Vanavond worden begrotingen aangeboden Gaan de wethouderssalarissen omhoog in Noordwijk? WELKOM IN KOUDEKERK Streek vergadering Ch risten vrouwen Iedere christen is betrokken bij hulp aan noodlijdenden Visserij in de Ierse Zee een totale mislukking Waarschijnlijk centrale bakkerij in Alphen MEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 20 NOVEMBER 196J TVE gemeenteraad van Noordwijk krijgt vanavond een vrij lange agenda voorgeschoteld, die nogal gevarieerd van inhoud is. Als belangrijkste nieuws moet allereerst worden vermeld, dat de begrotingen zullen worden aangeboden. Vooruitlopend op de algemene inleiding, die nog niet ver schenen is, delen B. en W. alvast mede, dat de begroting voor de algemene dienst ook thans weer sluitend is. Door de benoeming van de heer P. den Otter tot wethouder zijn vacatures ont staan in de oommissie voor de bedrijven, voor het Langeveld en ook in de advies- Commissie vordering woonruimte. Hierin moet de raad voorzien. Het lid van de raad de heer J. de Rui ter heeft op 7 november als zodanig ont slag genomen. In de vacature, die hier door is ontstaan, werd benoemd de heer J. van Nes, die deze benoeming heeft aangenomen. De raad zal de geloofsbrief van het nieuw benoemde lid moeten onderzoeken en daarna beslissen toelating. De heer Van Nes, die momenteel ge meentegeneesheer is, welke functie met het raadslidmaatschap onverenigbaar is, heeft daarom ontslag uit deze functie gevraagd. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen en in deze vacature te voor zien door de benoeming van de heer B. de Beer, die in 1963 voor de functie van gemeentegeneesheer in aanmerking komt, zodat diens benoeming zal voort duren tot 31 december 1963. Reconstructie en afbraak In verband met de reeds begonnen re constructie van de Huis ter Duinstraat en het Picképlein. Is met de NZHV Mij onderhandeld over de aankoop van de grond van het voormalig tramstation. Hireover is overeenstemming bereikt der bepaalde voorwaarden die B. en alleszins redelijk vinden, waarom wordt voorgesteld genoemd perceel voor f 1 in totaal aan te kopen. Voorts vragen B. en W. machtiging tot het doen afbreken van enkele wo ningen. Het betreft hier de panden Beek laan 85, Herenweg 16, Voorstraat 161 er 163 en Oranjeweg 31. De vier eerstgenoemde huizen moeten worden afgebroken voor de realisering van het uitbreidingsplan Herenweg-Beek. laan en de woning Oranjeweg 31 ligt in het tracé van de parelllboulevard. In september jongstleden werd aa: college van B. en W. gevraagd de moge lijkheid te bezien tot het aanleggen van een wandelpad langs de Langevelder laan. Deze mogelijkheid blijkt Inderdaad aanwezig te zijn aan de zuidkant van de weg. Het lijkt het college wenselijk tol de aanleg van een wandelpad aldaar te gaan, dat dan een breedte zal kunnen hebben van ongeveer 1.30 m. Gerekend naar de lengte, ongeveer 850 meter, zul len de aanlegkosten f 12.500 bedragen B. en W. stellen voor een krediet hier voor te verlenen. Eveneens naar aanleiding van vragen uit de raad, hebben B. en W. de kosten begroot van het aanbrengen van bestrating in de doorgangen var Irenestraat naar de Beatrixstraat ei noordwijk Postzegelverzamelaars bijeen In Flora vergaderde gisteravond Noordwijkse vereniging van postzegel verzamelaars. De bijeenkomst werd, we gens ziekte van de voorzitter, deerd door de heer Jac. Vink. Diverse mededelingen werden gedaan discussie ontstond over de zogenaamde Untea-uitgifte van de UNO voor Nw.- Guinea. Hiervoor bleken Jancy-prijzen' te worden betaald. Van bestuurszijde werd hiervoor gewaarschuwd, omdat waarschijnlijk een herdruk van zegels zal volgen, waardoor de prijzen sterk willen dalen. Er werd vervolgens, onder leiding van de heer A. G. Schoordijk een interes sante veiling gehouden, waarbij vele kavels van eigenaar verwisselden. Er volgde nog een zeer goede verlo ting. De volgende vergadering wordt gehouden op 17 december aanstaande. A.R. kiesvereniging In het Verenigingsgebouw vargaderde de AH. kiesvereniging onder leiding van de heer J. N. Baalbergen. Uitvoerig werd gesproken over de samenstelling van de ranglijst voor de komende Kamerverkiezingen, mede in verband met de brochure van prof. Schol ten. De heren J. N. Baalbergen, Jac. Pas- schier en C. Plug traden af als bestuurs lid. In hun plaats werden gekozen de heren D. Algera, Jac. van der Niet en Joh. Passchier. De heer C. van Duin hield een inte ressante causerie over de huidige poli tieke situatie. Met name werd de gang van zaken betreffende Nieuw-Guinea en de overdracht van de eouvereiniteit be licht Oranjevereniging bijeen De Oranjevereniging te Noordwijk- Bimncn vergaderde in Flora onder lei ding van de heer F. W. graaf van Lim burg Stiyum, die een overzicht gaf over het afgelopen jaar. Ook secretaris J. Landman gaf een jaaroverzicht waarna penningmeester A. N. de Jong een fi nancieel verslag uitbracht De boeker werden bij monde van de heer H. Cas- pers in orde bevonden. Bij de bestuurs verkiezing werden de heren H. Kruyt, J. O. W. Gravend aal en J. Landman herkozen en in de vacature-H. Heems kerk werd de heer C. Heemskerk ge kozen. In de rondvraag sprak men over het Margrietstraat. Bij gebruikmaking oud bestratimgsmateriaal zjjn die kosten te ramen op f 2750. In verband met het frequente gebruik dat van deze doorgangen wordt gemaakt en de toestand waarin de doorgangen thans verkeren, achten B. en W. het van belang, dat een bestrating wordt aange bracht Voorts dienen palen te worden aangebracht teneinde te voorkomen dat de doorgangen door auto's zullen worden bereden of dat daar auto's zullen worden geparkeerd. B. en W. stellen dan ook voor tot het aanbrengen van een bestra ting. Aanleg straten Een krediet van f 222.400 wordt ge vraagd voor het aanleggen van enkele straten in het uitbreidingsplan Vinke- veM. Hier zullen onder meer enkele wo- ningen worden gebouwd door de N.V Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Het college van regenten van Dalrust heeft zich tot de raad gewend met het verzoek in huize Dalrust een ziekenzaal te mogen inrichten. Als argument wordt genoemd, dat zich de behoefte doet ge voelen aan een ruimte, die als ziekenzaal kan worden gebezigd, waardoor bedlegerige verpleegden van Dalrust nog meer zorg besteed kan worden Regenten menen een oplossing te héb ben gevonden door het achterste deel van de recreatiezaal af te scheiden en tot ziekenzaal te bestemmen, hetgeen zonder grote verbouwing kan geschieden De verbouwkosten worden op f 2000 ge raamd en de inrichtingskosten op f 4000 Het Gasthuis besohikt zelf over de benodigde financieringsmiddelen. B. er W. stellen voor het college tot deze ver bouwing te machtigen. Er komt ook een voorstel ter tafel dat alleen door de burgemeester ls getekend. Mr. Van Berckel stelt hier in voor bU Gedeputeerde Staten een voorstel te doen tot verhoging van de wethouderssalarlssen tot rond f 6000 per jaar, zijnde ongeveer 35 pet van het burgemeesterssalaris. Voorts komen nog aan de orde enkele grondtransacties, onderwijszaken en fi nancieringsaangelegenheden. AUTO VERHUUR B.M.W. DE LUXE DAF 750 BORGWARD COMBI Autorijschool en verhuur bedrijf D. PARLEVLIET katwijk aan zee Hoog en laag water Woensdag: hoog water 11.13 en 23. uur, laag water 6.37 en 19 uur. hazerswovde Burgerlijke stand GEBOREN: Lientje, d v M P de Witte en J K van Klaveren; Jacobus Hen- drikus Anna, z v A H Alberts en M C Pont; Cornells Tromp, z v G de Wolff en T M Kleinenberg; Diana, d v J Oeveren en W van Leeuwen; Jacqueline Johanna Maria, d v C J H Vogelaar er W M J van den Bosch. ONDERTROUWD: Gerardus van Hars kamp, 30 jr en Betje van Staveren. 22 jr. GEHUWD: H W Versluis, 24 jr en A E Borst, 21 jr. OVERLEDEN: Hendrika Granneman. 74 Jr, echtgenoot van J Straver. IN de Bevrijdingskerk kwamen gisteravond leden van de afdelingen Er wordt een veranderde houding van Leiden-Centrum, Leiden-Zuidwest, Leiderdorp, Katwijk aan Zee, Kou- d®. christenen gevraagd: wij moeten niet Leiden-Centrum, Leiden-Zuidwest, Leiderdorp, Katwijk aan Zee, Kou dekerk aan den Rijn, Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten en Wassenaar van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in een streekvergadering bijeen. De presidente de afdeling Katwijk aan Zee, mevrouw H. H. Offeringa-Gerritsen, had de leiding en mevrouw dr. M. H. Albronda-Van der Nagel hield een voor dracht over „Het Werelddiaconaat". dende wereld moeten worden aangevat De Kerken zelf kunnen uit deze lijst een keuze maken overeenkomstig de finan ciële mogelijkheden, zodat zij zich ieder op een bepaald project kunnen toeleg gen. Voor Nederland bereidt de Stich ting Oecumenische Hulp dergelijke hulp verleningsprojecten voor. Het is ver heugend dat in deze gezamenlijke In spanning Kerken, die zich voorheen sterk van elkaar distancieerden, nader tot elkaar komen. Mevrouw Albronda vestigde er aandacht op dat de „hulp in het groot", die de Wereldraad van Kerken aan derontwikkelde gebieden verleent, weerklank moet vinden bij iedere chris ten persoonlijk. Het diaconaat betekent de dienstverlening van de ene vrije mens aan de andere, de kerken tracten dit ge zamenlijk waar te maken door hulp te verlenen waar dat nodig is. Dit geschiedt in de vorm van het werelddiaconaat, waaraan personen uit vercheidene ker ken en landen medewerking verlenen. Er is zeer veel geestelijke en mate riële nood in de wereld en door de moderne communicatiemiddelen den wij daarop meer geattendeerd dan vroeger. De ongelijkheid, de schrijnen de tegenstellingen tussen welvarende landen en hongergebieden, moeten de christenen gezamenlijk opheffen. Daar toe hebben zij de opdracht van God. naar Wiens beeld alle mensen zijn geschapen. Iedere christen kan met die taak bezig zijn door gebed, door geldelijke steun of door opwekking van (Jonge) mensen tot daadwerkelijke hulpverlening (bijvoorbeeld in vakan tiewerkkampen - De Wereldraad van Kerken „catalogi seert" alle projecten die in de noodlij- zwammerdam Rasdsagenda Donderdagavond half adbt vergadert de gemeenteraad van Zwammerd am. Agenda: uitkering ineens over 1962 gemeente-personeel overeenkomstig rijks regeling; tijdelijke huur woning voor concierge, in afwachting rijksgoedkeu ring voor herstel woning Kerkstraat 1 en aangrenzend gemeentelokaal; onttrek king woning Kerkstraat 1 aan het ge meentelijk woningbedrijf. Deze woning krijgt de status van dienstwoning; sub sidiëring Stichting voor. en nazorg van geesteszieken in Zuid-Holland; subsidie verzoek Cornelius Mu-sius Stichting te Leiden; subsidieverzoek Stichting voor dhr. Sociaal-Pedagogische nazorg aan geestelijk mindervaliden in de Rijnstreek te Alphen aan den Rijn; subsidieverzoek Katholiek Medisch Opvoedkundig Bu reau te Leiden; subsidieverzoeken mili taire tehuizen; vaststelling begroting ge meentelijk woningbedrijf 1963; goedkeu ring begroting burgerlijk armbestuur 1963; vaststelling gemeentebegroting 1963; suppletie stud iefoljdrage provinciaal stu diefonds 1962/03. Tentoonstelling Vogelvrienden De Vereniging van Vogelvrienden hield een tentoonstelling met keuring zelf gekweekte vogels in het Spaar bankgebouw. Uitslagen van de keuring: Kanaries eigen kweek: le prijs A. van Vliet, 2e M. Langelaar, 3e A. van Vliet. Kanaries overjarig eigen kweek: le M. Langelaar, 2e M. Langelaar, 3e A Bakker. Vrije klasse kanaries: le en kampioens- prijs (90 punten) A. van Vliet, 2e M Langelaar. 3e A. van Vliet Tropisch eigen kweek: le A. v. Vliet 2e K. Langeveki, 3e P. Verhorst. Tropisch overjarig eigen kweek: le P. Velhorst (één prije). Tropisch vrije klasse: le P. van Greu- mogen, 2e en 3e G. Leemburg jr. Bastaarden vr. kl.: le A. J. v. d. Waals Paricieten eigen kweek: le, 2e en 3e G. Leemburg sr. Parkieten vrije klasse: le G. Leemburg jr, 3e D. Vergunst, 3o G. Leemburg sr. hazerswovde Hazerswoudse IJsclub doet 't goed Gisteravond is in de zaal J. Timmer mans de Hazerswoudse IJsclub in leden vergadering bijeen geweest. Nadat zitter Nic. v. Rijssel een groot aantal leden had verwelkomd, gaf secretaris R. v. d. Haven Jzn in een kort overzicht de stand van zaken weer. Zo bleek het ledental aanzienlijk gegroeid. Hoewel de vorige winter de ijsvreugde slechts van korte duur was bleek de liefhebberij voor de ijssport, dank zij de activiteit van het bestuur, sterk ontwikkeld. Penningmeester D. Hassefras liet in zijr financieel verslag horen dat de vereni. ging er niet slecht voorstaat. In de kas- commissie werden de heren Jac. v. Of- wegen en Adr. Verhorik benoemd. De geldlening voor de bouw van een ijstent kon dit jaar worden afgelost. Wegens bedanken van de heren D. Hassefras en Verhorik werden in het bestuur de heer P. Hassefras Lzn mej. B. Zwetsloot gekozen. De heer A. Dorsman werd met algemene stemmen herkozen. Het bestuur stelde de vergadering voor over te gaan tot de aanschaffing van een nieuwe geluidsinstallatie op de ijsbaan. Hermee is echter een flink bedrag ge moeid. Daar men zich hiermee kon ver enigen besloot de vergadering de af lossing van renteloze obligaties op te schorten. De heer J. v. d. Eijk Pzn informeerde naar de plannen voor openstelling en baanwedstrijd in de komende winter. Het bestuur verklaarde alles te zullen doen om het de leden zoveel mogelijk naar de zin te maken. Na een geanimeer de gratis verloting keerde men voldaan huiswaarts. Sinterklaas komt In het kader van de Mico-winkelweek- actie 1962 aal Sinterklaas zijn officiële intocht in het dorp houden op zaterdag 24 november. In een auto gezeten zal de Sint achter de Harmonie van Hazers- woude het dorp binnenkomen. Op 1 de cember hoopt hij nogmaals een bezoek het dorp te brengen, eerst aan de kinderen in zaal Timmermans en later zal hij de langdurig zieken een verras sing bezorgen. Evangelisatie Donderdag om kwart voor acht spreekt de bovenzaal van Het Oude Raad huis voor de interkerkelijke evangelisa tie de heer Dikkes uit Leiden over het onderwerp: „De boodschap van de he raut". Lezing Op uitnodiging van de Hervormde mannenvereniging op G.G. „Onderzoekt de Schriften" zal donderdag om half acht kandidaat J. Vroegindewey van Bleis- wijk een lezing houden in de plaats van ds. v. d. Bergh te Polsbroek, die wegen» ziekte is verhinderd. I uitgaan „om recht te doen", doch „barmhartigheid te doen". Daarbij die nen wfj ons voornamelijk te richten tot de jonge Kerken in nood, waarvan ons uit Afrika, Zuid-Amerika en Azië ver zoeken om hulp bereiken. De interna tionale technische hulpverlening (bij voorbeeld de Novib) richt zich in het bijzonder op materiële projecten, de in terkerkelijke hulpverlening zoekt haar taak in het geestelijk-materiële vlak. Daarbij gaat zij uit van de stelling dat zonder het Evangelie de barmhartigheid (die ontspruit aan het Evangelie) niet afgerond is. Mevrouw Albronda stelde tenslotte, dat er in principe geen verschil bestaat tussen de Evangelieprediking en dienst verlening die door de zending worden bedreven, en de werkzaamheden die de Interkerkelijke hulpverlening verricht Een koortje van leden nit de afdeling Leiden-Centrum zong onder leiding van de heer Arnoldus voor de pauze het Engelenkoor uit Elias van Mendelssohn. Na de pauze bracht het „Moederke al leen" van J. P. Wierts. ..Zomeravond" van W. Hespe en „Wildzang" van J. Duin ten gehore- Mevrouw Albronda be antwoordde nog enkele vragen en me vrouw H Kapaan-Visser van de afde ling Leiden Zuidweat declameerde. J~)AT het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn niet stilzit maar alles doet om ook nieu we inwoners ter wille te zijn, is dezer dagen weer gebleken. Er is namelijk een eenvoudig boekje uit gegeven, getiteld „Welkom in Kou dekerk". De omslag geeft op de voorzijde een beeld van een gedeelte van de gemeente, gecompleteerd door een oude plattegrond. Op de achterzijde vindt men bovenstaand Rijngezicht uit lang vervlogen tijden. Ook in het boekje zelf komen noq enkele foto's voor Wat de inhoud betreft: hier vindt men wovbrvcge Feestelijke intocht Sint Nicolaas Met het motorschip Ideaal maakte Sint Nicolaas maandagavond zijn feeste lijke intocht in het dorp. Na een rond vaart door de Woudwetering, waarbij het onlangs heropgerichte fanfarecorps aan boord was voor het muzikale gedeelte, zette de hoge bezoeker by de Hervormde kerk voet aan wal. Hier werd hij met zijn gevolg toegejuicht door honderden kinderen en hun ouders. Na een welkomstwoord door de heer J. Burggraaff, voorzitter van de plaat selijke middenstandsvereniging WOM1, maakte de Sint in een open rijtuig nog een rondrit door het dorp, waarbij de zes zwarte Pieten rijkelijk met peper aten strooiden. Prijsjassen In Het oude Raedthuys werd maandag avond een wedstrijd klaverjassen ge. houden, waaraan twintig personen deel namen. De uitslag was: 1 H. Haak, 4973 p. J. van Egmond 4776 p3 W. Verburg 4769 p., H. Koetsier 4702 p., 5 Th. Beuk 4625 p., 6 C. Koetsier 4611 p., 7 J. van der Lip 4591 p., 8 H. van der Horst 4537 p., 9 mevr. Beuk 4506 p, 10 H. Boer 1245 p. De volgende wedstrijd is op maadag 26 november. Benoeming Onze plaatsgenoot, de heer H. A. Boer. thans werkzaam als onderwijzer aan de Hervormde Kooiparkschool te Lelden, s ingaande 1 maart 1963 als zodanig be noemd aan de christelijk nationale Prin ses Beatrixschool te Renkum. Visserij golf jes IN 1961 bedroeg de wereldvisvangst 41.2 miljoen ton, acht percent meer dan in het voorgaande jaar. Dit staat te lezen in het statistische jaar boek van de FAO., de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties. De waarde van de internationale handel in vis en visprodukten wordt geschat op 1.4 miljard dollar. Dat is 50 miljoen dollar meer dan in 1960. Haring, sardien en ansjovis waren met 12.6 miljoen ton de meest gevangen vissen. Op de Sandettie werden in de ochtend uren goede haringvangsten gedaan. Sommige schepen hadden voor elf al meer dan 100 kantjes aan boord staan. Maar de resultaten nadien werden grote tegenvaller. Er werd hoegenaamd geen enkele goede trek meer gedaan. Een gunstige uitzondering vormde de SCH 135 Cornelia Maria, die een pleet net met headlijnen en al opviste. De eigenaar heeft zich nog niet gt- In de Noord was het redelijk weer Dat kan niet van de vangsten worder gezegd. Men moest zich met gering? trekken tevreden stellen. De IJM 15 Emma gaf een trek door van vijf man den schelvis, drie manden poontjes, een paar kabeljauwen en een mand haai De IJM 35 Post Boy deed het niet veel beter. Deze trawler had er echter wat wijting bij. Wat er was In IJmuiden lagen 100 vaartuigen aan de markt Hiervan gaven er zeven U kennen de dinsdagmarkt te prefereren Het restant zorgde voor een aanvoer van 6140 kisten, waarvan 70 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 70 kisten gul en kabeljauw, 2200 kisten haring 1500 kisten schol. 150 kisten tarbot. 350 kisten diversen, 450 kl. k. haring, 350 st stijve kabeljauw en 80.000 kilo tong Vandaag aan de markt Vandaag verschenen aan de IJmuider markt de IJM 99 Egmont met 1150 kis ten, de IJM 67 met 34 kisten, de IJM 66 met 35 kisten, de KW 150 met 50 kisten, de KW 52 met 51 kisten, de KW 153 met 42 kisten, de KW 208 met 43 kisten, de KW 146 met 50 kisten en de KW 189 met 66 kisten. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 30O0 kisten haring en 150 kisten diver- Mlalukt De visserij in de Ierse Zee i6 de laatste drie weken op een totale mislukking uitgelopen. In die periode hebben som mige Nederlandse schepen in deze con treien geen enkele haring of makreel boven water kunnen halen. Een groot aantal van deze ongelukkige vaartui gen is op de thuisreis een paar dagen op de Sandettie in actie geweest om nog wat van het verlies goed te maken. Daar zijn er maar een paar in geslaagd, de meeste vingen wel wat haring, maar moesten ook vaststellen, dat de netten op de scherpe bodem van dit vlsgebied in het ongerede waren geraakt Overigens waren deze teleurstellend» resultaten niet alleen voor de Neder landse schepen weggelegd. Het Duitse inspectievaartuig Frithjof moest in IJ muiden binnenlopen om water te tan ken. De voorraad was totaal opgebruikt door Duitse vissersschepen, die door de lange reisduur zonder water waren ko men te zitten. Slechte week Voor de handel is het een slechte week geweest. De aanvoer in IJmuiden was ook al door het ongunstige weer of maar matig. De vijf aanvoerdagen den slechts 1400 kisten schelvis in do hallen gezet, en 1200 wijting. Haring makreel werden ook al niet teveel aan gevoerd. Gelukkig zorgde de SCH 248 Margriet voor 1800 kisten haring in Ierland gekocht. Er was elke dag wel wat platvis aan de markt, zodat de han delaren die het van schol en tong moes ten hebben nog enigszins aan hun trek ken konden komen. Door de schrale aanvoer waren de prijzen vrij hoog, zdoat de besommingen niet tegenvielen. Voor de bemanningen die soms twee weken van huis waren geweest voor een schamele lading vis was dit uiteraard een pleister op de wonde. Toch zal er spoedig iets in het aanvoerbeeld moeten veranderen ten einde de handel in staat te stellen aan zijn verplichtingen te voldoen. Ook de andere West-Europese landen hebben met dit probleem te kampen. Daarom moet voor geïmporteerde vis ook veel geld worden neergelegd. eerst een kort welkomstwoord van bur gemeester Q. Waverijn aan de aanstaan de Koudekerkers. Vervolgens treft men een ovenzicht aan van de gemeente en de ligging, terwijl ook aan de verbindingen met andere plaatsen aandacht is geschon ken. Een korte beschrijving van de oude gesahiedenis van het dorp en van de vroeger hier gevestigde ridderhofsteden wordt gevolgd door een opsomming van kerken en scholen. Dan wordt aandacht besteed aan vrij wel alle verenigingen en gedachtig het spreekwoord: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", werd de opsomming be gonnen met de jeugdverenigingen. Terwijl ook een plaatsje is ingeruild voor diverse noodzakelijke gegevens, zo als openingstijden van gemeentediensten, postkantoor, arts, Groene-Kruisgebouw en bank, worden van alle verenigingen de noodzakelijke gegevens verstrekt. Al met al bevat dit boekje een schat van gegevens en het zal, daar het wordt toegezonden aan allen, die zich in Kou dekerk aan den Rijn vestigen, zeker in de praktijk zijn bruikbaarheid bewijzen. benthuizen Burgerlijke stand Géboren: Gérritje, d v C. Havenaar en P. van Reeuwijk. ter aar V eilingo verzicht De kwaliteit van de spruiten is, oradj ze worden verbouwd op zware heel goed. Het percentage zgn. ..roosja is zeer klein. Ondanks deze goede kwi liteit blijft de handel maar matig interesseerd. De tomaten hebben wat de kwalite betreft, de beste tijd gehad. De goei tomaten zijn in de loop van de w« duurder geworden, vooral de A-sortt ring. De aanvoer is teruggelopen. De allerlaatste snijbonen uit de kasse brachten een hoge prijs op. De aanvoer van witlof begint grote te worden, doordat er meer kwekers as de oogst gaan. De kwaliteit is over hr algemeen heel goed. De handel is vlo: De aanvoer van andijvie is nog steeöi van betekenis, de kwaliteit nog g de prijs blijft ook zo. Van diverse koolsoorten is rode koe het meest gezocht Boerenkool is duur, maar er is nog weinig. Waspeen gaat nog steeds vlot hand tegen een matige prijs. Sla wis zich goed te verkopen tegen een hoorlijke prijs. Dr. Berghuis komt Vrijdag 14 december komt dr. W. Berghuis, voorzitter van de AR. Partjj spreken voor de Kiesvereniging. De vergadering is bedoeld vo Aar en omgeving. oude wetering Vergadering S.V.O.W. Onder voorzitterschap van Y. de Joq kwam de sportvereniging S.V.O.W. hotel H. P. Klein te Oude Wetering jaarvergadering bijeen. Uit het finaa ciële overzicht bleek,, dat er ma heel klein batig saldo was. De heren Van Driel en Van Tol werde- in het bestuur herkozen. De here Brummelkamp en Raaphorst werden fc de elftalcommissie gekozen in de vaea. tures Van Iperen en Katsburg. De heet J. Snaterse, die in de. jeugdcommissie werd gekozen, zal de jeugdleiders gaaa assisteren. In de kascommissie werd ia de plaats van W. Hoegen-Dij khof c G. Pulleman gekozen. De rondvraag leverde een geanimeerd! bespreking op die, zoals de voorzitta in zijn slotwoord opmerkte, van belani voor S.V.O.W. zou kunnen zijn. Christenvrouwen Alphen F)E AFDELING Noord van de Christenvrouwenbond heeft gisteravond in de Salvatorizaal de tweede huishoudelijke jaarvergadering gehou den. De presidente, mej. J. C. de Vries, mediteerde na de opening over de gelijkenis van de ponden. Vervolgens gaf zij een overzicht van het wel en wee dezer afdeling. De schuchterheid die er eerst was na de splitsin{ begint te wijken. Zelfs hoort men opnieuw het woord „splitsing". Me juffrouw De Vries herinnerde nog even aan de treinramp bij Woerde waarbij ze gewond raakte. Ze dankte nogmaals voor het toen'ontvang! medeleven. Hierna volgden in vlot tempo de versla, gen. Secretaresse mevrouw J. N. Kort- leve-Broer releveerde de gebeurtenissen van het afgelopen verenigingsjaar. De pennimgmeesteresse, mevrouw K. Baart- Fluiter, had haar verslag op rijm. Het saldo steeg van f 86.06 tot f 19Ï63. Stijging Mevrouw H. B. Rijswjjk-Wentink, hoofd-propagandlste, zei, dat het leden tal steeg van 231 tot 277, een prachtig resultaat. Mevrouw A. P. v. d. Griend- Slotboom deelde mee, dat de Lelie-com missie 41 bezoeken heeft gebracht. De resultaten van de handwerkclub onder leiding van mevrouw Enkelaar mejuffrouw Goudszwaard kon men di avond bewonderen. Het was een prach tige collectie en vrijwel alles werd vei kocht Uit het werk van de Alphense Vrouwenfederatie, waar de N.C.V.B. In vertegenwoordigd is, vertelde de presidente, dat de broodsanering nog niet naar aller genoegen geregeld is. Er komt waarschijnlijk een centrale bakkerij. alphen aan den rijn Winst en verlies voor H.D.C. HDC I boekte zijn derde overwinning in sucoessie. Van LDV n werd met 13—7 gewonnen. HDC I heeft thans 8 punten. Wanneer er nog enkele bijkomen, zullen de HDC-ers zich wel weten te handha- ïn. Na een zeer goede start heeft HDC II 1 2 wedstrijden aohter elkaar verloren van zeer sterke tegenstanders. Van SS 1 uit Hazerswoude verloor men mot 14—6. De volledige uitslag: C. Zijlstra (HDC I)B. P. M. Lammens (LDV II) 20 C. VerboomS. Mandi 11. N. Schoonder- woerdP. Pijl 20, J. A. J. Wortman M. Brinks 2—0, G. van Winkel—B. W. Belt 11, J. P. BaerveldtA. Sladek 02, d. EndA. Kammeraat 11, H. de VosJ. Zaalberg 11, W. Verboom C. v. d. Hoeven 11, P. KalshovenJ. M. E. Mazurel 2—0. Eindstand 137. alkemade Sint-Nicolaas en een winkelweek Dank zU een gezamenlijke actie var ïim zestig middenstanders uit alle dor pen (behalve De Kaag) in de gemeen ten Alkemade en Hoogmade is het gelijk geworden een feestelijke winkel week voor te bereiden. Aan deze actie ts voor de inwoners veel aantrekkelijks verbonden. Sint Nicolaas zal morgen een rond gang maken door alle dorpen, donderdag begint de winkelweek. Door het doen van inkopen by de aangesloten winke liers steunt men ln de periode van 22 november tot 5 december het Prinses Beatrix Poliofonds. Bovendien heeft men kans op het winnen van een veertigtal aantrekkeiyke prijzen, zoals een vaat. afwasmachine, een koelkast, een was machine, enzovoort. Om half twee morgenmiddag wordt Sint Nicolaas begroet op de Lissewcg by Oude Wetering. De tocht van de oude baas gaat dan via Oude Wetering naar Roelofarendsveen, aankomst 2.15 uur, Nieuwe Wetering (4 uur), Rypwe- terlng (4.20 uur) en via Hoogmade naar Oud Ade (5.30 uur). De dames waren gul met applan waarin vooral ook het bestuur deeldi toen de presidente dankbaar meldirn maakte van een voortreffeiyke team geest. Het bestuur werd uitgebreid met twe» leden; uit de dubbeltallen werden geko zen mej. Goudswaard en mevr. Konijnen- burg-v. d. Valk. Na de pauze heeft de heer J. van Doorn, hoofd van de Zonnebloemschool christe lijke school voor b.l.o., gesproken ove „Het probleem van het moeilijk lerend» kind". We hebben dit onderwerp reed! eerder „verslagen". Ook nu werd er nadruk op gewezen, dat het belang het kind vraagt, dat het de sohooloplei- ding krijgt die bU hem past. ATTC 1 wint weer Zaterdagmiddag stonden in „Hou-Vast' twee ongeslagen ploegen tegenover el kaar: ATTC 1 en Excelsior 2. ATTC heeft in deze wedstrijd duideiyk bewezen de sterkste teams in de eerste klasse tf behoren. Met een 100 nederlaag werden de Hagenaars huiswaarts gestuurd. ATTC 2 heeft de leidersplaats moeten afstaan aan PIT '54 1. Met 8-2 bleef de zege in Zoeterwoude. ATTC 3 won in Sassenheim van TCS1 met 82. ATTC 4 bleek niet opgewassen tegen Netbal 2. Met 10—0 behielden de Hage naars hun uitstekende kampioenskansen. ATTC 5 werd door Smash RK 2 naar het tweede plan verwezen. In Monster werd met 7—3 in een bar slechte wed strijd verloren. ATTC 6 verraste vriend en vyand door een gelijkspel tegen het volledige Tref- fers 6: 55. Het eerste damesteam behaalde mooie zege op Tonido 2: 82. Het tweede damesteam verloor eervol an Play Fair 2 met 6—4. Het eerste juniorenteam handhaafd» zich gemakkelijk op de eerste plaats door een 8—2 zege op PIT '54 1. ATTC 2 (jun.) verloor weer met 6—4 nu van RTC 1. Niet moeliyk In het verslag van het afscheid v„.. - Breure te Oudshoorn, gisteren geplaatst, staat dat het voor de predikant niet „mogelijk" was een afscheidstekst te vin den. Dit mogelijk moest zijn „moeilijk", wat uit het verband wel bleek. Filmavond De heren Berkhey en Van Oosten, eigenaars van het servicebedrijf Garage Bervo, hebben gisteren in hotel Centraal een uitgebreide kring van klanten filmavond gehouden, verzorgd door de Benzine en Petroleum Handel Maat- sohappy n.v, te Amsterdam. Er werd een aantal bezienswaardige films vertoond. Wielersport-club Gisteravond ls in hotel Centraal de rijwielren- en toerclub voor de Rijn streek opgericht. Van de veertig aanwe zigen meldden zich er 33 als lid. In het bestuur werden gekozen de heren W. Vreeswyk, P. C. Bouthoorn. C. Markman, C. van Engelen en C. Lodder. Op 10 december wordt de volgende vergade ring gehouden. Men heeft nog geen naam vastgesteld voor de nieuwe club. De contributie be draagt f 1.50 per maand, donateurs be talen f 5 per jaar. De vereniging zal zich vooral toeleggen op de wielersport in wedstrijdverband. Biykt er ook belang stelling te zyn voor het rywieltoerisn» dan zal een speciale sectie voor de lief hebbers daarvan in het leven worden geroepen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 6