fsyq SKODA Minister Beerman opende de politietentoonstelling in Voorschoten Prijsuitreiking na de Rijnsburgse bloemen-vaktentoonstelling Rode kersttulpjes dit jaar erg schaars? ca 1962; nieuwe leidsche courant DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 Vertrouwen belangrijkste pijler Basis voor goede verhouding tussen publiek en politie YV7TL de politie het vertrouwen hebben van de burgerij en dat is naar mijn inzicht de belangrijkste pijler waarop een politic-appa raat moet steunen dan kan dit slechts worden bereikt, wanneer de bur gerij inzicht heeft in de veelomvattende taak die de politie heeft te ver richten, kennis draagt van de wijze waarop zij haar taak uitoefent, en weet welke eisen aan een modern politie-apparaat worden gesteld. Slechts dan zal het mogelijk zijn de basis te leggen voor een goede verstandhou ding tussen publiek en politie." Deze woorden sprak de minister van jus titie, mr. A. C. W. Beerman dinsdagmiddag in de hal van het Cultureel-Cen trum te Voorschoten ter gelegenheid van de officiële opening van de rijks- politietentoonstelling „Raad en Daad". Minister Beerman zei dat het beeld dat men zich van de politieman maakt, nog te zeer vertekend is. Voor de jeugd is hij vaak de boeman, voor volwasse nen de „visser". Dat de politie vóór al les een beschermende taak heeft, zo no dig in ons aller belang de orde hand haaft en optreedt telkens wanneer per soon of goed is aangetast of wordt be dreigd, staat bij velen te zeer op de achtergrond. Ik stel het zeer op prijs gelegenheid te hebben uitdrukking te geven aan mijn waardering voor de wy- ze waarop de politie, soms onder moei lijke omstandigheden en vaak in ge vaarlijke situaties, haar taak moet ver richten. Bij het korps rijkspolitie dat in klei nere gemeenten zijn taak vervult, waar door het veelal niet mogelijk is ter stond op een hogere chef terug te val len, is het juist de lager gegradueerde, die In de regel zelfstandig moet optre den en de verantwoordelijkheid daar voor moet dragen Dit is een aspect, dat vaak over het hoofd wordt gezien. Enerzijds maakt dit de uitoefening van rijkspolitietaak voor de betrokkene niet gemakkelijk, anderzijds kan het de rijkspolitle-ambtenaar voldoening geven, dat hij, met een zodanige zelf standigheid en verantwoordelijk heid bekleed, zijn eervolle taak mag verrichten. Voorbereid i de Sprekende over de verhouding politie jegens de burgerij, zei de mi nister van mening te zijn, dat de over heid zich ten volle bewust is van haar verantwoordelijkheid om slechts poli- fie-ambtenaren beschikbaar te hebben, die zowel theoretisch als mentaal ten volle op hun taak zijn voorbereid. Slechts op deze wijze kan de basis worden gelecht om een goede verhou ding politiepubliek te scheppen. t Aan de opleidingsschool van het korps rijkspolitie wordt al het moge lijke gedaan om de toekomstige rijks- politie-ambtenaar op gepaste wijze te bekwamen voor de hem wachtende taak. Daarbij wordt naast de nodige parate wetskennis en technische kennis bij zondere aandacht besteed aan de vor ming van de toekomstige rijkspolitie ambtenaar, waarbij hij wordt geschoold om op tactische wijze, beleefde en voorkomende wijze het publiek te bejegenen. De opvatting dat het op treden jegens het publiek eerst dan de volmaakte vorm zou hebben ge vonden. als de rijkspolitie-ambtenaar door overtreder hartelijk dank wordt gezegd voor het ontvangen van een proces-verbaal is uiteraard niet juist, maar geeft ondanks de daarin schuilen de overdrijving wel aan, hoe noodzake lijk het is een uitstekende verhouding politie—publiek te verkrijgen. Minister Beerman sprak ten slotte de hoop uit. dat de tentoonstelling vele delen van het land haar voorlich tende taak met succes zal volbrengen dat velen uit de burgerij na een bezoek aan de tentoonstelling niet alleen inzicht in de organisatie en werkwijze van het korps rijkspolitie hebben ont vangen. maar ook waardering genen die geroepen zijn uit te oefenen. die taak Werving Tevoren had de kolonel der rijks politie W. de Gast. een woord van wel kom tot de aanwezigen gesproken. On der hen bevonden zich de secretaris generaal van het ministerie van justitie, mr. J. C. Tenkink, de algemene inspec teur van het korps rijkspolitie, gene raal J. Gerritsen, de procureurs-gene raal fgd, directeuren van politic te Am sterdam en te "s-Gravenhage, mr. H. R. de Zaaijer en mr. D. J. van Gilse, de directeur-generaal, hoofd van de di rectie politie van het ministerie van politie, jhr. mr. F. A. Groenix van Zoe- len, burgemeester L. de Kool, de offi- van justitie, hoofd van het arron dissementsparket te 's-Gravenhage, mr. T. Semeyns de Vries van Doesburgh en de wethouders Dekker en Schrama. Kolonel De Gast ging in op de ver moedelijke redenen van het beneden de verwachting blijven van de wervings resultaten. Jongelieden, die gelet op hun schoolontwikkeling als potentieel ge schikte kandidaten kunnen worden be schouwd, melden zich in onvoldoende mate aan. Wordt het politievak niet interessant gevonden? Zijn de materiële voorzieningen onvoldoende? Is misschien het aanzien van de politie zo laag, dat dit voor velen een beletsel vormt tot het aanvaarden van het politie-ambt? Hij wilde thans niet diepgaand op deze vragen ingaan, maar meende niet temin te moeten constateren, dat de overheid ten aanzien van de materiële positie van de politie-ambtenaar tot belangrijke verbeteringen is overge gaan, daarmede tevens een indicatie ge vend omtrent de hogere waardering voor de politie en de politie-ambtenaar. De materiële verzorging behoeft thans naar sprekers mening voor ve len werkelijk geen beletsel te vor men om een loopbaan bij de politic te volgen. Het kernpunt wordt ge raakt, wanneer de vraag wordt ge steld of het aanzien, de status, wel hoog genoeg staat genoteerd. Kritiek Het publick slaat het politie-ambt in het algemeen niet hoog aan en heeft vaak ernstige kritiek op de politie. Zonder te willen zeggen, dat het op treden van de politie altijd even cor rect is, dient toch worden bedacht, dat het publiek dit ook niet altijd is en door zijn wijze van handelen de politie tot minder gewenst optreden verleidt. Daarom is het zo noodzakelijk, ook ter voorbereiding van een succesvolle wer vingscampagne. dat het publiek een goede systematische voorlichting, onder andere door middel van tentoonstellin gen. wordt gegeven. Kolonel De Gast dankte burgemeester De Kool en in hem het dagelijks be stuur van de gemeente, voor de grote welwillendheid waarmede men de rijks politie is tegemoetgetreden. VOORSCHOTEN Burgerlijke stand Geboren: Martin, z v H A Verkalk, en A Noort, Prof. Lorentzlaan 30; Cor nelia Th M d v L G Disseldorp en A A M van Leeuwen, Lcidseweg 387; Arthur M z v R Zinn en P C A Mocn, Pr Bern- hardlaan 131; Astrid J d v J Verburg en J van Joolingen, Frederik Hendrik laan 28; Hans GzvJM Bouscholte en Th M van Geloven. Veursewcg 181. Ondertrouwd: MAM van Voort, 3-9- 35. Leiden, Doezastraat 19a en A P J Grundeken, 10-8-37, Voorstraat 12; B Ouwehand, 20-1-39, Wijngaardenlaan 117 en G F Andriessen, 7-10-39, Meppel. Prin sengracht 16. Gehuwd: E V Spadon, 13-6-40, Leiden, Brederostraat 26 en E L M van Gent, 22-5-39 Papelaan 112; J J Schaaders, 8-5-35,Pr. Irenclaan 9 en A Lodens, 30-8-37, Pr. Irenelaan 9, toek. adres: Roosendaal, Nieuwe Markt 32b; H Krieken. 14-2-35, Leiden, Marienpoelstr. 37 en M Arentsen. 18-11-38, Nw-Voor- dorpstraat 6. toek. adres: Alphen a. d Rijn, Wilgenlaan 40. Overleden: Haijen. wed v W M A Ruijs 2-1-86. Wassenaar, Zanderi.pad 4; H J van de Pol, 9-7-81, Leidseweg 245. Op de politietentoonstelling in Voorschoten rechts minister Beerman. Foto N. v. d. Horst De tentoonstelling laat o.a. door mid- ;1 van foto's, de politie-ambtenaar zien zijn dagelijks werk: als verkeers regelaar. dienstdoende bij verkeerson gevallen. openbare gebeurtenissen, als ■erbalisant, kortom zijn dagelijkse zor gen. Voorts wordt op suggestieve wijze aangetoond welke gevaren zowel vol- enen als de jeugd bedreigen. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal on getwijfeld een beter begrip voor de taak van de politie kweken. Vermelden wij nog, dat de rijkspoli- tiekapel vóór de opening van de ten toonstelling een bijzonder gewaardeer de muzikale rondgang door het dorp heeft gemaakt. draagvermogen 400 kg laadruimte met neergeklapte achterbank: 150 x 100 x 80 cm geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat supermotor: 1221 cc - 47 pk - 125 km/u Prijs - geheel compleet v.a. f 6475,- SKODA Combi staat altijd vooru klaar ÉlIrtrLïA I een veilige keuze OEALERS: Autobedrijf V. A REYS. Hoge Rijndijk 55. Zoeterwoude. tel. 22381 Automobielbedrijf L C OTTO. Herenweg 21, Noordwijk-B, tel. 2820 VOORSCHOTEN Jaarvergadering van Het Groene Kruis De Voorschotense afdeling van ,,Het Groene Kruis" hield dinsdag in het Ge zondheidscentrum de Jaarvergadering onder voorzitterschap van dokter M. van der Stoel. De secretaris maakte er In zijn verslag over 1961 melding van, dat zowel in de provinciale vereniging „Het Groene Kruis" als in de plaatselijke stichting „Gezondheidszorg" de beleids lijnen worden uitgestippeld en de weg wordt bepaald, waarlangs het werk van de medewerksters (de zusters) dient te verlopen. Het bestuur heeft dan ook de taak van het scheppen van zo gunstig mogelijke voorwaarden waaronder dit werk kan verlopen. In de vergaderingen en in die van Ge zondheidszorg werden diverse punten besproken, die voor het gehele kruis werk van belang zijn, t.w. de bouw van een ruimere wachtkamer, de instelling van een onderzoeklaboratorium, de voor. bereidingen voor een tweede gebouw in Vlietwijk, de eventuele aanstelling van een propagandist voor de ledenwerving, de Instelling van een kleine commissie In samenwerking met het Oranje-Groe- ne Kruis voor uitzending van kinderen naar een vakantieoord en een goedwer- kende entgemeenschap. Het ledental steeg in 1961 met 129 tot 1417. Het werk van de zusters: zij bezoch ten in 1961 (tussen haakjes de cijfers voor 1960) 227 patiënten met in totaal 5599 bezoeken (223-5089), 244 zuigelin gen met 422 bezoeken (230-406), 607 kleuters met 521 bezoeken (506-386), i.v.m. de t.b.c.-bestrijding 86 bezoeken (94), reumabestrijding 307 (214) en kan kerbestrijding 322 (225) bezoeken. Door zuster Benjamins werden bovendien 172 bezoeken gebracht bij ca. 50 kraamvrou wen, terwijl zij als plaatsvervangster van zuster Lamboo aanwezig was bij 8 bevallingen. De penningmeester Het een gunstig geluid horen. Er werd namelijk een voordelig saldo van 1592,33 vermeld. Echter, voor 1963 wordt een tekort ge raamd van 1546, De heer Van der Doe, die als bestuurs- tid aftredend was en zich niet herkies baar stelde, werd bedankt voor het vele werk. In de vacature werd voorzien door het benoemen van de heer Hegen- barth. Na de pauze werden enige films ver toond, waaronder „Revalidatie van be jaarden". FOOR het eerst in de geschiede nis van de Bloemenvaktentoon- stelling Rijnsburg werden de toege kende prijzen in een speciale open bare vergadering uitgereikt. Het is een goede vergadering geworden, dinsdagavond in Vliethof, waarvoor ruime belangstelling bestond. De voorzitter van het organiserende comité, de heer J. Schild, noemde als doel van de bloemenvaktentoonstel- ling: een grotere spreiding van het bloemenassortiment en een betere plantgoedkwaliteit door stimulering van verkoop via plantgoed-selectie kwekers. In dit opzicht heeft de ten toonstelling van dit jaar, zeker vol daan. De directeur van „Flora", de heer T. Kralt, beaamde dat uitbreiding van het sortiment voor de Rijnsburgse handel van groot belang is. Toch moet niet ver geten worden dat voor Rijnsburg de bol- bloemen verreweg het belangrijkste pro- dukt zijn en moeten blijven. Want Rijns- burg's naam is voor de gehele wereld en zeker voor geheel west-Europa verbon den aan de bolbloemen. Geeft deze be kendheid Rijnsburg reeds een voor sprong, ook zijn de Rijnsburgse bedrij ven bij uitstek op de trekkerij ingericht. Voor de tulpentrekkerij achtte de heer Kralt ruime mogelijkheden aanwezig, vooral door de E.E.G. Voor de bolbloe- menexport is voor het seizoen 1962/1963 een totaal contingent van f 3.000.000 aan wezig. Daarin is begrepen een contingent van f 500.000 voor Frankrijk. Ook bui ten de EEG echter mogelijkheden. Er is een overeenkomst afgesloten voor volgend jaar. Vervolgens werden de prijzen uit gereikt. Voorzitter Schild reikte reikte slechts één prijs uit: aan de heer M. C. Verhaar voor de grootste Rijnsburgse inzending. De overige (vele tientallen) prijzen werden uit gereikt door de ere-voorzitter van het tentoonstellingscomité, burge meester Koomans. Er werden vele dankwoorden gespro ken. Voorzitter Schild zette arrangeur Cock Velthuis in het zonnetje en bood hem een platenbon aan. Het tentoonstel lingscomité werd dank gebracht door de heren A. v. d. Meij voor de Rijnsburgse kwekers en G. Borgman namens de Aals inzenders. Tuinbouw en Plantkunde Rijnsburg ALS de voortekenen niet bedriegen, zullen er vóór de Kerstdagen slechts betrekkelijk weinig van de bekende rode kersttulpjes „Brilliant Star" (in Rijnsburg „starretjes" genoemd) op de veiling Flora worden aange voerd. Dat kon althans gedestilleerd worden uit een toespraak, die de heer P. J. Waagmeester, verbonden aan het Tuinbouwconsulentschap Lisse, dinsdag in Vliethof hield op de voorlichtingsmiddag van Tuinbouw en Plantkunde. Het stadia-onderzoek heeft aangetoond, dat de tulpen ongeveer 14 dagen op het normaal geldende tijdschema achter wa ren deze zomer. De oorzaak daarvan is de lage temperatuur in het voorjaar van 1962. Van zeer groot belang is daarom of da schuurbehandcling van de bollen in de afgelopen zomer op de juiste wijze werd uitgevoerd. Hoewel dat voor niet-inge- wijden wellicht wat vreemd lijkt, kan bovendien worden gesteld, dat de ver traging door de hoge grondtemperaturen in dit najaar nog werd versterkt. Stadia-onderzoek De heer Waagmeester gaf aan het be gin van zijn toespraak, getiteld „Ver wachtingen voor het broeiseizoen", een uitvoerig overzicht van het stadia-onder zoek. Daarna zei hij, dat de kweker dit jaar vanwege de bijzonder ongunstige weersomstandigheden in voor. en najaar erg op zijn hoede moet zijn. Het tijdstip van opkuilen moet juist worden gekozen en daarna moet aandacht worden besteed aan grondtemperatuur en neerslaghoe- veelheid. Omdat het blocmbeglnsel zich later ontwikkelt dan normaal moeten de „broeiers" er ook voor zorgen, dat do bollen niet te vroeg worden binnen gehaald, want dan kunnen misoog sten worden verwacht De heer Waagmeester lichtte zijn be toog toe met vele praktijkvoorbeelden. Voordien had de heer P. Hoogeterp. hoofdassistent van het Rijkstuinbouwcon- sulentschap te Lisse, een overzicht ge geven van het aaltjeszick en de bestrjj- dingsmethoden daarvan. De leiding berustte bij de heer J. Schild. Op de lezingen, die werden toe gelicht met behulp van een film en dia's, volgde een uitvoerige bespreking. Voorzitter Schild overhandigt een fraaie klok aan de heer M. C. Verhaar, die van de Rijns burgers de grootste inzending had. Foto N. v. d. Horst. DAMES EN HEREN Pantoffel-muilen SCHOENMAGAZIJN „CINDERELLA" RIJNSBURG RIJNSBURG R.S.C.-nleuwa De strijd voor de fraaie wisselbeker vordert gestaag. In groep I voert thans W. Binnendijk de lijst aan, maar M. J. Goudriaan zit hem met 6 punten uit 6 partijen dicht op de hielen. De volledige uitslagen: Groep I: D. SchoneveldA. Ravens- bergen xx; L. J. GoudriaanD. v. d Vijver xx: M. J. GoudriaanW. Bin nendijk 10: M. J. GoudriaanJac. P. Noort 10; W. BinnendijkL. J. Gou driaan 1—0; W. Binnendijk—J. Schone veld 10. Groep II: J. v. d. SchrierG Slinger land ViM. v. d. MeyG. van - mond 10; H. de Mooydrs. J. Timmers xx; Fr. HeemskerkH. de Mooy 01 G. van Egmond—M. v. d. Mey 0—1. De prijzen Getuigschrift van verdienste: L. A. Hoek, Den Haag: voor chrysan ten Western Queen, Harmony en Leo: W. Serton Vleuten: voor chrysant „Ser- ton's Sybil". Prijzen gehele inzendingen: Gouden medaille met lof van de jury: groep anjers en fresia: M. C. van Stave ren, Aalsmeer; groep anjers: Hilverda Co., Aals- Gouden medaille: groep chrysanten: Straathof, R'aveen; groep nerine: S. de Goede, Eist; groep gerbera: Goosen, Aalsmeer; groep anjers, rozen, potplanten: Werma Eveleens, Aalsmeer; groep chrysanten en anjers: Borgman, Aalsmee'r; groep chrysanten: L. A. Hoek, Den Haag. Kleine gouden medaille: groep chry santen: Spaargaren. Aalsmeer; groep anjers: M. Verhaar, Rijnsburg; groep le lies: A. Vletter, Rijnsburg; groep rozen: G. Verbeek, Aalsmeer. Verguld zilveren medaille: groep anjers: W. Maarse, Aalsmeer; groep anjers: Lek Zn, Nieuwveen; groep geprepareerde bloemen: C. de Ko ning, Rijnsburg; groep tuinaanleg: J. van Rootselaar, Rijnsburg; groep cactussen en vetplanten: N. J. van Os, Voorscho ten: groep chrysanten: H. Koene. Naald- Zilveren medaille: groep chrysanten: P. J. van Rijn, War- Prijsvragen Vaas geplozen halfgrote chrysanten: IA: „Yellow Wales", Holstein, Voorburg; IB: „Yellow Wales", D. Kralt, Rijnsburg; 2: „Mayford crimson", G. v. Delft, Rijns burg. Vaas troschrysanten: IA: „White Ane mone", G. v. Delft, Rijnsburg: IA: „Golden Glint", Lubbe, Oegstgeest; IB: „India napolis", L. B. de Mooy, Rijnsburg; 1B: „Memento", G. v. Delft, Rijnsburg; 1B> „Joseph", P. Kralt, Rijnsburg; IB: „Re becca", J. Heemskerk. Rijnsburg; 2: .Luyona", G. v. Delft, Rijnsburg; 2: „Sy bil", Holstein, Voorburg; 2: „Chocod", Joh. Jungerius, Rijnsburg; 2: „Red Pe trol", H. Kralt, Rijnsburg. Vaas Amerikaanse anjers: Rood: IA: „William Sim", C. M. Zon neveld, Voorhout; IA: „Scania", G. v. d. Haak, Rijnsburg; 1B: „Wilüam Sim", J. P. v. d. Berg. Voorhout; IB: „William Sim", G. v. Delft, Rijnsburg; 2: ..William Sim", H. Imthorn, Valkenburg; 2: „Carry Sim", P. Hogewoning. Rijnsburg. wit: IA: „White Sim", H. Imthorn, Valkenburg; 2: „White Derby Sim", proeftuin Rijnsburg; 2: „White Sim", ge broeders Van Egmond, Rijnsburg. rose: IA: „Crowley Sim", v. d. Berg, Voorhout; IA: „Rose Sim", A. v. d. Meij, Rijnsburg; IA: „Rose Sim", C. Paauw, Rijnsburg; IB: „Rose Sim", gebr. Van Egmond, Rijnsburg; IB: „Rose Sim", P. van Klaveren, Rijnsburg. overige kleuren: IA: „Dusty Sim", G. v. Delft, Rijnsburg; IA: „Shocking Pink", J. W, v. d. Zalm. Voorhout; IA: ..Carry Sim", gebr. Van Egmond, Rijnsburg; IA: „G. J. Sim", J. W. v. d. Zalm, Voorhout; IA: „Carry Sim", C. Paauw, Rijnsburg; IB: ..Princess Ann", G. v. Egmond, Rijns burg: IB: „Carry Sim", D. de Koning, Rijnsburg; 2: „G. J. Sim", A. v. d. Meij, Rijnsburg; 2: „Florida", gebr. Wiesmeijer, Rijnsburg; 2: „Shocking Pink", P. van Klaveren, Rijnsburg; 2: „Florida", D. do Koning, Rijnsburg; 2: „Princess Ann', .H. P. van Klaveren, Rijnsburg; 2: „Bella Sim", H. Imthorn, Valkenburg. Rozen: IA: „Duisberg", Noordhoek, Aalsmeer: 1B: „Pink Chiffon". Noord- hoek, Aalsmeer;,2: „Roselandia", Noord- hoek, Aalsmeer. Diversen: IA: Gerbera. A. Vletter, Rijnsburg; 1B: Gerbera, Nic. v. d. Haak, Rijnsburg: 2: Gerbera, gebr. Wiesch- meijer, Rijnsburg; IA: Anemonen, J. Boogaards, Rijnsburg; 1B: Anemonen, J. Kromhout, Rijnsburg; 2: Anemonen, P. Perfors, Oegstgeest; IA: Fresia (Gol den Yellow), A. v. d. Meij, Rijnsburg; 1B: Fresia (Golden Yellow), D. de Mooy, Rijnsburg: 1B: Fresia (geel). J. Bo- gaards. Rijnsburg: 2: Fresia (geel), A. v. d. Nagel, Valkenburg; 1B: Nerine, W. Zandbergen. Oegstgeest: 2: Nerine. J. Wagenaar. Rijnsburg; IA: Lelies (White Superior), gebr. Den Heijer, Rijnsburg; 2: Iris (White Perfection), J. Breedijk, Warmond. Agrarische bedrjjfsbond De Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond vergadert morgenavond in het Geref. Jeugdhuis. De heer D. van Zuilen zal spreken over de c.a.o. in de bollenstreek VOORSCHOTEN Ledental ijsclub verdubbeld De ijsclub „Voorschoten" hield gister avond in café Olsthoorn aan de Molen laan onder voorzitterschap van de heer A. Verseput de jaarvergadering. Laatst genoemde deelde in zijn overzicht onder meer mede, dat het aantal gezinslidmaat schappen steeg van 560 in 1961 tot 1100 in 1962, Deze grote toeneming van het aantal lidmaatschappen is een bewijs te meer, dat de ijsclub in Voorschoten be staansrecht heeft. De ijsdagen vielen in het seizoen 1961/62 op een gunstig tijd stip, namelijk rondom Kerstfeest. Voor zitter Verseput gewaagde voorts van de verreden kampioenschappen en van de succesvolle afvalwedstrijden. Betreurd werd het gemis aan voldoende publieke belangstelling. Wat de plannen voor het komende sei zoen betreft: de kampioenschappen van Voorschoten zullen (ijs dienende) weer worden verreden, evenals de afvalwed strijden, zij het, dat deze laatste in een ZOETERWOUOE Grond voor dertig koophuizen De gemeenteraad van Zoeterwoude vergaderde gisteravond. Burgemeester J. A. Detmers herdacht het overlijden van prinses Wilhelmina en op zijn voorstel werd besloten de Koninklijke familie een rouwbeklag te zenden. Na een uit voerige discussie ging de raad akkoord met een grondtransactic met de heer J. Kroese te Amsterdam. Deze zal 30 wo ningen in de vrije sector bouwen op een terrein aan de Hoge Rijndijk. De woniD- gen gaan f 23.000 kosten en 8 ervaD zijn bestemd voor verkoop aan ingeze- Er werd ook weer langdurig gespro ken over subsidiëring van het gods dienstonderwijs op bijzondere scholen Ook nu adviseerden B. en W. de raad afwijzend op het verzoek te beschikken maar dit voorstel werd na stemming verworpen. De zaak werd aangehouden tot een volgende vergadering. De jaarwedde der wethouders werd vastgesteld op f 2500 Enige susidieverzoeken werden inge willigd. waaronder dat voor de restau ratie van de molen ..Zelden van Passé" de kosten waren hoger dan aanvanke lijk was geraamd. De begrotingen 1963 werden aangebo- den. De voorzitter deelde hierbij mede, dat het tekort op de gemeentebegroting Op is gevorderd. SdSSF.NHF.lM Open het Dorp De leden van de N.C.V.B. te Sassen- heim zullen binnenkort gelegenheid krij gen mee te werken aan de actie Open het Dorp. Ieder lid krijgt vijf broches thuis bezorgd, die voor f 1,50 per stuk kunnen worden verkocht, VOORHOUT Geslaagd Onze plaatsgenote Henny Bol slaagde te Haarlem voor het diploma costumière. Zij ontving haar opleiding bij mejuf frouw P. van de Geer, alhier. andere vorm zullen worden gehouden. Ook aan kunstrijden zal aandacht wor den besteed. Het bestuur overweegt om, indien het ijs onverhoopt verstek mocht laten gaan, voor de leden gelegenheid te scheppen per autobus naar Amsterdam te gaan om daar op de kunstijsbaan „Jaap Eden" de schaatssport te beoefenen. Niet temin wordt gehoopt, dat het weer ertoe zal medewerken, dat de Voorschotense baan dit seizoen intensief kan worden gebruikt. Penningmeester J. H. Schoonbeek on derstreepte met de door hem verstrekte cijfers, dat de ijsclub een welvarende ver eniging is. Het batig saldo over het sei zoen 1961/62 bedraagt f 2975.94 (vorig seizoen f 1888,95). De begroting voor het seizoen 1962.63 voorziet in een batig saldo van f 280 Het jaarverslag maakte melding van een goede deelneming aan de kampioen schappen van Voorschoten en aan de af valwedstrijden. De organisatie is uitste kend geweest. Dat de verreden wedstrij den geen winnaars onder de leden van de vereniging hebben opgeleverd valt te betreuren. Tot lid van de kascommissie werden benoemd de heren Van Egmond, Stolker, Lekkerkerker en Nasveld (reserve). De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden (Verseput, Jongeneel en Niersraan) werden allen herkozen. De verkiezing van de voorzitter leverdé geen moeilijkheden op. De heer Van Aken maakte zich tot tolk van de aan wezigen door de aftredende voorzitter lof toe te zwaaien voor diens vele en zeer gewaardeerde verrichtingen ln het be lang van de vereniging. Hij stelde voor de heer Verseput, zijnde de aangewezen voorzitter voor de komende zittingspe riode, bij acclamatie te herkiezen, een voorstel, dat aller instemming had. De aldus herbenoemde voorzitter zegde op zijn beurt toe alle krachten te zullen in spannen. om de vereniging nog groter te maken- Herdenkingsdienst In verband met het overlijden van prinses Wilhelmina zal vrijdagavond in de dorpskerk een herdenkingsdienst wor den gehouden, uitgaande van de Gere formeerde Kerk en van de Hervormde Gemeente. Predikator zal zijn ds. W. G. Meijering en liturg ds. K. Smit. De dienst vangt om half negen aan. m Geeft practische geschenken Grote sortering 'n LUXE LEDERWAREN SCHOOL-, AKTE- en BOODSCHAPTASSEN PANTOFFELS BONTLAARSJES, enz. Schoen hendel Schooneveldt Zn Schoolstraat 23 - Tel. 2628 VOORSCHOTEN Opgericht 1899.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5