Boerderij Heemskerk verkocht Raad van Oegstgeest akkoord met plan Noord-Oost TIMMERMAN METSELAAR Lezing over verzorging van geesteszieken in Katwijk In Katwijk Zee morgen een honderdtweejarige „Trou moet Blijcken Lisse 65 jaar B, en W. voor fluoridering van het drinkwater In politiek compromis soms onontkoombaar NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 11 OKTOBER 1962 Op voorstel van de heer Bouland (WD) besloot de vergadering de ver koop van gemeente-eigendommen aan de Geversstraat aan v. d. Ameele's automo bielbedrijf N.V. achter gesloten deuren te behandelen na de openbare zitting. Verdere voorstellen van B. en W. kon den zonder veel discussies de goedkeu ring^ van de raad wegdragen, behalve dat inzake verkoop van grond achter de percelen Rijnzichtweg 3-9, waarover Visserijgolfjes Zeer wisselvallige vangsten Op de Noordzee leverde de visserU op kuitzieke haring zeer wisselvallige re sultaten op. Er kwamen schippers tn de lucht met de verheugende mededeling, dat zü een dagvangst van 100 kantjes hadden geboekt, maar collega's die het niet verder hadden kunnen brengen dan tot een enkel trekje van een kantje of tien waren niet zo vrolijk en mop perden naar hartelust over de schrala vangsten. In de Ierse Zee is het na een goede dag weer huilen met de pet op geweest De haring liet zich bijna niet zien. Een paar Nederlandse schepen konden een trek van 10 kantjes doorgeven, maar de meeste moesten met weinig of niets ge noegen nemen. Als dubbele strop moest worden geconstateerd, dat de in de voor- week in grote hoeveelheden aanwezige makreel in geen velden of wegen was te bekennen. Schlpperskoor Ook woensdagmorgen waren vangstmeldingen uit beide visgebiedeu in mineur gesteld. De schippers klaag den over de gehele linie over de schra le vangsten. Eén van hen hief het scho- "1 maar bij moeder Het duurde niet heel schipperskoer lied: „O, thuisgebleven", lang of er was te beluisteren. Wat er was In IJmuiden lagen 13 vaartuigen i de markt. Zij losten 4560 kisten, wa van 470 schelvis, 210 wijting, 110 gul kabeljauw, 240 koolvis, 1820 haring, 500 makreel, 120 sardien. 240 schol. 15 tar bot, 245 diversen. 420 st. stijve kabel jauw en 2.000 kilo tong. Vandaag aan de markt Vandaag lagen naast een aantal pen met rond- of platvis in IJmiliden onder meer aan de markt de Post Boy IJM 35 met 900 kisten en de HD 74 Mi- chiel met 1000 kisten. In Scheveningen EN EEN Voor een woning kan worden gezorgd. Sollicitaties aan het kantoor Randweg 35, Katwijk aan Zee. PRECIES één uur heeft het de gemeenteraad van Oegstgeest, wegens vakantie van de burgemeester onder voorzitterschap van wethouder- loco-burgemeester J. F. M. Steenmetser, gekost om met overgrote meer- derheid van stemmen goedkeuring te hechten aan het voorgestelde uit breidingsplan in onderdelen „Oegstgeest Noord-Oost 1962". Met eenzelfde meerderheid (twaalf tegen vier) nam de raad één uur en twintig minuten daarna het voorstel aan tot verkoop van de boerderij van Heemskerk aan de Rhijngeesterstraatweg 91. Bij de debatten over het nieuwe uit breidingsplan Noord-Oost waren er zeer verschillende meningen in de raad. Ve len meenden dat. hoewel de raad zich met hand en tand heeft verzet tegen annexatie door Leiden, men de ver stedelijking in de hand werkt door de bouw van een groot winkelcentrum en een flat van 12 verdiepingen. De raad was echter vrijwel unaniem van me ning dat het hier een grootse concep- tie betreft De tegenstemmers konden wel ak koord gaan met de bungalows en de een gezinswoningen, doch vonden de flat volkomen misstaan in het dorpsbeeld van Oegstgeest Anderen vonden de ter I kennisgeving aangenomen bezwaren te- i gen de flat van de bewoners aan de i Admiraal de Ruyterlaan niet zonder grond. Mevr. Smits-Witvliet meende dat, afgezien van het feit dat het flatgebouw i „als een meteor uit de hemel gesmeten" zou lijken de afstand van 80 meter ten oosten van een openbare school be zwaarlijk klein was. De heer Bergmeijer voerde aan dat het A.M.F. 23 miljoen gulden hierin zou investeren, waardoor de huur van de winkels in het centrum te hoog zou wor den en dit centrum geheel door de groot-winkelbedrijven zou worden geëx- ploiteerd. Dit zou nadelig zijn voor de Oegstgeester middenstand. Na replicatie van de voorzitter werd het voorstel, zoals gezegd, met twaalf tegen vier stemmen aangenomen. Wan neer G.S. toestemming geven, kan Oegst geest aan een werkelijk groots uitbrei dingsplan beginnen. De boerderij De heer Steenmetser gaf bU het aansnijden van het probleem van de eventuele verkoop van de boerderij aan de Rhijngeesterstraatweg expli catie van het feit waarom de wet houders nu vóór behoud van dit object zijn. hoewel zij in een vorige zitting juist voor afbraak stemden. Aanvankelijk zou het behoud de ge meente op een woningverlies van veertien stuks komen te staan en een bedrag van f 105.000 aan grond- derving. Nu echter was een koper gevonden waardoor de schadepost op acht huizen en f 18.000 werd te ruggebracht. Dit laatste achtten zil een redelijke rol voor het behoud van een gebouw met historische waarde. Verscheidene raadsleden waren vol daan over deze oplossing van het inder tijd netelig gebleken probleem en zwaaide onomwonden B. en W. lof toe. Niettemin bleken er ook vele bezwa- te bestaan, waarvan het belangrijk ste, het geheel verscholen liggen van de boerderij was. waardoor deze oplos sing aan het gestelde doel zou voorbij schieten. De heer Steenmetser bleek deze me ning slechts gedeeltelijk te kunnen on derschrijven, daar het gebouw van de v aan te leggen Willibrordweg zeer duidelijk zal zijn waar te nemen. Om trent een suggestie van mevr. Smits- Witvliet om het aantal woningen (in de prijsklasse van 40 tot 50 duizend gulden per stuk) te vervangen door een groter aantal kleine en lage bungalows, deelde men later een beslissing zal nemen. Bij de rondvraag bracht de heer Blansjaar (prot-chr.) de slechte toestand van de gemeentewoningen op de oneven num mers in de Javastraat onder de aandacht en hij verzocht toezegging dat deze zaak nauwkeurig zal worden onderzocht. De ze toezegging werd gedaan. Verder verzocht genoemd raadslid, met volledige steun van mevr. Smits, de mo gelijkheid te onderzoeken voor bemid delend optreden tussen vertrouwensraad en melkhandelaren, teneinde verlaging van (vooral) de prijzen van room, kar nemelk en vla-soorten te bewerkstelli gen. Ook dit zegde de voorzitter toe on der de opmerking dat B. en W. geen col lege van rijksbemiddelaars vormen. Om streeks kwart voor twaalf trok de raad zich achter gesloten deuren terug. Toen de voorzitter na afloop van de zitting achter gesloten deuren de open bare vergadering heropende, deelde deze mee dat de raad had besloten de beslis sing over de verkoop aan v.d Ameele voorlopig aan te houden. Geslaagd Geslaagd voor P I technologie aan de Techn. Hogeschool te Delft onze plaats genoot de heer L. W. Meeuwens, Gevers straat 63b. de onderhoudsdienst vraagt de Katwijksche Bouw- Voor wijhgemeeute Zuid-Oost TN het verenigingslokaal aan het Abeelplein kwam gisteravond de wijk gemeente Zuid-Oost voor het eerst in het seizoen bijeen. De wijkpre- dikant, ds. Jac. de Vos, sprak de hoop uit dat men spoedig in het eigen gebouw kan vergaderen. Onder de titel: „De verzorging van geestes zieken, in het bijzonder die van bejaarde patiënten" hield dokter W. J. Plokker uit Leidschendam een causerie. NOORDWIJK Fluor in Noordwijks drinkwater B. en W. van Noordwijk overwegen het Noordwijkse drinkwater ter voorkoming tandbederf van fluor te voorzien. Na- de omliggende gemeenten, die Noord wijks water gebruiken, over deze aan gelegenheid zijn gepolst, zal de Noord- ijkse gemeenteraad een beslissing ne men. Daniël Noteboom schaakte In de onderlinge competitie van de Noordwijkse schaakvereniging Daniël Noteboom werden de volgende resulta ten behaald: eerste klasse: J. TurkTh. Admiraal 10; P. BedijnJ. de Bock 10; Hoekds. R. C. de Lange 10: H. Meyer -A. Leenheer Vt—U; J. J. Bizot—J. Hoogeveen afgebroken: tweede klasse: C. de PutterB. Cramer 01; H. Veen- straJ. Mammen 1—0; J. van Veen—A Veeffcind V». Voorts werden de volgende spelers x>r het eerste tiental aangewezen (al fabetisch): Th. Admiraal. P. Bedijn, J. J Bizot, J. Hoogeveen, ds. R. C. de Lan ge, A. Leenheer, H. Meyer, J. A. Scheep maker, J. Sleeboom, J. Turk. Alle overige leden zijn beschikbaar x>r het tweede tiental Als aanvoerders voor de beide teams zijn aangewezen de heren J. J. Bizot F. Hoek. Daniël Noteboom I speelt maandag de eerste competitiewedstrijd thuis tegen oskoop 1. Hulsvrouwen vergaderden In het Hof van Holland vergaderde gistermiddag de afdeling Noordwijk van de Nederlandse Vereniging van Huis wen onder leiding van mevrouw A Terpstra-Verschoor Mej. J. Franken vertoonde enkele kleurenfilms over IJsland en de ver werking van kabeljauw in diepvries- staat. In de pauze konden de dames het produkt proeven, wat een attraktle op zidhzelf was. Bungalow Architect J. Brandt te Noordwijker- hout heeft het bouwen van een bunga low aan de Kapelleboslaan namen: heer Warmerdam opgedragen aan de fir ma G. v. d. Rotten te Noordwijkerhout Verbouwing ThjjswUk Namens de directie van de modelwas serij Thijswijk heeft architect K. J. var Os te Velp het verbouwen van de ge bouwen van de wasserij opgedragen aan de firma Gebrs. Van Duin te Noordwiik voor een bedrag van ongeveer ƒ100.000. VOORSCHOTEN Puzzelrit De bromotoclub „Voorschoten" houdt zaterdagmiddag een herfstrit voor auto' motoren, scooters en bromfietsen. Gele genheid tot inschrijving van 1 uur af café Ton Bakker, Rijksstraatweg 465, Wassenaar. Een psychiatrische inrichting is beslist geen „opberginstituut voor mensen waar weinig meer aan te doen valt". In de laatste dertig veertig jaar is er op het d van de verzorging van geestes zieken veel verbeterd. Met de sinds 1926 ontwikkelde „activiteitstherapie" tracht de in zichzelf gekeerde mens weer op gang te krijgen. De moderne psychia ter staat een groot aantal hulpmiddelen ten dienste. In de inrichting moet een vrije sfeer heersen. Voorts wordt, na een medische behandeling, aandacht besteed aan de ar- beidstheraple, waaronder men niet het bezighouden om de verveling te verdrij- moet verstaan, maar een aan de per soonlijkheid aangepaste creatieve arbeid. Een psychiatrische inrichting moet lijken op de gewone maatschappij: de arbeid is dan ook ingepast in bepaalde werktijden en alle patiënten, voor zover zij ertoe in staat zijn, moeten werkzaam zijn. Er wordt in de boerderij, de moestuin en jlders gewerkt Iedere patiënt krijgt na gedane arbeid zakgeld: de ijverige wordt het meest beloond, hetgeen een zekere mate van verantwoordelijkheidsgevoel aankweekt In de bewegingen van de patiënt komen talrijke facetten van zijn innerlijk leven tot uiting. De bewegingstherapie beoogt /an de verloren bevalligheid en gra tie terug te winnen. Vooral de lijders aan schizofrenie vinden bij deze therapie veel baat. Om het groepscontact te bevorderen oefent men gezamenlijk. Naast het aankweken van verantwoor delijkheidsgevoel en gemeenschapszin wordt aandacht besteed aan sport en muziek. Bij de sport wordt de mens los van zichzelf gemaakt, hij moet in het spel op de ander letten. Ook van het be oefenen van muziek en zang gaat een so cialiserende werking uit. Bij de culturele therapie, het tekenen, schilderen, boet- e.d.. richt men zich eveneens op de buitenwereld. Dit alles vraagt van het leidinggevende personeel een speciale instelling. Toewij ding en geduld zijn de pijlers, waarop het werk rust. Eigen inrichting Dokter Plokker pleitte voor het doen opnemen in een psychiatrische inrichting SASSENHEIM Kantine aan Wasbekerlaan Namens de directie van Johnson Wax heeft architect H. Hailing te Sassenheim het bouwen van een kantine en kantoor aan de fabriek Wasbekerlaan opgedragen aan de firma W. Zijerveld zn te Sas senheim. Bungalow Het bouwen van een bungalow aan de Industriekade is namens de heer Van der Kwast uit Oegstgeest opgedragen de firma Van Rij en Verdroes uit Kat wijk. Woningbouw aan Bijdorplaan Het aannemingsbedrijf firma J. Dijk stra Zn te Sassenheim zal volgens een ontwerp van het architectenbureau In Scheveningen werden aangevoerd I Romke de Vries te 's-Gravenhage een I kisten haring, 30 kisten diversen en viertal woningen voor eigen rekening K) kisten sardien. gaan bouwen aan de Bijdorplaan. MORGEN hoopt mevrouw de weduwe B. Berkheij-de Jong te Katwijk aan Zee haar honderdtweede verjaardag te vieren. Zover kan worden nagegaan gaat haar stamboom terug naar Duitsland of Zwitserland hoe wel haar geslacht reeds enkele eeuwen in ons land woont. Toen zij zes jaar was, werd ze als wees opgenomen in het oude Katwijkse Weeshuis aangezien haar beide ouders slachtoffer waren geworden van de in 1865- 1866 heersende cholera-epidemie. met „bom", later met een logger. HU overleed in 1928 en zeven jaar geleden overleed ook hun enig kind, een dochter. Sinds 1943, toen zij bU een ongeluk haar heup brak, is mevr. Berkheü niet meer buiten geweest. Driemaal moest er operatief worden ingegrepen als gevolg van de/e fractuur. De chirurgen, die haar hebben behandeld hadden zelden zo'n geringe verkalking gezien bü ie mand van haar leeftijd en ze voorspelden haar dan ook een lang levenl Zij huwde met de heer Dirk Berkheij, die in het bouwvak werkte en er voorts regelmatig als vissers op uittrok, eerst VOORHOUT Rekest aan G.S. Vele aangelanden en bezoekers van de Prinsenweg, een verbindingsweg van het dorp met de Teijlingerlaan, zijn ver bolgen over het feit, dat de plaatselijke overheid ertoe is overgegaan aan beide zijden stopverbod borden te plaatsen. Niet alleen aan deze weg woonachtigen met hun auto's, maar ook de eigenaren van landerijen aldaar voelen zich gehandicapt door deze maatregel. De aanleiding tot de maatregel is, dat enige aangelanden hun landerijen lieten ploegen met trek kers die op de weg bleven staan. In een samenkomst van aangelanden meende men. dat men beter voor deze ploegers een verbod kan uitvaardigen, hetgeen maar voor een kleine tijd van het jaar nodig zou zijn. Zij zullen een rekest aan GedeD. Staten van Zuid-Holland zenden Raadsvergadering De raad der gemeente zal zijn eerst volgende vergadering houden op vrijdag 26 oktober 's avonds ora acht uur. bejaarde patiënten zodra verpleging thuis niet meer mogelijk is. Binnen af zienbare tijd krijgt Katwijk een derge lijke inrichting, waar behalve de bezig heidstherapie ook moderne lichamelijke genezingsmethoden zullen worden toe gepast. Voorts deed dokter Plokker eer beroep op Katwijks jeugd om zich als verpleegster of verpleger voor dit mooie werk beschikbaar te stellen. De sala riëring is in de laatste jaren aanzienlijk verbeterd. Na de pauze werden er twee films vertoond, die enkele nog onbesproken facetten van de verpleging van geestes zieken belichtten. De heren Mech er Van der Heide toonden ten slotte teke ningen van het in Katwijk te bouwen complex. Aanbesteding centrale verwarming Het adviesbureau Kloots-van Zelm- Van der Laan-Hoogstraaten te Utrecht heeft namens het Chr. Schoolbestuur het aanbrengen van de centrale verwarming in de Chr. Ulo-school aan de Koningin Julianalaan aanbesteed. De twee laagste inschrijvers waren de firma Grimbergen te Katwijk met f 116.893 en de N.V. In- stallatiebouw te Amsterdam met 115.948. KATWIJK AAN ZEE Beroep ds. De Jong Ds N. de Jong, christelijk gereformeerd predikant alhier, heeft een beroep ont vangen uit Arnhem Vertrek ds Offerings Zoals wij gisteren op pagina 2 meldden, heeft ds F. Offeringa, hervormd predi kant, het beroep naar Haren aangeno men. Ds Offeringa staat in Katwijk sinds 25 september 1955. WUkavonden Gisteren hield de wijkgemeente Zuid west haar eerste wykavond in het wijk- gebouw bij de Oude kerk. Ds F. Offe ringa zette de betekenis van het bijbel lezen uiteen. Na de pauze werd een ver loting gehouden voor de kerstmiddag voor de ouden van dagen. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis sprak ds W. L. Tukker voor de leden van de wijkgemeente Noord-oost over: „Jozef. Beiaardbespeling Zatei-dag zal 's middags van 5 tot 6 uur een bespeling worden gegeven op de toren van de Oude Kerk door de stadsbeiaardier Hessel H. de Harder. Het programma luidt: 1. praeludium in C-dur van Matthias v. d. Gheyn; 2. 4 Volksliedjes: a. Herfstliedje van C. M. von Weber, b. Daar kwam een boer van Zwitserland, c. Op de jacht, d. Willen wij 't haaske jagen; 3. An die Freude van Ludwig von Beethoven; 4. Ich liebe dich van Ludwig von Beethoven; 5. 2 Franse liedjes a. Au prés de ma blonde b. Au clair de la lune; 6. liedbewerking op een bekende melodie van Felix Men- delssohn-Bartholdy; 7. finale Hessel H. de Harder. Hoog en laag water Vrijdag hoog water 1.55 u.. 14.19 uur; laag water 10.07 u„ 22.26 uur. De berichten „Spreekbeurt" en „Burgerlijke stand" in de krant van gis teren waren voor Rvjnsburg bedoeld. EEN van de populairste verenigingen van Lisse, de Harmonie „Trou moet Blycken" staat aan de vooravond van de viering van het 65-jarig bestaan. Dat zaï «en groot festijn worden, want niet alleen dat 65 jaar ,Trou moet Blycken" altijd present was maar de kroon op veel werk is bovendien dat het korps een splinternieuw instrumentarium rijk is en bij de jubileumviering hiermee een concert zal geven. De gemeenschap van Lisse heeft spontaan meegewerkt om deze hartewens van de Harmonie in vervulling te doen gaan. ,Trou moet Blycken" is steeds Op 1 aug. 1897 had de oprichtingsver gadering plaats. Men moest wat doen om het culturele peil van Lisse op te voe ren en zo werd besloten een fanfarekorps in het leven te roepen. Men trad naar buiten onder de naam „Eensgezind". Het dagelijks bestuur bestond uit de heer J. Wesselo, voorzitter, de heer C. Caspers. secretaris, en de heer Fred de Meulder van „Rozenheim", penningmeester. Men was ook wel eens niet eensgezind, maar door tactische leiding wist men elkaar altijd weer te vinden. Toen het fanfarekorps werd omgezet in een harmonie, werd de naam „Trou moet Blycken". Hoeveel leden hebben al niet hun 25- of 40-jarig jubileum mogen vieren. Nog onlangs werden de twee oudste Jeden in „dienstjaren", de heren KI. Mastenbroek en A. J. Schrama, Ko- ninklijk onderscheiden voor meer dan 50 jaren lidmaatschap. Men was wel begonnen in 1897, maar geld om een dirigent te benoemen had men niet. Gelukkig was er een onder wijsman in Lisse, die wel verstand van muziek had en zo goed als voor nie mendal als dirigent optrad. Dat was de heer Bervaas, die dit vijf jaar heeft gedaan. Toen kwam er een „echte" di rigent. de heer G. VerheiJ, een man van het vak. die kapelmeester was bij het 4e Regiment in Leiden en niet minder dan 27 jaar de dirigeerstok over de Harmonie heeft gezwaaid. Daar waren moeilijke jaren bü, n.l. de oorlogsjaren 1914-1918. Door militaire dienst raakte men goede leden kwijt. Na hem heeft men van 1929 tot 1938 als di rigent de heer M. Bolde rdijk uit Leiden gehad, voorts van 1938 tot 1955 de heer L. Verhoeff uit Beverwijk, die in 1955 werd vervangen door de heer A. Bosch jr., lid van de Kon. Militaire Kapel Feestviering Zaterdagmiddag 13 oktober is er ceptie in gebouw „Rehoboth" aan Achterweg, waar men maandagavond ook een feestconcert zal geven. Dan zal het instrumentarium worden overge- dragen. Dit zal geschieden door de com- missieleden A. Marseille, A. van de Vlugt en J. de Vos, die indertijd ook een groot aandeel hebben gehad in de actie om de Harmonie in een nieuw costuum te ste- naar buiten uit getreden, heeft veel deelgenomen aan concoursen en heeft ook zelf een groot concours bij het gouden jubileum georganiseerd. Men klom van de derde afd naar de af deling „Uitmuntendheid" en neemt in deze klasse een ereplaats zijn prima krachten, die nog ver sterking kregen toen in 1955 het fanfarekorps van de Lisserdijk werd opgeheven. Men beeft eens getracht een jeugd- korps op te richten, maar dat kon geen stand houden. Het tamboerkorps telt 15 man met nog 30 leerlingen onder leiding van de heer A. Trompert. Cursussen voor bloembollenreizigers Gezien de grote belangstelling die v< rig jaar aan de dag werd gelegd voor de vaktechnisohe cursussen voor bloemibol- lenrelzigers, gegeven door de Vereni ging van oud-leerlingen van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in samen werking met de RTVTB, wil men ook in deze campagne cursussen houden: één over het in bloei trekken van bloem bollen en b. een cursus „bloembollen voor de droogverkoop". Op de A-cursus zullen hoofdzakelijk worden behandeld de hoofdgewassen hyacint, tulp en narcis. Op de B-cursus de gladiool, iris, fresia, krolcus, en andere bijgewassen. De worden gegeven door de heer G. pendrecht, leraar aan de R.M.T.S. te Lisse, en in het gebouw van deze school Voor deelneming kan men zich opgeven bü de heer A. van der Vlugt, Molen straat 1. Sfeer in 'f gesin f De „Nieutce Leidacheer in WARMOND Kinderboekenweek Van 27 oktober tot 3 november zal In Warmond een kinderboekenweek worden gehouden. Daartoe heeft zich een com missie gevormd, bestaande uit de hoof den van de plaatselijke scholen, de heer DL Jacobs, directeur van het jongens- Internaat Leevllet, en de heer G. van Tongeren, plaatselük boekhandelaar. Ter inleiding van deze kinderboeken week zal een spreekster van de com missie „Boek en Jeugd" voor de ouders een lezing houden over het goede kin derboek. De kinderen zullen in de ge legenheid worden gesteld de tentoon stelling te bezoeken in klasverband. Het onderwyzend personeel zal een toelich ting geven, waarna een verhaal uit een der boeken wordt voorgelezen. Vervol gens zullen de kinderen de tentoonstel ling op bepaalde uren op eigen gele genheid mogen bezoeken. Tevens zal een prijsvraag voor de kinderen worden uit geschreven. De gemeente heeft een sub sidie beschikbaar gesteld. Spaaractie De coöp. Raiffeisenbank van Warmond houdt van 15 tot en met 20 oktober een spaaractie. Elke inlegger ontvangt bij een minimuminleg van f 5 een lot. waarop prijzen van f 100. f 50, f 25 en f 10 kun- NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout vergadert dinsdagavond om 7 uur. In dc vergadering van 4 september j.l. is gesproken over de vraag of het gewenst Is de verkeerscommissle al dan niet te handhaven. In augustus 1960 is deze commissie ingesteld in verband met het toen aan de orde zünde verkeersomleidingsvraag stuk en de daarmede verband houdende problemen. In feite was deze commissie ingesteld voor een bijzondere taak. Een vaste commissie van bijstand voor het verkeer zal bij verordening moeten worden geregeld. Bovendien zullen dv> bemoeenissen van een vaste commissie zich behoren uit te strekken over het gehele complex van aspecten, die mei de verkeersproblematiek in het gemeen- telijke vlak verband houden. Burgemeester en wethouders schrijven m de raad. dat zij het betwijfelen of het zin heeft voor een gemeente als Noordwijkerhout een vaste commissie bijstand voor het verkeer in te stellen. Indien echter de raad een tegen gestelde mening heeft, dan zullen B. en W. zich tegen instelling van een vaste verioeersconvmissie niet verzetten. Voor wat de vaste commissie voor openbare werken betreft, rijn burge meester en wethouders van mening, dat deze commissie wel degelijk reden van bestaan heeft. Zü stellen de raad dan voor in de komende raadsvergade ring nieuwe commissieleden hiervoor te benoemen. Uitbreidingsplan In de vergadering van 19 juni JJ. heeft de raad opnieuw verklaard, dat het uit breidingsplan St. Victor III en IV wordt voorbereid. De stedebouwkundige der gemeente, ir. Alph. Siebers. heeft thans sen afgerond schetsontwerp van dit plan ingezonden en dit komt dinsdag in be spreking. Indien de raad in beginsel met dit plan akkoord gaat, kan wellicht LEIDERDORP Acht in één Gistermiddag heeft mevrouw Gallas de verkoopshow, die door een achttal winkeliers onder het motto „acht in één" in gebouw Irene wordt gehouden, geopend. Nadat de burgemeestersvrouw keurig verzorgde stands op het ge bied van radio en televisie, rijwielen parfumerieën, wünen, bonneterrie en gereedschappen had bekeken, ging zü tot de officiële opening over. In haar toe spraak zei mevrouw Gallas onder meer, dat deze show er een bewijs van is dat de middenstand van Leiderdorp in de huidige tijd goed mee kan. Het initiatief tot het houden van een dergelüke show waardeerde zü. De show zal duren tot vrijdag. Men kan er van half drie tot vüf en van half acht tot elf uur terecht. Van schoorsteen gevallen en gedood Bü het beklimmen van de vüftlen me ter hoge schoorsteen op het terrein van de Gemeentereiniging te Sneek is onze dorpsgenoot, de heer J. de Lange uit de Hoofdstraat, gevallen en op slag gedood. De heer De Lange was 31 jaar in dienst van de N.V. Industrie- en Schoorsteen- bouw De Ridder. Het ongeval is ver- moedelük veroorzaakt door het over stappen van de kleinijzers. De heer De Lange was byna 57 jaar. Zaterdag veel nodeloos werk worden vermeden als het later als ontwerp-udtfbreidings- !an voor het publiek ter Inzage wordt riegd. Door de artsen en tandartsen van Noordwük. Voorhout en Noordwüker- hout is burgemeester en wethouders van Noordwijk het zo spoedig mogelük toe passen van drinkwater-fluoridering van harte aanbevolen. Omdat een belangrijk deel van het door het waterleidingbedrijf Noordwük geleverde water door inwoners van Noordwijkerhout wordt afgenomen acht het gemeentebestuur van Noordwük het gewenst ter zake het gevoelen van de raad van Noordwükerhout in te winnen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor bü de gemeente Noordwük aan te dringen op een zo spoedig mo gelijke fluoridering van het drinkwater. Schoolzwemmen In een nota met betrekking tot het onderwijs in lichamelijke oefening ge ven burgemeester en wethouders een overzicht van hun beleid op dit punt. Aan het dloi daarvan stellen zü de raad voor een krediet te voteren, nodig om de leerlingen van de U.L.O.-sdhool in de Boekhorst gedurende de wintermaan den het schoolzwemmen te doen beoefe nen in het instructiebad van hotel Zee- rust te Noordwük aan Zee. Verder prüken nog op de agenda voor stellen tot würiging van de gemeente begroting 1962 en een bespreking om trent de bestemming van de gronden bü boerderij „Wassenaar" in De Zilk. Woonhuis Architect M. E. Hartman te Hilversum heeft namens de heer V. d. Burg het bouwen van een woonhuis opgedragen aan G. J. Klein Gunnewiek te Noordwük. RIJNSBURG Agenda nieuws Vanavond spreekt prof. dr. G. C. van Niftrik m de consistorie van de Bethel- kerk voor de leden van de Jonge Kerk. Aanvang acht uur. Morgenavond vergadert de Nederland se Ohristenvrouwenbond. afdeling Rijns- burg, in de Jeugdhaven. De heer en me vrouw Olff zullen dia's vertonen en toe lichtingen geven onder het motto „De gouden sChelp". Spreekbeurt Vrijdagavond om acht uur spreekt ds. P. J. F. Lamens uit Kamerik in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de afd. Geref. Bond. Verloren en gevonden Gevonden: meisjesfiets „Gazelle", zwart; herenpolshorloge met grüs band je; herenrüwiel merk Fongers; bank biljet; ü'zerzaagje; herenrüwiel, kleur rood-bruin; teddybeer; wit klndersehoen- tje; schooltas met boeken en passerdoos: groen overhemd; ring met 3 sleutels; oude autoped; bankbiljet; sierspatbord kinderwagen. Verloren: zilveren armbandhorloge met schakelarmband; bruin lederen boodschappentas; rode damesportemon nee: zwart speelgoedbeertje; zilveren bedeltje: oliebroek; zilveren schakelarm band met verheskettinkje; plastic tas wordt het s'toffelük overschotinh. japon en theeblaadje; linker heren op de begraafplaats te Leiderdorp ter glacé handschoen; Cocker spaniel, zwart, aarde besteld. wit en bruin; rode sjaal, geblokt: porte- monnee met ƒ25; een diplomatentas inh. Collecte Diaconessenhuls stecteloutcls. voetpompje, regenbroek De collecte ten bate van het Diaco- enz.; speelgoedpoes; donkerblauwe broek neasenhuis heeft in Leiderdorp 412,90 en plastic regenjas; gouden kindemn- opgebracht getje. A.r. vergadering in Hillegom "PjR. A. Veerman, lid van de Tweede Ka- mer, heeft woensdagavond voor de leden van de plaatselüke a.r. kiesvere niging gesproken over actuele heden daagse politiek. Zün betoog kwam erop neer. dat de politiek de kunst is van het best mogelüke. De kerk leeft vol gens onveranderlüke, eeuwige waarhe den, maar een programma van een poll- tlke party is gebonden aan tijd en plaats. De politiek Is voortdurend in beweging, terwül in onze tüd het tempo nog is versneld. Zeker, men voert krachtig strüd om de in het programma van de partü voorge stelde punten te verwezenlyken, maar vaak is samenwerking met andersden kenden nodig en dan moet men bereid zijn iets van zün eisen te laten vallen. Niet nieuw Dr. Veerman legde er de nadruk op, dat dit niet iets nieuws is. Ook in het verleden was men in a.r. kring tot het compromis bereid. Van de eis de vrije school regel en de openbare school aan vulling heeft men ook wat laten vallen. Het toen verworven compromis, de ge- lykstelling van openbaar en bijzonder onderwüs. is een zegen voor de gehele bevolking gebleken. In een politiek programma kan men de grote lünen van het te voeren beleid vaststellen, maar wat dc uitwerking daarvan betreft zal men zün vertrouwen moeten stellen ln de mannen en vrou wen die midden in het praktische poli tieke leven staan. Helaas mankeert er wel eens wat aan dit vertrouwen. Tenslotte verklaarde dr. Veerman zich voorstander van een nauwere samen werking tussen de christelijke partyen, in het büzonder tussen de ARP en de CHU. Op een vraag uit de vergadering of deze samenwerking binnenkort tot stand zal kunnen komen, antwoordde de heer Veerman, dat hij dit niet ver wachtte. Verder verschilde men vooral van me ning over de regeringspolitiek ten aan zien van Nieuw-Guinea. Dr. Veerman zei, onder verwijzing naar het eerder door hem gestelde, dat in dit geval het best mogelüke werd bereikt. Uitbreidingsplan De dienst van openbare werken heeft het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken, waaronder het leggen van 300 meter riolering op een onder- heide gewapendbetonfundering, terrein ophogingen en het maken van een nood- bestrating op het terrein tussen de Brou werlaan en de Hillegommerbeek opge dragen aan de N.V. Verheul te Haarlem voor een bedrag van 109.293,—. Burgerlijke stand GEBOREN: Cornells F. N„ zn van J. P. Weüers en C. J. Steenvoorden; Theo- donis B„ zn van B. G. ter Laak en Th. D Th. Bulder; Johannes F., zn van J. L. Heeremans en "Hi. Winkel. ONDERTROUWD: Th. L. C. Kaptein en P. Th. de Groot; G. H. Duwel en E. M. Uitendaal; J. D. W. Eveleens en J. Faas; W. van Dam en W. E. Philippo; J Sepp en A. A. Vink. GETROUWD: A. Oudolf en F. E. Flückiger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 13