Cf SATON Gekoeld zeewater kan ijs op kotters vervangen RAIFFEISEN-BANK KATWIJK aan ZEE BIJBELLEZING Hollandsche Bank Unie meldt nieuwe groei Sjoukje veilde chrysanten M.V. „Lydia", Oudslioorn bestaat halve eeuw Langdurige bespreking in raad van Hillegom ME UWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 De voordelen van aandelenbezit met beperking van risico: aandelen ÏTereenigd Bezit van 1894- Kinder Brillen IH.-.Vdi'.-H'VP-'fflUJ TEL><763 P0INCE5TR 32 KflTHJK fl ZIE FOTOKURSUS D. KRUYT A.s. maandagavond 8 uur in „Noordzee" Flitsen over Californië door de heer F. A. HASELHOFF. Toegang vrij. Fotohandel D. KRUYT VOORSTRAAT 9 - KATWIJK AAN ZEE VISSERIJGOLFJES T>IJ het Instituut voor Visserijprodukten TNO te IJmuiden is men druk bezig te onderzoeken of er een mogelijkheid bestaat ijs als koelmedium boord te vervangen door gekoeld zeewater. Na veel studie is men in middels al tot de conclusie gekomen, dat het systeem uitstekend zal vol doen voor kotters. De handel heeft er gunstig op gereageerd. Bij de korte en van deze schepen zal een goed produkt worden aangevoerd, terwijl niet onbelangrijke arbeidsbesparing wordt bereikt. Men wil nu tanks gaan installeren (met een capaciteit van ongeveer vierhonderd kisten) aan boord van een trawler. Er zijn hier tal van problemen, zoals de con structie van de tanks, het koelsysteem, de circulatie waarbij geen dode hoeken mogen ontstaan een eventuele vervuiling van pompen en koeler en het mechanische lossen. Avertentie) TROTS GLORIE! Waarom boeit zon modern schip? Waarom doet het je wat? Katwykers zien er traditie in. alsook durf, kundigheid, zeemanschap, inkomen, ondernemerschap en stuwkracht voor iedereen stuwkracht van de TE KOOP WINKELPAND MET WOONHUIS KATWIJK Spreekbeurt Maandagavond spreekt de Leidse evangelist Th. Dikkes in de Uni- over „Het geloof in de onvervulde pro fetie". KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag: hoog water 1.08 u.. 13.31 laag water 9 21 u.. 21.36 uur Maandag: hoog water 2 u.. 14.19 laag water 10.14 u.. 22.28 uur In het kader vgn dit onderzoek, in op dracht van het produktiviteitscentrum. heeft men vele bewaarproeven genomen voorverpakte verse filets. In hoofd zaak is daarbij met schelvis gewerkt. Diverse verpakkingsmaterialen en ver pakkingsmethoden werden getetst. Ge bleken is dat ook de voorbehandeling de filet belangrijk is. De bewaar proeven worden steeds genomen bij on geveer vijf graden Celslus om zodoende indruk te krijgen van de kwaliteits vermindering bij opslag in koelvitrines viswinkels of zelfbedieningszaken Men wil samen met groothandel en de tailhandel praktijkproeven nemen. Men Is ook doorgegaan met het onder zoek naar de mogelijkheid vis zo voor te behandelen dat het produkt In de ver pakking, eventueel met saus. door de consument kan worden gekookt. De kwa liteit van een dergelijk produkt hangt in grote mate af van de wijze waarop vis is voorgestoomd. Bij een te korte voor stoom tijd wordt bij het opwarmen in de verpakking de saus soms te veel ver dund door uittredend visvocht. Een te lange voorstoomtijd resulteert bij lang durige opslag in bevroren opslag in een taai eindprodukL Het jaarverslag vermeldt verder, dat men een onderzoek heeft ingesteld naar de wijze waarop de kwaliteit van bevro ren vis het beste kan worden beoordeeld. Dit is belangrijk om voor eigen onder zoekingen over een goed keuringsschema te beschikken. Het is gebleken dat er be. vroren filets in de handel zijn van bij zonder slechte kwaliteit en ook hiervoor ontbreekt de mogelijkheid van een juiste kwaliteitsbeoordeling. Gebruikmakend van Canadese. Amerikaanse en Skandina- visehe keuringsvoorschriften heeft men een betrekkelijk eenvoudig schema opge steld, waarin de verschillende eigen schappen van het produkt en de meest voorkomende afwijkingen zijn omschre ven en volgens een bepaald systeem kun. nen worden gewaardeerd. Men testte in eigen werkplaats gecon strueerde wrijvingsrookontwikkelaar voor diverse rookprocedé's Mechanisch bleek het apparaat zeer goed te voldoen Vergeleken bij de normale wijze van rookontwikkelen zijn de kosten niet bij zonder hoog. Ook voor de visconservenindustrie heeft men diverse onderzoekingen Op zee De KW 99 Maria Theresia heeft in morgen drie vaten gevangen De KW 54 Dirkje kwam maar tot een mand haring in twee uren vissen. De KW 3 Koraal bank ving in een trekje 25 kantjes haring en wat stripvis. De SCH 61 Janny, die aan de westkust vist. ving in vier trekken 30 kantjes haring. Haring De KW 130 heeft 1 kantje gevangen, de KW 70 6. De andere Katwijkers had- BRANDVERZEKERING van Uw inboedel, woonhuis, zakenpand enz. Assurantiekantoor VAN DER PLAS WYBORGHSTRAAT 7 TELEFOON 2916 KATWIJK AAN ZEE. HET KANTOOR VOOR AL UW VERZEKERINGEN ONDERWERP: Het geloof in de onvervulde profetie Jong geleerd is veel gewonnen Dus met sparen jong begonnen den de volgende resultaten: KW 22 KW 37 3. KW 147 5. KW 7 3. KW 141 KW 40 50. De KW 85 en de KW 110 zijn de visserij opgehouden, en daarna verkocht naar Seheveningen. de KW 167. KW 16 en KW 175 hebben de visserij ge staakt. Wat er was In IJmuiden voerden 54 schepen 180 schelvis. 100 radio, 490 wijting. 100 gul en kabeljauw, 180 koolvis. 1200 schol, 20 haring. 80 haaien en poontjes 80 tarbot. 320 diversen, 210 stuks kabel jauw. 80.000 kilo tong. De IJM 25 Julic Streiff zorgde voor 150 schelvis. 430 wij ting. 60 kabeljauw en gul. 175 koolvis 100 radio, 80 haai. 2Jf poon, 60 stuks kabel- In Seheveningen was de aanvoer 150 wijting, 90 gul en kabeljauw, 400 ijle haring. 400 school. 15.000 kilo tong KATW IJK AAN DEN RIJN Bridgeclub ,.De Brug" De uitslag van de in hotel „De Roskam gespeelde onderlinge drive van de bridge club „De Brug" luidt: 1. de heer en n C den Duik 126 m.p.; 2. D. van der Plas- J. de Jong 119 m.p.; 3. M. van Duij voorde-M. Hermans 118 m.p.; 4 en 5 de heer en mevrouw A de Lange er Visser-C. Duindam 112 m.p.; 6. M. Hage-W. Klos 109 m.p.: 7. mevrouw der Valk-H Booij 106 m.p.; 8. E Leeuwen-A. de Ruiter 104 m.p.; 9 Ravensbergen-J. van der Plas 98 r 10. de heer en mevrouw M. van Anker 76 m.p Kerstconcert Op woensdag 12 december, 's avonds om 8 uur. geeft het Chr. Gemengd Koor onder leiding van de dirigent, de heer B. Siereveld een kerstconcert in de Her vormde kerk. Medewerking verlenen het christelijk meisjes, en kinderkoor, n Janny Godthelp (sopraan). Kees Barn- hoorn (tenor) en Aad van Vliet (orgel) BENTHUIZEN Raadsagcnda De gemeenteraad van Benthuizen komt dinsdag 11 december om 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: vaststelling gemeente begroting 1963; idem bedrag per leerling de lagere scholen; aankoop van strookjes grond aan de Molenstraat en de Van Leeuwcnhoekweg van de fa. Groen en Bregman; vaststelling bezoldi gingsverordening 1962; wijziging veror dening op vleeskeuringsdienst; benoe ming van lid en plaatsvervangend lid van het bestuur der stichting Drinkwa terleiding „De tien gemeenten": uitke ring over 1962 aan het gemeenteperso- neel; intrekking elfde wijziging gemeen tebegroting 1961 en vaststelling vijfde wijziging begroting 1962; vaststelling ver plaatsingskostenverordening ten behoeve van onderwijzers aan openbare en bij zondere scholen en leidsters aan open bare en bijzondere kleuterscholen: ver krijging van drie aandelen in kapitaal van de N.V. Bouwfonds Nederlandsche Gemeenten a f 250: advies van de burge meester inzake de jaarwedden van wethouders; wijziging kindertoelagev ordening; vaststelling gemeentelijke stu- diebudragen regeling. Inentingscampagne Burgemeester J. J. Steenbakker Mo rilyon Loijsen heeft zich tot de bevol king der gemeente gericht met het ver zoek de honden en katten te laten re gistreren, teneinde de inenting tegen hondsdolheid zo vlot mogelijk te doen verlopen. Uiterlijk 14 december moet bij de gemeentesecretarie opgave zijn ge daan. Kort nadien krijgt de eigenaar dan een oproep. De kosten per hond bedragen twee. per kat één gulden. De uit deze administratie ter beschikking komende gegevens, zo is uitdrukkelijk vermeld worden slechts ten behoeve van de volks gezondheid gebruikt. Burgerlijke stand Geboren: Jannie Maria, dr van J. J Dane en J. E. Olie, te Staven isse. KOUDEKERK a. d. RIJN Spreekuur burgemeester Burgemeester Waverijn zal. in plaats van op dinsdag, woensdag 12 december spreekuur houden van 11 tot 12 uur. Dinsdag: 8 uur. O. Raedthuys, Leden vergadering N.C.B.; 7.30 uur, O. Raedt huys. feestavond C.N.V. (opvoering to neelstuk „Als de poorten opengaan") Donderdag: 7.30 uur, C. N. School 'le denverga derim g Vrijdag: 8 uur. O. Raedthuys. Platte landsvrouwen 'lezing dokter J. Kooten over EHBO thuis). (Advertentie) Diverse hartige hapjes tijdens de Feest dagen o.a. SARDELRING, APPETITSIED is het adres ,De Landbouwer" VOORSTRAAT 36 TELEF. 2136 TER AAR Nationale koppel wedstrijd Op de landijsbaan van de Ter Aars® IJsclub werd vrijdagmiddag een natio nale koppelwedstrijd op de schaats ge reden, waarvoor grote belangstelling be stond. ook van de zijde van het publiek Niet minder dan 44 koppels hadden In geschreven voor deze race. De wedstrijd werd verreden in pou les, waarbij steeds 5 koppels tegelijk aan de start kwamen. Wie uit deze poules de meeste punten had verzameld, na melijk 30. kwam in de finale. In dez® finale startten 4 koppels. Na een feil® strijd werd de uitslag: 1. koppel E. van 't OeverG. Maarse; 2. C. VerkerkE Langkruis: 3. Gebr. C. en Th. Borst; 4 S. HeemskerkA. Heemskerk; 5. B KoolmeesA. Ouwens. Tijdens de wedstrijd viel een dichte mist in. waardoor het publiek er weinig Twaalf maal zelfde dividend KATWIJK Vier aanrijdingen Aan de Provjncialeweg, ter hoogte van de Kantineweg, geraakte een op een truck-met-oplegger geladen bulldozer aan het schuiven, waardoor het gevaarte in een tuin van een woning terecht kwam. Een lichtmast fen twee verkeersborden werden vernield. Met behulp van een kraanwagen kon dc bulldozer weer op de oplegger worden geladen. Vermoedelijk was de bulldozer niet deskundig op de wagen geladen en is de wagen te hard door de bocht gereden. Doordat de bestuurder van een bestel auto geen voorrang verleende aan een personenauto, ontstond op de wegkrui- sing DuinstraatParklaan een botsing, waarbij beide voertuigen schade opliepen. De bestuurder van een bakfiets sloes op de Princestraat, zonder op het ver keer te letten plotseling linksaf. Het ge volg was, dat een achter de bakfiets rij- de-4e bestuurder van een scooter, geen gelegenheid had om uit te wijken en tegen de bakfiets reed. Bakfiets en scooter liepen schade op. Aan de Zeeweg wilde de bestuurde) van een personenauto een voor hem rij dende vrachtauto inhalen. Tijdens dc inhaal manoeuvre week de vrachtauto naar links uit, waardoor de motorrijtui gen met elkaar in botsing kwamen. Er ontstond materiële schade. Burgerlijke stand GEBOREN: Albert Willem zn van A L. de Vreugd en P. W. Zwaan; Leenden Jan Jacobus Cornelis zn van L. van Wij nen en T. A Visser: Johanna Maria So phia dr van L. Veerman en E. Wilbrink' Antje Petronella dr van J. van Rijn er J. de Lange. Johannes Petru3 Cornell) zn van J. P. C. de Jong en M. Warns IJbrand zn van A. van Duijvenbode er L. van Rijn: Jacobus Petrus Herbert zr Katwijk, mogen wij U i Open voor Uw pas geboren kinderen een spaar bankboekje: wij geven daarbij een premie van 2.50 en stellen solide spaarbusjes ter beschik king. Laat Uw kinderen van 15 tot 21 jaar deelnemen aan de Jeugdspaarregeling: dit geeft behalve de gewone rente van 3*'«% nog extra 10*'« over de inlagen plus de rente Daartoe behoeft U maar even binnen te lopen Stichting Spaarbank der oemeente Katwijk Kantoon Katwijk aan Zee. Voorstraat 88. «Weeshuis» Bijkantoor Katwijk oan Zee, W dc Zwijgerlaan 59 Bijkantoor Katwijk aan den Rijn. Voormalig Raadhuis. «Rijnstraat) Een charmant lachende Sjoukje Dijk stra stond gisteren in dc overvolle bloemenveiling van Honselersdijk. Z(j trad persoonlijk op als veilingmeester (es). Ze veilde een partij bloemen, die naar haar zijn genoemd: honderd groot- bloemigc chrysanten, rood-brons van kleur, met gouden tegenkant. De op brengst wordt afgedragen aan de Naald- wijkse afdeling van het Prinses Beatrix- Pollofonds! Ook Mies Bouwman zou een pariij bloemen veilen voor Het Dorp. Het waren 75 bossen chrysanten, naar haar genoemd, rood-geel, met vuurkleurig hart Maar Mies kon niet. Reden: over vermoeidheid. Toch werden de ..Mies- Bouman-chrysanten" geveild. Op deze ongewone velling was ook de burgemeester van Naaldwijk aanwezig, de heer D. van Heyst. van W. H. B. Koelewijn en G. J. Meijer Arjen zn van W. L. Sahaap en C. M. dei- Hollander; Nieolaas Jan zn van D. var Duijvenbode en L. T. v. d. Marei; Rein Willem zn van R W. Ouwehand en C Vlieland. ONDERTROUWD: G. Jonker en A. van Duijn; H. Hoek én A. van der Bent; G C„ van Dyijp en J. J. C. Wassenaar: A N. Kool en A. Barnhoorn; J. van Velzer en G. Verdoes; C. Onderwater en D. C Houwaard; IJ. Zuijderduijn en T. A. Vis A. van Schie en M. A. Helling; S. Oppr en G. G. Kreft GETROUWD: P. Geijteman en K. R Varkevisser; C. J. Dubbelaar en A Ouwehand; T. de Moolj en J. C. H Tel- jeus; C. Schaart en L. van der Plas: J van der Plas en C. M. van der Meij: J van der Plas en A. van Duijn: T. vat. der Plas en J. Krijgsman. OVERLEDEN: Martinus Willem Fre- derik de Bolster. 67 jaar. RIJISSBIRG LUXUEUZE PANTOFFELS SCHOENMAGAZIJN CINDERELLA RIJN8BURG Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 1 - 20 - Rijnsburg stelt over het 30 juni afgesloten boekjaar voor de 12de achtereenvol gende maal 12%% dividend voor, betaalbaar 21 december. Het balans totaal is weer flink gestegen tot 1129,1 (vorig jaar 1077,1) miljoen hoewel de soms forse devaluatie wel anders hadden kunnen doen ver wachten. Dit is te danken aan toe neming van de zaken. Het bruto- resultaat beliep 40.8 (39,8) miljoen. Na 24.6 (23,3) min. honoraria en sociale lasten, alsmede 6.9 (7,3) min. onkosten nam het bedrijfs resultaat met 2.000,toe tot J 9.18 min. Hiervan wordt 3,5 min. be stemd voor reserves tegen risico's en belastingen en 1,93 min vooi afschrijving en extra-reserve. De balansposten zijn in miljoenen gul dens: Debet: Kas en staatsbanken 137,9 (180.7), schatkistpapier 117.3 (121.3). banken 258.7 (213,8). wissels 72,4 (47.4). debiteuren 403.9 (388,8), id. tegen accept 9,2 (7.4), id. wegens garanties 43,8 (60,8) effecten 26.1 (17,6), gebouwen 39,5); cre dit: Kapitaal 30 (30), reserve 20 (20), extra-reserve 16.5 (16), geadviseerde Weekend in Alphen I Hervormde meisjesvereniging op G.G. „Lydia" te Oudshoorn bestaat ■*-' vijftig jaar. Vandaag, zaterdag 8 december, morgen en maandag wordt dit gouden jubileum gevierd. In de eerste plaats arriveren vandaag vijftig gasten. In het bondsblad heeft men kennis gegeven van het jubi leum en belangstellende leden weekend naar Alphen te komen. Het genoemde aantal komt uit alle streken van ons land en wordt onderge bracht bij de gemeenteleden, na een ont vangst hedenmiddag in gebouw Reho- both. 's Avonds om half acht is er in hetzelfde gebouw een bijeenkomst, waar ir. J. van Lokhorst uit Woerden zal spre ken over „De Christen en de cultuur". Zondagmiddag staat een bezoek aan de Oudshoornse kerk op het programma, waar de historische ramen worden be zichtigd. 's Avonds zal ds. L. Roetman uit Gouda een preek houden die afgestemd is op dit jubileum. De oud-voorganger ds. A J. Jorissen. die thans jeugdpredi- kant is, w&s helaas verhinderd. Na de kerkdienst gaat men naar de kapel, waar samenzang zal zijn, met medewerking van de tenor Gert Hesse- ling en de gebrs. Rietkerk, trompet. Maandagavond is er in gebouw „Reho- both" nog een bijeenkomst, die meer het karakter draagt van een gewone jaarver, gadering. Van het eerste bestuur van deze meis jesvereniging zijn nog in leven mevrouw Baane en mevrouw Waarlenburg. Eerste oresiden-te was een onderwijzeres, mej De Lange, die na enkele maanden deze functie overdroeg aan nu mevrouw De vereniging werd opgericht met 21 leden, thans zijn er 16 Het aantal is steeds r- '.dom de twintig geweest. De huidige presidente mevrouw J. Vis-De Rijk. geeft reeds veertien jaar leiding. ALPHEN AAN DEN RIJN Benoemingen Onze plaatsgenoot, de heer N. W. de loog. is door het bestuur van het Chris telijk Jongeren Verbond benoemd in de landelijke commissie van C.J.V.-biblio- Hheken. Dr H. Scholfens is benoemd tot hoofd van de inspectie der belastingen te Be verwijk, in de rang van hoofdinspecteur zusterverenigingen uitgenodigd een De naam „Lydia" wijst op de doelstel ling die men mede had: kleding vervaar digen „voor de armen". Van het zelf naaien cn breien komt in deze tijd nief zo heel veel meer en „armen" In de zin van vroeger kent men niet meer. Toch gaat vla de jubilerende vereniging jaar lijks in de Kersttijd een aantal pakjes naar gezinnen, waarvan men meent dat een kledingstuk een welkom geschenk is. schenk is. C.J.V. Jonathan jubileert De C.J.V. Jonathan Ln wijk Hoorn be staat deze maand 35 jaar. Men hield de eerste vergadering onder voorzitterschap de heer G. van Staalduinen, die mo menteel erevoorzitter is. Men kwam bij- de chr. school en al vrij spoedig een studiebibliotheek gevormd. Weldra kwam ook een uiteenbibliotheek tot stand- De in De Hoorn reeds bestaande jon gensclub. die een onderafdeling de club in wijk Centrum, werd, met als leider de heer Jac. Westmaas. derafdeling van Jonathan, en ontving de naam Jonge Garde. De C.J.V. Jona than heeft een zeer belangrijk aandeel gehad in de totstandkoming van het ge bouw Jonathan. Nadat de heer L. C. v. d. Vliet vijf tien jaar lang de beiangen van deze C.J.V.-afdeling had behartigd waar voor hij tien jaar geleden een gouden insigne kreeg opgespeld nam de heer J. Pont de leiding van de vereniging DE gemeenteraad van Hillegom kwam gisteravond in openbare verga dering bijeen. Tot ver na het middernachtelijk uur besprak men de verscheidene voorstellen en de nota van B. en W. over de financiële toe stand van de gemtente. Bij de aanvang herdacht burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, het overlijden van prinses Wil- helmina. Zijn rede werd staande aangehoord, waarna men enkele ogen blikken stilte in acht nam. Met de meeste voorstellen gingen de raadsleden akkoord. Zo krijgt de chris telijke burgerschool medewerking voor de aansohaf van psalmbundels en het beheer van de gemeentelijke avond school wordt per 1 september 1963 over gedragen aan de R.K. technische school St. Paulus. die hier een dagschool heeft De verplaatsingskostenverordening voor gemeente-ambtenaren werd vastgesteld zoals die voor rijksambtenaren geldt en de raad ging In principe akkoord met de aanleg van de ontsluitingsweg tussen de Hoofdstraat en de Van den Endelaan. De kosten f 300.000) komen voor één vierde deel voor rekening van de ge meente en voor drievierde deel voor re kening van die eigenaars, die bij de ontsluiting van dit deel van de gemeen te (behorende bij plan Centrum I) baat hebben. De raad kocht een terrein aar voor de aanleg van de weg Ook kocht men de panden Ambacht straat 43 (ƒ3000) en Kerkstraat 2f 15.000) aan. De bewoner van het laat ste pand. dat in plan Centrum III ligt moet de onderhoudskosten zelf betalen. Over het algemeen ging men akkoord met de voorstellen, die In de nota B. en W. ter opheffing van het tekort (ƒ87.000) op de begroting 1963 w gedaan. Het voorstel om de bijdrage in de kosten van onderhoud van volkstuin tjes te verhogen met 15 cent per weel werd. door de algemene tegenstand in de raad. teruggenomen. B. en W. zullen In de raadsvergadering ter behandeling van de begroting (op 18 december) met voorstellen komen, waarin de suggesties uit de raad ten aanzien van deze nota zUn verwerkt In de krant van maandag zullen wij nog nader op de discussies, die gisteren in de raad werden gevoerd, ingaan. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina A d v H Peters en A Th M Klinkenberg; Ronald T z v A J van Kampen en M van Trigt; Elisa beth A M d v A J Dekker en E M Tiebie. Ondertrouwd: J J Tebbens en A H M dc Groot; G J H Schülte Küpermans en E H J Lips; W J de Groot en A M Brandsma. Getrouwd: B Keijzer en J J Been. Speelgoed voor kinderen Dank zij de financiële medewerking van directies en werknemers van tal plaatselijke bedrijven heeft een groot aantal kinderen, die in kindertehuizen worden verpleegd, weer een prettige St. Nieolaas beleefd door de jaarlijkse Vara-speelgoedactie. Zoals ook in voorgaande jaren, hebben vertegenwoordigers van enkele bedrijven de drie geadopteerde tehuizen bezocht en speelgoed overhandigd. De deputatie bracht eerst een bezoek aan de Patri stichting te Bussum. waar kinderen v den verpleegd die geestelijk en lichame lijk gehandicapt zijn. Vervolgens werd het kindertehuis „De Elshof" te Melden bezocht, waar men ieder jaar iets ui' Alphen ontvangt. Men trof het daar bij zonder, want Sint Nieolaas kwam er juist op bezoek. Ten slotte is een bezoek gebracht aan de Van der Woudenstichting 'te Delft, waar personen van middelbare leeftijd worden verpleegd, die een verstandelijke ontwikkeling van 12—14-jarigen hebben bereikt. Overal heerste grote blijdschap de v-rn'g'ngen die men ontvangen mocht en de deputatie werd hierdoor diep ge troffen. Het besluit is dan ook genomen volgend jaar weer aan de speelgoedactir mee te doen. „Konijnenavond" In het Hervormd verenigingsgebouv aan de Gouwestraat is een „konijnen avond" gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor de vereniging ..Kape' Gouwaluis". Ook deze avond het was de 32ste kan geslaagd worden ge noemd. De bruto-opbreragst van de ko nijnen en verscheidene andere artikelen is 847.35. De heer C. A. Bos fungeerde ook nu weer als afslager. Geen Instuif In verband met het overlijden var- Prinses Wilhelmina zal er vanavond in Nabij geen instuif zijn. Reünie C.J.V.-katnpen in Alphen Het ligt in de bedoeling de reünie van de landelijke C.J.V-kampen te Hulshorsi voor de tweede maal in Alphen te hou den. Een groepje Alphense kampeerders, onder leiding van de heer C. Griffioen heeft zich met de organisatie belast De voorbereidingen zijn in volle gang. De reiinie zal 26 en 27 januari worden ge houden in het wijk- en jeugdcentrum Nabij. Er zi'»i momenteel circa 140 meldingen ontvangen uit alle delen ons land. De meisjes en jongens vai ders zullen bij Alphense gezinnen den ondei'gebracht. seis 3.6 (3.61, id. geaccepteerd 9,2 (7.4), deposito's 496.4 <510.9». rediteuren 509,4 (428.1). gestelde garanties 43.8 (60.8» Er zijn inwendige reserves met het oog op mogelijke koerswijzigingen, die een veiligheidsmarge van 15 tot 50»/. geven. Alle buitenlandse resultaten Maren vóór 31 augustus geheel in guldens ontvangen en alle vrije buitenlandse reserves zijn in guldens overgemaakt. Over de gang van zaken valt het vol gende oo te merken: Nederland: De gang van zaken wat bevredigend, de relaties breidden zich uit: ondanks de kostenstijging ging het resultaat verheugend vooruit. Ned. Antillen: De relaties zijn uitge breid en de resultaten geven voldoening. Suriname: De bijdrage in de generale- resultaten is niet onbelangrijk verhoogd. Argentinië: Ondanks politieke span ningen en devaluatie stegen de werk zaamheden en het resultaat niet onbe langrijk. De verbouwing van het kan toor van zeven verdiepingen te Buenos Aires is voltooid. Brazilië: De kantoren gingen in lands- valuta goed vooruit. De ontvangsten in guldens stemmen, in aanmerking geno men de politieke en economische toe stand alsmede de daling van het geld en aanzienlijke salarisverhogingen tot vol doening. Te Bahia wordt een kantoor gevestigd. Equador: Het kantoor heeft de aan looptijd achter de rug en de vooruitgang is bevredigend. Israël: De resultaten verbeterden zeer behoorlijk. Turkije: De resultaten stemden tot vol doening. Uruguay: De resultaten handhaafden zich op bevredigend peil ondanks sterk gestegen lasten. Venezuela: Omzetten en resultaten ste gen bevredigend. De overzichten betreffende de landen van vestigingen vormen M-eer een goed handboek, en geven o.a. de volgende op merkingen: De toegenomen Nederlandse staats inkomsten hebben "niet geleid tot verla ging van de belastingdruk op het bedrijfs. leven dat de stijgende kostenfactor weet geheel voor eigen rekening moest nemen. Een inkomstenbelasting voor particulip- die hoger kan zijn dan 50«/o is niet verantwoord en remt het persoonlijk ini tiatief ernstig af tot schade van 's lands Niets gaf aanleiding zo grote koers daling op de beurs te verwachten al kwam het einde van de hoogconjunctuur het licht. Deze daling M-erd mede veroorzaakt door gedM'ongen liquidatie op de New Yorkse beurs. Het lijkt vooralsnog on waarschijnlijk daarin de voorbode van een economische crisis te zien. Een con solidatie ln de Nederlandse volkshuis houding behoefde na de opzienbarende groei der produktle overigens niet te wonderen. De ontvangst en omvang der orders zijn over het algemeen bevredi gend. Wellicht zal het nodig zijn het op af remming van de hoogconjunctuur ge richte regeringsbeleid te wijzigen. Niet tijdig vooruitlopen op de conjunctuur verhoudingen bergt het gevaar in zich dat de groei omslaat in een achteruitgang, stellig in het sterk van de buitenwerel/i afhankelijke Nederland. Men moet dui tijdig de bakens verzetten, als de junctuur zich ongunstig zou ontwikkelen. Dan komt tevens voor het eenzijdig op de Euromarkt gerichte Nederlandse han del de bevordering van uitvoer naar ont wikkelingslanden naar voren. Ingrijpende rationalisatie van over heidsvoorschriften zou een aanzienlijke besparing en produktiviteitsverbetering kunnen brengen. Hoewel het Nederlandse bedrijfsleven aan groeikracht verloor, mag men een stijging van fiscale ontvangsten verwach ten. hoewel minder in het oog vallend. HAZERSWOUDE Vogelten toonstelling aan de Rijndijk In het parochiehuis „Scheepjeskerfc", Hazerswoude-Rijndijk, hield de vogel vereniging Koudekerk-Hazerswoude di onderlinge wedstrijden. Ingezonden wa ren 225 vogels. In zijn openingswoord sprak burgemeester Smit van Hazers woude erover dat hoewel het aanvan kelijk niet wns toegestaan bij de wo ningen een volière te bouwen (uit een oogpunt van verantwoord esthetisch aan zien», later door de directeur van ge meentewerken. de heer Noordam, een volière was ontworpen die aan deze be zwaren tegemoet kwam. Van het ontwerp werd in het maandblad van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers een foto geplaatst. Aan het slot van zijn toe spraak verklaarde de burgemeester de tentoonstelling voor geopend. Hierna volgde een rondgang langs de kooien Onder de aanwezigen bevond zich ook burgemeester Waveriln van Koudekerk aan den Rijn. De prijzen werden in de versehillentl' klassen behuald door: Kanaries, eigen kweek- 1 C J Groen, H zemwoude. kampioen wisselbeker en er prijs; 2 en 3 F den Hertog, Koudekerk a; den Rijn: kanaries open klasse; 1 en 2 C di Hertog. Komiek eigen k\ leentebeetu n. Hazersv P A Lam wisselbeker >udekerk aan den Rijn A P den Haas. Hazerswo- kje. 3 C J Groen. Hazers De tentoonstelling is zaterdag geopene IJswedstrUden De Hazerswoudse IJsclub hield gister middag de eerste ijswedstrijden van he' seizoen op de veldijsbaan. Zeventicr deelnemers reden om het kampioenschap van Hazerswoude. De tijden, die op d' 500 m. 1500 m en 3000 m werden ge maakt tverden bij elkaar opgeteld De uitslag luidt: 1 Jac. van Eyk Pw 9 min. 32.2 sec. 'beker en waardebo' van ƒ25); 2. H. Endeveld, 954.5 (waar dobon ƒ15); 3. W. Rijkaart, 9.572 (waar debon 10»; 4. J. K. van der Maas. 10.10-5 waardebon ƒ5).

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6