HOMBURG 3) CUYK Climax - winnende doelpunt - ontbrak bij Feijenoord-Vasas "Dit is het gouden moment" zegt de Vakman van Homburg Hokij overwicht in 7 goals uitgedrukt FC Nuerberg bereikte woensdag de kwartfinales van de Eur. beker voor cupwinnaars door een 30 zege over St. Etienne. Bij rust hadden de Duitsers een 10 voorsprong. De eerste wedstrijd tussen beide clubs eindigde in een doel puntloos gelijkspel. Kort spel zonder goede afwerking Maar Feijenoord heeft, hoewel toch niet zo aanvallend spelend als wel was vermoed, duidelijk de beste kansen ge had. Vasas bracht spelteohnisch welis waar bijzonder knap voetbal, maar voor onze begrippen weinig spectaculair. De combinaties, waarbij de bal van man tot man ging, liepen vaak gesmeerd, maar werdgn te lang doorgevoerd en liepen teveel in de breedte. Bovendien viel het ons tegen, dat de Hongaarse meesters in hun aanvallen steeds op hetzelfde patroon voortbor duurden. Wel werd er veel geswitcht, maar vrijwel altijd werd geprobeerd in een 2-1-spelletje succes te bereiken door het lanceren van een dieptepass. En aangezien de Feijenoord-defensie op de ze taktiiek uitstekend het oog had en de vooruitgeschoven binnenspelers Far- kas en Pal door resp. Kraay en Klaas- sens vrijwel werden uitgeschakeld stak er toch over het geheel gezien weinig gevaar in de Vasas-aanval. Daarbij kwam nog, dat linksbinnen Farkas tot tweemaal toe alleen voor Pieters Graaf land zo jammerlijk miste, dat het dui delijk werd. dat de Hongaren niet sterk zijn in het afwerken van aanvallen. Het meeste gevaar kwam uit verre scho ten, die echter op bekwame wijze door Graag tot uw dienst z ij n alle MIDZA zaken Z ij geven U MIDZA zegels NIEUWE LELDSCHE COURANT 15 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 «i' Op Jaap Eden-baan 100.000e bezoekster De directeur van de Jaap Eden kunst ijsbaan te Amsterdam, de heer G. A. van Amerongen. kon gisteren de 100.000ste bezoekster sinds de opening, dertig da- jen geleden, verwelkomen. Het was de 15-jarige scholiere Lija Malchus uit de 2e Helmerstraat te Am sterdam. Zij ontving van de directie een jaarabonnement op de Jaap Eden-baan. Namens het personeel van de ijsbaan bood Willy de Beer langebaankampioe- ne van Nederland) Lija bloemen aan. De 100.000ste bezoekster werd acht dagen eerder verwelkomd dan verleden jaar. Eur. voetbalbeker landskampioenen Door een 50 zege over Esjberg (De nemarken) plaatste woensdagmiddag in Praag Dukla zich voor de kwartfinales van het toertiooi om de Eur. beker voor landskampioenen. Bij rust hadden de Tsjechen een 10 voorsprong. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. De eerste wedstrijd tussen beide clubs eindigde in een gelijkspel: 0-0. Sportclub Anderlecht heeft zich woensdag gekwalificeerd voor de kwart finales van de Eur. beker voor lands kampioenen door in de tweede wedstrijd CDNA Sofia met 20 te verslaan. Bij rust was de stand 10 voor de Belgen. De eerste wedstrijd tussen beide clubs, in Sofia gespeeld, eindigde' in een ge lijkspel: 22. Anderlecht verdiende de zege volkomen. De Belgen hadden het beste van het spel en van de eerste tol de laaste minuut gaven de Anderlecht- voorwaartsen de Bulgaarse defensie han den vol werk. Vooral na het tweede doelpunt van de Belgen bezondigden beide partijen zich aan grof spel, maar de Deense referee hield de teugels strak. Er warén ruim 65 000 toeschouwers. De beide doelpunten werden gescoord door linkshalf Martin Lippens uit pe nalty's. De eerste wedstrijd van de tweede ronde om de Eur. beker voor lands kampioenen tussen Milaan en Ipswich is geëindigd in een 3—0 zege voor AC Milaan. Bij rust was de stand 2—0. De ontmoeting Stade ReimsAustria Wenen voor de tweede ronde van de Eur. beker voor landskampioenen ein digde in een 5—0 (3—0) zege voor de Fransen, waarmee zij zich kwalificeerde voor de kwartfinales. De eerste wed strijd tussen beide ploegen eindigde in een 32 zege voor Austria Wenen. WIELRENNEN Nerl. amateurs boekten in Zuid-Afrika succes De Ned. amateur-wielrenners, die een toernee door Zuid-Afrika maken, zyn woensdagavond met succes uitgekomen in wedstrijden te Bellville. Aad de Graaf zegevierde in de sprint- wedstrijden over de Zuidafrikanen Les Haupt en Mario van Zijl terwijl Theo den won met 15 punten vóór Gerard Nikessen een puntenrace over tien ron- Koel. die 13 punten vergaarde. De tijd van Nikessen was 7 min. 14.8 sec. In de beslssende race om de derde en vierde plaats in de sprint werd Koel verslagen door Van Zijl. In een achtervolging over 4000 meter op tandems tussen Nikessen-Den Outer en Peacock-Kriel ging de overwinning naar de Zuidafrikanen, die tot een tijd van 5 min. 11.9 scc. kwamen tegen de Nederlanders 5.19,2. Ook in een ploegenachtervolging moest het Ned. team. bestaande uit De Graaf. Den Outer, Koel, Nikessen en Oudkerk. zijn superioriteit in de Zuidafrikanen erkennen. De Zuidafrikaanse selectie- ploeg won in 3 min. 8 sec. Oudkerk en Koel tenslotte finishten resp. als tweede en derde in een wedstrijd over 5 mijl (ruim 8 km), die werd gewonnen door de Zuidafrikaan Kriel in 10 min. 30,7 sec. Eur. voetbalbeker voor cupwinnaars In de eerste wedstrijd van de tweede ronde om de Eur. beker voor cupwin naars speelden Ujpest en Napoli tegen elkaar in Boedapest. De wedstrijd ein digde in een gelijkspel: 11. Bij rust was de stand 10 voor Ujpest. Engels voetbal Voor de eerste divi sie van de Engelse league is woensdag avond de uitgestelde wedstrijd tussen Liverpool en Arsenal gespeeld. Liver pool zegevierde met 21. (Advertentie) GENIET DUBBEL van onze onovertroffen Sherry Marqués de irun (per fles slechts 5.35) door hem te drinken uit een origineel Spaans Sherryglas. Tijdelijk bij aankoop van 2 flessen Sherry krijgt U dit glas geheel gratis! en gedistilleerd MËosier Studenten dammen om kampioenschap De uitslagen van de partijen, die woensdag werden gespeeld voor de vijf de ronde van het studentendamkam- pioenschap van Nederland, luiden: Knoester-Bus 02. Van Beek-Schota- nus 1—1, Holstvoogd-De Jong 11, Van Santen-Mulder 02, Van de Velden- Dallinga 02, De eindstanden werden in groep A Holstvoogd en De Jong 7. Van Beek en Bus 6. Schotanus 4, Knoester 0. Groep B: Mulder 7. Dallinga 5, Bron- string 4, Van Santen en Van de Vélden 2. In de slotronde plaatsten zich Mulder (3 punten), Bronstring, Jlolstvoogd en De Jong (allen 2 punten) en Dallinga (1 punt). Van Beek en Bus spelen nog een beslissingspartij voor een plaats. Voetbal Tottenham Hotspur, de En gelse bekerhouder, zegevierde woensdag in Kairo met 73 over de Egyptische kampioensclub Zamalek. In deze vriend schappelijke ontmoeting hadden de En gelsen een 3—2 voorsprong bij rust Voetbal Woensdagmiddag werd in Rome de voetbalwedstrijd tussen de se- lectieploegen van Italië en Schotland ge speeld. De Italianen zegevierden met klein verschil: 43. Bij rust was de stand 2—0 voor Italië. Postduiveniiieuws Op de ledenvergadering van de post duivenvereniging Warmond aangesloten bij de L.C.C. te Leiden werden de prij. zen behaald in het vliegseizoen 1962 als volgt uitgereikt: Kampioenschap Vitesse: B. F. Oskam 256: dr. J. Venker 244; C. Kortekaas 237; J. Kortekaas 237: P. Vogelenzang 22« punten. Kampioenschap Midfond: dr. J. Ven ker 290; P. Vogelenzang 276: B. F. Os kam 276: J. Kortekaas 271; J. de Weerd 249 punten. Kampioenschap Fond: dr. J. Venker 423; C. v. d. Zwart 405: Q. Beeugelsdijk 402: J. de Weerd 401: B. F. Oskam 397 punten. Kampioenschap oude duiven: dr. J. Venker 957; B. F. Oskam 929; J. da Weerd 826; C. v. d. Zwart 796; J. Korte kaas 762 punten. Kampioenschap jonge duiven: A. v. Ruitenburg 270; P. Vogelenzang 252; C. v. d. Zwart 249; B. F. Oskam 246; J. Kor tekaas 206 punten. Kampioenschap Generaal: B. F. Os kam 1175; dr. J. Venker 1068; C. v. d. Zwart 1044; P. Vogeenzang 971; J. Kor tekaas 968 punten Kampioenschap oude en jonge duiven: B. F. Oskam 116; C. v. d. Zwart 113; A. v. Ruitenbur.g 103; J. Roest 98; A. v. <L Drift 72 punten. Kampioenschap Koppelwedstrijd: B. F. Oskam-J. Roest 3340; dr. J. Venker-J. Diemei 3014: J. Kortekaas-H. Koekkoek 2652: C. v. d. Zwart-J. Oomen 2474; J. de Weerd-J. v. Dijk 2114 punten. Ook Odense kwalificeerde zich voor de kwartfinales van de Eur. beker voor cupwinnaars door een 53 zege over Grazer A K. De ruststand was 33. Da eerste wedstrijd tussen beide ploegen ein digde in een gelijkspel: 1—1. De eerste wedstrijd van de tweeda ronde om het Eur. beker voor cupwin naars tussen Lausanne en Slovan Bra tislava eindigde in een gelijkspel: 11. De ruststand was 1—0 voor de Zwitserse Kleine 2-1 zege was verdiend geweest een voortreffelijke Pieters Graafland werden gekeerd. Het was dan ook wat sneu, dat Vasas zeven minuten voor de rust op wat gelukkige wijze gelijk maakte, nadat v. d. Gijp Feijenoord in de 24e min. aan een voorsprong had ge holpen. Klopte niet In die 38e min. klopte het even niet in de Rotterdamse achterhoede en daar van profiteerde linksbinnen Farkas om de bal scherp voor te zetten, zo scherp zelfs dat deze via de handen van de uit balans zijnde Pieters Graafland bij de toestormende rechtsbinnen Pal kwam, die de bal slechts voor het inlopen had. In die laatste zeven minuten voor de rust is Feijenoord even van de kook ge weest, maar Vasas bleek toch te wei nig gevat om hiervan te profiteren. Zou die gelijkmaker achterwege zijn geble ven, Feijenoord had zibh vrij zeker kiui- nen achten van een 10 overwinning want na rust heeft Vasas, dat op het laatst scherp defensief ging spelen, wei- njg of geen scoringskansen gehad. Van klasse Dat ene Feijenoord-doelpunt was er overigens een van klasse. Uit een pass van Bouwmeester zette Moulijn in de 24e min. goed voor en terwijl de Hon garen kennelijk even aarzelden of het wel dan niet buitenspel zou zijn, kopte v. d. Gijp vallend de bal beheerst laag in het doel (10). Keeper Szentmihalyi was tegen deze kopbal kansloos. Hem trof dan ook geen blaam en dat zou het ook niet hebben gedaan wanneer hij in de tweede minuut een kogel van v. d. GUp niet onder de lat vandaan had we ten te tikken of tien minuten later hel harde schot van Bouwmeester had ge mist. Deze keeper onderscheidde zich na rust echter nog diverse malen en sa men met de uitstekende spil Meszöly heeft hij zijn ploeg in de tweede helft voor een nederlaag behoed. Want Feije noord liet toen Vasas weinig speelruim te, gaf met name rechtshalf Bundzsak geen kans om te schieten, hetgeen de ze knaap voor rust wel enkele malen had gedaan, waarbij PG overigens .schitterend redde. Feijenoord heeft de fout gemaakt het spel te kort te houden. Bovendien werd Moulijn enkele malen unfair aangeval len door Karpati. Er kwamen echter te weinig openingen, terwijl ook de snelheid van handelen vaak te traag was Maar door het uitmuntende werk van Kreijermaat en de hard werkende Claassens ontstond een sterk overwicht, dat werd uitgedrukt in een hoekschopverhouding van 72 maar doelpunten kwamen er niet. Dat mede door het feit dat de Vasës-achter- hoede nu overtuigender speelde dan in de eerste helft. Toch had men niet over geluk te klagen toen Kreijermaat in de 25e min. na een afgeslagen hoekschop keihard tegen een verdediger knalde en keeper Szentmihalyi na enkele fraaie reddingen in de 23e min. bij een fout van stopper Meszöly juist iets eerder bij de bal was dan v. d. Gijp. V ersperd In een laatste aanvalsstorm heeft Feije noord het in de laatste 10 minuten nog geprobeerd, maar de inmiddels sterk in de verdediging teruggetrokken Honga ren versperden op de meest letterlijke wijze bij schoten van Bennaars de weg. „Een van de twee had toch wel mogen zitten", zei Rinus na afloop, „want we hadden eerlijk is eerlijk verdiend te Dat laatste zal dan nu op 24 novem ber in Boedapest moeten gebeuren. Of zullen de Hongaren daar directer spe len, de aanvallen doeltreffender afwer ken Ze zullen in elk geval wel roy aler uit de hoek moeten komen om een Feijenoord, dat gisteren uitstekend heeft gespeeld, naar een nederlaag te werken en uit te schakelen voor de kwart-fina les van de strijd om de Europese voet balbeker. De stand is nog steeds 11 Feijenoord: PG; Kerkum en Veldhoen; Kreijermaat, Kraay en Klaassens; Hor dijk. Bennaars. v. d. Gijp, Bouwmeester en Moulijn. Vasas: Szentmihalyi; Karpati en Ba- kos; Bundzak, Mesköly en Berendi; Ke- hesky, L. Pal, Machos. Farkas eq F. Pal. Na Atletico Madrid en FC Nuern berg heeft zich nu ook Botef Plovdif «Bulgarije) geplaats voor de kwartfina les van de Eur. beker voor cupwinnaars. Met 10 zegevierden de Bulgaren over de Ierse bekerhouder Shamrock Rovers (Dublin). Deze stand was reeds bij rust bereikt. In de eerste wedstrijd, die In Dublin wefd gehouden won Botef met 4—0. 'Daar hebben we op gewacht,' zegt de rookmeester van Homburg. 'Je begint met fijn gekruid, zuiver vlees; maar van 't roken moet het komen. Dag en nacht waken m'n collega's en ik over de rookkamer - tot de worsten goudgeel op hun sappigst zijn. Ja, nu mogen ze naar u toe!' Vertrouw gerust op de vaktrots van Homburg's Vakmannen. Ze weten hoe ze iets goeds moeten maken. Ze doen zelfs rookworsten in vacuum- verpakking voor u zodat ze 'rookvers' blijven - al bewaart u ze weken. 'En ik garandeer van elke worst de kwaliteit,' zegt Homburg zelf. bijzonder fijne vleeswaren T TET heeft in de met zo veel spanning tegemoet ge- ziene wedstrijd FeijenoordVasas aan een climax ontbroken. Een ontknoping in de vorm van een win nend feijenoord-doelpunt zou zeker niet onverwacht en evenmin onverdiend zijn gekomen. Maar Feijenoord won niet. Vasas hield de stand op 1-1 en daardoor bleef er na dit ongetwijfeld knappe voetbalgevecht in het Rotterdamse stadion, waar weer meer dan 60.000 toeschouwers bijeen gepakt waren, toch een gevoel van onbevredigdheid over. Ongetwijfeld waren de Hongaren voetbalmeestcrs stuk voor stuk technisch uitstekend onderlegd, maar niet zij, maar Feijenoord maakte de wedstrijd. De landskampioenen legden de Hongaarse ploeg met name na rust vol komen aan banden en had het iets meer meegezeten, dan was de winst in de Maastad gebleven. Overigens dient gezegd te worden dat op de keeper beschouwd een gelijkspel tegen Hongaarse kampioenen op zichzelf reeds een knappe prestatie is. Na een voorzet van Coen Moulijn kopte Cor van der Gijp het enige doelpunt van Feijenoord tijdens de gisteren gespeelde wedstrijd tegen Vasas in. De Vasas-keeper greep mis en ligt geslagen op de grond CANADIAN GUARDS GEKLOPT: 11-4 f Vjjfticn doelpunten zjjn gisteravond op de Houtrust-ijspistc gescoord. Het Hokij-team stond tegenover de Canadian Guards, die hun afscheidswedstrijd speelden, want over tien dagen ke ren zjj naar Canada terug: hun diensttijd in Europa zit er d op. Vijftien doelpunten dus, waarvan er elf op naam van HokU-ers werden geschreven. Tien maal werd gisteravond straf uitgedeeld; zes maal twee minuten aan een speler van Canadian Guards en vier maal aan een Hokij-speler, waarv drie maal twee minuten en één maal vijf minuten. Die laatste straf kreeg Mc. Arthur, die nog deze week naar Canada terug- keert: zijn Hokij-tijd is dan al ten einde, vroegtijdig, omdat hij meent zich in Europa anders te moeten gedragen dan in Canada. Het vorige seizoen om precies te zyn 31 januari van dit jaar speelde het Hokij-te tegen de Canadian Guards. Toen werd het een 85 zege en werden de Canadezen twee maal zoveel gestraft als de Nederlanders: vier tegen twee. Dat laatste is op merkelijk minder en ook daaruit blijkt, dat het gisteren maar matigjes t het spelpeil. Eén lichtpunt was er: de doelpunten van de Hokij-ers behoeven niet meer uitsluitend van de Canadezen te komen. De vorige wedstrijd tegen de Guards kwamen er vier van Hokij-Canadezen en vier van Nederlanders; thans werden weer vier doelpunten door Hokij-Cana dezen gemaakt, doch zeven door land genoten. We behoeven het dus niet meer zozeer van de Canadezen te hebben en hoewel het spelpeil niet erg hoog lag, stond menige Haagse Hokij-er zijn Cana dees mannetje. Dat begon al in de eer ste periode in de 2e minuut. Rudy Bak ker loste een schot, dat doel trof en ze ven min. later had hij weer succes In middels had de slecht op dreef zijnde Hokij-verdediging Conroy vrij spel ge laten, hetgeen een doelpunt kostte en in de 14e min. profiteerde aanvoerder Berry van een defensie-fout, zodat de eerste periode met 2—2 werd afgesloten Vijf tegen nul De tweede periode liet een duidelijk Hokij-overwicht zien. Vijf doelpunten, waartegenover de Canadese Guards niets wisten te plaatsen. Rudy Bakker had bjjna zijn derde goal gezet, doch de puck ging juist naast en eindelijk, na talrijke kansen voor het Hokij-team. werd er een benut. Joop Manuel, die op een uitstekende wedstrijd kan terug zien, vuurde een schot af, dat even door Forster van richting werd veranderd: 3—2. En het werd 42 door Pieterse, die zich keurig vrij speelde na de puck van Jannone te hebben ontvangen. Toen twee Canadezen op het straf bankje ten wist Picco de stand op 52 te bren gen. Geen rondedans echter: het ging ta gemakkelijk, doch een minuut later de 15e scoorde Picèo nogmaals: 62 en maakte daarna zijn al tot tra- geworden ereronde. waarbij diverse capriolen pleegt te maken. Op de valreep werd het 72, 1 Mc. Arthur de puck als op een presen teerblaadje aan Forster gaf. Nederlands antwoord In de derde periode openden de Guards de score door Travis, doch het Hokij- antwoord kwam kort daarop. Het een puur Nederlands antwoord, u Rudy Bakker gaf de puck keurig door aan Rob Pieterse, die geen fout maakte (83). In de 5e min. bracht Joop Manuel de stand op 93, doch nog diezelfde n gaf de Hokij-achterhoede weer een kans weg. Berry kreeg alleen goalie Millman voor zich en dat betekende 94. Met nog 8 min. te spelen dacht iedereen, dat Forster na een keurige solo zou doel punten, doch de uitstekende doelman van de Guards keerde diens schot. Arie Klein was echter prachtig meegekomen en schoot in: 104. Twee minuten het einde kwam het mooiste doelpunt van de avond. Picco gaf snel door i Forster, die zag, dat Joop Manuel zich keurig vrij had opgesteld, derhalve de puck kreeg en deed wat van hem verwacht. En daarmede had het Hokij- team met 114 gewonnen, een zege overigens zonder veel glorie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15