vrouw in het nieuwe land BENT V OOK ZO N MAN &pen briel Waar wennen een levensvoorwaarde is ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 gelijk dat het opgestelde uitgifte plan helemaal is uitgevoerd. De Solder met een oppervlakte van km in het vierkant, is ver deeld in een land- en veeteeltge- bied en daarnaast een groot aan tal groente- en fruitteeltbedrijven. Het moet. vooral in het begin erg moeilijk geweest zijn op gang te komen, maar vijftig procent van de boeren kan zeggen dat ze ge slaagd is een bloeiend en winst gevend bedrijf op te bouwen. De kinderen Mlllllllllllllllllllllllllll ,,Nee, ik Waarom niet? man, presidente van de bond plattelandsvrouwen in de polder, gen zoals zei er zeker van te zijn dat ook door de zogenaamde ..polderhu welijken" er op den duur een oor spronkelijke bevolking zal komen, terug Het is nu al te merken, volgens haar, dat i bepaalde taal, ingericht, met doeltreffende din- zoals een keukenmachine en electrisch fornuis. En dacht u nu werkelijk nog dat de vrouw altijd mee het land op moest of dat men met een rode zakdoek om de hals geknoopt loopt? Ik doe geen moeite dat foutieve weliswaar samengesteld uit aller- idee weg te nemen, want als u hier zijn werk heeft en hier kan lei tongvallen, ontstaat. Maar het dat nu nog hebt, helpt nog verwezenlijken wat hij zich tot grootste „gevaar" komt van de doel gesteld heeft", hoorden we mensen die door de industrie naar als een antwoord. Maar als er de polder trekken. Deze mensen dan verder gevraagd wordt, blijkt komen veelal uit de grote ste- werkelijk de waard te gaan zien hoe men de dor- daar, ook in de primitieve om- 9 dezelfde standigheden van tijdens en na heden met de kinderen zijn. Die allure uitgaat. Zij kijken te vlug de oorlog, een bestaan heeft op- "1o enigszins neer op het naar hun mening gebouwd, waarin het heerlijk „dorpse gedoe". Op 't „oude land". Wat zou u antwoorden als u op een dag door een officiële instantie of "maar door uw nieuw land ook nieuwc uu, man voorgesteld werd naar een de„ betere, mensen sonden nieuw huis, een nieuwe omge- wonen> trekken als het kan weg. Een moeder van twee dochters van om en nabij de acht tien jaar vertelde me dat ze alle- 0 bei. toen ze nauwelijks hun type- stellen dat de diploma gehaald hadden, waren weggegaan, de een naar Nijme- ving, ja zelfs te gaan? Nee, zegt u nu niet ineens dat u niets voor emigra- i of ander ver land Als men het „nieuwe land", als alle polderbewoners h land noemen, inkomt, valt er vt buitenstaander leven wat ze zoeken, of ze dat voelen, als in de stad wel vinden is de vraag, len?) wem maar voor de ouders is dit groot probleem. voelt, want ik doel nu op de groot verschil met ,,'t oude land" Je kunt niet uit zogenaamde „horizontale mi- te bemerken. Toch geeft het gratie", dus in ons eigen land. bepaald gevoel, en het blijkt dat „Wordt er dan niets Denkt u dan onmiddellijk aan de polderbewoners dit gevoel zeil jeugd gedaan?", zult automatisch frisse, wat tot gevolg heeft dat veel gedaan wordt. Er zijn ten- - velen persé niet af bent, of soms aan uw fami- land.. terugwillen, lie waar u dan vandaan moet. Qok Emmelooi Ik ben daarom zo benieuwd „nieuwe", maar naar uw antwoord omdat in de verschil tussen de afgelopen twintig jaar deze den vraag aan duizenden rouwen in Nederland is voorgelegd, en ze er allemaal zo verschillend op gereageerd hebben. Dat zijn Ook Emmeloord heeft dat sportvelden, een manege, amateurtoneelverenigingen, kort- alles wat Maar men moet niet deze nieuwe dorpen meer of Ik geloof trouwens dat ik mag andere dingen verwachten dan die er met van de dorpen van het oudeland, ir toe geko- want dan is uw uitgangspunt ver- aar him zin keerd, en komt u noodgedwon- die gen tot de conclusie van de PPy vrouw van een employé van r niet kunnen (wil- het Luchtvaartlaboratorium: „Wennen hier? Nooit. Burgerlij ke bedoening". Wat dan uw goed recht is om er zo over te den ken, maar waar niemand iets aan heeft, en wat de omstandig heden niet verbetert. Nee, dan klonk het: „Je neemt in de eerste plaats jezelf overal mee naar toe en als je dan, on- de danks problemen, probeert er iets u van te maken", dat wij uit een hier nog andere 'mond hoorden, ons toch Ga zelf eens Menige vrouw van 't oude land en uit de stad kan trouwens een voorbeeld nemen aan de „eco nomische" en praktische huis- en inrichting de boerderij" Noordoostpolder. Nu moet niet denken dat de randstad Holland „flats" in Emmeloord? steeds zag ik niet in wat de mensen ertoe dreef hier naar tot te komen. Toen op de markt, die elke don- zoveel dorp op het „oude land' tuinste- vinden is. n de Ook wat betreft de schooloplei- ding behoeven de kinderen niet weg. In Emmeloord bijvoorbeeld zijn er welgeteld 32 scholen, waar onder een lyceum, een chr. h.b.s. Maar wat er ont- d'oorsnee heerlijke grote „boerenkeukens" beter in de U, die wellicht vierkante in deze materie geïnteresseerd efficiënt bent. naar ik hoop ook! ONS PATROON dan de nieuwe bewoners van de derdag onder de poldertoren in breekt is de sfeer „Je kunt hier Noordoostpolder, die er vanaf Emmeloord gehouden wordt, hoor- njet gezellig uit", 'is"het antwoord 1942, toen de polder gereed was -;n- om bewoond te worden, naar toe getrokken zijn. Ik wil u pro beren duidelijk te maken wat deze mensen bezielde om de ik het carillon i Komt vrienden i i, en ineens was daar de naar toe te gaan; vertellen oplossing. Deze mensen, hoofdza- van hun ervaringen van het kel'jk afkomstig uit Zeeland van nun ervaringen, van net andere erote iandbouweebie. succes dat velen hebben. Maar ook omdat ir maakte te denken dat op gegeven wordt door meisje van amper 17 jaar. Wat ze waarschijnlijk vergeten is is dat een mens zelf de sfeer bepaalt, en dat het verschijnsel van het wegtrekken uit de dorpen niets nieuws is. Toch is het voor deze ouders des te erger, omdat door niets andere grote landbouwgebieden, en vaak van boerenafkomst, had- de teleurstelling den hier de kans een eigen stuk dan hun werk verbonden zijn, grote fout land te krijgen. Daarom kwamen ook de kinderen vaak nog moeten hiernaar toe en met zovelen te- f 1 VAN BLOEM'EN PLANT <5een kamer zonder klimplanten Wie het eerst op het idee hang de planten op gekomen is om klimplanten in hoogte verspreid de stoffering I* 1 de woonka- steunsel. ongelijke op te nemen, is ons niet bekend, maar een feit ls het dat de toepassing van klim mers in het moderne inte rieur een ware rage is gewor- Nu kan zo'n levende muur- decoratie inderdaad een gezel lig accent geven aan de ka mer, Iets waar we uiteraard ln de winter, als de bloemen schaars zijn, nog meer behoef te aan hebben dan in de zo- Voor een tegen de wand ge plaatste plantenbak kan ook een visnet een goedkope en praktische achtergrond vor men. Met een paar pennen in de bak vastgezet en aan een paar haken opgehangen, blijkt dit steunsel zeer doelmatig te zijn. Te droog meestal te w'ijten aan de droge kamer- warmte. We staan er dikwijls planten aan de Het is diKwijis een Kwesue vestigd worden, hoe van het zoeken naar het juiste jast krijgen van de warme steunsel. dat moeilijkheden jucht. Hooggeplaatste planten geeft. Er zijn groen geverfde 1 muurhaakjes in de handel die met een soort punaise in de wand gedrukt worden. De ran ken worden op de haakjes ge legd en de plant blijft afneem baar, gemakkelijk oe «.acuei ui ua» een grote beurt te ondergaan. dlatoreni terwijl Gekleder Een beetje gekleder staande exemplaren. Bovendien moeten we zor gen voor een vochtige atmos feer, door een ketel water op de kachel of bakjes aan de ra diatoren, terwijl we 's winters evr/i de moeite moeten nemen dagelijks of enige .ïangers van met plastic om woeld draad. er is plastic gaas met vierkante mazen, terwijl ook steengaas (van de tevens huizenbouw) een aardige ach- behanr tergrond vormt om de ver schillende potten in te hangen. Uiteraard aan stevige haken hanteren. bevesü8enLDoe du m;«ik t* ,,Worme voet" gediertevorming. Zijn de mu ren geverfd, dan kunnen we ook gerust de spuit op de plan ten richten en ze daarmede in stof reinigen. Bij geeft deze ig doen vlekken, zodat daar wat voorzichtiger de spuit beetje artistiek Klimplanten aan een nana die door hun hoge positie i al 's winters rieer uater langen. Hebt i bedenk dan dat sommige klim mers dolgraag van zo'n „war me voet" profiteren. zoals Syngoniums, Philodendrons en Scindapsus aureus. Wel goed in de gaten houden en niet laten verdrogen. Tot de sterkste klimplanten behoren wel Cissus antarctica, Rhoicissus rhomboidea, Ficus stipulata (Ficus repens), He- dera helix Pittsburgh (klein- bladige groene klimop) en Phi- lodendron scandens. Zij kwijnen niet direct als ze eens vergeten worden, kun nen tamelijk goed tempera tuurswisselingen verdragen en behoeven niet vlak bij een raam geplaatst te worden 's Zomers uit de zon houden. Alleen gieten als de aarde licht van kleur is en droog aanvoelt en eens per maand kamerplantenmest zijn wel hun verlangens, waaraan we gemakkelijk kunnen voldoen. A. C. MULLER-IDZERDA missen. Vele huisvrouwen zouden dan ook mede daarom wel terug willen, ondanks de goede huisves ting. Natuurlijk ze gaan niet; bo vendien worden ook hier herinne ringen aan „vroeger" en „hoe het toen allemaal was" mooier dan die werkelijkheid van hetzelfde vroeger. Van iets wat je in ge dachten koestert, slijten immers zo gauw de scherpe kantjes? „Zolang we iets op te bouwen hadden, was het heerlijk", aldus een vrouw van een fruitteler. „Er was een doel dat ieder, hoe ver ook uit elkaar, samenbond. Maar het blijkt dat ook hier na ijver en verzuiling heerst. Vanzelf sprekend had je dat kunnen we ten, doch je staat er gewoon in het begin niet bij stil". Polderhuwelijken Toch wordt er aan de eenheid positief gewerkt. En niet in de laatste plaats door de drie plat telandsvrouwen organisaties. Me vrouw A. G. Dljkhuizen-Woersel- Smaakvolle deux-piece Een smaakvolle deux-pièce heb ben we gekozen voor ons nieuwe patroon. Van dit model valt het accent op de kraag en het jasje wordt licht getailleerd met lange coupenaden. De zakjes krijgen een garnering met een kwiek strikje. Het patroon (nummer 362) is ver krijgbaar in de maten 44, 46, 48. (42 op bestelling) en men heeft voor de vervaardiging 2.50 meter van 140 cm. breedte nodig. Onder vermelding van het nummer 362 is het aan onze bureaus verkrijgbaar tegen betaling van 0,50 per stuk. De patronen kunnen ook per post worden toegezonden. De prijs wordt dan 0,60. Dit bedrag gelieve u in postzegels te plakken aan de adres zijde van de briefkaart, waarop u uw bestelling doet. Plak de post zegels naast het gewone frankeer zegel. Bestellingen moeten uiterlijk 20 oktober in ons bezit zijn. Na die datum kunnen geen opdrachten meer worden aanvaard. TIP PARADE Niet een, maar twee ideeën voor de rubriek van van- daag. 't Ging net, omdat de beschrijving ervan niet zo veel regels vraagt. Voor we er echter aan beginnen even dit: slechts lezers kunnen de prijs veroveren in de wedstrijd „Win honderd gulden voor uw vrouw". Brieven schrij vende lezeréssen dus niet. Ik zeg dit voor alle zekerheid maar, daar er deze week een aantal brieven bij de post zat, waarin vrouwen de doe- het-zelf resultaten van hun resp. echtgenoten met verve beschreven. Met de mogelijkheid voor ogen via deze rubriek de dure decembermaand wat soepeler door te komen, kan ik me deze reacties natuurlijk best voorstellen. Ook al is uw man echter zo „schrijverig" niet, dan toch zal hij desnoods zuchtend de balpunt moeten hanteren. Desnoods schrijft *u een en ander over, maar aan het motto „Win honderd gulden voor uw vrouw"dus niet: win honderd gulden voor u zelf) valt nu eenmaal niet te tornen. Het eerste idee van deze week plekken op even- heeft niets met praktische of eens bruine handige oplossingen te maken, schoenen, krijgt u doch meer met „te pronk zet- voleeno me ten". Zo'n sierlijke houten vo- er volgens gel kan inderdaad decoratief zijn en daarom laten we graag de inzender, de heer A. Holleman goed af met uit Klundert vertellen hoe u de- benzine. Laten verdampen en ook ze roerdomp kunt maken. dan de sohoencrème gepakt. En heeft u er wel eens aan ge- U koopt een mooi stukje teak- dacht, vraagt mevrouw G. de hout van minstens 30 cm. lang Vries uit Vlaardingen, scheefge- en 5 cm. dik. Eerst maakt u lopen hakken te verwisselen? u vergroot de gepubliceerd» schijnend papier. Tekening één legt u op het hout, u haar keurig na en zaagt volgens precies langs de het model uit. Op de rug het uitgezaagde hout trekt u vervolgens een middellijn. Hier op nu komt precies het midden van tekening nummer twee. Doordat u doorschijnend papier hebt gekozen, ziet u de middel- dikte te zijn. Indien u niet trekt wacht tot de leren onderhak te ver- ver wordt weggelopen, kunnen lijn de hakken gerust worden ver wisseld (van de rechter r lijn i het hout wel staan. U ..i zaagt weer het onnodige weg. Met een beitel of een rasp rondt u het model vervolgens keurig af, zodat u een vloeien de lijn krijgt. Verder maakt u een net voetje met gleuf (zo als op de tekening staat) domp i De houten vogel krijgt nog een beurt met teak-olie en u zult zien hoe aardig uw roer domp het doet. linker schoen en omgekeerd), 't huis door het scheelt vooral als u veel 'a c ieder schoenreparatie hebt, aanzien- o on wa{ de herstel-rekening be- Gezelligheid vertonen van jeval -veer eens wat andere dan teevee. Een handig hulpnud- Tenslotte „og iets Weg aanslag. Bleekwater is goed tegen bruine aanslag op plastic kopjes. U krijgt die na re aanslag echter ook weg mgt een beetje zilverpoets op een zachte doek, schrijft mevrouw Buurman uit Rotterdam. Bewaar het. De laatste tip komt van mevrouw A. Vroon Jansen uit Loenen aan de Vecht. Als kinderen pas op de kleuterschool zijn komen ze vaak trots aandragen met hun eerste werkstukken. Ook de re sultaten van de nieuwe verfdoos en nog zoveel andere dingen zijn niet alleen in de jonge, maar ook in de „ouderlijke" ogen toch altijd de moeite waard. Bewaar al die dingetjes eens, lijm ze in een dik plakboek en jaren later zult u eens zien hoe zeel plezier u en de dan groot ;eworden kinderen er van heb- IS JAMMER, MAAR De navolgende inzendingen, hetzij ■rzonden voorde tiprubriek. dan el de mannen-afdeling, komen Re- Gorinchem; dhr. J. v.d. H. t Ooltgensplaat (kreeg vier soortge- )ke ideeën in een paar dagen tijds, is u begrijpt..): r het deltje (ook als u met jector op bezoek gaat) statief van een camera plaatsen van uw diaprojector. De heer H. Brouwer uit Den ^rème)" Soms Haag staat hier borg voor. U ee^gauw droo* maakt een metalen Plateau, korrelig wordt, terwijl tevens gat met schroef- niet voor poetsbeurt die vff poetsen met de zogenaamde re: kleurpasta (u kent het wel, het net kleurt uw schoenen op kale plekken beter bij dan schoen- e). Soms is die pasta wel gauw droog, waardoor ?en paar dagen tijds. -v- dhr J. G. C. an de Sinterklaasru- A. K.-de B. uit ief behoorde tot een 1 héél moeilijk!): olTvluTk1- rnrt^moe^wor.' plateau ook met een moer den bevestigd. Dit plateau op het statief gedraaid betekent, dat u de projector kunt plaatsen waar u wilt, dit op elke ge wenste hoogte. ..en zo n vrouw Een gulden middenweg (voor al voor lichte schoenen!) heeft mevrouw Van de Wetering uit Oud-Beijerland gevonden. Zij doopt het borsteltje eerst in kleurloze schoencrème, vervol gens in de pasta en wrijft dan de schoenen in. 't Resultaat is uitstekend! Met plamuurmes. Heeft u een behoorlijk aangebrand melkpannetje? En een pla- 'combineren. muurmes? Gebruik dan dat mes, R. Sonnema dat wel een beetje soepel moet zijn, eens om dat pannetje Schoenenpraat. Een paar tips met betrekking tot schoe nen zal ikv.- Zo geeft m uit Dalem door. dat u moeilijk schoon te krijgen bruine schoe- _„uon_ ,rn1„nc npn kunt behandelen met een schoon te krijgen. Volgens de G. H. S. uit Rotterdam: Zwijndrecht; mej. M. A. W. uit Noord wijk Binnen; dhr. A. A. B. uit Oegstgeest; mevr S. H. uit Ha- zerswoude: mevr. M. N.- B. uit Val kenburg; mevr M. V. -v.d. G. uit Slicdrecht; mevr. A. van H, -K. uit Rijswijk; mevr. De R. eveneens uit Rijswijk; dhr J. v. d. L. uit Gorkum (een tip was het niet, maar ik heb groto waardering voor uw behulp zaamheid!); mevr. A. 't L. uit Veen; mevr. C. S. -van Z. uit Schiedam Ck neem direkt aan dat u een brandschoon formuis hebt, maar als tip vind ik het een beetje „riskant") dhr W. V. uit Rotterdam (heel helaas kan ik u het oor niet lenen): mej R. T. van R. uit Tinte; dhr K. M. van K. uit R'dara; dhr P. B. uit Nieuw Lekker land; dhr. A. O. uit Rotterdam; dhr. C. S. uit Leiden; dhr. C. de kunt behandelen met zacht -doekje, waarop wat onge kookte melk is gedaan. Daarna gewoon poetsen. Lelijke donkere w. i heer A. Morf uit Rotterdam gedaan. Daarna gaat het uitstekend, zonder dat de pan beschadigt. Den Haag; dhr. sr. uit Voorschoten, en dhr P. Schiedam. iveelste plaats - Open Brief heeft iemand mij zevraagd: „Wat bedoel je toch eigenlijk met dat MENS zijn? Telken weer duikt die uitdruk king op in je brieven, je zult het misschien al eens uitgelegd heb ben, maar dat heb ik dan zeker niet begrepen...." en ik grijp deze vraag graag aan om mijn brief voort te zetten. Vooral omdat men. Sterker: ik geloof dat we die iemand mij nogmaals schreef situatie slechts ontvangen hebben over het slaan van kinderen en om, er in levende, vindt dat ik er niet positief ge- der te weten wat mens-zijn noeg op afgegeven heb. Dikwijls ontvangen, zei ik. Dat wil zeg- komt het voor dat men mij niet gen dat we er niet op mogen „positief" genoeg vindt, men neerzien. Dat wil ook zeggen dat denkt dan dat ik van twee walle- we er niet uit moeten zien wèg te tjes wil eten of alles relativeer, komen met de gedachte dat het en dan is men ietwat geïrriteerd, in een andere situatie beter zal gaan met dat „mens-zijn". Pas O nee. Ik wil heel graag po- als we ontvangen, bewust, onze sitief zijn, maar dat betekent ddt plaats, onze taak, bijna zou ik ik nooit wens te zeggen: zo is zeggen: ons lot, pas dan kunnen het en niet anders. Want niets we er mee gaan werken als mens. in het leven is „zó", en zeker Mens-zijn is tot-de-ander zijn. On- is het niet aan mij om in de Open gehuwd: tot de ander, tot de Brief een soort „waarheid" te naaste. Maar ook gehuwd: tot de gaan verkondigen over grote en naaste, samen met je man, je kleine zaken. We praten hier kinderen, met elkaar. Voor en tegen, blij en bedroefd, jouw situatie en mijn le- 1/IJK, je hebt meisjes die trou- ventje, het gekke geval van me- wen en die zijn er daiv Ge- vrouw X en het zware juk van me- trouwd zijn is voor hen een sta- vrouw Y. ze vinden hier alle een tus. 't Is klaar. In orde. Je bent plaats, niet om zwart en wit, ge- iets. Natuurlijk gruwelijk negatief, liik of ongelijk, maar om even in namelijk wat een ander niet is, eikaars leven te schuiven, om bij of nóg niet is, maar goed, ge- de ander te leren afzien van eigen trouwd. Dat de Loire door Frank- belangrijkheid, eigen leven wat rijk stroomt, weet je nog net, en meer te zien in een groot wat de Spaanse Furie is, nou?? geheel. Of anders gezegd: ik ben is het een dame?... maar het slechts positief in het steeds weer doet er niet toe, want je bent ge- Menige hameren op het feit dat we aller- trouwd. En als je kinderen tie ook wel eerst en allerlaatst MENS zijn krijgt en die vragen je iets, dan grijpt ook niet wat daar heb je het woord - werkvrouw is mijn verhaal: niets is ons vreemd. En dan zeg ik: slaat u gauw, mevrouw? On derschat het niet. PROBEER eens wat rustiger te worden, zet het gejakker eens een uurtje stiL Maar overschat het ook niet. Snauwen is min- ko- dicht naast een ander te leven, stens zo erg en blijft ook in de zijn wereld te verdiepen, herinnering haken. Allebei echter als het ware een nieuwe mogen ze bestaan, zoals al onze levende, des te zuiver- taal te vinden lot de naaste, zo fouten. Wanneer wij maar liefheb- te ontdekken dat het huwelijk dan ken. „Snapt u mijn zoon? vroeg pas wezenlijk begint, dat is er eens een vader toen ik hem helaas maar al te vaak niet bij. zei zijn kind zo gegroeid te vin den in een jaar, ,,ik met Om u de waarheid te zeggen: ik heb mijn vaderschap voor een jaar of vier maar op een pitje gezet, dan kijk ik wel eens weer". Ik heb hem toen geantwoord: „als u dan maar veel van hem houdt." Ik vond het wel half-zacht klinken, maar ik had zo gauw niets anders. Geldt het niet voor alles? Ver laat uw kind niet als u hem slaat. En éls u de snauw niet kon bin nenhouden, kwets dan u zelf. Dan komt het goed. Dan worden onze fouten vergeven. Kinderen moeten leren dat er klappen en snauwen in het leven vallen. Soms komt zelfs wel eens even de gedachte bij me op: zou mijn zoon niet bij een tik van mij gebaat zijn, nu hij er op school wel eens eentje oploopt? Zou hij dan niet beter begrijpen dat de juffrouw het niet zo kwaad bedoelt, en niet zo beledigd doen? Zou haar klap niet wat beter proportie krijgen (we mogen de situa- door mijn klap? Omdat hij door .„w. -even omkeren) be- alles heen weet dat ik van hem dan grijpt ook niet wat een vrouw houd? En dus dat ook de juf- i af, soms nog verlangt Te minder frouw hem wel een fijne vent Iedere gepubliceerde „Bent u ook zo'n man"- inzending dingt automa tisch mee in de wed strijd: „Win honderd gulden voor uw vrouw". Uitslag 8 december. Voor iedere tip en elk doe-het-zelf idee in deze rubriek ontvangt u een van onze tipboeken: „Dat zit zo" of „Tippa- rade Twee" (naar keuze). dat zeg je: ja hoor, daar ben ik r Doe 't maar 's-morgens „Geen man ter wereld vindt het leuk als zijn vrouw 's avonds haar gezicht met nachtcrème in vet, zodat ze zich glimmend als een volle maan naar bed moet begeven" hoorden wij een schoon heidsspecialiste eens tijdens een causerie zeggen. In diepe ernst ried zij daarom haar gehoor aan de zalfjes en smeerseltjes maar naast het bed neer te zetten en ze muisstil (in het pikkedonder!) op het gezicht aan te brengen, zodra manlief in slaap was ge vallen. Of dit advies door veel luisteraarsters is opgevolgd valt te bezienEenvoudiger is de volgende raad (van een andere schoonheidsspecialiste), namelijk: geef de huid 's morgens na de ochtendlijke schoonmaakbeurt een dosis voedingscrème, die geduren de de ochtenduren kan inwerken. Daarmee vervalt meteen het veel gehoorde bezwaar, dat het niet ge zond zou zijn de huid een hele nacht met een laagje crème be dekt te houden. In 'l „nieuwe land". teresseerd ben je niet, ze *m<Teten het zorgen en koken en bedden op- slaan om zulk een reden, en daar hun gang maar gaan. Jij, maken en door al de gezelligheid, slechts de juffrouw zal verzoeken jouw persoontje, rond. Je vraagt ja door al het geluk heen, toch iets naast het spontane afkeurinkje Geen afwas na de yoghurt je vraagt om meer, om: méns ook eens een hartelijke goed- zijn? Daarom greep ik de vorige keuring te laten horen. Zo ook snel bent keer naar dat voorval: het staan u. moeder. Bega fouten, maar ver mot het schrei- laat uw kind mot. Aanvaard dat naaste, op wij, als „foute" mensen, voor fl je dan nog enige dingen af als: hoe zeg ik het mijn dochter, dergelijke, en als je snel 1 met slaan, kijk je wie weet wel strijken in de eens een boek over opvoeden in, en van een ir_ nog gemakkelijker een tijdschrift de achtergrond. Pas als ik uit- ze kinderen de wereld tot de Een fabriek in melkprodukten is op het „afwas-besparende" met de bekende rubriek, maar zélf treed uit me zelf, als ik maar tet mogen openen. Let op het ge- idee gekomen bulgaarse yoghurt niet meer in flesjes, maar plastic bekertjes te gaan verkopen. De goed sluitende bekers zijn, zoals dat heet, tafelklaar en men hoeft er slechts het plastic deksel af te halen om het bulgaarse toetje te kunnen leeglepelen. Na de en natuurlijk" de dingen bezitten strijken.'En opvoeden. Want nu wonderlijk snel iemand wordt, maaltijd gaan de bekers zo de afvalemmer in, omdat er voor deze die de mensen om je heen ook gaat alles wat ik doe ergens een persoonlijkheid die al het klei- Modegrapje met oorbellen denken, nee. Ook zijn er dingen niet vastzit in dat: ja, daar sta ik schrei. Zet de stem van die we- die nu vanzelf spreken, b.v. zo maar te strijken hè, iedere week reld wat harder, en u zult mer en zoveel per week of per maand hetzelfde! en ik kan uittreden ken dat ze uw hart, met zijn kleb van je man krijgen, bepaalde huis- omdat ik mijn naaste hoor roe- ne klachten, overstroomt. Wees houdelijke apparaten aanschaffen pen pas dón kan ik ook weer één uit velen, en u ontdekt dat verpakking (uiteraard) geen statiegeld wordt gerekend. Wie het getrouwdTijn. bulgaartje wat feestelijker wil maken kan er een scheut limonade- AT etrouwd z- siroop of wat vruchten op deponeren. Nog een waaier er bovenop D kunnen°betekei en in bijna geen tijd is dit gezonde dessert gereed. heeft het sta ik er niet als maar als mens. Eén uit allen, liefde ging voor ons tot in de dood. eén van allen. Nu is het leven Wat onze liefde slechts heeft te van mijn kinderen één boeiend ta- doen, is: te leven. wereld vinden alleen al dóór f ere el, en het verhaal van mijn Gaat u iets naaien, als garnering stof in een ander kleurtje te pas komt? Wellicht voelt u dan iets voor het mode- grapje met oorbellen. U knipt een paar snippers van de stof af en „bekleed" hiermee met behulp van een heel klein beetje vloei bare lijm, een paar oude oorknop pen. Witte bijvoorbeeld, die u het komende seizoen misschien toch niet zou dragen. Als 't goed lukt staan zo'n bijpassend paar oren best aardig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 15