Kaasdag in Koudekerk aan den Rijn Gehandicapte kinderen vragen vooral liefde BENDER Schoolhoofd De Jong pleitte krachtig voor bestaansrecht 962 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 Visserij golfjes Als Deense kotters zinken is dat niet onze schuld In Denemarken wor3en de laan te tijd veel klachten vernomen, dat de stalen kotters niet zeewaardig zijn. Er zijn er enkele gezonken en men heeft verbaasd gestaan dat de stalen kotters vaak niet meer konden vis sen bij slecht weer, terwijl de houten kotters dit nog wel konden. Zoals bekend heeft Nederland heel wat stalen casco's aan Denemarken geleverd en men zou dan ook geneigd zijn te stellen dat de Nederlandse scheeps bouwers hierin niet vrijuit gaan. Toch is niets minder waar, want de bouw van vissersschepen komt nu eenmaal voor rekening van de ontwerper en niet van de bouwer. Bovendien weet een cascobouwer niet wat men er later mee zal doen. Als men een motor in de boot zet, die te zwaar is. of onjuist wordt geplaatst, zal dit de zeewaardigheid sterk beïnvloeden. Het is bekend, dat de gewichtsv: te ling van een schip zijn zeewaard: ;n_-i rJ bepaalt. Veel hangt ook veelal af van de snelheid waarmèt wordt gevist. Be paalde schepen zijn zeewaardig wanneer ze op grote snelheid varen, andere wan neer ze langzaam varen ofwel vissen Men zal zich herinnerenfdat hierover in Oostende vorig jaar hevig i8 gedebat teerd. juist in verband met het problec dat men steeds sterkere motoren Ikeine schepen gaat zetten of schept naar believen langer maakt. Dit gebeurt ook bij kotters, waar men nog wel een stuk tussen voor- en achtersteven Anders dan bij de casco's zou de zaak kunnen liggen bij de bouw van gehele vissersschepen voor het buitenland. Een factor hierbij zou dan kunnen zijn dal men in dat geval niet te maken heeft met de zeer stringente eisen van scheepvaartinspectie. Omgekeerd het voorkomen en het is onlangs ge beurd dat een Nederlander een schip in het buitenland koopt, dat hier be slist niet aan de eisen voldoet. Dan kost het veel geld het schip zo te verbouwen dat het wel wordt goedgekeurd. Hte Belgisch Visserijblad heeft weer eens een rijtje Vlaamse vissersuitdruk kingen gepubliceerd, waarvan de lec tuur ook onze lezers genoegen zal ver sohaffen. Weet men bijvoorbeeld wat een pan- nelekker is? Het is een ster die soms dicht bü de maan zit. Ongunstig weer is dan op komst. Een spekke visser is iemand die van de visserij niet veel kennis draagt, een bietjesvisssr een vis ser die dicht bij de kust blijft. „Melk- plate" is de nieuwste benaming voor de bot, die alleen door de Italianen be geerd wordt en alleen om de lichte kleur van de onderzijde zo wordt ge- Kneken is meeuwen vangen met een lijn en haak waaraan vis of sprot zit om ze op te eten. De klaai heet ook tuimelaar. Het is een zeevogel, die ook wel „toarteklaai" wordt genoemd. Mo lenaartjes zijn kleine wijtingen, die ook wel meikevertjes worden genoemd, pap- pilletjes zijn kleine kabeljauwtjes. Kat- tevellen zijn lichte wolkjes in de vorm van lange smalle banden. Het is een eken van ongunstig weer. Een butstekker is een zeevogel, een fotduvel een schip dat steeds veel got vangt. Wat mag poester dan wel s/n? Het is warme koffie met rum. Een Winde scheer is een overspoelde rots Een „laver" is een jongen, een „panen- kozak" een blauwvoetmeeuw. De schaf- torre is de visser, die de wacht doet terwijl de anderen eten. Een galgeveld is een schip waar alles overhoop ligl en „de haring zit aan d'hoeken" bete kent dat de ijle haring zich aan de Franse kust bij Cap Gris Nez of Cap Bianc ophoudt. Op zee De vangsten rond de Sandettie zijn dinsdag maar matig geweest, namelijk 4 of 5 kantjes per trek. 's Middags ging het voor een enkeling even beter, maar men kwam toch niet verder dan een trek van 30 kantjes. Do dagvangsten varieerden van 50 tot 80 kantjes. 'sNachts blijkt er in dit gebied in het geheel niets te vangen te zijn. Makreel is er in het geheel niet gevangen, wel wat koolvis. De IJM 25 Julie Streiff is zoals bekend, naar de noord. Het schip was al bovon de 61ste graad aangeko- Mutatie Na de mutatie op het Staatsvissersha- venbedrljf, die tot do benoeming van Leen Schaap tot onderholchef leidde, is nu nog een verschuiving te melden. Af slager Cor van der Steen is nu namelijk gepromoveerd tot eerste afslager. Nieuwe kantine De school voor scheepvaart en visserij Wie wil mijn goed onderhouden zwarte KRUISSNARIGE PIANO kopen. Prima conditie. Te bevragen: BOSPLEÏN 28 KATWIJK AAN DEN RIJN TELEFOON 01718—2561. KATWIJK AAiS ZEE Hoog en laag water Vrijdag: hoog water 6 en 18.19 uu laag water 1.45 en 14.03 uur. in IJmuidcn heeft een nieuwe kantine gekregen, De voorzitter van de com missie van toezicht van deze school, visserij-Inspecteur J. G. de Wit, meende dat dit lokaal een belangrijke bijdrage is tot dc opleiding van de leerling tot een waardig beroep. Directeur Ver- wayen toonde zich zeer gelukkig met de aanwinst, waarvan hij de wenselijk heid al jaren heeft beklemtoond. Als vergaderlokaal voor de leraren en voor leerlingenbijeenkomsten zal het lokaal goede diensten kunnen be- Wat er was De aanvoer in IJmuiden bedroeg 1373 kisten waarvan 115 schelvis, 260 wijting. 30 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 180 haring, 265 makreel, 260 schol, 4 tarbot, 100 varia, 100 stuks kabeljauw, 7200 kilo t ng. Haring De KatwIJkse loggers boekten de vol gende resultaten bij dc vangst van ha ring: KW 147—35, KW 73—12, KW 70—17, KW 140-17, KW 40-00, KW 22-20, KW 167- 15, KW 175-15. KW 130-15. KW 37-20 uit hulvc vleet, KW 188 60 uit halve vleet. KW 141 10. Dc KW 16. 110. 41, 163 en 168 boekten geen vangst. De gemiddel de resultaten waren Katwijk 10, Vlaar- dingen 5 on Schevenlngen 5. Tewaterlating cn proefvaart In opdracht van de firma L. v. d. Plas, Sei-npoststraat 8 te Katwijk aan Zee, is bij scheepswerf De Industrie te Al phen aan den Rijn een motorkotter ge bouwd (500 pk). Zaterdagmorgen wordt het schip te water gelaten. Bij dezelfde scheepswerf is de motor- viskottcr Caterina Josephine, KW 127. van de rederij Heuvellng en Ouwehand te Katwijk aan Zee gereed gekomen De proefvnurt van dc KW 127 zal wor den gemaakt op dinsdag 20 november op dc Nieuwe Waterweg. Afvaart van de Kon. Wilhelminohavcn in Vlaardin- gen om twee uur. HAZERSWOUDE Raadsvergadering De gemeenteraad van Hazerswoude komt op 6 december m openbare ver gadering bijeen ter bespreking van de begroting 1963. De vergadering van eind december wordt verschoven naar don derdag 3 januari van het volgend jaar In het Verenigingsgebouw te Koude kerk werd de kaasdag gehouden voor Hazerswoude-Koudekcrk aan den Rijn Ingezonden werden 23 jonge kazen (vorig jaar 24 kazen), gemiddeld aantal punten 88.8 (cijfers tussen haakjes 1961 87 pun ten), Heirvan waren eerste soort 19 kazen 82.6 pet (16 kazen 66.7 pet); tweede soort 3 kazen 13 pet (6 kazen 25 pel); derde soort 1 kaas, 4.4 pet (2 kozen 8.3 pet) Zestien belegen kazen (16 kazen), gemid- deld aantal punten 1962 86.9 (1961 85.4 pnt). Hiervan waren eerste soort 11 ka zen 68.8 pet (8 kazen 50 pet); tweede soort 2 kazen 12.5 pet (8 knzen 50 pet); derde soort 3 kazen 18.7 pet (geen) De inzendersvan eerste soort waren. Jonge kaas: C. P. Heijker. Dorpsstr. 231 Hazerswoude (97>. beker beschikbaar ge- steld door de Boerenleenbank: M. A Menken, Kruiskade 4, Hazerswoude (97) D. Sol. Dorpsstraat 71, Hazerswoude (96) Fam. Groen, Rijndijk 119, Ha/.erswoudo (94), Gebr, Oudshoorn, Landlustweg 12 Alphen aan den Rijn, (94). Q. de Jong. Bent 5. Hazerswoude (94', A de Groot. Geere 7, Hazerswoude (93), G. Qwatm Bentweg 10. Hazerswoude (93), P. Ce Jong, Noordpolder, Hazerswoude (93). P W. M. Heemskerk, Hondsdijk 28, Koude- kerk axl. Rijn (92). N. Reijneveld. Lage- waard 18. Koudekerk a.d. Rijn (893, W. H Zittend van l.n.r. N. v. d. Akker, Alphen aan den Rijn; J. Stapper secr.-penn., Alphen aan den Rijn; H. Roest, voorzitter, Zoe- terwoude; directeur Joh. de Jong, Alphen aan den Rijn; H. Angenent, tweede voorzitter, Woubrugge. Staande v.l.n.r. E. van Doorn, Aarlanderveen; J. van Dorp, Hazerswoude,J de Jong en G. de Wit, beiden Alphen aan den Rijn. KATWIJK A ATS DEIS RIJTS De Minor De aquariumhoudersvereniging De Mi- nor hield in De Roskam een ledenver gadering. Voorzitter W. J. Nugter sprak een kort openingswoord, waarin hij be groette de heer A. E. Vester uit Den Haag, die als spreker aanwezig wa: voorzitter heette verder In het bijzonder welkom een tweetal nieuwe leden. Mej. W. Ravensbergen en de heer M. van Plas dankte hij voor de verzorging het clubblad. Hierna sprak dc heer Vester over onderwerp Inrichting en onderhoud het aquarium". Spreker handelde eerst over de verlichting, waarbij de factoren hoeveelheid licht en plaatsing var aquarium ten opzichte van het venster werden besproken. De bodem dient don ker te worden gehouden en moet goede voedingsbodem zijn voor de planten. het aanschaffen van planten dient te worden gelet op de soorten en de kleur, terwijl de zogenaamde wandplan- in decoratieve zin moeten worden aangebracht. Ten slotte ging de heer Vester nader in op de keuze der vissc Er volgde een geanimeerde discussie. Zonnebloemschool Katwijk VOOR ouders en personeel van de N.B.L.O. school hield mejuffrouw dra. Goedman uit Leiderdorp een lezing over: Wie zijn wij ouders in de wereld van onze kinderen? Na een inleidend woord van de lieer J. Navers, voorzitter van de oudervereniging „Philadelphia", gaf dra. Goedman in een boeiend en instructief betoog weer, in welk een wereld het gehandi capte kind opgroeit. Het gaat in de opvoeding van het kind niet in de eerste plaats om wat men zegt, maar veel meer om wat men is. Na de wieg de box gaat het jonge kind op zoek naar de wijde wereld. In de gezonde kleu ter zijn activiteit en rusteloosheid te bespeuren. Het is de drang naar zelf standigheid. De gezonde kleuter beschikt over volharding om het zelf te doen. Bij het gehandicapte kind is dit an ders. Hier gaat alles in een veel lang- ■r tempo. Deze vertraging heeft reeds plaats enkele maanden na de conceptie der verbinding tussen wereld en lichaam duurt lang. Het bewustzijn van het „Ik" komt veel later. Het kind doet denken aan iets dat niet is afgemaakt. V reugde Toch kan ook dit gehandicapte kind -n stukje vreugde zijn. Ondanks het feit dat vele terreinen van kunst en cultuur voor hen gesloten zijn. verte genwoordigen zij voor de ouders een stukje pnradijsonschuld. De pijnlijke vraag kan evenwel op komen: Wil God dit leven? Eigenlijk niet. maar God is ook bij ons en in dit kind om dit moeilijke te dragen. Deze kinderen vragen allereerst be scherming, op de kleuterschool, daarna op de lagere school waar de leermoei lijkheden zich pas recht openbaren. Vaak aan ze hierbij alleen. Bij de opvoeding zoekt men telken? aar nieuwe wegen en methoden om het kind zo goed mogelijk te begrijpen. Voorts moeten wij deze kinderen be sehermen tegen zichzelf, alsmede tegen spanningen in het gezin. Men moet ook dit kind de grenzen leren van wat wel en niet mag. Dra. Goedman waarschuwde echter tegen te grote bescherming. Er zijn moeders die niets willen toevertrouwen aan anderen. Te gro te bescherming maakt hulpelozen. De ouders moeten zich voorts hoe den voor eerzucht. Zij moeten de prestaties van hun gehandicapte kind niet eindeloos willen opvoeren. Pas in een sfeer van liefde en zorg kun nen de gehandicapte kinderen wer kelijk gelukkig zijn. Tegen het einde van de bijeenkomst, die werd gehouden in de Zonnebloem school te Katwijk, behandelde men eni ge huishoudelijke zaken. Opbrengst collecte De Uniecollecte heeft opgebracht 1656.49. Hartelijk dank aan medewer kers en gevers. Vingeroc'eningen maken of recitals geven... U vindt zeker uw instrument in ons uitgebreide assortiment met vele wereldmerken. Van de mo derne Rippen Sonora, tot de grandiose Steinway. Kom gerust keuren en kiezen. U kunt verzekerd zijn van een verantwoord advies. cl of s rijf c fo£c i nr. 60A deskundig in klan"k Lelden, Hoogewoerd 90, tel. 20097 Amsterdam Arnhem Breda Rotterdam Chr. landbouwschool Alphen ONDER grote belangstelling is gisteravond in „Avifauna" het 40-jarig jubileum van de Chr. Lagere Landbouwschool gevierd. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer H. Roest uit Zoeterwoude, verwelkomde speciaal wethouder A. J. Dekker, de heer Doornbos, inspecteur van het landbouwonderwijs in de zevende Inspectie, de heer P. Kaptein, het enige nog in leven zijnde lustrumlid bU de op richting. „In de veertig jar< school is onveranderd gebleven: de bijbel i heer Roest. Secretaris J. Stapper gaf een over van veertig jaar sohoolleven. De was niet gemakkelijk, maar begin okto ber 1922 kon men gaan draaien. Spre ker besloot met woorden van waarde ring voor oprichters, bestuur en leer krachten. Waagstuk Schoolhoofd Joh de Jong. die reeds twintig jaar leiding geeft, hield een krachtig pleidooi voor het bestaansrecht van de lagere landbouwschool. De stich ting van de school was een waagstuk, want 40 jaar geleden was men in agra rische kringen nog lang niet overtuigd van het nut van deze scholen. De leer- lingenstroom was aanvankelijk zeer be perkt. Een topjaar was 1947. toen warer er 133 leerlingen. De heer De Jong wai dan ook vol waardering voor de eerste besturen en noemde wijlen dc heer J. H. Belgrave. die de school jarenlang leiding gaf Na het topjaar viel het leerlingental weer terug door bouw van nieuwe land bouwscholen in omliggende gemeenten. Thans zijn er 75. een aantal waar men zeer over tevreden is Wat is er van de leerlingen, die de school met een diploma hebben verla- Advertentie) Nu kunt u VOORDELIG BREIEN Speciale Jeagerwol aanbieding 4 draadse jeager knotten v. 100 gr. ƒ2.05 De 3e KNOT GRATIS J. v. d. PLAS Varkevisserstraat 191 Katwijk aan Zee KATWIJK Opdracht Het aannemersbedrijf firma J. Rihijn Zonen te Katwijk heeft van het architectenbureau Hendriks, Van den Bosch cn Hendriks uit Rotterdam de op dracht gekregen tot het bouwen var een r.k. school met zes lokalen te Voor burg voor een bedrag van ƒ282.000. ALPHEN AAN DEN RUN Woningbouw Het bouwen van vier woningen me: een garagecomplex aan de Ten Harmsen- straat zal door Van Hemsbergen'j Bouwbedrijf voor eigen rekening wor den uitgevoerd. OEGSTGEEST Woningen Het bouwbureau Brandwijk N.V. te Leadschendam zal voor eigen rekening een twintigtal middenstandswoningen gaan bouwen. LEIMUIDEN Woning Het architectenbureau P. van dor Ster- re te Leiderdorp heeft namens de heer F. C. Hoogervorst het bouwen van een woonhuis opgedragen aan de firma P. de Raad te Ter Aar. ten, geworden? Spreker had dit alles eens nagegaan, omdat in de landbouw- pers stemmen zijn opgegaan, die e pleiten de lagere landbouwscholen op te heffen omdat ze niet mee: het gestelde doel beantwoorden. Waar baseert men dat toch op? Want komt niet met gefundeerde gegevens! De heer De Jong had ze Van de boven 25-jarigen die de school hebben bezocht, is 2 procent overleden; 13 procent geëmigreerd; 6 procent is bui ten het agrarische beroep terecht ge komen: 8t£ procent kwam In beroepen terecht, verwant aan de landbouw; 2 pro cent is in de tuinderij; 59V4 procent kwam op eigen bedrijf. Van de lichtin gen 19521958 (115 geslaagden) gingen 33 naar de middelbare landbouwschool: een groot aantal behaalde of werkt vooi het middenstandsdiploma; anderen vol gen cursussen op gebied kennis voor agrarische machines De jongere generatie vraagt zich be wust af wat men moet weten, wil men in deze tijd klaar komen. „Er waait," aldus spreker, „een frisse geest bij de landbouwjongeren" Hij prees in dit op zicht ook zijn huidige topklas. Het beeld is dus vrij gunstig, men kan daarvoor dankbaar zijn. Die dank wilde spreker allereerst brengen aan God, voor alles wat Hü in die veertig jaren gaf. Waardering Wethouder Dekker zei dat het ge meentebestuur overtuigd is van de waarde van deze school voor de agra rische groep in Alphen en omgeving. In gemeente, die als industriecentrum is aangewezen, ziet het gemeentebestuur erop toe dat het agrarische deel zijn plaats behoudt. De heer Dekker sprak ook als voor zitter van de comissie van toezicht. Hij richtte zich met name tot het school hoofd, dat enthousiast vanuit zijn werk spreekt. De heer Doornbos noemde de stich ting van de school, veertig geleden, e( geloofsdaad. In deze tijd wordt dit o derwijs weer discutabel gesteld. Het w voor hem een openbaring en hij w er dankbaar voor, dat de heer De Jong zo krachtig zijn geloof uitsprak in het recht van het voortbestaan dezer scho len. Het gemiddelde leerlingental der la gere landbouwscholen voor 1962—1963 is 76. aldus spreker, en de Alpheuse schooil heeft dus niets te vrezen. In de pauze recipieerde het bestuur en na de hervatting gaven leden var de jongerenorganisaties een knappe ver tolking van het blijspel „Tot weder dienst bereid". Voorts was er deze avond ook ruimschoots gelegenheid voor d ontmoeting van oude bekenden. Ouderdomszorg" had gezellige avond De leden van de bejaardenvereniging „Ouderdomszorg" hebben gisteren in de Nutszaal "een gezellige avond gehad, die onder leiding stond van voorzitter H. Broker. De lieer J. de Graaf, hoofdbe stuurslid te Leiden, hield een korte toe spraak waarbij hij de jongste A.O.W.- verhoging uitvoerig besprak. De Haarlemse toneelvereniging. ..De Margriet" gaf vervolgens een uitvoering van de komische klucht in drie bedrij ven „De ooievaar heeft zich vergist" van H. Nesna. De regie was in handen van Engel Nugtenburg. Het muzikale gedeelte van de avond werd verzengd door de ensemble's „De Marko's" en „Die Röling Schwester" uit Bodegraven, die ook het gezellig samen zijn opluisterden onder leiding van de heer W. R. Rensenbrink. Een avond die de bejaarden veel ge noegen schonk. TER AAR Het bestuur van de Verenigde Blok- landse en Korteraarse polder zal zater dag schouw drijven over' alle sloten ge legen in en rondom deze polder. C.B.T.B. De afdeling van de C.B.T.B. houdt vrijdag een ledenvergadering in ge bouw Jonathan, aanvang 8 uur. Spreker: ir. H. H. Smeenk, secretaris in het Landbouwschap. Verder be stuursverkiezing. v. d. Hulst, Rijndijk 173. Hazerswoude (89), mevr. M. C. Kerkvliet-v. Winden, Kruiskade. Hazerswoude (89), S. J. Pen- nings, Lagewaard, Koudekerk a.d. Rijn <89> C. Scherpenzeel. Lagewaard 57, Koudekerk a.d. Rijn (88), R. M. Broek huizen. Rijndijk 257, Hazerswoude (88), N. P. Captein. Rijndijk 253, Hazerswoude l87>, D. Reijneveld, Lagewaard 1, Koude_ kerk a.d. RUn (86), A. C. Koot, Rijndijk 235, Hazerswoude (86), J. Oudshoorn, Landlustweg 12, buiten mededinging (94), Belegen kaas: D, Sol, Dorpsstraat 71, Hazerswoude. beker aangeboden door burgemeester Smit van Hazerswoude (99)" Q de Jong. Bent 5. Hazerswoude (96'. Jac. van Leeuwen, Dorpsstraat 28. Koudekerk a.d Rijn (97), P. de Jong. Noordpolder 2. Benthuizen, (94), W. Hoo. ge vee u, Loeteweg 38, Hazerswoude (93). J. M. Kraan, Lagewaard, Koudekerk zA. Rijn (91). R M. Broekhuizen, Rijndijk257, Hazerswoude (91). S. J. Pcnnlngs, Lage waard 47, Koudekerk a.d. Rijn (89), G. Qualm. Bentweg 10, Hazerswoude (89), W. H. v. d. Hulst. Rijndijk 173, Hazers woude (89). A. C. Koot, Rijndijk 235, Ha zerswoude (86). De jury bestond uit de heren Joh. Nus- seler. hoofdassistent van de Rijkszulvol- consulent tc Gouda, L. R. van Vliet, kaas handelaar tc Sasscnheim en ir. D. Roze- boom. Rijkszuivelconsulent te Utrecht als arbiter. Beter resultaat Na afloop van de keuring sprak de heer Koot een woord van welkom, waarbij hij dank bracht aan de juryleden. Tevens verwelkomde hij de heer De Vries, secre_ taris van de Bond van Kaasproducenten. Hierna kreeg ir. Rozeboom het woord die zich verheugd toonde dat hij deze keuring had mogen verrichten. Hij sprak van een goede collectie jonge kaas. De belegen kaas was iets minder, maar toch nog goed. Gezien de cijfers van vorig jaar is een stijging merkbaar. De familie Sol feliciteerde hij met het bereikte re sultaat van 99 punten, wat een uitzon derlijk goede prestatie Is. De heer Nusse- laar gaf technische wenken ten aanzien van de kaasbereiding. Nadat de voorzit ter de prijzen had uitgereikt wees de hoer De Vries op de noodzaak aan he< produkt dc uiterste zorg te besteden. Alleen dan zullen wij onze positie op de wereldmarkt kunnen handhaven. Tot slot werd een film vertoond, die een beeld gaf van de inpoldering van de Zuiderzen Schaaknieuws Uitslagen van de wintercompetitie van de Koudekerkse Schaakclub: Groep I: A. J. de Witte-J. de Wit O-l; H. Boelee-L. van der Wulp. afgebr. Groep II: J. van Egmond-A. van def Meijden 1—0: J. Cok-L. Vijfhulzen 1—0; E Dorrepaal-N. van Donselaar 0—1. Groep III: J. de Houdljker-H. Starre- vcld 10; T. van Dorp-A. Scheer 0—1; P. Vernet-G, Snater sen li—V4. Na vijf ronden is de stand als volgt: in groep I gaat J. de Wit aan de kop met 3'i pnt met op de tweede plaats H van Vliet met 3 punten. In groep II staat J. van Egmond op de eerste plaats met 4 punten, gevolgd door E. Dorrepaal met 3V_ punt. In groep III gaan P. Vernet en G. Snatcrsen samen aan de kop, elk met 3>- punt. In Alphen aan (len Rijn Kostbare verzameling ziervogels gestikt Toen de bekende vogelverzorger van Avifauna" te Alphen aan den Rijn, dc heer R. Verkadc. gistermorgen zijn sier en zangvogels in de volière achter zijn woning in Dc Hoorn van voer wilde voorzien, kwam hij tot de ontstellende ontdekking dat geen van zijn kostbare vogels meer in leven was. De diertjes, waaronder verscheiedne kostbare Dia- mantvinken. Papagaai-amadines en Roodkop-goults. bleken te zijn gestikt - door de rook van een kacheltje, waar mee de volière wordt verwarmd. De schade bedraagt rui mduizend gulden. Met Internationale voetbalclubemblem«n

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11