Schilder Van Ettinger wil een zijn met gemeenschap Over Papoea's als terpbewoners GOUDEN BRUIDSTIJD AAN LEVENDAAL Waf prettig dat U MIDZ* spaarder bent Dat is wat. MEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 18 OKTOBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Schouwburg, 8 uur; Hoofdstad Operet te met „In einer kleinen Konditorei" van Johan Strauss. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Rijksmuseum voor Natuurlijke Histo rie, 8 uur: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, P. Nijhoff, over „Een bio logische expeditie door Turkije". Casinotheater, 7 en 9.15 uur: K. en O.- film van de maand: „Ballade van een soldaat", regie G. Tsjoeckrai. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur. Ned. Christenvrouwenbond, mevr. Van Luijck —Beekman, Den Haag, over werk van S.O.S. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 aun Haagsche Comedie met „De Grot". Diligentia, 8 uur: Hamann kwartet. Pulchri Studio, 8 uur: Kenneth Amada. Vrijdag Lakenhal, 8 uur: Vereniging „Oud Leiden", A. M. Hulkenberg, Lisse, over ^et kasteel Dever en zijn bewoners". Kleine Stadszaal, 2.30 uur: Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, mevrouw C. ten Hage over reis naar donker Afrika. Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. A. Brouwer, gewoon hoogleraar in de stratigrafie en paleontologie. Van der Heijden, 8 uuri Niria, bak steenavond. Aula St. Bonaventuralyceum, 8 uur: K. en O.-lezing: „Snel leren en goed onthouden", door drs. W. Zonneveld. Pieterskerk, 7.15 uur: Studentenavond- Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- pauzefilm. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eind- Diligentia, 8 uur; Ned. Kamerorkest Lv. Szymon Goldberg, m.m.v. Kieth Engen, bas, en Gerard Hengeveld, piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Hans Henkemans, piano, en Feike Boschma, poppenspel. Zaterdag Busstation, (41), 1.40 uur: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging ,Pan van Persijn". Station, 9.30 uur: Verzamelen excur- ie N.C. Reis V. naar Bloemendaal en Kennemerduinen. n Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Het gedwongen huwelijk" en Improvisatie". Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Pas op de verf'. Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Concert gebouw Orkest o.l.v. Bernard Haitink, solist: Arthur Rubinstein, piano. Diligentia, 8.15 uur: Cilly Wang, dans- parodieën. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, en Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Havenapotheek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Reai Window (18 jaar); donderdag: De ballade van een soldaat (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Rififi in Am sterdam (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Brigitte, het meisje van Place Pigalle (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De spook rijders (14 jaar); donderdag: Therèse, de begeerde vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het baan tje (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Cape fear (18 jaar). Films van vrijdag af Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): De hart stocht van een zeventienjarige (18 jaar): donderdag: Hier is Lemny Caution (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Poker om liefde (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De heer Hobbs gaat met vakantie (alle leeftij den). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Terug uit de hel (14 jaar); donderdag: Warme liefde, koude oorlog (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De zon in het hart (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Vier Pa- 'ijse meisjes (18 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, recente portretten en het volledige bibliofiele werk van Jean- Paul Vroom (tot 29 oktober). Lakenhal, Kind en Kleur, werkstuk ken Leidse school voor esthetische vor ming (tot 22 oktober). Lteszaai en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27, maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; saterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 630P uur n_m., zaterdag 2—6 uur; jeugd: elke woensdag 2—6 uur. Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6; maandag, dinsdag van 4 tot 5.30 uur, woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrijdag (speciaal voor de grotere Jeugd) van 6.30 tot 8.30 uur avonds. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: René zn v: J M de We ger en P van Walraven; Edgar Misca Alwino Maria zn v: R J Islam en P E Rozier; Maria Adriana Everdina dr v: F A v d Aart en E M P de Roos; Herman zn v: K M Verkuijlen en J Baars; Alida dr v: W Bekooy en J Ooms; Machiel zn v: W G v d Sman en E Lansberg; Catharina Theodora Maria dr v: P W Westhof en J M C van Hoorn; Elisabeth Maria dr v: H A van Dijk en W M J Spierings: Hugo n v: G C de Vreugd en Y Nijgh. OVERLEDEN: A Plaizier 84 j man; C J Janse 67 j vrouw. Ontmoeting bij de Schrijversbrug TJIJ STOND met zijn gemobiliseer- A de ezel bij de Schrijversbrug, ge richt naar de Zijlpoort, Borgert Caro- lus van Ettinger, de in 1916 in Den Haag geboren „schilder op de fiets". Zijn schilderij rust op een plankje dat met vleugelmoeren op de lig gende stang is bevestigd. Met een touw strak gespannen aan de kop lamp is de stormvastheid groter dan van welke veldezel ook. Doordat het zadel is verwijderd, kan hij met be houd van dezelfde ooghoogte afwis selend staan of zitten op de bagage drager. Vooral in de drukte van de stad en als de bruggen opengaan en het onderwerp van verschillende kanten moet worden bekeken, vindt Van Ettinger zijn mobiele apparatuur onovertref baa r Er stonden heel wat nieuwsgierige mensen om hem heen, maar hij trotseert de wel eens wat hinderlijke opdrin gerigheid met het gemak van iemand, die weet hoe hij met „het publiek" moet omgaan. Voor hem zijn die kij kers geen onpersoonlijk publiek, maar mensen, voor wie hij net zo goed een boodschap heeft als voor hen, die hun wand met een van zijn uitingen wensen te sieren. Van Ettinger zingt, vertelt, antwoordt en debatteert onder zijn werk. Als hij iéts verwerpt, dan is het wel een gefor ceerde, vruchteloze afstand tussen „pu bliek" en kunstenaar. Eigen omgeving TTIJ IS de schilder van de geconser- veerde en verdwijnende stadsge zichten, een topograficus van artistieke „Zoals volwassen mensen plotse ling voor het eerst een lucifersdoosje kunnen „ontdekken" of na een twin tigjarig huwelijk elkaar ineens met andere ogen kunnen gaan zien, zo kan de stedeling, na lange tijd, on verwachts zijn stad anders zien, als een schilder daar een nieuw licht op vermag te werpen. Deze nieuwe ge waarwording maakt mensen beumst van het feit dat de schoonheid vlak bij voor het grijpen ligt." Van Ettinger meent, dat men stadsmensen die na een enerverende dagtaak in goede muziek hun psy chisch evenwicht terugvinden, in de beeldende kunst evenmin stenen voor brood mag geven. „Een waarlijk geïnspireerd schil derij van de eigen omgeving kan daar borg voor staan. Het gemis aan goede wandverzor- ging in de meeste woningen, vooral in de nieuwe wijken, is veelal te wijten aan een gemis van aanvaard bare tussenvormen tussen de kitsche rige massaproduktie en de abstracte kunst. Vele mensen doen het met PERSQQNLIJKt LENINGEN Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STADHUIS LEIDEN - PDSTBUS I6D - IEL. 2D27D Open-Deurdienst in de Marekerk On de Open-Deurdienst zondagavond om 7 uur in de Marekerk hoopt de heer H A. van Til als spreker medewerking te verlenen. De heer Van Til werkte gedurende zeven jaar als zendeling in de Kongo. Zondagavond zullen ook en kele kleurendia's over zijn zendingswerk en de ontwikkeling van de Christelijke Kerk in dat gebied worden vertoond. Dr. P. L. Schoonheim zal de dienst in leiden. Voor de samenzang worden aan de bezoekers bij het binnenkomen liederen- bladen uitgereikt. In deze dienst zijn geen plaatsen gereserveerd. Men kan plaats nemen waar men wil, desgewenst op aanwijzing van de ontvangstcom- De dienst eindigt om acht uur. kale wanden, hangplantjes of oude erfstukjes, omdat zij weigeren ka kelbonte surrogaten aan te schaffen'' Onverstaanbaar aquarel en olieverf, heeft de abstracte kunst de rug toegekeerd. „De kunstenaar, die los van de ge meenschap zijn eigen weg gaat, ver valt in een steeds sterkere overdrij ving en wordt daardoor onverstaan baar voor zijn medemens. Het uit schakelen van de persoonlijke bele venis kan leiden tot een fotografi sche weergave van het objectdal zou een slaafs, mechanisch bezig- zijn betekenen. En daarom een mid denweg tussen deze uitersten. Het bezit van gaven en de mogelijkheden tot ontplooiing daarvan leggen ver plichtingen op tegenover de ge meenschap." Deze schilder heeft een opmerkelijke, geestelijke ontwikkeling doorgemaakt Hij ging afwijken van de beproefde paden en aanvaardde de abstracte vor men. Gepijnigd werd hij door de ge dachte aan de lijdende mensheid. Elk geestelijk houvast ontbrak hem. Hij ging zijn kleuren sterk opvoe ren, echo's van het leed maken, kwam terecht in het impressionisme en te kende figuren als Achab. Sanherib en Demontische invloeden zouden hem in bezit genomen hebben als niet de Bijbel-taalstudie bepaalde gevolgen bij hem zou heben gehad. De tekst en geest van de Bijbel gingen niet aan hem voorbij. En het drong tot hem door. dat er nog verlossing mogelijk is. Toen was het gedaan met zijn im pressionisme en abstracties. Hij werd zich bewust van zijn taak als kunste naar ten dienste van de gemeenschap. Geen beelden meer met de grilligste vervormingen, maar een positief, ge oriënteerd kunstenaarschap. Critici zijn het erover eens. dat zijn artistieke ontwikkeling nog niet is af gelopen, dat zijn vastheid en diepte van visie nog kunnen groeien, i dat zijn kunst in dit licht toch veel betekenis heeft gekregen. De opvatting dat zaken zaken zijn dat je gelooft in de kerk ziet Van Ettinger als een oorzaak van de reddering en de verwarring der jong ste geschiedenis „Met politieke diplomatie voorgewende vriendschap is geen wereldvraagstuk op te lossen. Ware broederschap in de vorm van we- reldfederalisme biedt een sleutel tol eenheid. Het gaat om het God die nen in het dagelijkse leven. Kunste naars, opvoedkundigen en zielzor gers moeten hiervoor samenwerken en in hun onafhankelijkheid fun geren als de antennes van ons gees telijk ontvangstation". Leiden biedt veel •yAN ETTINGER heeft zijn gedachten zo overwogen en zorgvuldig ge formuleerd, dat hij bij het spreken, alsmaar schilderend, niet de minste moeite heeft. Toen wij hem bij de Schrijversbrug ontmoetten, liet hij zich tegenover alle omstanders kennen als een blijmoedig mens die zonder zelfgenoegzaam te zijn zeker is van zijn zaak. Het stadsbeeld van de Zijlpoort en omgeving boeide hem ongemeen. Hij zette het zo breed op zijn doek uit, dat een fotograaf dit gezicht niet zonder vertekening zou kunnen vastleggen. Het zou ook een „bezield" schilderij worden, verzekerde hij ons. Geen tech nische reconstructie. „Leiden biedt in dit opzicht zoveel dat je moeilijk het gevoel kunt krij gen, hier klaar te zijn". Wij herinnerden ons, dat wij Van Ettinger zeker tien jaar geleden in de omgeving van de Pieterskerk aan het werk. zagen. Hulpactie Mink Ter isolering van de opbouw van het nieuwe arkje van de heer Mink heeft de N.V. Ho- limpo van de Steenstraat het materiaal aangeboden, een prachtig gebaar dat het actie comité zeer op prijs stelt. Op de girorekening van pen ningmeester K. van Dijk is binnengekomen van Th. J. v. d. H. te Leiden f 20, mevrouw M. van D.-V. te Leiderdorp 5, de heer J. D. te Warmond f 25, mevrouw N.N. te Katwijk aan Zee f 5, C. K. te Katwijk 2,50, M. v. d. B. te Oegstgeest f 2.50. Banketbakkerij R. te Rijnsburg f 10, J. D. S. te Leiden f 5. Per kas ontvangen van N.N. te Lei den 5, P. F. te Leiden f 5. Giften kunnen nog steeds worden gestort op de giro van de coöp. boerenleenbank te Leiden, 149399, waar de heer Van Dijk een rekening heeft. De voorbereidingen zijn reeds ver gevorderd. Vermoedelijk zal de scheepswerf maandag de onderbouw piekfijn afleveren. Het hout voor de opbouw ligt gereed en leerlingen van de ambachtschool zijn druk bezig kozijnen te maken. Diverse andere toegezegde materialen zijn intussen ook gearriveerd. PROMOTIES TE LEIDEN logie. de Psychologie 'eerd tot doctor in de Droefschrift, getiteld: „D indemische A-2 influenz n van de Koninklijke L lende te Utrecht. Pro- rof. dr. J Mulder. Reisavonturen in Spanje voor Christelijke Reisvereniging K. en N. F. de Groot uit Hilve: gisteravond een film voor de afde ling van de Ned. Christelijke Reis vereniging. Dit was de eerste cultu rele avond, die de N.C.R.V.. in d« foyer van de Stadsgehoorzaal, in dii seizoen hield. „Men moet goed weten, wat het is met vakantie naar Spanje te gaan." Zc begon de heer K. de Groot zijn korte inleiding. In dit land, dat vijftien maal groot is als Nederland, moeten grote afstanden worden afgelegd om va ene stad in de andere te komen. Maar er zijn al verbeteringen aan wegen wegvervoer aangebracht. Ook moet men er op rekenen, dat een kerk wel eens eens gesloten blijkt of een rondvaart plotseling niet door- De meeste toeristen trekt op 't ogen blik wel de Costa Bra va. In de bad plaats Palamos komen veel Nederlan ders om er de zeilsport te beoefenen. Dé grote steden van Spanje zijn Barce lona en Madrid. Barcelona, het e< ixdsdhe hart van het land, is vooral tiekkelijk door de prachtige fonteinen en statige herenhuizen. In Madrid staan 15.000 taxi's gereed om de toerist, alle bezienswaardigheden te tonen, het plein Puerta del Sol, de musea en het konink lijke paleis El EsooriaL dat zich buiten Madrid bevindt. Deze woning Philips H is nog geheel intact ge bleven. Het grootste deel van de rijstproduk- m de Vereniging hel Rijksmuseum voor Volkenkunde werd gisteravond de aula van het museum de eerste i de serie van zes lezingen van dit seizoen gehouden. De heer L. M. Serpentie sprak over het onderwerp: „Papoea's als terp- bewoners; de strijd tegen het water op het Frederik Hendrik Eiland". De oppervlakte van dit eiland beslaat ruim 1/3 van Nederland legen aan de oostzijde van de zuidkust van westelijk Nieuw-Guinea. Spreker heeft van oktober 1960 tot augustus 1962 op dit eiland een volkenkundig onder zoek gedaan, dat ten doel had een beeld tè verkrijgen van de sociale structuur en de Door het moerassige gebied is he moeilijk reizen; te voet is het bijna on mogelijk, zodat men genoodzaakt is ge bruik te maken van uitgeholde boom stammen. Deze vaartuigjes mogen niet te breed zijn, daar zij vaak smalle ri viertjes moeten bevaren. Het reizen per boot naar afgelegen eilandjes wordt bemoeilijkt door het dichtgroeien met riet van de riviertjes. De muskieten zijn erg lastig, vooral bij het invallen van de duisternis. De Pa poea beschermt zich door rieten matten en hij legt voor zijn hut een rookvuurtje Het eiland wordt ook wel het „tropisch Venetië" genoemd en men denkt dan die gedeelten, waar de mens zijn stempel heeft gedrukt op het natuurmilieu. De voedselvoorziening is afhankelijk landbouw, jacht en visserij. Het jagen gaat nog op zeer primitieve wijze met pijl-en-boog, bamboespeer of jachtknots. Na de pauze behandelde spreker de Aanrijding op Hooigracht Gisteravond werd een 38-jarige Leidse typiste, die een bromfiets bereed, op de Hooigracht ter hoogte van het Elisabeth- ziekenhuis aangereden door een perso- uto. Zij stak onvoorzichtig de weg Met een gebroken linkerpols werd het slachtoffer naar het academisch zie kenhuis gebracht. feesten,, die ten nauwste samen hangen met de voedselproduktic. De begrafenis- ceremoniën werden eveneens besproken. De heer Serpentie toonde tijdens zijn betoog een groot aantal gekleurde licht beelden. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van 15 oktober 1962 heeft bepaald, dat een herziening, vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid met betrekking tot het gebied gelegen ten zuiden van het voor malige Pesthuis en ten noordwesten van de spoorbaan Amsterdam-Rotterdam en op de bij dit besluit behorende tekening, genummer K II j-1946a, met een gebro ken lijn aangegeven Leiden, 17 oktober 1962 De Burgemeester voornoemd F. H. van Kinschot VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Aalmarkt en de Andries Schotkade met ingang van heden voor de duur der bestratingswerken aldaar zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide rich tingen. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten voor de duur der werk zaamheden aan de Haarlemmerstraat een wachtverbod vast te stellen in de Lege Werfsteeg, voor beide zijden van de tie is afkomstig van de velden rond Valencia. Dat is zwaar werk. dat onder het zingen van melandholische liedjes wordt gedaan. Buiten de grote steden heerst nog veel armoede. Mensen, die in rotswoningen huizen, moeten kilome ters lopen voor water. De omgeving is mooi, maar erg droog. Tot slot zag men Granada, waar her Alhamibra en de Saoro Monté, berg der zigeuners, werden bezodht. In Cordova maakten de aanwezigen de Feria, een groots ruiterfeest, mee. Leids jongetje vermist Er wordt een tweejarig jongetje, Fred die van Gelderen, wonende aan de Ma- riënpoelstraat, vermist, sinds gistermor gen vijf minuten vóór 12. Het is moge lijk, dat het kind tijdens het spel te wa ter is geraakt en verdronken; het fietsje van de jongen werd aan de waterkant gevonden. De politie stelde al een uit gebreid onderzoek in, met medewerking van een politiehond, en ook zoekt een aantal militairen van de kokschool de omgeving af, maar zonder resultaat. Het was tien voor twee gistermid dag. Een installateur uit Doorn was juist uit zijn auto gestapt, die hij zonder de handrem aan te trekken op het Steenschuur had geparkeerd. De wagen zette zich in beweging, won allengs aan snelheid, ramde een personenauto uit Wassenaar en dreigde zich daarna in het water te storten. De hoge walkant voorkwam dit. De brandweer zette de loslopen de wagen weer op het wegdek en de handrem. De schade was aanzienlijk. „Nou, als u in de krant wilt zetten wat ik allemaal ben geweest, hebt u wel wat ruimte nodig". En de 75 jarige heer A. Nieuwenhuijsen, die met zijn 78-jarige echtgenote, n (Advertentie) Dan koopt U in goede zaken en U kunt Uw volgeplakte spaarkaarten direct inwisselen tegen klinkende munt. S. E. Nieuwenhuijsen-Pïllekes, de gouden bruidstijd is ingegaan, haalde een notitieboekje voor de dag, waar in allerlei over zijn leven is te lezen. Dan komt het: blikslager, behanger, stoffeerder, rijwielhersteller, biertap per, magazijnbediende, flessenspoe-. Ierklinker, grondwerker, bij meel fabriek gewerkt, ook bij de gasfabriek en de Constructiewerkplaatsen, in de scheepsbouw, in Rotterdam en Bra bant. En dat is dan nog maar een greep. Mevrouw Nieuwenhuijsen weet ook wel wat verandering van werk is; zij heeft als werkster bij vele families in Leiden gediend. „Ja. m'n man verdiende natuurlijk niet veel er zijn zoveel moeilijke tijden geweest en dus moest ik ook wel gaan werken". Nieuwenhuij sen reageert: „We hebben er allebei hard voor moeten ploeteren, maar wij zijn zo dankbaar omdat we gezond zijn. met geld kunnen erg ongelukkig zijn; ze Wat heb je nu aan veel geld. Mensen kunnen met allerlei tobben en vervelen zich ook wel eens. Als je d'r maar komt en gezond mag blijven". Gisteravond, op de ondertrouwdag, Is het feest begonnen. Het echtpaar heeft een dochter en een zoon en zeven klein kinderen. Ruim twintig jaar al woont het aan het Levcndaal. Het heeft een hele zwerftocht door Leiden doorge maakt: in de Lange Scheistraat en Groenoordstraat en aan de Lammer markt en Maresingel woonden zij ook De heer Nieuwenhuijsen werkt nog steeds vier middagen per week. Bij Van Arkel in de Koenesteeg als cartonnage- werker voor de vuurwerkfabriek van Kat. „Lekker dicht bij huis". Als hij daar bezig is, knapt zijn vrouw een uil tje. Maar dat. duurt in de regel niet lang, want overdag is zij maar het liefst bezig haar huisje. Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden e.o. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteravond in het Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19) een ledenbijeenkomst, dit maal met de periodieke bloemen- en fruitexpositle in het kader van de Jaar lijkse kweekwedstrijd. Met het doel voor deze wedstrijd weer de nodige punten minimaal 6 punten te verzamelen, hadden ruim 30 inzenders hun zelf ge kweekte produkten op smaakvolle wijze tentoongesteld De jury voor de bloe- menkweek, bestaande uit de heren C. Sormani, F. LangezaaL en C. van Eg- mond, en de jury voor de fruitkweek, bestaande uit de heren H. Veendorp, J. Esseveld en J. van Egmond hadden geen gemakkelijke taak. In zijn welkomstwoord sprak de af delingsvoorzitter, de heer J. H. Smit, er zijn voldoening over uit, dat het aantal Inzendingen, w.o. enkele fraaie bloem stukken en manden fruit, de verwach ting weer had overtroffen. Drs. H. J. Hattum, wetenschappelijk ambtenaar de Hortus Botanicus, hield een le zing over de naamgeving der planten. Op de bijeenkomst van 21 november zal de heer J. A. Janse uit Bennebroe... spre- over: „De tulp van het Midden- Oosten en moderne tuinplant". Afdeling bloemen: J. Kriest (8 pnt.); G. Hoogervorst (8). C. van Egmond (7), N. de Leeuw (6V4), H Griffioen (6); af deling fruit: A Hofman (10 pnt.). Industriële M(j. Zutphen: Het resul- at over de eerste 9 maanden is niet minder dan een jaar tevoren: de bin nenkomende orders daalden; een bevre digend resultaat wordt verwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3