KLAVERBLAD KOFFIE Directeur Kralt weerstaat aanval van oppositie Hèlp uw kind! GOED NIEUWS MT MAGERE RUNDERLAPPEN 2.08 1.28 MEIJER-SNELBEDIENINGS-SLAGERIJ -LU L LtlDsCHL LüLRAiVT 4 WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 Veilingvereniging Flora Rijnsburg 9PM DE vier uur durende algemene ledenvergadering van de veilingvereni ging Flora te Rijnsburg, gistermiddag in het veilinggebouw gehouden, kreeg tegen het eind een bewogen karakter, doordat de gebroeders Van der Mey en de heer G. Vis uit Valkenburg een aanval deden op directeur T. Kralt. Zij zeiden niet te kunnen begrijpen, waarom hij na het neerleg gen van zijn voorzitterschap directeur is gebleven. „De heer Kralt is een echte „bolbloemen-man" en hij treedt ook als zodanig op in de hogere or ganisaties. Vergelijken wij de resultaten van Flora met die van andere veilingen, dan gaat men zich afvragen, of de koers niet moet worden ge wijzigd. Het is verkeerd zo sterk de nadruk te leggen op de betekenis van de bolbloem". De opposanten zeiden ten slotte eraan te twijfelen of de vertegenwoordiging van de heer Kralt organisatorisch wel helemaal juist is. De heer Kralt vestigde er voorts de aandacht op, dat hij in het Produktschap geen zitting heeft als bolbloemenman, maar als vertegenwoordiger van de drie groepen: bomen, bollen en bloemen. Wat de bolbloemenkwestie betreft kan overi. gens niet worden ontkend, dat Rijnsburg eenmaal een bolbloemencentrum is. is dwaasheid te beweren, dat de bolbloemen geen toekomst meer hebben. Wanneer aan hoge kwaliteitseisen wordt voldaan, behoeft men in dit opzicht geen sombere verwachtingen te koesteren. De geringere stijging van de omzet ten op zichte van andere veilingen wordt ver oorzaakt doordat in Rijnsburg teveel uit de hand wordt verkocht. De directeur trok vervolgens krachtig m leer tegen de uitgever van het plaatselijk blad De Rijnsburger, die zich beledigende zin over dr. Verhage, de voorzitter van het bedrijfschap voor Sier- teeltprodukten. zou hebben uitgelaten. Hij betrok hierbij in zeer sterke mate de persoon van de schrijver van het desbe treffende artikel Het overige deel van de vergade ring had een rustiger verloop. Voor- De heer Kralt voelde zich pijnlijk ge troffen door de woorden van de heren Van der Mey en Vis. Hij hield een felle verdedigingsrede, waarin hij stelde nog als directeur te zijn aangebleven zuiver in het belang van Rijnsburg. „Ik heb be dankt als voorzitter omdat ik bij het klimmen van de Jaren gaandeweg mijn functies af wil. Het directeurschap hield ik aan. omdat mijn bedanken hier voor en mijn plaats in het Produktschap volgens de woorden van dr. Verhage een ramp voor Rijnsburg zou betekenen. Pas als dr. Verhage zou zeggen, dat ik seniel word, bedank ik. Eerder niet. Ik ben vooral directeur gebleven controle op de export te kunnen uitoefe nen. Wanneer hierbij wordt geknoeid, dan wordt de kip met de gouden eieren ge slacht. Het veilig stellen van de contin genten vraagt veel omzichtigheid, n: keurigheid, doorzettingsvermogen er degen kennis van deze materie. Een varen iemand zou ontzettend veel kun nen bederven". RIJNSBURG Om damkampioenschap Voor het damkampioenschap van Rijnsburg is J. v. d. Mey in prima vorm. HU heeft op de damkampioen G. van Zuylen een punt voorsprong en boven dien heeft v. d. Mey een wedstrijd minder gespeeld. De uitslagen van de laatste ronde zijn: J P v d Berg-D van Egmond 11; P van Egmond-W Cederhout 20; Heemskerk-W Leeuwenburg 02; G Zuylen-A Samson 20; J v d Mey-A Vletter 20; G Noteboom-Joh Krom hout 11; P van Egmond-A Vletter 20. De standen in de hoofdklasse zijn: gesp. gew. pnt. 1. J. v. d. Mey7 5 12 2. G. van Zuylen 8 4 11 3. W. Leeuwenburg 6 5 10 4. P. v. Egmond 8 4 10 5. J. P. v. d. Berg 6 4 9 6. A. Vletter 6 4 8 7. H.Ravensbergcn 7 3 8 8. A. Samson 7 3 7 9. D. van Egmond 5 2 5 10. S. Heemskerk 7 2 5 11. Joh. Kromhout 6 1 3 12. G. Noteboom 6 1 3 13. H. Verkuil 3 0 2 14. W. Cederhout ..51 2 15. A. Schaddeiee - - 6 0 1 16. A. v. Egmond 3 0 0 De heren J. C. van Rijn en Jac. van Egmond moesten zich terugtrekken res pectievelijk wegens ziekte en drukke werkzaamheden Morgen belangrijke Ledden. Beide tientallen staan op da eerste plaats met 8 gespeeld en 14 pun- Cefa De Cefa vertoont de prachtige film „Schaduw van de boemerang" donderdag avond in de Petrakerk. Bij een vorige vertoning (kortgeleden) viel het bezoek tegen doordat er vele vergaderingen te gelijk waren. De reprise heeft plaats Zoals wij reeds geruime tijd ge leden meldden, zijn de heren F. Glas bergen en C. Brussee bij de herden king van het 100-jarig bestaan van de Geref. Zondagsschoolvereniging „Laat de kinderen tot Mij komen" te Rijnsburg onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan dt orde van Oranje-Nassau. Beide he ren hebben bij deze zondagsschool vereniging een uitstekende staat var dienst achter de rug van vele tien tallen jaren. Gisteren boden zij het bestuur en de leiders en leidsters een feestavond aan in het Jeugdhuis. Daarbij waren ook tegenwoordig de dames van de bestuursleden, voorzitter van de kring Rijnsburg der Geref. Zondagsschoolvereniging de heer J. Minnee uit Katwijk, e ere-leden C. van Starkenburg Kr. Monster. Het bestuur bood de heren Brussee en Glasbergen de bij hun onderscheiding behorende draagmedaille aan. Meegedeeld zij nog, dat zondag j.l. de heer A. van Delft tot voorzitter der vereniging werd gekozen in de plaats van de heer J. Monster, die reeds geruime tijd geleden de wens te kennen had gegeven af te willen treden. V.l.n.r. Nel v. d. Kooy, F. Glas bergen, A. van Nieuwkoop (penningm.), A. van Delft (voor zitter), G. Heemskerk (secr.), P. Driebergen, C. Brusse en meis jes met leidsters. Foto N. van der Horst VOORSCHOTEN Motorfiets tegen truck Toen gistermorgen een truck met op legger bij een werk in uitvoering de Valkenburger weg opreed, reageerde een juist naderende motorrijder niet op de hem gegeven waarsohuwingen. Hij botste tegen de achterzijde van de oplegger, wat hem op een hersenschudding en een zwaar beschadigd motorrijwiel kwam te staan. Het slachtoffer, de 21-jarige P. C. G. Heemskerk uit Zoeterwoude. is naar eet Academisch Ziekenhuis vervoerd, vanwaar hij naar huis werd overge bracht Politienieuws Bij het kruispunt SchoolstraatWijn gaardenlaan verleende gistermiddag een bestuurder van een personenauto geen voorrang aan een naderende vrachtauto Er was slechts materiële schade. Als verdacht van diefstal van een bromfiets is door de politie aangehouden J. W. T. uit Delft. Hij zal voor de offi cier van justitie worden geleid. Burgerlijke stand Geboren: Petrus Hubertus. z v P H C Versteegen en H J M de Groot. Johanna Margaretha, d v A J van Wijk en M M de Munt; Robert Jan, z v J van Rossen en A W van Son; Irene, d v G Th Meijer en S Verschragen; Catharina, d v W J de Wit en C van Heusden. Tosca. d v W J J Geneste en A O E Rogge; Jan Willem, z v J W van Borselen en A A G van Beek; Hans Ferdinand, z v H R F von Seydlitz Kurzbach en T J A Mvan Muller; Feike. z v .T Doesema en H Schreuder; Desiree Gezina Michaëla. d v H van der Meer en W van Overeem. Ondertrouwd: L C Kooloos, 16-8-34. Oegstgeest en E M den Hollander, 26-12- 39; H J A P van den Belt. 26-4-34 en II J Scheulderman. 25-9-29. Apeldoorn. Gehuwd: B Ouwehand en G F An- driessen; MAM van Noort en A P J Grundeken Overleden: A Ch Mol. 15-12-06: W Hoeijenbos. echtg v Venema. 7-11-79. Australisch eredoctoraat voor prof. dr. J. H. Oort De nationale universiteit van Austra lië in Canberra heeft een eredoctoraat verleend aan prof. dr. J. H. Oort. hoog leraar in de astronomie te Leiden en directeur van de Leldse Sterrewacht. Prof. Oort werkt op het gebied van de ontwikkeling van de radio-sterren- kunde en heeft een belangrijk aandeel gehad in het tot stand komen vai radiotelescoop in Dwlngelo, die lange tijd de grootste ter wereld is geweest en die nog steeds een der nauwkeurigste is. Het eredoctoraat zal prof. Oort w den uitgereikt tijdens een congres o radio-astronomie, dat in maart 1963 Australië wordt gehouden. mej. M Hertogs te Leiden, mej. Wijngaarden te Den Haag. mevr. W M E Puardenkooper-Caepari te Valkenswaard en de heren J Jongenecl te Leiden, B A M Oude Alink te Delft en R P Bhimentha! te Leiden: voor het doet. ex. biologie: de heer C O Huininga te Rotterdam en de heer K R Libbenga te Hazerewoude (c.l.): voor het kand. ex K' wis. en natuurkunde: de heer T Holt te Leiden: voor het kand ex. L wis. en natuurkunde: mevr. A D Capel- v d Vorm te Leiden; wis- i Humalda kand. i Eysings lurkunde: de heer F W F wis- r d Berg te Lei Benoemd Leider de hee zitter G. van Delft deelde rr men om het veilen te bespoedigen, wil overgaan tot het maken twee tribunes tegenover elkaar met twee klokken. Door een vernuftig mechanisme zal het mogelijk wor den van twee karren tegelijk te ko pen. Het bestuur kreeg een blanco volmacht deze ingrijpende wijziging in de manier van veilen in te Over de kosten konden nog geen mededelingen worden gedaan. Men is verder hard aan uitbreiding de veilinggebouwen toe, maar laas laat de rijksgoedkeuring nog steeds op zich wachten. De voorzitter deelde ook mee. dat de heer N. Hemmes zich speciaal zal gaan bezighouden met de voorlichting in ruimste zin van het woord. Er wordt bedrijfsleider benoemd. De gadering machtigde het bestuur één of huizen te kopen voor personeels leden. Als strafmaatregel werd een dub bel tarief aangekondigd voor koelbakken, die niet worden gebruikt. Hamerpunteii Vervolgens werd de heer Jac. Vianen herkozen als bestuurslid.'De heren J. van Delft Czn. en A. de Vletter hefkoos mer. als lid van de Raad van Bjjstand. Ak: koord gegaan werd met het voorstel tot bijschrijving van het batig saldo over het boekjaar 19611962 op het. ledenkapitaal en met het voorstel het ledenkapitaal tot en met 1956, groot f 237.139,39, uit te be talen. De uitkering zal per 1 januari ge schieden en zij is belastingvrij. Het voor lopige veilingpercentage stelde men vast op 6 procent, de voorlopige bijdrage aai bloemencorso, reclame en tentoonstellin gen op f 40.000. Alle overige agendapunten, waarovei wij reeds eerder schreven- gingen onder de hamer door. Derde lustrum Eur. Beweging Vijftien jaar geleden nam de Europesa Beweging het politieke en informatieve werk ter hand om bij te dragen tot de groei naar een werkelijk verenigd Euro- pa. Dit jaar herdenkt de Beweging dus het derde lustrum. Uit het programma voor 1963 blijkt dat de Europese Beweging in de komen de tijd onder meer zal streven sterking en uitbouw van d.e economische samenwerking in gemeenschapsverband, spoedige aansluiting bij de bestaande drie gemeenschappen van Engeland andere Europese landen, fusie van drie bestaande executieven tot één uit voerend orgaan voor de Eurpoese sa menwerking in gemeenschapsverband, democratische controle door het Euro pees Parlement op het gemeenschapsbe leid en versterking van dat Parlement door het houden van directe Europese verkiezingen, en regeling van de ver houding uit de bij de Europese Gemeen schap geassocieerde en tot de Britse Commonwealth behorende gebieden vaststelling van een Europees beleid aanzien van de minder ontwikkelde lan- Aclventssangavond in Rijnsburg trok weinig belangstelling Het Hervormde kerkkoor, het meisjeskoor Con Brio, het dubbelmannen- kwartet Euphonie (uit Alphen) en de organist Henny Wassenaar hebben om beurten én allen-te-zamen in de Rijnsburgse Hervormde kerk een adv entszangavond verzorgd. De belangstelling was, door welke oorzaak dan ook, niet bijster groot. Maastrechter Staar-dirigent Martien Koekelkoren: „O kindeke klein" en ,,Uit hoge hemel daalt hij neer". Ze zongen Als schrifttekstlezer en meditator had de heer J. G. Abbink zijn vaste p:aats op de kansel. Tegen het einde ontwikkelde de heer Abbink gedachten naar aanleiding van Matheus 2:1 tot 17. Hij poneerde, dait er drie wegen zijn om naar Bethlehem te gaan: de weg van de bijbelkennis, de weg van de angst, de weg van het geloof. Na het gezamenlijk zingen van psalm 150 vers 1. leidden het grote koor en de meisjes met ..Bezingt de macht van J- zus' naam", het concert in. Dat klonk al dadelijk wél luidend en wél geor dend. Op orde in de zang is Dirk van Vliiets streven doorlopend gericht. Men zal daarom in zijn koren geen uitschietende gevoelsdrijvers. tremule- rende sopranen of eigengereide tenoren aantreffen. De zangers passen zich bij elkaar aan. zingen met gepaste, gebon- den vreugde en schenken alle aandacht de dirigent. 3 er eens een werk op het kantje af slaagt (zó hoorden we althans „Auf, lo bel den Herrn", Telemann's muziek op psalm 117), dan behoeft dat nooit aan ■mmellgheid te worden geweten. Het zal eenvoudig zaak zijn. nóg meer te oefe- om de moeilijkheden gehel en al te overwinnen. Een Gloria uit een Noël van Saint Ssëns gaf. ook in muzikaal opzicht, re den tot voldoening. Op z*n best toonde zich het koor echter in liedbewerkingen, zoals „Hoor mijn ziel", ..Stille Nacht" en .,Heft aan. aan 'de luide zang". In de beide laatste gevallen deden ook de meisje» We zouden het daarom niet heb ben betreurd, als het programma hele maal uit liederen (mtn of meer bewerkt) bad bestaan. Vele eenvoudige kerstlie deren zijn wonderlijk mooi; daar kun- vaak grotere composities niet mee wedijveren. De Con Brio-meisjes deden kwalita- tief voor het koor geenszins onder en waren, wat reine gave klank en zuivere voordracht aangaat, zelfs minstens zo goed. We vermelden „Kommet ihr Hir- tcn", „Midden in de winternacht" en de medewerking in de genoemde koraalbe- werkingen. De naam Daquin achter „Midden in de winternacht" (Noël) stond daar niel terecht. Inderdaad heeft Claude Daquin (bril jante) variaties voor orgel op die prach tige melodie geschreven, maar deze va riaties (Noël X) zijn deze keer niet ge speeld. En de melodie zelf bestond al honderd jaar vóór Daquin werd gebo ren. Men zie verder het aanstaand» Kerstnummer van de NX.C. Van de acht mannen, wier geluid in deze ruimte, althans op de plaats, waar wij zaten, niet zeer sprekend uitkwam hoorde men een goed gezongen „U bid Ik aan" en twee bewerkingen vai deze liederen waardig en zonder ophef, v/at op zichzelf al een verdienste bete kent. Maa het „Vouw wijdingsvol uw handen" van Nico Hoogerwerf dragen we om compositorische en muzikale re denen géén warm hart toe. En voor de zangers lijkt het ons een weinig dank baar object. Ten slotte dient gereleveerd, dat Hen ny Wassenaar, op een enkele struikeling (in het middendel van Asma's gezang 171-bewerking) na, voor doorgaans be vredigende orgelbegeleidingen zorgde. Joh. van Wolfswinkel M. R. Mackenzie, wetenschappelijk ambtenaar A in tijdelijke diénst bij de verloskunde, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst; Mr. P. W. Pestman, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der rechtsgeleerdheid., benoemd tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de biblio theek. Opening nieuwe vleugel zoölogisch laboratorium De officiële opening van de nieuwe vleugel van het Zoölogisch Laboratorium en van het Genetisch Laboratorium, die in verband met het overlijden van koningin Wilhelmina, op 6 december j.l. geen doorgang kon vinden, is thans be paald op maandag 14 januari a.s. 'smid- -dags om 3 uur. Mr. J. M L. Th. Cals. minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, zal de openingsplechtigheid verrichten. WARMOND Th. R. de Vroomen nog voorzitter Ver. voor Bloembollencultuur De Koninklijke Algemeene Vereniging voor Bloembollencultuur, afdeling War mond, hield in hotel De Zon haar jaar vergadering. In zij rf openingswoord her dacht de voorzitter het overlijden van koningin Wilhelmina, die als bescherm vrouwe de vereniging steeds een warm hart heeft toegedragen. Aan de orde kwam de beschrijvings brief voor de algemene vergadering, die op 17 december in Haarlem zal worden gehouden. Punt zéven van deze be schrijvingsbrief: („verlenging reclame termijn door de zaterdag niet meer als werkdag te beschouwen") gaf aanlei ding tot een uitvoerige discussie. Hier bij werd opgemerkt dat het gevolg zou kunnen zijn dat de narcissen lang in de zakken moeten blijven staan, hetgeen niet bevorderlijk is voor de kwaliteit van de bollen. Het uiteindelijke resul taat van deze bespreking was dat dit punt toch wérd aangenomen, met sléchts drie stemmen tegen. Voorzitter Th. R. de Vroomen, die we gens zijn leeftijd zijn functie meende, te moeten neerleggen, werd bij acclamatie voor vijf jaar herkozen. In 1966 viert de vereniging haar 75-jarig bestaan en de leden zouden het op prijs stellen als de heer De Vroomen. die jarenlang de ver eniging heeft geleid, dan nog voorzitter zou zijn. Mededeling werd gedaan dat de heer H. v. d. Voet is gekozen als lid van het groot cor90-comité; in verband hiermee heeft hij bedankt als lid van het plaatselijke corso-comité. In zijn plaats werd benoemd de heer H. v. Hulst. Met haar zusterafdelingen zal Warmond weer met een praalwagen aan het corso deelnemen. Een voorgestelde contribu tieverhoging ter bestrijding van de kos ten van deelneming aan het corso, werd niet aanvaard, omdat men van mening was dat deze kosten op basis van vrij- Leids jongetje (10) zoek Sedert de middag van 10 december Is de 10-jarige Jacobus Nieuwpoort uit het Van Riebeekhof te Leiden zoek. Het jongetje was te laat op school gekomen werd daarom, samen, met twee andere jongens, door zijn onderwijzeres naar het hoofd van de school gestuurd. Eén jongetje ging braaf naar het hoofd toe. maar Jacobus en het andere jongetje He pen de school uit. De hele middag speel den zij op straat. Om half vijf ging het vriendje van Jacobus naar huis. Sindsdien is Jacobus niet meer gezien. Wel is er bij de politie een vaag verhaal verteld, dat kinderen het jongetje nog achter een muziekkorps hebben zien lopen, dat in deze omgeving een serenade had gebracht. Jacobus heeft een tenger postuur, don kerblond stekeltjeshaar. hij draagt een blauwgrijze trui. een spijkerbroek, en zwarte schoenen. De commissaris van politie te Leiden verzoekt diegenen die de jongen gezien hébben zich met de politie in verbinding te stellen. De politie kan telefonisch worden ingelicht onder netnummer 01710, abonneenummer 22244. Mulders Fabriek van Rollend Mate rieel: De resultaten over 1962 zullen niet achterblijven bij die over 1961; de orderportefeüille is toegenomen. Ngombezi: De sisalproduktie was over november 480 (vorig jaar 411) ton. over de eerste 11 maanden 4631 (4522) ton. willigheid bijeen kunnen worden ge bracht. Men zal trachten midden januari een avond te houden waarop door het voor lichtingsbureau uit Lisse zal worden be handeld de mechanisatie in het bollen- bedrijf en het rolkasgebrulk. NCBO Morgenavond vergadert de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in r Geref. Jeugdhuis. De voorzitter va NCBO afd. Den Haag. de hèer H. J. van der Jagt, zal spreken over: „wat wil de Bond. wat doet de Bond 7" De in leiding zal in discussiegroepen worden besproken. Schaaknieuws De spanning rond de strijd oi wisselbeker nam aanzienlijk af doordal koploper W. Binnendijk zich in gun stige stelling tegen H. Tijsterman verga loppeerde en daarna kansloos verloor. M J. Goudriaan, die slechts moeizaam van Jac. P. Noort won is de koploper nu tot op één punt genaderd doch heeft vier wedstrijden minder gespeeld. D. Schoneveld kreeg tegen A. Ravensbergen een sterk overwegende stelling, doch een onnauwkeurigheid werd hem noodlottig. L. J. Goudriaan kon zijn afgebroken par. tij tegen D. v. d. Vijver tot winst voe ren door zijn pionnenoverwieht uit ta buiten. De uitslagen in groep II zijn: G. Krom- hout-H. de Mooy 0—1; G. Slingerland- G. van Egmond Gzn. 0—1; M. v. d. Mey- G. v. d. Schrier 01. Feestavond personeel „Flora" De uitgestelde feestavond van de per- «oneelsvereniging van „Flora" is nu wtfloetriid op morgenavond (donderdag) in één de* veilingzalen. Krachtige geur Verkwikkende smaak HET KLAVERBLAD OSS! LEIDEN GEVRAAGD BEDIENDE voor afwisselende werkkring In bezit van rijbewijs. Voor magazijn - winkel - service verwarming en alle verder voork. werkzaamhe den. 5-daagse werkweek. OUDSHOORN HET EMAILLEHUIS HAARL.STRAAT 160 - 165B. Haal direct Buckley*» Kinder hoestsiroop. Het smaakt aan genaam. de kinderen nemen het griag. Het geeft direct ver lichting De prikkeling ver dwijnt. het alijm lost op, de ademhaling wordt weer vrij. Bovendien bevat het Vitamine C, dat de weerstand versterkt cn het gehele gestel ten goede komt. Zorg dat u dit unieke hoestmiddel altijd in huis hebt Na zo'n dure week met vee! extra uitgaven, gaat U natuurlijk ook op de „kleintjes", letten Mogen wij U weer 'n handje helpen Daarom bijzonder VOORDELIGE AANBIEDINGEN! Donderdag - verrassing Tegen inlevering vaat dwe BON: 500 grom GEHAKT speciaal en 250 gram MARGARINE alléén donderdag) NLC VOOR EEN PAN HEERLIJKE ERWTENSOEP 500 grom HAMSCHUVEN 1.50 500 gram PEKELSPEK 1.48 9ram VARKENSPOOTJES 0.40 500 gram KINNEBAKSPEK 0.89 GhwcJiSE ROOKWORST, per 250 gram 0.89 WEEKRECLAME voor de boterham rI z^yC 100 gram HAMSPEK A ZJT 100 gram LUNCHWORST4 U,°3 U koopt het fijnste voordeliger bU PRINCESTRAAT 37 KATWIJK A. ZEE

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4