JT90 CHEPEH CHEFFIN VERKOOPSTER GOEMAAT N/EUWSuitdeSLEUmSTAD Crediteuren zouden meer dan 35 pet verlangen Sow jets gaan door met de kernproeven NIEUWE LELDSCHE COURANT 8 MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 Sinterklaas was bij „De Vijf Hoven" De jeugd der speeltuinvereniging De Vfjf Hoven heeft zaterdagmiddag in de door Royal McBee geschikbaar gestelde recreatiezaal, het Sinterklaasfeest ge vierd. Voorzitter D. H. v. d. Ham heette de ruim 500 kinderen en afvaardigingen van de besturen van de N.U.S.O., Leidse Bond van speeltuinverenigingen en de zuster vereniging Zuid-West, welkom De Leidse Sleuteltjes o.l.v de heer Franke lieten de kinderen genieten van kinderliedjes, welke op voortreffelijke wijze werden gezongen. Verder deden de goochelaar Amarco en de clown Pipo de kinderen schateren van het lachen. In de pauze werden alle kinderen ge trakteerd op limonade, aangeboden door de directie van Royal McBee. Omstreeks 4 uur arriveerden St. Nicolaas en zijn knechten en met overgave werd de hoge gast door de kinderen, met begeleiding van de Leidse Sleuteltjes, toegezongen. Eén klacht had de Sint: het verdroot hem dat veel kinderen de plantsoenen als speelplaats gebruikten. Voor enkele kinderen braken toen spannende ogen blikjes aan. doordat ze bij Sinterklaas werden geroepen. De dames De Boer en Oppelaar werden door de Sint niet vergeten, zij mochten voor de medewerking welke zij verleen den een surprise ontvangen. Ook de heer Boeff, voorzitter van de personeelsver eniging Royal McBee, en de portiers werden bedacht. Onder luid gezang werd St. Nicolaas door de kinderen uitgeleide gedaan Daarna werd het programma voortgezet door Amarco en Pipo. Na afloop van dit geslaagde feest ont vingen alle kinderen een traktatie. LEZERS SCHRIJVEN ONS: Bushaltes in Zuidwest Het is alweer een week geleden dat de Eltax het gewijzigde traject van de bus- verbinding Station-Garenmarkt via de Sweelincklaan en de Vijf Meilaan ging Met deze wijziging is aan de bewoners van de zgn. toonkunstenaarsbuurt (Va- leriusstraat e.o.) en de componistenwijk (Eduard van Beinumstraat e.o.) een goede service verleend. Vooral de i we halteplaatsen in het verlengde de Obrechtstraat, met name op de hoek van de Van Blankenburgstraat en de Vijf Meilaan, voorzien werkelijk in een be- Lezers, die zoals ondergetekende, heb ben ondervonden dat in de nieuwe stads wijk Zuid-West alles uit de eerste hand komt, weten dat de grote en open ru ten tussen de bebouwing ter plaatse toe bijdragen, dat dit impliceert de goede en slechte weersomstandigheden. Om het nu maar ineens te zeggen: bij slecht weer vinden de buspassagiers bij de nieuwe halteplaatsen, reeds eerder genoemd, geen enkele beschutting. In deze tijd, nu er stapels verlang lijstjes worden geschreven, kan deze wens er nog wel bij: een tegen regen wind beschutte halteplaats. Valeriussstraat 9 T. BRUIN RIJNSBURG Prijzen verloting „Ko.Plu.Ko." prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs prijs 1226 2804 2317 702 2375 2550 2338 1564 Kamercentrale A.R. In een zaterdag gehouden vergadering heeft de kamercentrale van de A.R. in Leiden met meerderheid van stemmen verworpen artikel 11 van het concept- program van aktie van de centrale com- ie, waarin economische medezeg genschap voor arbeiders en uitvoering m p.b.o. bij de wet wordt bepleit. Ook keurde de kamercentrale elke mo gelijke verlenging van de leerplicht af. P. v. d. Kwaak Nzn na 6 uur Tulpenstraat 46 - Rijnsburg cunde: W Henthorn te Leiden (cum aude): voor het doet. ex. westerse so ciologie: de heer H E Ruitenberg te Den laag: voor het doet. ex. klass letteren: de heer F G W Schouten te Den Haag. Kaasprijzen zijn niet veranderd (Van een medewerker) De Leeuwardense kaasbeurs no teerde vorige week voor alle kaas weer onveranderd. De handel werd redelijk genoemd. De binnenlandse afzet en ook de export is niet onbe vredigend. De produktie blijft zeer hoog. wat samen met de VIB-voor- raden een sterke rem vormt op een mogelijke prijsstijging, in elk geval van volvette kaas. Vrijdag werden wel pogingen aangewend om tot een betere prijsverhouding van volvette en 40 kaas te komen door optrekken van de prijs van de Goudse. De po gingen slaagden echter niet. In de week tot 10 nov. werd 3454 ton kaas geproduceerd, wat ca. 500 ton of 17 pet meer is dan vorig jaar. Deze stijging was vooral het gevolg van een aanzienlijk gestegen produktie van volvette kaas In de week tot 10 nov. leverden houders ca. 8 pet meer melk af dan vorig jaar. De boterproduktie was in die week 16 pet hoger De toeslag op de uitvoer van boter naar Engeland werd verlaagd tot 38 cent per kg, terwijl de toeslag op uitvoer naar Intalië onveranderd bleef op 1,45 per kg. De produktie van verse boter is t makkelijk te plaatsen. Hier en daar bet aanbod van verse boter zelfs krap. De 1366 ton worden gemakkelijk opge nomen door de binnenlandse tie en de export De koelhuisvoorraden minderen slechts langzaam. Per 10 nov. was nog 26 miljoen kg ingeleverde boter aanwezig, wat ca. 57 pet meer is dan vorig jaar. In de week van 410 nov. vermin derden de VTB-voorraden met ca. 600 Produkfciecijfers (CBS) Kaas In tons volvet 40+ Boter 4—10 nov. 1962 1) 2342 1102 G—11 nov. 1961 1902 1042 1) Voorlopige cijfers. HILLEGOM Beroepen De Chr. Geref. kerk te Hillegom heeft een beroep uitgebracht op ds. A. J. Ottei te St. Jansklooster- Eervolle benoeming De heer P. H. H. van der Plas, chef van de afdeling Interne Zaken en Regi stratuur ter secretarie te Hillegom, is benoemd tot hoofd van de afdeling Archief en Docunmentatie bij de Euratom afdeling van de E.E.G. te Brussel. In 1959 werd de heer Van der Plas belas' met de reorganisatie van de registratuur voor het eiland Aruba. Geen spreekuur De burgemeester van Hillegom is ver hinderd woensdag spreekuur te houden. Intervam tevreden Intervam is niet ontevreden, en de winst over 1962 zal niet belangrijk af wijken van die van 1961. De binnen landse omzet steeg weder, de buiten- landse nam enigermate af. Nieuw-Gui- nea is als arbeidsterrein voorgoed weg gevallen. De afgesloten werken hebben tot 1 oktober bevredigend gelopen, en de directie vertrouwt op een gunstig eindresultaat. Hoewel het regeringsbe leid verkrijging van bouwopdrachten niet eenvoudig maakt is de orderportefeuille bevredigend gevuld. De industriële wo ningbouw werkt bevredigend en de VAM-woningen voldoen goed. Utrecht heeft er weer bijbesteld. .Academische examens AMSTERDAM. Gem. Uni. Gei Markt- en visserij berichten Visserij SCHEVENINGEN. 26 nover erij Vooral in Scheveningen minder verse liaring 248—7240. SCH SCH 52—6190 en ringen per ke: 3.39—3.71 ilelschol 19—23. kl :rs: SCH 6—15.410. SCH -14.510, SCH 21—12.525, SCH 305—14.350. Note- gr tong 4.30—4.59. gnn tong ong 2.50—2.74, tong I 2.4y- 26. tarbot I 3.60—3.80. II 2.30—2.75, 1. «hol 30—35, wijting dicht 9.40— i kg: gr kabeljauw ree haring 29—35 80, UK 149—" mber 1530, DH 125 _J- "Hg 4850. KW 38—6860. KW 161 L 12—2810. PK IJMUIDEN. 26 ïn: DH 79—972( 160. KW 198—8070. KW 128—4830. KW lÖÖ 6090. KW 4550. KW 5850. KW 10—3890, KW 17 200. KW 77—5730. KW 158—4460. KW '.08— 4110. KW 26—4030. KW 69—3550. KW 59- 4360. KW 64—4640. KW 17—3590. KW 184— 2650. KW 33—6680. KW 29—6180. KW 180— 3S50. KW 98—5880. KW 116—3800. KW 164— 6730. KW 194—4830. KW 137—4340. KW 30— 5660. KW 93—639. KW 34—5970, KW 117/145 —4530. KW 1331670. KW 79—1700. KW T3— "300. KW 1651430. KW 63—3040. KW 96— 30—4750. IJM 64—3731 100. IJM 63—4500. IJM 204- 1460. IJl IJM 55—3650. MO Markten BARNEVELD. 26 november Vette kal- erenmarkt. Aanvoer 7% stuks - - - 'oteringen (in guld. kwalitc handel vlug -- topkwa- -2.90., 2( 2.10—2.25 •raanbeun 4554. schokker ROTTERDAM, 26 i Rotterdam. Zo tot 28 25 af. ha 26 af. rogge, vol af: peulvruchter ember Veemarkt eren. waarvan 1373 n 469 varkens. Prij- i 2 55—2 75. 2 15—2 50. :nd gewicht) 1.82. handel kalm I DEN RT.TN 24 I BI .5 30—6. BI grof 5. Bil ZOETERWOUDE Raadsagcnda Woensdagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad van Zoeterwoude. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: vergoeding voor het geven van godsdienstonderwijs op de lagere scholen, vaststelling maximum krediet in reke- ning-courant voor 1963; jaarwedden wet houders; toekenning van uitkering ineens aan gemeentepersoneel; vergoeding aan de bode voor avondvergaderingen; wij ziging legesverordening; verzoek om sub sidie van de R.K.SV. Meerburg; verho ging subsidie aan Geerpolder; vaststelling huur van sportterrein aan de Hoge Rijn dijk; verhoging subsidie restauratiekos ten molen Zelden van Passé; subsidie voor zangvereniging Sancta Lucia; tijde lijke bijstandsregeling minder-validen: voorschriften inzake het in exploitatie brengen van bouwterreinen in Zoeter woude; verlenen van krediet voor riool waterzuivering; aanbieding begroting 1963; wijziging begroting grondbedrijf: wijziging gementebegroting „Er is een belangrijke achterstand bij de aanvoer van verse haring. Voor al in oktober is aanzienlijk minder aan de markt gebracht dan vorig jaar oktober. Deze achterstand geldt in dc eerste plaats voor Scheveningen, waar bij voorbeeld in de genoemde maand slechts 833 ton werd aangevoerd tegen 2100 ton vorig jaar. In IJmuiden bleef de toestand vrijwel gelijk aan die van 1961" Deze woorden sprak de voorzitter van het produktschap voor Vis en Vispro- dukten, drs. D J. van Dijk, gistermiddag tijdens de vergadering van het produkt schap. Wat betreft de aanvoer van ge zouten haring blijft de aanvoer ook sterk achter bij die van vorige jaren. Op hel ogenblik loopt men weer wat in, maar over het afgelopen jaar is het totalp beeld toch niet gunstig. Tot nog toe werden er dit jaar 367.000 kantjes gezouten haring aan de afslag gebracht tegen maar liefst 534.000 kantjes vorig jaar. Ook wat de makreel betreft moet van een dalende aanvoer gesproken worden. In de eerste tien maanden van dit jaar kwam er aan de afslagen in totaal 1100 ton tegen 3000 ton in 1961 Ook bii deze vissoort wordt het grootste gedeelte van de dalende tendens veroor zaakt door Scheveningen. waar tegen 900 ton vorig jaar tot nog toe slechts 330 ton aan de markt kwam. Er is geer. sprake van een uitputting van het con tingent bij de garnalen, aldus drs. Van Dijk. Makreelcontingent De voorzitter maakte bekend dat na uitvoerige besprekingen met de belang hebbenden een regeling is getroffen voor een vergroting van het globaal contin gent wat betreft makreel. Tot eind 1962 betreft dat 600 ton en 100 ton voo invoer van makreel. Een vertegenwoor diger van de visconservenindustrie. wie deze regeling in hoofdzaak bedoeld is. merkte op dat men niet moet denken dat de vjsconservenindustrie nu hele maal uit de moeilijkheden is. De rege ling is bedoeld om te voorzien in een behoefte, enerzijds van de detailhandel, anderzijds van de visconservenindustrie Drs. Van Dijk zpi verder dat er de laatste maand sprake is van een geringe import van verse haring vanuit 5 namelijk Ierland en in geringere male uit Denemarken. De maximumprijs dubbel gerookte haring is door Grieken land ingetrokken. Naar dit land ging tol nog toe dit jaar reeds 1351 ton teger, slechts 768 ton in het gehele vorige jaar Onze grootste afnemers zijn West-Duits- land en België, er gingen eveneens par tijen haring naar Roemenië en Israël. De aanvoer van de schelvis nam iets toe en dat werd vooral veroorzaakt door de kleine schelvis. De aanvoer vai kabeljauw steeg in oktober in Scheve ningen belangrijk. Over het gehele jaar bekeken is ook hier echter een daling te constateren. De gemiddelde prijs lig' rond de 96 cent. Wel is er een grote stij ging van tong. Dit jaar komt in Scheve ningen en IJmuiden bijeen ruim 10.00U ton aan de markt tegen een gemiddelde orijs van f3,30. De aanvoer van garnalen vertoont ten opzichte van vorig jaar een daling, maai deze daling wordt voor de aanvoer goed gemaakt door een hogere prjjs. Zowel vo rig jaar als iri 1962 kwam er 1.406.000 aan de afslagen. Vorig jaar echter werd voor deze partij f 1.390.000 bedongen en dil laar voor hetzelfde gewicht maar liefst 1.946.000. In de laatste zes weken wordt er niet veel doorgedraaid. In- en uitvoerwet Begin volgend jaar zal er een nieuwe In- en uitvoerwet in werking treden Deze nieuwe wet heeft een beperktere strekking dan de thans nog geldende regelingen en zal in het algemeen slechts mogen* worden gehanteerd ter regule- HOED Eerste lijst REILEN EN ZEILEN ring van de omvang der in- en uitvoer van produkten. Bovendien ter nakoming van internationale afspraken of beslui ten van volkenrechtelijke organisaties. De nieuwe in- en uitvoerwet betreft in hoofdzaak kwaliteits- en verpakkingsre gelingen. Wanneer deze nieuwe regeling straks van kracht wordt het kan wel 1 juni '63 worden zal men bij invoer van pro dukten een apart meldingsformulier moe ten invullen. Hierover ontstond een uit gebreide discussie, maar eindelijk kor. drs. Van Dijk ook dit agendapunt met een hamerslag naar realisering slaan. Statutenwijziging Van der Heem Van der Heem N V. (Electrolechnischi industrie) stelt een statutenwijziging voor, waarbij o.a. het statutaire w percentage van de directie wordt laagd van 25 tot 17%%. Voorts zal de 10% uitkering op winstbewijzen gelden tot 1 januari 1974. waarna 15 jaar lang tot 1 januari 1989 5% kan worden uitge keerd. Ingeval van liquidatie zal een dan aanwezige agio- of dividendreserve eersl aan gewone aandeelhouders worden uit gekeerd. Ingekochte eigen aandelen zul len geen stemrecht hebben en geen recht op dividend, noch meetellen bij de be rekening van het quorum. Algemene orocuratiehouders kunnen worden aan gesteld al dan niet met persoonlijke ti tel. Een buitengewone aandeelhouders vergadering op 4 januari zal een diree- leur en een commissaris moeten benoe- Fa illissementakkoord B van daris (Van een onzer redacteuren) AANDEELHOUDERS van de in staat van faillissement verkerende verzekeringsmaatschappij „Brandaris" hebben dezer dagen bij de faillissementsgriffie te Amsterdam een ontwerp-akkoord (het derde) ge deponeerd. Volgens dit ontwerp-akkoord zouden aandeelhouders van de Brandaris bereid zijn 35 procent van claims aan schuldeisers met schade vorderingen te garanderen. Het geldt hier een ontwerp en er staat dus nog niets vast, want eerst zullen dezer dagen curatoren en commissie van crediteuren zich over dit ontwerp moeten uitspreken. In kringen van deskundigen verwacht men dat dit nog wel de nodige moeilijk heden zal opleveren, en dat crediteuren die schadevorderingen hebben over deze categorie gaat het namelijk met deze 35 procent geen genoegen zullen ne men. Zij zullen hoogstwaarschijnlijk ver langen dat aandeelhouders van de „Bran daris", te weten: de Stoomvaartmaat schappij Nederland, de K.PM., de Ned Handelmaatschappij en de Nationale Han- delsbank met een hoger percentage op schade-eisen over de brug zullen komen. Zou een akkoord bereikt worden over 35 pet., dan zouden aandeelhouders geza menlijk 10 miljoen gulden in de kas de Brandaris moeten storten. Bij dit alles is dan nog geen sprake van de overige schuldeisers van de „Bran daris", dat zijn voornamelijk zij, die nog premies van deze maatschappij hebben terug te vorderen. Wat hun gegarandeerd zal worden wordt pas bij definitieve li quidatie van de „Brandaris" bepaald. N. York Times meldt: De New York Times schrijft vandaag, dat „de Sowjetunie sinds dinsdag kern- proeven heeft genomen met een inten- iteit van één om de twee dagen." !n een bericht uit Genève schreef de Times zijn inlichtingen toe aan een v< aanstaande Amerikaanse diplomaat. In het bericht werden de lezers er aan her- pnerd dat Chroestsjow „had beloofd de noeven afgelopen dinsdag te doen eln- ..Een Amerikaanse zegsman had voor- ipeld dat de Russische proeven tot in december zouden doorgaan en indien no dig nog langer. Ofschoon dit niet werd bekendgemaakt namen deskundigen in Genève aan dat de proeven ondergronds aren geweest." aldus de Times. Het blad verklaarde dat de Amerikaan- onthulling van de voortzetting var Rusische proeven „een schaduw werpt over de besprekingen" in Genève van de 17-landen ontwapeningsconferentie, die andaag zullen worden hevat. ,.De proeven koelden het optimism an die neutralen, die gloofden dat de Russsische regering, gematigd door haar ervaringen bij de Cubaanse crisis, bereid zijn tot serieuze onderhandelingen Engeland en Amerika over een bod op de kernproeven." westelijke gedelegeerden is nog door de „Een afwachtende houding tussen de ontnullingen over de Russische proeven verstrekt aldus de New York Times. Winstuitkering textiel- en confectie-industrie De 200 000 werknemers in de textiel- en confectie-industrie krijgen een w: uitkering van drie procent. Tussen werk gevers en werknemers was over deze uitkering al enige tijd overeenstemming. De minister van sociale zaken heeft inmiddels zijn goedkeuring er aan spoedige indiensttreding Assistent voor de afdeling Boekhouding die in de gelegenheid zal worden'gesteld in een belangrijk deel van onze admini stratieve en boekhoudkundige organisa tie ervaring op te doen. Vereist worden: diploma 5 j. H.B.S. of gelijkwaardige opleiding, praktijkdiploma boekhouden en liefhebberij in verdere studie; leeftijd ca. 22 jaar. Bovendien i de afdeling Loonadministratie plaats voor een Accuraat meisje met MULO-opleiding. Zij zal, na gebleken geschiktheid en de nodige inwerktijd, een afzonderlijk deel van deze administratie zelfstandig voor haar rekening moeten nemen. Leeftijd 17-19 jaar. Brieven met vermelding van personalia, oplei ding en ervaring, vergezeld van een recente pasfoto, te richten aan de afdeling personeels zaken van de N.V. Nederlandsche Rotogravure Mij., I VOOR ONZE SPECIAALAFDELING KLEUTER- EN KINDERKLEDING, DAMESKLEINKONFEKTIE vragen wij een Zij, die bekend .zijn r ;r ruime ervaring beschikken gelieven t de inkoop genieten de voorkeur. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht. Persoonlijke sollicitaties na afspraak Telefoon Leiden (1710) 33441. VOORSTRAAT 7 KATWIJK AAN ZEE De krant kunt u niet missen, geen dag! SPEKKIE EN BLEKKIE EN JASJE POPPEFIETS 81 „Weet jij het telefoonnummer dat jul lie thuis hebben uit je hoofd. Spekkie?" vroeg de generaal. Toen onze dikke vriend het hem had ge geven gaf de generaal opdracht het num mer zo snel mogelijk aan te vragen. Maar slechts enkele ogenblikken later ging de te lefoon over en toen generaal Weinstailp dc hoorn opnam, hoorde hij de stem aan de andere kant van de lijn zeggen: „Is Spekkie Spoeling bij u? Er is tele foon voor hem uit Pippeldrecht." „Voor jou. Spekkie!" riep de generaal uit. hem de hoorn toereikend. „Je vader of je moeder, denk ik." „Die hebben het bericht natuurlijk ook gehoord!" riep Blekkie uit. „Ze zullen be hoorlijk zenuwachtig zijn." Nu. zo zenuwachtig als Spekkie op dal ogenblik was. waren zijn ouders beslist niet geweest. De hoorn trilde zo in zijn vingers, dat hij telkens met een klap tegen Spek- kie's oor aansloeg. Maar onze vriend lette er niet op. „J-Ja, v-vader!" hoorde Blekkie hem hak kelen. W-Wat leuk uw st-stem te ho-ho-ho- ren, vvader! JJa, we mmaken het bbest. al zitten we op het ppuntje van onze st- stoel om naar de m-maan te vertrekken. Wat z-zegt u? Dat daar niets van inkomen Maar alles is al geregeld, vader! De pro fessor zit al d-druk te r-rekenen. hoeveel het grapje per m-man gaat k-kosten! Nee, dat hoeven wij natuurlijk niet zelf te beta len. Dat doet g-generaal Wijnkuif. W-Wat? Ja. die is h-hier. Oom Bram, ja uw b-broei die is hier! Wilt u hem s-spreken? D-Da kan, vader. Ja, g-geeft u mij dadelijk m moeder even. Maar hier is o-o-oom Bran Oom Bram was al op de telefoon toege schoten en had de hoorn van Spekkie over genomen. „Hallo, ja, met Bram hier," sprak hi, opgewekt. „Jullie maken je zeker ongerust hé? Nu. daar is geen enkele reden toe. Ik ga zelf ook mee naar de maan! Hoe vind je dat? Ja. ik begrijp het, ik begrijp het Weet je wat: komen jullie zo snel mogelijk hierheen. Dan kunnen we er eens rustig over praten. Nee. die kosten betaal ik wel Dat komt best in orde. Neem het eerste het beste vliegtuig maar! Afgesproken!" nappa dames- handschoenen Halflange nappa peccarisé handschoenen - een fantastisch leuk Sint Nicolaas cadeau voor fantastisch lage prijs. Vierknoops - dé mode lengte! - prachtige kwaliteit en afwerking... Kleuren: zwart, marine en twee tinten bruin. Normaal 12.50, slechts 2 dagen enorm voordelig: VLEES VLEES DAMES OPGELET!! NU KAN IEDEREEN BIEFSTUK ETEN Profiteer hier nu van BIEFSTUK van 2.50 nu voor 2.20 per Vi kg. TARTAAR 4 stuks voor96 ct Mooie doorregen LAPPEN vanaf 100 ct GEHAKT 500 gram 90 ct; 2 pond 1.50 MAGERE LAPPEN 1.40 - 1.50 - 1.60 - 1.70 ROSBIEFLAPPFN 1.80 - 1.90 - 2.00 ook aan een stukje 150 70 ct 200 gram PEKELVLEES .65 ct 3 pakjes MARGARINE75 cent Alleen dinsdag, woensdag, donderdag Dit nu alleen bij N. ZWETSLOOT MORSSTRAAT 26 TELEFOON 26592

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8