B. en W. van Voorschoten lichten gemeenteraad over allerlei in Lydia te gouden Alplien vierde bestaansfeest Engelsen proberen vis te kweken in koelwater NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DINSDAG 11 DECEMBER 1962 JAONDERDAGMIDDAG 13 december komt de j gemeente raad van Voorschoten in openbare v ergadering bijeen om de begrotin gen te behandelen. Bij het vooron derzoek hebben alle vier fracties ge vraagd welke vooruitzichten er be staan met betrekking tot de sanering van de dorpskern, mede in verband met de aankoop van het voormalige M.O.C. Voorts vroegen zij gegevens over de huisvesting en de woning bouw. De aankoop van de gronden van het voormalige M.O.C. biedt ruimere perspec- tieven voor de stedebouwkundige opzet van de reconstructie voor de dorpskern B. en W. hebben de stedebouwkundige maatregelen voor de dorpskern groten deels ingetrokken in afwachting van nieuwe ontwerpen, waartoe de stede bouwkundige adviseur opdracht is ge geven. Een en ander hangt samen met det verloop van locale hoofdwegen, .vaarvoor B. en W. een schets hebben ontvangen. B. en W. zullen alles in het werk stellen zoveel mogelijk spoed te betrachten Het aantal per 1 januari 1962 inge schreven woningzoekenden was 580: 345 huwelijkskandidaten, 58 Jjleine ge zinnen, 160 middelgrote gezhaien en 17 grote gezinnen. Va nhet aantal ingeschre ven huwelijkskandidaten is 67 zeer ur gent, 94 urgent en 184 minder urgent Onder zeer urgent wordt verstaan een volstrekt onhoudbare toestand, onder urgent: slechte woningtoestand, gebrek san woonruimte en leeftijd van elk der huwelijkskandidaten hoger dan 26 jaar Wat betreft de huurwaarde wordt medegedeeld, dat het aantal ingeschreve nen. voor een huurwaarde van f 40 tot f 70 338 bedraagt, voor een huurwaarde van f 70 tot f 100 166 en voor een van f 100 en hoger 76. VOORSCHOTEN Klassieke muziek Als aanvulling op het door het Nuts- bestuur voor het seizoen 1962/'63 vast gestelde programma wordt vrijdag aan staande in de hal van het Cultureel Cen trum een avond met klassieke muziek gebracht Mevrouw K. C. Roeterink- Vonders (piano) en Lucius Voorhorsl (.fluit) zullen werken ten gehore brengen van Friedrich Bach, Chopin, Gabriel Fauré en Francis Poulanc. Het Nutsbestuur is tot het organiseren van deze avond gekomen nadat uit een onlangs gehouden enquête was gebleken, dat verscheidene leden een avond met klassieke muziek op prijs zouden stel len. ALPHEN AAN DEN RIJN Ernstige aanrijding aan de Nieuwkoopseweg Jmsjaeks half vjjf ging een 60-Jarigc wielrijder T. nende op de Nieuwkoopseweg, op deze weg linksqf zonder richting aan te ge ven. Een achteropkomende personen auto, bestuurd door een 30-jarige Hage naar, kon de wielrijder niet meer ont wijken. De 60-jarige werd geschept en kwam op de kap van de auto terecht, waarna hij enkele tientallen meters werd weggeworpen. De dokters v. d. Steen er v. d. Ent Braat vonden de toestand van het slachtoffer zo ernstig, dat overbren. ging naar het Academisch Ziekenhuis tc Leiden noodzakelijk werd geacht. Hier aangekomen constateerde men onder dere een schedelbasisfractuur. De toe stand van de man is ernstig. ATTC-nieuws ATTC 2 boekte een fraaie zege op current CTH 2. Leijnse bezorgde zijn team reeds een 30 voorsprong, welke door E. Baerveldt en J. v. d. Boom werd vergroot tot 90. Toen verloor ATTC's sterkste speler v. d. Boom verrassend drie games. ATTC 3 boekte wel een verdienstelijk resultaat tegen koploper Treffers <5—5), maar dat was toch net niet vol doende om nog mee te dingen naar de bovenste plaats of zelfs naar de tweede plaats. De Graaf en Jongeleen ieder tweemaal; v. d. Hoek eenmaal. Driemaal werd een wedstrijd met niem verschil verloren. Zowel Hoogen- boom als v. d. Zwet (Treffers) werden van hun 100'/* afgehaald. ATTC 4 doet nog steeds mee. Salaman ders 12 werd met 10—0 verslagen. ATTC 4 heeft thans twee punten achterstand op de koplopers ATTC 6 verloor in Leimuiden met 9—1 van koploper Play Fair 2; Van Triest redde de eer. Beide damesteams kwamen ook tot winst Het eerste won in Warmond met 10—0 van Steeds Vooruit 2, het tweede versloeg Baronie 3 met 73. ATTC 1 (jun) speelde vorige week gelijk tegen Wilhelmus 1. ATTC 2 (jun) verloor van Sparkler 1 met 82. Den Ouden redde de eer in de enkelspelen, ook het dubbelspel werd in winst omge- Programma: 11 dec. Play Fair 1ATTC 2 (d); Excelsior 3—ATTC 2; PVSB 1- ATTC 4. 13 dec: ATTC 1—Slagvaardig 1 (d) ATTC 6—Slagvaardig 1. 15 dec: DDC 4—ATTC 1; ATTC PIT 54 3; ATTC 1—DHC 1 (jun); Docos 1—ATTC 2 (jun). KATWIJK Leerllngenultvoering Vrijdagavond half acht wordt in Mu- sica de derde jaarlijkse leerlingenuitvoc- ring gehouden van de Katwijkse muziek school. Inenting A.s. donderdagmiddag om vier wordt ten raadhuizc gelegenheid gege ven tot kosteloze inenting en herinentin e tegen pokken. Verwijzend naar eerder gedane mede delingen betreffende het bouwbeleid de- en W. mee, dat de enige sedert dien opgetreden mutatie betrekking heeft •>p de overschakeling van het Gembouv- project. omvattend 103 premiewoningen 65 woningwetwoningen en te bouwen woningen in Vlietwijk II. naar een pro ject uit te voeren door N.V Muijs en De Winters aannemingsbedrijf. In de 'olgende vergadering zal een i'oorstel worden gedaan tot overheveling i een plan van de gebr. Niersman >r de bouw van 20 eengezinswoningen Vlietwijk II van de premie- naar de premievrije sector. Momenteel zijn in aanbouw 116 eengezinswoningen (9 pre miewoningen en 107 premievrije» en 194 etagewoningen (21 woningwet. 86 premie 77 premievrii). In totaal zijn 310 wo ningen in aanbouw, waarvan in Adegeest in^ Vlietwijk I 21. in Vlietwijk II 214 'an deze woningen zullen er nog in 1952 34 stuks gereed komen. In de loop 1963 244 en in 1964 32. Het over zicht van de particuliere bouwplannen vermeldt voor wat betreft de eengezins woningen respectievelijk 31 premie- en 264 premievrüe woningen en voor wat betreft clagewoningen respectievelijk 443 premie- en 157 premievrije woningen, in totaal dus 895. Ten aanzien van rte plannen, voor de uitvoering waarvan premie uit 's rijks kas is gevraagd, mer ken B. en W. op, dat. behalve voor de bouw van 103 flatwoningen in Vlietwijk II. wegens de beperking in de richting* - contingentering voor premiebouw. deze plannen mogelijk geheel of g;dee!{elijk in de premievrije sector moeten worden uitgevoerd. Wegen en scholen In antwoord op door de k.v.p., de prot.- chr. groep en de p.v.d.a. gestelde vragen met betrekking tot de reconstructie van de Leidseweg tot en met de Veurseweg delen B. en W. mee. dat omtrent de plannen inzake de verbetering van de i-erkeerstraverse Veurseweg - School straat Koningin Julianalaan - Leidseweg de besprekingen op technisch niveau met de provinciale waterstaat en het inge nieursbureau Van Bruggen zijn voltoodi Het is de bedoeling met de provincie nader contact op te nemen. De uitvoe ring van het project zal in drie fasen geschieden, te weten de Veurseweg. van de Leidseweg tot de Zilverfabriek en van een gedeelte van de Bachlaan-Papelaan De volgorde zal nader worden overwo- Tcn aanzien van de parkeerplaatsen wordt meegedeeld, dat die capaciteit in Adegeest thans 71 auto's bedraagt (uit te breiden tot in totaal 322 auto's), in Vliewijk I 20 auto's, Langenhorst 12. Vlietwijk II 32 (uit te breiden tot 68). Oranjewijk 90. sportveldencomplex 60, dorpskern 31, Leidseweg ter hoogte van k. kerk 7, Papelaan 40. Veurseweg ter hoogte van De Gouden Leeuw 50. terwijl in de toekomstige driehoek Oranjekade 30 auto's ruimte zullen kun- vinden. ït is de bedoeling bij de reconstruc- van de Veurseweg, de Schoolstraat, de Koningin Julianalaan en de Leidse weg tot de Zilverfabriek aan beide zijden parkeerstroken te maken ter breedte in 2.25 meter. De vraag of al grond is gereserveerd >or de bouw van een zwembad word! ontkennend beantwoord. Dit is nog in beraad bij de stedebouwkundige adviseur. W. zijn van mening, dat eerst het instructiebad tot stand moet komen dit object nog geen rijksgoed keuring werd verkregen, heeft het wei nig zin meer concrete plannen voor de stichting van een zwembad op te stellen. Ook zijn vragen gesteld met betrekking lot de huisvesting van het onderwijs De in „Adegeest" te bouwen derde openbare lagere school zal in 1963 nog niet gereed zijn, zodat de leerlingen voor wie open baar onderwijs wordt verlangd, op de Parkschool blijven. Het schetsplan voor de bouw van ee: Protestants-christelijke school voor g.l.( is gereed. Voor de bouw van een vierde .k. school voor gJ.o. is grond gereser veerd in het plan „Bijdorp De acht- klassige r.k. u.l.o-school in ..Adegeest" komt in de eerste helft van 1963 gereed. De bouw van de tweede openbare kleu terschool (Prof. Boerhaaveweg) zal nog wel enige tijd od zich laten wachten Met de bouw van een r.k. kleuterschool aan de Curielaan in Vlietwijk zal wel- iicht in 1963 kunnen worden begonnen. Het ziet er naar uit. dat de bouw van de tweede christelijke kleuterschool (Prof, Eykmanhof) od korte termijn mo gelijk zal zijn Middenstand Naar aanleiding van een door de prot.-chr. groep gestelde vraag over de vestiging van winkeliers in de gemeenje gedurende de afgelopen vijf jaren delen B. en W. mee. dat van 1956 af 22 nieuwe vestigingen voorkwamen. 3 verbouwin gen en 14 uitbreidingen. Onder de 22 nieuwe vestigingen waren 4 bestaande on tot winkel verbouwde panden. Veer tien nieuwe vestigingen worden gedre ven door detailhandelaren van elders. Momenteel zijn in aanbouw de wijk winkelcentra in Adegeest" en in ..Vliet wijk II". beide met 9 winkels, terwijl voor de dorpskern bouwvergunningen werden verstrekt voor 5 panden, In be handeling zijn aanvragen voor de bouw van 4 winkelpanden en voor de uitbrei ding van 2 winkelpanden, alle in de dorpskern. Van de 9 thans in ..Adegeest" in aan bouw zijnde winkels zullen er. naar he! zich laat aanzien. 4 door plaatselijke winkeliers worden bezet. Omtrent de uitgifte van de winkels in het winkel complex „Vlietwijk II" zijn nog onvol doende gegevens bekend. Met uitzondering van de gronden be stemd voor openbare of bijzondere ge bouwen en voor woningwetwoningen, zijn de bouwgronden in de plannen Vlietwijk I en II en die van het plan Oranjekade geheel uitgegeven, terwijl in „Adegeest" voor uitgifte nog resteert de grond voor hoogbouw in de noorde lijke hoek van deze wijk. Met betrek king tot Boschgeest worden besprekin gen gevoerd ter voorbereiding van een verantwoorde uitgifte. KATWIJK AAN ZEE Aanbesteding van xvijkgebouw Naar wij vernemen, heeft de kerkvoog dij van de Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee van het ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid bericht ontvangen dat het wijkgebouw aan de EmmastraatBurgersdijkstraat kan wor den aanbesteed. Het ligt in de bedoeling van de kerkvoogdij een aanbesteding te houden onder hervormde aannemers, die daartoe nog persoonlijk worden uitge nodigd. Aangaande de onderaannemer; zij vermeld, dat dezen zich met het ar chitectenbureau Verloop en Van der Meii (van 12 t.m. 15 december) in verbinding kunnen stellen. Kantoorgebouw geopend Gistermiddag werd het kantoorgebouw van de Katwijkse Bouwvereniging aan de Randweg, dat reeds een paar maan den in gebruik is. officieel geopend. De voorzitter, de heer D. F. E. Meerburg, heette de vele genodigden hartelijk wel kom, in het bijzonder burgemeester H. Duiker, de wethouders C van der Plas en H. Haasnoot, gemeentesecretaris J. C. Tieleman en de adjunct-directeur van gemeentewerken, de heer T. Meijvogel. Spreker was verheugd over de totstand koming van dit mooie gebouw. Burgemeester Duiker complimenteerde de bouwvereniging met dit mooie ge bouw. Hij wees op de goede samenwer king tussen de vereniging en de ge meente. Door het jongste en oudste per soneelslid van de bouwvereniging werd een boom geplant voor het gebouw, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Toezegging van beroep In de vacature ds. Offeringa is toezeg ging van beroep uitgebracht op ds. A. Vink van Vriezen veen. Ds, Vink zal met mevrouw vrijdag 14 december een be zoek aan de Gemeente brengen. Na een ontmoeting met de colleges zal er voor de Gemeenteleden gelegenheid zijn met dominee en mevrouw Vink kennis te maken van 7.15 tot 8.15 uur n.m. in de conversatiezaal van het Jeugdhuis. Wildvcrlotlng De Oranjevereniging Katwijk aan Zee hoopt zaterdag 15 december in zaal Haasnoot. Dwarsstraat te Katwijk aan Zee, 's middags van 3—6 en 's avonds van 711 uur. een wildverloting te hou den. De opbrengst is voor de feestelijk heden in 1963. VOORSCHOTEN VOLTOOIING VAN BEGRAAFPLAATS ONDERVINDT VERTRAGING DE ontwikkeling van wandelwegen in de gemeente Voorschoten blijkt gestadig voortgang te vinden. Het wandelpad aan de westzijde van „Adegeest" is in uit voering. terwijl wordt gehoopt dat de verbinding langs de Vliet tussen de Carel Fabritiuslaan en Nicoiaas Maeskade nog in 1963 gereed zal komen. Verder wordt nog gedacht aan een verbinding tussen „Adegeest" en de „Nassauwijk" alsmede aan een verbinding „Boschgeest-Vlietwijk". die parallel zal lopen aan de uitbreiding „Bijdorp". Het tracé van de wandelwegen rondom de nieuwe algemene begraaf plaats is uitgehakt. De totale lengte van de wandelwegen zal 1500 meter bedragen en hiervan is thans 300 meter gereed. Verwacht wordt, dat het gehele project nog voor de zomer van 1964 zal zijn uitgevoerd. dat de krantenverslagen een zo danig karakter dragen, dat aan popula risering van 'dè Voor1 de pers bestemde raadsbesluiten geen behoefte bestaat. De dekkingsmiddelen van de gemeen- Minder vlot gaat het met de inge bruikneming van de begraafplaats. De aanvankelijke uitgesproken verwachtin gen gaven als tijdstip van ingebruikne ming aan januari 1963. Onder het nodige voorbehoud wordt venvacht, dat de in gebruikneming omstreeks april/mei za) kunnen plaats hebben. De oorzaak van deze vertraging moet worden gezocht in het lange uitblijven van de goedkeuring op de bouw van het wettelijk voorge schreven toegangshek. Inmiddels is op dracht tot de bouw gegeven. Burgemeester en wethouders zijn van mening, dat het met de cultuur in Voor schoten niet slecht is gesteld. Gezien hei zeer actieve culturele leven wordt geen behoefte gevoeld aan het instellen van eeh culturele raad. Als voorbeeld wordt genoemd, de onlangs opgerichte Voor- schotense Filmliga. Daarnaast neemt ook de gemeente daadwerkelijk deel aan het culturele leven. Zo is er de jaarlijk se tentoonstelling „Toonschaal" en voorts zijn er de voorstellingen voor d« schooljeugd. B. en W. blijken alleszins tevreden te zijn met de door de pers aan de raads vergaderingen gewijde beschouwingen eD te Voorschoten, met uitzondering vf retributies, bestaan voor 83,3% uit uit keringen uit het gemeentefonds, vooi uit aan de gemeente uitgekeerdr- rijksbelastingen (hoofdsommen grond personele belasting), voor 11.5 uit plaatselijke belastingen en gemeentelijke opcenten op de rijksbelastingen uit winsten van de bedrijv L1SSE Laat gehandicapt kind zichzelf helpen De oudervereniging „Voor het Zorgen kind" hield maandagavond in de „Nach tegaal" een vergadering onder leiding de heer A. A. G. Blom. Er waren niet alleen ouders uit de bollenstreek aanwezig, doch ook uit Roelofarendsveen en omgeving. De voorzitter heette in het bijzonder blemen vai gezin". De klein sn „rijp" kind i in het kinderen moeten wij probe- te maken voor de school. Het zichzelf verstaanbaar kunnen maken, leren lopen, enzovoort. Kleed het kind gezellig aan voor zichzelf en voor het gezin, maar help het niet teveel in alles en verwen het niet. Het kan zelfs nodig zijn hard te zijn. Het kind moet leren de dingen zelf te doen. Het moet worden geoefend in de omgang met an deren, in het juiste gebruik van de spie- dit laatste helpt de step, het driewieiertje en. in overleg met de huis arts. het leren Mevrouw Germeraad wees voorts op de voeding van de kinderen. Zo spoedig mogelijk moet het kind vaste maaltijden nuttigen: kaas, vlees, vis en eieren, maar geen voeding met zetmeel en weinig zoe tigheid om dik worden te voorkomen. Zeer nuttig is de handenarbeid, want het kind moet later in een beschutte werk plaats de kost kunnen verdienen. Het is noodzakelijk dat ouders contact hebben met anderen, daarom is ook een oudervereniging een uitstekend contact middel. De heer Van Grieken hield een plei dooi voor de uitbreiding van het ledental door werfacties. Er kunnen nog veel ders lid worden. De voorzitter sloot zich bij de woorden van de heer Van Grie- On tspanningsmiddag voor bejaarden Maandag werd de eerste ontspannings middag voor bejaarden gehouden, uit gaande van de onlangs opgerichte afdeling van de Ned. Chr. Bond van Bejaarden. Bijstand verleende de afd. Lisse van het C.N.V. Voorzitter E. van 't Voort, sprak »n kort inleidend woord, waarin hij erop ees dat ook de bejaarden behoefte heb ben aan contact met elkaar. Een goede ontspanning kan daartoe uitstekend mee werken De heer J. B. Oosterwelder uit Amsterdam hield de aanwezigen bezig met het voodragen van een verhaal, ge titeld: „Maurits". Men heeft hiervan bij zonder genoten. Voorts werd door de lieer Brouwer, secretaris van de landelijke Chr. Bond van Bejaarden, een propagandistisch woord gesproken. Hij betoogde, dat ook de vraagstukken rondom de oude dag moeten worden gedragen door de zin van het Woord Gods. Dat moet de grondslag zijn en de Chr. Bond van Bejaarden wil de problemen van de ouderen vanuit dat gezichtspunt benaderen. Op deze middag werd een inschrijving gehouden, ter vergadering gaven zich reeds 20 leden op. De leiding van de afd. Lisse is voorlopig bij: mevr. P. Buurman-Onos, Wagenstraat; P. Minnee. Nassaustraat en M. W. van der Wel, p/a bejaardencentrum ..Rust oord". Laatstgenoemde heeft zich bereid verklaard de administratie te verzorgen, In een volgende bijeenkomst hoopt men een voorzitter te kunnen kiezen. "P\E herdenking van het vijftigjarig bestaan van de hervormde meisjes- vereniging op G.G. Lydia, droeg het karakter van een blij huiselijk feest. Het gebouw Rehoboth was vrijwel bezet; er waren nogal wat oud leden aanwezig. De presidente, mevrouw J. Vis-de Rijk, opende en sprak een welkomstwoord, waarin zij met blijdschap de aanwezigheid van de bondspresidente, mevrouw A. A. Streefkerk-Sommer uit Utrecht noem de. Er volgde hierna een bijbelinleiding van M. v. d. Steeg, die naar aanleiding van Hand. 16 14-40 een van de zendingsreizen van de apostel Paulus behandelde en het contact met Lydia, de purperverkoopster. Na een gedicht van J. v. d. Meent en samenzang volgde „Vijftig jaar in vogel vlucht". Een zestal bestuursleden ver zorgde dit Dunt. Meiuffrouw Monsjou was de onderwijzeres, die haar leerlingen al lerlei aardige dingen uit de oude notu lenboeken naarvoren deed brengen Het was een geestig nummer, waarbii duide lijk werd dat het vroeger soms wel heel gemoedelijk toe?:ng De dames kregen een verdiend applaus TV) rrochf Na een gedicht van Gré de Regt sorak de bondsoresidente. mpvrouw Streefkerk, een felieitntiewoord Ze wee® on de ze gen en het voorrecht van dit jubileum. Vijftig jaar, wellicht, ziin er mopders en grootmoeders van de huidige "leden ook od deze vereniging geweest De werk wijze is wel wat veranderd, maar God bleef Dezelfde En God zegt, dat Ziin Woord niet ledig tot Hem wederkeert. Zo kan ook deze vereniging voor velen tot een zegen ziin geween* Er is ook een andere mogelijkheid Mogen allen daar voor bewaard worden In een persoonlijk woord tot de nre- sidente. mevrouw Vis. stond mevrouw Streefkerk stil bii de fiine taak mee te helpen meisies te vormen tot getuigen van Jezus Christus. Namens fcet honds- bestuur werd een boekenbon aangeboden Het gedeelte na de pauze begon ook met toespraken. Ouderling J. Wassenaar vertolkte als oudste kcr- keraadslid de gevoelens van dit col lege. Namens de oud-leden sprak me vrouw De Lange-Mulder. die bii de oprichting lid werd. De heer J. IIou- weling sprak als voorzitter van de J.V. De Heere is onze Banier. Hij bood een boek aan over de kerkge schiedenis. Visserij golf jes UE „Central Electricity Generating Board" in Engeland wil vis gaan kweken. Men heeft ontdekt, dat sommige vissoorten in warm water sneller groeien. Krachtcentrales kunnen niet alle warmte die door de brandstof voor het opwekken van elektrische stroom wordt voortgebracht, gebruiken en de warmte wordt dus niet economisch benut. Maar men wil nu listig gebruik gaan maken van de eigenschap dat vis in warmte sneller groeit. In speciale reservoirs wil men vis kweken, die zal verblijven in tem peraturen van 16 tot 29 graden. Men heeft proeven op dit gebied genomen in Cavendish Dock, Barrow in Furness en men maakte daarbij gebruik van het koelwater van een nabijgelegen centrale. Uit de proeven bleek, dat grote hoeveelheden forel er uitsluitend gedijen. Forellen van een jaar oud en een lengte van ongeveer 10 centimeter waren na een verblijf van-één zomer in het bassin gereed voor consumptie. voldoende mate aan de markt. Er was veel belangstelling voor de door trawlers aangevoerde poontjes. Haring en makreel waren er maar weinig. Vele schepen heb ben zich maar op de tong geworpen. Ook in Breskens is overigens weinig aanvoer. De in de Noord vissende schepen heb ben veel last gehad van het slechte weer. Verscheidene schepen die in het Kanaal hadden gevist, zijn maar naar de Ierse Zee gegaan omdat er in het Kanaal niets viel te bereiken. De overige schepen zijn binnengelopen in Franse havens. Het ziet ernaar uit, dat deze proeven een vérstrekkende betekenis kunnen heb ben, want men zou er de consumptiege woonten op het gebied van vis wel eens drastisch mee kunnen veranderen. Forel wordt nu vrijwel niet gegeten in ons land, maar als men deze vissoort in enorme hoeveelheden kan kweken en ze na een jaar al consumptierijp heeft, wordt dat wel anders. België In september 1962 is in België 3.714.546 kilo visserijprodukten aangevoerd vooi een totale opbrengst van 44.968.560 francs. In vergelijking met dezelfde maand van vorig jaar betekent dit een vermeerde ring van 171.883 kilo of 1.515.036 francs De gemiddelde prijs liep echter terug van 12.27 francs tot 12.11 francs. IJmuiden In IJmuiden is vorige week zo'n beetje om de dag rondvis aangevoerd. Men zou kunnen zeggen, dat het een eerste begin was van een redelijke marktspreiding, maar dit is al zo vaak mislukt, dat we er toch eerst wat meer van moeten zieten voor we kunnen juichen. De schelvis was prijzig en dat gold fei telijk voor alle rondvis. Platvis was in In de haven Het slechte weer had ook in de haven zijn invloed want de SCH 160, UK 46 UK 63 zijn evenals de sleepboot Johanna van de trossen geslagen in dc haring haven. Een sleepboot van Visser bracht de schepen weer op hun plaats. Er was maar weinig schade. Wat cr was De aanvoer in IJmuiden werd verzorgd door honderd vijftien schepen. Er waren 900 kisten schelvis, 2260 wijting, 180 gui en kabeljauw, 20 koolvis, 510 haring, 2000 schol, 100 haai en poon, 240 tarbot en griet, 580 diversen. 1800 stuks kabeljauw. 130.000 kilo tong. De KW 39 Wilhelmina Johanna voerde aan 200 schelvis, 400 wijting, 30 kabel Jauw en gul. 10 koolvis, 165 radio en 9( diversen. De IJM 37 Delft was aan d( markt met 200 schelvis, 485 wijting, 45 kabeljauw en gul. 70 radio en 55 diver sen. Dc IJM 35 Postboy had 160 schelvis. 600 wijting, 20 kabeljauw en gul, 5 kool vis, 70 radio, 60 diversen en 25 stuks ka beljauw. Dertien kotters zijn voor vandaag blij ven liggen. De IJM 26 's-Gravenhage lost vandaag 190 schelvis, 60 makreel, 250 wij ting, 50 kabeljauw en gul, en koolvis, 20 diversen en 100 kleine haring. In Scheveningen was de aanvoer 40 wijting. 30 gul en kabeljauw, 400 schol 350 haring. 14.090 kilo tong. De leidster van de kleine meisjesver- eniging Ora et Labora. mej. B. Gouds waard. kwam ook met een boekenbon. Cees Goedhart bood de gelukwensen aan van de K.V. Samuel, de heer Kortleve sprak namens de diaconie en ten slotte vertolkte mevrouw Klompenburg-v. d Meent de gevoelens van de naaivereni- ging Dorcas" Nadat mevrouw Vis allen dank had ge bracht. verzorgde M. Kardol od de van haar bekende wijze een stukje proza Vermelden we nog: dat de avond ook werd bijgewoond door een van de leden van het eerste bestuur, mevrouw Waar denburg-Gesman. De secretaresse, Jo de Regt. maakte melding van ingekomen fe licitaties. o.a, van de oud-predikanten ds. A. J. Jorissen en ds. A, Breure en uit Ca nada van mevrouw A. Flikweert-v. d. Meent. De M.V. Lydia kan met voldoening op de viering van dit gouden jubileum te rugzien. Kersttvijding In de kapel van de Hooftstraat wordt morgenavond half acht een kerstwijding gehouden, Ds C. Vos uit Gouda zal de meditatie houden. Het koor Jubilate Deo onder leiding van Dirk van Vliet zingt Voorts is er samenzang op het orgel be geleid door de heer H. Wassenaar. U bepaalt onze nioseliikheden Onder deze slagzin is het Leger des Heils in Alphen aan den Rijn begonnen met de huis-aan-huis-colleete ten bate van de kerstfeestvieringen. Wie Leger des Heils zegt, krijgt onwillekeurig, juist nu in de dagen voor Kerst, de gedachte aan de kerstpot. Toch is de opbrengst van deze potten maar klein, althans niet voldoende om in de hoge kosten te voorzien. Het pro gramma vermeldt naast de diners voor bejaarden de uitreiking van kerstpak ketten, het brengen van een aantal bak jes met fruit bij zieken en samenkom sten in de Legerzaal op de kerstdagen, enkele activiteiten, die door het verras sende element zeker hun werk zullen doen. Er zijn nog meer mogelijkheden, die het Leger dit jaar te baat wil nemen om in alle lagen van de bevolking en op zo uitgebreid mogelijke schaal het kerst feest als het feest van Christus' geboor te bekend te maken, maar het hangt van de opbrengst van deze col lecte af, welke van die plannen kunnen worden verwezenlijkt. Daarom deze oproep om de Heilsol daat, die deze week aan uw deur komt. te laten merken, dat u weet, dat u hun werkmogelijkheid bepaalt.. Geef met gulle hand. Wielrenver. .Avanti" heeft al 55 leden De belangstelling voor de splinternieu we ren- en tourclub „Avanti" stijgt nog steeds, aldus voorzitter Wil Vreeswijk gisteravond in zijn welkomstwoord tol de talrijke leden die voor het bijwonen van de eerste ledenvergadering n; hotel Centraal waren gekomen. De h< Vreeswijk kon een aantal van 55 leden melden plus 90 donateurs, die de ver eniging willen steunen. De heer Vrees wijk noemde dit een verheugend schijnsel en het beste bewijs, dat er in Alphen aan den Rijn behoefte bestaai aan een vereniging die de wielersport laat beoefenen. De penningmeester de heer K. Engelen kon reeds een kassaldo van f 1J7 melden. Hoofdpunt van deze agend; vormde de bespreking van het huishou. delijk reglement en de statuten, die arti kelsgewijs werden behandeld en aange- nomen. In de sporlcommissie werden gekozen de heren W. Vreeswijk, J. Wisse en L de Bruin. De kascontrolecommissie wordl gevormd door de heren G. van Geen en W. Wolswijk. Het bestuur vormt de bal lotagecommissie. Besloten werd in fe bruari een propaganda-avond te houden met wedstrijden op de home-trainei Voorts zal een bekende wielrenexperl worden uitgenodigd voor een deskundige uiteenzetting. Tevens is besloten dat de kleuren Avanti rood-wit zullen zijn. De witte shirts zullen worden voorzien van rode ster of een dwarsstreep. Voor de leden die aan wedstrijden deelnemen zullen licenties bij de KNWU worden aangevraagd. Ook wordt een bedankbrief aan het bestuur van de Leidse Ren- Tourclub „Swift-combinatie" gezonden voor die leden, die lid van deze vereni ging zijn. De heer Vreeswijk sprak de hoop uit, dat met Swift sportieve betrek kingen worden aangeknoopt. Getracht zal worden in de zomer var 1963 grasbaanwedstrijden te organiseren op een voetbalterrein. Het parcours zoals dit in de vorige vergadering is besproken xverd goedgekeurd De jubilerende M.V. Lydia. Zit tend: mevrouw A. A. Streefkerk- Sommer, presidente van de Bond van Ned. Herv. M.V.'s op G.G.; mevrouw J. Vis-de Rijk, presi dente; Jo de Regt, secretaresse; Janny Kwakernaak, penning- meesteresse en A. Hesseling, alg. adjuncte. HAZERSWOVDE Burgerlijke stand Geboren: Hendrik A. zn v H Bruinsma en K A Smit. Ondertrouwd: A Moerland, 26 jr en J Hofland. 25 jr: W C Treuren, 21 jr e M J Slegtenhorst. 21 jr; L Bos. 29 ju e D van Aalst, 28 jr. Getrouwd: J Th van Vliet, 26 jr e GAM Ouwerling, 27 jr. Overleden: H S de Vries, 28 jr, echtg v J P van der Neut DE KAAG Jaarvergadering IJsclub Vanavond om half acht houdt de ijs- club „Kagermeer" haar jaarlijkse leden vergadering in restaurant „De Bonte Koe". Naast de jaarverslagen van s« taris en penningmeester vermeldt de agenda bestuursverkiezing en een sprek over de ijsbaan. Dr. Berghuis spreekt in Ter Aar Vrijdag 14 december spreekt voor a.r.-kiesvereniging de voorzitter van a.r.-partij. dr. W. P. Berghuis uit Kam pen. Er is vrij debat. De vergadering is bedoeld voor heel de streek rond Ter Aar. Aanvang 7.30 uur. ZWAMMERDAM Vrouwenvereniging 13 jaar Hoewel vele feestelijkheden wegens het overlijden van Prinses Wilhelmina waren afgelast, meende de vrouwer eniging „Martha" de herdenking haar 13-jarig bestaan te kunnen laten doorgaan. Het was n.l. niet de bedoeling er een feestavond van te maken. De presidente, mevrouw T. Versluis, sprak over de geloofsstrijd van Elia, op uiens leven de titel van het boek Prinses Wilhelmina wel van toepassing is: eenzaam maar niet alleen. In on; Inofsleven lijkt het ook wel, dat we /aam en machteloos staan tegenover de schrikwekkende machten dezer wereld, maar dan klinkt toch weer de stem des Heren: sta op, Ik ben er nog. De avond werd gevuld met declama- We en zang. Het koortje der vereniging zong, met begeleiding van mej. Nel Lan ge veld. De erevoorzitter, ds. C. L. v. d Broeck. die deze avond de leiding had. ■mocht ten slotte constateren dat het werk der vrouwenvereniging nog altijd bijzondere plaats inneemt in de activi teiten van de Hervormde Gemeente Zwammerdam. Toneelavond „De Avondster" Het stuk „Stenen voor brood" wordl woensdag in de Nutszaal door Avondster" opgevoerd. E. J. Dcnissen jubileerde Deze maand is het 1214 jaar geleden dat de heer E. J. Denissen, directeur "v de betonindustrie „Zwammerdam", zich aan dit bedrijf verbond. In hotel Van Haaften werd de jubilaris door kantoon personeel en vertegenwoordigers van 1 fabriekspersoneel van de bedrijven Zwammerdam en Gouda gehuldigd. D? heer A. W. Wagensveld wees er op dat het bedrijf in dc afgelopen 12'z jaar e hoge vlucht heeft genomen. Namens het personeel bood hij een bureaulamp Kerstconcert Vandaag zal de Chr. Gem. Zangver eniging „Zingt den Heer" in de Her vormde kerk een kerstconcert geven on der leiding van Herman F. Kapteijn «il Gouda. Het bijzondere van dit concert is wel dat medewerking wordt verleen-'1 door de bekende en graag gehoorde s praan Dé van Oenen én dat het orge' wordt bespeeld door Herman van Vliet die ook geen onbekende is voor Zwammerdammers. Burgerlijke stand GEBOREN: Francina Cornelia, dr P Verheul en van C. M. van Os, Goud- sestraatweg 147: Carolina Miranda, dr van P. C. Edelman en van M. Bos, Tem- peld-ijk 6; Marianne Johanne Caroline, dr van N. van Dam en van A. van Rijksstraatweg 5. ONDERTROUWD: Jan van der Klein. Rotterdam, en Klasina de Graaf. Molen straat 13. GEHUWD: Arie Schouten. 44 jr, Bode graven, en Willemijntje Helena Bloos, 25 jr. Rijksstraatweg 86: Wilhelmus de Goe de. 23 jr. te Alpnen a. d. Rijn. en Vero nica van der Tier, 28 jr. Oud Bodegraaf- j seweg 63. OVERLEDEN: Elizabeth Blom. 59 jr- e.v. van Van der Breggen. H. Brugstr. 21. Loop der bevolking VERTROKKEN: C. Lammens, e.v. J- Groeneveld, van Oud Bodegraafseweg M naar Bodegraven: G. Jansen, van Oude- weg 55 naar Waterlandkerkje; A. J. M Jansen, e.v. C. J. P. Visser, van Over-1 tocht 21 naar Barnoutswaarder; M. D Stouthart en gezin van Vlietkade 29, naar Woerden; W, H. Schouten-Bloos, Rijks straatweg 86 naar Bodegraven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4