Eerste steen gelegd voor nieuwe kerk in Katwijk Ds. G. Jonkers deed intrede te Hazerswoude L.G.B. en D.W.T. winnaars van Hutspotbekers m: uwe leidsche couraivt olgend jaar de overdracht maandag 22 oktober l4 /^iNDER grote belangstelling van de zijde der gemeenteleden en ambts- V-/ dragers en in tegenwoordigheid van ds. R. de Vries, architect G. Ver schoor uit Loosduinen en aannemer W. Ouwehand had zaterdagmorgen de eerste-steenlegging plaats voor de bouw van de nieuwe gereformeerde kerk die zal verrijzen op het kruispunt Vreugdeweg-hoek Zeeweg. Nadat de belangstellenden zich hadden overtuigd van de vorderingen die reeds met de bouw zijn gemaakt, maakte ds. Pijlman zich gereed om de plech tigheid te verrichten. Ds. Pijlman merkte op, dat het juist drie maanden geleden was, dat de stc betonpaal werd geheld. Nu i bouw reeds tot de vloer gevorderd. De eerste steen kan pas worden gelegd als het fundament er is. In de brief de Corinthiërs, hoofdstuk 3 vers 11. wordt ook gesprokén van een fundament, melyk Jezus Christus. Het is van slissende betekenis hoe en op welke wijze op dit enige hechte fundament wordt gebouwd. Wij zouden als Gemeen te niet kunnen bouwen als wij van di1 hechte fundament niet afwisten. Symboliek Deze kerkbouw beoogt dan ook niet anders dan een Godshuis te stichten, waar Zijn naam zal worden verkondigd. Deze eerste steenlegging is maar een symbolisch begin, dat moet strekken tot de glorie van Zijn lieflijke naam. in Jezus Christus onder ons zondaren wil leven. De predikant wenste Gods gen toe aan allen die bij deze kerk bouw zijn betrokken Voor de Gemeente moge deze plechtigheid een stimulans zijn met nog meer bereidwilligheid Landarbeiders bijeen In het Jeugdhuis kwam de afdeling van de Ned. Chr. Land arbeidersbond bij een onder voorzitterschap van de heer N. Klok. Er waren maar weinig belang stellenden. De hoofdbestuurder de heer Van Zuiilen besprak de ontwikkeling in het land- en tuinbouwbedrijf. Daarna werden vragen gesteld. Tentoonstelling De tentoonstellingscommissie van de vereniging van vogelliefhebbers „De Ka narievogel" is reeds begonnen met de voorbereidingen voor de 12, 13. 14 en 15 december te houden tentoonstelling. De show zal worden gehQuden in de Jeugd- haven aan de Vliet te Rijnsburg. Ledenvergadering foto-amateurs In Savoy kwamen de leden van de mateurfotografenvereniging Katwijk hijeen. Tot voorzitter koos men de heer A Blok. tot penningmeester de heer M F Verdoes. De heer T. T Noord, oud- lid. vertelde lets over het beroep van fotograaf. Leden toonden deze avond hun werk; vooral dat van de heren P. Rem- melzwaal en K. Haaanooit boeide de aandacht. F.H.B.O.-cursus Dc E.H B.O.-cursus van de B B. en de K.R.B. begint op dinsdagavond 30 okto ber om 8 uur in gebouw Noordstraat 19 Hoog cn laag water Dinsdag: hoog water 12.06 uur; laag water 7.28 en 19.55 uur. Zo zal de kerk er ni uitzien. gebed dit bedehuis te gedenken, zich geen tegenslagen voordoen zal de kerkbouwcommissie, die werkt onder de bezielende leiding van de heer A. Ouwe hand. dekerk over een jaar aan d Gemeente overdragen. Hierna legde ds. Pijlman de eer- •le steen. Naar het oordeel van aannemer Ouwehand werden de ver eiste handelingen in de juiste volg orde en op vakkundige wijze ver richt. Met het zingen van Ps3lra 89 vers en gebed werd de plechtigheid beslotei Dammen K.W.Z. 1 speelde de derde competitie wedstrijd en wei tegen H.D.C. 1 uit Al phen aan den Rijn. Dc gedetailleerde uitslag luidt: C. Varkevisser (K.W.Z. 1)—C. Zijlstra •H.D.C. 1) 02: P. van Duijvenvoord C. Verboom 11; P. MeijvogelN. Schoonderwoerd 11; B. van RijnJ. Dissel (res.) 20: A. Herbert—G. van Winkel 11; A. van Du ven voorden— W. Verboom 20: Jac. de BestA. van oer End 1—1: T. van der Plas—R. Ver kade 20: C. J. van Duijvenvoorde J. P. Baerveldt 0—2: C. van Duijn (res.) P. Kalshoven 20. Weekagenda Dinsdag 8 uur In Casa Cara ledenver gadering De Kanarievogel. Dinsdag 8 uur in Herv. ver.gebouw vergadering Herv.-Geref. mannenvereni- ging Calvijn. Woensdag 8 uur in Oranjezaal leden vergadering Christen-vrouwenbond afd. Katwijk, vertoning nieuwe visserijfilms. Donderdag 8 uur in Unl-zaal leden vergadering Katwijkse Reddingsbrigade Donderdag 8 uur In Kapel spreekbeurt de heer A. Hagedoorn, godsdienstonder wijzer te Driedorp (Veluwe). Donderdag 7.45 uur in wijkgebouw Abeelplein wijkgemeente-avond Zuid- Oost. Vrijdag 8 uur ln Jeugdhuis vergade ring Bijbelstudieclub Amos 5 vers 6a. ZOETERWOVDE Jubileum r.k. EHBO rooms-katholieke EHBO viert 4 november haar zilveren jubileum. Er worden een receptie en jubileumwed strijden gehouden. Voorts vermeldt het feestprogramma opvoering van de Ve- netiaanse comedie I Rusteghi, van Carlo Goldini, door leden van het Syndicat dTnitiative Artistique. Ds. Pijlman metselt de eerste steen voor de tweede Geref. Kerk van Katwijk aan Zee. HILLEGOM Rommel in de Hoofdstraat Het regent de laatste tijd klachten in en om de Hoofdstraat. De heren Schulte, Kuperjans en Warmerdam, die in de vergadering van de Hillegomse winke liers hebben gesproken over „de rommel in de Hoofdstraat", wonen op de plaatsen waar het meeste lawaai is: bij de toe gangsweg naar de bioscoop. De bromfietsers rijden zonder licht in een richting die verboden is, autobe zitters parkeren hun wagens langer dan een half uur in de Hoofdstraat. Zaterdag avond was het opvallend rustig in de straat, want de politie verbaliseerde deze automobilisten cn de bromfietsers dach ten daar het hunne van. Maar zondag avond was het weer minder rustig. Tussen de middag liggen werknemers op het trottoir in de milde zon hun mid dagmaaltje op te eten- Het ergste euvel in de straat is echter het feit dat de mid denstanders in deze dagen hun kisten met aardappelen en fruit op het trottoir uit stallen. Er is in Hillegom een ware „fruit- oorlog" en men wil zijn waren en lage prijzen laten zien. Dan zijn er vaak auto's die laden en lossen. Ten slotte zou er een verordening moeten komen waardoor eigenaars van honden ertoe worden ge bracht erop te letten dat de dieren de trottoirs niet bevuilen. Iet zou mogelijk zijn met goede wil en samenwerking aan de vele klachten tegemoet te komen, waardoor de „rom mel" in de Hoofdstraat spoedig opge ruimd kan zijn. Voetballer brak been Bij de wedstrijd tussen voetbalelftallen in IJmuiden en Hillegom werd de mid- >or van de IJmuidense club, J. Luppens. j een botsing met een doelverdediger in de thuisclub zo ongelukkig geraakt dat zijn rechterbeen brak. Dokter Le Cocq d'Armandville verleende eerste hulp, de voetballer werd naar het ziekenhuis in IJmuiden vervoerd Voorband klapte Mejuffrouw R. P. uit de Hillegerpolder reed per bromfiets over de Veenênburger- laan, toen de voorband van haar brom- klapte. Zij kwam te vallen en liep hersenschudding op. Ze werd naar het Academisch ziekenhuis in Leiden ge- Winkellers en poliofonds In de Sinterklaastijd gaan de Hillegom- winkeliers een act;e voeren, waarvan ?n groot deel van ds opbrengst is be stemd voor bet poliofonds. De midden stand zal minstens f 3000 ter beschikking van het fonds stellen, waarvoor het twin tig geschenken ontvangt. Alles wat de winkeliers meer ontvangen dan de be dragen voor de bonnen, komt ook ten goede van het fonds. Christus laat geen zoekenden staan HET was voor de Hervormde Gemeente van Hazerswoude gisteren een vreugdevolle dag: ds. G. Jonkers, afkomstig uit Tietjerksteradeel deed zijn intrede te Hazerswoude. Hiermee kwam een eind aan een korte predi- kantloze periode de vorige predikant, ds. Chr. v. d. Leeden, vertrok naar Elim. Na in de ochtenddienst te zijn bevi tigd door zijn broer. ds. Jonkers uit Oude Tonge. deed ds. G Jonkers 's mid dags zijn intrede. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. Ds. Jonkers, die naar de kansel werd geleid door ds. Koerselman uit Koudekerk, had als tekst voor zijn preek gekozen: Johannes 3 vers 16: „Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij zijn enig geboren zoon heeft gegeven opdat een ieder, die in Hem gelooft, niet verloren ga maar het eeuwige leven hebbc". Ds. Jonkers zei ln het vervolg de Ge meente van Hazerswoude aan te spre ken als „Gemeente des Heren", daarmee1 aangevend, dat hij hier staat als herder en leraar voor een geïnstitueerde Ge meente van Jezus Christus. In de ge noemde tekst is daarbij de kern van het Evangelie aangegeven, waardoor ook de kern van de arbeid in de Gemeente wordt bepaald. Deze tekst geeft een be wijs van Gods goedheid. Antivoord geven Hoe nietig onze aardbol ook mag schij nen, God schenkt aandacht aan Zijn schepselen, die deze wereld bewonen. Satan zaaide haat en liefdeloosheid en God had de mens in het eeuwige verderf kunnen storten. Maar in plaats daarvan heeft Hij in liefde tot Zijn schepping voor de mens de weg gebaand om weer tot Hem te komen. Op dit aanbod van God moeten wij een antwoord geven, al dus ds. Jonkers. Wij moeten geloven! La ten we. -een antwoord zoekende op de vragen, die het geloof oproept, trouw op komen onder de bediening van het Woord. Wie met de scherven van zijn leven tot Jezus komt. zal Hem zeker vin den De leiding van de Heilige Geest vervult daarbij een onmisbare functie. Christus laat gsen zoekenden staan! Wanneer wij het geloof hebben gevon den. zal dit leiden tot daden, zo besloot Hervormden van Katwijk Rijn bespraken de recreatie avond gehouden van de Hervormde Ge- nte. Ds. A. Makenze sprak een kort openingswoord, waarin hij welkom heet te de spreekster van de avond, mejuf frouw M. L. Lubbers, maatschappelijk werkster te Rotterdam. Voorts zei spr. dat voor de eerste maal werd gehoor gegeven aan de oproep van de vormde Raad voor Kerk en Gezin, aan dacht te besteden aan de gezinsweek. Deze bijeenkomst werd daartoe door de jeugdraad georganiseerd. Mej. Lubbers had als onderwerp „Het Gezin". Het hoofdthema van de ge- zmsweefc is dit jaar de recreatie. Het woord recreatie betekent herschepping Sinds het eerste Pinksterfeest is deze herschepping aan die gang en in het eind der tijden zal ze gereed zijn. Relaties De recreatie heeft ook te maken met de menselijke relaties. Bij een gemeng de bevolking moet men er dan wel van uitgaan, dat een ieder de ander uitnemender acht dan zichzelf. Maar ook in het eigen gezin is dit noodzakelijk. Recreatie moet een essentieel onderdeel zijn van ieders leven; een ieder dient dan ook de ander gelegenheid te geven te recreëren. In discussiegroepen werd daarna KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling T)E AANVOER van waspeen nam Vorige week werd 412.000 kg gevoerd, de week daarvoor 359.000 Tengevolge van de grote aanvoer, er niet zo'n levendige handel, maar percentage dat doordraaide Is niet ontrustend. Was de vorige week de port rond 40 pet., In de afgelopen week ging slechts 21 pet. naar het buitenland. Het waren Duitsland en België, die be langstelling hadden. Engeland ls steeds niet op de markt Gelukkig r weer een aardige afzet naar de ïrvenfabrleken. De noteringen: A extra f2.20 tot f3.90, AI f2 tot f3.70. A II f2.10 tot f5,40 B extra f2.50 tot f4.90. B I fl,60 tot f5,20. en B II f 1.80 tot f2,30. Met de bloemkool loopt het ten einde, e aanvoer was opnieuw lager, nu maar 20500 stuks tegen 27900 stuks in de voor afgaande week. Het zijn praktisch al leen de late soorten, als Flora Blanca. die nog werden aangeboden. De note ringen waren niet hoog: A I f28 totf63, A II f 12 tot f43, B I f 17 tot f42. B II fll tot f25. Cl f 18 tot f33 en C II f 12 tot f 19. Bospeen deed f 19 tot f 36, breekpeen f 0.80 tot f 2,60: Princessebonen f 57 tot f120 per 100 kg: andijvie eerste 60ort f20 tot f30: tweede soort f9 tot f26; slaf6 tot f 13; tomaten f25 tot f31; spinazie f 19 tot f39; postelein f 18 tot f 23; komkommers f 12 tot f 32; pronk- bonen f63 tot f75. peterselie f4 tot flO: selderie f3 tot f8- bleekselderie f7 totf 16 gr. kool f 12 tot f 18; rode kool f8 tot f 16 gele kool f14 tot f 16: knolseld. f20 tot f29; prei f26 tot f27; uien geschoond f19 tot f20: de overige uien fl.90 tot f4.20. Unie-collecte De opbrengst van de Uniecollecte be- f 794,04. drietal problemen doorgesproken. Wordt de recreatie ook te veel buitenshuis ge zocht? Stelt het generatieverschil ook verschillende eisen aan het soort re creatie? Heeft ons Ohristemzijn ons iets te zeggen ten aanzien van recreatie zoe kende badgasten en van het geld dat dezen in brengen? Over de verpleging van geesteszwakke kinderen TN de zaal Rijnstraat vergaderde de plaatselijke afdeling van de Christen- Vrouwenbond. De presidente, mevrouw Kraaijcnoord-Haak, verwelkomde de spreker van de avond, de heer De Jong, die zou vertellen over het-werk in de tehnlzen. uitgaande van de vereniging tot opvoeding en verpleging van geestes zwakke kinderen. Deze vereniging exploiteert de tehui zen s-Heerenlo-Lozenoord te Ermelo, Groot Emmaüs te Ermelo. de Dr. mr. W. van den Berghstiehtlng te Noordwijk, het Van Arkel instituut te Soestdijk en Groot Schnüdenburg te Apeldoorn In het eerstgenoemde tehuis, het oud ste. worden ongeveer 1400 kinderen ver zorgd. Het is opmerkelijk, dat de gees teszwakke kinderen toch nog bepaalde gaven hebben, die tot ontwikkeling kun nen worden gebracht. Opsporing van die gaven is een belangrijke taak. Een har monische omgeving, een rustige vrien delijke verzorging waardering voor de kleine prestaties, geduld, begrip en ver draagzaamheid bij moeilijkheden zijn noodzakelijk in de tehuizen. Na de pauze werd de film „Je gaat van ze houden" vertoond. ds. Jonkers zijn preek. Dan ontstaan lief de en offervaardigheid voor de zending en de wens ook anderen in het heil van Christus te laten delen. Na het dankgebed sprak burgemeester A. Smit namens de burgerlijke gemeente. Hij hoopte, dat ds. Jonkers hier met vrucht zal mogen werken. Verder voer den het woord: ds. Haanemaayer te Al phen aan den Rijn namens de classis Lelden en de ring Alphen, ds. N. v. d. Hout namens de Geref. Kerk, ds. Koer selman als consulent en ouderling J. Ruiter namens kerkeraad en Gemeente. In zijn dankwoord sprak ds. Jonkers er zijn waardering over uit. dat de pas torie zo prachtig in orde was gemaakt voordat hij met zijn vrouw naar Hazers woude kwam. „Doe het zelf" Zaterdagmorgen is de speciaalzaak ..Doe het zelf' van de heer W. de Bas officieel geopend. Burgemeester A. Smit verrichtte de plechtigheid en prees hier na in een toespraakje de grote activiteit de heer De Bas. Het doel van deze zaak was juist zo belangrijk, vond de burgemeester, daar in deze tijd vaak wordt gewezen op een nuttige vrijetijds besteding. Welnu, dit wordt door de aanwezigheid van 'een dergelijke zaak een zo ruime sortering wel bevor derd, meende de heer Smit. Hij wenste de eigenaar veel voorspoed. Hierna be zichtigden de genodigden de met bloem stukken versierde zaak. Opening uitgesteld De opening van de melkhandel van de heer D. Kroon zal niet zoals reeds was aangekondigd plaats hebben op woens dag 24 oktober maar, precies een week later, op 31 oktober. Bijeenkomst De jongerenorganisatie van de Hol landse Maatschappij van Landbouw komt dinsdag bijeen in het verenigingsgebouw half acht Mevrouw F Th. v. d. Wind- Peereboom Voller zal dan een lezing houden over: Geestelijke verschillen tus- Machinist vergat te stoppen Met een Brabantse goedmoedigheid' heeft een machinist van de Nederlandse Spoorwegen vrijdagavond omstreeks zes uur bij het station Vught een fout hersteld. Hij vergat domweg bi) Vught, te stopper om reizigers uit te laten, en de stationschef ter plaatse, die zich reeds oomaakte om de spoorkaartjes in; ontvangst te nemen, had het nakijken. Maar ook de machinist realiseerde zich plotseling d:Jt hij Vught had vergeten. Hij bracht de trein tot stilstand, stapte uit en ging in de achtercabine de handels omdraaien voor een snelle terugtocht De trein had slechts een paar minuten vertraging. LEIMUIDEN Donderdagavond 8 november begint ln het vcilig-verkeerslokaal bij het ge meentehuis te Leimuiden een veilig- j verkeerscursus. Men kan zich opgeven i bij dc heer E. R. Behrend, Herenweg 59 I te Rilnsaterwoude, de heer J. H. A. van der Geest. Nokweg 26 te Leimuiden, cd de heer J. van der Have, Dorpsstraat 3 te Leimuiden. DE KAAG Op een groot nationaal zang- en mu ziekconcours te Rotterdam, gehouden ln een zaal bij de Nieuwe Oosterkerk, be haalde de Kaagsc vereniging Looft den Heer zaterdag in de superieure afdeling een tweede prijs met 290 punten. Het koor stond onder leiding van de heer S. P. Visser. O tv Alphen aan den Rijn Er vielen klappen In de winkelgalerij aan de Prinses Ire- nelaan die nu reeds weer enkele jaren gebruik is, vestigde zich destijds ook i cafétariabedrijf. De eigenaar kon het deze dure zaak echter niet bolwerken. Sr kwam een opvolger. Die had en heeft er meer slag van publiek te trek ken, met name de „brozemjeugd". Naar ,-erluidt, komt de meerderheid van deze jongens en meisjes uit de omgeving. Er worden contacten gelegd en af en toe zie je stelletjes de duistere omgeving ingaan. Omwonenden hebben zich al meerma len afgevraagd: Gaat dat daar wel goed7 Zo lang er geen wettelijke overtredingen .vorden geconstateerd, schijnt er weinig tegen dergelijke zaken te doen te zijn. Gisteravond is er bij deze gelegenheid geknokt. Een rel waarbij ook door de politie klappen zijn uitgedeeld. De be zoekers van de avonddienst in de Salva- torikerk werden hiermee, als stichtelijk heid toé geconfronteerd. Eén van de ru ziemakers heeft men nog, omdat hij wat duizelig was door een klap, naar de hal de kerk gebracht, maar dokter Ste- houwer behoefde er niets aan te doen. Geref. Kerk Oudshoorn bestaat 75 jaar Woensdagavond wordt in een bijeen komst in de Gereformeerde kerk aar de Hooftstraat herdacht dat de Ouds- hoornse Gereformeerde Kerk 75 jaar ge leden werd gesticht. Prof. dr. S. U. Zuidema uit Amstel- ïen zal spreken over de betekenis de doleantie voor deze tijd. Het Alphense Geref. kerkkoor onder leiding van Hans Boelee verleent medewerking. De bij eenkomst begint om acht uur. PIT-collecte Het plaatselijk P.I.T.-comité is zeei verheugd over de opbrengst van de vo rige week gehouden collecte. Deze be draagt namelijk 1109,54, bijna 150 dan vorig jaar. Wim Verkerk van AAV '36 won in Utrecht Er bestond weer geweldige belang stelling voor de jaarlijkse Nationale Parkloop. die zaterdag in Utrecht werd gehouden door de Stichting Stadsont- spanning en de Utrechtse vereniging .Hermes". Over een afstand van ongeveer 6000 meter startten als laatste groep de A- B-klassers, met deelname van de sterkste lange-afstandlopers van Nederland. Wim Verkerk, van de Alphense Atletiek Ver eniging. leverde in deze groep een uit stekende prestatie door als eerste de Met veel spanning zijn zaterdagavond in de Overdekte de wedstrijden om de hntspotbekers. georganiseerd door de Leidse Golfbrekers, verzwommen. De deelnemende verenigingen waren: D.W.T. uit Haarlem, DJC.D. Leiderdorp)De Zijl, L.Z.C. en L.G.B. (Leiden). Spanning zowel ln de verschillende nummers als in de strijd om de bekers, getuige ook de geringe voorsprong waarmee de Haar lemse vereniging D.W.T. bij de jeugd winnaar werd, nl. met 0.6 punt op de jeugdploeg van de L.G.B. de tijden waren enkele uitsteken de resultaten. Zo stak de L.G.B.-er Cor Prins met kop en schouders uit boven zijn tegenstanders op de 100 meter vlin derslag voor heren. Met een tijd van 1.13.8 eindigde hU ver vóór nummer twee, Ronald Koedoder van L.Z.C., die 1:19.7 voor nodig had. Verrassend ook het zwemmen van Martin Beu kering, ook een pupil van trainer Ton Pley. op de 100 meter vrije slag heren. In zijn serie liet hij er geen twijfel aan bestaan, wie winnaar zou worden: na ~>0 meter keerpunt te hebben geno- in 28 sec., tikte hij aan in de keurige tijd van 1.02.8. Op het nummer 100 meter rugslag heren ontmoette hij ln de tweede serie zijn rivaal Joop de Haas, sinds vele jaren Leids kampioen die hem bij de laatste kringkampioen schappen de pas afsneed. In een hevig duel diskwalificeerde de keerpuntcom missaris om onbegrijpelijke redenen Joop de Haas. Nadat de beide zwemmers het 50 meter keerpunt bijna gelijktijdig hadden genomen, wist Martin zich iets los te zwemmen van Joop. Hij kon de ze voorsprong behouden om in een tijd. die nog nimmer door een Lei denaar op deze afstand was gemaakt. 1.08.8, te fi nishen. Joop de Haas had er twee volle seconden langer voor nodig. Door zijn diskwalificatie schoof zijn clubgenoot Wim Bergman, die zich ln de eerste se rie de meerdere had getoond over Theo van Noort (LGB1 en Plet Taffijn (LZC) op naar de tweede plaats. Veel spanning was er ook op het num mer 100 meter schoolslag voor dames. De meisjes Thea Heemskerk (LGB), Hil da Ouwerkerk (LZC) en Ria de Water (De Zijl) gaven elkaar geen duimbreed toe. Thea Heemskerk wist de strijd in haar voordeel te beslissen. 1.31.-. gevolgd door Hilda Ouwerkerk in 1.31.1 en Ria de Water in 1.31.7. B. Cremers van DWT en Gijs Lager- an van De Zijl konden niet uitmaken. ie van hen de snelste was op de 50 m schoolslag jongens en deelden de eerste plaats met de tijd van 39.6. Na de zwemwedstrijden was er een polowedstrijd tussen de Leidse Zwem- club en een combinatie van de Haagse vereniging Z.I.A.N. Z.I.A.N. trad aan zonder de internationaal Bram Leen- aards. L.Z.C. zonder de internationaal Siem Ouwerkerk. die door een gebroken been gedwongen was de strijd vanaf de bassinrand te volgen. Gedurende de ge hele wedstrijd was Zian de toonaange vende ploeg, door de felle rushes en een feilloos plaatsen. De eindstand werd 84 in het voor deel van Z.I.A.N. Na afloop van de wedstrijd werden de prilzen aan de win- nende verenigingen uitgereikt Uitslagen De einstanden bij het zwemmen waren: Bij de senioren: 1 Leidse Golfbrekers met 1621.8 punt; 2. De Zijl, 1726.7 p 3. Leidse Zwemclub. 1737.6 p.; 4. D.W.T.. Haarlem. 1751.4 p.; bij de jeugd: 1 DWT. 895.8 punt; 2. LGB. 896.4 p.; 3 De Zijl. 952.2 p 4. DKD. 967.7 p. De volledige uitslagen waren: 100 m borstcrawl dames: 1. C van Choor, LZC. 1.17.2; 2. T Paardekooper. LGB. 1.18.5: 3. W Koelemij, DWT. 1.18.7; idem heren: 1. M van Beukering, LGB, 1.02.8; 2. R van Gaale, DWT. 1.04.4: 3. K Parrel. LZC. 1.04.5 50 meter borstcrawl meisjes: 1. C Blom. LGB. 33.6; 2. F Dijk, DWT. 34.6; 3 A v Haren, DWT, 37.5; idem jongens: 1. M Bernink. DWT, 28.7; 2. C Prins. LGB. 29.5; 2. L Ruyter. DWT, 30.1. 100 meter schoolslag dames: 1. T Heemskerk, LGB, 1.31.-: 2. H. Ouwer kerk, LZC. 1.31.1; 3. R de Water. De Zijl. 1.31.7; idem heren: 1. K Parrel. LZC, 1.19.8; 2. H v d Moolen. De Zijl, 1.22.4; 3. L v Gaale. DWT. 1.24.5. 50 meter schoolslag meisjes: 1. T Heemskerk. LGB. 42.6: 2. H Uittenhout. De Zijl 43.4; 3. E Guley. De Zijl. 43.5. idem jongens: 1. en 2. G Lager man De Zijl. en B Creemers. DWT. 39.6; 3 D van Buren. DKD. 397. 100 meter vlinderslag dames: 1. B Dieben. LGB. 1 36.5: 2. J de Groot. LGB, 1.40.4: 3. G Heemskerk. De Zijl. 1 49 5: idem heren: 1. C Prins. LGB. 1.13.8: 2. R Koedoder. LZC. 1.19.7: 3. H Parrel. LZC. 1.22 1. 50 meter vlinderslag meisjes: 1. A Wai- mer. DWT. 40.6: 2. C Blom, LGB, 40 8; 3. J de Heiden, LGB. 42.8; Idem Jongens: 1. C Prins, LGB, 32.4; 2 F Lnman, DKD. 36.5; 3. B Creemers. DWT, 37.3. 100 meter rugslag dames: 1. T Paarde kooper, LGB, 1.23-; 2. D Dirkse. DWT, 1.27 9; 3. I van Oosten, De Zijl. 1.30.2; idem heren: 1. M van Beukering. LGB. 1.08.8: 2. W Bergman. De Zijl, 1.17.1; 3. Th van Noort LGB. 1.19 3. 50 meter rugslag meisies: 1. E van Bnissel, LGB 39 3: 2 I Hevkoop. DKD. 39.7: 3. I Blom. De Zijl. 40.5; idem jongens: 1. C Prins, LGB. 35.5; 2 M Bernink. DWT 36.6: 3 F de Hos- sin. LGB. 37.5. 4 x 50 meter wisselslag est. dames: le: LZC. 2.39.1: 2e: LGB. 2.39 6; 3e: DWT. 245.7; idem heren: le: LGB. 213 7; 2e: LZC. 2.16.3: 3e: DWT. 2.16.9. 4x50 meter vrije slag meisjes: 1: LGB. 28 6: 2: DWT. 2 30.3: 3: DKD. 2.39.3; Idem jongens- 1: DWT. 2 03.1; 2: De Zijl, 2.08.3; 3: DKD. 2.10.6. eindstreep te passeren in de B-klasse, daarmee tal van gerenommeerde A-klas- sers achter zich latend. In een felle eind sprint passeerde hij in de laatste hon derden meters de sterke Apeldoornse atleet J. Buitenhuis en de A.V.V.OiG.- atleet J. Roelofsma. die vorige week net voor hem was geëindigd. Met een tijd van 18 min. 49,8 sec. bleef Verkerk precies 1 minuut onder zijn tijd van vorig jaar, een aanmerkelijke ver betering dus. Verkerk legde tevens voor een jaar beslag op de fraaie wisselbeker, die twee jaar geleden door zijn clubge noot Rein Verkade ook werd veroverd. Laatstgenoemde is inmiddels naar de A- klasse overgegaan. Anton v. Kooten legde beslag op de twaalfde plaats in de D-klasse. Wintcrwatermolens verkocht De vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Drooggemaakte pol der aan de Westzijde te Aarlanderveen besloot vrijdag jl. de vier windwatermo- lens van de polder te verkopen aan de binnenkort op te richten „Stichting Mo lenviergang Aarlanderveen". Tevens be- sloo tzü m.et die Stichting een regeling aan te gaan. waarbij de molens door de polder worden gehuurd voor de polder bemaling. De te betalen huursom zal zijn gebaseerd op hetgeen andere, soortge lijke polders, die mechanisch worden be malen, onder normale omstandigheden aan bemalingskosten uitgeven. De molenviergang is de laatste nog in werking zijnde in Nederland en is meer- malen .net de ondergang bedreigd ge weest. Na een algehele restauratie in 19561957 (kosten^ ƒ82.000) werden de molens op 29 mei 1958 feestelijk in bedrijf gesteld. In 1961 bleek een der molens echter opnieuw aan restauratie toe te zi'n. De kosten daarvan werden geraamd op 10.000. Hoewelin deze kos ten van overheidswege niet onaanzien lijke subsidiebijdraeen werden toegezegd, meende het polderbestuur, dat de voor rekening van de polder blijvende kosten, een te zware last voor de polder beteke- De thans genomen besluiten zullen loe Dijdraven ,dat de bemalingskosten van de polder op een normaal niveau zullen komen. De Stichting zal de molens in stand houden, zo mogelijk in wer kende staat. Douche's op Alphen-terrein Zaterdagmiddag heeft wethouder Ph. H. Rogaar op uitnodiging van de voor zitter van de v.v. ..Alphen" G. van Geen, de nieuwe doucheruimten en het scheids- rechter9lokaal officieel in gebruik ge steld. De wethouder deed dit door het ope-j nen van de deur die toegang verleent tot het nieuwe gedeelte van de kleedruim ten. Het geheel is door eigen krachten (leden) aangebouwd en gefinancierd uit gelden die beschikbaar kwamen uit de voetbaltoto. Tijdens een bijeenkomst in het club huls heeft de heer Van Geen alle wer kers aan deze nieuwe aanwinst van de vereniging dank gezegd, waarbij hij al len een grote taart aanbood. De heer Rogaar prees het initiatief van het Alphen-bestuur deze bouw door te zetten. Franc •digd beid iot°6 Cl De tsjef het E ment; het E enigd bespr State: gresv geen Hij toekoi af te de id< DeJ Alphen aan den Rijn Nieuwe Leidsche Courant vraagt voor wijk te Alphen aan den Rijn EEN ACCURATE BEZORGER Mag ook scholie ?re inlichtingen P. Floriszstraat 154. BVRGERVEEN Chr. zangkoor had succes De christelijke gemengde zangvereni ging ..Advendi" nam zaterdag onder lei van dirigent S. P. Visser deel aan een concours te Rotterdam. De vereni ging behaalde in de superieure-afdeling eerste prijs met lof van de jury. Verder bleef Advendi de gehele dag de hoogst geklasseerde in zijn afdeling. Al veertien jaar achtereen heeft Advendi i jaarlijks de eer9te prijs behaald. Op 12 juni volgend jaar moet Advendi Leiden de twee in zijn bezit zijnde wisselbekers verdedigen. Vanavond draagt de repetitie-bijeen komst een feestelijk tintje. IJsclub vergaderde Het bestuur van de ijsclub „Vooruit"! •ergaderde ten huize van T. v. d. Lin-i den. De club telt 105 leden. Er worden' de komende winter drie contactavon den gehouden in het dorpshuis. Er werd nog gesproken over de landijsbaan. Dorpshuls „Marijke" Het comité van het dorpshuis heeft koninklijke toestemming ontvangen om liet dorpshuis de naam „Marijke" te Het1 liaanse voor h heeft f De de V.S zinspel bedoelt mening Chroes; dat de van he

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 4