De Leidse Water vrienden vierden 5de lustrum Na receptie volgde groots feest TYPEN STENO De heer L. W. v. d. Heem vrijdagavond overleden OLIE CARON ME UWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 29 OKTOBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uur: Toneelgezelschap „Ensemble-' met „Ingeborg", door Curt Goetz, voor K. en O. Boshuis, Hoflaan, 25 en 711 uur: Bazaar Boshuizerwijk. Dinsdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Kamerorkest Tibor Varga, voor Toonkunst; 2.30 uur: Jeugdconcert. Schouwburg, 8 uur: Toneelgezelschap „Ensemble" met „Ingeborg", door Curt Goetz, voor K. en O. Boshuis, Hoflaan, 25 en 711 uur: Bazaar Boshuizerwijk. Ambachtsschool, 3.30 uur: Zilveren jubileum leraar F. de Vries. Rijksmuseum van Oudheden, 8 uur: Dr. H. J. Franken, over de Nederlandse opgravingen te Deir 'Alla 1962. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Eurythmisch Konservatorium in Köngen oJ.v. Else Klink, m.m.v. leden Residentie-Orkest o.l.v. Luigi Sagresta- Kurzaal, 8.15 uur: A.B.C.-cabaret van Wirn Kan, met „Herexamen". Diligentia, 8.15 uur: Museum Kamer orkest o.l.v. D. J. Balvoort m.m.v. Lida Claus en Hans Philips, clavecimbel. Woensdag Rehoboth, 210.30 uur n.m.: Verkoop dag Rembrandtwijk. Café Aniba, 8 uur: Door Eendracht Ver bonden. Schouwburg, 8 uur: Lustrum Leids Studenten Toneel, „Les Mouches" van Sartre. Kweekschool, Rapenburg 131, 114 u.: Reünie oud-leerlingen. Kantoor „Eerste Rotterdamsche", Ra penburg 8, 3.305 uur: Afscheid dis tricts-inspecteur J. C. Elsgeest. Den Haag, Kon. Schouwburg, 2 u.: Scapino Ballet; 8.15 uur: Ned. Comedie met „De lankmoedige minnaar". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen tie-Orkest o.Lv. Willem van Otterloo m.m.v. Fine Arts Quartet. Diligentia, 8 uur: Volkszang oJ.v. Her- Donderdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; solist: Theo Olof, viool./ Schouwburg, 8 uur: Lustrum Leids Stu denten Toneel ,,Les Mouches" van Sartre. Oestgeest, Bovenzaal Geref. kerk, 8 uur: Forum-avond A.R.-kiesvereniging over houding partij inzake Nieuw-Gui- nea-conflict. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Diligentia, 8 uur: Eugenia Zareska, sopraan, Felix de Nobel, piano. Vrijdag Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilms. Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: CHU over gemeentebegroting. Kruispunt Churchill-laan, 3 uur: Ope ning bejaardencentrum „Rijn en Vliet". Leidse Volkshuis, 8 uur: Jaarfeest viering. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: Huldigings avond N.Z.H. Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat 1, 8 uur: prof. dr. J. de Graaf over: „Het christelijk geloof en de oorlog der ideo logieën". Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eindsprint". Zaterdag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Jubileum-Re vue „Veldtocht der Liefde", Leger des Heils. Don Boscoschool. Boerhaavelaan 44, 10 uur: Diploma-uitreiking vakopleiding bouw- en nevenbedrijven. Den Burcht, 8 uur: Toneelver. „D.O.B." met „De dochter van de bronnenmaker", door Marcel PagnoL Den Haag, Kon. Schouwburg, 3 u.: Werkgroep Haagsche Comedie met „Het gedwongen huwelijk" en „Improvisatie"; 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.Lv. Eugen Jochum; so list: Wolfgang Schneiderhan, viool. Kurzaal, 8.15 uur: Fats Domino en zijn Diligentia, 8 uur: Albert Vogel over Couperus. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Herdingh en Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 20502, die eveneens de dienst waarneemt van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Vlubber, de vliegende schoolmeester (alle leef tijden); donderdag: Roman Holiday (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Een fjjn stel dochters (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Jerry als loopjongen (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Greep naar de macht (14 jaar); donderdag: De vrouw die tweemaal leefde (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Shadows (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Ser geants 3 (14.jaar) Tentoonstellingen Boerhaavezalen, expositie werken var Kees Buurman, Kees de Jager, Joop var Kralingen, Ria van Oerle, C. van Roem- burg, Lucia Steinbach, Will Twee- huysen en Jan v. d. Veer (tot 3 november.) Lakenhal, recente portretten volledige bibliofiele werk van Jean- Paul Vroom (tot 29 oktober). Lakenhal, Kind en Kleur, werkstuk ken Leidse school voor esthetische vor ming (tot 28 oktober). Leeszaal en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag var 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10—5.30 uur Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.30—0 uur nm. zaterdag 2—5 uur; jeugd: elke woensdag 2—5 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio- TER GELEGENHEID van het 25-jarig bestaan heeft het bestuur van de Leidse Watervrienden zaterdagmiddag in de feestelijke Blauwe Zaal van de Stadsgehoorzaal gerecipieerd. Feestelijk, door de vele bloem stukken, die de zaal sierden, o.a. van de Invalidenbond, en de Sportstich ting. Triest was het dat de tweede penningmeester, de heer P. W. de Zwij ger, wegens plotselinge opname in het ziekenhuis verstek moest laten gaan. Onder de vele aanwezigen zagen we vele bekende gezichten o.a. de wethouders C. Sannes en C. Piena en vele vooraanstaande figuren uit de beide zwembonden te weten de K.N.Z.B. en C.N.S. In zjjn openingswoord heette voorzit ter P. Lepelaar alle aanwezigen en in het bijzonder de afgevaardigden van B. en W.. de K.N.Z.B.. de C.N.B. de Invaliden- bond en de Reddingsbrigade hartelijk welkom. Hierna schetste hij enkele histo rische feiten uit Wet luisterrijk bestaan de vereniging. Tevens merkte hij op, dat er in Leiden grote behoefte be staat aan een nieuwe overdekte zwemin richting en hij hoopte, dat men ook wel dra in deze noodzaak zou kunnen voor- Nieuwe baden Wethouder C. Sannes, die de rij van sprekers opende, haakte hiei onmiddellijk op in, door mede te delen dat er wel degelijk plannen bij B. en W. zijn voor de bouw van een nieuwe overdekte zweminrich ting, maar dat de grond waarop men het nieuw te bouwen bad heeft ge pland, nog niet het eigendom van de gemeente Leiden is. Wel kon hij de voorzitter mededelen dat er naast het binnenkort te openen instruc- tiebad aan de Kagerstraat in de toe komst nog drie van zulke baden zul len verreizen. Hij sloeg meteen de hoop de bodem in met de medede ling dat de bouw van het openlucht- bad wel ongeveer 20 maanden za' vergen Hij sprak de hoop uit dat bij het volgende jubileum de toe stand wat betreft de zwembaden iets rooskleuriger zou zijn. Hierna sprak de heer H. Pannekoek ns de invalidenbond. Hij dankte de L.W.V. voor het vele werk dat z\j heb ben gedaan, ten behoeve van de minder- invaliden. De voorzitter van de Neder landse Culturele Sportbond, de heer Harry Stapel, schetste in vrolijke be woordingen enkele facetten van het doen sn laten van de N.C.S. en constateerde met voldoening, dat de L.W.V. het voor naamste doel van de bond, nl. het zwem onderwijs, krachtig nastreeft. Als blijk van waardering overhandigde hU het bestuur de bonds-jubileumwimpel. De heer W. v. d. Wijngaard, sprekend amens de K.N.Z.B. en de kring „Rijn- Gouvvestreek", memoreerde dat do samenwerking tussen de besturen altijd bijzonder prettig is geweest en ook wol zal blijven. Hij overhandigde de voor zitter een geschenk, wat tot nu toe al leen de verenigingen, die*75 jaar beston den te beurt was gevallen: een polobal. Hierna volgde nog een lage rii spre kers o.a. Joop Meyer van de Haagse Watervrienden, Bob Schra van de Haa*-- Advertentie blind ritmisch 10-,vingersyst. 4 telen (130 let tergrepen per minuut) Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 Jeugd werd voorgelicht over India Ter gelegenheid van de dag der Ver enigde Naties, had ook dit jaar dc Leidse commissie voor internationale Samen werking een jeugdbijeenkomst georga niseerd voor leerlingen van het V.H.M.O., de kweekscholen, het U.L.O., de U.T.S. en het jeugdwerk. De heer P. de Molengraft, Unesco-deskundige uit Eindhoven hield voor de in groten getale opgekomen jongelui in het Mu seum voor Volkenkunde een voordracht over cultuur en volk van India en Cam bodja, hetgeen werd geïllustreerd met en schat van dias. De Leidse commissie voor internatio nale Samenwerking achtte deze avond vooral van belang in het kader van de ontmoeting tussen Oost en West, het z.g. East-West-project van de Unesco. De heer Van de Molengraft maakte opdracht van de Nederlandse regering een reis naar Australië. Onderweg ver bleef hij met echtgenote vier maanden in India en Cambodja. Dat hij (van be roep kunstschider) veel oog heeft ge had voor de kunst uit deze streken bewezen de opnamen wel. In Centraal Cambodja verbleef het echtpaar enkele dagen in tempelsteden, die sinds kort 'an het overwoekerende oerwoud waren .bevrijd". Deze tempels hebben enorme afmetingen cn zijn rijk aan beeldhouw- India is groots en indrukwekkend. Er heerst een ernstige sfeer wegens de grote armoede. Op de stoepen van de vele sprookjesachtige bouwwerken, die het land rijk is, ziet men de roerloze ge stalten van de bedelaars. Tweederde deel van de bevolking kijkt u met hongerige ogen aan. In de straten liggen de koeien rustig te doezelen, terwijl duizende roofvogels de gemeentereiniging onderhouden. Van hygiëne hebben de Indiërs weinig be grip. Zij baden niet om het lichaam, maar om de geest te reinigen De tegen stellingen zijn groot. Steden met palei zen, die een wandversiering van edel steen hebben, en dorpjes met honger lijdende mensen. Voor de heer Van de Molengraft ec echtgenote werd deze reis de vervulling van een lang gekoesterd verlangen theek Reuvens, Plantage 6; en dinsdag van 4 tot 5.30 uur. dag en zaterdag van 12 tot 4.30 vrijdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur 's avonds. Driedaagse bazaar voor het werk van de Boshuizerwijk Zaterdagavond heeft ds. H. Bouter in het wijkgebouw Het Boshuis aan de Hof laan een bazaar geopend, waarvan de opbrengst bestemd is voor het alge mene werk van de Hervormde wijkge- meente Boshuizerwijk (Zuid-West). Hij dankte allen, die op een of andere wijze aan de langdurige voorbereidingen van deze dagen hebben meegewerkt. Eén noemde hij bij name, en wel de heer J. Spijker, die bijzonder vèel werk heeft verzet om van deze activiteit een letter lijk klinkend succes te maken. De heer Spijker is ouderling-kerkvoogd van de- wijkgemeente. Reeds zaterdagavond is het heel druk geweest in het Boshuis. Wie mocht me nen dat de opening van een bazaar op zaterdagavond tot een mislukking moet leiden, vindt in de belangstelling die zich zaterdag in het Boshuis concen treerde, wel een duidelijk bewijs van het tegendeel. Het was er ook gezellig; dat komt omdat dit wijkgebouw niet zo groot is. Iedereen komt er iedereen tegen. De tafels zijn er alle goed voorzien met textiel, levensmiddelen, schrijfbe hoeften, zeep en nog veel meer. Ook zijn er verschillende attracties, die a al een beroep doen op de interesse de jeugd. Het geheel wordt muzikaal overstrooid door een waterval van leuke plaatjes. Vanavond, morgenmiddag en morgen avond wordt de bazaar voortgezet. Grijp uw kans! Leidenaar stichtte De zwemvereniging De Water vrienden afdeling Leiden had zater dag feest ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Over de geschiede- >an deze vereniging schreven wij mi uitvoerig artikel. Er werd za terdag een receptie gehouden met aansluitend een feestavond. Hier staat het bestuur op de foto: zittend van lihks naar rechts M. Flaman secretaris, P. Lepelaar voorzitter en d. Berg; staande van links naar rechts: J. de Kruis, C. Stokkel, B van Meurs, P. de Zwijger, J. Flo- risoon en A. v. d. Berg. Foto Pander 'Duitse gasten De voorzitters van de beide buiten landse verenigingen, waarmede de L.W-V. contact heeft, nl. de heer Kurt Keisier van Krefeld en de heer A. Lehnhoff van de Freie Swimmer, spraken de hoop ui tdat het contact met hun vrienden uit Leiden in de toekomst zou mogen blijven bestaan. Beide lieten hun felicitaties van een geschenk vergezeld gaan. De heer G. van Brussel éls vertegen woordiger van de Leidse Sportstichting en de Leidse zusterverenigingen sprak de hoop uit, dat ook de volgende jaren voor de L.W.V. goed zullen zijn en de prettige samenwerking zal blijven. Voor zitter Lepelaar dankte alle sprekers. De lustrumviering werd besloten :n feestavond in de Gehoorzaal met luisterrijk cabaretprogramma, waai vele bekende artiesten hun medewerking verleenden. brand na ruzie Een 48-jarige transportarbeider stich'- te na een hooglopende ruzie met zyn vrouw zaterdagavond omstreeks half negen bi and in zijn huis aan de Lange- straat te Leiden. Pas toen het vuur op de zolderverdieping flink om zich heen had gegrepen, merkte de vrouw, die met drie minderjarige kinderen thuis was, er aan de hand was. De brandweer werd gewaarschuwd, maar deze kon de zol derverdieping met de daarop gelegen slaapvertrekken en kasten met kleren niet meer behouden. De transportarbei der is ingesloten. Oogstdiensten in Leiden In verscheidene Hervormde kerken in Leiden werd gistermorgen een oogst- dienst gehouden. Na de diensten werden ongeveer 2300 groeten in de vorm bakjes met fruit aan zieken, bejaarden en eenzamen gebracht. Ook enige ken- en bejaardentehuizen en hofjes deelden in de gaven. A. Bon met pensioen De heer A. Bon, werkzaam in de af deling reisdeviezen van de Amsterdam- sche Bank. zal woensdag 31 oktober zijn werkkring met pensioen verlaten. Hij trad op 19 december 1921 in dienst bij deze bank en vierde vorig jaar onder grote belangstelling zijn 40-jarig jubi leum. Woonark Mink Er 2ijn al veel'suggesties bin nengekomen voor een naam, die passend wordt geacht voor de nieuwe woonark van de heer Mink. Tot en met woensdag heeft men gelegenheid mee te dingen. De inzender of in zendster van de bekroonde naam wordt uitgenodigd de doopplechtigheid te verrichten; hem of haar wacht dan ook een prettige verrassing. Inzendin gen onder motto „Woonark Mink" aan de redactie. De buurtbewoners zijn onder leiding van penningmeester K. van Dijk van het actiecomité met man en macht bezig de op bouw in recordtempo tot een goed einde te brengen. Men werkt zelfs in twee ploegen. De wanden staan reeds en ook het dak zit erop, maar dit moet nog worden afgedekt. De kozij nen zijn uit de ambachtsschool gearriveerd en in de timmer werkplaats van de heer Van Dijk verder voltooid. Eendrach tig werkt men samen om de heer Mink vóór de vorst in valt aan een warm onderkomen te helpen. HAAGSE CAPTAIN OF INDUSTRY De president-directeur van de N.V. Van der Heem, de heer L. W, van der Heem, is vrijdagavond na een lang durig ziekbed overleden. De heer Leo van der Heem is 69 jaar oud gewor den. Met deze captain of industrv stierf de laatste grondlegger van een Haagse industrie, die aan meer dan 2500 werknemers arbeid geeft. Voor zijn grote verdienste werd de heer Van der Heem onlangs benoemd tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw. In 1949 werd hü benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nas- De heer Van der Heem. geboren op 20 december 1893, doorliep de H.B.S. te Schiedam. Hij werd beroepsofficier eD bleef dat zeventden jaar. In de twintiger jaren, toen de radio nog nauwelijks be stond, knutselde hij veel op dit gebied, tezamen met zijn oudere broer Piet H J. van der Heem. een gepensioneerde majoor. Zij warén voor radio enthousiast gemaakt door de zoon van deze oudere broer, Jan van der Heem. De broers besloten een bedrijfje te stichten met Jan als enige werknemer. Dit was het begin van een bedrijf, dat thans is uitgegroeid tot vier fabrieken het grootste indus triële bedrijf in Den Haag. In 1933 stierf de heer P. H. J. van der Heem, die werd opgevolgd door zijn Gevestigde en vertrokken personen In de week van 17 tot en met 24 oktober E de Jongh en fam, dierenarts, Plant soen 23; K Hoek en fam. metaalbewer ker, Oranjegracht 124; E J Broekhof en fam, ab ligg Poelwetering; G C J Radius en fam, laborant, Rijnzichtstr. 8; E S Reurich-van der Horst en fam, Telders- kade 16; L B Verstegen en fam, techn. asasistent. Plantsoen 45; J E Oele en ram civiel ingenieur, Lijsterstr. 5; P Luyt- Schultz en fam," Van 's-Gravensandestr. 121; S H Goedemoed en fam, rijksassis tent, Breestr. 54; J G van Wingerden en fam, rijksambtenaar, Jan van Houtkade 34; J Moor en fam, adj.-inspecteur, Van 's-Gravensandestr. 18; R J Islam en fam. verzek. inspecteur, Hogewoerd 156; A J J Vreeburg en fam, arts. De Ridderstr. 10; J H Appel en fam, scheepswerktuig- kundige, Moddermanstr. 1; H M Smith en fam. Vijf Meiplein 100; M J G C Blom, Steenstr. 33a; A I B Pander, secre taresse, Aalmarkt 5; H J van Pesch, Hoogl. Kerkgracht 13; T C M Linthorst, militair, Groenhazengracht 12; A het Jonk 11 verpleegster, Mezenstr. 2; M P J Coilee. Boerhaavelaan 190; B K Edix- hoven. Oude Rijn 22; A D L Vriessen- dorp, Groenhovenstr. 19; G Kriek-Ja- cobse, Wasstr. 70; M H M G Vrijens, De Sitterlaan 18; J P Machielsen, ver pleegster, Steenschuur 5; J H Wesse- ling, verpleegster, Steenschuur 5; J H de Graaf, militair, Noordeinde 2a; N Ouwe hand. hulp in de huish., Vreewijkstr. 8; A M de Schrijver, 11 verpleegster, Oude Singel 2; J F van Royen, Pieterskerk hof 22; M Letsch, hulp in de huish., Pieterskerkhof 22; A M van der List, assistente huish., Wolmaranstr. 6; M Grif- fioen-Cornelisse, Lage Rijndijk 49a; J J Rijpma-Bleeker, huishoudkundige, ab ligg Morskade; A A van Dockum, techn. ambtenaar. Rijnsburgersingel 2a; H Nien- huis, Jan van Goijenkade 13; J C van Essen, Hooigracht 107; M C C C Uijt de Haag, 11 ziekenverzorgster, Rijnsbur- gerweg 10; D W Engelfriet, H de Groot- str. 24a; G J A Reijs, verpleegster, Rijns- burgerweg 10; P C Wolfskeel, leraar, Haagweg 44; H J J Fokkens. Nieuwe Rijn 29a; M L Verhoef. Dahliastr. 9a; B G Willemsen, militair, Morsstr. 62-64; E M Dekker, Morskade 9a; A M Dekker, assistente huish., Rijnsburgerweg 10; A Zaterdag werd in Leiden het hu welijk voltrokken en ingezegend tus sen de heer B. W. van Daalen en mej. J. M. Mattheüs. Beiden zijn verbonden aan de zondagsschool „Chantepie de la Saussaye" van de Hervormde wijkgemeente „Leven daal", waarvan bestuur, personeel en kinderen in ruime mate van hun belangstelling blijk gaven. De heer Van Daalen is cursusleider voor de opleiding van assistenten en mej. Mattheüs leidster van de „vijfjesaf deling". 's Middags had in de Oud-Katho lieke kerk aan de Zoeterwoudsesingel de inzegening van het huwelijk plaats. Pastoor A. J. Glazemaker preekte over Jeremia 14 vers 9b: „Gij zijt toch in ons midden, Heer. Uw heilige naam is over ons aange roepen, verlaat ons niet. Na de dienst was er een receptie in de Turk aan de Steenstraat, i velen het bruidspaar gelukwensten. Het echtpaar gaat wonen in phen aan den Rijn, Oudshoornseweg 94, waar de heer Van Daalen hoofd is geworden van de openbare school aan de Oudshoornseweg. In Leiden was hij onderwijzer aan de openbare school aan de Da Costastraat. Ook van deze school waren velen van de huwelijksvoltrekking getuige. Op de foto: het bruidspaar bij het verlaten van de Oud-Katholieke kerk. Foto N. van der Horst. C J Jonkers, Herengracht 53; J F Mor genstern, Rijnsburgerweg 62a; J P J Heemskerk, Lange Zandtstr. 4; E B A Guerain, militair, Morsstr. 62-64; M Mul- der-Docter, hellgymnaste-masseuse, Vliet 16; J N Blokhuis-Broekhuysen, Oude Vest 11; J Reurich, directeur clubhuis, Telderskade 16; M J Penseel, lerares, Driftstr. 73; E C Belzer. medisch analyste. Boerhaavelaan 242; M van der Marei, laboratoriumassistent. Buys Ballotstraat 12; M S Karres. Korevaarst. 11a; A C Smidt, militair, Temminckstr. 26; R J H Tabak, militair. Noordeinde 2a; E J L Dazert, apothekersassistente, Vijf Mei plein 136; T Stuip Oppenheimstr. 103; P W van Hoeve. Cobetstr. 87; W R T Los, Hogewoerd 154; M B van Dam, Me- relstr. 31; G P J Blom. Klikspaanweg 16; HAM Erckens. Van Oldenbarnevelt- str. 32; A van der Ziel-Mensink, Haar lemmerweg 29; J A G Disseveld-Heins- bergen, boekbindster. Kruisstr. 10; J J van Oosten, straatmaker. Haarlemmer weg 57c; CEL Simonis. Haarlemmerstr. 206; J Borger, Klikspaanweg 8; M M Holm, receptioniste. Burggravenlaan 226; H Moekardanoe. militair. Burggraven- laan 209; J J G Ruigrok, Oude Singel 18; F J J van Schagen, liftmonteur, Wald. Pyrmontstr. 72: M A J M Voorsluijs, verpleeghulp, Rijnsburgerweg 10; M A v d Kletersteeg-v d Hengel, Van der Waalsstr. 22. Uit Lelden vertrokken J Landesbengen en fam, Balisfcraat 51 's-Graivenhaige, Wolvenradé 169; p M Klijn-Droogers en fam, Hogewoerd 27a Noordwijk, Q avn Ufllordstnaat 34; L Landesbengen en fam, Bronfchcxrststraat 4a Oegstgeest, Kamperfoelieliaatn 6; J C Brohm en fam, de Sitterlaan 50a Amers foort, Mozartweg 30b; J G J de Reus fam, Leliestraat 22a Zwijmdrecht, Dahlia- straat 230; W van Weeren en fam. Tit Bramdsmaiaan 194 Noordwijk, J Henegouwen weg 8; W de Gier en fam, v d Waalsstraat 22 Baren drecht. Maas straat 5; C S van der Zaal en fam, 5e Binnen vestgracht 5 LIsse, van Speyk- straat 222; F C de Vries en fam, Boer haavelaan 206 de Bit U. Kerkdwars- straat 19; H G Bauer en fam, Buuggra- venlaan 70 's-Gravenhage, Goudenregen straat 116; T H vam Kuijk en fam, Morsstraat 46 Leiderdorp, A van senstraat 4; J L P Scheffer en Langebrug 32 Leiderdorp, Hoofdstraat 227; E Zwart-de la Rie en fam. Const Huygenslaan 19 Venezuela; C W M Paardekooper-Soontiëns, Hansenstraat 1 Warmond, Bernhardstraat 8; C P Oorst, Sophdastraat 57 's-Gravenhage Breughel- sbraat 63; JE Maoders. Marienpoel- straat 69 Monster, Havenstraat 12; L C Zwanenburg, Rijn en Schiekade 79 Noordwijk Jac Urtusetraat 34; W E J Kaashoek-Bakema, Plantsoen 9 Hazens- woude Rijndijk 246; E A M van der Hairt Korte Mare 24 Amsterdam Ndc aMes- straat 60hs; P H Mulder, Komlmiginne- laan 44 Voorschoten, van Heuven Goed- hartstraat 11; D Hellendoorn, Schelpen- fcadle 52 Amsterdam Hondiusstraat 41; K Klijn, Rembrandtstiraat 27 Noordwijk Q van Uffordstraat 34; M A Kaashoek, Hogewoerd 108 Hazenswoude Rijndijk 246; H Buseman, Lijsterstraat 5 Oegst- geest Rijnzichtweg 38; W J Werkhoven, Rijnsburgerweg 86 Soest Nieuwe weg 60a; H H J M van Woudenberg, Jac Catslaan 107 Bladel en Netereefl Molenstraat 3; KTeske, Hollensstraat 27 Rotterdam Zwaan-hals 16b; J T Bousie. ten Kate- straat 27 Wassenaar Saflidelamdstraat 7: H A Lichten veldt. G Kasteimstraat 112 Nedersticht 178; H C D Kolff. Zoeterw.- sinigel 94 Zuid-Afrika; M H Josephus Jitta. Rapenburg 108 's-Grwvenhage de Mildestraat 43: P S R O Rad'hatoishun. Pakhuisstraat 4 Suriname; E Schumacher Levendaal 137 Apeldoorn Fluitersweg 17; A de Vries, Noordennde 2a Doom Mariniersweg 7; M J M van den Abee- le. Noordeinde 2a Doom Mariniersweg 7; J E Kramer, Lammenschansweg 112 Rotterdam Heer Kerstantstraat 33a; G de Leeuw, de Sitterlaan 46 Aiohen aar den Rijn Pieter Floriszstnaat 9; E Hu- bers. Stieltjesstraat 3 Heemstede Ach terweg 5: J C Hubens. Stieltjesstraat 3 Renkum Wolfheze 2; P D van Zeist. Ce- lebesstraat 13 Noordwijk Bijdorpstraat 8: J M van den Berg. Evertsenstiraat 1 's-Gravenhage, Cromvlietplein 44; J Ka- delk'e, Joh de Wittstraat 42 Duitsland; R Faist, Rijn en Schiekade 26 Gouda Sta-tensingefl 96; p Distel velt. Pelikaan straat 18 Wonmerveer Noorderstraat 14; R Ladiaige. Plantsoen 49 Rijswijk ZH Huis te Landelaan 15; W M Tijssen. Rijnsburgerweg 47 Oegstgeest Rijnzicht weg 42; J C Wesiterop-Hcnstel, Be vrij d-ingsplein 45 's-Gravenhage Valkenbos- fcadc 314: R F van Es, Klikspaan-weg 9 Voerendaal Ho-geweg 27; H G Koekkoek. Tib Siegenbeekstraat 8 Kampen van HasseLtstnaat 7; B J die Jon-gDijkstra, Sumatrastraat 189 Ridderkerk Ruwaard- laan 148; A D J Egigermon-t. Marienpoel- rtraat 19 Rijswijk ZH Eiklaan 10: M I Kenrursh-Coppell. Boerhaavelaan 206 de Bilt U Kerkdwamslaan 19; T Bauer-Ver- kerk. Burggravenlaan 70 's-Gravenhage Goudenregcnstreat 116; N V G Sarma, Sterrenwacht 2 India; J G M Schrijver Breestraat 121a Amsterdam Prinsengrt 410; J E L Heideman, Hogewoerd 4 Za"!voort Tjerk Hiddestraat 8 flat 2; E C M van Noord. Koningstraat 15 Al kemade Veerstraat 27; M C Kroone- van der Wagt, Jacobsdoehterehof 9 Am sterdam Vespuccistraat 331. De heer J. van der Heem stierf in 1957 geheel plotseling, nog geen 50 jaar De „eerste" fabriek van Van der Heem was gevestigd in een schuurtje in de tuin achter een huis aan de Joan Maet- suyckerstraatj terwijl het aanvangskapi- taal 15.000 bedroeg, nu gaan er mil joenen om in zijn industrie. Met radio's begonnen, omvat de produktie nu ook bromfietsen, tele-communicatie-appara- Dc heer L. W. van der Heem van schuurtje tot industrie tuur, elektrische dekens, televisietoestel len. vloerboenders, ventilatoren enz. De begrafenis zal in alle stilte plaats vinden. Tevoren zal in het personeelsgebouw aan de Maanweg gelegenheid worden geboden afscheid te nemen van de over- De Jeugd Verkeers Brigade, die op drukke uren op drukke punten assis teert op voetgangers-oversteekplaatsen, wil zijn activiteiten uitbreiden. Op 11 punten wordt nu bij het oversteken ge assisteerd. Op meer punten assisteren is niet mogelijk door gebrek aan leden. Jongelui die voor dit werk voelen, wor den verzocht zich aan te melden bij de Verkeerspolitie. (Advertentie) VOOR HAARDEN - C.V. - INDUSTRIE HAAGWEG 15 TEL. 20105—20521 Feestavond Nekobu Het personeel van de Ned. Koperen- buizenfabrlek N.V., verenigd in de per soneelsvereniging „NEKOBU", had za terdag in het Antoniusclubhuls de feest avond. die jaarlijks een hoogtepunt van het Nekobu-winterprogramma vormt. De voorzitter van „Nekobu", de heer A. Koenen, opende met een harte! Uk woord van welkom, in het bijzonder tot het directielid de heer A. B. Schuil, de bedrijfsleiders en de afgevaardigden van enige zusterverenigingen. Nadat hij namens alle NEKOBU-leden de directie hulde had gebracht voor haar onmisbare en daadwerkelijke steun inzake de organisatie van het winter- programma 1962'63 richtte hij zich met een dankwoord tot de onlangs afgetre den bestuursleden de heren J. J. Blok huizen (oud-voorzitter) en P. Braamzeel (oud-penningmeester), die beiden een reeks van jaren de belangen van de per soneelsvereniging op zo voortreffelijke wijze hebben behartigd. De talrijke feestgangers onderstreepten deze huide en dankwoorden met een langdurig ap- Het feestprogramma bood weer „voor elck wat wils" en bracht onder regie van Johnny van Haarlem een aantal be kende kleinkunst-artiesten voor het voet licht. Na een in/leidend praatje van de conferenaier Fred Wiegman (o.m. be kend als „de schele" uit de Ned. film „De Jantjes"), die met Karin Larsen eveneens een drietal schetsjes opvoerde, bracht het accordeonduo „The Fratelli'6" met een meezing-potpourri de stemming er al direct in. Nadat Jossie en Co, een uitstekend zangduo, met succes enige liedjes uit hun internationale repertoire ten gehore hadden gebracht en men zich kostelijk had geamuseerd met de gees tige schets „O die echtgenoot", volg de het optreden van het alom bekende duo .,De Spelbrekers", dat een aantal van zijn radio- cn TV-succesnummers de revue liet passeren. Karin Larsen mocht met haar repertoire in de stijl van top- cabaretière Conny Stuart een welver diende bijval oogsten. Na de pauze traden allen nog een keer op met enige topnummers uit een veel zijdig programma. Al met al een feestprogramma waar mee de feestgangers zich enige uren voortreffelijk hebben vermaakt en dat door de pianist Georg Amclung uitste kend werd omlijst. Ten slotte volgde een gezellig samen zijn met medewerking van het show orkest „The Game Breakers" o.l.v. Jan de Graaf. Slachtoffer kolendamp overleden De 60-iarige J. Cornelisse, die in de nacht van 9 op 10 oktober met zijn vrouw in zijn woning in de Spieghel- straat door kolendamp werd overvallen, is zaterdag in het Academisch Zieken huis overleden zonder tot bewustzUn te zijn gekomen. Zijn vrouw overleed reeds op 10 oktober. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 26 oktober Rijksuniversiteit. Geslaagd voor het kand. ex. psychologie: me). H Sevcnster te Voorburg: voor het doet. ex. psychologie dc heer H J van Dongen te Beverwijk: voor het kand. ex. pedagogiek de heer J Hollander te A'dam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3