Raad Hillegom akkoord met de financiële maatregelen NIEUWS ^SLEUTELSTAD Kerstkeuring in Haarlem biedt kleurvariaties NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 VCUy> The Titfield Thunderbolt Goede K. en O.-film bracht plezier TTET IS K. O. gisteravond dui- deli.jk gelukt de leden van de Leidse Volksuniversiteit veel plezier Ie laten beleven. In samenwerking met de directie van het Casino-theater kreeg het publiek een verrukkelijke film van de maand voortgezet: ..The Titfield Thunderbold", van de be roemde Ealing Studio's. Beroemd, als we alleen maar denken aan de films „The Maggie" en „Whiskey Galore". De kleine plattelandsgemeente Titfield heeft met de nabijgelegen stad Malldng- ford slechts één openbare verbinding: de (stoom-) trein. Nationalisatie van alle spoorlijnen maakt ook een eind aan dit rustieke stoomtreintge. echter allesbe halve naar de zdn van de dagelijkse ge bruikers, die niets van de aansluipende modernisering willen weten. Er vormen zich twee partijen, één onder de bezielende leiding van de dorpsdominee, de andere onder aanvoe ring van een autobusondernemer en zijn geslepen compagnon. Een rijke dorps genoot stelt geld ter beschikking om heit lijnitge door de eerste groep te laten exploiteren en men krijgt een maand proeftijd. In deze maand, die eindigt met een proefrit voor een spoorweginspecteur, i-oeren de sluwe autobus-ondernemer en rijn Volgelingen allerlei aanslagen uit, die hun hoogtepunt vinden in het laten verongelukken van de trein in de nacht voor de inspecteur komt. Niettemin sla gen de enthousiaste dorpsbewoners erin door middel van Titfields eerste stoom trein uit het spoorwegmuseum, de Tit field Thunderbolt Ode Bliksemstraal van TCtfield), tijdig en correct de ning te behalen. Regisseur Charles Cnighton is er hoofdrolspelers Stanley Holloway George Relph wonderwel ii een zeer humoristische film te maken. Toen de bezoekers gisteravond uit het theater in een sneeuwbui kwamen, kon er toch bij zeer velen nog een brede lach af vanwege de napret. (Advertentie) Zuiver zijden shawls Zuiver zijden dassen Suède vesten Wollen pullovers Overhemden Bel-O-Fast en Tricot nylon Sokken en ankiets Hoeden Borselino en Stetson Kostuums Overjassen Breestr. 152-154 Voorstr. 4 LEIDEN KATWIJK Christenvrouwen vierden kerst TN een feestelijk versierd Boshuis werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de Christenvrouwenbond, afd. Leiden Zuid-West. De bijeenkomst stond ln het teken van het Kerstfeest. Het eerste deel van het programma be stond uit zang en voordracht. Een koor tje oJ.v. mevr. Schoenmaker bracht on der meer „O. Kindeke Klein" en „In Excelsls Deo" ten gehore- De presidente, mevr. Daatselaar-Som- sen, las Jesaja 40:1-11 voor, mevr. Se- gijn-Nachtegaal zegde het door Jan Wit geschreven „Kinderlied voor Kerstfeest" Het mooie verhaal „Vluchtelingen" van de Hongaarse schrijver Sandor Szako- vee werd verteld door mevr. Kapaan- Visser. Het gaat over een Hongaars ouderpaar, dat met Kerstmis in een vreemd, maar vrij land is. Ondanks alle leed en de angst om hun zoon, die nog in het vaderland vecht, leeft in hun nart een nieuwe blijdschap op bij de viering van het Kerstfeest. De kerstliturgie van de N.C.V.B. 1962 vormde het tweede deel van het pro gramma. Deze werd gelezen door mevr Daatselaar en mevr. Bouter. In een me ditatie, die een onderdeel was van de liturgie, sprak de presidente over be lofte en vervulling. Garage Van Kerkhof gisteren heropend Een feestelijke en drukbezochte re ceptie vormde gistermiddag de afslui ting van ruim vier maanden intensief verbouwen en vernieuwen in het gara gebedrijf van de fa. C. A. van Kerkhof in de Narmstraat, naast het gebouw de Nieuwe Leidsche Courant, heer Van Kerkhof, die op 15 september 1934 op dezelfde plaats een bescheiden garagebedrijf begon, heeft reeds jaren de noodzaak van uitbreiding ingezien, speciaal met het oog op smeerbeurten en de verkoop van auto-accessoires. In het volkomen vernieuwde pand i vrijwel alle ruimte benut voor stalling van het wagenpark van het taxi. autoverhuurbedrijf. Daarbij is een mo derne smeerbrug verschenen, teneinde snellere service aan de klanten te kun nen verlenen. Een klein maar efficiënt ingericht kantoor completeert, samen njet een afdeling onderdelenmagazijn. het nieuwe gebouw. Vele zakenrelaties kwamen de heer en mevrouw Van Kerkhof met de vol- tooiing van deze ingrijpende verbou wing gelukwensen, wat de meesten van Welsprekende scholieren De Interscholaire Contactcommis sie hield gisteren in de aula van het St. Bonaventuralyceum aan de Ma- iënpoelstraat te Leiden de jaarlijk se welsprekendheidsavond, waarvoor een overweldigende belangstelling bestond. Er waren 27 deelnemers, die elk een groot aantal supporters van hun school hadden meegebracht. De deelnemers werden in drie groe pen verdeeld: junioren (onvoorbe reid), senioren (onvoorbereid) en se nioren (voorbereid). Er werden onderwerpen behandeld als .Communisme en anti-communisme, Luchtvaartvaria, Pacifisme. Science fiction. Flatneurose. Elastiek, Het sprook- i het dagelijkse leven en De kruide nier als symbolische figuur". Het enthou- ie van de vele supporters kende geen grenzen en het werd mede daardoor gezellige avond, die ook op andere wijze nog werd opgeluisterd, onder meer cabaret. De jury, bestaande uit mevrouw Kleyn- hout, mevrouw Robjjn, mej. Visser 't Hooft, de heer Boon, de heer Sibers, drs. Van der Steen en de heer Straathof, kwam tot de volgende uitslag: Junioren onvoorbereid 1. Marja Brouwer (meisjes h.b.s.): 2. Susan van der Poel (St. Agneslyceum) Senioren onvoorbereid 1. Eduard Bomhof (stedelijk gymnasium): 2. Edgar Danz (r.k. lyceum) Senioren voorbereid 1. Nel Klink (St. Agneslyceum): 2. Thomas van Rij (Oranje-Nassau-school). Rechtbank vraagt een psychiatrisch rapport in verduisteringszaak Voor de Haagse rechtbank had zich gisteren te verantwoorden de 40-jarige vroegere leider van het Ontspannings- centrum der Stichting ten behoeve van goede sociale verhoudingen in het Be dryfsleven te Noordwijk, die in het tijd vak 15 juni tot 17 september in totaal een bedrag van 10.000 heeft verduisterd Dit geschiedde door geregeld kleine bedragen in de wekelijkse afrekeningen achter te houden. Naar verdachte meedeelde had hij zulks gedaan ten behoeve van zijn ge zin, doch de president der rechtbank merkte op, dat er toch ook wel geld werd besteed aan drank en gokken. Toen de feiten werden ontdekt, heeft verdachte het tekort aangezuiverd. Da feiten werden door verdachte bekend De officier van justitie, jhr. mr. Van de Poll constateerde, dat door bepaalde omstandigheden verdachte niet is gedeiV neerd doch een psychiatersrapport Id deze zaak wel gewenst moet worden ge acht, hetgeen de verdediger echter oe- streed. Na raadkamer besloot de rechtbank de verdere behandeling der zaak aan te houden en een rapport te bevelen. Door Eendracht Verbonden De Leidse Tuiniers- en Bloemisten- vereniging „Door Eendraoht Verbonden" heeft gisteravond in het gebouw voor Chr. Belangen het verenigingsjaar 1962 afgesloten. Er waren enige tientallen fraai opgemaakte kerststukjes, die de zaal een feestelijk aanzien ga%'en. Secre taris Roman mocht onder bijval van de vergadering een extra dankwoord van de voorzitter in ontvangst nemen voor de wijze waarop hij steeds weer de belangen van DJ3.V. behartigt. Een door de voorzitter benoemde ju ry, bestaande uit de heren C. Streef- land, J. H. Nederberger en P. Meij'ers sr., kreeg tot taak de kerststukjes, die door de leden waren ingezonden, aan een be schouwing te onderwerpen. Uitslag: 1. H. Staffeleu (26); 2. J. H Goosscns (25); 3. G. Den Daas (23); 4, 5 en 6 mevr. D. Koudijs-Renes, mevr. A. Goossens-Jo- friet en H. Crama (allen 22); 7. Th. Ver biest (21); 8 en 9 mevr. A. Hofman-Post en mevr. J. Verbiest-Horree (beiden 18). In de volgende vergadering zal aan dit negental een prijsje worden uitgereikt. De heer Smit richtte zich nog tot de heer P. Mefjers sr. om hem te danken voor de wU*e waarop h|j al tal jaren geheel belangeloos als bode-Incas seerder van D.E.V fungeert. Onder gro te bijval overhandigde hij hem een ge schenk. Daar de heer A. Hofman wegen: ziekte verhinderd was. bracht mevrouw Hofman voorzitter Smit namens allen dank voor zijn bijarage in de vervaardi ging van het grote aantal kerststukjes Zij onderstreepte dit met de aanbieding van en kistje sigaren. Leidse studenten stalen „Sophia Loren" De Leidse politie heeft in de afgelo pen nacht twee studenten aangehouden, die met een meer dan levensgrote af beelding van de filmstej- Sophia Loren liepen te sjouwen. Dit nogal gepronon ceerd portret, dat meer dan twee meter hoog is, bevond zich boven de Ingang van het Lido-theater Ter zake van diefstal zijn de twee studenten, beiden 19 jaar. in hechtenis genomen. Portret verdwenen accountant Dit Is het portret van de 44-jarlge Leidse rljksaccountant A. Have, die sinds vorige week vrijdagavond wordt vermist. Zoals bekend, is zijn auto In middels teruggevonden in Wassenaar op het Marktplein. Een zoekactie in Qnin- en de daaromheen gelegen duinen leverde echter niets op. Het signalement de heer Have is: 1.88 meter lang, mager postuur, donkerblond haar. Hij was gekleed in een donkerblauw kos tuum met wit overhemd en bruine schoe nen en de heer Have droeg een donker grijze overjas. DE Hillegomse gemeenteraad heeft vergaderd van gistermiddag vier uur tot 's nachts 12.35 uur. Er was slechts een pauze van drie kwartier. Er is veel gesproken over de door het college gedane voorstellen om het begrotingstekort 87.138,71) weg te werken. Voorgesteld werd onder meer de begroting van het bedrijf van openbare werken te verlagen met 15.210. Van verscheidene kanten drong men aan op nog meer verlaging. Ten slotte werd ook een bedrag van 5200 geschrapt, dat had moeten dienen voor verbetering van de Fredrikslaan. Alle andere voorgestelde maatregelen om tot een betere financiële positie te komen, waarover wij reeds schreven, werden goedgekeurd. Tot leraar bij de gemeentelijke avond- nijverheidsschool werden benoemd de heren K. W. M. van Raaij, C. A. Belt. E. Slijkerman, F. E. R. Lange en F. Versluis. Verder werd besloten tot aankoop van 23 aandelen van ƒ250 in de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Ter verbetering van de zweminrichting werd ƒ27.000 gevoteerd Het zal nog wel enige jaren duren voordat aan de bouw van een nieuwe zweminrichting kan wor- len begonnen. Vervolgens was er gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen. Wij moeten in deze kort zijn doordat de sprekers niet bereid bleken hun toespra ken vooraf aan de pers beschikbaar te stellen, zoals in vele plaatsen gebruikelijk De raad ging zonder discussie ak koord met een verhoging van de ver makelijkheidsbelasting met 50 percent Voor verbetering van de zweminrichting werd f 27.000 gevoteerd. De bouw van een nieuwe zweminrichting zal nog wel enige jaren op zich laten wachten Beschouwingen wintermaanden. Dat blijkt op de speciale kerstkeuring, die vandaag en morgen in het Krelagehuis te Haarlem wordt gehouden. De hyacinten leveren de minste moeilijkheden op, narcissen zijn er opmerkelijk weinig, terwijl het heet dat dit bolgewas zich nog het beste laat „plooien". Op de kersttentoonstellingen van Bloemlust te Lisse voerden altijd de narcissen de boventoon. deel vertoont duidelijk tekenen dat het stug gaat De gekraakte bloemblaadjes, de groene puntjes, de kleine bloemen, de vaak te korte stengels, allemaal aan wijzingen dat ze er, zoals de bollenmaD het uitdrukt, „met hangen en wurgen zijn gekomen". Als de meest ervaren vakmensen in Holland zulke resultaten boeken, hoe moet het dan gaan in het buitenland. men de fijne kneepjes van het vak lang niet altijd kent? De bollen- exporteure zullen straks de klachten moeten opvangen: geen buitenlandse broeder die de schuld bij zichzelf zal zoeken als er iets mis gaat. Smaakvol De expositie is in de eerste plaats een vakshow, hoewel de liefhebbers er" ook toegang hebben. De bloemen staan vooi een deel in rechte, rtrakke lijn op de tafels, maar wje de zaal binnentreedt, wordt toch getroffen door de weelde van kleuren. Hyacinten met rode, witte, rose blauwe trossen, fresia's in een smaak vol opgemaakte groep rond de flonke rend-rode kerststerren, een even smaak volle collectie amaryllis hlppeastrum Voor een exclusieve kerstwijn 4 e i d e Ongeluk bij station Op de Stationsweg ter hoogte van de Cito-rijwiclberging werd de 21-jarige wielrijdster E. M. Tordoir uit Leiden met haar fiets aangereden door een slip pende autobus. Zij klaagde over pijn in borst en rug en liep schaafwonden aan beide benen op; voorts werd haar een tand uitgerukt. Haar fiets werd vrijwel geheel vernield. De bus beschadigde ook de achterzijde van een geparkeerde auto. Puzzelprominenten 1. J. C. Koordes, Terweeweg 8. Oegstgeest; 2. C. G. PitWijntjes. Parklaan 77. Sassenheim; 3. W. van Ofwegen, Leliestraat 4, Alphen aan den Rijn. Gunstig resultaat bij ILC.W, Op voorstel van de directie van de n.v. Hollandsche Constructiewerkplaatscn hebben commissarissen besloten in de eerste helft van januari 1963 een Inte- dim-dlvidend van 6 percent (onv.) over het boekjaar 1962 betaalbaar te stellen. Wat betreft de resultaten over het lopende jaar en de vooruitzichten voor 1963 deelt de directie het volgende mede ,De netto resultaten over 1962 zullen iie van het boekjaar 1961 overtreffen Dit gunstige resultaat vindt mede zijn oorzaak in het feit, dat verschillende grote, minder loonintensieve werken in dit jaar tot oplevering zijn gekomen. Wat de vooruitaiohten voor het ko mende jaar betreft kan worden vermeld, dat belangrijke orders verkregen en in uitvoering zijn, die echter ten dele pas na het volgende boekjaar opgeleverd zul len worden en dus niet alle rechtstreeks van invloed kunnen zijn op de re^ilta ten over 1963 In totaal werd over 1961 21 procenl dividend uitgekeerd. N.E.M. te Leiden goede bezetting De directie der n.v. Nederlandsche Electrolasch Maatschappij t< Lelden deelde mee dat gedurende 1962 het be drijf m©t werk bezet Is geweest Hoewel dc omzet is gestegen, zal het financiële resultaat over het boekjaar 1962 ongeveer gelijk blijven aan dat over 1961, deels tengevolge van verder ge stegen kosten, deels tengevolge van klei nere winstmarges. Op voorstel van de directie hebben commissarissen besloten begin januari 1963 een onveranderd interim-dividend van 6 percent over het boekjaar 1963 betaalbaar te stellen. De directie verwacht, dat ook in 1963 een goede bezetting zal worden verkre gen. Over 1961 heeft de n.v. 17 procen) dividend In contanten uitgekeerd. De narcissen nemen een klein plaatsje ln. De firma's G. Lubbe uit Oegstgeest en Warnaar Co uit Sassenheim kwa men met een behoorlijke collectie. Van Warnaar noteerden we o.m. Orange Standard, Better Times en Early Light met de rode kroon op het gele dekblad, terwijl in het groepje van Lubbe de fraaie grootkronige Yellow Sun opviel. B|j de hyacinten ontdekten we een nieuweling. Naast Amsterdam, prachtig roserood, prijkte Vuurbaak, warmrood van tint. Van de tulpen willen we voor al noemen de nieuwe gele Citernel. die een goede indruk maakte, de gele Le vant, een verdienstelijke tulp, de uitda gend getinte Lustige Wltwe. rood met witte rand, de rode Rrance, de zachtgele Winter Queen en de White Sail. Een heel oude parkiet: Plerson. is er zowaar ook nog. Sterk de aandacht trekken de beste Hollandse irissen van het Laboratorium Bloembollenonderzoek te Llsse. Feestbundel voor twee professoren De emeritus hoogleraren prof. mr. .1 Offerhaus te Amstelveen en prof. mr. R. D. Kollewijn te Leiden hebben dezei dagen een speciaal nummer van het Nederlands Tijdschrift voor Internatio nal Recht aangeboden gekregen, dat is uitgegeven om de twee hoogleraren, die de loop van dit jaar zeventig jaar zijn geworden, te eren. De overhandi ging geschiedde tijdens een kleine plech tigheid in besloten kring in het perma nent bureau der Haagse conferentie voor Internationaal Privaatrecht. In de bundel, die mede door financiële steun van de zijde van het ministerie i buitenlandse zaken kon verschij- zijn meer dan veertig opstellen geleerden van naam uit het binnen- buitenland bijeengebracht. Schooltaiulverzorging in district Alplien functioneert goed Verschenen is het verslag van de „Stichting ter bevordering van de tand- verzorglng van schoolgaande kinderen in het district Alphen aan den Rijn" over het boekjaar 1961-1962. Het Is een alles zins goed jaar geweest, zo wordt in hel verslag opgemerkt. Dc werkzaamheden konden naar behoren worden verricht cn ze leidden tot een bevredigend resultaat, De tandheelkundige verzorging werd verricht door de heer H. A. Broeksma. tandarts te Hazerswoude. Als „part-time"- kracht voor het jaar 1962-1963 is tand arts W. G. van Leeuwen benoemd. As sistente is nu mej. S. Voets te Hazers woude. Mevr. A M. Beerta-v. d. Putten te Bodegraven werd als tweede assisten te benoemd, evenwel voor halve dagen Bij de zgn. verwijzingsdienst waren 13 scholen aangesloten met bij elkaar 751 deelnemende kinderen dit is 82,5 pro cent van het totaal aantal leerlingen Naar een huistandarts werden 237 kin deren verwezen; 442 kinderen (65 pro cent) hebben een goed blijvend gebit gen over de begroting. De heer Th. Bak ker van de r.k. fractie vond het begro tingstekort van ruim f 87.000 niet ver ontrustend Hij oefende kritiek uit op de wijze, waarop vele zgn. „eigen wegen" worden onderhouden en verklaarde zich voorstander van een verbinding van Hil legom met het Noordzeestrand via het terrein van de Amsterdamse waterlei ding. Voorts is er in Hillegom aanlei ding een gemeenschappelijk wijkgebouw SPECIAALZAAK in Antica - Nappa - Suède D. P. Spierenburg De heer D. P. Spierenburg is benoemd tot hoofd van de gecombineerde Neder landse permanente vertegenwoordiger bij de Europese economische gemeenschap en bij de Europese gemeenschap voor atoom energie. zo deelt het ministerie van bui tenlandse zaken mee. Bij hetzelfde K.B is de heer Spierenburg met ingang van 1 januari 1963 benoemd tot ambtenaar van de buitenlandse dienst der tweede voor de kruisverenigingen te bouwen, volgens spreker. Ook de heren J. van der Vinne (prot.- chr.). E. Spilker (P.v.d.A.) en C. van Rede (v.v.d.)) zeiden het hunne over de begroting. Eerstgenoemde was voor de instelling van een financiële commissie (de voorzitter zei. dat dit niet door kon gaan) en hij verklaarde zich tegen hoog bouw. Voorts was de heer Van der Vin ne van mening, dat in Hillegom in verleden te weinig aan bejaardenzorg is gedaan. Wethouder Van Dam bestreed De heer Spilker drong aan op verbe tering van de Wilhelminalaan maar de voorzitter wees op de onwilligheid van de bewoners (die hiervoor geen gedeel te van hun voortuin willen afstaan). De heer De Rede verklaarde zich vcor bezuiniging en tegen belastingverhoging. Ten slotte werd de begroting vastge steld. Zingt allen tezamen Gisteravond was de grote zaal van Treslong gevuld met mensen die he: Kerstfeest gingen „inzingen". Er werf een gedeelte uit de kerstboodschap var Koningin Wilhelmina voorgelezen db deze in 1944 voor de radio uitsprak Kapelaan P. Heemskerk uit Hilversum hield een meditatie. Het is van grote be tekenis over alle scheidsmuren heen samen het Kind lief te hebben, zodat nie mand eenzaam kerstmis zal vieren. He: Kind staat immers op wacht voor eli* eenzaam hart Het knapenkoor van di St Josephparochie zong ook. Aan het orgel zat de heer C. Kool. Ook de heer Heidema was aanwezig met zij» dameskoortje. Burgerlijke stand Geboren: Lucia Geertruida Maria, d v J J Warmerdam en A G de Groot; Marja Diana. dvME van den Berg en H Schip, per; Paulus Henricus, z v J J M van Maris en J A Jonkman. Ondertrouwd: J G Valentijn en H M Berbé; J G Gevers en C A Suijkerland. Getrouwd: C Th W M Elstgeest en M A I van Lierop; R F Tjallema en H van der Bil; W J de Groot en A M Brandsma: J J Tebbens en A H M de Groot: H J van Leeuwen en E M G de Croock; H Mulder en W Assendelft; Th C M van der Wiel en E C Klinkenberg. Overleden: F W Engel, m. 82 jr. OEGSTGEEST Proper in het goud Het aannemersbedrijf Proper c.v. te Oegstgeest bestond gisteren, zoals we hebben bericht, vijftig jaar en ter gele genheid hiervan werd gistermiddag in restaurant De Beukenhof een door meer dan vijfhonderd personen bezochte re- eptie gehouden. De receptiegangers moes- geruime tijd in de rij staan om hun handdruk en eventuele geschenken kwijt te raken bij de heer G. W. Proper, de oprichter van het bedrijf en diens twee zoons. In de receptiezaal was het grote schil derij opgesteld, dat de Warmondse schil der P. Geraedts in opdracht van het per soneel van het Jubilerende bedrijf maak te van de heer G. W. Proper. Tijdens het woensdagavond gehouden personeels feest had de heer J. van Wijk dit goed gelijkende schilderij aan geboden. Onder de receptiegangers merkten we onder anderen op het voltallige gemeen tebestuur van Oegstgeest, een deputatie van de Kamer van Koophandel te Lei den, vele mensen uit het aannemersbe drijf, militaire autoriteiten en hoofden van gemeentelijke en andere overheids diensten. NOORD WUKERHOVT Burgerlijke stand Geboren: Theodoras P M, zn v P J T Broekhof en M A J van Haaster; Johanna G M dr v T v d Berg en M J de Jong. Ondertrouwd: G Nieuwland en G Fran sen; N T Duivenvoorde en A G van der Putten; G J van den Berg en M C Kui pers; C M Warmerdam en E M van Getrouwd: J Ruigrok en M H van Tol. VVSB-nieuws WSB 1 speelt zaterdagmiddag de uit wedstrijd tegen Leiden 1. De wedstrijd oegint om 2.30 uur. WSB komt in de volgende opstelling uit: E Franken: P Duivenvoorde en S Laros; Th Kret, H Bouwmeester en Th Kerkvliet; A Dui venvoorden, R Kaptein, H den Elzen, A Griekspoor en D Freke. WSB 2 speelt eveneens een uitwed strijd en wel tegen Lisser Boys 4. WSB 3 speelt op eigen terrein om 2.30 uur tegen GWS 4. Lager kasreserve De Nederlandsche Bank heeft met het jog op de krapte der geldmarkt het kas- reservepercentage voor het tijdvak 24 december Lm. 21 januari met één punt tot vier verlaagd, uitsluitend om de jaar- ultimo door te komen. ZOETERWOVDE Op 24 en 31 dec. is de secretarie gesloten; aangiften burgerlijke stand tus sen 9 en 10 uur. Op 1 jan. van 34 uui houden B, en W. een receptie. dru enkelvoudige wasmachine de luxe 395.- DRU wasmachine De Luxe; de onmisbare en favoriete hulp in elk huisgezin.Verwerkt ineens 3 kg droog wasgoed. Dubbel geëmailleerd, dus beslist roestvrij. Wasvleugel van duurzaam Duroplast, bestand tegen loog. Gesloten oliebaddrijfwerk, 2 wielen voor gemakkelijk verplaatsen. Ook te leveren met pomp 35. - extra verwarming 220V/2000 Watt 60. - extra wringerbalk 4.75 extra 'n DRUprodukt, dat zegt genoeg. Maar wilt u - vrijblijvend - meer details over de vele snufjes en technische gegevens, praat dan eens met de vakman die er alles van weet: J. O. M. van der Werf jubileerde Vandaag de laatste schooldag vóór de kerstvakantie werd de heer J. O. M. van der Werf. leraar aardrijkskunde aan de gemeentelijke h.b.s. voor meisjes te Leiden, in besloten kring gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar bij het middelbaar onder wijs werkzaam is. Van verschillende kanten werd de jubilaris hartelijk toe gesproken en hem werden ook enkele geschenken overhandigd. Film in Volkenkunde In dc aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde wordt zondag om half drie een film over de Bosjesmannen, getiteld „Zwervers van die Woestijn", vertoond. Dr. D. G. Jongmans zal dc film inleiden. KATWIJK AAN ZEE: Fa. L. Oudshoorn Voorstraat 51—53. tel. 01718—2690 Fa. J. H. Schaart's Handplmij. Sluisweg 3—5. telefoon 01718—2751 LEIDEN: Fa. v. Berge Henegouwen Aalmarkt 12—15, telef. 01710—21782 Fa. v. Cleef-Schenk Haarlemmerstr. 202, tel. 0171021967 Fa. Flim Lange Mare 66, telefoon 01710—26500 LEIDEN: Fa. Langezaal Stille Rijn 3 en 4. telef. 01710—26545 Fa. Jan de Nie Zn. Kort Rapenburg 10, telef. 0171032041 RIJNSBURG: Fa. G. v. Egmond Dzn. Langevaart 52. telefoon 017183476 VOORSCHOTEN: Fa. Joh. A. Mens Schoolstraat 59, telefoon 017172472

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13