KOERIERS Hokij zorgde voor rijke doelpuntenoogst: 11-5 Toernooi om kampioenschap Leidse Schaakbond begonnen Auto slipte: twee doden 1 1 NIEUWE LEIDSCHE COURAKT ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 CANADIAN HORSE ARTILLERY GEKLOPT Met zestien doelpunten is het publiek gisteravond in de Houtrusthal bij de ijshockeywedstrijd tussen het Hokij-team en de Royal Canadian Horse Artillery weer ruimschoots aan zjjn trekken gekomen. Overigens werd een schuttersfestijn met een doelpuntenregen verwacht, want het vorige seizoen op 10 januari van dit jaar heeft de Haagse ploeg tegen dezelfde tegenstander de meeste doelpunten van het gehele seizoen gescoord, ter wijl de Hokij-ers ook de meeste doelpunten tegen moes ten toestaan. Het werd toen 137. Zover is het nu niet gekomen, doch met een uitslag van 1115 is genoeg zaam gedemonstreerd, dat de achterhoedes niet al te veel hadden in te bregen en ware het, dat de keepers in minder goede vorm staken, de doelcijfers waren aan beide kanten veel hoger geweest. hem is het te danken, dat de HokU- tocn reen grotere voorsprong kon In de Hokij-defensie klopthet nog steeds niet helemaal en reeds in de 2e min wist de Canadese tegenstander een fout af te straffen (0—1). Drie minuten heeft dé Hokij-achterstand geduurd. Toen maakte Rob Pieterse gelijk na de puck van Adair, die zwaar gehinderd werd, te hebben gekregen. Dezelfde Hagenaar gaf Lzijn team in de 8e min. een voorsprong, nu na voorbereidend werk van Picco en Jannone, de Canadezen, die er steeds beter inkomen. De voorhoede met Adair en Forster draait echter het best. Laatst genoemde was in de volgende minuut prachtig doorgebroken, doch werd zwaar gehinderd. Hij kon de puck nog juist aan Adair geven, die een tikje doorgaf aan de fraai meegekomen Arie Klein en veer moest de Canadese doelman vissen (3—1). Wel werd het even later 32. 3* fdoch nog voor de eerste rust hadden zowel Adair als Forster met een fraaie solo gescoord: 5—2. Als paarden Ook in de tweede helft was het af en toe wat gooi- en smijtwerk, doch de als paarden zwoegende Horse Artillery- ploeg redde het er dikwijls mee. Vooral in deze periode, toen zg de score tot 33 .wist te beperken, zodat de grote pauze met een 85 voorsprong inging. Forster had direct al 62 laten aan tekenen. doch daarna was het voorlopig gedaan met de doelpunten, al waren de Hokij-ers constant voor het vijandige doel te vinden. Er werd daar wel veel geschoten, maar de prijs kwam pas na de 11e min en nog onverwacht, toen Rob Pieterse een solo met een doelpunt be kroonde (7—2). Hierna gingen de gasten zowaar nog in het offensief. Zij liepen tot 74 in en nadat Jannone uit een voorzet van Picco de stand op 84 had gebracht, brachten zij in diezelfde minuut Hog een doelpunt op hun naam: 8—5. Onmogelijke ballen Hulde in de derde periode voor de reserve-doelman van de gasten. Hij heeft in die eerste vijf minuten de meest on mogelijke ballen gekeerd en uitsluitend U VOETBAL „Ned. militaire team tegen België Het Ned. militaire voetbalteam, dat donderdag 13 december in het Diekman- stadion te Enschede een lichtwedstrijd tegen België zal spelen, is voor deze jaarlijkse interland als volgt samenge steld: Doesburg (Sparta); Van Gorp (RBC) en Kemper (PSV); Mul (NAC). Schrij vers (NAC) en Van Ingen (Wageningen) Lefering (Go Ahead). Brink (PSV). See- len (Vitesse). Jaski (Haarlem) en Wery (DWS). Olympische Spelen Wallis-Zitten trekt e 13,5 miljoen uit De Zuldzwltserse gemeente Wallis- Zitten, die zich kandidaat heeft gesteld voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 1968, heeft hiervoor een bedrag van ongeveer 13,5 miljoen gul den uitgetrokken. BASKETBAL Militairen naar Parijs Het Ned. militair basketbalteam, dat van 10 tot 16 december in Parijs zal deel nemen aan een internationaal Shape- toernooi, zal worden gevormd door de volgende spelers: Van Dijk, Franke, El. lemers (Wolves). Heppener, de Bruin. Seppenwolde (Landlust), Aldenberg (DED). Pouw en Erkelens (Argus), Lan- geweg en Van Wijk (Flamingo's). Poll (Monark). Amerikaanse straf voor Nederlandse ondernemingen Een Nederlands zakenman, de heer ;L. C. van Stolk, en de met hein ver- bomden ondernemingen, de N.V. Indus trie- en Handelsonderneming J. Simonis en de N.V. Aviacom. te Rotterdam, zijn voorlopig voor zestig dagen uitgesloten van alle Amerikaanse uitvoervoorrechten op de beschuldiging dat zij Amerikaanse chemicaliën voor de landbouw zonder toestemming van het bureau voor in ternationale handel van het Amerikaan se ministerie van handel naar Cuba zou den hebben verscheept. De heer Van Stolk verklaart dat zijn bedrijven geen rechtstreeks aandeel heb ben gehad in deze levering, die een partij bestrijdingsmiddelen van plantenziekten ter waarde van f 100 000 betrof en slechts een klein deel vormde van een grote aan koop. die onmiddellijk was doorgeleverd aan afnemers in Nederland, en o.a. Grie kenland en Egypte. Een Nederlandse fir ma, die niet verbonden is met zijn onder nemingen. had de betrokken levering ge daan. Het Amerikaanse bureau had hem de naam van die firma gevraagd en dit had hij natuurlijk geweigerd, waarop hij gestraft werd. In strijd met de afspraak had de Amerikaanse consul-generaal het raPPort naar Washington gezonden voor dat contact met hem was gezocht. Hij heeft telegrafisch te Washington gepro testeerd en heeft contact gezocht met de directie exportbevordering en informatie buitenland van het Nederlandse ministe rie van landbouw en visserij. Éénmaal moest hij zwichten, maar het doelpunt was er dan ook naar. Op de vierkante meter goochelde Adair zo voor treffelijk met de puck en juist zo lang. totdat Forster bij hem was gekomen. Met een fraaie omhaal wist deze goalie te verrassen (9—5). Pas 5 min. voor het einde, toen ook de Canadese gasten en kele malen gevaarlijk waren geweest, werd weer gescoord, nu door Adair uit moeilijke positie. Een solo van Forster op de valreep was het slot van de doelpuntenregen: 115. Het Hokij-team heeft van de zes thuis wedstrijden er thans vier gewonnen, één gelijk gespeeld en één verloren en heeft als doelcijfers 40 voor en 20 tegen. Beperkte PTT-dienst op 24 en 31 december Op de maandagen 24 en 31 december zal PTT in het gehele land een be perkte dienst uitvoeren. Op beide dagen zullen alleen die kantoren, waar op zaterdagmorgen spoedzaken kunnen worden afgedaan en zegelverkoop plaatsvindt, geduren de dezelfde morgenuren als op zater dag voor het publiek zijn opengesteld, echter voor alle diensten. De AOW/AWW-uitkeringen, die nor maal van 24 t/m 26 december zouden worden uitbetaald, zullen in het algemeen in de periode van 17 t.'m 21 december betaalbaar worden gesteld.. Omtrent de juiste datum van uitbeta ling zijn op de postinrichtingen nadere inlichtingen te verkrijgen. Er zal op 24 en 31 december uitsluitend een och tendbestelling worden uitgevoerd. De tweede bestelling op die dagen vervalt. Op 23, 25 en 26 december, alsmede op 1 januari 1963, vindt de dienstuitvoering plaats als op zondag. Op 27 en 28 decem ber fungeren de PTT-diensten normaal als op andere werkdagen. Op 22 en 29 december wordt gewerkt als op zater- De nachtposttreinen rijden niet in de nachten van 24/25 t/m 26/27 december, alsmede van 31 december/1 januari en 1/2 januari. Op de dagen, dat normaal wordt ge werkt, zal bij de bestelling, zowel als bij de buslichting en verzending rekening worden gehouden met de te verwachten drukte. Voor wat de telegraaf- en tele foondienst betreft geldt, dat op beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag de dienst wordt uitgevoerd als op zondag. Op 24 en 31 december als op zaterdag. De postchèque- en girodienst zal op 24 31 december uitgezonderd voor spo opdrachten gesloten zijn. ^OALS al eerder is bekendgemaakt, wordt dit jaar het persoonlijk L.S.B.-kampioenschap volgens een geheel nieuw systeem gespeeld. De voorronden van de verschillende klassen worden na elkaar gespeeld, beginnend met de laagste klasse. Men heeft steeds de kans zich voor een hogere klasse te kwalificeren, waardoor iedere deelnemer de theoretische kans heeft tot de hoogste groep door te dringen, waaruit dan de kampioen naar voren komt. Door de grote inschrijving met maar liefst 62 deelne mers is het noodzakelijk gebleken een derde klas aan het toernooi toe te oegen. Deze derde klas zal bestaan uit de verliezers van de partijen, die gister avond werden gespeeld ter opening van het toernooi. Dit waren de volgende partijen: H. Kleiweg (Alphen)P. Wassenaar (Warmond) 10 (regl.); C. van Tol (Leiderdorp)H. C. Lippens (Philidor) 10; J. A. Planjer (Leithen)J. Ver- kuyl (SPW) afg.; C. Sterk (Leiderdorp) P. Goedhart (Leiderdorp) 01: F. v. d. Kaay (Philidor)H. Boelee (Koude, kerk) 10; D. Bonnet (Philidor)B. Overdevest (Leithen 10; P. Wagenaar (Alphen)B. v. d. Reek (Philidor) 01 (regl.); P. C. v. d. Leek (Leiderdorp) L. Barendse (Philidor) 10; G. P. Sluyts (Philidor)—Th. Aussems (Alphen) Va (Sluyts wint na lpiing); drs. A. van Gin? rfcet (Philiddr)A. Webèr (Leithen) 1—Op-E1. Teleng (Leithen)—Th. Rasser (Leiderdofp) 10; C.J. Verbiest (Lei then)E. van Niekerk (Philidor) 1—0; H. G. van Buren (Philidor)A. J. Bo- kern (Philidor) 01; S. Wels (Leider dorp)G. J. van Dissel (Philidor) 10: P.J. Planjer (Leithen)—H. Verberg (Philidor) 1—0; KW. v.d. Willik (Sas- senheimN. Noort (Philidor) 10. De finale van de derde klasse zal dus bestaan uit de heren P. Wassenaar, H. C. Lippens, verliezer Planjer—VerkuyL P. Goedhart. H. Boelee. B. Overdevest P. Wagenaar. L. Barendse, Th. Aussems, A. Weber. Th. Rasser. E. van Niekerk. M G. van Buren. G.J. van Dissel. H. Ver- berg, N. Noort Enkele maanden De winnaars van bovenenoemde par tijen, d.w.z. de heren H. Kleiweg, C. van Tol, winnaar PlanjerVerkuyl, C- Sterk, F. v.d. Kaay. D. Bonnet. B. v.d Reek, P.C. v.d. Leek, G.P. Sluyts. drs. A. van Ginkel. F. Teleng. C.J. Verbiest. A. Bokorn, S. Wels. P.J. Planjer en K. W. v. d. Willik mogen uitkomen in de voorronde van de tweede klasse, bestaande uit acht vierkampen, waar voor reeds zijn geplaatst de deelnemers, aangewezen door de plaatsingscommissie. Dit zijn in groep A: S. Boelsma (Phili dor) en J. Pajcin (Philidor). Groep B; A. v.d. Berg (Philidor) en W. Rosdorff (Philidor). Groep C: A.J. Kohlbeck 'Phillidor) en J. van Harten (Alphen Groep D: Jerry Bey (Leythen) en A. Geyer (Philidor). Groep E: C.H. van den Bosch (Philidor) en W. Binnendijk (RtJnsburg). Groep F: P.J. Piket (LSG) en Th. P. v.d. Berg (Philidor) Groep G: J.P. Bos (Bodegraven) en Y. Hor- tensius (Philidor). Groep H: P.J. Pree- nen (Philidor) en W.D. Wiebes (LSG In elk van deze groepen komen dus nog twee spelers, die zich gisteravond hebben geplaatst. De winnaars van de ze vierkampen zullen zich plaatsen voor de voorronde van de eerste klasse, be staande uit vier vierkampen. De num mers twee zullen spelen om het kam pioenschap tweede klasse. Voor de voorronde van de eerste klas se zijn in de vier vierkampen reeds ge plaatst: Groep A: C.C. Berg (Philidor i en W. Donker (Alphen). Groep B: H.P v.d. Spek (LSG) en Th. Piket (Philidor). Groep C: W. G. Demmendal (LSG) en W.F. Schuss (Philidor). Groep D: A. Smit (Philidor) en mr. ir. J. Westra (LSG). De vier winnaars van de eei-ste klas (voorronde) zullen de nog open plaat sen gaan bezetten van de hoofdklasse De nummers twee komen uit in de fi nale van de eerste klas. Militaire sehermploeg voor Brussel Het Ned. militaire schermteam, dat op 12 december in Brussel tegen het Bel gische militaire team uitkomt, is als volgt samengesteld. Floret: luitenant-kolonel Reep, 2e lui tenant Sauerbier Couvee, sergeant De Wijn en sergeant Mol. Degen: kolonel Van Kregtan, kapitein Handgraaf, korporaal Van Tol en soldaat Godhelp. Sabel: kolonel Meijnderts, kapitein I«os, luitenant Van der Molen en adjudant Jacobs. Voetbal Op 10 januari zal te Bar celona een interlandvoetbalwedstrijd SpanjeFrankrijk worden gespeeld, waarvan de baten ten goede komen aan de slachtoffers van de overstromings ramp in Catalonië, enige maanden ge- Voor de hoofdklasse zijn reeds ge plaatst in groep A: R. A.G. de Graaff (Philidor) en J.C. Kort (LSG). Groep B: M D Etmans (philidor) en R. D. Westra (Philidor). winnaars van deze twee vierkam- pen, tenslotte, plaatsen zich voor de fi nale vierkamp. Deze finale-vierkamp, de zgn. ereklas- zal de LSB-kampioen opleveren. Twee plaatsen van deze vierkamp zijn reeds bezet, nl. door mr. A. de Groot (LSG) en J.J. Piket (Philidor), die in het laatste LSB-kampioenschap de eer ste twee plaatsen bezetten. De wedstrijden worden gespeeld in het clublokaal van de Leiderdorpse Schaakvereniging, het dorpshuis te Lei derdorp, en wel op de vrijdagavonden. •Het toernooi, neemt enkele maanden in beslag., .r' trie K«M(ltktflL Rji. Raketten zullen boven Suriname atmosfeer onderzoeken Raketten en elektronische hulpmidde len op de grond zullen de luchtlagen boven Suriname tot een hoogte van 100 tot 130 km onderzoeken. De hoofddirec teur van het Koninklijk Nederlands Me teorologisch instituut, ir. C. J. Warners vertelde dat in Nederland plannen hier in voorbereiding zijn in overleg met de regering te Paramaribo. De Ne- delandse commissie voor geofysica heeft deze plannen in studie, waarbij geleer- van de rijksuniversiteit te Utrecht het nationale lucht- en ruimtevaartlabo ratorium en het K.N.M.I. betrokken zijn. Men streeft naar samenwerking met de Nasa, de Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart. De raketten moeten na- trumwolken uitstoten, waarvan de vorm veranderingen worden gefotografeerd en de elektronische apparatuur moet me tingen in de ionosfeer verrichten, waar na men de gegevens zal samenvoegen. Amerika verwacht matig jaar Het opinie-onderzoek van de F. W Dodge Corp. onder 209 economen toom aan dat deze in 1963 slechts een matig goed jaar verwachten, tenzij de belas ting verlaagd wordt. Zij verwachten noch een recessie noch een werkelijke opleving, doch in de eerste helft geen veranderingen en in de tweede helft een matig herstel. Zij rekenen op een stijging van het bruto-nationaal produkt met 2 tot 565 miljard, van de consumenten-uit gaven 2,5 7o tot 365, miljard, van de re geringsuitgaven 5.5 tot 124 miljard. Kapitaalfonds der V.N. De economische en financiële commis sie der Verenigde Naties heeft 4 decem ber te New York met 71 stemmen voor en 9 onthoudingen een resolutie aange nomen, waarin zij de Algemene Vergade ring vraagt het mandaat van een bijzon dere commissie voor bestudering van de stichting van een kapitaalontwikkelings fonds der V.N. te verlengen. Deze werd- gesteund door in hoofdzaak Aziatische, Afrikaanse en Latijns-Amerikaanse lan den. Denemarken. Nederland, Noorwe gen, Zweden en Zuid-Slavië waren de enige Europese landen, die voor stemden De Verenigde Staten, Frankrijk, Italië, Groot-Brittannië en andere grote kapi- taalultvoerende landen hebben reeds la ten weten, dat zij niet tot een dergelijk fonds zullen bijdragen, omdat andere in stellingen reeds hetzelfde werk doen. Kewecki Billiton bouwt te Arnhem Op het terrein van de Hollandse Me tallurgische Bedrijven te Arnhem ver rijst een fabriek van tantaai en nio- biumfolies en anoden ten behoeve van de elektronische industrie van de N.V Kawecki Billiton Metaalindustrie, wel ke is opgericht door Billiton en de Amerikaanse Kawecki Chemical Com pany. Deze beslaat 1400 vierkante me ter en komt eind 1962 in gebruik. Op de duur wil men daar de gehele be werking verrichten. Hoewel het nog niet vaststaat, dal Billiton te Delfzijl een aluminiumfa- briek zal vestigen heeft het havenschap besloten het 21 ha metende terrein van Billiton met 1 ha te vergroten voor verlegging van een toegangsweg. Vibamü.: In de eerste drie kwarta len handhaafden zich de resultaten van de groothandel, doordat een omzetstij ging van 3% en grotere efficiency de stijging van lonen en salarissen goed maakte, doch die van de fabriek ble ven achter; hoewel het laatste kwar taal altyd belangrijk is, moet men re kening houden mot 8 (vorig jaar 9) dividend. Op Rijksweg 1 naar Amsterdam is gis teren een ernstig verkeersongeluk ge beurd. dat aan twee personen het leven heeft gekost. Twee personen zijn ernstig gewond. De 46-jarige J. E. van Zanten uit Naarden slipte met zijn auto en schoot door de haag naar de andere rijbaan. De heer Van Zanten werd daarbij uit zijn auto geslingerd. Onmiddellijk stopte een aantal auto's uit beide richtingen om hulp te verlenen. Bij het afremmen is daarbij de auto van de heer J. H. F. Han sen uit Amsterdam eveneens gaan glijden. Deze wagen vloog door hetzelfde gat de haag en ramde vier wagens. Bij deze botsing werden nog drie personen ernstig gewond: de heer Hansen, de heer C. Kamp uit Apeldoorn en de 58-jarige heer P. Klant uit Bussum. Alle slachtof fers werden naar het ziekenhuis in Naar den gebracht Bij aankomst daar bleek de heer Van Zanten reeds te zijn over leden. De heer Klant is korte tijd later overleden; Nieuw-Guinea-raad nu voor snelle overdracht De Nieuw-Guinea-raad heeft volgens Ass. Press 5 december besloten een de legatie naar New York te sturen om de Verenigde Naties te vragen, het land op 1 januari in plaats van 1 mei aan In donesië over te dragen. In de delegatie hebben zitting N. Tanggahma. Eliezer Bonap, E. Poana en Frits Kirihio (niet- lid van de raad). Een woordvoerder gaf de volgende toelichting: „Een versnelde overdracht zou een einde maken aan de toenemen de werkloosheid onder de Papoea's in de steden. Gebleken is dat Untea (het bestuur der V.N.) niet in staat is de leegte te vullen, die ontstaan is door het vertrek van de Nederlanders". De delegatie zal echter aandringen op naleving van het akkoord en in het bij zonder de bepaling dat in 1969 de volks stemming over de toekomst van de Pa poea's moet worden gehouden. De raad hield 5 december haar laatste vergade ring. Vele leden waren teleurgesteld dat de bestuurder, dr. Djalal Abdoh redevoeringen met politieke inslag ver boden had. Het lid Poana eiste dat de Papoea- vlag gehandhaafd zou worden. Markt- en visserijberichten KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 december Groenteveiling: wasp een (per kist) A extra 7.20—910. AI 5.80—9.10, All 4.0O-«.iO. B extra 5 80—6.90. BI 5.30—6.4C kist) 2.10—6.10. witlof II 75—109. spruite All 110—114. All (geschoond) 136. BH 41. sla (per 100 krop) 7—10. knoteetderie (per 100 stuks) 10—36, selderie (per 100 boe) 89. Aanvoer waspeen 36.000 kg. waarvan 14.000 kg voor export en 2000 kg voor de industrie werd verkocht. LEIDEN. 7 december Groenteveiling: appelen 80—93. andijvie 60—71, kroten ge kookt 25. boerenkool 20—33. rode kool 15— 21. prei 5037. spinazie 6070. stoofcla 30, 16.50—23, boerenkool 18—21. uien 12—35. gele kool 11—13. rode kool 12—25. spruiten "9. alles per 100 kg: knolselder!# 4— l 109—125. afw. 79—89. stek 29, uien 5 6 kg: selderij 10 per 12. alles per kg. Personeel gevraagd Gevraagd een meisje v. d. huishouding voor dag of dag en nacht. Kinderhotel, Erasmusweg 3, Noordwijk Voor spoedige indiensttre- aing gevraagd in doktersge. zin met 4 kinderen een op gewekt meisje van positief Chr. beginselen. Voor dag nacht. Praktijkassistente extra hulp aanwezig. Mevr. C Schreuder-Kouwenhoven, Oude Delft 126. Delft. 4 Am. familie vraagt meisje voor lichte werkzaamheden voor de hele dag. Erikson. Witte de Withlaan 15 Oegst- geest. Tel. 52923. Huize Siloam, Merulaweg no. 1. R'dam, tel. 122127 vr. verpleeghulpen en huishou delijke krachten, extern of intern. Schriftelijke of te lefonisch solliciteren Merula. 'weg 1, Rotterdam. 4 H.H. Kappers. Wegens dienstplicht vragen wij per januari een herenkapper. H. v. d. Meer, Hooglandse- kerksteeg 1. 4 Naaisters gevraagd. Wij vragen naaisters en kunnen aank. naaisters plaatsen. Reisgeld wordt vergoed. Aanm. dagelijks van 9.00 17.30 uur en zaterdags 9.00—12.00 uur. Confectie fabriek G. Biesot. Heren gracht 84. 4 In rusthuis Zonneweelde Oranjelaan 2 Oegstgeest wordt wegens teleurstelling gevraagd een zelfstandige hulp in de huishouding. 4 Leerling kraamverzorg sters gevraagd bij het Oran je Groene Kruis Leiden. Inl. Beethovenlaan 161. Tel. no. 26133. 4 Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan begin januari 1963. Inlichtingen Di rectrice Diaconessenhuis. Parklaan 95A, Eindhoven. Wegens huwelijk der te genwoordige gevraagd een Kraamverzorgster of Ver pleeghulp. Prot. Chr. kraam inrichting. Putseplein 26. Rotterdam-25, tel. 71682. Prot. Chr. Verpleeghuis. Statenlaan 12. Bussum. Tel. 0295912119, vraagt enkele aank. of gerout Verpleeg hulpen. Sal. max. 450 p.m bruto. Afhankelijk van leef tijd en ervaring. Soil, aar 4 Wegens huwelijk der te genwoordige gevraagd een kraamverzorgster of ver pleeghulp. Protestants Chr. Kraaminrichting, Putseplein 26. Rotterdam-25. Tel. 71682. 4 Prot. Chr. Verpleeghuis Statenlaan 12 Bussum, tel. 02959-12119. vr. enkele aank. of geroutineerde verpleeg hulpen. Sal. max. 450 p.m. bruto, afhankelijk van leef- Tijd en ervaring. Soil, aan de directrice. 4 Voor spoedige indiensttr. gevr. in doktersgezin met 4 kinderen. een opgewekt meisje van pos. Chr. begin selen voor dag en nacht. Prakt, assistent en extra hulp aanwezig. Mevr. C. Schreuder-Kouwenhoven, O. Delft 126 Delft. Te huur aanaeboden 4 Inwoning aangeboden v. bej. echtpaar of Heer of Dame, algehele verzorging. Stromend water en stookge- legenh. op de kamer. Rond om bos en hei. A. M. Koe dam. tel. (06779)-236. Zeis- weg 25, Elspeet. Te kooo aevraaad BU kunsthandel T. Ooms in- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten. kristal, porselein, Saksische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilder stukken. Haarlemmer straat 98. Leiden. Tel. 26633 4 Verzamelaar vraagt te koop schilderijen uit de Ro mantische School (18e en 19e eeuw). Brieven aan postbus 4078 Rijswijk (Z.H.). 4 Te koop moderne zonnige 3 kamerflat, hoekwoning. Vrij uitzicht. Leeg te aan vaarden. Tel. 18.79.27. Pep- pelweg, Schiebroek. Te koop aangeb. Een kaars op de fles en voor dezelfde prijs, 'n mooie maar tijdelijke aanbieding. Zorg dat u er bij komt' Grote collectie flessen. Koopt: oud glaswerk, karaf fen. koper. tin. zilver, goud. antiek. Levendaal 44. Leiden Dames schoenschaatsen te koop z-g.a.n. maat 37. G. Jungerius. Oegstgeesterweg 68, Rijnsburg. Radio's, bandrecorders, T.V.'s. Grote sortering gebr apparaten, voordelige aan bieding. Alles onder garan tie. o.a. Philips, Erres, Aris- tona, Stuzzi, Grundog, Saja. Harting, Blaupunkt en vele andere merken,. Prima Vespa scooter. Nieuwe Rijn 60. 4 Mah. bicdcrmeierfaut, stoelen en tafels, beieder- meier buffet, fraaie antieke mah. hoekkast, mach. secre taire, antiek kabinet, antieke klokken, w.o. stoeltjesklok_ ken, fraai mah. Frans bank stel. biedermeier bank. Nwe Rijn 60, bij Hooigracht. TeL 22150. Prima 2-pers. ledikant binnenverings matras. Piet Heinlaan 6, Oegstgeest. Tel. 53466 4 Mercedes 190 (benzine) '57 met roldak, radio en veilig heidsriemen. In prima staat. Genegen Engelse sportwagen in te ruilen. Te bevragen tel. 01710-51190. Kerstbomen te koop. Een mooié partij kerstbomen V. 1 tot 4 meter. J. v. d. Sleet, Heerenweg 3, Rijnsburg. Te lefoon 01718-3013. 4 T.V. 43 cm, prachtig beeld z.g.a.n. 250. Tel. 070-725793. 4 Muziekschool Zwaag. Op muziekgebied toonaange vend. Privé- en clublessen voor accordeon, melodica, gi taar, saxofoon. klarinet, trompet, ukelele en slagw. 3 maandelijkse accordeon- testcursus. Instrumenten in bruikleen. Korevaarstr. 5. 2de hands dames-, heren en kinderrijwielen. Alles ge moffeld en onder garantie. Dubbele Buurt 11 Rijnsburg. Telefoon 01718—2961. Uitbreiding vergunningen Deze kunt U verkopen, ver huren: warme en koude kas ook B. Er is nog plaats voor ne kas van 1 april—1 dec. tegen hoge prijs. 3. Elstgeest, Roelofarendsveen. Telefoon 01713-291. Kredieten tot 4.000.- v. aankoop meubelen en won. textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en z. lage aflossingén. Postbus no. 1083 Rotterdam. Te koop moderne zonnige 3 kamerflat, hoekw. vrij uitzicht, leeg te aanvaarden. Telef. 187927, Peppelweg, Schiebroek. H.H. Tuinders. Aangebo- J'een oartii tomaten^!an imate verspenen. Soort: Glorie. Te bevr. bij Kranen burg, Haagweg 232. Wegens ovemcompl. te koop eiken slaapk.-ameubl.. best uit linnenkast 2 stoe len. nachtkastje en bed met toebehoren. Prijs 75.00. Na r te zien Deutzstraat 6. :t?eeri. 4 Renault 4 1955, schuifdak, lak en bekleding zeer goed motorisch prima, van parti culier. 875. Zoeterwoudse- weg 118. Tel. 33135. Diversen •Huwelijksbemiddelingsbur. „Eliëzer", 's-Gravenhage, Maretakstr 26. Tel. 321241. Giro 134140. (Na overma king ƒ5.- volgt inschrijving onder toezending uitgebr. regevens) i Schrijftafels 7.50. bureaus vanf 30,-, kasten, nieuwe 1- en 2-pers. binnenveringsma. trassen halve prijs, tafels, fonteintjes, gootsteenbak, Boiler 40 liter, compl. 40.-. Wsakasten, toilettafel, stoe len 2,1, fauteuils, babycom mode. Pluym, Hoogewoerd. Schuimrubber, schuim- Klastic, kunstleder, plastic i alle maten, complete be kleding, autohoezen, kappen pyama*s, asbakjes, zonne- kleppen, bloemvaasjes, spie gels. kaplak, rubber-matten, sloten. enz_ Autobeklederij v. Kuijk. Morsstraat 46. tel. no. 30552. Hebt u last van rheuma- tische pijnen, bloedarmoede bleekzucht, verval v. krach ten. vermoeidheid en zenuw, zwakte? Versterkingswijn Klingers. Alleenverk. G. C. Bloot en Zn, Kinksteeg 7. C.V. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen. Tel. 487 In sierteelt, en groenteteelt vergunningen. Rijbewijs? Bondsrijschool Hendriks geeft u vlugge veilige en goedkope lessen in de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55. tel. 33623 Het adres voor alle sier teelt verg. is J. van Paridon Jr. De Kokmeeuw, Noord- wijkerhouti Koop betaling bij tekenen. Verkoop na overdracht. Tel 02555-205 Schrijf een briefkaart. Huwelijk. Vraagt vrijbl inl. in gesloten blanco cou vert over bonafide en suc cesvolle huw. bem. aan Alg. Ned. Contactbureau. Postb. 3. Lichtenvoorde. 4 Eerste 10 rijlessen voor f 47.50. In de nieuwe Dau phine. Gedipl. instr. Theo rieles volgens afspraak. Er kende Bondsautorijschool ..IRENE"; Nieuwe Beesten markt 5. Leiden. Tel. 25251. b.g.g. 01729—286. 4 Rooyackers „Könlg" voor kwaliteit, garantie en „König" naaimachines „König" wascombinaties „König" wasmachines „König" centrifuges „König" stofzuigers Leiden, Da- Costastraat 41 Tel. 31324, Alphen a. d. Rijn Toussaintstraat 59. Tel. 3753. Wasmachineverh. „Edy" voor Leiden en omstreken Wasmachine met klok 2.-, centrifuge 1,50 en 1,75. Wasmachine met centrifuge 3.Huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bernhardkade 23. Telefoon 32039. De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren. veranderen en leve ren van elk slot. Haarlem merstraat 23 (bij de Over dekte). tel. 33958 Levering aan Rijk en gemeente. Za terdagmiddag en maandag morgen gesloten. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste mo dellen o.a. Taunus 17 M Opel Rekord, Volkswagen Anglia, Consul. Volkswagen busjes met open dak Garage Werkhoven, Marediik 34a Telefoon 22300—32735. 4 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal De grootste sor tering. De laagste prijzen. De Lichthal, Haarlemmerstr 7.93 to. De Overdekte. >n nieuwe woning? Voor al uw lampen De Licht hal. Gratis plaatsen van lampen boven de f 20. Haar lemmerstraat 293. Duitse. Oostenrijkse en Zwitserse dames en heren. 1465 jaar. wensen corres pondentie met Holland In lichtingen gratis Wereld koerier. Postbus 6057. Rot terdam. tel. 33421. Natuurhaargolving aan huis, permanent vanaf f 12.50. Tel. 32884. Moderne kapsels. 4 Accu, accu, accu, accu Accu, accu, accu, accu, Accu-Service. Groenen, Nieuwe Rijn 106. Leiden. Tel. 01710-23140. 4 12 lesuren voor f 49.— Fonkelnieuw lesmateriaaL Gediplomeerde instructeurs. Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale", Veerstraat 31, Tel. 24600 (na 19 uur). 4 2e keus granito aanrecht- bladen met gootsteen, tegel, bodem en koperen plug. Jac. Arnoldus en Zn. Minnebroe dersgracht 9, Telef. 21510— 24166. 4 Trouwplannen?? Als eer ste in Nederland presenteert „Het gespecialiseerde trouw- autobedrijf" de nieuwste Chryslers. Vr. inL De Jong, Zeemanlaan 12 A. Telefoon 23055. \V 4 Wij verzbrgen -'il uw drukwerk tegen billijke prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa Vulpen service. Haarlemmer, straat 64. Naast Muziekhan del Gé Hofenk. 4 Meubelhandel ..Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten. Wandméubelen naar eigen ontwerp. Mors straat 58. 4 Wasmachines 135..-. Nog enkele dure machines, iets beschadigd 155.— Centri fuges. Fa. Dusoswa, Turf markt 1—3. TeL 24409. 4 Verhuur van nieuwe Inxe automobielen, o.a. Mercedes Opel. Simca, V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedr. Oude Singel 66, Leiden. Tel. no. 34403. 4 Strijkinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijn dijk 34a. Tel. 22675. 4 Word detective! (Be roeps. of bijverdienste). Gratis inlichtingen over schrift, opleiding! Particu liere Recherche, Nwe Bin nenweg 352a, Rotterdam. Tel. 33300. 4 Orgels - Piano's. Grote sortering in mod. nieuwe en bespeelde instrumenten. Prachtige elektr. orgels m. en z. pedaal. Kimball en Lowrey electronische orgels Vraagt vrijbl. geïlï. prijslijst Boot, Orgel- Pianonandel, Bodegraven. Tel 01726-2541 4 Pullman- Auping- en ka pokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prijs bij de Kleine Winst Haarlemmerstraat 51, Leiden. 4 Chr. contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32. Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw. Voor inl. postzegels bijsluiten. 4 Vleessnijmachines, snel wegers. kasregisters, elektr. gehakt- en elektr. koffie molens bij Leeuwenburgh, Goudsesingel 47, Rotterdam Telefoon 13995. 4 Uw hond kerngezond als U dagelijks wat DOG-O- SAN-vitaminen door het eten doet. Let op! Drie bus jes geven recht op een fraaie honden-herkenningspenning met naam. En CAT-O- SAN voor uw poes! 4 Administratie en Belas tingzaken. Kantoor D W. H. Planje. Leidseweg 521. te Voorschoten Tel. no 01710— 24997. 4 Tropische vissen en plan ten. pompen, thermostaten verwarmers. Tubifex, wa- terluis enz. Aquariumhuis Selecta. Oude Herengracht 23. bij de Havenbrug. 4 Bromfietsen. Berini. DKW Sparta, Typhoon, enz. Voor aanschaf en onderhoud. Be taling in overleg. J. Stam. Terweeweg 60. Oegstgeest 12 LESUREN VOOR ƒ49,- Modern lesmateriaaL gediplomeerde instructeurs. Halen en brengen gratis. Theorie-avonden met lichtbeelden. ERKENDE BONDSAUTORIJSCHOOL „DE CENTRALE" Veerstraat 31. Lelden. Tel. 24600 (na 19.00 uur)

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11