Kostersechtpaar Favier van Bethlehemkerk gehuldigd Bij Open-Deur-werk Leiden was het gisteren feest Om half elf in Den Haag Nieuwe Leiderdorpse brug aanbesteed Viskopers niet gebonden aan minimumprijzen OLIE CARON MEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterdam Toneel met ,,De Keuken". Ned. Instituut voor toef Nabije Oosten: 8.15 uur: Prof. Inalcik, Turkije, over „Dt betrekkingen van het Ottomaanse Rijk met Europa door de eeuwen heen". Rapenburg 47, 3 en 8.30 uur: Mode show boutique „Jean Pierre". Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: Film lezing K: en O., Steffa Wine over „Mexi co, land van veroverende schoonheid". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Diligentia, 8 uur: Enid Dale, piano. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „De Keuken". Café Aniba, 2.30 uur: Vergadering over wetsontwerp „Drank- en Horeca wet". Stadsgehoorzaal, 8 uur; Jugendorches- ter Zurich, o.l.v. Georges Scherrer. Zuiderkerk, 8 uur: Arjos, Jan Berk hout over „Internationale rechtsorde". Filmzaal academie, 8 uur: Academi sche filmstudiekring, W. de Vogel over ,De taak van de regisseur bij de grote en goede speelfilm". Rapenburg 47, 3 en 8.30 uur: Modeshow boutique „Jean Pierre". Logegebouw, 8 uur: „De Natuur- Rijksmuseum van Oudheden, 8 Prof. dr. G. van Hoorn, Utrecht, .Sprokkelingen in Griekse musea". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Dublin Gate Theatre met „Othello". Diligentia, 8 uur: Brenton Zangbein, viool, Maureen Jones, piano. Woensdag Rijksmuseum van Volkenkunde, L. M. Serpenti over „Papoea's als terp- bewoners". Van der Heijden, 8 uur: Leidse Assu rantie Club, mr. K.. Molenaar o roepsopvatting en ethiek van h keringsbedrijf". Gerei Jeugdhuis, 8 uur; Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde, drs. H. J. Hattum over „Naamgeving der planten". Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: N.C. eis V„ filmavond over Spanje terië. Prediker, 8 uur: Herv. wijkgemeente Molenwijk, ds. N. Kleermaker, Rotter- over: „H&t gezin dn de brandling", n Haag. Kan. Schouwburg. 8.15 Ned. Comedie met „Het leven var Galileï". Gebouw K. en W.t 8 uur: Chr. zang vereniging „Asaf". Donderdag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad Operet te met „In einer kleinen Konditorei" Johan Strauss. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Rijksmuseum voor Natuurlijke Histo- e, 8 uur: Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging, P. Nijhoff, over „Een bio logische expeditie door Turkije". Casinotheater, 7 en 9.15 uur: K. en O.- Im van de maand: „Ballade van een toldaat", regie G. Tsjoeckrai. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur. Ned. Christenvrouwenbond, mevr. Van Luijck —Beekman, Den Haag, over werk van S.0.S, n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Diligentia, 8 uur: Hamann kwartet. Pulchri Studio, 8 uur: Kenneth Amada. Vrijdag Lakenhal, 8 uur: Vereniging „Oud Leiden", A. M. Hulkenberg, Lisse, .Het kasteel Dever en zijn bewoners". Kleine Stadszaal, 2.30 uur: Ned. Ver eniging van Huisvrouwen, mevrouw C. ten Hage over reis naar donker Afrika. Academie, 4.15 uur: Oratie prof. dr. A Brouwer, gewoon hoogleraar ii stratigrafie en paleontologie. Aula St. Bonaventuralyceum, 8 en O.-lezing: „Snel leren en goed onthouden", door drs. W. Zonneveld. Pieterskerk, 7.15 uur: Studentenavond- ebed. Filmzaal academie, 12.20 uur: LAK- Pauzefilm. n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Haagsche Comedie met „Eind sprint". Diligentia, 8 uur: Ned. Kamerorkest o.Lv. Szymon Goldberg, m.m.v. Kieth Engen, bas, en Gerard Hengeveld, piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Hans Henkemans, piano, en Feike Boschma, Poppenspel. Zaterdag Busstation. (41), 1.40 uur: Excursie Eon. Ned. Natuurhistorische Vereniging Pan van Persijn". Station, 9.30 uur: Verzamelen excur- tie N.C. Reis V. naar Bloemendaal en Kennemerduinen. n Haag, Kon. Schouwburg, 3 uur: Werkgroep Haagsche Comedie met „Het gedwongen huwelijk" en Improvisatie". Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Pas op de verf". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Concert gebouw Orkest o.l.v. Bernard Haitink, Hist: Arthur Rubinstein, piano. Diligentia, 8.15 uur: Cilly Wang, dans- parodieën. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen °oeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. P® dienst van apotheek R. van Breest offlallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Havcnapotheek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Real Window (18 jaar); donderdag: De ballade een soldaat (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Rififi in Am- «erdam (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Brigitte, Pet meisje van Place Pigalle (14 jaar). (2.30, 7.15 en 9.15 uur)i De spook- "\7"OOR de Hervormde wijkgemeente Kooiwijk was het gisteren wel bijzondere dag: ds. Poort was teruggekomen uit militaire dienst, het zilveren jubileum van het kosters echtpaar werd gevierd en dan was ook nog gezinszondag en werd aan kinderen de Doop bediend. Poort preekte deze morgen over Lu cas 7 vers 15b: „En Jezus gaf hem aan zijn moeder". Het gemengd dub- belkwartet Musica onder leiding de heer J. Amoldus verleende in deze dienst bescheiden medewerking. Ds. Poort richtte zich na de prediking tot het echtpaar Fawier. „In een gezin moet het ordelijk toegaan, ook in gezin van de Gemeente. Van koster kosteres Favier kan worden gezegd, dat zij dit in al hun werk hebben bevor derd," zei de predikant, die eraan her innerde dat' de heer Favier zijn moeder bekend bij zeer velen in Leiden destijds opvolgde. Zij was concierge var het wijkgebouw Irene, eerst aan de Ha ven en later bij de Kooikapel, thans Betlehemkerk. Hij heeft van haar goede opleiding voor deze arbeid gehad. Ds. Poort bracht het echtpaar Favier hartelijk dank voor alle geboden hulp. Een koster moet beslist liefde hebben voor zijn werk. Hij moet weten, dat ook hij in dienst staat van de Heer der Ge meente. Ds. Poort, die er nog op wees dat hij de vijfde predikant is, die de heer en mevrouw Favier in de Kooiwijk meemaken, hoopte, dat zij hun werk met dezelfde opgewektheid zullen blij ven verrichten. Na dit woord van dank en gelukwens zong de Gemeente ge zang 104: 4: „Blijf, o God, in onze dagen voortgaan met uw heerlijk werk". „Prinses Irene" kwam in Leiden terug Zaterdagmiddag omstreeks half drie kwam de .Prinses Irene" met de ver pleegden en het personeel van „Solglytt" bij de Roomburgerweg aan, onder vro lijke muzaek van „Werkmans Wilskracht" het korps dat al in Alphen aan den Ryn aan boord was gekomen. Zeer velen, on der wie een groot aantal familieleden, zagen de boot afmeren en maakten de snelle ontscheping mee, waarbij vrijwil ligers van de B B. medewerking ver leenden. Bijna alle patiënten konden in de grote bus, die klaarstond om hen npar het Plantsoen te brengen. Het muziekkorps stelde zich voor de bus op en onder pit tige marsmuziek werd de tocht naar huis een ware triomfrit. Willem Vermeulen liep voorop, ijverig zwaaiend met het stokje van de dirigent. De feeststemming ontbrak natuurlijk niet Om half 4 waren allen thuis, waar geza menlijk thee werd gedronken en waar elkaar nog heel wat te vertellen had. De foto's werden bekeken, men ge bruikte een broodmaaltijd en de patiën ten gingen ten slotte, vermoeid maar zeer voldaan over alles wat re in de afge lopen week hebben meegemaakt, vroeg bed rijders (14 jaar): donderdag: Therèse, de begeerde vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het baan tje (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Cape fear (18 jaar). Tentoonstellingen Lakenhal, recente portretten en volledige bibliofiele werk van Jean- Paul Vroom (tot 29 oktober). Lakenhal, Kind en Kleur, werkstuk ken Leidse school voor esthetische vor ming (tot 22 oktober). eszaai en bibliotheek Reuvens, Bree- straat 27. maandag en woensdag van to* 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.90 uur: vrijdag van 10 tot 5.30 er in 7 tot 9 uur: zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr. school Obrechtstraat volw. dinsdag en donderdag van 6.309 njn, zaterdag 25 uur; jeugd: elke woensdag 25 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens. Plantage 6; maandag dinsdag van 4 tot 5.30 uur. woens- lag en zaterdag van 12 tot 4.30 uu.' m vrijdag (speciaal voor de grotere eugd) van 6.30 tot 8 30 uur 's avonds Van de gelegenheid het kostersecht paar in de consistorie geluk te wen sen werd een druk gebruik gemaakt. Namens de kerkvoogdij waren de he ren Lens en Gijsman aanwezig. In de consistorie kwamen ook koster Erades van de Oosterkerk, koster Van der Werf van de Pieterskerk ei de heer Sira, oud-koster van de Pie terskerk, gelukwensen aanbieden. Na mens de kerkeraad van de wijkge meente bood ds. Poort een enveloppe met inhoud aan. Feestavond Van Wijk en Heringa Het personeel van Van Wijk ringa N.V., verenigd in de personeels vereniging „De Spil", heeft zaterdag In de Stadsgehoorzaal weer genoten een feestavond. Na een welkomstwoord tof de wezigen, onder wie de lede/ .an directie, de heren J. W. Hennga e: van Dee, bracht voorzitter A. K. Leeuwen de heren A. Hannart, J. Boom, Ph. van Hooven, L. Link en L. IJzer man hulde voor het feit, dat zij 40 jaar wat betreft de vier eerstgenoemden en 25 jaar de laatstgenoemde de DiV. in dienst waren. Hij stelde hen ten voorbeeld aan de jongeren. Namens „De Spil" overhandigde hij de vier aanwezige jubilarissen heer Hanaart was wegens ziekte hinderd een persoonlijk geschenk; hij liet hun echtgenoten met bloemen :n doos bonbons in de hulde delen. Hierna hebben de feestgangers zich enige uren uitstekend geamuseerd gevarieerd cabaret- en variétépro gramma, dat werd gebracht onder het motto „In nationale samenwerking" Aan het slagen hiervan werkten mei „Roberto en Hella" met hun wonder- goochelshow, „The Hartung Sounds" met muziek en zang, de bekende parodist Menno Grondsma, die weer op fantas tische wijze verscheidene zangers ten tonele voerde, Fred Menger met zijn succesvolle creatie van Doris II" het trio Jan Staats, dat tevens het ge heel muzikaal omlijstte. Frans Eykhof zorgde voor het gebruikelijk liedje met praatje, waarbij wederom kon den geconstateerd, dat zijn arsenaal {eestiige" moppen landzamerhamd in hoognodige vernieuwing toe is. Sigarettenautomaat geforceerd In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half een waren drie jonge- aen bezig één van de sigarettenauto maten op de hoek van de MontgomerU- Gtraat en het Bevrijdingsplein leeg ta halen. Het waren een 20-jarige timmer- een 19-jarige drukker en een 21- Jarige verkoper. De jongelieden werden door de eigenaar op heterdaad betraDt- Deze kon hen even later aan de politie overgeven, die hen eei bureau Zonneveldstraat Gevonden voorwerpen Aap de lijst van gevonden voorwerpen, die wij vorige week publiceerden, dient nog de mededeling te worden toegevoegd, dat het verlorene uitsluitend op woens dagmiddag tussen 2 en 5 uur aan het bureau Nieuwsteeg is terug te halen. Tele fonisch kunnen geen inlichtingen worden verstrekt. Bezoek ds. Jongerden Ds. Jongerden te Bruchem en Kerk wijk, die door de Leidse Hervormde Ge meente in de vacature van ds. Otteganger is beroepen, hoopt op dinsdag 23 oktober een bezoek aan Leiden te brengen. 's Avonds is er een bijeenkomst in het wijkgebouw Bethel aan de Stille Rijn. Inmiddels heeft ds. Jongerden nog enkele andere beroepen ontvangen. Het jubileum van het kosters echtpaar Favier: ds. Poort biedt de enveloppe met inhoud aan. Foto N. v. d. Horst Tentoonstelling in Boerhaavèzalen Van 20 oktober tot en met 3 november wondt door het Leidse Kunstcentrum in de Boerhaavezalen, Lange Vrouwen kerksteeg 12, een tentoonstelling gehou den omvattende werken van Kees Buur man, Kees de Jager, Joop van Kralin gen, Ria van Oerle, C. van Roemburg, Lucia Steinbach, Will Tweehuysen en Jan van der Veer. De opening wordt aan staande vrijdagavond om acht verricht Joor drs. J. N. van Wessem, directeur van de Lakenhal. Een blazerstrio, be staande uit Lens Derogee (fluit). Rein Je Reede (fluit) en Henk de Wit( fagot», verleent muzikale medewerking. De ex positie is dagelijks te bezoeken van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur, 's zondags van 2 tot 5 uur. T7"OOR de Open-Deur-bijeenkomst die gistermorgen in de kleine zaal van de Gehoorzaal werd gehouden, bestond grote belangstelling. De bij eenkomst was aangekondigd als een .jubileum, omdat wij nu bijna tien jaar zondagmorgengesprekken moch ten houden". Ook zal het eind no vember tien jaar geleden zijn, dat dr. Schoonheim in Leiden als Open-Deur predikant zijn werk begon. Nadat de vele bezoekers een kop kof fie met toebehoren was aangeboden, opende ds. Schoonheim het samenzijn. „Wij verheugen ons met u dat deze zon dagmorgengesprekken nog steeds de aan dacht blijven trékken," aldus de predi kant. Er zijn in de loop der jaren heel wat wijzigingen aangébraoht, maar de bedoeling van alle activiteiten, hoe ge varieerd oök, is duidelijk. Het gaat niet eens om de kleine feiten van ons tien jaar werken hier, zo zei ds. Schoonheim. maar om de grote feiten van God, God, Die blijft doorwerken. „Wij willen dan ook deze tien jaren zien in het licht van het eeuwenlange werk van God." Er werden liederen gezongen met pia nobegeleiding van de heer C. van der Reijden. Als eerste „Op bergen en in dalen". Ook geestige liedjes met een geestelijke achtergrond, door Arie van Houwelingen en Wim Smitt. De heer W. P. J. Smitt, ouderling van het Open- Deur-werk, verzorgde een inleding en mej. Th. Huigens vertelde een veihaal voor de kinderen, die ditmaal ook moch ten meekomen. Els Bongers speelde vioofl en Marian Vermey piano. Ds. Schoonheim sprak nog over „Eten is ook belangrijk". De predikant wees op de noodzaak het lidhaam naar zyn bëhoeften te verzorgen, maar daarnaast is het een even grote werkelijkheid, dat Christus geestelijk voedsel voor de mens beschikbaar heeft. Hij is onuitputtelijk. et is mogelijk, dat u onder de moeiten van het leven gebukt gaat. Er ligt als het ware een deksel op u kunt er niet onderuit. En straks komt de dood. Dan is het met mij afgelopen. Vergeet toch niet, aldus ds. Schoonheim, wat staat in de Bij bel, waar altijd het LEVEN nummer 1 is: Christus verrees uit de doden heeft het leven verworven, ook vi mij. Zeg dan deze week, als u in het donker en in de diepte zit: Ik kruip ERUIT. Nadat nog een gezang was gezongen en ds. Schoonheim allen een goede zon dag had toegewenst, werd de bijeen komst gesloten met een „Naar wij ho pen lot ziens". Brand bij De Groot Haarlemmerstraat Zaterdagmiddag brak brand uit in een opslagplaats van het hoedenmagazijn van De Groot aan de Haarlemmerstraat De oorzaak was vanmorgen nog niet nauwkeurig te omschrijven, maar een feit is dat in de hoedenvormingsafdeling het gas was blijven branden. Met drie ne- velstralen en een straal van de motor spuit gelukte het de brandweer, het vuur binnen de opslagruimte te houden. De andere ruimten liepen ook geen water schade op. Van de brandweer werd wel veel doortastendheid gevraagd, want de bebouwing daar is nogal dicht en kan brand gemakkelijk overslaan. Het is dus een binnenbrand gebleven. De schade kon vanmorgen nog niet in guldens wor den uitgedrukt. Foto N. v. d. Horst Wijkavond in Prediker De Herv. wijkgemeente Molenwijk (predikant: ds. Van den Berg) houdt woensdagavond om 8 uur in het gebouw Prediker Janvossensteeg een bijeenkomst, waarin ds. N. Kleermaker te Rotterdam, voorheen te Leiden, hoopt te spreken over „Het gezin in de branding". Het zangkoor .Jubilate Deo" te Alphen den Rijn, onder leiding van de heer D. van Vliet, verleent medewerking. De wykkerkeraad verzocht ons, er d< druk op te leggen, dat de bijeenkomst dus niet in de Marekerk wordt gehouden. DE „Wespentaille" tussen Zoeterwoude en Leiderdorp gaat nu dan tocl gauw verdwijnen. Vanmorgen om half elf is in Den Haag door de Pro vinciale Waterstaat van Zuid-Holland de aanbesteding gehouden van de Nieuwe Leiderdorpse brug en hiermee is het laatste obstakel om tot ver werkelijking van dit broodnodige project te komen, verdwenen. Nog „eventjes" de brug bouwen en dan is Leiderdorp, dat zich zo snel tot een grote en zeer riante woongemeente ontwikkelt, uit een schier-isolement verlost! Daarmee is dan laten optimistische verwachting van eind 1963 als richtlijn nemen het lot rustieke Leiderdorpse ophaalbruggetje bezegeld. Het is inderdaajd een rustiek bruggetje, die inwoners en bezoekers Leiderdorp, komende vanaf de Hoge RijndijK, via de korte, smalle Brugge- straat met de neus angstig licht langs het oude Hervormde kerkgebouw naar links of rechts het dorp dwingt binnen te ko men. Men moet al een volslagen onbe kende zijn wil men van de brugwachters geen groet krijgen, zo rustiek is het bruggetje „Gelukkig", dit woord van geweldige opluchting zal bij het lezen van dit heug lijke nieuws aan vele, aan zeer vele kelen ontsnappen. En begrijpelijk. Want wie vindt het leuk het door zuinigheid verkregen autootje, figuurlijk gesproken. In de alleronmogelijkste bochten te ten wringen om op deze manier het dorp binnen te komen of te verlaten? Vindt het leuk om op de fiets door elke passerende auto op deze akelige brug heel langzaam maar gedecideerd tegen de brugleuning te worden gedrukt? Neen. aller antwoord daarop kan kort zijn. Aanpassing Maar nu is dat dan afgelopen. Op ongeveer 150 ten noorden van deze brug komt nu de Nieuwe Leider dorpse brug, een brug die zich ge heel en ai zal aanpassen bij het vol komen veranderde karakter van het oude, rustige Leiderdorp in een bloeiende woongelegenheid voor tientallen in de Randstad Holland. Verschillende symptonen wezen hier reeds oo. Zo keurde de vooruitstrevende gemeenteraad van Leiderdorp in de laat ste maand van 1960 het desbetreffende advies van B. en W. goed. Via de lange ambtelijke weg is toestemming verleend. Deze zomer werd zelfs de bovenbouw al aanbesteed en deze wordt, we schreven het reeds, door de Kon. Ned. Grofsmede rij uitgevoerd. Verder verdween in de achter ons liggende maanden het aan de Hoge Rijndijk dominerende rusthuis „Grenshoek", dat precies op de grens tussen Zoeterwoude en Leiden stond. Wanneer de bouw van de brug ter hand zal worden genomen, volg onmid dellijk de aanleg van de op- en afritten. Aan de Hoge Rijndijk zal de afrit naar „buiten" uitmonden in een voortreffelijk verkeersplein Aan de Leiderdorpse kant zal de brug rechtstreeks voeren naar het v geprojecteerde hart van de ge meente, met uitstekende afritten naar de oude en nieuwe dorpsgedeelten van de Hoofdstraat en het Zijlkwartier. Doch dit hebben wij eerder reeds uitvoerig be schreven. De brug krijgt de respectabele breed- van 15>£ meter. Van buiten m krygt men achtereenvolgens een verhoogd voetgangerspad van 1.50 meter breed, daarnaast een strook van 2.50 n voor wielrijders en tenslotte een „kuip' van 7.50 m breedte voor 't gemotoriseerde verkeer. De .hoogtepunten' zijn uiteraard de openstaande afsluitbomen. Het brug. wachtershuisje is bijna 6.50 m. hoog ter wijl het huisje met de elektrische hef- installaiie nog ruim een halve meter hoger wordt, alles gerekend boven Nieuw Amsterdams Peil. De twee scheepvaartdoorgangen wor den aan de wal geflankeerd door twee tunnels voor het verkeer op het Utrechtse Jaagpad en de V. d. Valk Boumanweg. Met het oog op de vertakking van de Rijn even verderop, zal het gedeelte van het brugdek aan de kant van de Hoge Rijndijk hefbaar zijn, terwijl de andere helft vast is. Dit blykt ook uit de teke ning. Als de brug klaar is gekomen (onder directie van de Prov. waterstaat) zal de gemeente Leiderdorp heel tevreden zyn over de belangrijke bijdrage, die zij moest leveren voor het bedrag van ruim 1,2 min. Deze tevredenheid zal verande ren in trots, wanneer eenmaal het blauwe bord met witte letters LEIDERDORP (de aanduiding van de gemeentegrens) zal worden verwijderd uit de Bruggestraat en bij de oprit van de Nieuwe Leider dorpse brug zal prijken. Woord aan G.S. Vanmorgen bleek dat maar liefst 31 firma's op deze aanbesteding hadden ingeschreven. De hoogste was de fa. D. Verstoep uit Den Haag voor een bedrag van 687.000. De drie laagste inschrijvingen wa ren respectievelijk de firma's Van Wijnen te Papendrecht met ƒ595.000, de VOBI te Vinkeveen met 577.000 en de fa. Derenberg en Van Wijk te Alphen aan den Rijn met 568.000. In de afwikkeling van deze zaak is bet laatste woord nu aan Gedeputeerde Staten, die de gunning moet verlenen. Naar men van bevoegde zyde meedeelt, zal de bouw ongeveer anderhalf jaar na opdracht in beslag nemen. Versoek van Produktschap afgewezen De minister van Landbouw en Visserij heeft een verzoek van het Produktschap Vis en Visprodukten afgewezen. Het bestuur van het produktschap had de bewindsman gevraagd haar de bevoegd heid te geven ook de kopers van vis op de veiling en de kopers van van door importeur geïmporteerde vis te bin den aan een minimumprijs. Het bestuur het produktschap acht het een on gewenste situatie, dat de vrekopers van vis op de visafslag wel door een mini mumprijsregeling zyn gebonden, maar de kopers, dus de groot-en klein handel, niet. Deze regeling, aldus het bestuur van het produktschap, bevredigt iet alleen het rechtsgevoel niet maar kan ook een ontduiking van de minimumprijs door middel van retourcommissies en derge lijks in de hand werken. Het bestur vroeg de bewindsman te willen overwe gen het produktschap meer bevoegd heid te willlen verlenen ook de kopers op de veiling te kunnen binden aan een minimumprijs. De minister heeft het bestuur van het produktschap meegedeeld, dat de erva ring leert, dat het strafbaar stellen van >OR HAARDEN - C.V. - INDUSTRIE Geveilde percelen in Leiden Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden: woonhuis met erf en tuin te Oegstgeest, Deutzstraat 9 na ver hoging in bod: f 32.000 is niet verkocht. Notaris W. S. Jongsma te Leiden: woon huizen en erven Rijndijkstraat 66 en 68 imen in bod f 6.050, koper T. Beeuwkes Leiden, q.q. voor f 6.150 Woonhuizen en erven Rijndijk 70, 72 i 74 samen na afmijning in bod: f 9."" koper J. H. Keij te Leiden, q.q. f 10.000. Woonhuizen en erven Rijndykstraat 80 en 82 samen na afmijning in bod: f koper J. Marks te Leiden, q.q. voor f Woonhuizen en erven Rijndijkstraat 84 en 86 samen na afmijning in bod f 6.712. koper J. F. Lefeber te Leiderdorp, q.q. voor f 6.747. Woonhuis met afz. bovenwoning e Oranjegracht 17/17a in bod f 4 600, koper J. H. Keij te Leiden, q.q. voor f 5.100. Woonhuis en erf Leliestraat 76 en WO' huis Doelengracht 15, resp. in bod f 5.700 en f 1.800 zijn uit de hand verkocht. Notaris mr. S. M. Brandenberg te Lei den: woonhuis en erf Driftstraat 26 in bo< f 9.600, koper E. H. van der Mooren te Lel den. q.q. voor f 9.700. beide partijen, betrokken bij de over treding van een prijsvoorschrift, de kans op ontdekking en vervolging van die overtreding vrijwel geheel wegneemt. Het vaststellen van een nomr zou in dat geval weinig zin meer hebben. In geval het initiatief tot overtreding van een koper uitgaat is die koper reeds mede strafbaar op grond van de algemene be palingen van het Wetboek van Straf- LISSE Receptie Trou moet Blycken Als inzet voor de viering van het 65- jarig bestaan van de harmonie „Trou moet Blycken" werd zaterdagmiddag een receptie gehouden in gebouw Re- hoboth. In de feestelijk versierde zaal was het nieuwste instrumentarium op gesteld, dat hedenavond officieel aan de jubilerende vereniging zal worden over gedragen. Met dit instrumentarium is men overgegaan op de lage stemming. De kosten belopen rond f 15.000. Onder leiding van tamboer-maitre A. Trompert is men thans bezig met de op richting van een drumband. Momenteel zijn in opleiding 17 tamboers en 8 meis jes (majorettes). Deze voeren een eigen spaarsysteem voor de nodige kleding. Het plan is met het eerstvolgende bloe mencorso op de weg te komen. Een 12- tal klaroenen staat nog ter beschikking, waarvoor men nog liefhebbers zoekt Van deze receptie werd door velen gebruik gemaakt o.a. de eerste burger van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf en afgevaardigden van verenigingen uit Lisse en omstreken. De heer Laros, voorzitter van het fan farekorps „De Harpe Davids" uit Noord wij kerhout sprak een persoonlijk woord. Namens de Chr. gemengde zangver eniging „Excelsior" sprak de heer De Graaf. Geref. Gemeente De kerkeraad van de Geref. Gemeente heeft voor de verkiezing van ambtsdra gers de volgende personen voorgesteld: voor ouderling de heren J Benjamin, G v Haaften, B N de Jongh, Jac Kooijman, J de Kwant C A Lanser, H v Reenen. H Schol te, P Slootweg en H Westrate: voor diaken de heren S Baaij, H Brande- man, J de Breejen, M Flipse, J A Nieu- wenhuis. R C Segers, L de Visser en L Walhout Verkoopavond in Chr. school Dinsdag 16 oktober zal de dameskrans van de Geref. Gemeente in de Chr. school aan de Schoolstraat de jaarlijkse verkoop houden. Van 2 uur af is de school open. Er zijn ook attracties voor de kinderen. ACADEMISCHE lerger te Ni eiden, mej Rijksuniversiteit id. ex. II geneeskun- Den Haag. mej. M M 'J. I T Hooft Nio i Haag. lurg. mej. lej. Th H Sasscnheim cn de heren F R ig. G Broere te Den Burg e Leiden. M C B Goreira bgH' Graaff te Dor- Den Haag. K ingay te Haag. T t te Wille drecht(, W M Hoekstra Kujjer te Rijswijk. F H Haag. Th A Nyenhuis te Schulpen te Den Haag. S C Stelling te Rot- r M Titulair dinandusse e Haag: voor Sassenheim D M het kand. H J T ten Berge de de heren M C van Jooet ldt, beide te Den Haag; voor '««de gedeelte geneeskunde*

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3