Leidse steen voor Leiderdorp KOLEN CARON Wika Renes bevestigd OEGSTGEEST Auto met bestuurster dreef af naar midden Galgewater Hogere tarieven medewerkers ziekenfondsen Ook onderzoek naar groentijd in R'dam Catastrofe is zich aan het voltrekken Nieuw kantoor AN W in VS lit UWE LEIDSto^ C0URA1ST 3 MAANDAG 22 OKTOBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uur: ABC-cabaret Wim Kan met „Herexamen", voor K. en O. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Vola, bak steenavond. De Doelen, 8 uur: Leidse amateur fotografen, ir. A. M. Overeynder over „Egypte, land van farao's en pyramiden". Old Dutch, 8 uur: Expogé, kleurenfilm ,,Tr opengoud". Oegstgeest, Irene, 8 uur: Chris tenvrouwen, A. Middeldorp over Hella j Haasse. Den Haag, Diligentia, 8 uur: Hans Richter-Haaser, piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Ama- deus Kwartet. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: ABC-cabaret Wim Kan met „Herexamen", voor K. en O. Boerhaave restaurant, 8 uur: Kynolo- genvereniging „Rijnland", ir. F. J. Ap pelman over „Safari in Afrika". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Dans Theater. Gebouw K. en W„ 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Arrigo Guarnieri, „1* Italiana in Algeri". Diligentia, 8 uur: Fine Arts Quartet. Op gouden wieken, 8.15 uur: Toneel groep ,,Het Masker" met ,.De onschul dige", 8.15 uur: June Preston, sopraan, Peter Hansen,, orgel. Woensdag Van der Heijden, 12.30 uur: Lunch bij eenkomst Ned. Mjj. voor Nijverheid en Handel, prof. mr. J. Drion over „De aansprakelijkheid van werkgevers en Geref. Jeugdhuis, 8 urn-: Leidsche Vereen, v. Postzegelverzamelaars. Schouwburg, 8 uur: ABC-cabaret Wim Kan met „Herexamen", voor K. en O. Van der Heijden, 8 uur: Centrale a.r. Kiesvereniging, A. Borst Pzn. te Wasse naar over „Loonpolitiek". Logegebouw, 8 uur: Vereniging voor Pedagogiek, prof. dr. H. M. Oldewelt over „Nu de tekorten in de opvoeding zich tegen ons gaan keren". Antoniusclubhuis, 8 uur: DAF-avond gebr. Van Ulden. Aula Volkenkunde, 4.15 uur: prof. dr. E. F. Potgieter, Pietersburg, Transvaal, over: ..Die Suidafrikaanse Bantoekul- türe in kontak met blanke westerlinge". Rehoboth, 8 uur: Christenvrouwen Leiden-Centrum, D. van der Kwaak over „Onze provincie in de branding". Kantine Doelenkazerne, 2.30 uur: Ned. Vereniging van Huisvrouwen, Klaproos- Prytaneum, 12.25 uur: LAK-pauzecon- i Pieterskerk, 7.15 uur: Studenten avondgebed. Jan Vossensteeg 17, 8 uur: ds. J. A. Smink. Consistorie Lutherse kerk, 10-12, 2-6 en 7-10 uur n.m.: Bazaar. l Wijkgebouw Stille Rijn 13, 8 uur: ds. L Den Hartog van Bodegraven voor de i vereniging Eltheto over „Vrolijk zingen 1 na droef geklag". 1 Overdekte, 8.30 n.m.: Diplomazwem- men minder-validen. Leiderdorp, Dorpshuis, 8 uur: Bij- j aondere ledenvergadering Groene Kruis. Den H a ag, Kon. Schouwburg, 8.15 i uur: Ned. Comedie met „De lankmoe- i dige minnaar". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie 1 Orkest oi.v. Willem van Otterloo, so- j liste: Erica Morini, viool. t Diligentia, 8 uur: Betsy Dean, klarinet, Gerard Hengeveld, piano, j Donderdag j Schouwburg, 8 uur: ABC-cabaret Wim Kan met „Herexamen", voor K. en O. Prytaneumzolder, 12.15 uur: LAK- r pauzetoneel met „Een visioen" van J. 1 Hora Adema. H Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 i uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kameror kest. Gemeentemuseum, 8.15 uur: Max van r Egmond, bas-bariton, Paul Niessing, P Vrijdag Schouwburg, 8 uur: ABC-cabaret Wim n Kan met „Herexamen", voor K. en O. e Stadsgehoorzaal, 8 uur: Chr. Orato- n riumvereniging ,.Con Amore" o.l.v. Jan e Pasveer m.m.v. Residentie Kamerorkest, oratorium .Samson" van HandeL De Doelen, 8.15 uur: St. Adelbertver- eniging, dr. D. H. Prins, oud-bestuurslid Humanistisch Verbond. Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. P. J. R. Modderman, buitengewoon hoog leraar in de prehistorie. Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilm. Oegstgeest, Irene, 8 uur: Afschep J. F. van Veen, van Kon. Julianaschool, en installatie M. Beun. I Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 j uur: Haagsche Comedie met „Arme J Bitos". Gebouw K. en W., 8 uur: Operette vereniging Ministerie van Oorlog. Zaterdag Antoniusclubhuis, 8 uur: Feestavond p.v. „Nekobu". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eindsprint", Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, so liste: Eugenia Zareska, alt. Op gouden wieken, 8.15 uur: Anna Maria Schick, piano. Oegstgeest, Endegeest, 7.30 uur: Uitvoering zangkoor en mondharmoni ca-orkest. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): Dc harts tocht van een zeventienjarige (18 jaar); donderdag: Hier is Lemmy Caution (18 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Poker om liefde (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De heer Hobbs gaat met vakantie (alle leeftij den). Bex <2.30, 7.15 en 9.15 uur): Terug uit T'EGEN het middaguur begaven wet- houder Menken, Leidens loco- burgemeseter, de heer Piena, wethou der van openbare werken, en mr Bool, secretaris van de gemeente Leiden, zich naar het gemeentehuis van Leiderdorp met een merkwaar dig geschenk: een oude gevelsteen. Die heeft deel uitgemaakt van de voorgevel van het huis op de hoek van de Herensingel en de Medusa straat, dat onlangs, om daar meer uitzicht te krijgen, is afgebroken. Dat huis is vroeger een veldwach terswoning van de gemeente Leider dorp geweest, toen het gehele gebied van de Kooi nog tot Leiderdorp be hoorde. Bij een grenswijziging werd het bij Leiden gevoegd. De typisch Leiderdorpse gevel steen werd vanmorgen aan B. en W. van Leiderdorp aangeboden. Hel spreekt vanzelf, dat de burgemees ter opgetogen was over het geschenk. Pijn om de grenswijziging van tien tallen jaren geleden, waardoor de woning op Leids grondgebied kwam te staan, is er niet meer en de ge moederen met betrekking tot de ko- Leidse kleuter nog steeds vermist Het 2-jarig zoontje Freddie van de Leidse kinderarts H. H. van Geldren, dat sinds vorige week woensdag wordt vermist, is nog steeds niet terecht. Aangezien zijn fietsje nabij zijn ou derlijk huis in de Mariënpoelstraat langs de waterkant werd gevonden, rees het vermoeden, dat ht jongetje was verdronken. Er werd gedregd, kik- vorsmanDen werden ingeschakeld, de brandweer pompte enkele poelen leeg, maar alles bleef zonder resultaat. Hoewel andere mogelijkhedenniet uitgesloten moeten worden geacht blijft de politie nog steeds bij haar veronderstelling, dat Freddie, de jong ste uit een gezin van vier kinderen, door verdrinking om het leven is ge komen. Vooral nu de vader van Freddie een hoge beloning in het vooruitzicht heeft gesteld, melden zich allerlei lieden, die menen te weten, waar het kind zich zon bevinden. Geen van de tips heeft tot nu toe echter voldoende houvast geboden. Het dreggen en zoeken in de naaste omgeving van de Mariënpolder werd vandaag onverminderd voortgezet. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER Haarlemmerstr. 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken. de hel (14 jaar); donderdag: Warme liefde, koude oorlog (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De zon in het hart (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Vier Pa- rijse meisjes (18 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, te. 24807. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Lederdorp is geopend. Tentoonstellingen Boerhaavezalen. expositie werken van Kees Buurman, Kees de Jager, Joop van Kralingen, Ria van Oerle, C. van Roem- burg, Lucia Steinbach, Will Twee- huysen en Jan v. d. Veer (tot en met 3 november.) Lakenhal, recente portretten en het volledige bibliofiele werk van Jean- Paul Vroom (tot 29 oktober). Lakenhal, Kind en Kleur, werkstuk ken Leidse school voor esthetische vor ming (tot 28 oktober). leeszaal en oimioineek Reuvens. tlree straat 27, maandag en woensdag van tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vsj tot 530 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; zaterdag van 10-5.30 u Bijkantoor chr school Obrechtstraai volw dinsdag en donderdag van 6.30—4 uur nun., zaterdag 2—5 uur; Jeugd: elk« voensdag 25 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en bibüo .heek Reuvens, Plantage 6: maandag Ünsdag van 4 tot 5.30 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uu> en vrfjdag «speciaal voor de groten ;eugd) van 6.30 tot 8.30 uur '8 avond*. mende grenswijzigingen zijn, althans wat Leiderdorp aangaat, wel tot rust gekomen, nu ook de minister Leider dorp ongemoeid wil laten. Het was dus een genoeglijke ontmoeting morgen in het Leiderdorpse gemeen tehuis, waarbij onprettige gevoelens tussen de beide gemeentebesturen zo die nog bestondn wel volle dig werden geëlimineerd. Vanmorgen fotografeerden wij de steen op de stadshulpwerf aan de Oude Herengracht, waar hij met zorg was geconserveerd. Wellicht wordt deze steen nog eens de hoek steen van een Leiderdorpse „oud heidkamer". Burgemeester Gallas vond de aan bieding van deze steen een blij begin van d week. Hij meende dat de steen voor de Leiderdorpse gemeenschap van reële betekenis is. De bestemming er van is nog niet bepaald; wellicht is hij bij de bouw van de Leiderdorpse brug of in de verdere toekomst van het nieuwe gemeentehuis te ge bruiken. Loco-burgemeester Menken verklaar de in dit „eenvoudige cadeautje" slechts een getuigenis van goede na buurschap te willen zien. (Foto N- v. d. Horst) Academische examens siteit L Ma; i Schotten te Voorhout, mevr i de heren W Dah- I Fishmnn te NSA. -- .1 Ili-shnrat te Den Haag, J G M Komman te Zoetermeer: A Th Overgaag te Leiderdorp, WAP Snre K'eShaw^Smae1 Rijswijk. P Spaanderm: F Steggerda tal: de heer Ch M T Mei Ned. recht: de here te Amsterdam. N ,T M mre en G A P de Kort kand. ex. Ned In de gistermorgen in een overvolle Hooglandse kerk gehouden jeugd dienst, waarin cis Lamping voorging, werd mevrouw H- C. Renes-de Bruyn als wika bevestigd. Haar arbeidster rein ligt in het noorden van Leiden. Mevrouw Renes is dc tweede wika, die als (zodanig namens de Leidse Herv. Gemeente werkzaam zal zijn. Haar functie is jeugdwerkleidster. Ds Lamping preekte in deze dienst over Marcus 10 vers 43, 44 en 45: „Maar wie groot wil worden onder u zal uw dienaar zijn, en wie onder u de eerste wil zijn, zal aller slaaf zijn. Want ook de Zoon des mensen is niet gekomen om zich te laten dienen, maar om te dienen en Zijn leven te geven als los prijs voor velen". Het onderwerp van de preek was „Is het dienen van mede mensen in strijd met ons zelfrespect?" Ds Lamping wees erop, dat het in dienst stellen van een wika niet moet worden gezien als een vrijstelling voor de Gemeente: zij moet juist des te har der medewerken. Er is nu een tweede jeugdhonk in Leiden-Noord geopend waar wika Renes haar werk zal be ginnen. Ds Lamping zag in zijn tekst de grondwet voor de hulp aan de mede- Na de bevestiging van wika Renes in haar bediening zong de Gemeenle het tweede vers van gezang 100: ,,'t Is Godes zaak waarvoor gij strijdt". Na afloop van de dienst was er in het bij de kerk staande jeugdgebouw weer gelegenheid een kop koffie te drinken. Aan ;le dienst van zondag 18 novem ber zal voor het eerst het eigen jeugd dienstkoor medewerking verlenen. Wethouder Steenmetser ontstemd over de grenswijzigingen De wethouder van openbare werken en sociale zaken, generaal-majoor b.d. J. F. M. Steenmetser, heeft de gemeenteraad een nadere beschouwing in verband met het voorontwerp van de wet tot wijziging de gemeentegrenzen doen toekomen,' in hij zich misprijzend uitlaat over de door de minister voorgestelde wijzi gingen. De wethouder zegt, dat Oegst geest ongeveer de helft van zijn grond gebied moet afstaan en hij vraagt zich af waaraan Oegstgeest een dergelijke „straf maatregel" heeft verdiend. Oegstgeest is een bloeiende gemeente, waarin ook graag Leidenaars komen wo- Het bouwt miljoenenprojecten, ook ten dienste van Leiden en in het belang van de randstad Holland. Het verschil in appreciatie met Leiderdorp acht de wet houder „beschamend en beledigend het gemeentebestuur van Oegstgeest' Ook aan Rijnsburg heeft Oegstgeest mcessies gedaan „en over de aspiraties an dit kleine tuindersdorp. dat in ver band met zijn tuindersbelangen zelfs meende te moeten protesteren tegen de uitbreiding van de Rijksuniversiteit op grondgebied van Oegstgeest, kunnen wij slechts de schouders ophalen", aldus de •efchouder. De heer Steenmetser noemt de samen werking, die overal in de wereld wordt aangetroffen (UMO. EEG, e.d.) en pleit voor een goede harmonie óók in de ag glomeratie -Leiden. In het feit, dat de minister zelfs toegeeft dat dit compro mis niemand bevredigt, ziet de wethouder alle kiemen voor de voortzetting van onverkwikkelijke en dwaze strijd, die al negentig jaren aan de gang is. Ter oplossing van de moeilijkheden Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur reed een mevrouw met haar auto nabij de Bostelbrug in het water van het Gal gewater. De auto dreef vtü snel naar het midden af, zodat de mevrouw wel In een heel benarde positie kwam te keren. Het geluk wilde, dat agent Gra- veland in de omgeving surveilleerde, de auto opmerkte en de moed had te water te springen en naar de auto te zx men. Hfj slagde er al zwemmend in de wagen naar de kant te duwen ei mevrouw eruit te helpen. Inmiddels waren door de zorgen van de overste Van der Meulen van öe rijks politie, die daar juist in de buurt was, de brandweer en de EHD gewaanschuwd, GOED EN VERZORGD HAAGWEG 15 TEL. 20105—20521 Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 10 t.m. 17 oktober In Leiden vestigde zich: G Wunberg en fam wetensch ambte naar, Marienpoelstr 57; G van Herk en fam, observator. Sterrenwacht 5; J. Hons- beek en fam, kledingperser, Suriname- straat 52, C J Schoof en fam, lastecn- Boshuizerkade 22; H Heijn en fam, tekenaar. Bachstr 460: C J den Duik en fam, rijksambtenaar. Fred, van Eeden laan 17;G W Vlaskamp-Bootsman en fam, Bachstr 474: A F Pande-Iroot en fam, gouvern ambtenaar. Plantsoen 45; J L Samson en fam, landbouwer, Plant- 45; W I Chase-Wills en fam. Haag- weg 268; R G C M van de Rijt, Soem- bastr 63; M. Schaap-Tegeder. Hoge Rijn dijk 200; J J Romeijn Rapenburg 117 a; T de Graaf Druckerstr 8 a: C J Verhagen, onderwijzer, Ravelstr 15: J M Bosnak, De Sitti- laan 127: E Goedbloed. bioloog, Boerhaavelaan 86: A L van Leeuwen, maatsch werker. H de Vriesstr 40; C Groot, verpleegster Rijnsburger weg 10; J F Mulder, verpleegster Rijnsburger- weg 10; H Meiier II verpleegster, Rijns- burgerweg 10: F E C Boerse, II zieken- verzorgsier, Rynsburgerweg 10; A M H Peeters, II ziekenverzorgster, Rijnsbur- gerweg 10; H J Dalhuisen, Klikspaan- weg 39; M C van der Wel. verpleegster, Witte Singel 27: G H Geurts, II verpleeg ster, Rijrisburgerweg 10; A P J van Dit- marsch, Klikspaanweg 42; H L F 's-Gra- vesande Pannekoek. Hooigracht 92; T J A M van Lochem, Middelstegracht 30; G M Warmerdam, huishoudster, Rijnsbur- gerweg 47; N J Veira. R Visscherstr 39; J P Los, Anna Aalmoeshuishofje 12: Tvl M Rozier-van Luin Hogewoerd 156; A J L Schroder Watersteee 4; C W Soete- kouw. Lange Mare 104-104 a; J E Drion. Oude Ryn 25; A ter Haar. Hogewoerd 124 a; J van Reek P J Blokstr 23; E J Lagerweii-Polak. kunsthistorica. Hooi gracht 76: I Pauwels, II ziekenverzorg ster. Rijnsburgerweg 10: A J L Biesot. II ziekenverzorgster. Rijnsburgerweg 10: H J E do Kroes. Klikspaanweg 15; J M Verkouteren-Palm. Valeriusstr 44: E Gaij- mans-Westermann jur adviseuse. Plant soen 99: C M de Prie. havenarbeider, nb ligg Poelwetering- E A M Klink. II verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E D Ninck Blok, leraar. Jan Keldermansstr 7; S Rokers. II ziekenverzorgster, Rijns burgerweg 10: J Mellema-de Haan, Ka- uaalstrl; J G Kernkamp, militair. Ka- naalweg 89; A Lian, militair, P van An- rooystr 39; E Guley. med analiste, J van Govjenkade 33; MP Spierenburg, typiste, H de Vriesstr 77; K Lerner-Sö- vtg. verpleeester. Nieuwe Rijn 33; B H C Koster, Merelstr 30; M H den Uijl, Bachtstr 442; W L Verhoeff, Klikspaan weg 38; J T Anema. Drie Octoberstr 23 a; J J W Pleilsier. Rijnsburgerweg 13; A Kooijman. Hogewoerd 154; J F van Keim- Dema-Winkelman, typiste, Morslaan 60; E W Goos. Rijn en Schiekade 116 f: I :1e Leeuw, Wasstr 2f; J AM van Agt. Klik- spaanwee 39; B. van der Heijden, Joh de Wittstr 25 S Renzema, huishoudster. Morsweg 6; R K Jonker. Klikspaanweg 15; A H Doesburg, laborante. Kanaalweg 13: M A C Slee, Herengracht !3: G J Wie- berdink, Houtstr 4; T B M van den Bergh. onderwijzeres, ab t/o Haagweg 57; C van Dissel-v d Brink. Stevenshof 14: J H Loeber. kelner, Leeuwkcnstr 6 M B Correa. werktuigkundige. Stadhou derslaan 3: I Podda. arbeider touwfabr.. Turfmarkt 6. W G Pöppel, natuurkundi ge. Sterrenwacht 2; K M Rister. Burg- gravenlaan 906; G Quist. kantoorbedien de, Hoflaan 40; E Locher-van Rijn. lera res, Ravelstr 15; M B M Jacobs, Klik spaanweg 11-, A Keun-Ravenhorst. Kore- vaarstr 21; D Stok-de Boer, Hooigracht 38; T F A Kamer, militair, Noordeinde 2a; S Ploem. Tesselschadestr 32a; A A Winsemius. Witte Singel 94- M A J Gros. opperman. Druivenstr 2 Warmond. Sweilandstr 10; E Marseveen en fam, Duivenbvdeetr 12a, Oegstgeest. Geverstr 19; D de Wit en fam. Alb. Ver- weijstr 29, Heerde, Kommerseweg 6; J Marks en fam, Merburgerstr 6. Bodegra ven, Sportlaan 82: G D Mitchell en fam. Duyvendakstr 22, Ver. St. van Nrd. Ame rika; J Vlug en fam, Herengracht 128 Arnhem, Graaf Lodowijkstr 128; J G de Wit-Drost en fam. De M v Streefkerkstr 2. Nieuw Zeeland: A Delfos en fam, Hoge Rijndijk 280. Zoeterwoude, ab Meerbur- gerbrug; G Atsma en fam, Soholbenstr 25, Alphen a.d. Rijn, Wilgcnln 36; W P de Bruin-Griffoen. Pr Wilhelminastr 10. Alphen a.d. Rijn, Groeneweg 13; J van Wezl-Baart, Tit Brandsmaln 110, Katwijk, Drieplassenweg 17; C L Seeger, Witte Singel 84, Ver. St, van Nrd Amerika; E de Lageweg Rijnsburgerweg 86, Velsen, Ogelwightstr 26; J G Botermans, Zonneveldstr la. Oegstgeest, Borneostr 11; I E van Schendel, Breestr la. 's-Gra venhage. Laan van Clingendael 80. H M Deul-van Zanten Franchimontlaan Noordwijkerhout, St Vict.orlaan 8; J P Rens Hooigracht 48 Wassenaar, Schouw- weg 34; A Spaargaren Hoge Rijndijk 2 Amsterdam, Keizersgracht 145; S E M Spaargaren Hoge Rijndijk 2 Amsterdam, Keizersgracht 145; A J van Leeuwen A Paulownastraat 7 Hilversum, Noodweg 37; H G Klem Marienpoelstraat 5 Oegst geest, Oranjelaan 18; E Witte Rijnsburger weg 86 Oegstgeest, Pr Bernhardlaan 37: J Overbeke Klikspaanweg 13 's-Graven- hage, Conradkade 61; H J W Moerti Moer man v d S Bakhuyzenlaan 6 Rotterdam, Utrechtsestraat 36; A P Bonne Marnix-| straat 80 Rotterdam, ab HM Karei Door man; M Holleman Tasmanstraat 72 Be verwijk, Kuikensweg 38a; W F Tordoir Boerhaavelaan 47 Oegstgeest. De Kempe- naerstraat 80: M Koopman Mezenstraat 2 Alphen a/d Rijn, Picter Floriszstraat 2: H Hogeweg Jac Catslaan 105 Middelburg. Korte Noordstraat 31; W S v d Meijden- v d Laken Oude Singel 170 Helden L, Koetsiersweg 4; H W A Dijkman Brce- straat 131133 's-Gravenhage, Perziken laan 96; B M van Wilgen Haverstraat 89 Egmond aan Zee. Zuiderstraat 8; A J J Voorhoeve Noordeinde 2a Hilversum Noodweg 37; R E Taubert Rapenburg 89 Alphen a/d Rijn, v d Leeplcin 3; F van Dijk Steenschuur 5 Katwijk, .Rijnmond 47; S P Noordervliet Varkenmarkt 7 Putten Gld, Bosrand 42- C F Wdnkler Prins Bees tenmarkt 10 Bloemendaal, Julianalaan 148; M van Toor Van 't Hoffstraat 32b Bloemendaal, Slingerweg 6; J C Ham-Onderwater Hoge Rijndijk 112b Wassenaar, ab Rijksstraatweg 191a; W Lieffijn Middelweg 38 Utrecht, Spinoza- weg 66 bis; L de Vries Herensteeg 5: Amsterdam. J S Ruppertstraat 16 I; Stolp ab Haagweg 1 Amsterdam, Sta- dionweg 53 II; H Bekooij Maresingel 35 's-Gravenhage. Monsterseweg 39; E J« Herenstraat 122 Amsterdam, Vossiusstraat 37; A Klein Oude Vest 35 Rotterdam, Dr Zamenhofstraat 55c; G Slootweg Witte Singel 27 Hazerswoude, Burg Warnaar. kade 1 A H Merkelijn-Entrop Lorentzkade 44 Alphen a/d Rijn, Roerdompstraat 60; P Burgerjon Druivenstraat 36 Berkel en Rodenrijs, Westersingel 31: J W Kühn- Segaar Gerrit Doustraat 55 Sassenheim, Hoexstraat 11; C van Lith-Cornelisse Ka- gerstraat 8a Amsterdam. Camperstraat 17; A G Postma Boerhaavelaan 30 Utrecht Weerdsingel OZ 21; AP Tims Breestraat 177 Rotterdam, Taandersstxaat 20. maar zij behoefden geen dienst te doen. In de huishoudschool aam het Galgewa ter werden de mevrouw en de a-gent vam droge kleren vooraren. Zij konden daar, na hun bange avontuur ook wot op verhaal komen. Overigens is het wel merkwaandriig, dat niemand vam de vele omstanders het initiatief nam hulp te verlenen. Zo wis ten opgeschoten jongens niet me< doen dam de drijvende mevrouw te gen of zij dat drijven wel lekker vond. Later is de auto uit het water opge- GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Aanwijzing voorrangskruisingen Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluiten van 9 oktober 1962 hebben aangewezen als voorrangskrul- 1. het kruispunt Lage Rijndijk-Zijl- poort-sbrug - Schrijversbrug-Heren- singel, met dien verstande, dat het verkeer op de Lage Rijndijk en de Zijlpoortsbrug moet stoppen en voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Schrijversbrug en de Herensingel; 2. het kruispunt Turfmarktbrug- Beestenmarkt-Oude Singel, met dien verstande., dat het verkeer op de Beestenmarkt en de Oude Sin gel voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Turfmarktbrug. Afschriften van deze besluiten-zijn ge zonden aan de hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de minister van verkeer en water staat aangewezen verenigingen, behar tiging van verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Fraaie overwinning van Scylla In de sportzaal van Shell In Amster dam heeft Scylla 2 In de overgangsklas der tafeltenniscompetltie een fraaie 19 overwinning behaald. Tot nu toe zijn de Leidenaren nog ongeslagen terwijl hun grootste concurrent Gispen uit Culemborg reeds één verliespunt heeft Met de automatische promotie In zicht zullen de Leidenaren natuurlijk alles op alles zetten om bovenaan te eindigen. De Jong won de eerste wedstrijd snel van Gremmen door zwaar verdedigen (01). Van der Voort had iets méér moeite met de oud-internationale me vrouw Goedkoop-Werkhoven. Cynthia beschikte nog steeds over haar vaste defensie en daar strandde Van der Voort in de tweede game bijna op (17— 21, 2123). Kanbicr stond tegen Gom- pelman 16—21, 1820 op de drempel van de zege. toen hij de teugels wat liet vieren en dat met 2220 moest be kopen. In de beslissende game werd er echter weer serieus gespeeld en dat gal Scylla 14—21 en 0—3 De Jong en Kanbier speelden een knappe dubbel tegen Grammer/Gom- pelman. Via 1621, 15—21 werd het 04 voor Scylla. Gremmen kon Kan- bier slechts even bedreigen. Na 1821 slaagde hij erin een verlenging te for- seren, maar daar bief het bij (2224) Hierdoor was Scylla reeds zeker van 'n gelijkspel (0—5). Het was nu wel dui delijk dat Shell ondanks hun enthou siasme niet tegen het spelsysteem van Scylla op kon. Op spons hadden ze het niet begrepen. Mevrouw Goedkoop strandde bijvoorbeeld daardoor snel op De Jong, die trouwens goed op slag was. Het was 09 in het voordeel van Scylla, vóór het eerste en enige Am sterdamse tegenpunt viel. Gremmen verloor weliswaar de eerste game aan Van der Voort maar daarna bracht ziin aanval de Scylla-man zwaar in het nauw. 2118. 2113. Daardoor werd de eindstand 19 voor Scylla Deze week beginnen ook de afde- lingscompetitiewedstrijden. Voor het eerst is besloten, dat in de Afdeling Den Haag géén dames meer in de herencom- Detitie kunnen worden toegelaten. Voor vele topdames is dit een grote strop, de vereniging Scylla stelt de wethouder de instelling var agglomeratie Groot-Leiden voor, waarbij een bovengemeentelijk orgaan de samen werking regelt, met name op financieel en woninggebied, zodat tussen de "e- meenten onderling geen animositeit meer behoeft te bestaan en waarbij de grenen zo natuurlijk mogelijk kunnen worden vastgesteld. Eerste feestavond van Ver. Gemeentepersoneel Uit het gemeentepersoneel van Oegst geest is de Vereniging Gemeenteperso neel Oegstgeest samengesteld, drie vorige week voor het eerst in het Patronaate gebouw een programma van muziek, to neel, sneltekenen. hersengymnastiek en dergelijke gezellige zaken opvoerde. Voonzittter Heeren verwelkomde onder anderen loco-burgemeester Steenmetser met zijn echtgenote, wethouder Van der Voet, gemeentesecretaris De Visser en adjudant Koerten. De voorzitter noemde het doel van de nieuwe vereniging: van het gemeentepersoneel één grote familie Het eerste optreden van de vereniging in het openbaar is een succes geworden, waarvoor de vele medewerkers aan de schetsjes, muzikale omlijstingen en an dere aardige programmapunten niet het minst hebben gezorgd. De Ziekenfondsraad deelt mede dat hij zijn goedkeuring heeft verleend aan over. eenkomsten tussen de organisaties var specialisten, tandartsen en heilgymnast- masseurs enerzijds en de ziekenfondsen- organisaties anderzijds. Deze overeen komsten, die de honorering van genoem de medewerkers voor hulp aan zieken fondsverzekerden betreffen, treden 1 jan. 1963 in werking, uiteraard onder voor behoud, dat de minister van sociale za ken en volksgezondheid zich met de be slissing van de raad kan verenigen. Wat de specialisten betreft, worden de onderscheiden tarieven, welke met in gang van 1 oktober 1962 zijn herzien in verband met de huurverhoging annex looncompensatie, verhoogd met 5 pet. De verrichtingstarieven der tandartsen geldende op 1 januari 1962 (met uitslui ting van die. welke laatstelijk voor de prothetische hulp zijn vastgesteld) wor den verhoogd met 8.49 pet. Ook voor de tandartsen zijn de tarieven per 1 oktober 1962 herzien in verband met de huurver hoging annex looncompensatie. Voor zover de verzekerden voor tand heelkundige hulp bijbetalingen verschul digd zijn, zal de minister van sociale za ken en volksgezondheid worden geadvi seerd deze bijbetalingen met eenzelfde percentage te verhogen. De vergoeding voor behandeling door de heilgymnast-masseur te zijnen huize wordt verhoogd van f 3.10 tot f 3.40 en voor behandeling ten huize van de pa tiënt van f 4.55 tot f 5.00. VOORSCHOTEN Geslaagd De heer H. J. M. Megens alhier Is te Nijmegen geslaagd voor het doctoraal examen rechten (vrije studierichting). Bridgenieuws De uitslagen van de zesde door de bridgeclub „Voorschoten" in de voor ronde gespeelde Howell-wedstrijd lul den (tussen haakjes het in deze wed strijd behaalde percentage, alsmede de plaats in het algemeen klassement): v. d. MeerVlaardingerbroek (65.981), Lamboo—Verhoef (58,33—2), Rutten—v. d. Post «56,48—10). v. d. Berg—Leonards (56,48—7). Riksman—Scheepmaker (55.47 —5). AuerGuijkens (54,878), Brons geest—v. Delft (54,63—9), v. Alphen— Korpershoek <54,434), De BeerSlle- ker (52,55—12), Berger—Wassenaar (51,82—13), Lannoy—v. Oosten (50.26— 3). DadoOudvorst (48,1817), Zuider duinGoddijn (47,9214), Hameetman— Klein (46.54—18). v. Wempe—v Delft <46,0916)HuijskensJespers (43,52 6), DrijterWagener (41,4420), Dek ker—Kukler 37.55—11). Volkers—Klein '37,5518), SchulpSchulp (niet ge speeld15). Geref. mannenvereniging De Gereformeerde mannenvereniging „Dr. A. Kuyper" vergadert donderdag avond aanstaande in de kerkeraadska- mer van de Gereformeerde kerk. De heer P. A. van Cuilenborg zal spreken over „Rusland onderweg". Belangstel lenden zijn van harte welkom. Gezellig inbraakje In de afgelopen week hebben ongeno de gasten zich toegang verschaft tot een pand aan de Peppellaan. De politie, die een onderzoek heeft ingesteld, is er in geslaagd de „daders" op te sporen. Ge bleken is, dat een aantal studenten 'jonges en meisjes) de aan de Peppel laan wonende medestudent eens op een originele wijze hadden willen verrassen. Hoewel niets uit de woning werd ver mist, hadden de „inbrekers" duidelijk van hun aanwezigheid doen blijken, door vele voorwerpen in de kamers een andere plaats te geven. Tegen lantaarnpaal Op. het marktterrein aan de Voorstraat kwam vrijdagavond een auto op on zachte wijze met een lantaarnpaal in aanraking. Er was enige schade aan auto en paaL Geparkeerde auto aangereden Een bewoner van de Papelaan heeft aangifte gedaan, dat zijn voor zijn wo ning geparkeerd staande auto in de nacht van zaterdag op zondag werd aan gereden. De dader is nog onbekend, doch de politie stelt een onderzoek in. Niet tüdig geremd Op de Papelaan hoek Veurseweg kwamen twee in dezelfde richting rij dende auto's met elkaar in botsing, toen de voorste auto plotseling moest stoppen, as materiële schade. Dat was even- het geval, toen een soortgelijke aanrijding plaats had op de Leidseweg nabij het Vernèdepark. L.A.K.-expositie grafiek Het Leids Academisch Kunstcentrum opent woensdagmiddag in het academie gebouw een expositie grafiek van H. van Kruiningen. (Van een onzer verslaggevers) DE procureur-generaal in Den Haag, mr. D. J. van Gilse heeft vrijdagmiddag de officier van justi tie te Rotterdam opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de gebeurtenissen bij de studenten sociëteit Hermes (op 13 september jl.), waarbij de achttienjarige Haagse Pim van der Vegt een gecompliceer de schouder fractuur heeft opgelo pen. Het onderzoek moet uitwijzen of dit een gevolg is van een ongeluk dan wel van een ontgroenings- De Rotterdamse politie zal maandag beginnen met de verhoren van de stu denten, die op de dertiende september de eerste ontgroeningsdag van het Rot- terdamsch Studenten Corps in of bij het sociëteitsgebouw aan de Eendrachts- weg aanwezig waren. Ook het slachtoffer, dat thans al meer dan een maand in het Haagse Rode Kruisziekenhuis wordt verpleegd, zal worden gehoord. Pim van der Vegt was een var Straks augurken telen in kassen (Van correspondente) Een tiental tuinders in Venlo heeft een experiment ondernomen dat tot dus verre geslaagd mag worden genoemd. Men is namelijk begonnen met de teelt van augurken in koude en later ook in verwarmde kassen. Voor dit doel moest echter een speciale soort augurkenzaad worden gebruikt, nl. zaad van een ras dat enkele jaren geleden uit de Verenig de Staten werd geïmporteerd. Dit zaad werd in de proeftuin voor Noord-Lim burg te Venlo gekruist met enkele an dere rassen. Het aldus verkregen ras had de eigenschap praktisch uitsluitend vrouwelijke bloesem voort te brengen, die bovendien aanmerkelijk vroeger was dan die van de bestaande rassen. Van groot belang was echter dat met het nieuwe ras doch geteelt in kas sen een aanzienlijk grotere opbrengst! kon worden verkregen dan gewoonlijk; het geval was. Het experiment toonde aan dat de opbrengst in kassen zeker acht maal groter is dan bij de teelt in de open lucht. De bestuiving van de bloesem veroorzaakte wel moeilijkhe den, doch deze heeft men kunnen op lossen door een of meer bijenvolken ln de kassen te zetten. De verwachting is dat men in de toekomst de kasteelt van augurken zal prefereren boven die van tomaten, temeer omdat er voor de augurken hoge prijzen worden betaald Ogem De omzet aan derden met inbegrip van die van dochtens was in het eergte halfjaar van 1962 (1951) f 32,5 <30.4) miljoen; de gas- en elektriciteits verkopen in calorieën en kWh namen met 8.5 en 10.2 toe, en de investerin gen bedroegen f 4.9 <5,4) min. Het ge consolideerd resultaat was na afschrij ving. belasting en derden aandeel f 4.1 door (3,7) min, en wordt voor het gehele jaar deze maatregel bijzonder benadeeld, op f 8 (7,32) min. geraamd. groenen, die zich op die dag de socië teit moesten binnenvechten. Van een van de vensterbanken, die met groene zeep waren ingesmeerd, is hij daarbij ruggelings op straat terechtgekomen, een valpartij van ongeveer drie meter. De vader van de gewonde student, de Haagse hoofdinspecteur van politie An ton van der Vegt, is. zoals wij gisteren reeds schreven, zeer ontstemd over de publiciteit, die aan de gebeurtenissen bij Hermes is gewijd. „Dit is bepaald geen exces, maar een ongeluk. De zaak wordt sterk overtrokken", zegt hij. Plui mveeh ouders: Het bestuur van de Nationale ChrLs- tene Organisatie van Boerenpluimvee- houders heeft in een aan de minister president verzonden telegram geklaagd over de „catastrofe welke zich voltrekt over de gezinnen van de beoefenaren van de pluimveehouderij". Door slechte bedrijfsuitkomsten, ver oorzaakt door te lage eierprijzen, een foutieve eierafzet en te hoge voeder- prijzen zijn deze gezinnen volgens de organisatie zwaar gedupeerd. Zij vraagt om directe hulp in de vorm van een bijdrage van f 5 per kip op basis van de landbouwtelling 1961. Als indirecte maat regelen worden aanbevolen een betere afzetregeling, een eerlijke uitbetaling en een kortere weg naar de consument. In een toelichting wordt meegedeeld, dat de pluimveehouders grote schulden hebben bij de mengvoeders-grootindus trie, de voedercoöperaties en de mole, naars. De grootindustrie gaat procederen om invorderingen te bewerkstelligen en de mengvoedercoöperaties overwegen in schakeling van de deurwaarder. De schuldenlast is volgens de organisatie slechte voor 10 20 procent te liquide ren door de verkoop van kippen. De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (ANVV) heeft in New York dc beschikking gekre gen over een aanzienlijk groter en meer representatief kantoor in het hart van de stad. Het kantoor wordt ondergebracht op de eerste etage van een perceel aan de Fifth Avenue, naast het gezamenlijke kantoor van de K.L.M. en de Holland- Amerika Lijn. Een groot étalageraam, goed zichtbaar ook van de overzijde van de 2e dmkke. deftige straat, maakt het mogelij visueel de aandacht op Neder land te vestigen. Het nieuwe ANW-kantoor voor de Verenigde Staten en Canada wordt mid den januari 1963 officieel door de direc teur van de ANW, de heer J. A. Ris- seeuw, geopend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3