Aanvoer gezouten haring is iets verbeterd VISSERIJGOLFJES Concordia Noordwijk gaf uitstekende uitvoering De dame met het hondje, prachtige Tsjechovsfeer Volksonderwijs Koudekerk had feestavond Pogingen 0111 het jeugdwerk in Katwijk te coördineren Urgentie gymnastieklokaal Leiderdorp afgekomen NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 TTOEWEL de aanvoer van gezouten haring vergeleken met augustus ir A A september van dit jaar wel enige verbetering vertoonde er warei 20.000 kantjes meer aan de markt kon het niveau van september 1961 130.000 kantjes niet worden behaald. In de verslagmaand oefenden 43 sche pen de drijfnetvisserij uit; 132 vaartuigen brachten gezouten trawlnet- haring aan. Zowel de drijfnet- als de trawlnetharing was groot van stuk. In beide groepen liet de kwaliteit niets te wensen over. In de tweede helft van de maand werd het percentage ijle haring hoger. Voor diverse soorten gezouten haring bleven de afslagprijzen zeer hoog zodat er niettegen staande de betrekkelijk geringe vangsten, goede besommingen werden ge maakt. In Katwijk aan Zee werden 30.033 kantjes aangevoerd, in Scheve- ningen 47.233 kantjes, in Vlaardingen 15.567 kantjes en in IJmuiden 3217 kantjes. voor een aanvoer van 1254 kisten vis waarvan 100 kisten schelvis, 85 kisten wijting, 52 kisten gul en kabeljauw. 550 kisten koolvis, 75 kisten schol. 15 kisten tarbot, 45 kisten diversen. 150 kisten haai, 75 st. stijve kabeljauw en 9100 kilo tong. Het grootste gedeelte van de aan voer kwam voor rekening van de IJM 25 Julie Streiff. Vandaag aan de markt In IJmuiden lag vandaag onder meer aan de markt de SCH 117 met 200 kisten haring. Verder was een aantal loggers en kotters met plat- of rondvis present Denemarken Volgens een mededeling van de pre mier van Denemarken zal de regering in de naaste toekomst overgaan tot uit breiding van de visserijgronden tot 12 mijl om de Far-öer en Groenland. In visserijkringen in Aberdeen heeft dit bericht grote onrust veroorzaakt. De vloot van Aberdeen is voornamelijk in gesteld op de visserij in de wateren rondom de Far-öer. Door de uitbreiding De uitvoer van gezouten haring be reikte in september 1962 niet het niveau van de overeenkomstige maand in 1961 De export daalde namelijk van 4344 ton voor een waarde van f 3 miljoen tol ton voor een waarde van f 3.4 miljoen. Afnemers waren onder meer België (846 ton), West-Duitsland <1358 ton) Frankrijk <449 ton), Denemarken '86 ton), Noorwegen (179 ton) en de USA (215 ton);. De verzending van bokking steeg, vergeleken met augustus, belang rijk zonder nochtans een hoog niveau te bereiken. Uitgevoerd werd 196 ton voor een waarde van f 263.000 tegen 356 ton voor een waarde van f 374.000 in sep tember 1961. De export naar Griekenland bedroeg 57 ton. De import in dat land werd bemoeilijkt door de omstandigheid, dat de Griekse regering een maximum invoerprijs had vastgesteld, welke eerst aan het eind van september werd opge heven. Andere afnemers waren onder meer België (35 ton) en West-Duitsland (93 ton). De uitvoer van zeevis in verse er vroren toestand bedroeg in september 1962 2041 ton voor een waarde van f 52 miljoen tegen 2119 ton voor een waarde van f 4 miljoen in de overeenkomstige maand van 1961. Afnemers waren onder meer België (429 ton), West-Duitsland (165 ton), Frankrijk (901 ton), Italië (181 ton). Groot-Brittannië (172 ton) er de USA (49 ton). Als gevolg van de te leurstellende aanvoeren van verse haring en van makreel bleef de grondstoffen- voorziening vavn de visconservenindus- trie moeilijk. De produktie van viscon- serven bereikte dan ook geen hoog ni veau. De uitvoer bedroeg in de verslag maand 731 ton voor een waarde van f 992.000 tegen 1608 ton voor een waarde van f 1.9 miljoen in september-1961. Nog niet best Dé haringvisserij op de Sandetie was nog niet best. Voor de middag werd er helemaal niets gevangen. Na de noen ging het iets beter. Dc KW 114 Cornelis den Duik deed toen drie trekken voor respectievelijk 10,4 en 38 kantjes. De SCH 22 Magnolia kon een dagvangst doorge ven van 80 kantjes. Dit schip had de voorgaande dagen niets buit kunnen maken, zodat men met dit resultaat dik tevreden, was. In de Noord was het prachtig weer. maar helaas waren de angsten hiermee niet in overeenstem- Édng. De IJM 35 Post Boy deed een frek van drie uur die vier manden schelvis en dertig stuks kabeljauw en leng opleverde. De IJM 15 Emma heeft de activiteiten naar de zuidoostkant van de Koraalbank verlegd. Daar hoopt men in de nachtelijke uren wat makreel te verschalken. Wat er was In IJmuiden verschenen slechts zes vaartuigen aan de markt. Zij zorgden der grenzen van 3 op 6 mijl enkele jar geleden heeft het bedrijf in Aberdeen reeds belangrijke verliezen geleden. IJsland Als gevolg van de zeer goede resulta ten van de haringvisserij deze z benoorden IJsland de beste sinds 20 jaar kon dit land met verscheidene landen de volgende leveringen var zouten haring overeenkomen: Rusland 80.000 vaten. Finland 55 000 vaten. Zwe den 120.000 vaten, Noorwegen en Dene marken 12.000 vaten. Israël 6000 v Verenigde Staten 12.000 vaten en West- Duitsland 8000 vaten. Totaal 293.000 F.A.O. Het reeds eerder aangekondigde Tw de World Fishing Gear Congress onder auspiciën van de Voedsel en Land bouworganisatie van de Verenigde Naties zal te Londen plaats hebben van 2531 mei 1963. Een voorlopige agenda is op gesteld en ligt onder meer bij de Econo mische Voorlichtingsdienst ter inzage. Jubileum De IJmuider Nationale Stoomvisserij N.V. bestond woensdag 60 jaar. Aan dit jubileum is geen enkele aandacht be steed daar de maatschappij die vroeger een van de grootste van IJmuiden nog maar een kwijnend bestaan leidt De laatste schepen zoals de Eveline, de Norma Marie en de Vikingbank zijn uit de vaart genomen en wachten op een onzekere toekomst. Toch verdient dit jubileum vermelding daar de maatschap pij in haar gloriejaren veel heeft bijge dragen tot de bloei van IJmuiden. In de twintiger jaren had men tientallen schepen in de vaart. haar jaarlijkse uitvoering. Voorzitter J. Lindhout merkte in zijn ope ningswoord op, dat Jiet de vereniging goed gaat. Er zijn dit jaar heel wat leden bijgekomen. Daardoor kon ook wat meer variatie in het instrumen tarium worden gebracht. Het uit 32 leden bestaande orkest heeft thans ook drie accordeonisten, negen gitaristen, twee banjo- en twee ukelele- bespelers. Nieuwe leden en donateurs zijn overigens nog altijd van harte welkom. de club over heeft. Hij gaf de dirigent Het zestien punten tellende program ma werd onder directie van de heer J- J. van der Reyden vlot uitgevoerd. Deze uitvoering was duidelijk één van de bes te door Concordia ooit gegeven. Men muntte vooral uit in „La plus belle Weh" an Dino Olivièri en in „Bal bei Zieher" an Hans Schneider. Na de pauze werden onder meer leuke schetsjes opgevoerd. De heer Van der Reyden speelde samen met Puck van der Zwan een vierhandig pianostuk, dat met irtuositeit werd vertolkt. Er traden bandjes op met zang en gitaarspel en ook was er een zangspel over het strand bij Emmeloord. De heer M. van der Zwan toonde zich een voortreffelijk con férencier. De voorzitter sprak tenslotte van waardering getuigende woorden tot de heer Van der Reyden, die heel veel voor Hervormde Jeugdraad Noordwijk GISTERAVOND draaide de Hervormde Jeugdraad in Li do voor de tweede maal in dit seizoen een Russische film. Deze keer zag men De dame met het hondje, een in beeld gebrachte novelle van de grote Russische schrijver Tsjechov. De in het Westen onbekende regisseur Alexis Kheifits is erin geslaagd dit simpele verhaal zo tiol sfeer, ongehaast en toch niet traag te oer/ilmen dat een rolprent is ontstaan, die een verblijdend getuigenis aflegt van de artistieke mogelijkheden, die er ook nu nog m het Oosten zijn. Tsjechov tekent ii ,De dame met hel hondje" de ontmoeting tussen twee men sen in het Jalta van het begin van deze eeuw. Temidden van de vreugdeloze va kantiegangers treffen elkaar een wee moedige Moskoviet en een de verveling van de provinciestad Saratow ontvluchte echtgenote van een ambtenaar. In een sublieme beeldenreeks is deze ontmpeting gevangen. Heel de melan cholie van een wereld die wacht op iets nieuws dat onafwendbaar komen moet, wordt gekristalliseerd in deze twee mensen. Te laat Zij ontmoeten elkaar te laat. Het hu welijk heeft voor hen de poort naar het echte geluk gesloten. De man leeft in Moskou aan de zijde van een vrouw, die hem overheerst. Het huwelijk is door ingrijpen van de ouders tot stand ge komen. Hij beleeft zijn dagen op de bank en de avonden op de club als verloren tijd. De vrouw is begraven in de pro vincie. Er breekt een tijd aan van heime lijke ontmoetingen. Het geluk blijft aan de horizon, er is alleen maar een steeds herhaald afscheid nemen, waarmee de film ook eindigt. De twee belangrijkste spelers, Alexis Batalov als de man, en Ya Sawina als de vrouw, hebben precies de bedoelin gen van de regisseur vervuld. Er zijn fragmenten in deze film die in de her innering blijven voortleven als sublieme staaltjes filmkunst: de aankomst van de boot in Jalta. het vertrek van de trein, de lange, grijze schutting in Saratow, de scènes in de provincieschouwburg. Geen film voor het grote publiek, maar wel voor degene die nog aan ware filmkunst gelooft. Vogelexpositie De vereniging Vogellust houdt 28 november tot 1 december in de aula van de R.K ulo-school (Van Painhuys- straat 15), een tentoonstelling van tro pische vogels, terwijl ook aquaria er reptielen worden geëxposeerd, mede dank zij de medewerking van De Glas- Koffiepraatje Mej. Weezenbeek hield in Het Hof van Holland voor de afdeling van dc Ned. vereniging van Huisvrouwen eer praatje over koffie. Mevr. Terpstra— Verschoor had de leiding van de bij eenkomst. Klaverjassen De NoordwUkse klaverjasvereniging „Nooitgedacht" speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd, waarvan uitslag als volgt luidt: 1. C. Borst 5428 pt; 2. G. Waasdorp 5258 pt; 3. O. der Meulen 5244 pt; 4. P. Borst 5158 pt; 5. A. van der Niet 5143 pt; 6. J. Beelen 4932 pt; 7. W. J. Kruyer 4921 pt; 8 T Smit 4892 pt; 9. E. de Ridder 4842 pt; 10. P. Ooms 4819 pt. geschenk onder couvert. Er was zoveel belangstelling voor de uitvoering, dat extra stoelen moesten worden aangedragen. Schaaknieuws De wedstrijd Daniël Noteboom 2 Sassenheim 2 eindigde in een voorlopige 72 voorsprong voor de Noordwijkers. De uitslag luidt: Sassenheim 2D. Noteboom 2 J. BoogerdF. Hoek afgebroken; C. KamerJ. de Bock 10; J. v. d. Velde— J. A. v. d. Bos 01; G. Bouwmeester Dalen 10; G. v. d. LipH. Veen- stra 01; J. van RijsselA. Veefkind 01; J. de JongeA. dc Boer 01; J. ZondervanW. van Rooyen 01; C. StaringJ. van Veen 01; J. Kroon C. de Putter 01. Eén partij wordt gearbitreerd. Voor de onderlinge competitie van de Noordwijkse schaakvereniging Da niël Noteboom werden de volgende wedstrijden gespeeld: le klasse: J. de BockJ. Hoogeveen 10, H. MeyerF. Hoek 10; J. J. Bizot P. Bedijn afgebroken. 2e klasse: J. van DalenW. v. Rooyen 10; H. VeenstraC. de Putter 10. KATWIJK AAN ZEE Christenvrouwen bijeen De afdeling Katwijk van de Ncderl- Christenvrouwenbond vergaderde gister avond onder leiding van mevrouw Of- feringa, die enige nieuwe leden welkom kon heten. Mevrouw Tjong Ayong, met verlof uit Aruba, vertelde vervolgens iets over de N.C.V.B. aldaar. Er is wei nig verschil in werkwijze. Nadat de heer Hammerson iets had verteld over het werk van het Leger des Heils werd de film „In opmars" vertoond. Aan alle facetten van het werk van het Leger werd op deze wijze aandacht geschonken, zoals het werk voor ongehuwde moeders, de huisbe zoeken, de bejaardenzorg, het jeugdwerk en de reclassering. ALKEMADE Kwart ton pepernoten door jeugd verorberd Gisteren is een kwart ton pepernoten verdwenen in de grage magen van Alkmade's jeugd. De Sint en negen Zwarte Pieten zorgden voor deze kome versnapering. Zij kwamen luister bijzetten aan de opening van dc polio winkelweek ten bate van het Prinses- Beatrix-poliofonds. Bij hun rondgang door Roelofarends- veen brachten de hoge gasten een be zoek aan de feestzaal van De Vier Heemskinderen, waar een 's morgens ge trouwd paar werd gelukgewenst. De ontvangst was overal even hartelijk: in Oude Wetering. Roelofarendsveen. Nieuwe Wetering, Rijpwetering, Hoog- made. Oud Ade en zelfs aan het Venne- meer. De in een open auto gezeten Sint werd onstuimig begroet In een jeep hadden de Pieten een voor raad van 250 kilo pepernoten, die ge heel werd uitgedeeld. De jeugd van Alkemade deed het 's avonds dan ook met een boterhammetje minder. Tijdens de winkelweek (van 22 november tot 5 december) zijn de win kels tot 's avonds negen uur open. Gemeenteraad van Leiderdorp Maandag om half 9 komt de Leider- 1 dorpse raad bijeen. Agenda: Voorstel tot verlenging van de ontrui mingstermijn van de onbewoonbaar ver- klaarde woning Jaagpad 44; tot het be schikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het uitreiken van de uit gave „Burgerschap en Burgerzin" aan dc jonge kiezers; tot aankoop van een res terend stukje grond van J. H. Rijkelijk- huizen te Woubrugge; tot wijziging der gemeentelijke kindertoelageverordc-ning. tct het verlenen van een uitkering ineen» aan het gemeentepersoneel over 1962, to» voorlopige vaststelling van de gemeente- rekening over 1960; tot vaststelling var. de werkelijke uitgaven voor het open. baar lager onderwijs over 1901; inzake de vergoeding over 1962 ten behoev de Christelijke ulo-school; tot het lenen van medewerking tot oprichting van een R.K. kleuterschool in de Ziil- laan. en Meijepolder; tot het verlenen van medewerking ten behoeve van de aanschaffing van meubilair voor de per. soneelskamer van de Hervormde scnool aan de Kastanjelaan; tot het verlenen van medewerking ter verbetering van t verlichting in de Hervormde school ar de Kastanjelaan: tot het verlenen vr medewerking voor de aanschaffing v, een projectiescherm ten behoeve van c Hervormde school aan de M. P. Spli: terlaan: inzake het verlenen van mede werking voor herstelwerkzaamheden aan de Hervormde school aan' de M. P. Splin terlaan; tot vaststelling van een ver- plaatsmgskostenverordening voor he) gemeentepersoneel: tot het van overeen komstige toepassing verklaren van dc verplaatsingskostenverordening gemeen tepersoneel voor het onderwijzend per soneel: tot wijziging van het algemeen unbtenarenreglement in verband met de vaststelling van een verplaatsingskosten- verordening voor het gemeentepersoneel: tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van een veegma- chine en voor uitbreiding van het perso neel van gemeentewerken; tot goedkeu ring van de begroting van de zwemver eniging voor het jaar 1963; tot verhuur van de zolder van de o.l. school ten be hoeve van het geven van balletlessen: tof verhuur van de openbare kleuterschool ten behoeve van een groep padvindsters: tot verlenging van de huur van het kerk- gebouwtje in de Lindelaan, ten behoe- an de openbare lagere school; tol uitbreiding van de openstelling van het tennispark op zondagen; aanbieding van de begrotingen voor 1963: inzake de aan- besteding van de bouw van 18 woning wetwoningen in de Zijllaan- en Meije polder. Onbewoonbaar OP 2 mei besloot de raad de woning Jaagpad 44 onbewoonbaar te verklaren. Vóór 8 december zal de woning niet zijn ontruimd, omdat het niet mogelijk de bewoners aan andere huisvesting te helpen. Het is noodzakelijk de ont- timm«stermijn te verlengen. Onderdak voor padvindsters De hoofdleidster van de padvindsters te Leiderdorp heeft zich tot het gemeen tebestuur gewend met het verzoek aan de padvindsters in de wintiermaanden inderdak te versohaffen in één der lo kalen van de openbare kleuterschool aaD de Willem Vronkenlaan. Gezien de om standigheid dat geen andere lokaliteit de padvindsters beschikbaar is, vin- B. on W. het verantwoord dat het verzoek wordt ingewilligd. Een huur prijs van ƒ3,50 komt B. en W. redelijk In het verenigingsgebouw hield de afdeling Koudekerk aan den Rijn- Hazerswoude van „Volksonderwijs" haar propagandafeestavond. In zijn openingswoord sprak voorzitter C. van der Molen er zijn vreugde over uit dat het gemengd koor van „Volksonderwijs" en de toneelgroep van de af deling Reeuwijk hun medewerking aan deze avond wilden verlenen. Het zangkoor van de afdeling Reeuwijk zong een achttal liederen (onder lei ding van dirigent Kok) op verdienstelijke wijze. tempo bracht de groep het blijspel in drie bedrijven: 0. oom Albert, toch" over het voetlicht. De aanwezigen volg den geboeid de gebeurtenissen in het De heer E. van Veen uit Amsterdam, hield een toespraak. Hij sprak van de noodzaak ..Volksonderwijs" in Neder land te versterken en uit te breiden. Naar zijn mening heeft de openbare school een belangrijke toekomst, daar ens vrijer leert denken. „De open bare school heeft leerlingen zonder on derscheid van kleur of positie van dc ouders, en voedt op tot alle christelijke deugden, aldus de heer Van Veen, die voorts meent dat deze geest in Neder land niet genoeg bekend is. Naar zijn opvatting bestaat er nog steeds discri minatie ten opzichte van de bijzondere school. Striji Ernstig wees spreker erop dat in deze Europese samenwerking de jeugd het beste moet meekrijgen, om de strijd tegen de andere landen vol te kunnen houden. Als een der gevaren het lager onderwijs noemde hij het grote tekort aan onderwijzers, waardoor het voorkomt dat leerkrachten van 70 jaar nog voor de klas staan. Ook ten aanzien van de scholen bestaat een grote achterstand. De toneelclub van de afdeling Reeuwijk kreeg hierna de gelegenheid haar kunnen te bewijzen. In een vlot KATWIJK AAN ZEE IN het jcugdgebouw Irene werd een bijeenkomst gehouden voor delega ties van organisaties op het gebied van het jeugdwerk. Deze bijeen komst was uitgeschreven door dë Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland. De bedoeling ervan was contacten te leggen tussen de daarvoor in aan merking komende organisaties, teneinde gemeenschappelijke problemen gezamenlijk aan te pakken, zoals dit ook elders gebeurt. Na overleg zal dan een gesprek met de gemeentelijke overheid plaats kunnen hebben om na te gaan op welke wijze men jeugd en jongeren in de gemeente het best van dienst kan zijn. verlopen. De mogelijkheden ter plaatse Na een kort welkomstwoord, door de r heer Kamerlingh werd het woord gege ven aan de directeur van de Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland, de heer J. H. Kouwenhoven. die er op wees. dat Kat wijk één van de weinige grotere gemeen ten in Zuid-Holland is, waar geen over koepelend orgaan bestaat voor het jeugd werk. De"Provinciale Jeugdraad vond het gewenst de noodzakelijke samenwerking op gang te brengen. Hoewel de gemeente Katwijk het moderne jeugdwerk een goed hart toedraagt, wordt er blijkens de ge meente-begroting slechts incidenteel aan gedaan in financieel opzicht. De heer G. Steinbach van de Leidse Jeugdraad schetste in het kort dc ont wikkeling van de Leidse Jeugd Actie. Tijdens de laatste oorlogsjaren was door geheim beraad veel belangstelling gewekt voor de na-oorlogse problemen. Na de bevrijding resulteerde dit in de oprichting van het district Leiden van de Neder landse Jeugd Gemeenschap. Dit districtsbestuur moest worden ge zien als een bundelend orgaan, dat op al lerlei gebied stimuleerde Al spoedig werd een te nauwe band gevoeld. In 1947 werd het district Leiden van de Ned. Jeugd Gemeenschap als gevolg daarvan ont bonden. En werd ingesteld een Leidse Jeugdcommissie, hoofdzakelijk gevormd door leden van de raad. Ook deze vorm voldeed niet, v Leidse Jeugd Actie tot stand kwam. Dit niet gemeentelijke orgaan werd in 1950 omgezet in een privaatrechtelijke stich ting waarin zitting namen afvaardigingen van praktisch alle zich met de jeugd be- moeiende verenigingen en instanties als mede de wethouders van onderwijs en sociale zaken. Deze vorm is voor Leiden bijzonder prettig gebleken, uiteraard na een lang groeiproces. Spr. wilde niet zo ver gaan Leiden als voorbeeld te stellen. Er zijn gemeenten waar de jeugdzaken anders zijn georganiseerd en ook goed nO beslissend voor de juiste het dagelijks bestuur van de Leidse Jeugd Actie zijn allerlei schakeringen vertegen woordigd Vertrouwen nodig Besluiten worden met algemene stem- men genomen. De ervaring heeft intussen wel geleerd, dat, als er onderling trouwen bestaat, er veel mogelijk i In het algemeen bestuur zijn wei diverse schakeringen in groter verband vertegenwoordigd. Uit praktische weging zijn secties gevormd. De taak van de Leidse Jeugd Actie bestaat uit: het bevorderen van een ge meenschappelijke aanpak van allerlei ac tiviteiten, het scheppen van mogelijkhe den, het stimuleren en het subsidiëren De stichting heeft geen controlerende be voegdheid; wel poogt zij de zelfwerk zaamheid te bevorderen. Noodzakelijk voor een verantwoord jeugdwerk is pri mair het scheppen van een vertrouwens sfeer onderling. Is deze sfeer eenmaal gegroeid en dat gaat langzaam dan eerst is er een basis waarop vruchtbaai kan worden gewerkt In het jaar 1954 heeft de stichting het gemeentebestuur een rapport aangeboden waarin subsidie-voorstellen zijn werkt, die naderhand als basis vo< aanvaardbare subsidiepolitiek zijn genomen Ten slotte merkte de heer Steinbach nog op, dat er een aparte gemeentelijke missie bestaat, die de toewijzing v< door liet werk benodigde werkruimtt It: het algemeen bestuur zijn verder vertegenwoordigd allerlei verenigingen, die in secties zijn onderverdeeld Dc heer Steinbach geeft enkele voor beelden van gezamenlijke inspanning o.a. 5e mei-viering, kerstboomverbranding. Na deze uiteenzetting kwamen van diverse zijde vragen los, welke door mej. Goudriaan en de heren Kouwenhoven en Steinbach werden beantwoord. De afgevaardigden van de jeugdorga nisaties. die lid zijn van de gemeentelijke werkgroep zal worden opgedragen de gezamenlijke problemen te bespreken en te trachten de gemeente ertoe te brengen s:-:i_ -an het jeugd- Agendanieuvvs De Herv.-Geref. mannenvereniging .Calvijn" houdt hedenavond om 8 uur n de Kapel een bijzondere samenkomst. Spreker is ds. S. de Jong, uit Houten (Utrecht). Vanavond om kwart voor 8 houdt de Hervormde wijkgemeente Zuid-Oost een bijeenkomst in het wijkgebouw Abeel- plein. In plaats van ds. W. L. Tukker spreekt ds. L. Lagerweij uit Den Haag. De rolbezetting was goed, waarbij een woord van waardering toekomt aan de heer A. Groenendijk voor de wijze waarop hij oom Albert op de planken zette. Ook de prestaties van het pseudo-dienstmeisje en de post bode, respectievelijk gespeeld door mej. A. Slinger en de heer J. van Zijl, verdienen (zonder de anderen tekort te doen) een ivoord van waar dering. Zowel aan de toneelgroep als aan het gemengd koor werd tenslotte een taart overhandigd. ZW'A MMERDAM Nutsavond Vrijdagavond zal in* het Spaarbankge bouw in de Brugstraat een Nutsavond gehouden worden. Ds. Cadee zal een lezing houden over Israël en deze illu streren met een groot aantal dia's. Orgelconcert Vrijdagavond bespeelt de Bodegraafse organist Herman van Vliet voor het eerst het gerestaureerde orgel van de Hervormde Kerk. Waar ligt het terrein van de Diaconie? Er bestond goede belangstelling voor de causerie van de heer J. de Boer uit Den Haag, die sprak over „Diaconie en Overheid". Spr. begon zijn betoog met terug te gaan naar de jaren toen de Armenwet tot stand kwam. Sindsdien is er veel veranderd. In dezen, aldus spr., is ook de overheid een dienaresse Gods. Ieder mens hooft in het maatschappelijk be staan dezelfde rechten, vooral de ge handicapten moeten niet het gevoel hebben afhankelijk te zijn van een of andere instelling, bijv. de diaconie. Heeft dan de diaconie geen taak meer? Zeer zeker, aldus spr. Alleen zij ligt op een geheel ander terrein. Was het voorheen zo. dat onze behoeftigen naast ons en om ons heen woonden, thans is dit ge heel anders. Onze naasten wonen zelfs aan het andere eind der wereld. Want daar is nood. Het christelijk diaconaat heeft ook daar zijn plicht te doen. Liefde moet de hoogste plaats innemen, wan neer dat aanwezig is zullen er altijd mogelijkheden gevonden worden. Met Dinsdag 27 november zal het dorpshuis te Burgerveen, dat dank zij veler inspanning tot stand is gekomen, officieel wor den geopend ALPHEN AAN DEN RIJN Tafeltennis „Baronie"" Ook deze week speelden de teams van de Baronie op winst. Dames 1 (derde klas) speelde tegen DDC in Den Haag en won met 82. Tegen RTC 1 in Rün- saterwoude werd het zelfs een overwin ning van 100. Deze dames spelen wel zeer sterk. Dc ganieverhouding is 46 voor en 4 tegen. Mevrouw St. Rijfers bleef weer ongeslagen; ze is in grootse Dames 2 (vierde klas) speelde tegen Tennico te Nieuwveen en won deze wedstrijd met 8—2. Maar tegen Slag vaardig I werd met 64 verloren. Het verloor nog geen wedstrijd maar Ba ronie 2 heeft het hen niet gemakkelijk Dames 3 (vierde klas) speelde tegen het sterke Play-Fair in Leimuiden en erloor kansloos met 91. Joke v. <L Bosch redde de eer. Heren 1 stelde teleur door met 73 an Sparkler te verliezen, maar van het sterke „Steeds Vooruit" uit Warmond werd met 64 gewonnen. Heren 2 speelde tegen TOV uit Noord wijk en won met 64. Het was geen gemakkelijke wedstrijd. Heren 3 stelt erg teleur en verloor van Slagvaardig 1 met 100 erf van Den Burcht tiif L^Tden met 82. De Junioren speelden tegen PIT *54 (2) en wonnen met 100. Het tweede meisjesteam speelde in Den Haag tegen DDC en won met 100. De andere teams verloren met 82, 100. 64. 73. Al- Leen het jongensteam won met 64 vau Play Fair 2 Op het nationaal tafeltcnnistoernooi van DHC in Delft speelden twee meis jes van de Baronie-junioren (le klasse) met veel succes. Hanneke Nicuwcnhuizcn en Hanny Hoogcndoorn wonnen beiden een tweede prijs in het meisjesdubbel- Oud-strijders bijeen Gisteren is in de Sint Josephzaal de jaarlijkse contactavond gehouden van de Vereniging van Oud-strijders en dra gers van het mobilisatiekruis. De belang stelling was niet bijzonder groot De heer C. Koren, voorzitter, sprak hier over zijn teleurstelling uit IIij deed een dringend beroep op de leden propaganda te maken onder hen die voor een lid maatschap in aanmerking komen. Voor dc vrolijke noot zorgde de to neelvereniging Boot met de opvoering van het blijspel ..Een kerel van een vrouw", door Frits Peter Buch. onder regie van de heer L. M. v. d. Gils. De vertolking werd een succes. Voor de muziek zorgde de heer W. R. Renzenbrink. vele bewijsmiddelen gaf spr. een uit eenzetting van het diaconaal werk in groot verband Vergadering chr. ulo IN de aula van de school was gisteravond een ledenvergadering van de christelijke ulo. Nadat voorzitter M. Splinter in het bijzonder de heren M. Wissel en R. van de Hoek had welkom geheten, sprak hij zijn teleur stelling erover uit, dat er niet wat meer leden waren eekomen. Het eigen kapitaal bedraagt nu 5648.15, in het laatste jaar is het bedrag vermeer derd met f 1700. Bij de ingekomen stukken was eengunstig jaar voor de school geweest. Dc urgentieverklaring voor de bouw van heer S. J. van de Stoel sloot de vergade- een nieuw gymnastieklokaal. De bouw- ring. som mag ten hoogste f 100.000 bedragen. I Het zal worden gebouWd op de hoek van de B. G. Cortslaan. Het bedrag dat op de begroting is uit getrokken voor het pianofonds zal in 'n bestuursvergadering nog worden be sproken, aangezien er ook stemmen op gingen tot aanschaf van een aquarium. Het bestuur kreeg machtiging tot het aangaan van een geldlening als waar borgsom van het te bouwen gymnastiek- Dc heren C. Hobo en C. M. J. Riet veld werden in het bestuur herkozen. Schoolhoofd D. Groeneveld gaf een jaar overzicht, waarin werd gesproken van vlotte realisering van de nieuwbouw, de samenwerking met de gastvrije Her vormde school en de benoemingen van de heren Niesen en Moed als leerkrach ten. Er zijn nu negen leerkrachten en vier vakkrachtcn werkzaam. Het verzuim van de leerlingen is nogal groot. Het aantal geslaagden bij de eindexamens was bevredigend. Men besloot het houden van klasse-avonden toe te staan, mits personeel toezicht houdt. Over het algemeen is het een ALVHEIS AA1S DE/V R1JIS Sniaakontwikkeling Voor de ouders van de huishoudassi»- tenten is gisteren in de landbouwhui»- houdschool Koningin Juliana een demon stratie gegeven over het bevorderen van de smaakontwikkeling bij de leerlingen. De leraressen A. F, R. de Vries en C. F. Wagenaar lieten de jongelui bloem- stukjés schikken, stofversieren en teke nen Directrice R. C. de Vries belichtte de mogelijkheden, die het onderwijs aan haar school biedt. Tuinbouw en Plantkunde Voor Tuinbouw en Plantkunde liet in hotel Toor de heer J. Bakker uit Am stelveen prachtige kleurendia's zien ver vaardigd op de hoogste toppen van het Alpengebied. Een keur van zeldzame bloemen en planten kon worden bewon derd Tegen het einde van de bijeen komst werden bloembollen uitgereikt om in wedstrijdverband in bloei te trekken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9