RAS ging in Koudekerk ten onder Huizen moest het van drie minuten hebben Rijnsburgse B. leed zevende nederlaag Katwijk won in Woerden Leiden moest winst aan VWS laten Technisch beter Semper Altius won van enthousiast GWS Koploper SVOW raakte in Den Haag punt kwijt Scoreverloop Tottenham Hotspur weer koploper is ME UWE LEIDSCHE COURANT 9 MAANDAG 29 OKTOBER 1962 Uitslag werd 2-1 Het begon zo goed voor RAS. Het eerste kwartier werd fel ingezet ei in de derde minuut scoorde rechts half Lindt al. Het doelpunt were evenwel wegens buitenspel afgekeurd. In de 15de minuut was het toch raak. Een fout in de Koudekerkse verdedi ging zette linksbinnen Van Dam in een verdienstelijk doelpunt en RAS stond voor met 01. Koudekerk werd hierdoor wakker ge- schud eri begon warm te draaien. En hard schot van Albert Zweeris kon doelman Louman, die een van de bes ten bij de gasten was, nog maar nel keren. Vier minuten later heerste ei een misverstand in de gastendefensie er het was voor linksbinnen Japie Paling een koud kunstje de gelijkmaker te ren. Koudekerk behield tot de rust licht overwicht. Na de hervatting bleef Koudekerk het meest dn de aanval, hoe wel beide doelverdedigers het zeer druk hadden. Na 77 müiuten spelen kreeg Ab Zwee ris een goede voorzet van zijn broer Arie.en Louman was kansloos: 21 Dit was teveel voor RAS en men drong de Kouddkerkse halflinie in de verde diging terug, zodat de voorwaartsen geen hulp meer kregen. Het duurde poosje voordat de -thuisclub zich kon losmaken. Beide ploegen konden echter de juiste afwerking van aanvallen niet vinden en bovendien den de verdedigingen pal. Bij de bezoe kers viel aanvankelijk spil L. C. Kou wen op door goed spel en de achterspe lers, L. de Leeuw en Chr. Nobels, deden verder wat van hen werd verwacht Van de voorhoede kon dit echter niet worden gezegd en RAS viel in Koudekerk eerlijk gezegd wel wat tegen. Het is overigens een vrij spannende en sportieve wedstrijd geworden. Merkwaardig genoeg had men toch in het „winning team" een verandering aangebracht, tegen de gouden regel in. Jac. v. Klaveren, die het vorige week als stopper beslist niet gek deed, was vervangen door Dick Heemskerk, ter wijl Wolters uit de voorhoede was ge haald en nu als stopper dienst deed, vóór de tweede spil G. v. d. Kwaak. De viermans voorhoede was uiter aard niet tegen de forse Vogels op gewassen, hoewel Star op rechts, Kralt middenvoor en De Hoed en C. Heemskerk links goede presta- Ter Leede kwam tijd te kort HET is Ter Leede niet gelukt in de thuiswedstrijd tegen Huizen een winstpuntje te behalen. Vooral in de eerste helft was er nog wel hoofi op, want de strijd ging aardig gelijk op. Vlak na de pauze sloeg Huizen echter toe met twee gave treffers en dat was teveel voor de Sas- senheimers. Pas in een heftig slotoffensief wisten dé gastheren met een heel verdienstelijk doelpunt van J. Tijssen dicht bij een gelijkspel te komen. Dit had er toen wel ingezeten, want Huizen bleek geheel leeg- Het liep allemaal weer tegen HET WAS vanaf de aftrap duidelijk dat Rijnsburgse Boys tegen thuis club IJsselmeervogels niet zou zijn opgewassen. De Spakenburgers oefenden onmiddellijk zware druk uit en scoorden voor rust al drie doel punten. Slechts eenmaal kwam de hoop terug in de verslagen harten van de Rijnsburgers: in de eerste minuut van de tweede helft verraste mid denvoor Bab Kralt de Spakenburgse doelman en redde hiermee de eer. Er was voor Rijnsburgse Boys helaas geen voetballen tegen deze beker- die wel hun beste wedstrijd van het seizoen speelden. ties verrichtten. Zonder midden linie bovendien, is een dergelijke vuist nauwelijks gevaarlijk te ma ken. Een vaste opstelling met het accent op de aanval, zou misschien wel een paar nederlagen met grote cijfers kunnen opleveren, doch op den duur ongetwijfeld een veel be ter resultaat afwerpen. Met dit ge harrewar bereikt de elftalcommis sie niet veel. dat mogen we wel als bewezen aannemen. Na een eerste kwartier voor de gast heren, namen echter toch Kralt en zijr mannen het initiatief over. En juist ir deze periode vielen de klappen. In de 24ste minuut kwam een foutje var Bleichrodt de gasten duur te staan, mid- voor De Graaf schoot hard en zuiver langs Blokhuis. Zes minuten later wipte rechtsbinnen G. Heinen (op het randje van buitenspel) het leer in de touwen en het was 20 Toen waren de Rijns burgers heel begrijpelijk overigens aangeslagen. Acht minuten voor rust gaf dezelfde Heinen op links een keihard schot af. dat Blokhuis niet helemaal vast Missers Het tegenpunt van Kralt was zeer ver rassend. Enkele minuten daarna trapte linksbinnen Anema grandioos over de bal heen voor een leeg doel. In de 20ste minuut was er weer zo'n triest moi linkshalf H. de Graaf schoot hard via het been van Bleichrodt veranderde het leer van richting en de verbouwe reerde Blokhuis had het nakijken. Bleichrodt heeft alles gedaan de ongewilde schande nog uit wissen. Na een klein half uur wist hij heel gevaarlijk voor het Spaken burgse doel te komen, doch zijn uit stekend ingekopte bal werd door rechtshalf Koelewijn met een enor me zweefsprong uit de doelmond gekopt. Het mocht niet lukken ook. Hiermee heeft Rijnsburgse Boys de zevende nederlaag binnen en het wordt echt eens tijd dat de geelzwarten de ba leens gaan verzetten. -Misschien kan mèr nu eens; elf jongens aanwijzen, die eer vaste plaats krijgen (desnoods voor. lopig) en daar ook eens kunnen wennen? Onafhankelijk Het voetbalteam van Thailand zag zich zondag in Saigon tijdens de wedstrijd tegen Zuld-Vietnam genoodzaakt heil te zoeken in de vlucht. Twee Thailandse spelers werden namelijk ernstig gewond, nadat het gehele team halverwege de eerste helft door ongeveer 20.000 toeschouwers die het veld bestormden werden mishandeld. De orde werd met de hulp van militairen en politie hersteld. En dan te weten dat deze wedstrijd werd gespeeld ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag in Zuid-Vietnam. gespeeld. Het kon er echter net niet meer af. Ter Leede en Huizen hebben op het vrij gladde veld aan de Menneweg een aardige party voetbal laten zien. De stryd ging vrU geluk op, doch er was wel wat meer verband in de gastenaan- val te bekennnen dan by de thuisclub. J. Tyssen, ditmaal uit nood op de mid denvoorplaats, deed het lang met dienstelijk, maar blonk er toch ook weer Huizen miste de kans op de openings treffer toen linksback Molema grandioos ..mistastte" met zyn voet. Middenvoor V. d. Sleet kwam in zeer gevaariyke positie, maar gelukkig kon De Vries al struikelend redding brengen. Toch kreeg Ter Leede ook goede kan sen. By een misser van de overigens uit stekend spelende spil A- Honing, kreeg J. Tyssen een goede kans maar schoot hoog over. Er kwamen van beide kanten enkele aardige aanvallen, maar de defen sies waren aan de winnende hand voor de voorhoeden gevaariyk konden wor den. Zo bleef de stand tot de rust geiyk. Tweemaal Bout Na de hervatting trok Huizen er even flink aan en in de vijfde minuut had dit resultaat. Rechtsbuiten Bout loste van grote afstand een prachtig boogschot, dat door De Vries verkeerd werd beoor deeld: 0—1. Een beduust Ter Leede moest drie mi nuten later aanzien hoe dezelfde Bout het weer te bont maakte. Hy reageerde uitstekend op een gave pass van zyn middenvoor en van dichtbij voltrok hy 'onnis: 02. Gedreprimeerd speelde Ter Leede verder. De Huizer defensie bleek goed op dreef, zodat het er voor de thuisclub somber uitzag. Edoch, in het laatste kwartier her vond Ter Leede zichzelf en ineens ging alles gesmeerd. In de eerst zo hechte gastendefensie wefden grote gaten geslagen. Bij een alge mene aanval van het fel vechtende Ter Leede ging de bal van voet tot voet en belandde bij Van Biezen. Deze trok het leder even terug op zijn middenvoor, die met een kei hard schot de uitstekende Westland passeerde: 12. Helaas, de tyd bleek de grote vijand in Ter Leede, er was net iets te weinig in over. Huizen hield met kunst en vliegwerk de defensie gesloten, totdat de goed leidende scheidsrechter Roubos het eindsignaal liet horen. Waarom, Ter Lee de, moest dat uitstekende offensief zo akelig laat komen? HUIZEN: Westland, Rebel, Boor, P. Kos, A. Honing, D. Honing: Bout, Visser, V. d. Sleet, Vreeswijk en Schipper. TER LEEDE: J. de Vries, H. Tyssen, C. Molema, W. v. Ginhovcn; N. Zoet, P. de Bruin: C. Molenaar, L. de Koning, J. Tyssen. D. v. Biezen en W. v. Biezen. West I Vierde klas A ADM-VEW 3—fl SNL—Vlug en Vaardig 3—2 ETOAMVJ 3—3 SVJ—Kinhelm 4—3 Jong HerculesASSV 61 SVJ heeft in 4A va West I inderdaad gewonen van het onderaan de lijst staan de Kinheim, maar de cyfers waarmee dat gebeurde waren allerminst overtui gend. Niettemin werd de positie van de leiders enigszins verbeterd, want het als tweede genoteerd staande AMVJ kon tegen ETO niet verder komen dan een gelijkspel. Daardoor klom SNL naar de op een na hoogste trede op, aangezien de Amsterdammers juist iets sterker wa ren dan stadgenoot Vlug en Vaardig. ADM bereikte een deelde derde plaats dank zij een duideiyke zege op VEW Jong Hercules tot slot deed onverwacht op uitstekende wyze van zich spreken door het volkomen .van slag) zijnde ASSV met liefst 61 te verslaan. SVJ SNL ADM AMVJ ETO 8 14 SIZO Jong Here. ASSV 7 7 7 10 ARC—CVSD 0—3. Kromhout gaf de Delftenarcn in de eerste helft de leiding (0—1) en daar ARC ook na rust in peu terig aanvalsspel bleef volharden kon CSyD, dat het spel meer open hield, via v. d. Heuvel en Lagendyk uitlopen tot 0—3. Botwinnik in Haagse simultaanseance Op dinsdag 30 oktober om half acht wordt in een der zalen van gebouw Gemeentewerken een massa-simultaan- schaakwedstryd georganiseerd. Deze seance zal worden gegeven door M. Bot winnik, dr. Eu we, J. H. Donner en ff. J. Mühring. Spil vingeling van V.W.S. kopt de bal hard weg, voordat de Leiden- linksbuiten v. d. Kraan pogingen kan aanwenden om gevaarlijk te worden. Doelman Veerman en rechtsback Koenen kijken gespan- Sportlust geklopt: 0-4 Het heeft er lang naar uitgezien, dat een in het veld duidelijk minder Sportlust de nederlaag tegen Katwijk zeer beperkt zou houden. Het ont brak de Woerdenaren niet alleen aan voldoende vechtlust, doch ook aan kunnen. Katwijks rechtsbuiten Ver does en de stopper van Sportlust Dek ker liepen samen op een hoge voorzet van de gasten-voorhoede. De stopper gleed uit en de Katwijker had weinig moeite de niet klemvaste doelman onhoudbaar te passeren. Dat was het begin der ondergang. De kustbewoners openden de tweede speeltijd met een onstuimig offensief, waarby de enthousiaste middenvoor Van Duivenbode zich nog al eens in de bul- tenspelfuik liet strikken. Het duurde echter tot de 25ste minuut alvorens Kat- wyk de overwinning veilig kon stellen. Te laat starten van linksback Maarssen bood rechtsbuiten V. d. Plas gelegenheid te over. Hij zwenkte naar binnen en schoot uit moeiiyke positie keihard langs doelman De Wit. De stugge verdediging van de bezoe kers gaf de thuisclub-voorhoede maar weinig kans. Bovendien waren de spel opvatting en de conditie van de Katwü- kers stukken beter. Misrekening In de 32ste minuut meende spil Dek ker dat Van Duivenbode wel weer bui tenspel zou staan en staakte de achter volging. Hy bleek het by het verkeerde eind te hebben en Katwijks middenvoor kon ongehinderd het derde doelpunt Uit een vrije schóp scoorde midden voor Blok weliswaar een tegenpunt, maar de scheidsrechter keurde deze di recte treffer terecht af. Vijf minuten voör h'et einde beztëgeldë linksbuiten De Koning het lot van Sportlust. Na rechts back, Noqrlander te hebben., omzeild, wist ook hy het doel te treffen. Afdeling Leiden van de KNVB TVE belangrijke derby VWSLeiden is in een verdiende overwinning voor eerstgenoemde geëindigd. Hierdoor staat het met Alphen, dat echter een wedstrijd minder speelde, aan kop. Kagia schijnt zich van de slechte start te herstellen. Nu werd weer gelijkgespeeld tegen VVSB. Woubrugge behaalde een grote overwinning in Ter Aar op TAVV. De wedstrijd SleutelsAlphia werd een half uur voor het einde door scheidsrechter Versluis gestaakt. Hij kreeg namelijk kramp en kon on mogelijk verder fluiten. In een matige wedstrijd, waarin Semper Altius technisch beter, doch GWS enthousiaster speelde, heeft de thuisclub een benauwde 21 zege op de Sassenheimers ebhaald. In het eerste kwartier heeft de Semper Altius-voorhoede vele kansen gemist. GWS kwam toen sporadisch voor voor het SA-doel, waarbij alleen Handgraaf uit een vrije trap gevaariyk tegen de paal schoot Een hard schot van v. d. Knoop van SA werd schitterend gekeerd er even later schoot v. Groningen tegen de lat. Keeper Ter Beek van GWS wist tot rust alle schoten, die binnen de palen kwamen, te keren. De rust brak zodoende met een dubbelblanke stand aan. Na de hervatting ging de wedstrijd aan vankelijk gelijk op. Op het futloze spel van S.A.h ad GWS een duidelijk ant woord. Doelman Weber werd dan ook in de 10e min. door Biesbroek gepas seerd, doch het doelpunt werd geannu leerd, daar de grensrechter had gcon- staterd, dat de bal voordien uit was ge- GOEDE PRESTATIE VAN S.V. 35 De rustdag van vorige week heeft SVOW kennelijk geen goed gedaan, want SV 35 slaagde er zaterdag in de aen uit Oude Wetering een punt te ontfutselen. En het is voor SVOW maar een dubbeltje op zijn kant geweest of beide punten waren in Den Haag gebleven. is hard om die punten gestreden. In het begin zag het er echt niet naar uit, dat de koploper een punt zou verliezen. Beslist niet, want SVOW trok direct in de aanval. En hoe. De SV-keeper Pronk moet het gewaar zyn geworden: de scho ten waren hard en vaak erg zuiver. Vooral rechtsbinnen Van Heek wist hem op de proef te stellen. Ja, het was in dat eerste half uur veel SVOW wat de klok sloeg. En dat verschil in sterkte werd dan uitgedrukt in één doelpunt van linksbuiten Vreeken in de 20e min. De laatste 15 min. van de eerste helft echter vond SV 35 de cadans. De s vallen gingen wat beter van start werden ook beter afgewerkt Lagas kon een keer goed doorbreken, maar werd wat hardhandig van de bal gezet. En de scheidsrechter een vrije schop had toegekend wat hy onbegrij pelijkerwijze niet deed had het er SVOW by rust misschien anders uit gezien. Het begin van de tweede helft bracht eer aanvallen van .SV 35, dan van SVOW. Lagas schoot een paar maal hard 10 min. kon De Rijk gelijkmaken door een te zacht door de keeper uitgeschoten bal op te vangen retourneren. /yf min. later kwam SV 35 zelfs op 21 door een fraai doelpunt van links buiten v, d. Zwan. Het duurde tot 10 min. voor het einde jor SVOW de aanvallen van SV 35 kon afwisselen met eigen geschut. Het toen Van Heek, die voor de gelijkmaker In die laatste 10 min. steeg de spanning voelbaar. Beide teams vochten verbeten voor de overwinning en het scheen, dat SV 35 zou slagen. Het doelpunt, dat De Ruyter van de thuisclub vlak vooi einde maakte, werd echter door scheidsrechter wegens buitenspel afge keurd. Een beslissing, waarvoor wij be slist niet onze hand in het vuur zouden willen steken. gelyk- Geen overwinning dus, wel spel van de Hagenaars goede prestatie. dat i weest Toch nam GWS even later de lei ding, toen rechtsback Schippers van S.A overtreding beging, hetgeen GWS een strafschop opleverde, die door Handgraaf werd benut (01). Dit doelpunt bracht de prikkel, die Semper Altius nodig had. gehele ploeg heeft zich daarna ten volle gegeven. Toen bleek, wie de sterkste In de 15e min. kopte linkshalf Dyk- stra die uitstekend debuteerde keurig in, doch ook dit doelpunt werd afgekeurd, omdat de scheidsrechter hands had waargenomen. In de 20e min. werd het echter toch gelijk. Linksbinnen Nieuwhoff vuurde een schot af, dat doel- n Ter Beek niet onder controle kreeg rechtsbinnen Ouwehand was er prompt om dit af te straffen (11). Het voor S.A. winnende doelpunt werd een kwar- roor het einde door linkshalf Dijk stra gescoord, die schitterend over een van spelers juist onder de lat in- smhoot (21). Scheidsrechter v. d. Berg, die matig leidde, keurde daarna aan beide zijden *:n doelpunt af. De 2—1 uitslag geeft echter de verhouding in deze sportieve wedstrijd goed weer. Ned. heren-turnploeg tegen Oostenrijk De Ned. herenturnploeg, die zaterdag 3 november in Feldkirch tegen Oosten rijk uitkomt, ztet er als volgt uit: Willy Jaegers (Wilhelmina, Bocholtz), Jaap d. Sande (Astrow, Souburg), Jost Blits (Olympia, Amsterdam), Kees Pruys (DOS, Amsterdam), Gerrlt ten Bos (Hercules— Hebe, Enschede) en Gerard Salle (Keizer- Otto, Naarden). HANDBAL Operatie 55 speelt tegen Grasshoppers Ondanks enorme flnanoiëlc mociiykhe den zullen de zaalhandbalwcdstrydcn oir de Ear. beker voor landskampioenen tus- Opcratie '35 (Den Haag) en het Zwit serse Grasshoppers (ZUrich) toch doorgang vinden. Zaterdag 10 november speelt de Ned kampioen Operatie '55 ln de Houtrusthal in Den Haag de eerste wedstrijd o: Europa-cup tegen Grasshoppers. De Haagse vereniging werd ln 1955 opgericht en bereikte na een zeer snelle promotie in 1960 de hoofdklasse. In 1961 zorgde Operatie er voor, dat voor he éérst het Amsterdamse Niloc geen kam pioen van Nederland werd. -Alphi a na Sleutels- de rust gestaakt VWS-Leiden: 3-2 Het was een duideiyke en verdiende overwinning, die de V.W.S.-ers op Lel den behaalden. Hun voorhoede beschikte over enkele snelle spelers. Vooral links back Kuipers van Lelden kon zijn te genstander Bink geen moment de baas. Na enkele minuten spelen maakte linksbuiten Van der Kraan van Leiden echter met een fraaie kopbal 0—1. Hal verwege wist Huug Kok met een schot grote afstand gelijk te maken. Vlak voor rust was het linksbinnen Hensing, die een foutje in de Leiden-verdediging afstrafte en V.W.S. naar een 2—1 voor sprong schoot. Vlak na rust kroop Leiden twee keer door het oog van de naald. Eerst was het Bink en later Hensing, die van 3 meter afstand naast schoot. Bij een uitval van Leiden dekte spil Singeling De Boer te r af. Toch wist de Leiden-midden- de bal nog langs de verbouwereer de keeper Veerman te glijden. VWS had direct het antwoord klaar. Middenvoor Brandt profiteerde van een fout in de Leiden-achterhoede èn van zyn snelheid Hard. vloog de bal langs de" uitlopende Azier in het net. Beide doelen kwamen nog wel in gevaar, vooral Leiden viel soms zeer sterk aan en meer dan eens stond keeper Azier alleen op de Leiden- helft. Doelpunten kwamen er echter niet Sleutels-Alphia: 1-1 t was een vry gelijk opgaande wed strijd, waarin het soms hard aan toeging Alphia was halverwege de eerste helft gelukkig, toen een mlstrap ln de Sleu tels-defensie rechtsbinnen Roest de ba) bezorgde, die geen moeite had om kee per Filippo te passeren. Sleutels trachtte^ met snelle aanvallen het verloren gegane terrein te herove- ren, maar slaagde hier voor de rust niet in. Na rust werd Sleutels sterker, maar het spelpeil werd er niet beter op, omdat er soms te hard gespeeld werd. Scheids rechter Versluis, die niet tegen zyn taak opgewassen bleek, trad veel te slap op Uit een mooie aanval, die door links binnen Fellinga keurig werd afgewerkt, maakte Sleutels gelyk. Na 15 minuten werd scheidsrechter Versluis door kramp uitgeschakeld en besloot hij na ryp be raad de wedstryd te staken. De uitslag van deze wedstryd hebben wU nog niet in de stand opgenomen. W SB-Kagia: 1-1 De vooral tegen het einde steeds fellere aanvallen van WSB ten spijt, Is het Ka gia gelukt de reeds ln de eerste helft ver kregen 11 stand te behouden. een heftig WSB-offensief in de eerste tien minuten van de wedstryd scoorde Berg met een diagonaal schot voor WSB (1—0). Na de aftrap maakte rechtsbuiten Möllers, na een gave Kagia- aanval, de gelijkmaker. Dit luidde een periode van licht overwicht van Kagia in, wat tot de rust voortduurde. Na rust nam WSB direct de touwtjes in handen, maar spil Berkhout en in laatste instantie doelman Van der Voorn wisten met hun mede-verdedigers het Kagia-doel schoon te houden. TAW-Wouhrugge: 2-6 Deze wedstryd was nog maar drie mi nuten oud toen TA W-keeper Van der Zwan tegen het hoofd werd geschopt en versuft bleef liggen. Na korte tyd nam hy zyn plaats onder de lat weer in. Al vry spoedig schoot middenvoor Ho- genes van TAW de bal in het Woubrug- ge-doeL Dit doelpunt keurde de scheids rechter echter af. De Ter Aarders raak ten hierdoor gedeprimeerd zodat Wou- ASWHRCL 0—6. Vier invallers telde ASWH en dat was teveel. Hoewel voor half-time alleen middenvoor v. Luik kon scoren (01). Nadien echter liep het vlot ter. Van Luik, Versteege, v. Telgen, v Luik en v. d. Maas waren verantwoorde- Ujk voor 0—6. brugge het voor het zeggen kreeg voor de rust vyf doelpunten wist te Na rust werd keeper Van der Zwan vervangen door Griemink, die zijn doel met veel élan verdedigde. TAW maakte er 15 van, Woubrugge vervolgens 16 en voor het laatste doelpunt in deze wed stryd zorgde TAW's invaller Van Vliet De stand is nu: Alphen 7 V.W.S8 Leiden 7 Woubrugge 7 3* 3 T.A.V.V. V.V.S.B. Hazersw. B. 8 3 Alphia 7 0 2 0 12 22— 4 0 12 18— 1 9 17—11 1 9 13— 8 3 8 17—17 3 8 11—14 3 6 13—14 5 5 12—25 5 K'r 5—12 6 1 12—22 Tweede klas A ZCFCGSV 3—3. Kan (1—0), L. Vos 1_D er Tel (2—1) zorgden voor de nadien gelyk (2—2), De onge gaf GSV treffers in de eerste helft Stolze maakte voorsprong (23), maar in de laatste minuut maakte ZCFC via Duyvis gelijk (3—3). Dovo—NDSM 1—2. Vlak voor rust schoot de Amsterdamse rechtshalf zyn club naar 0—1 en Ooms gebruikte een misverstand in de Veenendaalse defensie rust voor 0—2. Verder dan een te genpunt van Schoeman kwam DOVO niet 1—2). Kor. BoysCSCA 4—1. Mooie treffer /an v. d. Heuvel betekende 11. Rust Het werd door drie doelpunten van mid- Visser (een echte hattrick dus) 41 zonder dat CSCA by de hechte defensie de boys kans kreeg verandering te brengen in deze geflatteerde score. Derde klas A Exc. M.—RWH 4—1. Wezemer gaf Exc. de leiding (10), maar Den Otter maakte voor RWH gelijk (1—1). Halver wege de tweede helft doelpuntte Teeu- in de slotfase beet Exc. definitief door. Het liep door v. Witsenburg en N. Verhaas uit tot 41. DOTO—Woudrichem 4-0. Groenenboom benutte een penalty wegens hands en de hele oogst voor rust (1—0). Direct na de hervatting gebruikte Groe- treffers van De Ronde leidden tot de nenboom een strafschop voor 2—0. Twee einduitslag 40. De ZwerverDie Haghe 10. De thuis club was enthousiaster dan de F 'enaars, die ditmaal weinig produktief bleken. Halverwege de tweede helft scoorde links half v. Herk het enige doelpunt (1—0). ZwaluwenHBSS 2L Wat in de eer ste helft niet gelukte, slaagde daarna weL Langendoen en v. Veen zetten de Vlaar- dingers op 2—0. Voor een gelijk spel bleek de 21 van Vermeulen niet ge- Derde klas B SpijkenisseExc. P. 12. In de 10e min. scoorden De Bruin en v. d. Meer voor de Pernissers. Pas vyf min. voor het einde, te laat, verkleinde Stougje de achterstand tot 12. Excelsior won verdiend. PelikaanZuidiand 52. Ton gaf Peli kaan de leiding (1—0), maar bij rust was het door Overgaauw (strafschop) en Quak 12. Na de thee hakte Pelikaan de knoop door. Een hattrick van Ton en daarna nog een doelpunt van J. Hooger- werff betekenden een 52 overwinning. MonsterSHO 12. Een offensief van Monster leverde via een strafschop slechts een treffer van Voois op. G. de Groot maakte kort daarna gelijk. Rust 11. In de tweede helft scoorde rechtsbuiten Bijl het beslissende doelpunt, dat SHO een verdiende zege bracht Tottenham Hotspur, Engelands succes volste voetbalteam, is terug aan de top van de eerste divi sie van de Engelse voetbal. Met maar liefst 51 werd stadgenoot Leytou Orlcut verslagen en al scoorde „doelpun- tcnmachlne" Jimmy Greaves niet, zUn vier medevoorwaart- sen namen zUn taak naar behoren over, Het was voor Totten- ham Hotspur de tweede grote overwin ning in een week, want woensdag ze gevierden de Londenaren met 62 over Manchester United. Niet minder dan 54 maal in 15 wedstryden schoot de voorhoede van Tottenham raak en het is dan ook het doclpuntengemiddelde dat de doorslag heeft gegeven, aange zien Everton, dat met 3—1 van Ipswicb Town won, eveneens 22 punten riJk is- By zonder spannend is het geweest op Highbury, waar Arsenal met 5—4 Wol verhampton Wanderers versloeg. George Eastham en Joe Baker, die tezamen zo'n slordige 120.000 pond sterling aan trans fer hebben gekost, verdeelden de doel punten onderling, tot groot plezier van Arsenal manager Billy Wright, die meer dan 100 maal uitkwam voor het Engelse- nationale team. De grote man in de voorhoede van Arsenal was ongetwyfeld George Eastham, die twee doelpunten waarbij ook de laatste treffer, scoorde en met zyn briljante passes Joe Baker driemaal vrij voor het doel van Wolver hampton bracht Driemaal haalde Joe Baker uit en de doelman van de Wol ves had geen verweer. Ipswich Town, dat dit jaar in het Europese toernooi voor cupwinnaars speelt, zakte door de 1—3 nederlaag te gen Everton wel diep weg, ondanks ma nager Alf Ramsey, die Walter Winter- bottom is opgevolgd. Ipswich won in totaal twee van de tot nu toe 15 ge speelde wedstryden. Overwinningen dus voor lijstaanvoerders Tottenham en Everton, maar een punt verlies van Burnley, dat tegen het steeds beter spelende Manchester City niet verder VOETBALPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 2A: ZCFC—DOVO; GSVIJsselmeer- vogels; Rijnsb. Boys—Ter Leede; Huizen— Quick Boys; Noordwijk—Koz. Boys; CSCA—NDSW. 3A: HSBSJodan Boys; Nw. Lekker- land—Exc. M.: RWH—DOTO; Woudrn- chem—De Zwerver: Die Haghe—Zwalu- wen.3B: CSVD—ASWH; RCI^-Spykenis- se; Exc. P.—Pelikaan: Zuidiand—Monster; SHO—ARC. 4A: SHSJAC; SVOW-Sportlust; Kat wijk—S. Altius; GWSRouwkoop; Lisser Boys—DEVJO. 4B: RAS—De Lier; Loos duinenSchoonhoven; OrnasBe Fair; Hoekse Boys—Oegstgeest; DUNO—Kou- kwam dan een doelpuntloos gelijkspel. Eerste divisie: Arsenal-Wolverhamp- ton Wanderers 54; Birmingham City- Astón Villa 32; Bolton Wanderers-Not tingham Forest 10; Burnley-Manches ter City 00; Everton-Ipswich Town 31; Fulham-Blaokburn Rovers 00; Leicester City-Sheffield United 3—1; Leyton Orient-Tottenham Hotspur 15; Manchester United-West Ham United 3—1; Sheffield Wednesday-Blackpool 00; West Bromwich Albion-Liverpool 1—0. Tweede divisie: Cardiff City-Scunthor- pe United 40; Derby County-Chelsea 13; Grimsby Town-Stoke City 11; Huddersfield Town-Southampton 23; Middlesbrough-Luton Town 0—2; New castle United-Swansea Town 60; Nor wich City-Sunderland 4—2; Plymouth Argyle-Charlton Athletic 6—1; Ports mouth-Bury 21 Preston United-Rother- ham United 22: Walsall-Leeds United 1—1. Ned. schaakteam tegen Engeland Het Ned. schaakteam, dat komend weekeinde in Vlissingen tegen Engeland aantreedt, zal het moeten doen zonder de hulp van Dr. Euwc, Donner en Kra mer. Geen van deze drie schakers heeft zich voor deze landcnwedstrtyd vry kun- Het team bestaat nu uit: T. D. van Scheltinga, L. Prins, C. B. van den Berg, N. Cortlever, K. Langeweg, Dr. J. T. Ba- rendregt, F. W. J. Henneberke, Fr. Kuy- pers. A. Jongsma en H. van Oosterom. Het Engelse team is als volgt samen gesteld: J. Penrose. C. Kottnauer, P. H. Clarke. C. H. O. D'Alexander, H. Golom- bek, M. J. Haygarth, R. G. Wade, A S. Hollis, H. J. Franklin en O. M. Hindle. In de dameswedstrijd komt mevr. C. Vreeken uit tegen mevr. R. M. Bruce. WIELRENNEN Ned. successen in Kimberley De Ned. wielerploeg, die momenteel een trip maakt door Zuid-Afrika, heeft zaterdag met sncces deelgenomen aan wedstrijden in Kimberley. Een ploegenachtervolging leverde een Ned zege op in de tijd van 4 min. 46 sec. Rob Redeker won zowel een race over een mijl als afvalwedstrijd, terwijl Gerard Koel op de sprint alleen de Zuid-Afrika* Viljoen voor moest laten gaan. De nt> tionale kampioen Aad de Graaf werd op dit nummer verrassend in de kwartfina les uitgeschakeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9