KarelI Zjivkof tot premier van Bulgarije gekozen Opvolger van Anton Joegof Luikse moeder doodt kind Cliroesjtsjef: drastische reorganisatie is nodig Verwarde uitspraak van Europees parlement NIEUW! Mammoettapijt was te laat klaar Vluchtelingenbureau VN het drukst in Afrika CKefarine 4 Heron van Alexandrië 5 DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 De Bulgaarse Nationale Ver gadering iheeft gisteren met al gemene stemmen de eerste secre taris van de communistische par tij, Todor Zjivkof tot premier ge kozen. Hij volgt Anton Joegof op, die enige weken geleden op het partijcongres te Sofia-uit het cen trale comité werd gestoten en van zijn functie als premier ont heven wegens „schending van de socialistische wetten en anti partij-activiteiten' Het Bulgaarse persbureau Bta, dat het nieuws bekendmaakte, deelde^ niet mee wie de vroegere vice-pre- mier Georgie Tsjankof op zal volgen. Joegof en de anderen uit de partij gestoten personen werden beschul digd van direkte verantwoordelijk heid voor de na-oorlogse golf na sta linistische terreur in Bulgarije. Een climax in deze terreur vormde de executie van de vroegere partijlei der Traicho Kostof die toen een „verrader en een revisionist" werd Zjivkof's verkiezing als de ni< premier vormt het hoogtepunt in 32-jarige carrière in de communistische aruit hij nu als onbetwiste ster- Bulgarije naar voren is geko- Evenals Joegof, werd Zjivkof in de der tiger jaren lid van een ondergrondse communistische organisatie. Hij kreeg al spoedig invloed in deze beweging. partij. LOVELY I3.30 Compromis bij Britse Ford Dagenham De Britse Ford-maatschappij en de vertegenwoordigers van 22 vakvereni gingen hebben gisteravond een compro misovereenkomst bereikt in een geschil over het terugnemen van 70 arbeiders, die ontslagen waren nadat zij een reeks wilde stakingen veroorzaakt hadden. Een dreigende staking werd voor onbepaal de tijd uitgesteld. De besprekingen duurden 6!4 uur. Een algemene staking, die jongstleden terdag had moeten beginnen, maar uitgesteld om de besprekingen met de vakverenigings-vertegenwoord gers mogelijk te maken, werd in ai wachting van nieuwe besprekingen af- Van de 70 arbeiders, die na de wilde stakingen niet teruggenomen werden, hebben er 30 inmiddels ontslag geno men. Over het lot van de 40 anderen zul len besprekingen tussen de vakvereni gingen en de directie gevoerd worden. Tot aan de behandeling van hun za ken krijgen zij 11 pond per week. De maatschappij had oorspronkelijk 2 pond tien shilling minder geboden. Hongarije wil meer toeristen trekken Directieleden van het Hongaarse staatsreisbureau „Ibush" zijn naar de Benelux-landen gereisd om actie te voeren voor een groter toeristisch be zoek aan him land. In Den Haag heb ben zij besprekingen gevoerd met verte genwoordigers van vervoersmaatschap pijen en reisbureaus. Het staat nu vast, dat bijzondere trips per vliegtuig naar Boedapest met een zevendaags verblijf aan het beroemde geneeskrachtige Ba- latonmeer, een 18-daagse reis door ste den en steppen van Hongarije en vier daagse reisjes naar Boedapest, in sa menwerking met de Nederlandse en Hongaarse luchtvaartmaatschappijen zullen worden uitgeschreven. Rusland komt toch weer met troika dig vermeden over een drietal secreta rissen-generaal te spreken. Pavel M. Tchernyshef, plaatsvervan gend hoofd van de SowjetdelegaCe bij de volkerenorganisatie, legde een uit zes punten bestaand programma voor, waarin hij voorstelde de vertegenwoor diging van de communistische en neutra- listische landen in het secretariaat uit te breiden. Ondanks de nieuwe eisen wordt ver- wacht dat de Russen zich zullen uitspre ken voor een volledige ambtstermijn van vijf jaar voor d« plaatsvervangende secretaris-generaal Oe Thant. Deze kwestie zal later in de maand ter spra ke komen. De Sowj et-gedelegeerde beklaagde zich erover, dat de communistische landen 8,9 procent van de belangrijke functies op het secretariaat bekleden, de neutralistische 24,5 procent en de landen van het Amerikaanse blok 66,6 Relletje aan boord Caltex Den De politie heeft de gehele avond boord van de Nederlandse tanker Cal tex Den Haag de wacht gehouden, aan gezien 35 Chinese bemanningsleden het schip dreigden te verlaten. De Chinezen, die te Singapore n boord gekomen waren, protesteerden tegen het eten en de arbeidsvoorwaar den. De immigratieautoriteiten wilden •an land te gaan. De politie blijft aan boord totdat de Oaltex Den Haag later op de dag naar ■Shetland vertrekt. Zjivkof is de zoon van een boerenecht paar dat in de buurt van Sofia woonde. Gedurende de tweede wereldoorlog voeg de hij zich bij de Bulgaarse partisanen. Men zegt dat de partisanengroep van Zjivkof een beslissende, rol heeft ge speeld in de anti-fascistische opstand in september 1944 waarbij Bulgarije zich van de as Berlijn-Rome afscheidde. De 32-jarige Luikse mevrouw Pau- lette Martle-Degueffroy heeft zich maandagavond bij een gevang :nis in Luik gemeld met de mededeling, dat zij haar 3-jarig dochtertje had gedood. De kleine Marie-Jeanne, een kind met een waterhoofd dat al verscheidene malen in een inrichting opgenomen is geweest en binnenkort weer zou worden opgenomen, was erg onzindelijk, aldus de bekentenis van de moeder. Het gaf over en besmeurde zich met faeces. Dit had de moeder, die haar achtste kind verwacht, buiten zichzelf gebracht. Zij had het kind op het hoofd geslagen en maandag was het gestorven. De vader, een metselaar, is ziekelijk en dikwijls zonder werk. Geen rijverkeer in de Stroeget Maandagavond hebben grote me nigten in het hartje van Kopenhagen dwars door de grootste winkelstraat gehost. Enkele dagen geleden nog zouden de feestvierders onherroepelijk verpletterd zijn door de stroom autobussen, vracht wagens, personenautomobielen en rij wielen in deze straat, de Stroeget, Ko- penhagens voornaamste winkelstraat en verkeersader. De Stroeget. die eigenlijk uit drie straten en twee pleinen bestaat, is wel bekend bij de buitenlandse toer-sten, die in de prachtige winkels luxe artike- n en souvenirs voor thuis kopen. Vele bezoekers zijn door de verkeers stroom neergemaaid wanneer zij van de trottoirs stapten om andere mensen te kunnen passeren. Van nu af aan zal er minder bloed vergoten worden, omdat de gemeente raad de straat voor alle rijverkeer af gesloten heeft. Het betreft hier welis waar een experiment tot het einde van dit jaar. maar algemeen wordt verwacht dat er nooit meer een auto in de straat zal rijden. Algerije zal olie in Sahara niet naasten Premier Ben Bella van Algerije heeft n een communiqué verklaard, dat be richten, dat zijn regering van plan was de oliebronnen van de Sahara te .na tionaliseren, onjuist zijn. Algerije zal de overeenkomsten, die met Frankrijk over de Sahara zijn gesloten, eerbiedi gen, aldus het communiqué. het oecumenisch concilie de kwestie te plaatsen hoe de dieren met mededo gen te behandelen. De federatie, die verenigingen in 30 landen vertegenwoordigt, deelde verder mee, dat zij haar beroep afgelopen week aan de paus gezonden heeft. Het beroep had de vorm van een re solutie die op 5 november tijdens een bijeenkomst in Antwerpen werd aange nomen. In de resolutie wordt verklaard, dat mishandeling van dieren een afwij- stellingen van barmhartigheid en mede ken betekent van de christelijke leer- dogen. Haag Een patrouille van drie Amerikaanse mariniers bewaakte, met begeleiding van een helicopter, een deel van de naaste omgeving van de V.S.-basis Guantanamo op Cuba. De bewaking, die al zeer intensief was, is de laatste weken nog aanzienlijk verscherpt. In het voorjaar de eerste atoombom van rood China Het weekblad Newsweek meldt dat westelijke waarnemers te Genève gelo ven dat communistisch China binnen drie maanden zover zal zijn dat de eer ste atoombom in de Gobiwoestijn tot ontploffing zal kunnen worden gebracht. Het blad gelooft niet dat dit van invloed zal zijn op het evenwicht in de wereld. Newsweek is van mening dat het ma ken van een werkelijke atoombom boven de macht van Peking gaat, nu de Sow- jetunie haar ingenieurs en technici heeft teruggetrokken. De explosie zal echter een krachtige psychologische uit werking hebben op de Aziaten. Nieuwe dure auto's in Italië in de maak Een Italiaanse industrieel heeft de oprichting bekendgemaakt van een i we maatschappij voor de produktie snelle, dure automobielen met carrosse rieën van synthetische stof. Dr. Felice Riva, katoenfabrikant, heeft te Milaan op een persconferentie klaard, dat de oprichters van de maat schappij behalve hijzelf, twee andere Italiaanse zakenlieden, een Amerikaan, een Brit en een Fransman zijn. Hij weigerde hun namen te noemen. Het kapitaal van de nieuwe maat schappij, de „Icmam" bedraagt 1 mil jard lire <6 miljoen gulden). Het kan toor wordt gevestigd te Milaan en de fabriek zal in het nabijgelegen Castellun- go di Cerro gebouwd worden. De acht-cilinder motoren zullen de automobielen van Icmam een snelheid van 200 km/u geven. In rede voor centrale comité Premier Chroesjtsjef heeft het centrale comité van de communistische partij gisteren in een urenlange rede in het Krem lin voorgehouden dat het nood zakelijk is dat zowel de partij als de industrie ingrijpend gereorga niseerd worden. Wat wij met de reorganisatie denken te bereiken, is een aanzienlijke verhoging van de landbouw- en industriële pro duktie, zo zei Chroesjtsjef. De vernieuwingen die in partijappa raat zullen worden aangebracht en die niet met name werden ge noemd, schijnen de ingrijpendste te zullen worden na 1957 toen de stalinistische leiders werden uit-, gebannen. Chroesjtsjef verklaarde, dat de Sowjetunie vorig jaar „grote successen op nationaal en internationaal gebied" heeft behaald. „Wij hebben het volste recht te zeggen dat het goed gaat en dat de Lenistische koers die onze partij volgt goede vruchten afwerpt". De doelstellingen van het zevenjarenplan zijn volgens de cijfers overtroffen. „Over het algemeen werkt de industrie goed, maar dit kon veel beter", aldus Chroesjtsjef. De produktiestijging tussen 1959 en 1962 bedraagt 45 procent, terwijl 39 pro cent was voorzien. Tegelijkertijd is de produktie van kapitaalsgoederen met 51 procent vergroot, en niet met 41 procent als ten doel was gesteld. De industrie heeft voor 28 miljoen roebel (ongeveer 112.000 gulden) meer geproduceerd dan in het programma was voorzien. In vier jaar zal de produktie van consumptie goederen met 34 en niet met 33 procent omhooggaan, aldus de Russische premier. Chroesjtsjef zei vervolgens, dat de aandacht van de partij gericht zal Wij ven op de zorg voor voortdurende stij ging van de levensstandaard en het vol lediger vervullen van de materiële en geestelijke behoeften van het Russische volk. Chroesjtsjef zei dat de partij nu meer dan tien miljoen leden telt, en de liga van jonge communisten twintig miljoen. De vakverenigingen hebben 66 miljoen leden. Er zullen maatregelen genomen worden om de produktie van consump tiegoederen steeds sneller op te voeren. De staat heeft tussen 1959 en 1962 onge veer zes miljard roebel (ongeveer 24 mil jard gulden) meer geïnvesteerd dan was voorgenomen, namelijk 107 miljard. Chroesjtsjef vroeg zich af waarom geen gebruik gemaakt wordt van de rationele en economisch voordelige methoden in de kapitalistische landen. „Dat is veel eenvoudiger te verwe zenlijken dan onder de kapitalistische mededingingen", zo zei hij. Advies wel en niet geweigerd Het Europees Parlement is gis teren aan het begin van zijn no- vemiberzitting in Straatsburg in opperste verwarring geraakt bij een beslissing over de vraag of een door de E.E.G.-ministerraad gevraagd advies al dan niet moest worden geweigerd. Na een stemming van ruim een waarbij mondelinge en schrifte amendementen elkaar afwisselden men nauwelijks meer wist wat er gaan de was, heeft het parlement met kleine meerderheid in e e n geval niet met veel woorden willen zeggen dat een vies werd geweigerd en In een volkomen gelijk ander geval direkt daarna tot ie ders verbazing met even kleine meer derheid wel tot zo'n weigering besloten De oorzaak van de moeilijkheden was een verzoek om advies, dat de E.E.G.- ministers aan het parlement der meenschappen hadden gericht over twee ontwerp-verordeningen, die de kartelbe palingen en de aanmeldingsplicht voor ondernemers in de vervoerssector tot 965 zullen opschorten, omdat men deze materie wil regelen in de toekomstige vervoerspolitiek. De commissie voor de interne markt van het Europese parlement, dat die verordening had bestudeerd, had tot af wijzing van het advies geconcludeerd voor beide gevallen, namelijk het ver voer binnen de gemeenschap per spoor, over de weg en via de binnenwateren en het vervoer buiten de gemeenschap pen, te weten zee- en luchtvaart. Men kon volgens deze commissie niet eei hele sector van het bedrijfsleven va kartelbepalingen uitzonderen. Wat het interne vervoer betreft heeft het parlement zijn commissie van de in terne markt echter niet willen volgen. Het heeft volstaan met de verklaring, dat de E.E.G.-commlssle op korte ter- Resolutie aanvaard over ontwapening De politieke commissie van de Verenig de Naties heeft maandag een Egyptische en door 32 leden gesteunde ontwerpreso lutie aanvaard, waarin de ontwapenings conferentie in Genève uitgenodigd wordt haar besprekingen over algemene en tota le, internationaal gecontroleerde, onti pening „in een geest van het constructie- e compromis" te hervatten. Frankrijk, dat de Geneefse besprekin- en tot dusver had geboycot, onthield ch van stemming. De resolutie werd aangenomen met 97 stemmen voor. De hervattingsdatum van de ontwape ningsconferentie, die in september op reces is gegaan, was op 27 november ge steld. De ontwerp-resolutie zal morgen aan d« Algemene Vergadering worden voorge legd, teneinde de afgevaardigden die aan de Geneefse besprekingen deelnemen de gelegenheid te geven naar Genève terug te keren. Vijf doden op Brits vliegdekschip Naar de Britse admiraliteit heeft me degedeeld, zijn gisteren, vijf mensen on het leven gekomen als gevolg van eei ernstig lek in de ketelruimte van he Britse vliegdekschip Centaur. Het schip ligt bij de noordkust vai Wales voor anker. Eerder was door de admiraliteit bekend gemaakt dat slechts een klein ongeval sprake geweest. Het 22.000 ton grote schip heeft bemanning van 1.700 koppen. mijn een onderzoek naar de situatie In deze vervoerssector dient in te stellen en de resultaten ervan aan het parle ment mede moet delen. Dit komt dus neer op een opschorten van het advies. In het geval van de zee- en luchtvaart vergat men evenwel dezelfde wijziging aan te brengen, zodat daar wel staat dat de afgevaardigden weigeren advies uit te brengen. Advertentie Bauograf Retracto 3 incl. langsohrijfvulling f2,75 „Tapijtenvretergreep er naast (Van onze correspondent in Bonn) Opdrachtgever Adolf Hitler ook wel de „tapijtenvreter" genoemd, heeft het niet meer gezien, het gigantische Perzische tapijt van meer dan 100 vierkante meter, dat in 1938 in Tebriz werd besteld voor Hitiers Rijkskanselarij in Berlijn. GLANSSTUK Enkele weken lang is het het glans stuk geweest van een tentoonstelling van Perzische tapijten in een groot waren huis in Keulen, van waar uit het een rondreis zal gaan maken door de ove rige filialen in de Bondsrepubliek. Ook andere exemplaren uit de Hit- Ier-collectie worden tentoongesteld, niet als relikwie uit de 12-jarige periode van het duizendjarige rijk der nazis, maar als top-producten der Perzische tapijtindustrie. OPDRACHT De opdracht werd destijds verstrekt aan de „P.E.T.A.G." in Berlijn, de ..Persische Teppich Gesellschaft A.G." die zich na de oorlog in Frankfurt-an Main vestigde. De ..Petag" leverde toen ongeveer 80 procent van alle Perzische tapijten, die in Duitsland op de markt kwamen. Zulke grote tapijten o.a. voor Hitiers 36 meter lange werkkamer in de nieuwe Rijkskanselarij hadden de fabrieken in Perzië nog nooit ge maakt en hebben zij sindsdien ook niet meer vervaardigd. SPECIAAL Voor de productie van deze moet-tapijten moesten in Tebriz eerst speciale apparaten worden geïnstal leerd. Teneinde de Hitler-order te kun- uitvoeren werden deze apparaten stalen dragers, die de zware tapij- omhoog moesten houden terwijl lan werd geknoopt in Duitsland vervaardigd en naar Tebriz getranspor teerd om aldaar te worden opgesteld. De architekt van de nieuwe Rijkskan selarij, minister Speer die nog in de geallieerde strafgevangenis in Span- te "laten Zuidwest Afrika in V.N. veroordeeld De door 47 Afrikaans-Astatische leden van de Verenigde Naties ingediende ont- werp-resolotie, waarin het recht van d< bevolking in Zuldwest-Afrlka op onaf hankelijkheid wordt uitgesproken en d« aanwezigheid van de volkerenorganisatie in dit door Zuid-Afrika beheerde gebied wordt geëist, is maandagavond door de Algemene Vergadering met 97 stemmen oor en een onthouding (Portugal) In het besluit werd Zuid-Afrika voorts veroordeeld omdat het vorige op Zuid- west-Afrika betrekking hebbende beslis singen van de algemene vergadering had genegeerd. Aan de zeventien leden tellende dekolo nisatiecommissie werd opgedragen de taak van de ontbonden speciale oommissie voor Zuidwest-Afrika over te nemen en de Assemblee volgend jaar een verslag over de toestand in dit gebied voor te leggen. Zuid-Afrika nam niet aan de stemming /er deze resolutie deel. /ft een fioafce I In een kleine Ameri kaanse stad heeft een bandiet onder bedreiging met een scheermes een kassier van een bank ge dwongen zich met vrouw en kind naar zijn kantoor te begeven om daar geld te halen. Hij keerde met het gezin terug naar de woning, voorzien van een koffer met 5.000 dollar. Daar bond hij de slacht offers vast, genoot een overvloedig maal en maakte zich toen uit de voeten. I In de Zwitserse stad Lau sanne vindt men dat de sneeuw te ver uit de buurt ligt. Daarom wil men trachten op de hellingen in de onmiddellijke om geving van de stad kunst matige sneeuw te leggen. Lansanne wil zich zo ver zekeren van een ski-ter rein vlak bij de stads grenzen. De materialen die benodigd zijn, zijn water en samengeperste lucht. I De Egyptische V.V.V. Is voor geen kleintje ver vaard. Zij wil namelijk op een afstand van 1500 ki lometer stroomopwaarts van Caïro balletten bij maanlicht laten opvoe ren. Met de gelden die de voorstellingen (mis schien) opbrengen hoopt men een oude tempel te behoeden voor overstro mingen. Beroemde ballet groepen zullen Lz.t een uitnodiging ontvangen op te treden. I De filmproducer Bron ston die zojuist met de film „55 Dagen te Pe king" is gereed gekomen denkt nu te beginnen aan de verfilming van de val van het Romeinse keizer rijk. De Egyptische acteur Sharif zal de tegenspeler zijn van Sophia Loren, die de vrouwelijke hoofd rol zal vervullen. De Everyman III, waar mee tegenstanders van de kernbom onlangs ver geefs getracht hebben bij Leningrad tegen kern proeven te betogen, ls maandag ln het Zweedse Goetakanaal, ten zuiden van Noorkoeping, aan de grond gezet. De boot was op ijsschotsen lekgesto- ten. Enkele opvarenden moesten naar de wal I De Nederlandse kunste naars Gerard Hengeveld, piano, Dick de Reus, viool en Johan de Nobel, cello, zullen in Ierland vijf concerten geven. De sopraan Elly Amerling zal morgen in Berlijn op treden en ln januari ver trekt Peter van der Bilt naar Bologna waar hij een rol in Wagners Tann- hauser ringt. Taak in Europa loopt nu af Felix Sohnyder, iho.ge con^mis- saris der Ver. Naties voor vluch telingen heeft gisteren verklaard, dat er nog slechts 5.430 Europese vluchtelingen zijn die in kampen op hun definitieve bestemming wachten, maar dat zijn bureau in het laatste jaar in Afrika meer dan een half miljoen betrekkelijk nieuwe vluchtelingen heeft ge holpen. In een verslag aan de sociale missie van de Algemene Vergadering zegt Schnyder, dat de hulp aan nieu we groepen vluchtelingen deel uit maakt van een belangrijke evolutie in het werk van zijn bureau in Ge- 200. 000 Algerijnse vluchtelingen in Ma rokko en Tunesië geholpen. Hiervan zijn 180.000 naar Algerije teruggekeerd. Verder heeft het bureau geholpen bij de vestiging van 150.000 vluchtelingen uit Angola in Kongo en 150.000 vluchte lingen uit Roeand a in Boeroendi, Kongo, Tanganjika en Oeganda. Watson vervanger in Berlijn De Amerikaanse commandant in Ber lijn, generaal-majoor Watson, zal tegen het einde van het jaar zijn functie neer leggen. Dat heeft generaal Lemnitzer, commandant van de Amerikaanse strijd krachten in Europa, gisteren meege deeld. Watson zal opgevolgd worden door generaal-majoor Polk, die op het ogenblik commandant van de vierde ge pantserde divisie is. Omstreeks 1 de cember zal Polk aan het Berlijnse com mando worden toegevoegd. Watson krijgt een functie in Georgia. Verbetering van het Duitse kanalennet Bij de ingebruikstelling van de nieuwi scheepshefinstallatie Henrichenburg heeft. „Bundesverkehrsminister" See- bohm verklaard, dat het Dortmund-Ems- kanaal voor 1 januari 1963 in zijn ge heel voor schepen van 1.350 ton bevaar baar zal zijn gemaakt Tot nu toe was het sinds 1 juli j.l. reeds tot Meppen voor schepen van deze grootte bruikbaar. Voor verdere verbetering ook voor sche- van 2 000 ton voelde de minister niets, omdat de middelen ter dekking van de kosten, die op ongeveer een miljard DM worden geraamd, hiervoor niet ter beschikking staan. Het bureau heeft ook samen gewerkt met het Rode Kruis om voor zes maan den noodhuisvesting te verlenen aan 3.500 vluchtelingen die uit Ghana in Togo aankwamen. Per 31 deo. 1963 zal het bureau wor den opgeheven, tenzij de algemene vergadering van de Ver. Naties ln haar huidige zitting anders beslist. Een resolutie om de werkzaamheden van het bureau met vijf jaar te ver lengen is door zestien landen Inge diend, waaronder Nederland. Toen in 1942 Sovjetrussische troepen ln het Perzische grensgebied binnendron gen waren twee der mammoet-tapijten in Tebriz bijna klaar. De soldaten van het Rode Leger sneden er lappen van lijnse order lieten de Russen onge- OMWEGEN Langs vele omwegen belandden de Hitler-tapijten er waren er ook bij voor zijn ..Berghof" in Berchtesgaden. Hitiers retraite in Zwitserland, waar ze werden gewassen en gerestaureerd. Een firma in Zürich waagde zich aan de verkoop tegen prijzen van 60.000 mark per stuk. Er daagden geen ko pers op. Ook andere dictatoren zoals Stalin. Peron en Franco hadden er geen belangstelling voor. In 1952 doken de Hitler-tapijten in München op, maar er was niemand die ze wilde kopen. Nu heeft een bekend Westduits wa renhuis-concern ze in commissie geno men. De prijs is inmiddels gedaald en varieert van tussen de 30.000 en 55.000 mark per exemplaar. Kopers zijn nog niet gevonden. Zelfs de Westduitse mil jonairs willen in hun villas niet rondlo pen op tapijten, die door Hitier wer den besteld. Brand in Comet voor de landing Vier en zestig passagiers van een Brits Cometstraalverkeersvliegtuig moesten gisteravond kort na de lan- - op Londen Airport inderhaast het .el verlaten omdat in de elektri sche installatie brand was ontstaan. Twee passagiers kregen een zenuw- De Comet was afkomstig uit Parijs. De bemanning had kort voor de lan ding brand ontdekt en de verkeersto ren van het vliegveld van Londen ge waarschuwd. Binnen enkele ogenblik ken stonden ambulances en brandweer auto's gereed en werden de schuimblus- sers op het vliegtuig gericht. Iedereen kon ongedeerd de Cornet verlaten. Verkiezingen Argentinië De Argentijnse minister van binnen landse zaken heeft gisteravond meege deeld dat 16 juni a s. verkiezingen zul- len worden gehouden voor het presi dentschap, vice-presidentschap. Het na tionale congres en de provinciale en gemeentelijke autoriteiten. Hierbij zal het stelstel van evenredi ge vertegenwoordiging worden toege past. In een statuut voor de politieke par tijen wordt een nieuwe regeling vastge steld. Deze verbiedt propaganda ten gunste van de instelling van een tota litair regime en de inmenging van groe pen of personen die in het buitenland wonen, in het Argentijnse politieke le- Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Krachliga bestrijding van pijn an grlap xonder da maag van slraek te maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehelt wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. mMÊÊÊEESE Glutn buisje 20 Ublittia f 0.80 Handige «tripverpilüdng 40 tablittM f 1.60 Voordelige flacon 100 tablettan f 3,60 verstandigst hem bij de nltvlnders gen i onder te brengen. Want ook al ont breekt zijn schiedenlsboek de zulgperspomp van brandweer, maakte bruikbare ln geen enkel ge- olijfpersen, kortom op de meest uit- wiskunde, zijn eenlopende terreinen van bet dage belangstelling voor de mathematl- lijks leven was zijn vernuft werk- sche vakken beperkte zich toch voor- zaam, zodat we ln hem zeker niet namelijk tot die gedeelten, die hem uitsluitend de speelgoedfabrikant bij zijn konstruktles van nut zouden moeten zien, maar eerder een Edi- kunnen zijn. In een van zijn werken son nlt de oudheid, heeft hij ongeveer 100 machines, ap- Een van zijn tot de moderne paraten en mechanische speeltuigen wereld behorende scheppingen wetenschaps mens stelt er nu eenmaal geen be hagen ln, zijn gron dige kennis van mechanlka nlt te rionettentheater te construeren zoals Heron deed. Toch maakt dit TOCH IS HET ZO! nuttigheidselement en die zelfge- van het kastje noegzaamheid ons wel f - - billijk in de beoordeling nuft van vroegere nltvlnders. We ook wiel door schroeven zonder eind op ver schillende tandra deren overbracht, maakte het moge lijk de afgelegde weg ln grotere en kleinere getallen af te lezen door een drietal wijzers, die aan de buitenkant waren aangebracht. (Over dit drietal wijzers behoeven niet ongerust te maken, want gasmeters geven de bon. omdat hij speelgoed, wljwaterauto- Aangezien dit apparaat niet diende maten, of een lachspiegelkabinet om het bedrag van de rit kenbaar konstrueerde, of omdat hij boekjes te maken, maar uitsluitend om de voor knutselaars schreef, maar voor lengte van de afgelegde weg te w&- ons superioriteitsgevoel is weinig ten, zouden we deze taxameter ook plaats, zolang we niet in staat zijn een kilometer kunnen noemen, mits evenals de moderne theodoliet, met schroefbeweglngen ln verticale en horizontale richting kon worden af-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5