Geld.... als het er zijn moet Persoonsbewij zen wee in Zuid-Afrika Scoit ish Tweed Jas sen 149.- Forty Fout Sociale vraagstuk nog niet opgelost Prins Bernliard breekt lans voor Zuid-Amerika Europees parlement keurt begrotingen niet goed Tante Pos is al heel oud /ft een. fcftftfce KiJ Weer overleg over Berlijn? NILLMIJ 19«t 5 DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 Het zwaard van Damocles Het besluit van de Zuidafri-1 hoofden van duizenden mensen, kaanse regering, het bezit van die op de grens van de rassen een persoonsbewijs met ingangleven en ervoor terugschrikken van februari a.s. verplicht te een persoonsbewijs aan te vragen. stellen, heeft een zwaard van Da mocles opgehangen boven de Zo mooi. zo stijlvol, zo comfortabel om kort te gaan: een prachtige collectie Behalve tweeds ook de meer geklede typen. Vanaf Amsterdam Leidsestraat 7 Rotterdam Stadhuispl 28 Den Haag Groenmarkt 24 omdat daardoor een radicale andering in hun leven zou kun nen intreden en dit zelfs verwoest zou kunnen worden. Vele van deze mensen hebben altijd als blanken geleefd, hun kinderen naar scholen voor blanken gestuurd, in wij- ken voor blanken gewoond, als blanken hun betrekkingen vervuld, omgegaan met blanke vrienden en zich verheugd in de maatschappelijke voordelen, die aan Europeanen z:jn voorbehouden. Vernedering en zelfs ondergang wach ten hun. als op het groene, in een plas tic etui gevatte kaartje, waarop hun fo to en personalia het stempel „kleurling" wordt gedrukt. De eerzucht van alle ge- mengdbloedigen in de Kaap zij tellen vele duizenden die blank van uiter lijk zijn. is. voor blanken door te gaan en als Europeanen te worden aanvaard teneinde alle voorrechten te genieten, die daaraan in salaris en levenswijze verbonden zijn. Een jurist heeft volgens de plaatselij ke pers gezegd, dat er alleen al in de Kaap 20.000 van die grensgevallen zijn en dat grote aantallen van hen nog geen persoonsbewijs hebben aangevraagd, of schoon het apparaat voor de verstrek king ervan reeds zeven jaar in werking is. Hij zeide dat zij het om wille van zichzelf en van de hunnen niet op clas sificatie durven laten aankomen. VRAGEN Grensgevallen, die als blanken willen worden geclassificeerd, moeten formu lieren Invullen met zeer persoonlijke vragen als: 1. Zijn uw vrienden uitsluitend blan ken of kleurlingen of behoren zij tot bei de rassengroepen? 2. Geeft de namen en volledige adres sen van drie van uw intiemste vrien den geen verwanten en deel mede hoe lang gij met hen bevriend zijt. 3. Zijt gij, uw vrouw of uw kinderen als blanken of als kleurlingen te werk gesteld? 4. Bezoekt gij bioscopen voor blanken of kleurlingen? 5. Sinds wanneer zijt gij, uw vrouw of uw kinderen over het algemeen aan vaard als blanken? 6. Woont gij in een wijk voor blan ken, voor kleurlingen of voor belden? 7. Reist gij in treinen en bussen als blanken of als kleurlingen? Aanvfagers moeten ook opgeven, of hun namen ooit van een kiezerslijst zijn geschrapt wegens hun ras. of zij de laatste vijf jaar in hotels of pensions hebben gelogeerd en zo ja in welke en of zij daar logeerden als blanken of als kleurlingen. BENADERING Verder moeten zij verklaren ermede A/Tot um accoord te gaan, dat hurt intieme vrien- Met de overwinning van het n worcjen benaderd „om een verkla- brood- en rechtsvraagstuk in ring van de strekking dat zij mij be- ons land is het sociale vraag- schouwen en aanvaarden als een blan- Btük nog geenszins opgelost. Er ls een kern van het sociale vraag- Ir. J. M. Matthijsen: ituk, namelijk de mens zelf, die nog niet is beroerd. Het betreft hier de ontwikkeling van de mens tot mondigheid en zijn mense lijke waardigheid. Dat heeft ir. J. M. Matthijsen, voorzitter van het Nederlands in stituut voor efficiency gisteren verklaard in zijn openingsrede van de najaars-efficiencydagen, die gis teren en vandaag in Utrzcht wor den gehouden. Wij dienen te erkennen, aldus ir. Mat thijsen, dat in het economisch leven het zwaartepunt van het leven van de mens heid als geheel is komen te liggen en dat binnen het economisch leven over de toekomst van de mensheid zal worden beslist. In het stadium van de mondig heid van de werkende mens in deze tijd past maar één begrip, één benaming en dat is die van mede-werker. Zoals de tegenspeler van de werknemer de werk gever is, zo staat niet tegenover maar eerder temidden van zijn medewerkers, de ondernemer. Het is daarom zo jammer, dat de verenigingen van on dernemers nog steeds werkgeversver enigingen heten. Een verbond van Nederlandse ondernemers zou een be manning zijn, die meer in overeen- stemmmg is met de geest van deze tijd, aldus ir. Matthijsen. De naam ondernemingsraad zou hij lie ver gewijzigd zien in bedrijfsraad, een instelling die hij ziet als iets dat kan bijdragen tot het beleven van het mede werkerzijn. Binnen de onderneming moet men er, volgens hem, voor zor gen dat er voor alle daar samenwer kende mensen een dergelijke mate tot zelfontplooiing bestaat. In dat geval behoeft de ondernemer de onderne ming niet uitsluitend te zien als een Instelling om winst te maken en behoeft de arbeider'het bedrijf niet al leen te zien als een instelling, die hem aan een weekinkomen helpt, Blijkens een eind oktober in de hoofd stad Pretoria gepubliceerde verklaring waren er toen ongeveer 200.000 blanken en ongeveer 400.000 kleurlingen en Azia ten. die geen persoonsbewijs hadden ge- De straf voor het niet bezitten van een persoonsbewijs als het bezit daar van in februari a.s. verplicht wordt is een boete tot 100 rands (een rand staat gelijk met bijna 5.05). Het verplicht stellen van de persoons bewijzen wordt gezien als een nieuwe maatregel om de rassenscheiding te ver scherpen. Keur nu extra voordelig en u weet het: zó zuiver, zó_ krachtig is Maggi Goudbouillon Geen economische discriminatie Tijdelijk EXTRA VOORDEEL! Proef en keur nu extra voordelig Maggi Goudbouillon in het reuzen Pantry Pack (3x1 liter) Maggi Goudbouillon 2 doosjes met elk 1 dubbeltablet (2x1 liter) OO Ct MAGGI GOUDBOUILLON MUNT UIT DOOR VLEESKRACHT! Russen verjagen 60 Franse treilers Zestig Franse treilers, op de haring vangst ter hoogte van kaap Gris Nez, keren naar hun havens terug als gevolg van het verschijnen van 150 Russische vissersboten, zo wordt In radiobood schappen meegedeeld. De Russen ver schenen toen de Franse vissers juist grote scholen haring hadden ontdekt, volgens de Franse vissers houden de Russen er een manier van vissen op na, die de scholen verjaagt. Mooiste locomotief ter wereld Een stoomlocomotief van het type „Litt F 1200", gebouwd door Nydqvist en Holm in Trollhaetten en in 1914 in dienst genomen, zal, na een zegetocht door het zuiden van Zweden naar Stockholm een permanent plaatsje krijgen in een museum om naar harte lust door liefhebbers van „oldtimers" bewonderd te kunnen worden. Zweedse spoorwegdeskuncigen noemen deze In de openingsvergadering van een „Europees forum over Latijns- Amerika", dat van 21 tot 24 no vember onder auspiciën van de Uniapac, de internationale unie van rooms-katholieke werkgevers organisaties, in de Belgische hoofd stad wordt gehouden, heeft prins Bernhard gisteren een rede ge houden, waarin hij de door velen aangehangen stelling bestreed, dat Latijns-Amerika het land is „waar al die revoluties plaats hebben". Die stelling is even waar als de bewering, dat Nederland het land van klompen en windmolens is. hij dit continent tot op zekere hoogte meent te kennen. Het is totale onbekend heid met de politieke, economische en ,ale toestanden aldaar, die vele Euro pese zakenlieden ervan weerhoudt hun investeringsactiviteit tot dat gebied uit te breiden, aldus prins Bernhard. Europa, het continent dat de sociale toestanden waaruit het communisme is voortgesproten heeft gekend, moet nu in staat worden geacht een sfeer van rechtvaardigheid en wederzijds vertrou wen te scheppen, waarin geen plaats voor communisme is, aldus prins Bern hard verder, daaraan toevoegend dat de weerklank, die het communisme in verscheidene .jonge staten" heeft gevon den, niet uitsluitend kan worden ver klaard uit de doeltreffendheid van het Russische propaganda-apparaat. Idealen niet willen goedkeuren- De begro tingen hebben namelijk zoals de Nederlandse K.V.P.-afgevaar- digde M. M. A. A. Janssen in een rapport namens de begrotings commissie van het parlement verklaarde, enige bezorgheid ge wekt, omdat de ministerraden niet voldoende voor ogen schijnen te houden, dat cfe begrotingsmid delen een onderdeel moeten zijn van het algemeen beleid en mo- lócomotief van 140 ton de mooiste, ter) gelijkheden moeten bieden dit wereld. Het spoorwegmuseum van beleid vonedig binnen de gestelde Stockholm was echter tot de bevinding; ,ror„r<1Wnliilrpn gekomen dat er in Zweden zelf geen termijnen te verwezenlijken, enkel exemplaar van dit type meer De E.E.G.- en de Euratomcommissie voorhanden was. De Deense staats- moeten van hun kant volledig kunnen spoorwegen, die in 1934 elf van deze aantonen,1Slat de kredieten die zü vragci machines hadden aangekocht, wilden Van de E.E.G. en Euratom Het Europese parlement heeft IJ®»™»» gisteren de begrotingen vanipariement echter toch definitief vast- E.E.G. en Euratom voor 1963 Stellen. De huishoudelijke begrotingen voorzien voor volgend jaar uitgave van in totaal 47,5 miljoen dollar (8 miljoen minder dan vorig jaar) en voor Euratom 7,7 miljoen dollar (1 miljoen meer). Het verschil van 8 mil joen in de E.E.G -begroting is voorname lijk het gevolg van belangrijke verlagin gen van de kredieten voor het Europese Sociale Fonds. In de goedkeuringsresolu tie betreurt het parlement, dat de E.E.G.- commissie wegens gebrek aan personeel niet in staat is geweest tijdig voorstellen in te dienen om op de huishoudelijke begroting voor 1963 de nodige middelen uit te trekken voor het Europese oriën tatie- en garantiefonds voor de landbouw. Het parlement heeft ten slotte wel, met kleine wijzigingen, de begroting voor onderzoek en investeringen van Euratom van volgend jaar goedgekeurd. Sneeuwval hindert Duits verkeer Sneeuwval in Zuid- heeft gisteren het wegverkeer belem merd. Mist aan de Noordzeekust was schuldig aan twee ongelukken met schepen In de mond van de Elbe kwam het Amerikaanse vrachtschip American Tra veller, dat 3228 ton meet, in aanvaring met een kleine Duitse tanker van 85 ton. Het Duitse scheepje sloeg om. Een op varende van het Duitse schip wordt ver mist. De American Traveller was niet beschadigd. Een ander Amerikaans vrachtschip, de Howel Lykes, is in de mond van de Weser aan de grond gelopen. Volgens de havenautoriteiten is er geen gevaar voor de bemanning. Talloze verkeersongelukken werden de EEG d00r de P°litie geregistreerd op de be- ijzelde Beierse autobanen. Libanon lanceert drietrapsraket De Libanesu raketgemeenschap, een particuliere instelling, heeft woensdag bij Beiroet een drietrapsraket. Ceder 3 genaamd, gelanceerd. Regerings- e gerfunctionarissen war- t aanwezig, de bijna zeven meter lange raket, die door deze particuliere instelling i bouwd, de lucht inging. Volgens woordvoerder zou de neuskegel op ruim vierhonderd kilometer van de plaats van lancering, in de buurt van het eiland Cyprus, door de Libanese marine uit zee worder, opgevist. De Europeanen zullen thans moe ten handelen overeenkomstig de chris telijke en humanitaire idealen, toaarin zij voorgeven te geloven, en deze idealen kunnen worden verwezenlijkt door samenwerking, niet alleen als daaruit winst mag worden verwacht, doch door onvoorwaardelijke samen werking, in politiek, economisch en maatschappelijk opzicht, en meer dan ooit te voren gericht op het materiële eti geestelijke welzijn van anderen. Als belangrijke factor wees prins Bernhard er nog op, dat de bevolking van Latijns-Amerika voor bet grootste deel van Europese afstamming is en West-Duitsland zich daarvan zeer diep bewust is. De banden, die hen aan Europa binden, zijn vele en de menselijke houding der La tijnsamerikanen. die zo kenmerkend volstrekt i ruil Het noorden van Engeland is de laatste dagen door zware sneeuwstormen geteisterd. De wegen in het schilderachtige Lake District werden al spoedig veranderd in glibberige ijsvlak ten en het verkeer kwam in grote moeilijkheden. Op deze foto zien we een lange file zware vrachtauto's, wachtend tot een tractor een voertuig, dat van de goede weg afraakte, zal hebben losgewerkt. iwkeurig zUn geraamd noodzakelijk. De heer Janssen had daarop het parle ment voorgesteld de begrotingen alleen goed te keuren onder het voorbehoud dat in de volgende begrotingen met deze overwegingen rekening zou worden ge houden. De wijziging van zijn resolutie (via een amendement uit de vergadering) heeft echter tot gevolg geihad dat het parlement de begrotingen niet goedkeur de en alleen de hoop uitsprak dat de aangegeven feilen in het vervolg zullen worden gemeden. Deze beslissing viel in een vrijwel lege zaal met de Nederlandse afgevaardigde mr. F. G. van Dijk als enige tegenstemmer tegen dit amende- De n listerraden van de gemeenschap- Inzicht paalde- organisatievorm, die bekend staat als het stelsel van de onderne mingsgewijze prodnktie. Door een in terne structuur van de onderneming moet het mogelijk zijn, dat ook de een voudigste medewerker niet alleen dc betekéhis van de vrije onderneming en de welvaart leert zien en waarderen, maar dat hij er ook de zin van begrijpt, zodat er niet slechts sprake kan zijn van meer welstand, maar ook van meer welzijn. De westerse gespletenheid ondermijnt de kracht van onze samenleving en maakt deze onmachtig tegenover de grote gevaren, die haar van buitenaf bedreigen. Het is de taak van iedere ondernemer het zijne te doen om de discrepantie tussen materiële welstand en geestelijk wel2ijn in zijn onderneming zoveel mo gelijk op te heffen. Ir. Matthijsen is voorts van oordeel dal de voorlichtende taak binnen de onder neming zeer belangrijk is geworden. Deze voorlichting moet ntet alleen via de on dernemingsraad worden gegeven: de lei ding dient zich er ook rechtstreeks mee te belasten, opdat een doorstroming van boven naar beneden zo goed mogelijk verloopt. Virgll Grissom, dc Amerikaanse ruim tevaarder. loopt kans gearresteerd te worden omdat hij een boete voor te snel rijden niet op tijd heeft betaald. De as tronaut, die in 1961 in een ruimtevaar tuig met een snelheid van achtduizend kilometer per uur werd weggeschoten, reed met zijn auto honderd kilometer per uur op een weg waar een maximum van vijfentachtig kilometer gold. Hij kreeg gelegenheid de zaak met betaling van een boete van zeventig gulden te rege len. Daar het geld niet op tijd binnen was gekomen is nu een arrestatiebevel tegen Grissom uitgevaardigd. De prachtigste postdienst hebben Een i de snelste afstandsritten de Perzen destijds bezeten. Reeds uit de oudheid werd in het Jaar 9 na Chr. gemaakt, toen de latere kei zer Tiberius bericht kreeg dat zijn broeder Drusus tijdens de Germaan- veldtocht van zijn paard was ge in de 5de eeuw v. Chr. hoofdsteden Sardes en Ekbatana door een 2538 km lange weg met elkaar verbonden, voor welke reis onder normale omstandigheden 2 a vallen en levensgevaarlijk 3 maanden moest worden uitgetrok- wond. Met gebruikmaking van alle ken. Maar de bereden koningsboden, hulpmiddelen die hem als troonop- wel erg bevoorrecht boven de gewo- naar Frankfort over een ne reizigers, want elke 25 km kon- begaanbaar traject dat d- den zij van paard verwisselen, dat hun estafettedienst soms 420 km per dag haalde. Deze koeriers- moeilijk de Alpen voerde wel relsduur van 16 dagen in die tijd als normaal werd beschouwd. Een andere recordreis is op uitge breider schaal door de Romeinen over- rclswagens ver voerden beambten en reizigers, mits zij daarvoor een speciaal „diplo ma" hadden. De ijlboden reden echter te paard TOCH IS HET ZO! volbracht Icelus, die in 68 n. Chr. het be richt van Nero's dood in 7 dagen naar Galba in Span je bracht, voor wel ke tocht gemid deld 330 km per dag moest worden afge legd. Voor een der gelijk gemiddelde behoeft dc 25 km een station, derne reiziger met een kleine auto paard konden verwis- zich tijdens de vacantie zeker niet te schamen. Vermeldenswaard is voorts een snelle rit van de beroemde Cats Major die in 190 v. Chr. de 600 km zij 1 selen, maar waar eveneeps een dok ter, een hoefsmid en voedsel aanwe zig was, zodat ook reizigers er al les konden vinden waarsan eventu eel behoefte bestond. Onze post ont- lange weg hen is, maakt dat deze banden zelfs sterker en van groter waarde zijn voor beide werelddelen. De bevolking van La tijns-Amerika verwacht van ons dat wij -ze verplichtingen jegens leden van on eigen familie nakomen en wij mogen hen niet in de steek laten, aldus prins Bernhard. Mississippi tegen „Kennedy-clan" de „broeder-staten" wordt verzocht gemeenschappelijk „deze eens zo grote natie van ons" van de „dy nastie der Kennedy-familie en het bege leidende kwaad" te bevrijden en zich te verzetten tegen allen die „onze vrij heden, erfgoed en grondwettelijke rech ten willen vernietigen." De 49 senatoren zijn alle lid van de democratische partij. Twaalf stemden te gen. De schuld voor de jongste ongeregeld heden over de toelating van de neger student James Meredith tot de universi teit van Oxford in Mississippi wordt ge laden op de „meedogenloze en corrupte regering in Washington, geleid door de Kennedy-clan". Zoals bekend werd Meredith pas tot de universiteit toegelaten nadat de fe derale regering had ingegrepen. Harde woorden op partijcongressen communisten Op het Hongaarse partijcongres in Boedapest heeft Otto Kuusinen, lid van het Sowjet-politbureau. een heftige aan val gedaan op de „Pekingcommunisten", die hij beschuldigde van het op onver antwoordelijke wijze in gevaar bren gen van de wereldvrede. Tevens ver weet hij hen de eenheid in het commu nistische kamp te verstoren. Kuusinen noemde de Chinezen niet met name, maar deed zijn toorn neerdalen op Al banië, dat de zijde van Peking heeft gekozen. De partijgangers gnuifden ech ter iedere keer dat Albanië genoemd werd. omdat iedereen wist dat China bedoeld werd. Kuusinen merkte op, dat toen de wereldvrede door de Cubaanse crisis ernstig gevaar liep, de uiterst linkse critici zelfs niet in staat waven de geringste hulp aan het revolutionai re Cuba te bieden. Later deed het hoofd van de Chinese delegatie een heftige aanval op wat hij noemde „de schaamteloze verraders van de arbeidende klasse". In Moskou heeft de voorzitter van de centrale raad van Russische vakbonden hervormingen in het vakbondswe gekondigd, die var nis kunnen zijn. leent aan deze stations haar want in het Latijn werden zij „po- sitac statlones" genoemd en nlt dat woord posltae is onze post afgeleid. te paard bi 5 dagen aflegde, en een Ijlbode die in het jaar 69 n. Chr. van Malnz naar Keulen werd gezon den en de afstand van 200 km in slechts 14 uur reed. Waarmee bewe zen wil zijn, dat men ook met be perkte middelen betrekkelijk grote etmaal en lagen dus aanzienlijk der de Perzische records. Maar daar staat tegenover dat de Romeinse bo dendiensten volgens en vaste dienst- verdienen? regeling verliepen. Een dienstsche- ma kan nu eenmaal niet op records worden gebaseerd. Wist u dat nog niet zo lang gele- fn een tijdwinst van één dag vol doende was om een vermogen te verstrekkende beteke- Zorin: bijdrage tot de ontspanning dc Ver. Naties, Zorin, heeft i tieke commissie meegedeeld, dat de Sowjet-Unie, als bijdrage tot de interna tionale ontspanning, ermee akkoord gaat een door haar ingediend agendapunt voor de huidige zitting van de Algeme- Vergadering terug te Verenigde Staten gericht. Hij stelde voor de kwestie oveivte hevelen naar de ontwapeningsconferentie, die volgende week maandag in Genève haar werk zaamheden zal hervatten. Na Amsterdam is nu ook Zürich zich gaan bezig houden met dc bescher ming van de taxichauf feurs. Op politievoor- schrift zullen de taxi's voortaan voorzien moeten zijn van een alarminstal latie ter beveiliging van de chauffeur. In elke auto moet zich een stel van twee claxons van ver schillende toon bevinden dat op gemakkelijke wij ze alleen door de be stuurder in werking kan worden gesteld. I De Britse fabrikanten van sigaretten hebben dezer dagen een gewichtig be sluit genomen met be trekking tot hun reclame campagnes: in de adver tenties c.i affiches zal het roken in het vervolg met meer als romantisch, heldhaftig of sociaal noodzakelijk worden voorgesteld. In Londen is gisteren dc 32-jarige Leonard Powell tot een jaar gevangenis straf veroordeeld wegens inbraak in de woning van oud-premier Winston Churchill. De openbare aanklager sprak van „een afschuwelijke misstap in Powells loopbaan als mis dadiger", die deze had begaan toen hij door een raam in Churchiils huis stapte. „Er was spoedig een politieman ter plaat se. omdat deze nu juist in dat huis zeker geen inbraak duldde", zo voeg de hij er aan toe. De aartsbisschop van Pa rijs, kardinaal Maurice Feltin, heeft zich gisteren in zeer kritische bewoor dingen uitgelaten over het grote absenteïsme bij de verkiezingen in Frank rijk. Hij herinnerde de rooms-katholieken eraan dat allen de plicht heb ben te stemmen. „Elke burger dient actief aan het openbare leven deel te nemen". 8 Bij het bouwen van een benzinestation in de buurt van Ancona in Oost- Italië, zijn arbeiders op een urn gestuit, waarin zich vierhonderd zilveren romeinse munten uit de tweede eeuw na Christus bevonden. Op dezelfde plaats ontdekte men ook een stuk van een romein- 8 Ook Poolse geologen heb ben een belangrijke ont dekking gedaan, zij het van een geheel ander genre. In midden-Polen hebben zij een gebied ge vonden dat zeer rijk is aan bruinkool. Men schat dc hoeveelheid bruinkool die geëxploiteerd zou kunnen worden op twee miljard ton. Volgend jaar zal men het werk ter hand nemen. I Koning Gustaaf VI van Zweden is de eer te beurt gevallen te worden be noemd tot cre-lid van de Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Tijdens de jaar vergadering van deze or ganisatie is hiertoe be sloten op grond van „zijn grote liefde voor de le vende natuur en zijn uit gebreide botanische ken nis, in het bijzonder van orchideeën". Goedingelichtc kringen hebben woensdag in Londen gezegd, dat pre mier Chroesjtsjef in recente diploma tieke contacten te kennen heeft gege ven dat hij de Oost-Westbesprekingen over Berlijn en Duitsland zou willen hervatten. Chroesjtsjef zou van me ning zijn, dat er geen werkelijke ont wapening mogelijk is zolang de Duit se kwestie onopgelost blijft. Frans soldaat door Roemeen benaderd voor gegevens Een woordvoerder van het hoofdkwar tier van de centrale Europese strijd krachten te Fontainebleau heeft meege deeld, dat men een Franse soldaat heeft gearresteerd die zijn superieuren niet liad laten weten dat een communistische diplomaat militaire gegevens van hem had willen loskrijgen. De 26-jarige sodaat verrichtte schrijf werk op de juridische afdeling van het hoofdkwartier Hij zou contact gehad hebben met de Roemeense militaire at taché in Parijs. De attaché is inmid dels naar Boekarest vertrokken. De sol daat had niet de toegang tot defensie plannen. N.7. LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ NILLMIJ - 's-GRAVENHAGE

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5