor het zogenaamde •*-' populaire concert, dat het Residentie Orkest onder Willem van Otter- loo voor K. O.-leden gaf. Het programma vermeldde drie bekende, doch op zichzelf zeer waardevolle werken: Corelli's kerstconcert, Chopins tweede klavierconcert en Beethovens tweede symfonie. Het kerstconcert van Corelli, op. VI no. 8, onderscheidt zich van de andere conCerti grossi van deze meester alleen door het toegevoegde langzame deel, pastorale, dat naar de tradities van die tijd betrekking heeft op de landelijke om geving waarin de herders de blijde boodschap ontvingen. Van Otterloo dirigeerde het werk stijlvol, doch door de wat zware bezetting van de orkestpartij ontbrak wel enigszins de doorzichtigheid der strijkers die bij de Italiaanse barokmuziek past. dirigent Van Otterloo een schitterende kans zijn virtuositeit en zijn muzikale Het concertino, aangevoerd door Theo Olof, kon niet ruimtelijk gescheiden van de tutti worden opgesteld, zoals dit in de barokke Italiaanse kerken wél kon. en daardoor ging enige contrastwerking verloren. Gelukkig was de continuopartU in handen gelegd van een clavecimbel, zodat dit belangrijke element van deze muziek niet ontbrak. oorspronkelijkheid te demonstreren. Het eerste gelukte hem beter dan het tweede Afgezien van een paar slordige inzetten viel de verklanking, vooral in het scher zo, zeer kleurrijk uit. De tempi van de laatste delen werden snel genomen zon der dat dit tot problemen bij de orkest leden leidde. Muzikaal hadden we iets meer reliëf gewenst, bijvoorbeeld in het •p. tweede deel, waar in de doorwerking De inzet van Chopins tweede, naa bepaald wej meer dramatiek tot uiting volgorde van ontetaan eigenluk Mrste, k v Otterloo liet vermoeden, klavierconcert in f klonk na deze pasto-1 rale zeer pathetisch. De jonge Ajneri-1 Overigens is deze symfonie een van kaanse pianiste Ann Schein vervulde de zonnigste werken uit s meesters haar taak in dit boeiende jeugdwerk van vroegere jaren, de grote Pool op technisch meesterlijke J bovendien. wijze. In het eerste Beethoven-achtige deel was haar aanslag wel wat forse kant. evenals de orkestpartij onder Van Otterloo. Pianistisch lijkt deze soliste ons volkomen rijp, muzikaal zeer be gaafd doch enigszins oppervlakkig. Van het poëtische, enigermate ge maniëreerde larghetto, geheel in nocturne-stijl, en naar het schijnt geschreven onder de indruk van de jonge Constantia Gladowska. een medestudente van het conservato rium, met wie Chopin overigens zeer oppervlakkige betrekkingen onderhield, stellen we ons een meer geraffineerde en eventueel een iet wat decadente vertolking voor. De finale lag de soliste nog het beste, muzikaal worden hier trouwens geen hoge eisen gesteld, technisch des te meer. Een ovationeel applaus viel de pianiste hierna ten deel. Jammer, dat het orkest hier en daar de pianiste niet helemaal kon volgen, of even uit het gereel liep, zoals bij de inzet van de coda van de finale, waar het F-majeur tevoorschijn In Beethovens tweede symfonie kreeg AdTertentU LAD A ZIG - ZAG NAAIMACHINES Gegarandeerde kwaliteit zachtlopend - elektrisch FANTASTISCH Alléén BREESTRAAT 171 395.- MEERPOEL MOGELIJK gave compositie het de luisteraar ner gens moeilijk wordt gemaakt. Het gehele programma werd door de talrijke toehoorders met grote geestdrift ontvangen en zo werd deze avond een plezierige afsluiting de orkestconcerten te Leiden in dit kalenderjaar. Dr. J. van der Veen. Haags gerechtshof De straf verlicht Een heier uit Ter Aar was door de po litierechter veroordeeld, omdat hij tij dens een tochtje met een auto op enkele bouwwerken materiaal had gestolen. De proc.-generaal eiste bevestiging van het vonnis van de politierechter. Het Hof heeft arrest gewezen en de man thans veroordeeld tot. 14 dagen gevangenisstraf Toch gereden Een plaatwerker uit Zoeterwoude was diens rijbevoegdheid ontzegd voor de tijd van een jaar in verband met overtreding der Wegenverkeerswet, maar niettemin bleef hij rustig met zijn auto rijden. Voor het Gerechtshof bekende hij het feit. Hij had meermalen met zijn auto gereden, omdat hij des avonds van zijn werk niet meer per bus thuis kon komen. De proc.-generaal gaf toe dat het rapport over verdachte uitstekend is. maar niet temin moet de w'®t worden gerespecteerd De eis luidde een maand gevangenisstraf, zonder verdere intrekking van het rijbe- Arrest op 4 januari Nieuwe conciërge in Staalwijk De heer C. van Duyvenbode te Lei derdorp is benoemd tot conciërge van he wijkgebouw Staalwijk als opvolger var de heer Labordus. In de nieuwjaarsbij eenkomst van de hervormde wijkgemeen- te Staalwijk 1 januari zal van de de heer en mevrouw Labordus afscheid worden genomen en zullen de heer en mevrouw Van Duyvenbode worden ge ïnstalleerd. Kerstavond bij Clos en Leembruggen In de kantine van de fa. Clos en Leembruggen werd een kerstavond ge houden voor het personeel, voorbereid door de contact-commissie. De heer Heynen, voorzitter van de commissie, opende de bijeenkomst. Hij zei blij te zijn met de grote opkomst. Nadat het zangkoor Vox Laeta uit Roelofarendsveen zich had doen horen, las mej. A. M. Mekking het Evangelie uit Lucas 2. De eerste spreker was ds. P. Lugtigheid van Den Haag. Op voor ieder bevattelijke wijze maakte hij de zin van het komende kerstfeest duidelijk. Na de pauze zong het koor enige kerst liederen en negrospirituals. Mej. Mek king declameerde enkele gedichten van Jacq van der Waals en Jan H. de Groot. Kapelaan Werner uit Den Haag was de tweede spreker. Ook hij liet iets zien van de onuitsprekelijke rijkdom van het kerstfeit. Nadat het koor zong een werk van Handel ten gehore had gebracht, sprak de voorzitter der commissie een slotwoord, allen dankend die aan deze avond, op welke wijze dan ook, hadden meegewerkt. Ieder zal met gevoelens van dankbaar heid aan deze personeelsbijeenkomst te rugdénken. (Avertentie) Fa H. L. VAN KAMPENHOUT Zn Aljehstraat 73 Bachstraat 318 "vru DE slagers zich voor de kerstdagen hebben bevoorraad, was het gezien de groten? aanvoeren van de laatste we ken te verwachten, dat de markt rustig zou zijn. Nieuwe aankopen voor na de kerstdagen zullen pas komen zodra men weet, hoe de omzetten voor de feestda gen zijn verlopen. De aanvoer van scha pen was ook kleiner, hetgeen niet ver wondert; immers de export van schapen zal na de feestdagen in het midden van de week vallen. Toch vielen de aanvoe ren gisteren niet tegen. In het raam ge zien van de vorige jaren viel het zelfs erg mee Melk- en varekoelcn: Nog een betrek kelijk geringe winteraanvoer. Wat het handelsvcrloop betreft, mag men zeggen, dat de beste soorten de prijs wel opbren gen. Notering: Melkkoeien: f 600f 1000: varekoeien: f 375t 875. Slachtvee: Minder aanvoer met een re delijke handel en iets hogere prijzen. Notering: f 2,15—f 3.10 gcsl. gew. per kg. Vette kalveren: De aanvoer was goed en de handel willig met dezelfde of iets hogere prijzen. Notering f 2.40f 3. lrr. few. per kg. Nuchtere kalveren: Grotere aanvoer met staande prijzen. Varkens: Slachtvarkens op de meeste markten en beurzen een groot aanbod met gevarieerde prijzen. Alkmaar: te kort aanbod, vlugge handel: Rotterdam: met wat ruime aanvoeren een vlotte handel; Groningen: de varkens werden aanvankelijk prijshoudend verhandeld, maar de markt eindigde minder vlug. met teruggaande prijzen; Leiden: handel goed. prijzen slagersvarkens f 1.85 f 1.88. Biggen en lichte varkens: Gisteren goede aanvoer. Handel redelijk goed. Op de meeste markten bleef de handel nog matig tot kalm. Notering: biggen: f 38f 42f 48 Lichte varkens f 75f 95 Wolvee: aanvoer 1200 stuks. Wij heb ben de indruk, dat ondanks de grote aanvoeren van de laatste weken er ook gisteren nog wel vraag was. vooral de vette lammeren deden het best. alles was spoedig verkocht Notering: vette schapen: f 90f 110, vette lammeren: f 100f 135f 140, fokschapen: f 120f 140. Kaas: De aangevoerde partijen (8) werden fiauw verhandeld. Notering: 1ste kw f 2,30f 2,36. Bejaardensociëteit „Boshuis" In het kader van de zorg voor bejaar den heeft de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek ..Reuvens" in de laatste tijd op verschillende plaatsen in de stad spe ciaal ten gerieve van deze categorie van lezers kleine uitleenposten gevestigd. Er blijkt voor dit initiatief een dus danige belangstelling te bestaan, dat thans ook een post zal worden geopend m het Wijkgebouw ..Boshuis" in Leiden- zuidwest, een en ander onder auspiciën van de hervormde bejaardensociëteit van deze naam cn in samenwerking met ..Reuvens". Elke dinsdagmiddag van half drie tot half vier bestaat aldaar gelegenheid te gen een minimale vergoeding boeken ir ontvangst te nemen, waarbij tevens gaarne advies wordt gegeven. Evangelisatiedicnst in de Bevrijdingskerk De evangelisatiedienst op de eerst Kerstdag in de Bevrijdingskerk begint des middags om 5 uur. Dus niet 's gens, zoals gisteren abusievelijk ISTERAVOND heeft de Gereformeerde Gemeente van Leiden haar honderdjarig bestaan herdacht. Daartoe werd een bijzondere kerk dienst gehouden, waarin voorging de vroegere predikant te Leiden, ds. L. Rijksen uit Rotterdam-west. Tegelijkertijd nam men het nieuwe orgel in gebruik, dat werd bespeeld door de orgeladviseur van de Gemeente, de heer Adriaan Blankenstein, organist van de Pieterskerk- Vier werden wer den ten gehore gebracht. Als tekst had ds. Rijksen Exodus 17 vers 15: En Mozes bouwde een altaar en hij noemde deszelfs-naam „De Here is'mijn banier". beslaan een mijlpaal van veelzeggende betekenis. Eigenlijk is de Gemeente meer dan een eeuw oud Reeds in 1838 was men bijeen en liep daarbij zelfs een proces verbaal op. Later kwam de kleine groep somen in een gebouw van Tieleman en Dros aan de Nieuwe Rijn. Men kon het onder de knellende banden van 1816 in de Hervormde Kerk niet langer uithou den. Door veel moeite en tegenspoed Voordat de dienst begon, voerde de voorzitter van de orgelcommissie hel woord, de heer G. Scheurwater. Hij ver telde hoe men tot aanschaffing van hei nieuwe orgel was gekomen, waarna hij het instrument overdroeg aan de Ge meente in de persoon van de voorzittei van de kerkeraad. ouderling Van Egmond Ds. Rijksen noemde het honderdjarig gedacht, dat we geld nodig had den of zo en nu kwamen we zo maar geld laten verdienen". ÏE GAAN onze kerstactivi teiten langzamerhand om buigen naar een verantwoorde richting, aangepast aan de we vaartstijd", vertelde kapiteine A. G. de Klark (55), één van d twee korpsofficieren van het Le ger des Heils te Leiden me. Op dat moment kwam juist haar twee prachtige Siamese kat ten statig de kamer binnen, waa de andere korpsofficier, kapiteine E. Berman (29) wat drukwerk za\ uit te pakken, térwijl een assis tente met stoffer en blik de vloe b ijveegde. „Nog steeds krijgen we honder den briefjes in onze bus aan c Hooigracht, waarin mensen ve zoeken of ze in de gunst moge vallen voor een kerstgave", ver volgde kapiteine De Klark, „maar we zijn er van overtuigd, dat we het over een andere boeg moeten gaan gooien. De geestelijke nood van vele mensen wordt steeds groter en de materiële nood wordt kleiner. Nu hebben we de inhoud van onze pakketten wel veranderd en de erwten cn bonen van vroeger zijn vervangen door rookworsten, blikjes groente, ont bijtkoeken en koffie, maar toch is dat de oplossing niet. We moeten de mensen zélf meer gaan benaderen en daarom heb ben we dit jaar voor het eerst in Leiden een diner georganiseerd voor honderd alleenstaanden en echtparen, voornamelijk a.o.w.- trekkers uit alle geledingen van de bevolking. Een diner met zang en attracties, waaronder een (,umor- Waarschijnlijk is zij „evangelische poppenkast", ver- unicum zorgd door onze jeugdleidster, 2$j van jg25 tot 1931 zuster A. Hanno en haar vriendin, zuster M. Dubbelaar. Al verscheidene jaren, dus ook Deze beperking betekent onder- al voordat zij en mej. Berman dit tussen, dat maar liefst 150 men- jaar naar Leiden kwamen om ge- sen moeten worden teleurgesteld, zamenlijk het commando op zich Daar staan echter weer tegerc LACHTE van napret, kapi- te nemen, werkt mej. De Klark over het deze week dinsdag ge- teine De Klark, een wijze samen met de jongere kapiteine houden diner en enkele andere vrouw met een groot gevoel voor Berman, dochter van een liuisarti. activiteiten, waaronder nóg een nieuwe voor Leiden. Alle mensen, die in de Kerstnacht in Leiden moeten werken, ontvangen dit keer namelijk een verrassing, die 's nachts per auto wordt bezorgd. Tot deze categorie behoren onder anderen brandweer, politie, por tiers en taxi-chauffeurs. Voorts zullen vele zieken een pakket ont vangen, onverschillig of ze con tact hebben met het Leger of niet. 4 L DEZE activiteiten zijn mo- gelijk dankzij de bekende „kerstpotten", die zich in een nog steeds stijgende belangstelling van het publiek mogen verheu gen. Geen cent van de opbrengst ervan mag ten goede komen aan het Leger zelf, zo luiden de voor schriften en wat dat betreft, ver andert er dus niets. Alleen wordt het geld nu voor een deel anders besteed. Kapiteine De Klark, die het deze weken evenals mej. Berman en de andere medewerkers van het Leger heel erg druk heeft ons gesprek in de woonkamer aan de Hooigracht kon daardoor al leen 's morgens vroeg plaats heb ben heeft ook voor volgend jaar al nieuwe plannen in haar hoofd, hoorde ik. Zo denkt zij aan kerstbijeenkomst voor invali- den en bedlegerigen, mensen dus, Mej. Berman was vertaalster ^ie nooit of bijna nooit hun huis het grote Leger: nadat voordat zij bij het Leger kwam uitkomen. Het Rode Kruis heeft Twaalf jaar geleden stond kapiteine F. A. G. de Klark (rechts op de foto) nog op de kansel als Remonstrants predikante. Nu voert zij sinds vorige maand samen met kapiteine E. Berman (met bril) het commando over het korps Leiden van het Leger des Heils te Leiden. Zij brachten enkele nieuwe kcrstactivitciten mee naar de Sleu telstad. Zo zaten j.l. dinsdag honderd Leidse „a.o.w.-trekkers" in de Turk aan een diner aan, dat werd gevolgd door enkele attrac ties. Kapiteine De Klark heeft me deze week op een vroege ochtend verteld wat er nog meer met het geld van de „kerstpotten" wordt gedaan. Leiden theologie had gestudeerd, is zij Genève tot 1950 Remonstrants predikan- Om n zij studeerde onder Madrid. op de kerstactivi Voor Leiden was dit iets geheel te geweest en zij diende als zo- teiten van dit jaar terug te ko rnet het hospitaalschip „J. Henry Dunant" mej. De Klark op deze gedachte gebracht. nieuws en de mensen van de Turk danig achtereenvolgens n: 100 Leidenaars krijgen heel de Steenstraat stonden echt schillende Gemeenten. Zij doopte neutraal per kruidenier een palc- wel even vreemd te kijken toen onder anderen haar eigen broer- ket thuisbezorgd en dan worden wij in uniform dat diner kwamen tje en dat zal ook wel iets heel nog 100 pakketten uitgereikt tij bespreken. Ze zullen wel hebben zeldzaams zijn. dene de grote kerstbijeenkomst. heen kwam de kerkeraad in 1840 bijeen onder leiding van ds. Ledeboer. Om streeks 1850 vergaderde men opnieuw, toen aan de Haarlemmerstraat, hoek Vrouwensteeg. Van deze bijeenkomst is weinig bekend, doordat de notulen ver loren zijn gegaan. In 1862 vergaderde de Gemeente onder het Kruis aan dc Middelste- gracht, in liet gebouw Eben-Haëzer. Later werd de woning van ds. Van dc Oever aangekocht en In 1866 ver bouwde men deze tot kerkgebouw. In 1869 werd ds. Los predikant, gevolgd door de predikanten. Werner, Van Loon, Van Reenen, Verhagen, Den Hengst Lamain, Rijksen. De Wit en Molenaar. is de afgelopen honderd jaar ontzet, tend veel gebeurd. Er is zelfs eens over opheffing gesproken, maar de Here wilde de Gemeente in stand houden. Het gaat om onze moeite, om ons offer, maar de Naam des Heren moet ere worden gebracht. Drie gedachten Over het tekstwoord ontvouwde ds. Rijksen drie gedachten onder het thema „Het altaar van Mozes, opgericht ter ge dachtenis: 1. Het is een grote bewelda- diging; 2. Een sterke toevlucht naar de Here: 3. Weldadigheid, hoop voor het toekomende leven Altaren, aldus de prediker, ge tuigen van Gods beweldadiging. Wordt het geen tijd voor de Ge meente een altaar op te richten? Wij mogen immers nooit één van Gods weldadigheden vergeten. God is zo getrouw. Hij bewaart de Gemeente. De poorten der hel zullen haar niet overweldigen. Ds. A. Elshout. consulent der Gemeente, sprak een fclicitatiewoord. mede namens de classis Amsterdam Ds. C. Molenaar uit Moerkapelle bracht eveneens geluk- Geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Leiden zijn geveild: Woonhuizen en erven Balistraat 54, 56, 58, 60. 62 en 64 tezamen na afmijning in bod: f 67.201, koper J. C. G. Alkemade te Voorschoten, q.q. voor f 67.202. Notaris W. F. Karstens te Leiden: woonhuis met tuin en afz. bovenwoning Van 't Hoffstraat 41 '41a in bod: f 23.000. koper W. de Leeuw te Ocgstgeest, q.q voor f 23.000. Woonhuizen met erven en afz. boven woningen Van t Hoffstraat 39/39a, 37/ 37a, resp. in bod: f 20.000 en f 20.800, koper D. Stigter te Leiden, q.q. resp. voor f 20.400 cn f 21.100. Winkelpand met afz. bovenwoning Van 't Hoffstraat 35/35a en de garage Buys Ballotstraat 79, resp. in bod: f 27.200 en f 4.300 zijn uit de hand verkocht. Notaris M. P. Kaptein te Leiden: woon huis Torenveltstraat 5 (0) in bod: f 18.000. koper E. van Starkenburg te Leiden, q.q. voor f 19.200 Woonhuis Torenveltstraat 13 (0) in bod: f 15.600, koper I. Knorringa te Oegst- geest voor f 15.900. Woonhuis Lage Rijndijk 56 in bod: f 6.200, koper M. de Tombe te Leiden, q.q. voor f 10.000. Notaris K. Günther tc Warmond: woonhuis met schuur en erf Dorpsstraat 52 in bod: f 8.600. koper W. Veerman te Oegstgeest. q.q. voor f 6.600 Woonhuizen met schuurtjes en erven Straat ter Lecde 3. 5. 7 en 9. tezamen in bod: f 5.520, koper C. W. Heljl te War mond. q.q. voor f 5.630. Woonhuis met bollenschuur cn erf Straat ter Leede 11, in bod f 12.000, ko per: G. G. van Elburg te Warmond, q.q. voor f 12.950. Woonhuis met tuin Warm un das tra at 10, in bod: f 13.200. koper G. B. van Leeu wen te Warmond voor f 18.200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3