Werk voor bouw jeugdhuis Leiden-Noord beg onnen Tekort op grondbedrijf acht ton? Raad Oegstgeest betreurt handelwijze van dure" melkhandelaren Groei Leidse veiling zet zich voort MEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 De inzameling voor Algerije Van de zijde der organiserende stu denten werd ons vanmorgen verzocht cr dringend op tc wijzen, dat het te lefoonnummer van de sterflat aan de Haagweg. 30193, alleen „in uiterste nood" dient te worden gebruikt. Dat betekent: als het enigszins kan moet men zijn pakket, dat door een of an dere oorzaak dinsdag niet kon worden afgehaald zelf naar de kosterij van de Pieterskerk brengen tussen 9 uur en half 10 's morgens en 7 uur en half acht 's avonds. Men kan dat doen. als men daartoe in de gelegenheid is- Dus het kan ook nog volgende maand. Alleen in noodgevallen kan een pak» ket nog worden afgehaald. Alle ga ven zijn uiteraard even welkom, maar de studenten kunnen geen ijzer met handen breken en hebben ook niet steeds bestelauto's tot hun beschikking. Zou zouden er gisteravond nog enkele auto's rijden, die echter niet zijn ko men opdagen. Naar vermiste Leidenaar Politie-speurtocht zonder resultaat WASSENAAR Gisteren heeft de Wassenaarse recherche een grootscheep se zoek-actie gehouden in het landgoed Duinrell en de daarachter gelegen duin gebieden, in de hoop enig spoor te vin den van de 44-jarige accountant A. Ha ve uit Leiden, die sinds vorige week vrij dagavond wordt vermist. Maandagavond werd de auto van de vermiste op het Wassenaarse Dorpsplein aangetroffen. Bekend was, dat de heer H. vaak op Duinrell wandelde. Ongeveer 50 man Leidse en Wassenaarse rechercheurs met speurhonden en leerlingen van de poli- tie-opleidingsschool, twee man van de Rijkspolitie te water en Wassenaars brandweerpersoneel met dreggen zoch ten systematisch de uitgestrekte buiten plaats door. In de morgenuren verleende een helikopter van de Marine Lucht- vartdienst assistentie: de bemanning van dit toestel speurde, laag vliegend, de meer open duingedeelten af. De actie heeft geen resultaat gehad. Het gezamenlijk zingen van Neder landse, Franse, Duitse en Engelse Kerst liederen, door meer dan duizend leer lingen van het Rooms-Katholiek Lyceum en het Christelijk Lyceum vanmorgen op de trap van het Leidse station, is een indrukwekkend getuigenis geworden van de wezenlijke eenheid van het Christen dom, die er ondanks alle menselijke ver schillen toch is. De overkapping van he bordes fungeerde als een enorm klnak- bord en mede door de begeleiding van trompetten, klrinetten en trombones en de strakke directie maakte deze massale zang een bijzonder verzorgde indruk. De zang werd onderbroken door het i lezen van enkele bijbelgedeelten door dr. A. Bolhuis, rector van het Christe lijk Lyceum, en dr. P. A. M. Geurts oi.m., rector van het Rooms-Katholiek Lyceum. Voor het station hadden zich bonderden belangstellenden verzameld; het verkeer kwam grotendeels stil te liggen. De televisie maakte opnamen deze bijzondere gebeurtenis. Drie voetbalvelden volgende maand in aanleg "V/TET een korte herdenkingsrede en enige ogenblikken stilte in verband -L'-*- met het overlijden van Koningin Wilhelmina begon gisteravond de gemeenteraadsvergadering van Oegstgeest; met het uitwisselen van goede sen voor de komende feestdagen werd de bijeenkomst besloten. Daar tussenin discussieerde men over een groot aantal agendapunten, o.m. in zake eventuele verhoging van grondprijzen, de „melkoorlog" en verbete ring van gedeelten van het wegdek in de gemeente. Dit laatste naar aanlei ding van een ingezonden stuk van de heer D. H. van der Linden, die over last heeft van het verkeer met bussen op de Rijnzichtweg-Geversstraat. De heer Blansjaar (prot.-chr.) stelde voor als raad een klacht tot de directie van de N.Z.H.V.M. te zenden. De heer Van Nieuwkoop (prot.-chr.) achtte het, behalve door het aandringen op het rijden met geringere snelheid, ook mogelijk aan de overlast in het al gemeen tegemoet te komen door het zo jelykmatig mogelijk maken van het wegdek. De heer Brouwer (prot-chr.) wees op het belang van een goede onder laag. Burgemeester H. L. du Boeuff zeg de toe het onderwerp bij B. en W. in studie te zullen nemen; wethouder Steenmetser merkte op dat de verwij dering van de tramrails in de Rijnsbur- gerweg begin januari zal zijn voltooid Daarna zal men eventueel direct de weg gaan herbestraten. De heer Brouwer pleitte nog voor in schakeling van de verkeersinspectle, na naar aanleiding van een klacht nevrouw Smits-Witvliet (wd) („men moet vaak 20 minuten wachten op bus vervoer naar de stad, terwijl in die tijd veel bussen, die achter zijn óp hun tijd schema, leeg doorrijden") de raad alge meen zijn misnoegen over de thans be staande vervoersregeling uitsprak. sprekingen zijn gevoerd. Ook de heer Van Weizen (prot-chr.) sprak zich vóór het preadvies uit, waarna dit door stem ming (123) werd goedgekeurd Contingeu* r het en W. zijn niet ontevreden ovei feit. dat aan Oegstgeest voor 1963 een gelijk aantal woningen als vorig jaar is toegewezen (20 woningwet- en 50 pre miewoningen, voorwaarden: onmiddellijk na gereedkomen moeten vier thans nog bewoonde krotten worden ontruimd en 20 premiewoningen moeten beschikbaar worden gesteld voor huisvesting van M.E.B.-personeel) Op 11 december heeft de onderhand se aanbesteding plaats gehad voor de aanleg van drie voetbalvelden achter de R.K. kerk. B. cn W. hebben het werk gegund aan de laagste inschrij ver. de firma PI. de Roos te Abbenes, voor f 275.000. De begroting beliep f 295.000. Op 2 januari zullen de werk zaamheden aan de velden beginnen, op 5 januari om 11 uur zal burgemees ter Du Boeuff het officiële „openings- sein" geven. Grondprijzen De heer Bouland (vvd) stelde voor het voorstel tot verkoop yan bouwgrond ach- ter de Piet Heinlaan aan verscheidene gegadigden voor f 35 per vierkante me ter aan te houden, aangezien het door B. en W. toegezegde rapport over het grondbedrijf (waarin men een verhoging van de grondprijzen verwacht te ten invoegen) nog niet in de raad was verschenen. „Als wij dit overzicht heb ben, kunnen wij -beter oordelen over de vast te stellen bedragen voor bouw grond. Bovendien was het september bekend, dat voor kort van f 800.000 op het grondbedrijf wordt verwacht en ik kan het niet juist vinden dat B. en W. met deze gegadig den toch op dezelfde basis verder heb ben onderhandeld", aldus de heer Bou land, die hierin werd gesteund door de heer Kapteyn (pvda). „Niet ten onrechte heeft de gemeente verdere- onderhandelingen gevoerd met de gegadigden. De eerste besprekingen hadden al plaats in april en bij het ont staan van de verwachting v; kort op het grondbedrijf (o. zaakt door tegenslagen bij schadeloos stellingen) kon men in deze onderhande lingen toch niet plotseling van koers wijzigen. Overigens loopt het vooroverleg omtrent het toegezegde rapport op z"n eind", aldus de burgemeester. Wethou der Van der Voet wees nog op de slech te naam. die Oegstgeest bij een dergelij ke handelwijze zou krijgen, hetgeen in de toekomst (aldus voegde de heer Van Dunne, vvd, eraan toe) wellicht nog verlies zou opleveren. „Dit is trouwens de laatste serie verkopen in de reeks, die tijdens de in de raad geuite wens tot het voorlopig stoppen van besprekin gen over verkoop van bouwgrond, al in onderhandeling was", zei de heer Van der Voet. De heer Van Nieuwkoop stelde zicb achter het preadvies en sprak als zijn mening uit dat een groot deel van de „strop van acht ton" ligt in de drastische wijziging van het uitbreidingsplan, waar over in de raadscommissies reeds be- In de vergadering van oktober vroeg de heer Blansjaar of B. en W. bemidde lend kunnen optreden in het menings verschil tussen de vertrouwensraad en de melkhandel in verband met de prlj- /an de melkprodukten. Al enige tijd bestaan er in Oegstgeest strubbelingen, die zijn ontstaan nadat de huisvrouwen op verzoek van de melkhandel een sane ring hebben toegestaan. Men had verscheidene afspraken met de melkhandel gemaakt, waarvan de slijters zich slechts gedeeltelijk hebben gehouden. De prijzen van de in Oegst- 5t dure melk zijn niet door elke slij- verlaagd, die van de melkprodukten bleven alle hoger dan in andere gemeen ten. Nadat hierover een groot aantal klachten was binnengekomen, heeft zich vertrouwensraad gevormd (waarin ïgenwoordigers van de melkhandel an de huisvrouwen zitting hebben), die ondanks vele vergaderingen geen es heeft geboekt. Ir is in Oegstgeest een „trustvorming melkboeren" en ondanks besprekin- en brieven naar Den Haag gaan de slijters door met het zich niet houden aan de afspraken. Zelfs van de eigen landelijke organisaties krijgen de slijters „Melkoorlog" boze brieven, doch ook dat helpt niet", aldus mevrouw Smits-Witvliet, die als voorzitster van de vertrouwensraad een toelichting op de gang van zaken gat In de praktijk hebben de huisvrouwen sinds de sanering geen vrije keuze en zij zijn dus afhankelijk van wat de sljj- y in hun eigen wijk zelf wil bereke- „B. en W. hebben een briefwisseling met de melkboeren gehad, doch verder reiken onze mogelijkheden niet", aldus de burgemeester. „Wel kunnen wij nog een bespreking met de melkhandel en; bemiddelen valt buiten onze bevoegdheden". Bij het voorstel tot beschikbaarstelling in een voorschot voor de bouw van 21 woningen door woningbouwvereniging Buitenlust, kwam de heer Van Uythoveo met de suggestie invloed uit te oefeneD op het bestuur van de vereniging, opdat door verschuiving van gezinnen met in komens van meer dan f 100 per week in de goedkopere huurklasse plaats ma ken voor die met f 100 per week of minder. De burgemeester zegde overleg met de vereniging toe. Inzake wettelij ke bestemming van twee van de wonin gen tot voorkeurswoningen pleitte de heer Van Uythoven voor beschikbaar stelling van deze twee huizen aan ga- repatrieerden. Ook deze suggestie zal overwegen, doch de voorwaarde van economisch gebonden-zijn aan Oegstgee^j moet ook hier worden toegepast. In de rondvraag stelde de heer Bergmeyer (kvp) de geruchten om trent verplaatsing van het molentje achter de Lange Voort aan de orde. „Zonder besprekingen in B. en W. en in de raad kan een dergelijke ver plaatsing nooit worden verwezen lijkt", zei de burgemeester, die hier mee de gehele raad geruststelde. De gemeente is nog geen eigenaar van het molentje. Het gemeentepersoneel heeft ten op zichte van het rijkspersoneel al een gun stige vakantieregeling en B. en W. moch ten dan ook niet toestemmen in het vrij geven op de maandagen 24 en 31 decem ber, aldus de burgemeester in antwoord op een vraag van de heer Blansjaar. Alle overige voorstellen werden door de raad zonder discussies goedgekeurd. Koninklijk zilver in Hillegom De heer A. J. van Schravendijk her dacht gisteren het feit dat hij 40 jaar in dienst is geweest van de firma J. H. Veldhuyzen van Zanten Azn. te Hillegom Hij werd 's morgens samen met zijn vrouw ten huize van de directeur op .Vredehof' in de Stationsweg ontvangen. De directie en het gehele personeel was voltallig aanwezig. De heer Van Zanten sr. sprak de jubilaris toe. Hij betuigde hem dank voor de betoonde trouw en plichtbetrachting. Het was aangenaam met hem samen te werken en als blijk van waardering bood hij hem namens de directie een geschenk aan Mevrouw Schravendijk werden bloemen aangebo den Daarna was het woord aan burgemees ter Jhr. mr. dr. A. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. die mededeelde, dat het de Koningin had behaagd de jubilaris te onderscheiden met de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en met een woord van gelukwens overhandigde de burgemees ter hem genoemde onderscheiding. Namens het personeel sprak de 'heer P Bode enige hartelijke woorden. Uil dankbaarheid voor de prettige samen- •erking overhandigde hij de jubilaris amens het persoeel een enveloppe met inhoud. Mevrouw Schravendijk deelde >k mee in deze huldiging en ontving :n boeket bloemen. De feestdag werd daarna in huiselijke kring doorgebracht. Ook daar ontving de jubilaris nog talrijke bewyzen vai langstelling. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Leuntje. dr v W van Wijk en L Vlieland; Adriana Anto- netta dr v F H Vonhout en T van Eijk; Carlo zn v G van Schoonder- woerd den Bezemer en T Calkhoven; Mattheus Anthonius zn v M S P Ver- degaal en M van Beek;Margaretha Janette dr v W Lekx en A van Zwie- ten; Dirk Huibert zn v J S Huber en M Kerpershoek; Ingrid Clemen tia Wilhelmina dr v H B Duivenvoorde en C M Disseldorp; Monique Wille nden dr v H L Lammers en C T Koletzki. GEHUWD: C le Pair en H G M Schroten. OVERLEDEN: T J M van der Heem, 68 j, man. Plan: bouw hal van 4000 m2 TN de kleine zaal van de Gehoorzaal kwamen leden van de coöperatieve groenten-, fruit- en bloemenveilingsver eniging „Lelden en omstreken" bUeen. Voorzitter B. van Vliet herdacht de le den, die dit jaar zyn overleden. In een overzicht van het bijna verstre ken jaar deelde de voorzitter mee, dat in het begin van het jaar ongeveer een joen kilogram spruiten door de vorst verloren is gegaan; de hogere prijzen konden dit verlies niet compenseren. Van de vroege stookprodukten waren d« snltaten goed, met uitzondering va komkommers. De uitkomsten van de koude tomaten waren zeer matig, die van de vollegrond- teelten over het algemeen vrij goed. De teelt van de zogenaamde C.O.-sla, die op het ogenblik aan de markt is. biedt wel perspectieven. De groei van de vei ling heeft zich in 1962 voortgezet, zoda* de omzet van 1961 dit jaar met ongeveer 1 miljoen gulden overschreden zal wor den, waardoor een recordomzet van bijna 15 miljoen gulden bereikt wordt In het afgelopen jaar kwam de nieuwe fusthal in gebruik en werden verschil lende verbouwingen uitgevoerd Hierna werden de voorstellen tot uit betaling van de ledenrekening en tot be schikbaarstelljng van kwekerskrediet Jroor 1963 aangenomen. De veilingprovisie 1963 werd onveranderd vastgesteld op 5 pet, te bestemmen als volgt: 1.5 pet storting op de ledenrekening, 1 pc» storting in het pensioenfonds voor de tuinders, 0,4 pet voor het afzetfonds het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen, 0.1 pet voor het Produkl schap. 0.1 pet voor de Proeftuin en 1.9 :t voor de onkosten. De kistenhuur werd onveranderd be paald op 2 cent voor groot en 1 cent vooi klein fust. De bestuursverkiezing had tot resul taat. dat alle aftredenden, de heren B. v Vliet, L. Snoeker, J. P. B. v d. Poel en M. L. Hageman, hun mandaat vernieuwd zagen. De heer L J. v. d Post, die niet herkiesbaar was. werd als lid van de Raad van Toezicht opgevolgd door de heer N. J van Sahie. De heer Van Vliet bracht de heer v. d. Post dank voor alles Advertentie Nu het tegen Kerstmis loopt, is er heel wat nodig. Koop alles in MIDZA-zaken. U zult ver baasd zijn hoe snel Uw Spaar kaart volgeplakt is. EN HET KOST U NIETS. De M1DZA spaart voor U. wat hij voor de vereniging had gedaan Hierna deed de voorzitter mededeling van de uitbreidingsplannen. Het bestuur beoogt over te gaan tot demping van de vaart tussen de nieuwe neerzethal en de pakloodsen. Na gedeeltelijke sloping van deze pakloodsen wil het op het vrijge komen terrein een grote hal doen bou wen met een grondoppervlakte van 4.000 m2, Waarin ook de kantoren van de ex porteurs en commissionairs, met telex en telefoonaansluiting, een plaats krijgen Voorts kan dan ook een verbinding met de Lammenschansweg worden gemaakt. De voorzitter verheelde zich niet dat een en ander nog wel enige tyd zal duren, omdat het maken van de definitieve plan nen en het verkrijgen van de goedkeu ringen tüd zullen vergen. Kerst-bijeenkomsten Open-Deurwerk Leiden Open Deurwerk van de Hervormde Gemeente Leiden verzoekt nog eens de aandacht te vestigen op een bijeenkomst zondagmorgen half elf in de Gehoorzaal vooral alleenstaanden, die vorige jaren in het gebouw „Prediker" bij eenkwamen, worden verwacht. Even- worden licht gehandicapten, dank zij spontane hulp van: een twintigtal autobezitters, in de gelegenheid gesteld de bijeenkomst in een benedenzaal de Gehoorzaal, dus geen trap deze keer mee te maken. Open Deurwerk zal gaarne alsnog adressen ontvangen van mensen die huis gebonden zijn en per gewone auto vervoerd kunnen worden, om deze uit te nodigen. Er zijn reeds een aantal adressen bekend maar uitbreiding hiervan is mogelijk. Telefonisch kan i deze adressen melden aan ds. P Schoonheim. onder nummer 30284. Of mondeling Hoge Rijndijk 14a. Enkele helpers en helpsters van het Rode Kruis zijn aan de Gehoorzaal ingang Breestraat aanwezig om bij aankomst en vertrek behulpzaam te kunnen zijn. De bijeenkomst heeft een gemoedelijk karakter; geen lange toe spraak maar lichtbeelden over het bijbelse kerstverhaal met toelichting samenzang met begeleiding van jeug dige accordeonisten ol.v. de heer V.d Reijden, solozang door Janny Godthelp De heer Herman Stenz geeft aanwijzin gen voor de samenzang. Er is een pauze met een eenvoudige traktatie. De bijeen komst is tegen kwart voor twaalf ten Maandagavond elf uur gaat dr. P. L Schoonheim voor in de kerstnachtdienst Pieterskerk mjn.v. „Ex Animo" waar na eerste kerstdag 's middags vyf uur in de Marckerk een kerstdienst voor ouderen en kinderen wordt gehouden. Ongeluk op Haarlemmer straat Bij het passeren van voetgangers op een trottoir van de Haarlemmerstraat is de 57-jarige mevrouw Voorsluis uit Sas- senheim van het trottoir gevallen juist op het ogenblik dat een vrachtwagen voorbij ging Mevrouw Voorsluis werd door de auto gegrepen ein brak haar lin kerarm. terwijl zij ook een wond aan he' hoofd opliep. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. HET comité Jeugdnatuur- wacht Leiden zette gister middag een traditie voort door kinderen te leren hoe zij kerst stukjes moeten maken. Ze kwa men bijeen in het centrum van de Bescherming Bevolking aan de Middelstegracht. De comité leden ontvingen daar ojigeveer vierhonderd kinderen, van wie de eerste groep om 2 uur begon en de tweede om half 4. Nadat de jongelui de nodige aanwij zingen hadden gekregen, zet ten ze met vaardigheid hun stukje in elkaar. Leuk dat de kinderen op deze wijze zelf iets tot het scheppen van een huiselijke kerstsfeer kunne n bijdragen. Foto N. van der Horst Weglopen mag niet, zei Haags politierechter Volgens de verklaring van een fabrieks arbeider uit Leiden moest deze in het bedrijf waar hij werkte te veel uren maken. Er zouden zelfs weken van 80 90 uren by zyn. Maar bovendien was betaling te laag, want het loon. de inbegrepen, zou nimmer boven de f 100 zyn geweest. Dit had hy althans de verbalisant verteld, doch de directeur van het be trokken bedryf in Leiden zei als getui ge, dat verdachte nooit meer dan 50 hebben gewerkt en daar had hy nog om gesmeekt. Het loon zou dan rond de f 100 „schoon" zyn geweest. De politierechter wees erop, dat by teveel overwerken ook de c.a.o. wordt overtreden. Hoe dan ook. verdachte moest terecht staan, omdat hy zonder toestemming zyn werkgever in de steek had gelaten. Daarom eiste de officier f40 boete of 8 dagen hechtenis, waartoe de rechter veroordeelde. Expogé Leiden Ons dagelijks brood :R GELEGENHEID van het 6000-jarig „bestaan" van het brood stond de gis teravond gehouden bijeenkomst van Ex- pogé-Leiden in het teken van ons dage lijks brood. De heren M. J. Vos en W. Ooms, verkoopleiders van een meelfa briek tc Haarlem, vertelden over de ge schiedenis van het brood, het verwerken de tarwe tot meel en de bezigheden in de bakkerij. Met kleurendia's werd het gesprokene verduidelijkt. Reeds in de Bijbel spreekt men over ongezuurde koe ken. Dit is natuurlijk niet het brood, dat we nu kennen. Het werd gemaakt van haver of gerst Gist kende men in die tyd nog niet De Grieken brachten het voor het eerst in de vorm van zuurdeeg of biergist. Via de Romeinen werd het brood naar Europa gebracht. De ovens waren heel primitief in vergelijking met die van nu. In de betegelde bakruimte zelf brandde het vuur cn werd het brood geroosterd. Daarna kwam de hete-luchtoven, waarin het vuur onder de oven brandde en de hete lucht door de oven stroomde. In de heetwateroven zorgden de waterbuizen voor de hitte in de bakruimte. De industriële revolutie bracht ook voor molenaar en bakker een grote ommekeer teweeg. In de plaats van de molensteen kwam een machine die behalve volkoren- meel ook wit meel kon malen. Voor vele molenaars was de aanschaf van z'on ma chine te duur en zy gingen samenwerken. De concentratie werd zo sterk dat er op het ogenblik nog maar zeven meelfabrie ken over zyn. Ook by de bakkerijen ziet men dit verschynsel. Waren er in 1941 15,500 bakkerijen, nu zijn er volgens schatting nog 10.000. Hoe het hedendaagse brood tot stand komt, zag men op dia's, die waren geno- VTANMORGEN is een officieel begin gemaakt met de werkzaamheden voor de bouw van het centrale service- jeugdgebouw aan het eind van de Bernhardkade in Leiden-Noord- Zoals bekend, heeft de Stichting Madurodam te Den Haag de Leidse Jeugd-Actie een groot bedrag geschonken om het jeugdwerk op royale wijze van dienst te kunnen zijn. Het bestuur van de Stichting had daaraan de voorwaarde verbonden, dat in ieder geval vóór het eind van dit jaar een begin met het werk zou moeten worden gemaakt. Het wilde daarmee voorkomen, dat het geld in een grote pot zou terechtkomen cn aan de bouw wellicht pas over en kele jaren zou worden gedacht, terwijl het jeugdwerk in Noord om deze uit rusting toch dringend verlegen zit. waarde te kunnen voldoen. De de dat het gebouw er vóór 1 januari zou staan mocht wel zeer zwaar heten. Het bestuur van de Stichting zal echter niet de indruk hebben, dat de gemeente Lei den voor de totstandkoming van dit ge bouw niet voldoende activiteit aan de dag legt. Op de dragline Vanmorgen kwamen in het jeugdhonk „De Boei" van het Leidse Volkshuis aan het Zwarte Pad vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, van het bestuur van de Leidse Jeugd-Actie, van de directies en besturen van clubhuizen, van de afde ling onderwys van de gemeente en van het bestuur van de Stichting Madurodam bijeen. Er werden verscheidene korte toespraken gehouden, waarby dank waardering werden uitgesproken voor vorstelijke gift van de Stichting en verwachting werd geuit, dat het jeugd- tels. i de Leidse meelfabriek De Sleu- werk dat zich in Noord al breed heeft ontplooid, in het nieuwe gebouw plaats zal krijgen waar tal van activitei ten kunnen worden ontwikkeld. En dat niet alleen voor de jeugd, maar voor deze wyk in zijn geheel. Omstreeks elf uur ging het gezel schap naar het bouwterrein aan de Bernhardkade, ter hoogte van de Os- en Paardelaan. Daar hees een verte genwoordiger van de L JA. de vlag van de Stichting Madurodam en hees een vertegenwoordiger van de Stich ting de Leidse vlag. De voorzitster van het bestuur der Stichting, mevrouw Glastra van LoonBoon, nam plaats op een dragline en zorgde met assisten tie van een der werklieden voor de verplaatsing van de eerste grond Met de bouw van het jeugdhuis zal zo spoe dig mogelijk worden begonnen. Vóór de zomer zal het gebouw in gebruik worden genomen. In het grootbedrijf bakt men brood aan de lopende band, bijvoorbeeld in de gaasmatoven. die 27 meter lang is. De heer F Voorzaat, tweede-voorzit ter, memoreerde in zyn openingswoord de begrafenis van voorzitter Questroo. die op velen een diepe indruk heeft achtergelaten. Wijkgemeente Molenwijk De Hervormde wykgemeente Molen- wyk houdt morgenavond om acht uur in de Marekerk een byeenkomst, die in het teken zal staan van het naderende kerstfeest. Er zal veel samenzang zyn, waarby het wykkoor onder leiding van de heer A. Zaalberg medewerking ver leent. Tevens is er declamatie en solo zang. Het geheel wordt verzorgd door de Jonge-Kerkgroep van de Molenwyk. Ieder is welkom. De deuren van de kerk gaan half acht open. Matroos kreeg klap met vijl De Leidse politie heeft een 59-jarige kaelner uit Den Haag, die workzaam was in Leidon. aangehouden. Bij een beta lingsgeschil met een matroos meende do kelner dit met een vijl te moeten beslech ten. De matroos kreeg een klap op het hoofd, tengevolge waarvan hy een her» senschudding en een hoofdwond opliep. Hij werd naar het Academisch Zieken huis overgebracht en na behandeling naar een militair hospitaal vervoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11