GROTE NATIONALE Kw. 140 gestrand, bemanning gered Ook al aan de sigaar? SPEKKIE EIM BLEKKIE EN JASJE POPPEFIETS AAN GELD-EN ANDERE PRIJZEN hoc t^j&gCHCPM— Sigarenrokcrs zijn tevreden mensen. Wie sigaren rookt, geniet. Er gaat vriendelijkheid van een sigarenroker uit. Sigarenrokers zijn daarom ideale objecten voor de foto graaf, die n plezierig plaatje wil maken. In de fotowedstrijd ,.MENS en SIGAAR" kunt u er forse prijzen mee winnen. Kijk om u heen - buiten en thuis - naar tafereeltjes, waarbij sigaren worden gerookt. Het zal u niet moeilijk vallen aardige scènes te vinden. Steek na afloop een lekkere sigaar op. 4 maanden lang elke maand 3 hoofdprijzen van f. 500.-. f. 250.- ot f. 100.- Bovendien zijn er nog vele andere prijzen tot een gezamenlijke waarde van f. 1.500.- per ronde. De foto's van de eerste- en tweede prijswinnaar uit elke ronde worden gepubliceerd. Aan het slot van de wedstrijd zal het publiek uit de vier eerste prijswinnaars de winnaar van de ere-ronde aanwijzen; hem wacht nog een extra attractie. Zij, die de foto aanwijzen, waarop de meeste stemmen vallen, dingen mee naar een PRIJS van f. 500.- in contanten of één der andere geldprijzen tot een totaalbedrag van 1000, WAT U MOET DOEN: Fotografeer buiten of binnen - met het eenvoudigste boxje of de meest geperfectioneerde kleinbecldcaincra - zo nodig met flits. Voorwaarde is dat er één of meer sigarenrokcrs op uw foto voor komen. Maak er een zo origineel mogelijke zwart/wit- of kleuren foto (géén dia's) van. Hiermee maakt-u kans op een van de vele prijzen, misschien zelfs op een hoofdprijs van 500, In te zenden foto's moeten minimaal 9 x 9 cm en mogen maximaal 18 x 24 cm zijn. Vergroot uw foto(s) of laat het uw fotohande laar doen. U kunt elke maand ten hoogste 3 verschillende foto's inzenden, de eerste keer vóór 13 december a.s. De fotowedstrijd „MENS en SIGAAR" bestaat uit 4 ronden en loopt tot 7 maart 1963. U kunt slechts 1 maal per ronde voor een 1ste, 2de of 3de prijs in aanmerking komen. De vaststelling van de prijswinnaars geschiedt door een jury, be- J. J. Hens, Erc-voorzuter Bond van Nederlandse Amateur fotografen Verenigingen (B.N.A.FV M. C. Meijboom, Fotograaf W.J. Stumpel. Public Relations Officer van de Stichting ter Bevordering van de Amatcurfotografic Mr. J. Derks. Creatief Adviseur Reclamebureau dclaMar Drs. H. van der Waerdcn, Secretaris Commissie Collectieve Propaganda voor Sigaren Dc uitspraak der jury is voor alle partijen bindend. Correspon dentie hierover kan niet worden gevoerd. Foto's, niet opgeplakt, in gesloten envelop, als brief gefrankeerd, inzenden. Vermeld duidelijk op dc achterzijde van elke foto uw naam en adres, als mede aantal ingezonden foto's. Inzendingen aan dc Commissie Collectieve Propaganda voor Sigaren, Postbus 309, Eindhoven Op de envelop vermelden: „MENS en SIGAAR". Verdere inlichtingen vindt u in dc folder „MENS en SIGAAR", die gratis bij alle sigarenwinkeliers en fotohandclaren voor u klaar ligt. Belangrijk bericht voor de 3 miljoen amateurfotografen in Nederland DONDERDAG 15 NOVEMBER NIEUWE LETDSCHE COURANT 72. Kolonel Williams draaide de radio weer haastig aan, maar de omroeper kon digde juist aan: „Dit was een extra- nieuwsuitzending. Wij vervolgen ons pro gramma thans met een optreden van De Drie Jolige Manestraaltjes in hun „Zet af, Williams!" gromde generaal Wcinstaup. „Als mijn hoofd op het ogen blik ergens niet naar staat, dan is het wel naar De Drie Jolige Manestraaltjes. ..Maar voor ons zou het misschien geer kwaad kunnen, generaal." nep Spekkie uit. „als wij die drie jofele manestraaltjes een- even hoorden. Wie weet wat ze ons nog voor wetenswaardigheden kunnen meedc- len!" „Spekkie Spoeling," sprak de generaal op vrij barse toon, „wanneer denk je dat die oom van jou hier zal arriveren? Met hem heb ik enkele hartige woordjes te spreken!" „O, in de loop van de middag, denk ik, generaal," antwoordde Spekkie zenuwach tig. „Hij zei dat hij onmiddellijk in hel vliegtuig zou stappen. En als oom Bram iets zegt. doet hij het ook op staande voet. Zo zijn wij Spoelings! Zelfs als we zitten of liggen, doen we alles nog op staande voet. Wanneer we het op onze ge wone besliste wijze aangekondigd hebben, wel te verstaan. Het lijkt me dus waar schijnlijk dat we oom Bram binnenkort hier zullen mogen begroeten. Die zal ook wel opkijken, als hij hoort, dat de men sen van de radio gehoord hebben, wat hij weer in het diep geheim van ons gehoord heeft." „Als hij werkelijk zijn mond heeft voor bijgepraat, zal horen en zien hem zelfs vergaan!" gromde de generaal. „O, wat een toestand!" voegde hij eraan toe. „Wa ren jullie maar rustig in Pippeltown, of hoe dat plaatsje mag heten, waar jullie van daan komen, gebleven! Dan was ons een hoop ellende bespaard!" „Nu draaft u door als een hongerige .nustang. generaal!" antwoordde Spekkie beledigd. ..Bovendien komen wij niet uit een pippelton. maar uit een fraai gelegen stad die nog dagelijks naar de naam Pip- peldrecht luistert. En wij konden het toch ook niet helpen dat Jasje zo vreemd zou gaan doen? Ik dacht dat u Blekkie en mij juist dankbaar was, omda' we u zo mooi uit de perikaliën hebben geholpenl" LEIDERDORP Oefening van B.B. De afdeling Leiderdorp van de B.B. hield gisteravond een oefening in de Oranjewijk. Zij was opgezet door het hoofd van de B.B., de heer E. Kronen burg. Het gegeven was dat er enige brand- en brisantbommen waren geval len op de bovenste verdieping van een flat aan de Julianastraat. De vier slacht offers waren wel via de trap to berei ken maar moesten per brancard langs het balkon woröen neergelaten. Hier voor werden geen poppen gebruikt, maar mannen. De verwondingen waren zo „natuurgetrouw'' mogelijk weergegeven. De brand werd door 'de brandweer van de B.B. bedwongen. Het reddingswerk stond onder toezicht van de heer Erades uit Leiden, het E.H.B.O.-werk onder lei ding van dokter Van 't Woud. De alge hele leiding berustte bij de heren ir. Poels en Schmidt. Ook burgemeester Gallas woonde de oefening bij. Na afloop was er een bespreking in het ijsclubgebouw, waar de dienst soci ale verzorging voor een welkome kop koffie had gezorgd. Over het verloop van de oefening was men niet ontevre- Het is nog vermeldenswaard, dat in de omgeving waar de oefening is gehouden een vereniging van 24 gezinnen bestaat, die gezamenlijk alle mogelijke voorzor gen tegen atoomgevaar hebben genomen, o.m. door het inrichten van een schuil kelder. B. P. Prins veertig jaar bij Ver. Touwfabrieken De heer Bas P. Prins sloot woensdag de rij van jubilarissen van het afgelopen jaar bij de N.V. Vereenigde Touwfabrie. ken te Leiderdorp. In gezelschap van zijn 85-jarige vader cn enkele andere familie leden werd de heer Prins ontvangen door de directie. Veertig jaar heeft hij hier veelsoortig werk gedaan; hij is sinds 1946 in de on derhoudsdienst van het bedrijf, zo me moreerde directeur H. B. Haanappel, die de jubilaris warm toesprak. Hij prees de karaktereigenschappen van de heer Prins. Hierna bood de directeur de jubilaris het vererend getuigschrift namens de Maat schappij voor Nijverheid cn Handel aan, een enveloppe namens de directie, bene vens een gouden polshorloge met in scriptie. Tot slot speldde hij hem de gou den V.T.-speld op de borst. Hierna hebben nog velen van de gele genheid gebruik gemaakt de jubilaris hun gelukwensen aan te bieden. Dodelijk ongeluk In het ziekenhuis te Tilburg is gister middag overleden de 27-jarige Chris A Straman, afkomstig uit Leiderdorp en in pension te Eindhoven. De heer Straman kwam dinsdagavond met zijn scooter op de kruising GeJ- dropseweg-Piuslaan te Eindhoven in bot sing met een andere scooterrijder en werd daarbij ernstig gewond. Hfj moest naar het Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg worden gebracht ter behandeling van een schedelbasisfractuur. Vergadering A. R. Kiesvereniging In het gebouw Irene werd gisteravond de vergadering gehouden van de A R. kiesvereniging. Mr. W. R. van der Sluijs gaf daarin antwoord op de vragen die werden gesteld naar aanleiding van het ontwerp-program van actie voor de ver kiezingen van volgend jaar. Dit program is samengesteld door het Centraal Co mité. Vragen o.a. op landbouwkundig en sociaal gebied werden naar tevre denheid beantwoord. De vergadering keurde het program goed. Ook werden de groslijsten voor de verkiezingen op gemaakt. Op 4 januari hoopt de heer J. Schouten te komen spreken. Christen - Vrouwenbond Woensdag 21 november wordt een bijeenkomst gehouden van de afdeling Leiderdrop van de Christen - Vrouwen bond in gebouw Irene. De heer D. Boon hoofdbestuurslid van de christelijke filmactie hoopt te spreken over het on derwerp: het filmprobleem in het ge- Markt- en visserijberichten KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 nov. Groenteveiling: waspeen A extra 5 90—6. Al 5.'.0—6. All 2.40—5.20. B extra 5.80—6.40. BI 5.40—6.40. Bil 2 :0—3 40. andijvie I 32— 42, II 19—33. sla 9-!4. spinazie 58—61. spruien All 46. Bil 15. groene kool '7—20. rooe kool 6, boerenkool 23—25, uien 2?C—5.20. kroten 4.30. prei 23—36. selderie 7—9. knolselderie 1821, krulpeterselie 12, bloemkool AI 64—71. All 37—51. BI 44—55, BIT 2 —30 CII 29 Aanvoer waspeen 73.000 kg waarvan 20.000 kg voor export en 18.000 kg voor de industrie werd verkocht. RIJNSBURG. 14 november Groentevei ling: kroten 922. gele kool 12—14. spruiten !6—54. rode kool 6—:7 boerenkool 23. was peen ',2—23. AI 14,50—21. B '4.50—24. bloemkool 58. knolselderij '619. selde rij 8—9 80, peterselie ',0.70—12.60. TER AAR. 14 november Groentevei- Vier reddingboten in actie ===<3sF*eiLCN CN ZEILEN Uitnodiging Geïnteresseerden nodigen wij uit om voorlichting hier over te ontvangen: Dagelijks van 9-17 uur en vrijdagsavonds van 7 - 8 uur bij onze Afdeling Personeelszaken, Rooseveltstraat 20 te Leiden. Vacatures Zoals u bekend zal zijn, worden in onze bedrijven schrijfmachi nes gefabriceerd en de tech nische werkzaamheden, die daar bij plaatsvinden liggen op fijn- mechanisch gebied. In verband met uitbreiding van onze productie hebben wij thans vacatures op de afdelingen: ONDERDELEN-FABRICAGE en OPPERVLAKTEBEWERKING. 's Wprplrk grootste schrijfmachineinductrie ONGEVEER een kilometer van Bakkum, aan zee, strandde gis teravond de Katwijkse motorlogger KW 140, de Voorwaarts. Dinsdag was het schip uit IJmuiden vertrokken Gisteren was het op de thuisreis van wege het slechte weer. De Voor waarts is op het strand gelopen ten gevolge van het slechte zicht. Na enkele uren kon de tienkop pige bemanning met reddingboten van boord worden gehaald. KWART VOOR TIEN: Schipper A. Ouwehand uit Katwijk aan Zee. meldt dat zijn 172 ton metende schip is gestrand. Hy verzoekt dringend om assistentie van een reddingboot. „Het schip maakt water!" De bemanning wil direct van boord. „Ik zal vuurpijlen afschieten om de reddingboot de positie van ons schip bekend te maken," zo meldt de schipper TIEN UUR: De motorreddingboot de Neeltje Jacoba vertrekt uit IJmuiden naar zee. Ook de motórstrandreddingboot uit Wijk aan. Zee wordt gereedgemaakt, daar dit schip belei tussen de zandbanken langs de kust zal kunnen manoeuvreren. Inmiddels heeft do schipper aan radio Scheveningen mede gedeeld. dat zijn schip zo hoog op het strand zit, dat de reddingboot uit IJmui den het waarschijnlijk niet zal kunnen be reiken. „We zijn gestrand bij hoog water." zo meldt hij verder. „Ik denk dat de boot in de loop van de nacht geheel droog komt te liggen. Als de bemanning vannacht nog niet van boord is gehaald, zal men trachten lopend door liet water de kust te be reiken. Ik vind het niet verantwoord, dat de mannen aan boord blijven, om dat de weerberichten slecht zijn. Kwarl over tien: We zitten nu al hoog cn droog op het strand. Ik blijf zelf aan boord als de bemanning het schip ver laat," meldt de schipper. Ook de Duitse sleepboot Seefalke is in middels onderweg naar de Katwijkse log ger. Dit schip lag in Hoek van Holland ELF UUR: De Neeltje Jacoba is bij de Voorwaarts aangekomen. De schipper van de redding boot heeft echter meegedeeld, dat hij de logger niet kan bereiken. De gehele be manning, ook de kapitein, wil bij laag water de logger verlaten. De voorsteven ligt nu niet verder dan 10 meter van het strand. Schipper Ouwehand meldt: „Mijn schip zit nu zo hoog. dat het niet op eigen kracht vrij zal kunnen komen." Later echter kwam de reddingboot Ubbo uit Egmond aan Zee te hulp onder bevel van schipper C. van Pel. De tien leden van de bemanning van De Voor- vaarts zijn met behulp van de redding- bot naar het strand gebracht en van- Bar naar Egmond aan Zee. Op twee ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. Sfeer in 'f gesin De Nieuwe Leidscheer in man na zijn ze later naar huis vertrok- kerl. In de loop van vanmorgen trachtte men de logger vlot te krijgen. De rede rij N. Haasnoot uit Katwijk aan Zee zal besprekingen houden over de berging van de gestrande motorlogger. SASSENHEIM Verkeersongeluk Op de kruising Parklaan-Hoofdstraa' had gistermiddag nabij de R.K. kern een aanrijding plaats. Een NZH-bus kwam van de Parklaan on wilde linksaf de Hoofdstraat inrijden De chauffeur verleende hierbij echter geen voorrang aan een bestelauto die tn de Wilhelminalaan moest zijn. De bus reed de bestelauto in de flank aan. De laatste werd vrij ernstig beschadigd. Scooterrjjder brak been Gisteravond kwam omstreeks half acht in de Merellaan een scooterrijder te vallen. De oorzaak van de val is onbe kend; de straat was niet nat, terwijl ook geen obstakels op de weg lagen. De bestuurder brak een been en werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Causerie over Italië

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13