Gerben Karstens koos voor twee sporten Racing Club nam kantine Leiderdorp gebruik in Surea-LZC werd 0-0 Everton veroverde de leiding alleen Atletiekprogramma O.S. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 MAAN1DAC 26 NOVEMBER 1% --fEl Fietsen in Tokioschaatsen in Fagernes 7VM een vraag over „het bewuste telefoontje" van half september, dat de t inleiding vormde tot een zakelijk onderhoud met de heer Joop Midde- link van de Koninklijke Nederlandse Wielren-Unie, begint Gerben Kars tens, de 20-jarige Leidse wielrenner/schaatsenrijder die zich behalve in sporttricots dit jaar ook in 's Konings wapenrok heeft moeten steken veelbetekenend te lachen. Ook al", grinnikt hij, „zijn er dan nog niet vol doende woorden over vuil gemaaktEn daarmee waren we precies aan gekomen bij de vraag, die we aan Gerben in de grote en gezellige ouder lijke woning aan de Apothekersdijk wilden stellen: „Ga je nu alleen maar fietsen of alleen maar schaatsen?" Het antwoord? „Allebei!". Drie jaar lang is dat ..allebei" goedge- gaan op de volgende manier: in lente en zomer fietsen en in de overige jaargetij den schaatsen. Het één vulde het 3nder prachtig aan tot Gerben Karstens dit jaar als amateur-wielrenner het ene suc ces op het andere stapelde. Hij mocht zelfs mee naar de Wereldkampioenschap pen in Italië en deed het daar goed. KNWU-coach Joop Middel ink weet in welk een moordend tempo de benen van Gerben kunnen rondgaan. Daarom ziet deze wielerexpert in Karstens een serieu ze kandidaat voor de Olympische wieler wedstrijden in Tokio. Middellink heeft opdracht van zijn bond naar die acht tiende Spelen toe te werken: een ploeg jonge renners klaar te stomen, die zich KNZB-COACH Dicky Timmermans IS LZC-LID Wie in de Leidse zwemwereld kent niet de naam Dlcky Timmer mans? Iedereen, die zich langer dan een blauwe maandag in de zwemwereld beweegt, kent het sympathieke LZC-lid uit Oegst- geest. En ledereen zal op de hoog te zijn met het feit dat Dlcky één van de beste zwemmers op de 100 meter borstcrawl uit Lel den cn omstreken is geweest en zeker de beste waterpoloër uit het district Gouwe-Rijnstreek. Eind oktober is deze op 28 fe bruari 1939 geboren Oegstgeeste- naar door de Koninklijke Neder landse Zwembond aangesteld als coach van het Nederlands jeugd- waterpolozcvental. Uit dien hoof de heeft hij onlangs een groep Leidse waterpoloërs uitgenodigd voor de centrale trainingsgroep. Naar aanleiding hiervan meenden wij er goed aan te doen eens wat uitgebreider in 1c gaan op de fi guur van Dlcky Timmermans, die zo'n hoogte heeft bereikt in de nationale zwemwereld. Dirk Pieter Hendrik Timmer mans woont in het Wilhelmina- park 36 te Oegstgeest. Op de la gere school aldaar blonk hij al vroeg uit op de schoolzwemwed- strijden en. op onverschillig wel ke slag of afstand, hij legde door gaans op de eerste plaals beslag. Deze affiniteit voor bet water deed hem al vroeg lid worden van de Leidse Zwem Club cn dat is hjj nu nog. Toen hij eind evamen deed van de Leidse Hout ulo-school was hjj Inmiddels In de zwemwereld al een hele bekende geworden. Zo was hij kampioen op de 100 meter borstcrawl van de Kring Gouwe-Rijnstreek en deel nemer aan de training van het Nederlands Jeugd-zevental. Na het schooldiploma ging Dirk of „Djcky", zoals hjj in de zwemwereld bekend is haar CIOS in Overseen voor de sport- opleiding. Hier koos hij uiteraard het zwemmen als hoofdvak met als bU-specialit«it schermen en boksen Op dit internaat deed hij het uitstekend. In deze tijd werd hij ook speler van het Nederlands jeugdzeven tal. Na deze tweejarige opleiding werd Dlcky kortverbandvrüwilli- ger bij de Koninklijke Landmacht, teneinde de opleiding voor sport- officier te kunnen volgen. Mo menteel Is hij tweede luitenant bil het bataljon Van Heutsz. gelegerd in Hooghalen bij Groningen Er wordt getracht overplaatsing voor hem te krijgen naar Amsterdam, omdat deze plaats voor de jeugd- training van het poloxevental veel gunstiger is gelegen. In dienst werd hij al gauw uit gezocht voor. het Nederlands mili tair zevental en hiermee heeft hij al heel wat wedstrijden gespeeld. Met het poloteam is hij deze zo mer naar Rome geweest. In de zwemploeg van de Landmacht ging hij vorig jaar naar Athene voor militaire wedstrijden. Wan- naar wc er nog even bU vermel den dat hij vorig jaar ook jeugd trainer van de Kring Gouwe-Rijn streek was een dat ook de Krin gen Den Haag en Rotterdam hem als zodanig hebben gekend, lijkt het ons voldoende voor deze keer. We hebben wat uitgebreider ken nis kunnen maken met de Oegst- geester KNZB-coach van de waterpoiojeugd van Nederland. i de Rij- Niets van waar Direct na zijn terugkeer uit Italië had Joop Middellink een gesprek met zijn Leidse pupil. Hij heeft toen laten door schemeren dat hij het prachtig vond twee sporten, en in dit geval dus het hardrij den op fiets en schaatsen, te combineren, maar achtte nu de tijd gekomen één van beide te laten vallen. Middellink heeft daarbij herhaaldelijk met de goed-vader- landse uitdrukking „Kiezen of delen" ge schermd. Hij zou zelfs met de vuist op een tafel hebben geslagen om zijn woor den kracht bij te zetten en Gerben Kar stens zou die strenge hand onthust heb ben nagestaard en zielig ,ja" hebben ge knikt. „Niets van waar," verklaart de renner om wie het in dit geval draait „Natuurlijk heb ik geluisterd naar wat meneer Middelink mij al lemaal te zeggen had. Maar ik ben en blijf nog steeds mijn eigen baas Ik heb gezegd me niet te zullen for ceren bij de schaatstraining; de con ditieoefeningen heb ik al laten schie ten. Dit houdt echter helemaal niej in, dat de gladde ijzers aan de kant worden gezet ten behoeve van de pedaalclipsen". Eigen systeem Vorig seizoen werd Karstens opgeno men in de kernploeg van de KNSB voor Fagernes (Noorwegen) om daar te trai- nen. Hij „ging" toen niet bijzonder. Als oorzaak ziet hij zelf het willen overnemen van Henk v. d. Grift's stijl. Dat is niet gelukt. Nu schaaft hij aan zijn eigen stijl Driemaal in de weck traint Gerben weer met andere A-geselecteerden op de Jaap Eden-baan in de hoofdstad; in december elke dag. Vermoedelijk worden begin ja nuari zeven rijders aangewezen om zich in Noorwegen te gaan voorbereiden op de komende internationale kampioen schappen Het is hier op z'n plaats de doopceel van de „racende" zoon van een Leidse notaris te lichten. Gerben werd op 14 januari '42 geboren, doorliep na de la gere school landbouwscholen in Voor burg en Overijssel en beëindigde vorig jaar de lessen aan de middelbare land. houwschool in Voorhout. Natuurlijk krabbelde hij als jongetje reeds zijn baantjes over het ijs, maar al» jaar van toelegging op de meer serieuze sportbeoefening is 1958 genoteerd. Hij ging toen georganiseerd fietsen in de club ,,De Zwaluw" vroeg een jaar later een nieuwelingen-licentie aan en eindigde in zijn eerste wedstrijd als elfde. Twaalf ze ges in '00 noopten hem de amateur-status aan te vragen. Na succesvolle straatrond jes, begaf hij zich naar het avontuur van de klassiekers, waarin hij het afgelopen seizoen voorzichtig gezegd een zeer be- hoorlijk figuur sloeg. Ondanks de handicap van de militaire dienst (thans zit er negeneneenhalve maand op) gelukte het Karstens zich te kwalificeren voor de Wk„ die hem een jaar tevoren de neus voorbij gingen, waar Gerben nog steeds net over te spre. ken is, Als lid van het Leidse „Swift" heeft deze jeugdige, talentvolle renner sinds augustus jl. een supportersclub ach Ier zich staan, die maandelijks het club blad „De Coureur" onder de leden laai verspreiden. Broer Wim-Fred Karstens heeft bij het vullen hiervan een belangrijk aandeel. Sportief genot Dit was dan Gerben Karstens, die zich in drie jaar „in de wielrennerij" reed en zich bovendien ontplooide ais een schaatser met toekomstmo gelijkheden- Het is moeilijk te blij ven behoren tot de top van verschil lende sporten. Gerben weet echter wat hij waard is. Zolang hij zijn hobbies beschouwt als een sportief genot en een gezonde vrijetijdsbe steding kan een advies van coarh Middelink hem niet weerhouden zijn eigen weg te gaan, hetzij op het ijs hetzij op asfalt of kasseien. Gerben Karstens gokt op Tokio, maar •il dit jaar ook graag met een kernploeg an onze schaatsenrijders-elite naar Fa gernes: hij mikt op het heden en wacht zorgeloze en olijke blik de toe komst rustig af. Biljarten Gewestelijk kampioenschap vijfde klasse libre (kb) De koelbloedigste districtskampioen vijfde klasse libre klein biljart heeft in Den Haag de gewestelijke titel in de .vacht gesleept Het was M Murck uit Schoonhovén. die onverstoorbaar zijn spel demonstreerde en daarmee iedere egenstander uit balans bracht. Hij ein digde ongeslagen als kampioen. De kam pioenen van de districten Leiden en de Bollenstreek konden tegen dit geweld niet op. hoewel zij in dit toernooi geen gek figuur sloegen. M. Murck 9 1.49 (Gouda) A. Hoogenboom (Leiden) Th. de Jonge (Bollenstreek) J. Diercks (Rotterdam) P. v. Reeven (Schiedam) W. A. Janssens (Den Haag) W. Willems (Delft) 10 307 207 11 1,48 218 10 1,31 6 286 229 11 1.24 6 294 255 9 1,15 5 304 226 11 1,34 4 258 223 7 1,15 4 234 214 9 1,09 Murck, v. d. Nieuwendijk. i cn Van Reeven promoveer- e vierde klasse. Als het zomerseizoen is afge lopenlopen gaat de racefiets op stal en komen de schaatsen uit het vet Gerben Karstens wil graag naar de Olympische Spe- in Tokio, maar ook met de schaatselite van ons land naar Fagernes. WATERPOLO Het eerste team van de Leidse Zwemclub heeft zijn zegereeks in Breda niet kun nen voortzetten Het was de ploeg van Surea, die de Leidenaars een wedstrijd zon der hoogtepun ten een halt toe riep door her een gelijkspel af te dwingen. Dit geeft evenwel niet de juiste krachts verhouding weer, want een kleine overwinning voor de LZC zou wel op zijn plaats zijn geweest. De LZC ging wederom zonder Siem Ouwerkcrk te water, die is nog steeds herstellende is van een beenfractuur. Onmiddellijk na het beginsignaal nam LZC het heft in handen en drong Surea het twee-meter spel op. Aanvalsleider Loek Leune zag echter steeds zijn scho ten naast gaan of verdwijnen in de han den van Bredasc-goalie. Een grote han dicap voor de Leidenaars was de ge ringe diepte voor het Bredase doel, waardoor zij dan ook veel overtredin gen begingen voor staan en afzetten van de bodem. Daar het twee-meterspelletje geen resultaten afwierp, ging de LZC het met verre schoten van Gerard de Leeuw en Kees Schoof proberen. Maar de doel- verdediger van Surea wist. evenals zijn collega Jan Heek, zijn doel schoon te houden, zodat de rust met een dubbel- blanke score inging. De tweede helft gaf het zelfde spel- beeld te zien. Een voortdurend aanval lende LZC-ploeg, die echter niet tot scoren ko komen. Jammer was het, dat door vreemde scheidsrechterlijke beslissingen het spel werd doorgeblazen. Daar Surea ook geen kans zag doel verdediger Jan Heek te passeren, deelden de beide ploegen de punten broederlijk. Na het laatste no vember-weekeinde heeft de strijd tus sen de „Grote Drie Ic eerste divisli i 't Engelse voet bal: Tot. tenham Hotspur en Burnley, voorlopig ten gunste van eerst genoemde z(jn be slag gekregen. Ever- ton vóór zaterdag geiyk met de Spur; voorsprong op Burnley aan de kop, versloeg Sheffield United met 3—0. De ongedeelde bovenste plaats voor Everton werd mogelijk door de 21 ne derlaag van Tottenham tegen Burnley Deze nederlaag van het beroemde Lon- dense team was de eerste sindstwee maanden, maar Burnley behaalde de fraaie zege dan ook met vaak briljan'. spel, waardoor deze ontmoeting inder daad in alle opzichten een „topwedstrijd'' werd Ipswich Town leed tegen Arsenal eer 31 nederlaag en gaf daarmede nieuv voedsel aan de algemeen heersende op vatting. dat ook dit jaar de Engelse ver tegenwoordiger in het toernooi om d- Eur. beker geen. hoge ogen zal gaan gooien. Woensdag komt Ipswich tegen Milaan in het veld om te trachten een 0—3 achterstand goed te maken. Hei vertoonde spel tegen Arsenal doet echte- een nieuwe nederlaag vermoeden. Leyton Orient en Wolverhampton Wan. derers hadden met elkaar gemeen, dal zij ieder uit de laatste zeven wedstrijden slechts één punt behaalden. Vooral het goede begin was dit voor de jonge Wolves-ploeg teleurstellend Teneinde meer rust in de jeugdige en overmoedige gelederen te brengen had manager Stan Cullis weer een beroep gedaan op oud international Bill Slater. Deze brachl met goed spel de nodige lijn in het SDei van de Wolves, hetgeen vier maal suc ces opleverde, zonder dat de sterk ge wijzigde Leyton-formatie daar iets tegen, over kon stellen. In de tweede divisie is het aloude Londense Chelsea bezig aan een opzien- Fraaie creatie van gemeentewerken ER WERDEN zaterdagmiddag geen warme koppen thee vanuit de nieuwe RCL-kantine naar de vernieuwde kleedkamers van deze Leiderdorpse voet balvereniging gebracht. De totale afgelasting van het zaterdagvoetbal gold ook voor het gemeentelijk sport park aan de Hoogmadeseweg. Toch wapperden vrolijk de vlaggen rond het Racing Club-terrein. De wedstrijd RCLPelikaan ging weliswaar niet door, maar het weer was niet in staat een stokje te steken voor de opening van het vernieuwde „home" van de Leider- dorpse vereniging. Voor de officiële ingebruikneming had- ;n naas- de bestuurderen van RCL. bureemee®'er R M. Gallas, gemeente- rehitect W F Buitendijk vertegenwoor- nsen en natuurlijk de leden van de voetbalelub-in-kwe?t<e zich od het wat woon vroege tijdstip (één uur) ver- •li rond ^e nieuw-geverfde deur van de kantine Fu'verend droeg het kleine adspirantje Robbie Lamers (13) ui» de Hoofdstrav 65 het kussentie aan waar de sleutel lag. die mr Hallas in staat ■stelde do deur te ooenen D» bureemees- •r werd daartop ulteeno^e-t door de jorzitter van RCL. ds J. P Honnef Ds. Honnef verwelkomde, nadat allen ;n plaatsie hadden gevonden in de wel dadig aandoende warmte van het nieuwe lokaal, de aanwezigen Natuurlijk in de eerste plaats de heren Gallas en Buiten dijk als vertegenwoordigers van het ge meentebestuur Vervolgens de voorzitter van de afdeling Lelden van de KNVB. mr J J de Jongt) en de besturen van de verenigingen De Munnik" ..Veloci tas" en ..Meerburg" De RCL-voorzitter gastheer richtte een stroom van dank woorden tot diegenen, die hadden mee gewerkt bij de totstandkoming van de nieuwe kantine annex de verbouwde kleedkamers, die thans voorzien zijn van douches ..Dank zij de steun en hulp van het gemeentebestuur is er voorzien in een grote behoefte, waarmee de soortge meenschap van Leiderdorp lang werd ge confronteerd RCL en korfbalvereniging Velocitas hebben er profijt van", aldus ds Honnef Voetballers en korfballers(sters) deelden namelijk voordien broederlijk de kleedkamers van het sportcomplex Thans echter heeft Velocitas de beschikking over een eigen (tijdelijk) onderkomen in een houten gebouwtje. Woorden van lof zwaaide ds Honnef toe aan uitvoerder N. Mol. de heer P J de Jong (vloerbedekking), de firma's Dek ker (lichtinstallatie). Lefeber (meubilair), de noeste werkers onder de eigen leden en met name de ..commissaris var. mate riaal" A. Vons en oud-keeper Martien van Well, die een fraaie muurtekening en geestige aanduidingen op de deuren van de scheidsrechterkamers had aange bracht hebben w|) te danken aan het werk van de toto-commissie", vertelde de RCL-voorzitter. „Immers zouden wij niet terug kunnen vallen op het geld dat via de toto beschikbaar komt. wU hadden als zaterdagclub ons nooit op deze manier kunnen bedruipen. Ds. Honnef wenste kantinebeheerder J. Heuss met de nieuw gebouwde kantine veel succes. Verder was hij zeer erken telijk voor de attenties van de zusterver enigingen en „buren" Ook betrok spre ker de KNVB in zijn dankwoorden, die hij besloot met erop te wijzen, dat RCL een taak heeft tegenover de jeugd van Leiderdorp, „ook al telt onze vereniging dan vele leden en daar zijn wij erg blij om uit het naburige Leiden", zo voegde hij eraan toe Na een inwijdingsdronk feliciteerde burgemeester Gallas het bestuur van de voetbalvereniging met de nieuwe aan winsten. ..Ik weet hoeveel werk hieraan is voorafgegaan, hoewel is toen niet in Leiderdorp woonde en werkte. Er viel ongetwijfeld wat te verbeteren aan de accommodatie van het gemeentelijk sportpark RCL kon niet achterblijven bij het tennispark en het fraaie zwembad. Uw vereniging bevordert de actieve re creatie in onze gemeente" Mr Gallas maakte naar aanleiding van zijn laatste woorden de opmerking, dat men wel eens al te snel met het woordje recreatie komt aandraven. Hij beschouwde het vernieuw de onderkomen van RCL als een rendez- vouscentrum van de Leiderdorpse sport wereld. Mr. J J. de Jongh, voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB. bracht de gelukwensen over van het sectiebestuur zaterdagvoetbal. De heer De Jongh vond het een verdienste voor RCL. dat zij van stiptheid houdt. De afdelingsvoorzitter was ver heugd te kunnen constateren dat gemeentebesturen de laatste jaren veel meer aandacht schenken aan de ontwikkeling van de sport. Lei derdorp noemde hij een groot voor beeld van deze tendens. Mr. De Jongh benadrukte eveneens de voordelen van de toto. „De toto is een machtig middel om aan de no den van de jeugd te voldoen." Hij bestempelde het werk van het Lei derdorpse RCL als een visitekaartje voor Lelden. De heren C. van Garderen, Op 28 juni van dit jaar plaatsten wij deze tekening van de nieuwe kantine voor RCL. Zaterdagmid dag werd dit gebouw feestelijk ge opend. Het is een schitterende aan winst voor de vereniging en voor Leiderdorp. van „Velocitas", B. de Vrind, voorzitter van de r.k. voetbalvereniging „Meer burg", en ir. F. B J. van Straaten, voor zitter van „De Munnik", wensten ver volgens 'huri „buur" veel geluk. De heer De Vrind knoopte aan zijn felicitaties nog dit vast: „Dank zij het „egoïsme" van RCL hebben wij thans ook een eigen ge bouwtje, al is het maar tijdelijk". barende come-back. Door een fraaie 03 overwinning op Grimsby en door het ge. lijke spel van concurrent Bury tegen Derby County hebben de jeugdige Chel- sea-spelers nu met twee punten voor sprong de leiding in de tweede divisie. Eerste divisie: Arsenal-Ipswich Town 31; Birmingham City-Liverpool 02: Burnley-Tottenham Hotspur 21; Ever- ton-Sheffield United 30: Fulham-Man- Chester City 24: Leicester City-Black pool 00: Leyton Orient-Wolverhamp. ton Wanderers 04: Manchester United- Aston Villa 22; Sheffield Wednesday- West Ham United 13: West Bromwich Albion-Nottingham Forest 14; Bolton Wanderers-Blackburn Rovers 00 Tweede divisie: Cardiff City-Stoke City 11: Derby County-Bury 00; Grimsby Town-Chelsea 03: Huddersfield Town Charlton Atletic 20: Middlesborough- Rotherham United 21; Newcastle Un - Scunthorpe United 11; Norwich City- Luton Town 33; Plymouth Argyle- Swansea Town 10: Portsmouth-Sunder land 31; Preston North End-Leeds United 41; Walsall-Southompton 11. De uitslagen van de In de tweede ronde van de FA cup gespeelde wedstrij den lulden: Bradford City-Gateshead 32; Bamsley-Chesterfield 21; Blyth Spartans-Carlisle United 02; Bristol City-Wimbledon 21; Gravesend-Wy- combe Wanderers 31: Gillingham- Bedord Town 30: Millwall-Coventry City 00: Port Vale-Aldershot 2O. Queens Park Rangers-Hinckley Athletic 72; Shrewsbury Town-Torquay Un. 21; Yeovil Town-Swindon Town 02; King's Lynn-Oxford United 12; Peter borough United-Enfield 10: Crystal Palace-Mansfield Town 22; Doncaster Rovers-Tranmere Rovers 14; Hull City- Workington 2—0: Lincoln City-Halifax Town 10: Southend United-Watford 02: Wrexham-Barrow 52; York City- Crewe Alexander 21. Pro v. damcompetitie Strijd gaat tussen Het Oosten en RDG Met nog een ronde te spelen In de wedstrijd om de provinciale damcompe- titie heeft het Rotterdamse Het Oosten zich reeds verzekerd van een der twee hoogste plaatsen, die recht geven deel te nemen aan het clubkampioenschap van Nederland 1963. Zelf won het D D.V. met 11—9. terwijl Oharlois met een 86 achterstand tegen R.D.G. genoegen moest nemen en vrij zeker met 13-7 zal verliezen. R D G. be hield hiermee een kans op het kampi oenschap of in ieder geval op een der twee hoogste plaatsen. R.D.G. ontmoet in de laatste ronde Het Oosten d'at aan gelijk spel genoeg heeft om kampioen te worden. De verdere uitslagen waren: Scheve- ningen—Constant II 10—10. L.D.V.— D.S.O, 12—8, Constant H.D.C.O.D.B. 137, onderbroken ontmoeting Soheve- niingenH.D C.O.D B. 11—9 (9—7). De stand luidt: Het Oosten (R'dam) 14(8), Charlóis (R'dam) 11 (7), R.D.G. (Den Haag) 10 (7). D.D.V. (Dordrecht) 9 (8), Canstan-t I (R'dam) 8' (8), D.S.O. (Den Haag) 6 (7), H.D.C.O.D.B. (Dan Haag) en L.D.V. (Lelden) el'k 6 (8), Sche ven ingen 4 (8). Constant II (R'dam) 2 (7). Het Haagse R.D.G. komt dus op 12 punten zodat de ontmoeting R D.GHet Oosten wel spannend zal zijn. Verliest R.D.G. en wint Charlois van H.D.C.O.D.B dan eidigt Charlois als tweede. Twee vreemde doelpunten (Uit het mededelingenblad van de v.v. „Lelden", d.d. 20 november 1962) 1~ïE overvloedige regenval heeft heluas onze sappige velden omgezet in drassige poelen, zodat ik niets te berichten zou hebben, ware het niet, dat er zich korte tijd geleden enkele gebeurtenis sen hebben voorgedaan, die waard zijn aan de vergetelheid te worden ontrukt. Ik vermaan u derhalve oplettend te zijn van wege de belangrijke moraal, die in beide historiën verborgen ligt. „Honds" I-JET eerste gebeuren toont ons de juistheid van het gebod uw honden aan een lijn te hou den. aangezien het bij één onzer jeugdwedstrijden is voorgeko men, dat zo een dier vrijelijk tussen de strijdenden liep te gra zen. Gy weet echter allendat honden gemeenlijk niet plegen te grazen en het was dan ook daarom .dat deze hond zich dddr op ons veld bevond, waar geen gras wil groeien: in het doelge bied. De hondse gedrag vermocht de wedstrijd niet in zijn loop te stuiten: ja, zelfs de bal. die met ziedende kracht op 's vijands doel afging, was zó onstuitbaar, dat hond en bal in de touiven verdwenen. De scheidsrechter oordeelde, dat hij zich door deze hond niet te grazen liet nemen en zond daartoe het dier van het veld en kende vervolgens het doelpunt aan Leidentoe, waar door voor de eerste keer in haar rijke bestaan onze vriendenclub een doelpunt heeft geboekt, dat een staartje had „Gelag" I?EN tweede evenement greep *-* in Katwijk bij een wedstrijd van ons derde elftal plaats, waarbij de wat dubieuze hoofd rol door de eminente invaller- doelman Gerrit v. S. werd ver vuld. Terwijl deze in fraaie stijl opmerkelijke dingen voor zijn club deed, hielden enkele Kat- wijkse bengels zich achter het doel onledig met het tarten van onze keeper. Dit nu verdroot onze Gerrit en toen goede woor den geen einde vermochten te maken aan het kwaadmeende hij zijn woorden enige 'kracht te moeten bijzetten. De rekels, hieraan geen behoefte hebbend kozen het hazenpad, achter volgd door onze doelman, die de lijfstraffen nog niet afgeschaft viahnde. Edoch, doelverdedigen bleek vermoeiender dan sarren, want Gerrit slaagde er niet in, ondanks een langdurige achter volging, de delinquenten te ach terhalen. In de speelweide was het over. haaste vertrek van de doelman niet onopgemerkt gebleven en 'I 1 was spil en vriend Geenjaar, die zich naar het doel begaf om zijn doelman wederom op te roepen tot voor zijn vereniging mogelijk zinvoller arbeid. Op dat moment ritselde er iets in het toiLWwerk, waarbij een vrolijk gelach op klonk: de tegenpartij had deze absentie doeltreffend uitgebuit. Zo betaalde „Leiden" op deze mooie middag het gelag De Japanse atletiekfeduratie heeft het programma bekendgemaakt voor de Olympische Spelen 1964 in Tokio wat het atletiekgedeelte betreft. De in deling zal nog moeten worden goed gekeurd door het I.O.C. en de I.A.A.F. (Int. Atletiekfcderutie). Het programma ziet er als volgt uit: 14 oktober: 100 meter heren (series), '.00 meter heren (series), 400 meter hor ten (series), 10.000 meter (finale), discus De 13-jarige Robbie Lamers heeft de sleutel aan burgemeester Gallas overhandigd en deze opent de deur van het fraaie „huis" van R-C.L. heren (kwalificatie en finale), hoogsprin- gen dames (kwalificatie en finale). 15 oktober: 100 meter heren (halve fi nale). 400 meter horden (halve finales) 300 meter heren (halve finales). 3.00! meter steeple (series), 20 km snelwan delen (finale), speerwerpen heren (kwa üficatie), polsstokhoogspringen (kwalifi catie), 100 meter dames (series), 400 mu ter dames (series), verspringen dames (kwalificatie). 16 oktober: 200 meter (series), 5.000 me ter (series), 800 meter heren (finale), 4(K meter horden (finale), hinkstapspringei (kwal. en finale), 100 meter dames halve finale en finale), 400 meter dames (halvt fin.), speerwerpen dames (kwal. en fin.), vijfkamp dames (eerste dag). 17 oktober: 110 meter horden (series). 400 meter heren (series), 200 meter hem (halve finale en finale), 3.000 m steeple (finale), kogelslingeren (kwal.), kogel stoten heren (kwal. en finale), polsstok- hoog (finale), 400 meter dames (finale), vijfkamp dames (tweede dag). 18 oktober: 110 meter horden (halve finale en finale), 400 meter heren halvt finale). 5.000 meter (finale), 50 km snel wandelen (finale), verspringen hem "kal. en finale), kogels!ingeren (finale) 200 meter dames (halve fin. en finale) 300 meter dames (series), 80 meter hor den (series). 19 oktober: 1 500 meter (series). 401 meter heren (finale), tienkamp hem (eerste dag). 80 meter horden (halve fin en finale), 800 meter dames (halve fin discus dames (kwal. en finale). 20 oktober: 4 x 100 meter estafette he ren (series en halve fin.). 4 x 400 mete: •estafette (series en halve fin.), hoogsprin- (gen heren «kwal), tienkamp (tweede jdag), 4 x 100 meter dames (series ihalve fin.X, 800 meter dames (finale), '■kogelstoten dames (kwal. en finale). 21 oktober: 1 500 meter (Tnole). est» i lette 4 x 100 meter en 4 x 400 mete: heren (finales), marathon, hoogspringen (heren (finale), 4 x 100 meter estafette jdames (finale). Jan Zijderïaan won Goudse Herfstloop Jan Zijderlaan uit Gouda won zater dag onder winterse omstandigheden de Goudse Herfstloop, een wedstrijd over 5000 meter, die In de omgeving van bel Van Bergen Ijzerendoornpark werd ft* houden. De uitslag was: 1 J. Zijderlaan (Gou da) 15. min. 12.2sec. 2 Niekerk (ACC •36 Alphen a.d. Rijn) 15 14 6; 3. Dc Lange (Hellas Utrecht) 15.19 0; 4. Mol Altis Amersfoort) 15 35.8: 5 Roelofsm-1 AVVOG Apeldoorn) 13.39.0; 6. Smits (AVV'36 Alphen) 15.42.0

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6