Quick B. verloor weer nodeloos Rijnsb. Boys Z.C.F.C. ging herboren: verloren Noordwijk—Ter Leede was bar-matig streekduel Tevreden CSCA gaf t uiterste FT BAL- Oegstgeest was minst slechte ploeg Bab Kralt nam twee penalties NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 MAANDAG 22 OKTOBER 1962 Zege bleef bij de thuisclub: '2-0 „Het gaat wel goed",vonden enkele leden van concurrent SVOW uit Oude Wetering, die on geveer vijf minuten voor het einde vertrokken van het veld van de v.v. ..Katwijk". SV '35 stond met 21 voor en had in de tweede helft een duchtig overwicht gehad. Jammer voor de concurrenten, maar SVOW was wel bij een nederlaagje van Katwijk gebaat. Ze gingen maar weg, zeer tevreden. Hoe konden ze vermoeden dat Kat wijk in de laatste minuten met 32 zou weten te winnen „Prachtig", meenden be stuursleden van Katwijk, „er kunnen nu geen pottekijkers van ons spel genieten". Hier mee doelden ze (dankbaar) op de palen met doeken er tussen, die de gemeente langs het voet bal terrein heeft laten aanbren gen. Nu is het terrein niet meer van de weg af zichtbaar en zijn de mensen, die willen kijken, wel verplicht een kaartje te ko pen. Neen, het bestuur is zeer tevreden, èn over de overwin ning èn over de afrastering. Katwijk" had nog een reden tot tevredenheid: zaterdag ging de nieuwe clubvlag in top! werd: rommelig en met matig spel. Dat de thuisclub aan het langste eind, trok, was uiteindelijk verdiend, omdat de Noordwijkers toch we beter voetbalden. Bovendien waren beide doelpunten van de Noordwijk- se voorwaartsen van uitzonderlijk goede kwaliteit. Dit was echter het enige positieve wat van deze ontmoeting gezegd kan worden, want voor het overige was het malaise aan beide kanten. Het bleek in het begin al dat Noordwfjkse midvoor, Kees Marljt, slechte middag tegemoet ging. De buste spil van Ter Leede, Zoet gaf hem letterlijk geen duim ruimte en schaarse keren dat de Noordwijkse aanvalsleider er wel doorkwam wa: door middel van een overtreding. Matigheid Ook de andere voorwaartsen va: thuisclub deelden in de narigheid. Er werd slecht geplaatst en niet op tiid afgegeven. Aan de andere kant was het zo moge lijk nog slechter. Afgrijselijke missers en paniek-voetbal wisselden elkaar af het was eigenlijk een wonder dat geen series doelpunten vielen. Noordwijk kreeg een licht veldover- wicht, maar wist dit door slecht schie ten en te egoïstisch voetbal niet uit te buiten. De aanvallen van Ter Leede misten eveneens alle stootkracht en de schaarse schoten van H. Molenaar wist Van der Vliet wel raad. Onverivacht Er kwam nog vrij onverwacht doelpunt. Uit een combinatie tus sen Jan Haasnoot, Kees en Map Marljt wist laatstgenoemde met een fraai hard schot keeper De Vries, die het Sassemse doel verdedigde, kans loos te laten. In de eerste hêlft noteerden we voorts nog mislukte schoten van Molenaar aan de ene kant en van Siem Barnhoorn en Piet v. d. Lippe aan de andere kant. Met zes punten uit zeven wedstrijden bezet Quick Boys thans de negende plaats op de ranglijst, na de 21 nederlaag in Amstelveen tegen CSCA. Een plaats, die niet alleen beneden het niveau van de Katwijkers is, maar bovendien niet in overeenstemming met het vertoonde spel. Gelukkig bleek dat het droeve spel van twee weken terug een vergissing was. Welis waar lopen er wat minder goede ontmoetingen tussendoor, doch gemiddeld mogen de geleverde prestaties toch ongetwijfeld gezien worden. De blauw- ivitten worden in dit seizoen echter door pech achtervolgd. Er zijn bles sures en invallers aan de lopende band. Deze maken steeds wijzigingen in het elftal noodzakelijk en daardoor kan de ploeg niet komen tot de noodzakelijke eenheid. Handicap In Amstelveen ontbrak o.m. Anton v. d. Plas nog en opnieuw werd hy sterk ge mist. Door schorsing moest ook Van Duij venbode verstek laten gaan. De voor hoede bestond ditmaal uit Jeroen den Hollander, Aandewiel, v. d. Oever, Van Duyn en Pluimgraaf. De verwachting dat Quick Boys tegen het pittige CSCA niet gemakkelijke wedstrijd tegemoet zou gaan, is volledig uitgekomen. Het er overigens aanvankelijk naar uit, dat er niet gespeeld kon worden, aangezien er geen scheidsrechter aanwezig was Gelukkig echter kwam arbiter Gorissen, die met autopech te kampen had, toch opdagen, zodat hy twintig minuten het vastgestelde aanvangsuur het eerste fluitsignaal kon laten horen. Er ontwik kelde zich een snelle wedstrijd, die op hoog peil stond en sportief verliep. Na terreinverkennen bleek dat beide ploe gen nagenoeg aan elkaar gewaagd waren hoewel Den Hollander lang niet zoveel werk kreeg dan rijn overbuurman. In de achterhoede van de thuisclub blonk keeper Van Vliet uit eh ook de stopper van CSCA liet uitstekend werk zien. Aan de andere kant blonken toevalligerwijs de spelers uit, die dezelfde plaatsen be zetten. Hier waren het stopper C. v. d Plas en keeper Den Hollander, die zich van hun beste zijde lieten kennen. „Ge-fopma'i Na 20 min, switchte rechtsbuiten H. Groenendijk door de Katwijkse defen sie en loste een hard schot, dat van dc paal weer in het veld terugkwam. De hal werd onmiddellijk opgevangen door middenvoor Fopma en voordat Den Hollander zich na het eerste schot van Groenendijk kon hebben hersteld, lag de bal in de touwen (10). Deze stand bleef tot aan de rust gehand haafd. De 4 a 500 toeschouwers konden ook in de tweede helft van een frisse party voetbal genieten. Het bleef bovendien byzonder spannend met opwindende ogenblikken voor beide doelen. Het zag er lange tijd naar uit. dat het ene doel punt van Fopma in deze ontmoeting be slissend zou zijn. maar dat veranderde ien minuten voor het einde. Toen was het stug volhoudende Quick Boys dicht hij de geiykmaker. die linkshalf Verburg lechts kon voorkomen, door de bal met te hand uit het doel te slaan. De enig iogeiyke beslissing voor arbiter Gorissen as: strafschop! Die werd dan ook toe- ekend en door rechtsback De Mooy feil loos benut. (1—1) Hierna werd het duel nog vinniger en te Katwykse vreugde bleek slechts drie .inuten stand te kunnen houden. Met en onhoudbaar schot bracht middenvoor ^pma namelyk zeven min. voor tyd dc iand op 21 en dat bleek de eindstand o worden, alle pogingen van Quick Bo. s. m daaraan ook nog iets te doen. ten spijt- De handicap van Quick Boys is de enorme roem, die na het behalen van het landskampioenschap en het ver slaan van Fortuna '54 en Blauw Wit, alle competitietegenstanders tot uiterste krachtsinspanning dwingt Bovendien schuilt bij Quick Boys het psychologische addertje onder het gras na deze enorme hoogte, van „gewone" ploegen te kunnen verlie zen. Men moet echter niet de moed opgeven; het is een normaal ver schijnsel. De sfeer onderling is uit stekend en de spelers genieten allen nog het volste vertrouwen. Boven dien is het de Q.B.-traditie niet elk jaar, maar om de twee jaar kam pioen te worden. Dus daarom: niet getreurd. Volgende keer beter. 9Sikkens9 1 punt gestegen Sporttlust in laatste fase naast GWS In een prettige en goed gespeelde wedstrijd is het GWS gelukt het eerste winstpuntje van dit seizoen te ver overen en voor Sportlust betekende deze kamp eveneens iets bijzonders, want in uitwedstrijden hadden de Woerdenaren alleen nog maar verlo ren. Ook in dit geval dus het eerste puntje en nog wel op vreemde grond. Mede door het doelpuntcnverloop had deze wedstrijd een spannend karakter, al werd er in de eerste helft slechts eenmaal raak geschoten. Rechtsbinnen Diesbroek had minuten al succes (10). Het gelukte de thuisclub niet meteen door te druk ken, want de defensie van de gasten stond zijr mannetje. Ook de aanvallen van Sportlust leverden niets op, mede door het goede werk van midhalf Key en doelman Ter Beek. Zodoende kwam met 1—0 de rust en was er in de tweede helft nog van alles mogeiyk. Toen linksbinnen Lens evenwel 20ste minuut GWS naar 20 schoot, dacht de thuisclub, dat de eerste over winning in zicht was. Sportlust bleek daar weinig voor te voelen, want met en macht werd tot de aanval over- an en vyf minuten later kogelde linksbuiten Voorhof 21 in. Het offen sief duurde voort en na een half uur het m'dvoor Otto, die succes had de gelijkmaker achter Ter Beek schoot 21. De SDanning werd groter toen Lens in de volgende minuut 32 voor zyn rekening nam. leek het oleit wederom beslecht. Midhalf Key en Ter Beek moesten met kunst- en vlieg werk voorkomen, dat de gasten weder om geiyk zouden komen. Zy slaagden daar niet in. Twee minuten voor het einde was het nl. weer midvoor Otto, die raak schoot en zijn iongens op de valreep aan het dik verdiende geiyke spel hielp. In het tweede deel van de wedstrijd werd het tempo wat opgevoerd en er ontstonden aan weerskanten enkele kansen. De Noordwykse defensie bleek echter waterdicht en vooral keeper v Niet onderscheidde zich door rustig zeker ingrijpen. Lekke defensie De verdediging van Ter Leede minder safe, vooral op rechts vielen grote gaten. De jout van Noordwijk daarbij dat men daarvan niet voldoende profiteerde. Zo sleepte de wedstrüd zich naar einde. Het was de verdienste van Leede dat men zich niet by het or mydeiyke neerlegde, maar tot het bit tere eind bleef doorvechten. In de laatse minuut bracht Dick Heemskerk de bal goed op. De aanval werd overgenomen door v. d. Lippe, die, met twee Sassemse verdedigers op zyn hielen met een fraaie lage schuiver De Vries geen kans gaf- 20. Meteen daarop floot de heer Van der Toorn, die uit- zonderiyk druk zyn bespeelde, voor de laatste maal. Doelman De Vries van Ter Leede werd twee maal gepas seerd, doch maakte geen slechte indruk. Op het 'geknipte' mo ment wierp hij zich dapper op zijn bruine vijand. Tweede klas A 's-Gravenzande SV-DOVO Rynsb. Boys-7,CFC Hulzen-IJsselmeervogels Noordwyk-Ter Leede CSCA-Quick Boys NDSM-Kozakken Boys Derde klas A Nw.-Lekkerland-HBSS RVVH-Jodan Boys Woudrlchem-Excelslor M Die Haghe-DOTO Zwaluwen-De Zwerver Derde klas B RCL-CSVD Excelsior P-ASHW Zuid land-Spy kenisse SHO-Pellkaan ARC-Monster Vierde klas A Katwyk-Sportver. '35 GWS-Sportlust '4(1 Lisser Boys-Semper Altius Schev. HS-Rouwkoop JAC-DEVJO Vierde klas B Loosduinen-RAS Ornas-De Lier Hoekse Boys-Schoonhoven Duno-Be Fair Koudekerk-Oegstgeest Vierde klas C Groote Lindt-Mellssant 14 Maasdam-Spirit NSW-Rozenburg HVO-Insulinde Koudekerk verloor: 1-2 Vierde klas D Capelle-Ameide WGZ-Wleldrecht ASH-Unicum Barendrecht-Rijsoord MFB-Oranje Wit TN EEN matige en harde wedstrijd 1 moest Koudekerk zijn meerdere er kennen in Oegstgeest. Met een 12 uitslag in het voordeel van de laatste werd deze wedstrijd gewonnen door de minst slechte van twee matige ploegen. De leiding, in handen van arbiter Steenstra, was niet geweldig te noe- i, wat bij een streekderby toch wel IS XUE HEBBEN vorige week de spijker op z'n kop geslagen: Rijnsburgse Boys heeft zich inderdaad hersteld. En hoe! Zaterdagmiddag stuur den de Rijnsburgers het niet zo bijzonder sterke maar erg taaie ZCFC met een 31 nederlaag naar huis. ZCFC, dezelfde ploeg die Quick Boys versloeg en bij Noordwijk thuis met een puntendeling de morele winnaar wist te blijven. Dit geeft de burger moed en de jongens van Rijnsburgse Boys het zelfvertrouwen terug. Ze hebben getoond dat alle pessimis tische verwachtingen overboord gezet kunnen worden. Na dit morele opkikkertje zullen de Boys het beslist wel kunnen halen. Neen, we zeggen niet dat Rijnsburgse oy nu wel eventjes kampioen gaat :n in 2A. We zeggen wèl, dat Rijns burgse Boys, eenmaal over deze diepe ïssie heen, een prima elftal worden, een plaats in de tweede klasse ten volle waard. Laten we hopen dat het vanaf nu een beetje voorspoediger zal gaan. Sinds lange tijd begon Rijnsburgse Boys de wedstrijd eens met duideiyk optimisme en overtuiging. Ditmaal stond de linksback, Bab Kralt, op de midden- .•oorplaats, waar deze een uitstekende party heeft gespeeld. De yverige D. Egmond stond op zyn plaats naast rechtsback G. v. Delft, die eveneens goed voldeed. Rechtsbinnen G. v. d. Kwaak heeft een zeer goede wedstryd gespeeld ondanks zyn moeilijke taak als dubbele stopper (achter Jac. v. Klaveren) te opereren. Op de linkshalfplaats stond Jaap Bleiohrodt weer eens en heeft daar zeker voldaan. Rechtshalf Den Hoed en linksbinnen B. Star zijn technisch de beste spelers, maar missen nog veel enthousiasme. Linksbuiten C. Heemskerk als van ouds weer zeer werkzaam ook Wolters pp de andere vleugel Penalty In de tiende minuut van de wed strijd maakte de stopper van ZCFC bij een ongevaarlijke situatie hands en de arbiter kon niets anders dan een penalty toekennen. Bab Kralt voltrok het vonnis: 10. Het scho' was zeer hard, meer hard dan zui ver, zodat de voortreffelijke doel man Schuurman de bal nog wel kon aanraken, doch geen kans zag er controle over te krijgen. De Boys waren in de eerste helft be slist beter dan hun tegenstanders en kwamen in de 30ste minuut dan ook verdiend aan hun tweede doelpunt. De snelle R.B.-middenvoor werkte zich langs de Zaanse defensie en trok vanaf de doellijn de bal zachtjes voor de voeten in de vrijstaande Heemskerk, die na dg aarzelen met een tam schot het pleit beslechtte: 2—0. Blokhuis: liands lyk gevaar heeft deze dan ook niet kun nen veroorzaken voor het doel Blokhuis. Na rust trachtten de bezoekers de bakens te verzetten. In de dertiende minuut moest Blokhuis zo ver zijn hok komen dat hy net buiten het strafschopgebied hands maakte. Nog geen minuut daarna brak Heems kerk aan de andere kant door. Hier kreeg hij doelman Schuurman op on geoorloofde wyze aan zyn been hangen, wat met een penalty werd afgestraft. Weer nam Kralt de strafschop en weer was deze meer hard dan zuiver. Nu echter verdween het leder met enorme snelheid via de onderkant van de lat in het net: 3—0. Toen werd het tijd voor ZCFC, dat in de tweede helft al tekenen van stel vertoonde. Gesteund door het niet terecht In de verdediging terugtrek ken van Rynsburgse Boys, heroverden de Zaankanters het middenveld. Eersl ïr. de 32ste minuut had dit succes. Een hoekschop werd goed voor het doel ge plaatst waar linksbuiten J. Duyvis te midden van een kluwen spelers de bal In het doel schoot, na een halve mis greep van Blokhuis. Hierna werd een verdiende overwin ning van de thuisclub niet meer in ge vaar gebracht, niet In de laatste plaats door de afgrendelende (en versterkte) defensie van de Rynsburgers. Dc eerste twee winstpunten en, laten we hopen, niet de laatste. De wedstrijden van vo- •ige week tegen NDSM en nu tegen ZCFC rechtvaardigde de hoop dat Rijns burgse Boys rich van de staartgroep zal /eten los te maken. van het hoogste belang mag worden geacht. Technisch stak Oegstgeest iets beter af tegen het spel van Koudekerk en de overwinning is zeker niet on verdiend. Individueel en kort spel was de handi cap van de thuisclub en dit was ook de reden waardoor de Oegstgeester defensie, met doelman Hillebrand aan het hoofd, gemakkelijk kon ingrypen. Positiekiezen en plaatsen was by de bezoekers ook beter verzorgd. Het spel golfde aardig op en neer, met een licht overwicht van de gasten. Japie Paling en Arie Zweeris misten voor het Oegstgeester doel Aan de andere kant ging het beter. Na een kwartier spelen moest rechtsback Van Ginhoven linksbui ten Schier laten gaan, die met een hard diagonaal schot het leder langs doelman Kruit joeg: 0—1. Enkele minuten later Het is bij KoudekerkOestgeest niet altijd even prettig toege gaan. Jammer, maar bij streek- duels komt er meestal wel meer dan gewone felheid meespelen. Hier wordt het Oegstgeester doel belaagd. verhoogde rechtsbinnen Voorveld de voorsprong van Oegstgeest tot 0—2. Hier- by gingen stopper De Wit en doelman Kruit niet geheel vryuit Koudekerk werd eVen wakker geschud. Hillebrand moest redden op schoten van d. Meyden en J. Paling. Aan de over zijde kon een Oegstgeester kopbal nog ït over de lat heen. Ongeveer een half uur was gespeeld, toen Albert Zweeris de bal kreeg toege speeld en goed doorgaf aan broer Arie, die op zyn beurt het bruine monster on houdbaar achter Hillebrand plaatste: 1-2. Na rust zijn er voor beide partijen nog wel enkele kansen geweest In de 15de minuut ontsnapten de gastheren aan de gelijkmaker, doch kort daarna knalde rechtsbuiten Verhoeks rakelings over het Koudekerkse doel heen. De wedstrijd ging overigens als een nachtkaars uit, een wedstrijd waaraan de herinneringen spoedig zullen vervagen. En dat is dan ook wel het beste. Lisser Boys won geflatteerd Semper Altius ging op de valreep ten onder Een onschuldig handsbal in het strafschopgebied heeft twintig minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Lisser Boys een einde gemaakt aan alle schone dromen van Semper Altius. Met de toegekende strafschop schoot rechtsbinnen Bert Mondriaan Lisser Boys naar een 32 voorsprong. De Hagenaars waren dermate aangeslagen, dat ze onmachtig moesten toe zien hoe dezelfde speler tien minuten later de zege voor de thuisclub op 42 stelde. Een zege, die gezien de verhoudingen en het vertoonde spel vooral voor rust enigszins geflatteerd moet worden genoemd. De strijd ging in het begin gelyk op. Toch nam Lisser Boys vier minuten voor rust onverwachts door midvoor Immanse de leiding. Na de rust ontketende Semper Altius een fel offensief. De Hagenaars waren geen schim meer van wat ze voor de rust toonden. Nu was het een agressieve strijdlustige ploeg, die in hoog tempo ten aanval trok. De razendsnelle rechts buiten Kennedy trok menigmaal de Lis ser defensie open. Er ontstonden gaten zo groot als een half voetbalveld Voetballende jeugd: f25.800 voor polio Zaterdagmiddag hebben zes jeugdige voetballertjes uit Texel, Uithuizermecden Middelburg als vertegenwoordigers de gehele voetballende Nederlandse jeugd op het voetablterrcin van AFC in Buitenveldert te Amsterdam aan mr J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland en tevens voorzitter van het Prinses Beatrix Polio- fonds, een cheuqe van 25.800 gulden aan geboden. Dit bedrag is de opbrengst van het jeugd voetbal toernooi, dat ten bate van |dit fonds is georganiseerd. Als aanloop voor de actie 1962/1963 werd de wedstrijd Amsterdam (oudspe lers) tegen Zwaluwen (oudspelers) ge speeld. De recette van deze wedstrijd a ook ten goede aan de polio-actie. Engeland en Schotland wonnen: 1-3 en 3-2 Voor het Britse voetbalkampioenschap, waarvoor wedstrUden word gespeeld tussen Engeland, Schotland, Wales en Noord Ierland, zUn zaterdag twee ont moetingen gehouden. In Be.lfast zegevierde Engeland voor 50.000 toeschouwers met 3—1 over Noord Ierland. De Engelsen hadden bij rust reeds met 10 de leiding door een doel punt van Jimmy Greaves. Kort na de hervatting kwamen de Ieren op gelyke hoogte door een treffer van Barr (1—1), doch toen de nieuwe Engelse linksbuiten O'Grady (Huddersfield) in de 76e en 85e minuut twee maal de roos trof was het pleit beslecht (1—3). In Cardiff versloeg Schotland. Wales met 3—2. By rust was de stand gelijk (11). De Schotse doelpunten werden gemaakt door Caldow (19e min. straf schop). Lax (64e min.) en Henderson (84e min"). Voor Wales scoorden All- church (40e min.) en John Charles (86e n.). daarvan kon in de achtste minuut mid voor Auf dem Brink profiteren. Zyn harde en welgemikte schot werd pas door het net gestuit. Dit doelpunt schudde Lisser Boys wakker. De Lissenaren verhoogden het tempo en toen kregen de toe schouwers een fris, aantrekkelijk en vooral snel voetbalduel te zien. Ijve rig poogden de Haagse lialfspelers Van Groningen en Glazenborg het middenveld in handen te houden. Lis ser Boys trok echter om beurten een binnenspeler terug en paste met suc ces het wapen van de verre pass toe. Het duurde dan ook niet lang of mid voor Immanse kon juichend naar de middencirkel terugkeren. Dc Lisser vreugde duurde slechts kort. want de mentaal goed ingestelde Hagenaars kwamen onmiddellijk terug. Een onge lukkige handsbal van stopper Van 't Wout bracht de gelijkmaker tot stand: linksbinnen Vaaartjes benutte de straf schop feilloos. Ongeveer tien minuten ging de strijd weer gelijk op, zy het in een hoger tempo dan voor rust. De combinaties van Lisser Boys waren vloeiender, doch de stootkracht mankeerde. Aan de an dere kant stuitten de uiterst snelle en gevaarlijke aanvallen van Semper Altius op de stug en hardwerkende Lisser de fensie^ Ge'.eideUJk aan begonnen de Hagenaars meer druk uit te oefenen en menige Lisser supporter begon benauwd te worden voor het op handen zynde verlies. Keerpunt Het keerpunt kwam echter in de 27e minuut. Een snelle en verrasser.de aan val via de rechtervleugel bracht de bal tweemaal tegen de handen van links achter Zegers. Dc eerste maal zag de arbiter het door de vingers, doch toen de bal ten tweede maal van twee meter afstand tegen zijn hand geschoten werd hij dan-rbij ogenschijnlijk een bewe ging maakte, was het oordeel van de scheidsrechter onveranderlijk. Vanaf de witte stip had Mondriaan met de ove rigens voortreffelijke doelman Weber neen moeite. De desillusie was zo groot bij de Ha genaars, dat zU geen kans zagen om van een ogenblik van zwakte door uit vallen V3n Ruwaard van de Lisser defensie gebruik te maken. Een kleine aarze1 ng van de Haagse defensie was vo k inndriaan, tien minuten voor tijd, voldoende om met een listig tikje doelman Weber andermaal te passeren. Paal, lat en doelman Weber stonden in de laatste minuut zelfs een horere score in de wee. Het zou ook teveel van het goede rijn geweest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9