VELASQUES HANDHAAFT PRIJZEN EN KWALITEIT! Tsjombe betaalt het „gelag op. ijs 9 thuis zelf doen Proces Bandera sleept zich traag voort Supralux Condron terug in Engeland Mlbezit- BelOfast 13?° HAARTJES Geen Westduitse troepen ter verdediging Berlijn Adenauer verklaart niet tegen toetreding te zijn Quadros haalt de streep niet Sir Hugh Foot neemt ontslag (uit protest) Steeds Sanovite in huis! /ft een &öftfce Leeftijden van dieren 1 VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 RESERVE GEMEENTEPOLITIE Op 1 juli van dit jaar bedroeg de feitelijke sterkte van de reserve gemeentepolitie over het hele land 6017 man. De organieke sterkte 11.537. Er is dus een tekort van 5520 man. Dit blijkt uit een brief die de minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Vooral in de drie grootste gemeenten in het westen des lands blijkt de feitelijke sterkte wel zeer achter te blijven bij de organieke sterkte. Voor Amsterdam, Rotterdam en Den Haag (waarvoor wordt uitgegaan van een organieke sterkte van 1000 man) luidden per 1 juli de cijfers voor de feitelijke sterkte resp. 278, 461 en 278. Redevoering' van de dader (Van onze correspondent in Bonn) "17" ARLSRUHE. In een drie- AV urjge men zou haast kun nen zeggen redevoering heeft de 31-jarige Bogdan Nikolaje- witsch Staschynski gisteren een verdere schildering gegeven van zijn gedachten en daden, nadat hij op 15 oktober 1959 de 53-jarige Oekraïnische nationalistenleider Stefan Bandera in München had vermoord met een dubbelloops gif pistool. Staschynski's uiteenzettin gen werden maar zelden onderbro ken door vragen van de zes rech ters van het Bondsgerechtshof. Staschynski vertelde het hof van zijn innerlijke scheiding van de communisti sche ideologie na de moord op Bandera. De invloed van zyn Oostduitse vrouw Inge Pohl. kapster in O-st-Berlijn, heeft kennelijk bij deze scheio.ng een belang rijke rol gespeeld. Zij was het tenslotte die hem er toe bewoog te trachten uit de Sowjetunie weg te komen, die hij (Advertentie) verf en lak Andrew Condron, een voormalige Britse marinier die tijdens de Koreaanse oorlog naar het communisme overliep, is gis teravond na een verblijf van bijna 10 jaar in communistisch China zonder enige ophef in Engeland teruggekeerd. Zijn Frans-Chinese vrouw Jacqueline en hun tweejarige zoon Ian reisden met hem in het chartervliegtuig, dat kort voor middernacht op het vliegveld Southend landde. Het gezin werd met een kleine vrachtwagen naar het immi gratiebureau overgebracht. Daar werd de man bijna een half uur lang onder- Het gezin Condron verliet het vlieg veld vervolgens met dezelfde vracht wagen, die met grote snelheid naar een onbekende bestemming verdween. De Condrons waren in de loop van donder dag uit Moskou vertrokken. Zij maakten de reis via Helsinki, Stockholm en Kopenhagen. „Chroesjtsjef is een groot kunstenaar" De Sowjet premier Chroesjtsjef en de Amerikaanse componist Igor Stra- winski hebben gisteren in het Kremlin een gesprek van ongeveer 30 minuten gehad. Vermoedelijk werd het onder werp muziek helemaal vermeden. Strawinsky haastte zich daarna naai het vliegtuig om de machine naar Pa rijs te halen. Voor zijn vertrek ver klaarde hij aan de pers dat Chroesjt sjef ,.een groot kunstenaar is." De 80-jarige musicus, die in Rusland geboren is, zei dat Chroesjtsjef het grootste gedeelte van de tijd over recent bezoek van twee weken aai Sowjet republieken in Midden-Azië, heeft gesproken. Mevrouw Strawinsky verklaarde derhand dat ze het niet over muziek gehad hebben. „Hij (Chroesjtsjef) weet niets van muziek. Wat konden zij dus daarover zeggen? Zij hadden alleen maar banaliteiten kunnen uitwisselen." Ben Bella naar Moskou De Algerijnse premier, Ben Bella, heeft een uitnodiging van premier Chroesjtsjef om een bezoek aan de Sowjetunie te brengen aanvaard. De datum is nog niet vastgesteld. De uitnodiging was hem door de mi nister van buitenlandse zaken der Sowjetunie, Gromiko, overgebracht. Zoals bekend woont Ben Bella thans de zitting der algemene vergadering der V.N. bij. Hij zal verder op een nc nader te bepalen datum een bezoek at Engeland brengen. (DH-MF) Schilderijen in het Louvre beschadigd gen schilderijen, waaronder drie Corot, vermoedelijk zondagavond, lelijk beschadigd zijn door de een of andere vandaal. Er zijn krassen op de doeken die aangebracht werden met een nagel of een nagelvijl. Dit werd stil gehouden om de Franse politie die een onderzoek instelt, te helpen. De doeken worden nu door deskundi- fen onderzocht. Een functionaris wi: ..Alle negen doeken kunnen oj bevredigende wijze gerestaureerd dea." REBET Reeds de eerste opdracht om een moord plegen op de Oekraïnische ideoloog Lew Rebet had hem een zware schok gegeven. Tot dat ogenblik had hij een ..normale" agentenactiviteit in West- Duitsland uitgevoerd, waartegen hij als overtuigd communist geen principiële be zwaren had. Moord was daarin echter niet begrepen. De innerlijke belasting bij de tweede moord, op Stefan Ban dera, was nog drukkender geweest, ver telde Staschynski. De aanblik van film opnamen in een bioscoop van de bijzet ting van Bandera had hem sterk be wogen, omdat zij hem voor het eerst een beeld gaven van de gevolgen van zijn da den. Van dat ogenblik af dateert zijn besluit om zich voor moorden niet meer ter beschikking te stellen. BEWAAKT Ongelukkigerwijze heeft hü zijn ge voelens ook geopenbaard aan zijn chef in Oost-Berljjn, de agentenleider Sergej in het Russische hoofdkwartier, en daar- is het waarschijnlijk wel te danken geweest, dat men hem in Moskou niet meer vertrouwde en zelfs een luisterin- sallatie in zijn Moskouse woning aan bracht om de gesprekken met zijn vrouw- af te luisteren. Hun belangrijkste gesprekken voerde het echtpaar Staschynski buiten in de frisse lucht De afluisterinstallatie vonden zij overigens bij het zoeken naar wand luizen in hun woning. Moskou mocht Staschynski niet meer verlaten. BABY Deze ontdekking deed hem besluiten te pogen weg te komen. De gelegenheid deed zich voor toen mevroQw Staschyns- ;n kind verwachtte, dat zij in Oost- Berlijn ter wereld wilde brengen. Sta- schynki mocht niet mee. Ook mocht hij niet naar zijn vrouw toen hun z tje Peter vier maanden later stierf. Pas Staschynski zijn chef erop wees vrouw misschien domme dingen gaan doen, mocht hij onder bewaking iar Oost-Berlijn. Op 12 augustus 1961, een dag voo uur in Berlijn werd opgericht en ;n dag voor het zoontje zou worden be- aven, vluchtte het echtpaar ondanks scherpe bewaking naar West-Berlijn. Daar woonde een oom van zijn vrouw. Op de vraag waarom hij naar de politie was gegaan zeide Staschynski: „Ik wilde alles biechten en mijzelf bevrijden. Ik achtte het mijn plicht te bekennen." Twee getuige-deskundigen hebben verklaard dat het inderdaad mogelijk is om me' gifpistolen zoals Staschynski die had ge bruikt mensen te doden. WAARHEID? Heeft Staschynski deze twee moorden iu inderdaad gepleegd en zal ihü worden -eroordeeld? Het is nog steeds niet lekerheid te zeggen, maar mensen de organisatie-Gehlen, de Westduitse contra-spionnage. hebben ons gezegd dat ook zij de geschiedenis aanvankelijk niet hadden geloofd, maar dat het onderzoek uitwees dat Staschynski de waarheid heeft gesproken. Het proces gaat verder en het vonnis niet voor de volgende week te ver wachten. J|j Dat kan. Dank zij de moderne, jj|g economische produktiemethode fPjSa v/aarop Velasques het patent Gezwicht voor V.N.- eisen Een uur voor de verwachte aan komst in Elisabethstad van Robert Gardiner, het hoofd van de V.N. in Kongo, veroorzaakte premier Moise Tsjombe van Katanga sen satie met de aankondiging var nieuwe maatregelen ter uitvoering van het plan van Oe Thant voor een nationale verzoening. Tsjombe verklaarde voor het corps Consulair, dat er meer dan zeven miljoen gulden in buitenlands geld ter onmiddel lijke beschikking van de centrale rege ring te Leopoldstad is gesteld. Dit bedrag is overgemaakt naar een Londense bank ten gunste van de Monetaire raad de Kongo. Tsjombe zei, dat deze storting belangrijke deviezenbeperkingen in tanga noodzakelijk zal maken, maai bood aan om een tweede betaling te doen HERENMODE-TIP Met versterkte boord en manchetten,1G0"/o katoenen garens. Deze perfect zittende shirts strijken zich zelf in de was. P C-Adelborst Kerko 15.»» King 16.'» Kenmore SPANO-FAST 16." PeekgCloppenburg plaatsvinden na het bereiken van een overeenkomst. Tsjombe herhaalde zijn wens naar een verzoening met de Centrale regering, aan de hand van het plan der Verenigde Na ties. Hij klaagde echter, dat Katanga tot dusverre geen vermindering van de span ning had bemerkt nooh van de zijde van de V N., noch van de centrale Kon golese regering. Tsjombe zei te hopen, dat de financiële bijdrage van Katanga door de Kongolese regering gebruikt zal worden om het verkeersnet te verbeteren voorname lijk de spoor- en rivierverbindingen tus sen Matadi en Katanga. Hij voegde hieraan toe, dat de brug die de provincie Kasai met Katanga verbindt binnenkort her opend zal worden, ofschoon zij door Katar.gese gendarmes bewaakt zal wor den. De brug werd bij de gevechten van verleden jaar december vernield. Gisteren is het in Athene tot hevige relletjes gekomen tussen de politie en ongeveer duizend bouwvakarbeiders. De gevechten braken uit toen de arbei ders na een protestbijeenkomst naai het ministerie van arbeid wilden op trekken. om daar een resolutie te overhandigen waarin geprotesteerd wordt tegen een nieuwe bouwbelasting. Aan beide zijden liepen mensen ver wondingen op. Volgens sommige berich ten zou zeker aan vijftig personen eer ste hulp zijn verleend. Van drie bouw vakarbeiders is de toestand ernstig. (Advertentie) KLEURSPOELING POLY-COLOR TUBE 1.95 Von Hase spreekt geruchten tegen Berichten volgens welke het Westduitse leger zal worden op- eroepen voor de verdediging van Berlijn z(jn volgens de Westduitse regeringswoordvoerder Karl von Hase volkomen ongefundeerd. Van de zijde van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse za ken weigerde men echter com mentaar te leveren. Von Hase wees er verder nog op, dat alle bruikbare eenheden van het Westduitse leger ter beschikking van de Navo zijn gesteld. Dit leger ver-, vult zijn defensieve taak in het kader van de Navo, welke organisatie on dubbelzinnig voor de vrijheid van Ber lijn is gestemd. Volgens hem is de grondslag van de veiligheid van Ber lijn gelegen in de aanwezigheid van troepen der dri? westelijke mogend heden (de Ver. Staten, Frankrijk en Engeland). De juridische basis van hun aanwezigheid berust op hun oor spronkelijke bezettingsrecht. Een vol ledig opgaan van Berlijn in de West duitse bondsrepubliek zou de juridi sche basis van de aanwezigheid der geallieerden in Berlijn veranderen en verzwakken. Een dergelijke maatregel zou derhalve uitsluitend met het oog op haar veiligheid kunnen worden ge nomen, aldus von Hase. Voor de weigereing afan de woordvoer- Aanval oppositie ontzenuivd duitse Bondsdag over de rege ringsverklaring is bondskanselier Adenauer gisteren fel van leer getrokken tegen de oppositie de S.P.D. die hem „volkomen ver keerd gebrandmerkt zou hebben als tegenstander van Engelands toetreding tot de E.E.G.". Te voren had oppositieleider Ollen- hauer over de Britse aanvrage ïgd, te betwijfelen of Ade nauer zich werkelijk voor deze toetreding inspant. Ollenhauer had inzake de buiten landse politiek ook enkele voorstellen gedaan, waaronder de vorming van een Duitse commissie voor Berlijn die eenstemmig besluiten moet ne men in kwesties, deze stad betreffen de. Hij meende, dat de Westduitse re gering niet genoeg initiatief in deze kwestie neemt. De bondskanselier antwoordde onge woon heftig op deze uitlatingen. Hij zei dat er in alle opzichten met burgemees ter Brandt van West-Berlijn overeen stemming bestaat over de vraagstukken rond Berlijn. Hij oogstte bijval van C.D.U.-leden toen hij op een uitroep een oppositielid antwoordde: „In alle kwesties betreffende de verdediging vastbesloten ...IPU_! is. Moet ik hier, waar de Sowjetunie toch alles wat gezegd wordt kan horen, uitvoerig uit eenzetten, welke plannen er gereed lig gen voor het geval zich een ernstige ontwikkeling voordoet." land tot de E.E.G. zei Adenauer der nog. dat de S.P.D -leider zich blijk baar de onderhandelingen in Brussel als ..liefdesverklaringen" voorstelt. ..Als ergens materiële voordelen wor den bedongen, da» is dat in Brussel", aldus Adenauer. „Als bondskanselier heb ik de plicht, voor onze belangen op te komen. 11c ben er niet om de Britse belangen, maar die van Duits land te behartigen", zo zei hij, met de vuist op de lessenaar slaande. „Denkt u dat Engelaid zich uit menslievende Ki« wil aansluiten?" der van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken kon men in Was hington geen verklaring geven. White werd ook gevraagd of Adenauer presi dent Kennedy op korte termijn een be zoek zal brengen. Hij antwoordde „dat hij niet beschikte over inlichtingen dat de kanselier naar Washington zal ko-1 grootste anti-kolonialist men". Diplomatieke waarnemers voeg- hij beroemt er zich dikwijls op, dat „elk den eraan toe dat het bezoek niet zal gebied dat ik bestuurd heb vrij ge- plaatsvinden voor begin volgend jaar. I worden is". Janio Quadros, die een jaar geleden aftrad als president en daardoor een crisis uitlokte die het land nog niet te boven is, is er niet in geslaagd een politieke comeback te maken. Hij heeft zich kandidaat gesteld voor het goeverneurscbap van de rijke deel staat Sao Paulo. Hij wilde het goever- neurschap gebruiken als springplank naai het presidentschap, maar bij het tellen van de stemmen heeft hij nu een zo grote achterstand dat het onmogelijk schijnt dat hjj goeverneur zal worden. Na het tellen van ongeveer de helft van de stemmen heeft Quadros een achterstand van bijna 100.000 stemmen op Adhemar de Barros, eei politicus van de rechterzijde. President Joao Goulart, die vorig jaar de crisis erfde van Quadros, scheen de grote winnaar te zijn in de verkiezingen van zondag jL al was hij geen kandi daat. Bij de telling van de stemmen blijkt echter dat het land als geheel een kleine zwenking naar links maakt. Het door Conservatieven gedomineerde gres heeft tot nu toe de pogingen Goulart verhinderd om de president grotere bevoegdheden te geven. Sir Hugh Foot, de Britse koloniale deskundige bij de Verenigde Naties, heeft ontslag genomen als gevolg van de in omvang toenemende aanvallen op zijn land terzake van de kwestie Zuid- Rhodesia. Hij is van oordeel, dat hij het Britse standpunt tegen bemoeienis met de Zuid- rhodesiasche grondwet, gebaseerd op een heerschappij van het blanke ras, niet doeltreffend kan verdedigen. Sommige gedelegeerden in de Beheerschapscom- i de Algemene Vergadering mening, dat Sir Hugh van mening is, dat hij de Britse politiek niet langer kan uitvoeren. Volgens enkele hunner is hij zeer terneergeslagen over het verbod van de Afrikaanse Volkspartij Zimbabwe door minister-president Sir Edgar Whitehead van Zuid-Rhodesia. Verder zou hij zich gestoten hebben aan de vrijheidsbeper kingen, opgelegd aan de Afrikaanse leider Joshua Nkomo en diens mede werkers. Sir Hugh Foot was de laatste gouver- aur-generaal van Cyprus. Verder is hy gouverneur geweest van Jamaica en Nigeria. Hij beschouwt zichzelf als de zyn land overwegingen bij I In het Franse stadje Dijon zijn vier jonge scooterbc- rijders wegens overtreding van de maximumsnelheid in het centrum van de stad gestraft met het 500 maal moeten overschrij ven van de desbetreffen de bepaling van de politie verordening. Pas daarna kregen zij hun voertuig terug, met de waarschu wing dat zij bij herhaling 1000 „strafregels" zullen moeten schrijven. I Op een druk verkeers kruispunt in Alkmaar zal volgende week een auto matische verkeersrege lingsinstallatie in gebruik worden genomen, die naar men aanneemt de eerste van deze aard is in Euro pa en wellicht in de ge hele wereld. Het is een electronische Installatie, gebouwd met toepassing van transistors en voor zien van een electroniscli brein. Dit kiest uit 640 mogelijkheden de op een bepaald moment voor het verkeer meest gunstige combinatie van lichten. I Gisteren is in La Courtine de weg in gebruik geno men die geheel is aange legd door genisten van de vierde en de eerste divisie 7 december. De weg, die de dorpen Poussankes en Bousoeresse met elkaar verbindt, betekent een grote verbetering voor de bevolking van deze streek. De voormalige hertogin Leonida van Rusland is gisteren bij een auto-on geluk in Spanje gewond geraakt. De auto, waarin ze met haar echtgenoot, groothertog Wladimir, was gezeten kwam op de weg Iran-Madrid in botsing met een ossewagen. De hertog, die de auto be stuurde, liep geen letsel op. I Vorige nacht trof een der tienjarig meisje in Am sterdam in de kamer van haar ouderlijk huis vier vreemde mannen aan. die enigszins onder invloed verkeerden. Naar later bleek waren zij onderweg in druk gesprek gewikkeld geraakt over het anti- alcoholisme en daarbij dit huis binnengegaan toen bleek dat een sleutel van een hunner toevallig op de deur paste. De politie kwam de vreemde gasten afhalen op het moment dat men het nog lang niet eens was over het al-dan- niet-alcohol-drinken I Op maandag 22 oktober zal het tweede gedeelte van de autoweg Zwolle- Harderwijk voor het ver keer worden opengesteld. Het betreft hier het tra ject van 't Harde, in de gemeente Doornspijk, tot Harderwijk. Ook de mi nister van verkeer en waterstaat, drs. Korthals, zal van belangstelling bljjk geven. 1024) De verhalen van snoeken en karpers, olifanten, schildpadden en papegaaien die vele eeuwen oud kunnen worden, berusten in den re gel op niets, behalve dan op de fan tasie van de verteller. Bij vissen kunnen de leeftijden immers, net als bij bomen, vaak met vrij grote nauwkeurigheid worden vastgesteld, omdat de groeiperioden zijn af te lezen aan de concentrische ringen op de schubben of de gchoorbeen- tjes. Populaire opgaven schrijven aan de vrij kleine karper duur van 150 jaren toe er zou het zelfs tot 267 jai gebracht. Derge lijke getallen kun nen we rustig bij r— het alom bekende visserslatijn onder brengen, want snoe ken brengen hef meestal niet der dan 20, stens 30 jaar de hoogste tijdsopgavi hebben als TOCH IS HET ZO! leef- oor karpers wordt 60 tot 70 jaar genoemd. Kleine visjes leven meestal maar enkele jaren, doch de grotere, zoals alen en steu ren schijnen wel 50 jaar (en even tueel nog iets ouder) tc kunnen wor den. De kleine goudvis kan het in gevangenschap wel 30 jaar uithou den, maar forellen en baarzen ko men zelden boven 15 jaar uit. Geven de maximumleeftijden van de snoek en de karper ons dus enige teleurstelling, dezelfde ervaring doen we op met papegaaien, die ons vaak als eeuwen oud worden voorgesteld. Deze dieren kunnen in derdaad een zeer hoge leeftijd be reiken, althans voor vogels, want het komt wel eens voor dat pape gaaien het een mensenleeftijd uit houden. In gevangenschap kunnen ze wel 60 tot 100 jaar worden maar niet enige eeuwen, zoals veelvuldig wordt verteld. Van grotere roofvo gels worden soms nog hogere leef tijden opgegeven, maar het kan geen kwaad hiertegen enige argwaan te koesteren. Zo stierf in 1719 aan het keizerlijke hof in Wenen (waar men grote roofvogels in kooien placht te honden) een steenarend die in 1615 zou zijn gevangen en een gier, die in 1706 gevangen was, leefde tot 1824. Maar Flower, die over dit on derwerp uitvoerige studies maakte, staat zeer sceptisch tegenover deze getallen en meent dat de oorspron kelijke vogels veel vroeger gestor ven waren, maar bij hun overlijden in stilte vervangen werden door de oppassers, die voor hun welzijn aan sprakelijk waren. In het algemeen wordt voor grote roofvo gels dan ook een halve eeuw waar schijnlijk geacht. En hoe staat het met de olifant; leeft dit dier inderdaad een paar eeuwen? Dat is hoogst on waarschijnlijk, want de meeste olifan ten takelen al lelijk af op hun vijftig ste of zestigste jaar, zodat het dier al erg oud Is indien hij 100 jaar haalt. De kampioenen op dit gebied schijnen de reuzenschildpad en dc grote walvissen te zijn. Vele eeuwen kunnen we dc oudste van deze die ren weliswaar niet toekennen, maar 150 tot 200 jaar moet volgens ver schillende onderzoekingen toch niet uitgesloten worden geacht. Zeker heid bestaat hieromtrent echter niet, zodat het niet onmogelijk Is dat deze opvatting door latere onder zoekingen moet worden herroepen. En dan nu eens iets over dieren die veel ouder worden dan we dach ten. Ook zo handig voor Uw "avondjes", Hartige hapjes direkt klaar. Eet dagelijks enkele Sanovietjes voor Uw gezondheid. Rusland hernieuwt eis voor „troika" De Sowjetunie heeft gisteren haar eis inzake een „troika "-secretariaat van de Verenigde Naties hernieuwd. De Sowjet-vertegenwoordiger in de begrotingscommissie der Algemene Ver gadering, Pavel Tsjernisjef. betoogde in een commissiebijeenkomst, dat het V.N.-secretariaat niet door één persoon dient te worden beheerd, doch door vertegenwoordigers van de drie „ba sisgroepen", t.w. het Sowjet-blok, het Westen en de neutrale landen. De Amerikaanse vertegenwoordiger Ln de begrotingscommissie, senator Gor don Allott, antwoordde de Russische gedelegeerde, dat door een „troika"- secretariaat de integriteit van de Ver enigde Naties verloren zou gaan. (Advertentie) Laaiende Zuurbrand op de maag hoort ook bij V tot het verleden bij de eerste Rennie die ge in de mond steekt. inies herstellen Joods meisje geroofd in Turkije In het Oostturkse stadje Bashkale is het dertienjarige Joodse meisje Nuriye Yener uit haar ouderlijk huis geroofd, opdat zij Islamitisch wordt. Haar vader de plaatselijke rabbijn heeft de boodschap gekregen dat hij en de overige Joden tn het stadje zullen worden gedood, indien pogin gen worden aangewend het meisje terug te krijgen. Reeds eerder was het dertienjari ge kind door een bende gekidnapt, opdat het tot het Islamitische geloof zou overgaan en de bruid zou kun nen worden van een zekere Kemal Sakrak die zijn zinnen op het kind heeft gezet. Verscheidene Joden heb ben Bashkale, dat een van de oud ste Joodse gemeenten van Turkije is, ontvlucht. De opperrabbijn van Tur kije, David Asseo. heeft een beroep gedaan op de Turkse regering het meisje te laten opsporen en de Jo den te beschermen. Moeilijkheden bij chr. streeklyceum Enige weken geleden publiceerden wij ;en verslag van de moeilijkheden rond het jonge christelijke streeklyceum te Ede. Er vond een scheuring in de ver eniging plaats en tachtig uitgetreden le den vormden een nieuwe vereniging, die een eigen streeklyceum wil oprichten. In het bestuur van de nieuwe vereni ging hebben zes hervormden, drie christelijk gereformeerden, drie leden van de Gereformeerde Gemeenten en een lid van de Oud-gereformeerde Ge meente ^zitting. Het is ons naderhand gebleken dat in ons verslag over deze scheuring voor deze lezers niet duidelijk genoeg was ge steld dat de inzichten die in dit ver slag, werden gepubliceerd, niet van onze onderwijsredactie zijn, maar van de groep die is uitgetreden. De in zichten van de andere groep waren daaraan uiteraard tegengesteld. Ons bleek eveneens dat dc hervormd® le raar drs. C. Blokland niet benoemd werd tot conrector, maar tot rector. Hij heeft uiteindelijk deze benoeming niet willen aannemen. De groep Cubaanse ballingen, bekend onder de naam „Alpha 66", heeft don derdag in San Juan op Porto Rico be kendgemaakt, dat zij „de oorlog heeft verklaard" aan de schepen die goederen naar Cuba vervoeren. De „staat van oor log" ging gisteren in. Antonio Veciana. de 25-jarige leider van dc groep, zei dat „Alpha 66" van plan is om in de komende maanden nieuwe overvallen op Cuba te plegen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 5