Zuid boekte 'n verdiende 4-2 overwinning op West tbal Scoreverloop Helft der wedstrijden eindigde onbeslist Afdeling Leiden van de K.N.V.B. Alphia behaalde eerste punt ten koste van Leids VWS di: In NDSM kon nauwelijks van Rijnsb. B. winnen NIEUWE LEIDSCHE COURANT Tweede klas A NDSM—RUnsb. Boys DOVO 6 NDSM 6 Noord wijk 6 Huizen 6 GSCA 6 GSV 6 Quick Boys 6 Koz. Boys 6 IJsselmeerv6 ZCFC 6 Ter Leerle 6 Rijnsb. Boys 1 10 16— 8 1 8 11— 7 2 7 104 1 0 5 2 7—23 0 0 6 0 6—21 Tweede klas C HeepONS DETO—DES DOSK 6-11 Genemuiden 6- 8 ONS 5- 6 Blauw Wit 6- 6 Enter V. 6- 6 Hark. Boys 6- 6 Excelsior DES DETO Heeg Leeuw. Zw. SVZW Derde klas A Jodan Boys— DOTO Die Haghe Zwaluwen HBSS De Zwerver RVVH Jodan Boys Nw. Lekkerl. Woudrichem Excelsior M 6 3 3 0 9 14— 7 0 3 6 1 2 1 2 9—11 6—12 10—13 8—17 Goede districtswedstrijd in Zwijndrecht Bereikte het Zuidelijke elftal vorig jaar tijdens zijn debuut tegen het districtsteam van Oost met zeer ver dienstelijke voetbal een eervol resultaat (4-2 neder laag), zaterdag in Zwijndrecht hebben de Zuiderlingen deze prestatie niet alleen onderstreept, maar zelfs ver beterd. Tegen het op papier toch wel sterkere elftal van West boekte Zuid een alleszins verdiende 4-2 overwinning. Verdiend niet zozeer door kwalitatief beter voetbal, maar door een betere mentale instel ling, een hechter ploegverband en het resoluter af spelen van de bal. Bovendien zagen v. d. Heuvel c.s. kans de ontstane scoringskansen beter uit te buiten. Vierde klas C TSB 7- 9 Mel:s;ant 6- 7 NSW 6- 6 Insulinde Rozenburg Gr. Lindt Maasdam Reserve-klassen Res. 3A: Jodan Boys 2Noordwük 3 1—1; Katwijk 2—RCL 2 1—0; RUnsb. Boys 3—Ter Leede 2 3—3. Katwijk 2 7-12 SHS 2 6-6 ARC 2 6-10 Jodan Boys 2 6-4 Hoordwijk 3 6-9 Rijnsb. Boys 3 6-2 RCL 2 7-9 Ter Leede 2 6- 1 Quick Boys 4 6-8 JAC 2 6- 1 Res. 3C: ASWH 2—Koz. Boys 2 2—8. Andere districten West I 3e klas: Sparta—OSO 3—1; Ken- nemerlandJong Holland 21. Oost 3e klas: VRC—Elburgse SC 4—1. Rijnsb. Boys verloor in laatste minuut -Het sléchts enkele wedstrijden tellen de inhaalprogramma bij de voetballers heeft toch weer de nodige verrassingen opgeleverd, zodat een kort commentaar alleszins de moeite waard is. Dat NDSM in 2A Noordwijk van de tweede plaats zou verdringen, was na de goede pres- ties van de Amsterdammers in de voor gaande weken niet verwonderlijk. Toch ging Rijnsb. Boys zeer sneu bij de Dok werkers in de laatste minuut slechts met 10 ten onder, maar dat was precies voldoende voor de zesde achtereenvol- gende nederlaag, waar de Boys stevig onderaan de ranglijst prijken. Jodan Boys heeft zich in 3A niet al leen zelf een uitstekende dienst be wezen, maar ook Die Haghe, Zwaluwen en zelfs RVVH. De Gouwenaren speel den 00 tegen leider DOTO dat op de veengronden in de Pijpenstad een kost baar winstpunt verspeelde. De Pernissers liggen nog aan de kop, maar de overtui ging van de eerste weken wordt toch wel gemist. We zijn benieuwd hoe zij het verder zullen doen, want de concu renten liggen op de loer. Jodan Boys—DOTO 0-0. De thuisclub trad de lijstaanvoerder onbevreesd tege moet. Voor beide partijen kansen, geen er van werd benut. Toen de kundi ge Goudse linksbinnen Van Mullem kort na rust met een ernstige oogblessure moest uitvallen legden de Boys het cent op de verdediging. Met een fraaie redding voorkwam keeper Rijnsburger kort voor tijd een nederlaag van de gast- Zouden we de spelers van beide elf tallen individueel een cijfer voor tech niek geven, dan zou West ongetwijfeld aan een hoger totaal komen dan Zuid, maar het was verrassend te zien hoe snel de Zuiderlingen zich aan eikaars spel wisten aan te passen en tot een hechte formatie uitgroeiden. Daartegenover stelde West weinig en met name de in ternationaals faalden, behoudens rechts back Korving, die met name voor de rust een goede partij ten beste gaf. Aanvoerder Visser begon voor „eigen" publiek met een ongelukkige terug speelbal die reeds in de eerste minuut doelpunt voor Zuid opleverde en bleef geplaagd door een knieblessure daarna duidelijk beneden zyn norma le kunnen. Ook Nieuwstraten en v. El- deren stelden door onjuiste aanpak van de zaken en slecht plaatsen van de bal ronduit teleur. Daardoor miste West de hechte kern die de K.C. meende te heb ben gevormd. Het was dan ook te begrij pen dat het verband vrijwel steeds zoek hetgeen tegen het strijdlustige fel op de bal spelende Zuidelijke team funeste gevolgen had. By dit alles kwam en zwak optreden van keeper Van Vliet van CSCA. die toch zeker aar twee, mogelijk zelfs drie doelpunten di rect schuldig was. Niot de slechtste Hoewel we in zo'n selectiewedstryd altijd de room van de spanning want wie er in feite wint, is niet be langrijk, willen we toch opmerken, dat deze ontmoeting op het veld Lindt, dat door zo'n 1600 toeschouwers omzoomd,, lang niet de slechtste dis trictswedstrijd was, die wy hebben ge- Individueel weden er aardige staaltjes ten beste gegeven, terwijl het bovendien opvallend was, dat het tempo vrij hoog lag. Ook bij Zuid, dat met de lange pass werkte dan West, welk team het vaker in kort driehoekspel zocht. Hierbij werd overigens linksbui ten Sierat vooral na de rust schromelijk op nonactief gelaten, doordat Van El- deren het teveel in de samenwerking met Jan Nieuwstraten zocht Ondanks het niet zo beste werk West heeft deze ontmoeting toch wel enkele nieuwe gezichtspunten opgeleverd de K.C. ook al zullen alle spelers a Zwijndrecht een voldoende haal den niet direct rijp zijn voor het natio nale zaterdagelftal. wijk die als rechtsbuiten begon ei deze voor hem vreemde plaats uitsteken de dingen liet zien, evenals in de tweede helft als middenvoor. Niet uit de verf kwamen de kanthalves Van Pelt ei Vries (na rust vervangen door Ver burg). Van Pelt mist de vinnigheid de durf, die hem in zijn club tot speler van allure maken. Jan Tros, die op het laatste ogenblik nog aankwam en in feite reeds door Vat is vervangen, moest het vaak tegen d. Maas afleggen en schoot vooral de opbouw tekort, De technisch niet c aardige midvoor De Bruin en linksbuiten Sierat zijn nog niet rijp voor vertegen woordigend voetbal. Scoreverloop Wat het scoreverloop betreft het vol gende. Na een verre pass van De Boer pikte Visser in de eerste minuut de bal juist voor de voeten van v.d. Heuvel weg speelde deze terug op een echter uit positie geraakte v. Vliet, hetgeen 01 be tekende. Hoewel West met enkele vlotte combinaties tot oen veldoverwicht kwam, was het toch Zuid dat in de na een leuke aanval vij omhaal van v. d. Heuvel op 20 kwam. Het werd vier minuten later door F 2, nadat Jan Nieuwstraten uit geven van Van Pelt de bal scherp het doel had geplaatst. In de tweede helft liep Zuid reeds in de 3e min. na schot van v. d. Maas via de paal tot 31 uit, alvorens Nieuwstraten er na combinatie tussen Van Pelt en v. Elderen 23 van kon maken. Het laatste n mooiste doelpunt kwam vijf minuten oor tijd van de voet van v. d. Heuvel a een scherpe pass van v. d. Maas (24). WEST: v. d. Vliet; Korving en Tros; Pelt. Visser en De Vries (Verburg): d. Lippe, Nieuwstraten, De Bruin, Elderen en Sierat. ZUID: Kriekaard (Krabbendijke) en Schaddelee (Koz. Boys": De Rijcke (laat ste half uur v. d. Hoek van Smerdiek) n Verhagen: De Graaff, Meesters en S. Straten: v. d. Maas, Dixhoorn, v. d. Schans, v. d. Heuvel en De Boer. Zuid Bij de junioren in A 1 Rijnsburgse Boys wijst Quick Boys af: 6-0 laag van Lisse tegen Roodenburg, staat UVS nu alleen ongeslagen de kop van de ranglijst. Quick Boys zakte naar de staartgroep doordat een flinke nederlaag leed tegen Rijnsburgse Boys, dat hierdoor vol komen in de running blijft. DOSR, dat gemiddeld iedere zaterdag een nederlaag met zeven doelpunten verschil moet slikken, week ook zaterdag hiervan niet af. Nu werd met 7-0 van Noordwijk verloren. De wedstrijd tussen de beide onderste ploegen Alphen en Altior, wist Alphen met ruim verschil te winnen. Om dan bij Zuid te beginnen. De meest opvallende spelers waren de altijd ge vaarlijke Klaas v. d. Heuvel, de voor Visser (Koz. Boys) ingevallen v. d. Maas (Koz. Boys) die rechtsbuiten speelde en midvoor v.d. Schans van SSC die vooral de eerste helft knappe dingen deed. Ruim voldoende waren de backs De Rijcke (in de tweede helft lelijk zijn enkel gewond) en Verhagen, voorts De Graaff en de rustige en technisch goede spil Meesters. De kleine Siem Straten viel niet zo bijzonder op. hoe wel hij niet onvoldoende was evenmin als Dixhoorn en De Boer. Een pechvogel was de goed werkende keeper Kriekaard (Wijchers was door mil. dienst verhin derd). Bij het eerste doelpunt van West blesseerde de Zeeuwse keeper zyn neus tegen de paal. Schaddelee verving hem na rust naar behoren. TFest In het Westelijke elftal was slechts één man die zich als nieuweling op de grond plaatste: v. d. Lippe van Noord- Het laag-geklaaseer- de Bonton Wande rers heeft zaterdag avond voor de gro te sensatie van de dag gezorgd. Met maar liefst 3—0 werd Wolverhamp ton Wanderers, dat slagen. Everton, dat tegen Aston Villa met een gelUkspel tevreden moest zyn. behield zodoende de eerste plaats. In de onderste regionen kwam nau welijks verandering. Birmingham City, laatste op de ranglijst, veroverde wel iswaar één punt op Manchester City. doah het één plaats hoger staande Ful- ham kwam eveneens tot een gelijk spel. Drie clubs sluiten nu met acht punten de ranglijst: Fulham. Birmingham en Manchester United, de ploeg die enkele jaren geleden nog triomf op triomf Het is overigens een enerverende za terdag geweest Er werd in de eerste plaats een veertien jaar oud record ver beterd. Van de 44 wedstryden voor de league-competitie eindigden er namelijk 22 in een gelijk spel. Het oude ..record" ■toad op 19 ontmoetingen, zo wisten de statistici meteen te vertellen. Een aantal dat zowel op 18 september 1948, als op 11 maart 1961 werd bereikt. Bij de Londense derby Arsenal—West Ham United moest de politie ingrijpen, toen de toeschouwers een verschil mening met krachtige argumenten tracht ten te beslissen Eerst# divisie: Arsenal—West Ham United 1—1, Birmingham City—Manchester City 2—2 Burnlev—Sheffield United 5—1. Everto ton Villa 1—1. Fulham—Ipswich Tow Leicester Citv—Liverpool 3—0. Leyton —Blackpool 0—2. Manchester United—Black burn Rovers 0—3. Sheffield Wednesday Nottingham Forest 2—2. West Bromwich A bion—Tottenham Hotspur 1—2. Bolton Wa derers—Wolverhampton Wanderers 3—0. 13 9 2 2 28—14 13 8 3 2 31—18 13 8 3 2 31—22 13 8 2 3 43—23 13 7 4 2 28—15 Wolverhampton W. Grimsby Town—Rot United 0—0, 0—0. Portsmouth—Southampton ton North End—Scuntl sail—Stoke City 0—0. Tweede divisie: Huddersfield VVSB hield sterke Wou brugge keurig van volle winst af SCOREVERLOOP NDSMRynsb. Boys 10. Een wed strijd met weinig krachtsverschil. Rust 00. Na rust schoot C. Heemskerk voor de Boys tegen de paal. Twee goals van NDSM werden door de kundige arbiter Knoester afgekeurd. In de laatste minuut kopte Den Hoef de scorte naar 10, v door de gasten een verdiend gelijk spel ontging. Quick B-Rijnsb. B.: 0-6 In deze wedstryd drong Quick Boys in het begin ver op. zodat de RUnsbur- gers het van uitvallen moesten hebben. Deze waren overigens zeer gevaarlyk, want uit de eerste twee maakten de Rijnsburgers geiyk twee doelpunten. Door d"eze tegenslag ging d"e fut er bij Quick Boys ui't De Rijneburgers speelden d'aarma een gewonnen wedstrijd. Dit kwam duidelijk na de rust tot uiiting. De Kattwijkse verdediging liet vele ste ken vallen. Vooral de beide backs, die bij die junioren A moesten invallen, wer den erg gemist. De Rijnsburgse doelpun ten kwamen dan ook voornamelijk tot stand uit voorzetten van de beide vleu gelspelers. De doelpunten werden ge maakt door middenvoor Jac. dien Heyer (4 x) en rechtsbuiten D. Heemskerk (2 x). DOSR-Noordwijk0-7 Hoewel de overwinning van Noord wijk volkomen verdiend Is. is ze toch wel geflatteerd. In het veld waren d« jongens van Roelofarendsveen niet zc de minderen, maar de Noordwük- voorhoede bezat meer stootkracht. Voor de rust ging de stirijd gelijk op A de stand weerspiegelde dit. De Noord"- wykers gingen slechts met voorsprong thee drinken. Omdat de voorhoede van Noordwijk a dfe rust de bal snéller afigaf, kwa" toen ook meer doelpunten. Hierbij profiteerden de Noordwij kers ook enkele foutjes in de DOSR-verdeddgiing. Langzaam maar zeker Mep de stand op tot 70, DOSR trachtte hier wel veran dering in te brengen, maar de voorhoede treuzelde te lang met schieten, zodöl icces uitbleef. Alphen-Altior: 6-0 De slryd tussen heide zwakke broc- ders uit deze afdeling hebben de Alphe- iren duidelijk in hun voordeel beslist. Met de rust hadden ze nog I0 voorsprong, maar in de tweede helft hikte het beter. De voorhoede bineerde soms aardig, hoewel het tempo niet erg hoog lag. Altior bleef tot het einde toe volhou den en het had dan ook zeker een tegen doelpunt verdiend. Het kwam er in deze sportieve wedstrijd, die niet op een hoog peil stond, echter nog niet uit ROODENBURG—LISSE 3—1 De stand, die Lisse op de ranglyst innam de ploeg stond op de tweede plaats is wel wat te hoog. Dit elftal had tot nu toe alleen nog maar tegen de zwakkere clubs uit de afdeling ge speeld. Tegen een steeds beter spelend Roodenburg incasseerden de Lissenarcn dan ook hun eerste nederlaag. Het is een pittige en goede wedstrijd geworden in de Le-i'dse Hout. Rooden burg was steeds iets sterker en gevaar lijker. Vooral aan voerder-middenvoor Bram de Roode stichtte met zijn passes veel verwarring m de Lisser achterhoe de. Na een half uur viel het eerste doel punt Rechtsbuiten Klinkhamer gaf een effectvol schot, dat de Lisse-keeper juist voor de voeten van linksbuiten De Roo sloeg. Deze had geen moeite om te i zaterdag hebben enkele verrassende uitslagen opcele- Alphia zyn eerste puntje door tegen VWS gelijk te spelen en dat nog wel met vier invallers in de Alphense ploeg. Sleutels deed het nog iets beter en versloeg TAVV in een door de Leidenaars goed gespeelde wedstrijd. De overige wedsiryden zyn volgens de verwachtingen verlopen. Leiden behaalde weer een overwinning (31). Nu op Hazerswoudse Boys. Leider Alphen stuurde Kagia met een grote nederlaag naar huis terug. WSB en Woubrugge ten slotte deelden de punten In een gelykop- gaande wedstryd. Een bUzonder goede préstatie van de Noordwykcrhouters! Na de rust maakte dezelfde speler 20 van door de uitgelopen doelman te passeren en de bal in het verlaten doel te schieten. Lisse werd nu wat sterker en drong enkele maten vfer op. Uit één van deze aanvallen wist spil Boot de achterstand te verkleinen tot 2—1. De Roodentoung-defiensie gaf der weinig kansen weg en wist het tiiatief weer over te nemen. Kort het einde wist Klinkhamer de oven ning veilig te stellen door goed dooi te lopen, op een te zacht gespeelde te rugspeelbal van de linksback op zijn Lugd.-UVS: 3-4 In deze zeer goede wedstryd heeft UVS verdiend gewonnen. Wel is Lug- dunum iets meer in de aanval geweest, de UVS-voorhoede gebruikte de kansen beter en had ook het geluk dat de defensie van de gastheren enkele foutjes maakte, die dadelyk werden af gestraft. zo kwamen de eerste twee doel punten van UVS tot stand. Eerst miste de Lugdunum-spil, waar van linksbuiten Van der Linden goed profiteerde en daarna miste de links back. Nu was het Kantebeen, die de bal onhoudbaar in het doel schoot. Na de rust werd hot spoedig 1—2: mid- dtónvoor Redol nam een corner van links ineens op zijn schoen. Lugdunum was nu iets sterker, maar twee uitvallen van UVS leverden evenzo-vele doelpun ten op; middenvoor Teske en nogmaals Van eter Linden waren die makers. Nu kwam Lugdunum pas goed op dreef. Aanval na aanval rolde op het UVS-doel af. Gedoelpunt werd er ook. Redel en linksbuiten De Roo 1 toleinden de achterstand tot 34. Ver der liet UVS hot echter niet komen. Leiden-Haz. B.3-1 Van de eerste helft van deze wed strijd is alleen vermeldenswaard dat linksbuiten De Vos van Hazerswoudse Boys met een kopbal zijn club aan een 01 voorsprong hielp. Verder was het in beide zijden bar slecht voetbal. Na rust kwam Leiden, dat momenteel met trainersmoeilijkheden kampt, er beter in. Vooral de voorhoede combi neerde nu soms aardig. Uit één van de- aanvallen scoorde middenvoor De Boer de gelijkmaker. Het voorbereiden de werk werd door linksbuiten Van der Kraan gedaan, die de Hazerwoudse Boys verdedigers naar zich toe trok. waardoor De Boer vrij kwam te staan. Leiden bleef gevaarlijk. De ene corner na de andere werd op het Boys doel ge nomen. waar de verdediging volkomen In paniek geraakte. Na 20 minuten nam Leiden een voor sprong door rechtsbinnen Menijn. Deze werd ook nu weer gelanceerd door Her man van der Kraan, de beste man van het veld. Hazerswoudse Boys stelde hier weinig tegenover. Alles moest bij hen van de snelle middenvoor Spruitenberg komen, maar. deze had in spil Pouw zijn mannetje gevonden. Daarbij kwam nog dat keeper Azier in een prima vorm stak en steeds rustig en gedecideerd in greep. Spruitenberg kwam één keer los van Pouw en rende op het Leiden-doel af. Azier wist door tijdig uit te lopen het schot echter te stoppen. ;en half uur spelen smaakte Van der Kraan het genoegen om nu zelf een doel punt te maken. Van dichtbij passeerde hy keeper Van Oeveren en bracht zo doende de eindstand op 31. Sleuteh-TAVV: 2-1 Sleutels is er in geslaagd het bezoe kende T.A.V.V. met een kleine neder laag naar huis te sturen. Verdiend rigens, want Sleutels toonde vooral in de tweede lielft meer spelinzicht c: fel op de bal. T.A.V.V. trachtte vooral tegen het einde met fors spel de Sleu tels-aanval aan banden te leggen. Het regende dan ook vrüc schoppen tegen Zo staan ze er voor: UVS 5 4 0 1 8 27—7 5 3 1 2 7 242( 5 3 0 2 6 2211 Lugdunum Rijnsb. Boys Rooderibung Noordwijk Quick Boys Alphen 6 1 0 5 2 12—23 DOSR 5 0 0 5 0 2—38 Aüitfilor 6 0 0 6 0 7—40 Wel wist middenvoor Wim v. d. Plas van Quick Boys B ge vaarlijk voor de Rijnsburgse A- doelman te komen. Verschalken van de laatste bleek er echter niet bij De Rijnsburgers won nen dit „streekduel" met 6-0. il en slaagde er na 15 minuten de leiding te nemen, toen rechtsbuiten Van der Steeg een goede voorzet lan ceerde. die door middenvoor Lok langs de in zijn uitzicht belemmerende Sleu tels-keeper werd gekopt Ondanks dit overwicht van T.A.V.V.. dat niet in doel punten werd uitgedrukt wist Sleutels nog voor rust gelijk te maken, toen rechtsbinnen Pen een prachtig schol loste, dat via de handen van de T.A.V.V. keeper in het net verdween. Na rust nam Sleutels al direct het ini tiatief in handen, want vanaf de aftrap zette men goed door. Linksbinnen Fel- linga schoot zijn club naar een voor sprong. Hierdoor gesterkt bleef Sleu tels aanvallen, maar door zwaar verde digen van T.A.V.V., kon de lichte Sleu tels-voorhoede niet meer scoren. Alphia-VWS: 1-1 Deze verrassende uitslag Is misschien te wyten aan het feit dat V.W.S.. met drie invallers speelde, hoewel Alphia vier invallers in het veld kwam. laatsten hebben hard gewerkt om vaste plaats in het eerste elftal te bemachtigen. V.W.S. was in deze wedstrijd technisch wel beter, maar Alphia tra'd de tegen standers met enthousiasme tegemoet. Na een half uur spelen schoot middenvoor Boogaard Alphia naar een 10 voor sprong uit een vrye trap. Spoedig na de rust bracht rechtsbuiten Erik de stand weer op gelijke hoogte. Beide partijen probeerden nog de over winning uit het vuur te slepen, maar de verdedigingen bleken te sterk. Het Linksbuiten Vos van Hazers woudse Boys scoort met een uit stekende kopbal voor zijn club, die overigens met 3-1 verloor. „Leiden"-spelers Pouw en Kui pers kijken gespannen toe, ter wijl keeper Azier onmachtig op de knieën ligt. Alphen-Kagia: 7-2 Dc grote man in de Alphen-voorhoede as rechtsbuiten Boxma, die met vier doelpunten zeer veel bydroeg aan de grote overwinning van zijn club. Toch was de ruststand slechts 21. Dit kwam, omdat de Alphen-ploeg door het uitval- in linksback Van Dokkum helemaal werd omgezet. De rust was nu uit de ploeg verdwenen. Na de thee waren ze beter op elkaar ingespeeld en resulteer de dit ook in doelpunten. gia bracht er deze middag weinig terecht. De rust is sinds het ver dwijnen van keeper Van der Voorn, die zijn medespelers altijd aanwijzingen gaf. uit de achterhoede verdwenen. Keeper De Vos blijkt niet van <jie klasse als zijn voorganger. Ook nu liet hij enkele ballen glippen, die keker houdbaar wa. Rechtsbuiten Boxma had al met twee formidabele schoten zijn club aan een 20 voorsprong geholpen, voor Kagia uit een scrimmage de achterstand kon verkleinen. Na rust liep Alphen uit tot •1 door doelpunten van Boxma, mid denvoor J. Harskamp en linksbinnen Lankhaar (uit een penalty), i Uit één van de spaarzame goede aan vallen van. Kagia wist de rechtsbinnen de achterstand eèn iets draaglijker aan zien te geven. Het werd echter toch nog 7—2 door linksbuiten Lagerweij, die een effectvol schot los liet dat keeper De Vos liet glippen en door Boxma. wiens schot De Vos in zyn eigen doel sloeg. V VSB- W oubrugge1-1 Dit was een vrij geiykopgaande stryd, waarbij Woubrugge voor de rust en V.V.S.B. een groot deel van de tweede helft om beurten het heft in handen hadden, en beide ploegen de punten hebben gedeeld. Door een foutje in de overigens hechte V.V.S.B.-verdediging wist Van Leersum na 20 minuten spelen het eerste doel punt te scoren door met een boogbal V.V.S.B.-doelman Laros te verslaan. Even later bracht Berg de partijen op gelijke voet, door een voorzet van in- valler.-middenvoor Den Elzen met een kopbal af te ronden. Kort voor rust red de de paal Woubrugge zelfs van een achterstand. Na de thee was V.V.S.B. grotendeels op de Woubrugge-helft, maar spil Vro lijk en zijn mede-verdedigers hielden stand. Een korte opleving van Woubrug ge tegen het einde van dc wedstrijd, kon niet in doelpunten worden uitge drukt. De stand is nu: Alphen 6 V.W.S6 Leiden 5 T.A.V.V. 6 Hazersw. B. 6 Woubrugge 5 V.V.S.B6 Sleutels 6 Kagia 6 Alphia 6 2 0 4 4 16—8 14—6 13—6 13—10 12—12 6—5 8—12 5—10 9-24 9—19 Gei wel De Fi Lindroos langs te atletiekk medaille, wel hy t In staat niet in De tel zijn elin der tribi ge Zuid: Milana tweetal 32-jarige pioensch loofde. V Het e staande ding, w kwam t> Helsinki sche stv Het Ned. xemburg e: de Fonds t als volgt s Ton Boot lust), Jan 1 Haan{ Wol- Nol Kulker (Agon), Do pert (Agon! Tuinstra (I le wijzen t Janboers. Zekerheid bij de Boys terug Het is een schrale troost voor dc Rijns burgers, maar niettemin betekent deze kleine nederlaag tegen de Amsterdam mers toch, dat zij beslist niet behoeven te wanhopen. Het was immere zo. dat zij zich aan de thans als nummer twee op de ranglijst genoteerde Amsterdamse club. volkomen gelijkwaardig toonden. Dat zij zich pas in de allerlaatsc minuut een overigens verdiend gelijkspel zagen ontgaan betekende natuurlijk een enorme teleurstelling voor de geelzwarten. Pech komt echter zelden alleen Het heeft de Boys in dit seizoen al flink tegen ge zeten en deze ontmoeting vormde daar op dus geen uitzondering Het moet wel heel raar lopen wil dit de gehele com petitie voortduren en daarom komt het er in dit stadium op aan, dat zij zich ondanks alle tegenslagen niet laten ont moedigen. In dat geval kan succes moei lijk niet lang meer uitblijven. In de eerste helft van dit duel werd dus niet gescoord Beide defensies kon den de vijandelijke aanvallen over het algemeen gemakkelijk de baas blijven. Voor rust moest de arbiter echter twee doelpunten van NDSM wegens buiten spel afkeuren. Vooral de gasten hadden er voor gezorgd, dat het lek. dat zich in de voorafgaande wedstrijden in de achterhoede had geopenbaard, nu vol komen gedicht was. Dit werd bereikt doordat G. v. d. Kwaak als tweede spil opereerde. Met uitvallen, die dikwijls een verrassend karakter droegen, trachtten zij de Amsterdammers te verrassen. Was dit dus voor rust niet gelukt, na de her vatting waren zij er heel dicht bij, toen C. Heemskerk, die als linksbuiten een voortreffelijke partij speelde, keeper Fagh al met een schot had geslagen, maar helaas voor al wat Rynsburg was, kwam de bal van de -paal weer in het veld terug. De wedstryd werd in deze periode wat vinniger, maar de uitstekende lei ding van soheidsrechter Knoester stond er borg voor. dat het sportieve karakter werd bewaard. NDSM-middenvoor V. d. Mast zag intussen geen kans een ope ning in de verdediging der bezoekers te vinden. Aan de andere kant gaf de uit blinkende stopper Boorsma zijn tegen standers evenmin veel kans. Het talryke publiek, dat zich al met een doelpuntloos gelijkspel had verzoend kon in de laatste minuut toch nog jui chen. By een aanval van NDSM was de bal voorgezet en aanvankelyk door een der verdedigers van de bezoekers weg gewerkt. Niet ver genoeg echter, want nu volgde er een voorzet van de andere kant. Keeper Blokhuis dook onJer de bal door en de overigens matig spelende invaller ivoor Van Brienen) K. den Boef, kopte zyn club naar een alsnog ver rassend e overwinning: 10. het eerst is namelijl zalen, wa; moet men Hilversum een zaal z sau, Sport der meer Zeist ht Cito naar Dat gaat Utrecht s SUES i ter). Odul lo) weten tegenstani zalen in Venlo zijl vrijdagavi maken, z< m op ander dai Ten sic aan de 1 veilingha goedgeke Bepaalt uit. Niett eredivisii gesteld e men zich de team: J Op 3 uitwedst giehal t volgt dai «trijd tei a op 17 gespeeld vember 1 de B

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 8