KOLEN CARON Zwitserse muzikanten weer in Leiden Hutspot-wandeltocht wordt nationaal evenement Prinses Irene vandaag via Tiel naar Arnhem Imperium bracht veel goeds, maar tocli „Chantepie-huwelijk in Leiden we uwe Leidsche courant maandag 8 oktober 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag: De Doelen. 8 uur: Leidse Amateur Fotografen Vereniging, eerste ronde kleurendia's v.o. en bondscollectie. Aula academisch ziekenhuis, 7.30 uur: Concert Jugend Orchester Zürich. Antoniusclubhuis, 8 urn-: Selskip „Frys- lan", Tetman en Jarich de Vries met „Omke Doeke komt üt'e hoeke". Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidsche Kunstkring „Voor Allen", duo Krebbers- Olof. Leiderdorp, Geref. kerk, 8 uur: Samenzangavond m.m.v. Feike Asma. Oegstgeest, Irene, 8 uur: Wijkge- meente Poelgeest, echtpaar Hinlopen over Israël. Den Haag, Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Fiesta Gitana. Diligentia, 8 uur: Thomas Carey, ba- riton, George van Renesse, piano. West-End, 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met ..Irma la Douce". Dinsdag Aula academisch ziekenhuis, 8 uur: Ned. Roode Kruis, uitreiking Landstei- nerpenningen en -plaquettes Filmzaal academie, 8 uur: Filmstudie- kring K. en O., „A nous la liberté", van René Clair Vroom en Dreesman, 10.30, 2.30 en 4 u.: Modeflitsen. Boshuis, 8 uur: Herv. wijkavond, dr G. N. Rothuizen en N. J. Bruggeman over bewapeningsprobleem. Bethel, Stille Rijn, 7.30 uur: Geref. Bond, ds. P. J. F. Lamens van Kamerik. Academie, Groot Auditorium, 4.15 uur: Ópen bare les dr. J. D. Mulder, buiten gewoon lector in de orthopedie. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 u Nieuw Rotterdams Toneel met „De keu- Woensdag Zuiderkerk, 10.15 en 2 uur: Toogdag Geref. vrouwen in Zuid-Holland. Stille Rijn 13, 2.30—5 uur: Verkoop handwerken enz. vrouwenver. „Maria Magdalena" voor de zending. Prytaneum, 12.25 uur: L.A.K.-pauze- concert, Th. K. de Graaf, piano. Geref jeugdhuis, 8 uur: Chr. platte landsvrouwen- en meisjesbond, vervolg lezing mej. M. Uittenbogaard over Israël Oegstgeest, gemeentehuis, 7.30 u.: Raadsvergadering. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met „Het leven Galilëi" Gebouw K. en W., 8.15 uur: Resic tie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, list: Gary Graffman, piano. Diligentia, 8 uur: Haags Symphonle Orkest o.l.v. Piet van Mever, soliste: An- ny van Bruggen, piano. Goede Vrijdagkerk, 8.15 uur: Jat Schmitz, Gerard Akkerhuis en Nico var der Hooven, orgel. West-End, 8.15 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Irma la Douce". Donderdag Academie, receptiekamer, 4.30 uur: Afscheid curator mr. A. F. Visser van IJzendoorn. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest o.l.v. Willem van Otterloo; solist: Gary Graffman, piano, voor K. en .O. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Eind sprint". Gebouw K. en W.. 8 uur: Haagse Le ken Opera met „Nabucco", van Verdi. Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toneel groep Centrum met „Driemaal Koekoek". Diligentia, 8.15 uur: The Play Acting Group met „Relative Values" van Noël Coward. Vrydag Stadsgehoorzaal, 8 uur: Feestavond t.g.v. 40-jarig bestaan Leidsche Zieken kas. Leids Volkshuis, 8uur. Filmlezing „Es- kual-Herri, het land waar men Baskisch spreekt". Filmzaal academie, 12.30 uur: L.A.K.- pauzefilm. Oegstgeest, zaal W. de Zwijger- kerk. 8 uur: Stichting huish. en gezins voorlichting, zuivelavond. Den Haag, Kurhaus Paviljoen. 8.15 uur: Toneelgroep Centrum met „Drie maal Koekoek". Zaterdag Busstation, 1.55 uur: Vertrek padde stoelexcursie Kon. Ned. Natuurh. Ver. naar Warmond. Geref. Jeugdhuis, 7.45 uur: Film „De trouwe kameraad" t.b.v. acrtie „Heb het hart eens! Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera o.l.v. Bauer Theussl met „Die Zauber- flöte" van Mozart. Kurhaus Paviljoen, 8.15 uur: Toneel groep Centrum met „Driemaal Koekoek". Diligentia, 8.15 uur: The Play Acting Group met „Relative Values" van Noël Coward. Houtrustgebouw, 8 uur: Residentie- Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; soliste Erica Mozini, viool. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): De mis daad was bijna volmaakt (18 jaar); don derdag: Paspoort der schande (18 jaar). Lid<o (2.30, 7 en 9.15 uur): Rififi in Amsterdam (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Marco Polo (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Sergeant X van het vreemdelingenlegioen (14 jaar); donderdag: Venus in nerts (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De smaak van honing (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Madame Sans-Gêne (14 jaar). Apotheken Geopend voor spoedeisnde gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110, tel, 20406. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp is geopend. Tentoonstellingen Lakenhal, recente portretten en het volledige bibliofiele werk van Jean- Paul Vroom (tot 29 oktober). Ukenhal, Kind en Kleur, werkstuk- Kerk en Israël-zondag In de Hervormde kerken was het gis teren Kerk- en Israëlzondag. Voorganger in de dienst in de Hooglandse kerk was ds. M. Enker uit Middelburg. Hij preekte over Jesaja 43 vers 2: „Vrees niet. want Ik heb u verlost: Ik heb u bij uw naam geroepen; gij zijt Mijn. Wanneer gij door het water trekt, ben Ik met u. Gaat gij door rivieren, zij zullen u niet wegspoe len. Als gij door het vuur gaat, gij zult niet verteren en zal de vlam u niet weg branden". Ds. Enker stelde de vraag, wie er met WIJ worden bedoeld in het Bijbelge deelte Romeinen 8 vers 31 tot 39, dat ook was gelezen. Hij legde uit, dat Pau- lus hiermee in de eerste plaats Israël op het oog heeft gehad. Maar wij, zoals wij in de Kerk fijeen zijn, zijn daarbij betrokken. De geschiedenis leert, dat het volk der Joden werkelijk door het vuur en door het water is gegaan. Zelfs een Qhurchdll en een Roosevelt konden niets onderne men om het verdrukte volk te helpen. Maar ook voor Israël geldt, dat de be loofde en gekomen Messias door het helse vuur heenging om van zonden en oordeel te bevrijden. De Christenheid moet zich met Israël één weten. Wij hebben de Mes9ias niet minder nodig. (Advertentie) GOED EN VERZORGD HAAGWEG 15 TEL. 20105—20521 WANMIDDAG is in de Burgerzaal van het Leidse stadhuis het Ju- gendorchester Zürich (Zwitserland) officieel door B. en VV. ontvangen. Dat is de tweede maal dat het orkest onder auspiciën van de stichting Leidse Jeugd-Actie de Sleutelstad bezoekt. De Zwitsers hebben hier een programma tot en met donderdag 18 oktober. Zij zijn bij particulieren ondergebracht. In oktober 1959 waren de Zwitsers ook in Leiden. Zij gaven toen voor een stampvolle Gehoorzaal een concert, waarop de vijfenveertig muciserende jongelui langdurige ovaties in ont vangst mochten nemen. „Deze strij kende en blazende muzikanten zijn geen technische brekebenen", zo schreef onze muziekrecensent bij die gelegenheid. „Zij hebben notie van melodievorming, timbre en optimale effecten". Kortom, ieder was enthou siast over het optreden der buiten landse gasten. Vanavond reeds geeft het ojkest een concert in het academisch ziekenhuis. Morgen wordt in het culturele cen trum van Voorschoten geconcerteerd voor scholieren. Excursies staan op het programma naar Alkmaar, Gouda, de Deltawerken, de sluizen van IJmuiden, Zaandam, Haarlem, Den Haag en Scheveningen. Volgende week dinsdag, 16 oktober, is er een concert in de Gehoorzaal te Leiden. Deze foto maakte onze fotograaf in Dat de traditionele Leidse Hutspot- burg, Overijsel wandéltochten zich in een nog steeds groeiende populariteit mogen verheu gen en uitgroeien tot een wandelsport evenement van nationale allure is za terdagmiddag weer overduidelijk ge bleken uit het feit dat de records van het vorig jaar wederom werden over troffen. Bij het Antoniusclubhuis welke nieuwe startgelegenheid nood zakelijk werd door het groeiende aan tal deelnemers (sters) startten dit maal niet minder dan 1156 wande- laars(sters) vorig jaar 1050 en werd naast de 437 individuele inge schreven door niet minder dan 23 wan delsportverenigingen die met een recordaantal van 45 groepen (vorig jaar 40) over de afstanden van 10 en 15 km aan de tochten deelnamen. Het waren ditmaal de wandelsportver enigingen „Favoriet" (4 groepen). „Eri ca" (4 groepen), „De Woelwijkers" (3 groepen), „S.D.S. (1 groep), alle uit Rot terdam, „S.D.S." (3 groepen), „Haagse Reservepolitie" (1 groep), beide uit Den Haag, „Op Goede Voet" (4 groepen). ..Quick Steps" (2 groepen), beide uit Alphen a. d. Rijn, „De Zwervertjes" (2 groepen) uit Heemskerk, „De Zwer vers" (1 groep en „S.V.L.V." (2 groepen), beide uit Voorschoten, „Wordt Kwiek" (2 groepen) uit Zwammerdam, „Zwie- ten" (2 groepen) uit Zoeterwoude, „Spar ta" (2 groepen) uil Leiderdorp, „Vlug en Kwiek" (2 groepen) uit Koudekerk. „DJ.O." (1 groep) uit Lisse, „D.V.O." (3 groepen) en „Houd Koers" (1 groep) beide uit Sassenheim, „De Rippers" groepen) uit Rijpwetering, ,,'t Zwaantje" (1 groep) uit Hazerswoude, „School met de Bijbel" (1 groep) uit Bodegraven en „De Stalen Band" (1 groep) en „W.I.K." (1 groep), beide uit Leiden. Ook het feit, dat de oude garde zaterdagmiddag was vertegenwoordigd door de vetera nen de heren C. W. Oostveen (75 jaar), H. Langerer (73 jaar), W. C. de Wekxer (73 jaar) en C. de Ruiter (70 jaar) die gezamenlijk op hun gemak de 10 km tocht afleggen, was een record. Er waren ook wandelsportliefheb- bers(sters) uit Gelderland. Brabant, Lim- ken Leidse school voor esthetische vor ming (tot 22 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: „Lucht foto en archeologie" (tot 10 oktober). i^eeszaai en Diüiiotheeh Keu vena, oree ;traat 27. maandag eD woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag vai tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur: zaterdag van 10—5.30 u Bijkantoor chr school Obrechtstraai 'olw dinsdag en donderdag van 030 uur n.m., zaterdag 25 uur; jeugd: elke voensdag 25 uur Jeugdbibliotheek, leeszalen en biblio theek Reuvens, Plantage 6: maandag dinsdag van 4 tot 630 uur. woens dag en zaterdag van 12 tot 4.30 uur en vrfjdag (speciaal voor de grotere jeugd) van 630 tot 830 uur 'a avonds. Noordholland, als mede enige leden van „VEK" uit Sneek. Mochten de deelnemers in de drie achterliggende jaren respectievelijk ee met de hand vervaardigd „hutspotje „een weesjongen" en een „Lammen- schansje" in ontvangst nemen waarbij de verenigingen een wandbord je een zelfde uitbeelding kregen, ditmaal ontvingen allen een vrij kostbaar kunstprodukt, t.w. een in reliëf uitge voerd tegeltje, uitbeeldend een schip met haring en wittebrood. De groepen werden verblijd met een zelfde uitbeel ding in grotere uitvoering. Hoewel ook ditmaal het batig sal do zal dienen tot kasversterking de Wandelkring Leiden en Omstreken, werden de tochten weer georgani seerd door de W.S.V- „Zwieten" t« Zoeterwoude. Zowel voor de vlotte organisatie als de verzorging va: fraaie parcoursen verdient „Zwieten" en haar onvermoeibare secretaris, de lieer J. W. Hoogervorst, een welver diend saluut. 1959 tijdens het optreden in de Ge hoorzaal. Het was er toen zo vol, dat de toehoorders zelfs achter de muzi kanten moesten plaats nemen. Hulpactie Mink Een grote ijzerhandel te Lei den heeft zaterdag in het kader van de hulpactie Mink het vol ledige bouwbeslag beschikbaar gesteld voor de opbouw van een nieuw arkje. Het ontwerp toont een vlet met een lengte van 11 m, met een opbouw van 9 m. De ark bevat een slaap kamertje met twee bedden, woonkamer, keuken met w.c. en wasruimte. Per kas is ont vangen van N.N. te Voorscho ten f 5. Het actiecomité komt voor de opbouw nog ongeveer lVz m3 hout te kort. Voorts zijn nodig 25 m2 mastiek dak bedekking, een w.c.-pot, een douchebak, de elektrische in stallatie, ongeveer 25 m2 zacht board, 60 m2 hardboard, een watertank, 20 m staaldraad en geld om de boot af te betalen. Giften, groot en klein, verza melt de heer K. van Dijk, lad der- en timmerbedrijf aan de Roomburgerweg, op zijn reke ning bij de Coöp. boerenleen bank te Leiden, giro 149399. Het telefoonnummer van de penningmeester is 21906. Geeft, het is nodig'. Zilveren promotie mr. dr. Hugenholtz Mr. dr. W. Hugenholtz tc Leiden, voor man van de Dierenbescherming, promo veerde vandaag 25 jaar geleden aan de Leidse universiteit bij prof. mr. R, P. Cleveringa. Het onderwerp van zijn dis sertatie was: Maritaal beslag. Negen jaar eerder had mr. Hugenholtz zich in Sleutelstad gevestigd als advocaat procureur en repetitor. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER - Haarlemmerstr. 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken. Utrecht, zaterdagavond Pas om tien uur zaterdagmorgen kon de „Prinses Irene" met verpleegden en het personeel van het Leidse rust en verpleeghuis Solglytt zich van de wal in Gouda losmaken om naar Utrecht te gaan, want de mist ver hinderde vroeger vertrek. Maar met een beetje sneller varen wist de ka pitein het schip toch omstreeks drie uur 's middags in Utrecht te meren. De tocht ging langs IJsselmonde, Krimpen aan de Lek en Schoonho ven. Een blauwe zonnelucht stond boven het boeiende landschap. Het schutten in de sluis van Vreeswijk werd door de ver pleegden en personeel uiteraard nauw keurig gadegeslagen. Ook de televisie zenders van Lopik vroegen de aandacht, alsmede de vele scheepswerven waar de: .Irene" langs voer en de drukke scheep vaart op de rivieren. t was vooral een gezellige tocht met zo filmische afwisseling, dat ieder het wel een beetje jammer vond toen de boot in Utrecht werd vastgelegd. Het voordeel van die vroege aan komst was, dat verscheidenen van de gelegenheid gebruik konden ma ken te passagieren. De heer Vijl- brief, wonend te Leiden, een van de opvarenden, heeft zelfs een doch ter in de Domstad bezocht. Gisteren werd er niet gevaren. Er was gele genheid naar de kerk te gaan en aan boord werd ook een eenvoudige dienst gehouden. Er was natuurlijk druk familiebezoek. Over het weer raakt men niet uitge praat. Voor zo'n tocht is het wel ln alle opzichten kostelijk. Velen brengen op het open bovendek door. Ze komen nog „gestoofd" in Leiden terug. Vandaag vaart de „Prinses Irene" Tiel naar de Gelderse hoofdstad. Of het schip Arnhem kan halen, horen wij vanavond wel van de heer Tesink. Het weer heeft men vandaag in ieder geval niet tegen gehad. Dri e-oktober-nawee Toen zij gistermiddag in Leiden ni een voetbalwedstrijd stond te kijken, werd een dame onpasselijk, niet var spel maar als gevolg van het eten een zure haring. Die haring had zij op 3 oktober gekregen bü de uitdeling var haring en wittebrood. Ze had de feest gave maar tot zondag laten liggen, niet bedenkende dat het beestje dan wel ei bedorven zou kunnen zijn. De E.H.D. de huisarts moesten eraan te pas komen om de vrouw van haar onpasselijkheid af te helpen. Sfeer in *t ge*in f De Nieuwe Leidsche" er in fj Duivensport De Rijnklievers Kampioen Generaal: 1. Gebr. Kok 1474.08, 2. M. Jongeleen 1473.62; 3. Chr. d. Pluym 1422.07 pnt. Kampioen Vitesse: 1. A. v. Hemert 701.96, 2. gebr. Kok 626.10; 3. M. Jonge leen 623.98 pnt. Kampioen Fond: .1. R. S. Lolkes de Beer 294.00; 2. Gebr. Kok 286.24; 3. A. Hemert 258.64 pnt. Kampioen oude duiven: 1. A. v. Hemert 10.42; 2. Gebr. Kok 912.34; 3. Chr. Pluym 856.57 pnt. Kampioen jonge duiven: 1. T. Pieterse 16.24: 2. M. Jongeleen 334.56; 3. A. G Holland 329.32 pnt. Kampioen navluchten: 1 M. Jongeleen 294.04: 2. Chr. v. d. Pluym 288.57; 3. A. G. Holland 285.51 pnt. Inbraak tijdens kerkgang Toen de bewoners in een kerk zaten s gistermorgen tussen kwart vo 5 uur ingebroken in een huis Mussenbroekstraat. Vermoedelijk is men binnengekomen met een valse sleutel. Alles werd overhoop gehaald: kasten, laden en zelfs een bed. Men vond twee portemonnees; uit de een werd 17 gulden ontvreemd en uit de ander 85. In i vakje van één portemonnee zaten nog bankbiljetten van honderd gulden. Maar die hebben de heren over het hoofd ge „De goedhartige bulderbast HET stuk dat „Imperium" had gekozen voor de opvoering van zater dagavond, heeft Carlo Goldonie geschreven in zijn Franse periode, de vijfde of Parijse. ln deze tijd schreef hij zijn stukken in het Frans en dit heeft tot titel gekregen „Le Bourru bien faisant". De vertaling „De goed hartige bulderbast" geeft dus de bedoeling, die Goldoni had met dit stuls, aoed weer w,„==ir ie niet de geschikte persoon Het stuk beleefde zijn eerste opvoering ivember 1771 aan het hof van Lode- wijk XV. Molière heeft een grote invloed gehad op Goldoni, die zich vanwege zijn spot (b.v. met de vrouwen van Pavia) in Italië niet erg bemind maakte. In Pavia mocht hij zelfs niet meer komen: van het luchtige blijspel, waarmee Goldoni de mensen de spiegel voorhoudt waarin de gedragingen verschillende mannen en vrouwen worden gezien. Men ziet ze als in een lachtspiegel en daardoor wat vertekend, toch zó. dat het publiek heel goed weet wat de schrijver bedoelde. In dit stuk gaat het over een man met ïn grote mond en een klein hart. Hij heeft een nichtje, Angélique in huis, die alleen nog een getrouwde broer heeft, Dalancour. Dit heerschap is zijn geld kwijt geraakt, waar zijn vrouw de schuld krijgt. Broerlief wil zijn zusje in klooster stoppen. Dat gebeurt natuurlijk noch Angélique noch Géronte, die nog niets weet van de fi nanciële débacle van zijn neef. voelt er iets voor. Een huwelijk moet uitkomst brengen. Nichtje durft niet te zeggen dat ze ver liefd is op Valere en dus koppelt oom haar aan zijn vriend Dorval. Dat huwe lijk gaat vanzelfsprekend niet door alles komt ten slotte voor elkaar. Voor „Imperium", dat de laatste tijd m ander genre stukken heeft gespeeld, oet deze overgang veel moeilijkheden hebben opgeleverd. Van amateurs kan niet die technische vaardigheid wachten dat ze zo maar kunnen omscha kelen. Dat heeft moeite, tijd en veel re petities gekost onder leiding van Jan Chr. Bartelsman. De opvoering die we als re sultaat van al het zwoegen zagenhad veel goede kwaliteiten. Vooral de dames Joke Wyrdeman, Ans Alting en Maart je Rensink, slaagden goed in de juiste toon te treffen. Men be woog zich los over het toneel in de niet alledaagse klederdracht van de rococo tijd. Ze zorgden voor een gracieus en zwierig beeld en zeiden hun tekst goed. De heren bleven wat achter (het minst Loek Krassenburg), hun spel was stroe ver dan dat van de dames. Voor o deze avond Hans van der Kwaak als Géronte, de bulderbast, de omstreden fi guur geweest. We wezen er op dat de ti tel „De goedhartige bulderbast" heel goed de bedoeling van Goldoni weergeeft. Dat betekent dat de bulderbast niet type is, maar een karakter en de rol moet dus als zodanig worden gespeeld, Heeft" men de geschikte persoon er niet voor, dan moet men zich dubbel beden ken 'voor men zo'n stuk kiest Hans van der Kwaak i_ n rol. Hij heeft het figuur noch de stem. Nu was hij wel „opgevuld", maar de grimeur, die verder heel goed werk heeft gedaan, had het bij Géronte niet verder kunnen brengen dan een jong gezichtje met aangeplakte baard. Voor het spel van deze Géronte had ._ien de weg van de minste weerstand en het meeste succes gekozen. Misschien, en dat hopen we, na veel geëxperimenteer. Herman Kr'es. die verantwoordelijk 'as voor het decor, toonde ook nu weer zijn kracht in het bereiken van een maximaal effect met een minimum aan materiaal. Een instrumentaal sextet onder leiding van Rien de Reede verzorgde op uitstekende wijze het muzikale gedeelte. A. C. Bouwman. Tafelkeuring bij de Oude Leidsche De laatste tafelkeuring van de L.P.K.V. De Oude Leidsche. gehouden in het café Van Meizen aan de Beestenmarkt, bracht de grote hoenders ter tafel en gezien de de grote deelname had keurmeester H. A. Peters uit Breda de grootste moeite de beste dierenaan te wijzen. Vooral bij de buitenlandse rassen was de keuze zeer moeilijk en na driemaal keuren werd de Buff Orpington (hen) van E. Quist als de beste aangewezen. J. Lambooy kreeg x>r Rood Island Red, met Quist z.z.g. De hoofdbekroningen waren: fraaiste grote hoender. Buff Orpington, met g., E. Quist; fraaiste Holl. hoen zwart: J. A*. Obten; fraaiste Holl. hoen zilver zwart: J. A. Otten; fraaiste Barneveldér, dubbel gezoomd: J. A. Otten; fraaiste Red Island, rood: J. Lambooy met z.z.g.; fraaiste Red Island, rood haan: J. Lam booy met z.g.: fraaiste Ned. rassen: J. A. Otten met Barnevelder, haan; fraaiste buitenl. rassen: E. Quist met Orpington. De grootste inzending was van J. A. Otten. De heer L. Serlée met Red Island ha- =n en hennen won predikaten z.g. en g.g. Aan de grote jonge dieren tentoonstel- ng van de Kon. Ned. Verg. Ornithophi- a in de Jaarbeursgebouwen te Utrecht wordt door de leden van de Oude Leid sche zeker deelgenomen. TfR is zaterdag in Leiden *-* Chantepie-huwelijk voltrokken. Wat hiermee wordt bedoeld, zal niet ieder duidelijk zijn. Er is namelijk een zondagsschool in Leiden, nu res sorterend onder de Hervormde wijk- gemeente Levendaal, die „Chante- pie de la Saussaye" heet, naar de Nederlandse Godgeleerde uit de vo rige eeuw (18181874) die ook enige tijd Waals predikant in Leiden is geweest en bekend was als een strij der tegen het rationalisme. Henk Mattheils en Tinie van der Staay hebben elkaar op die zondags school leren kennen. Zaterdagmor gen trouwden zij in het stadhuis en zaterdagmiddag volgde de kerke lijke inzegening in de Pieterskerk door ds. D. J. Vossers, de predikant van „Levendaal". De heer II. J. Mattheüs, voorzitter van de zondagsschool Chantepie en jeugdouderling bij ds. Vossers, is on derwijzer aan de Leidse-Houtschool. Zijn vrouw, leidster van de afdeling kleintjes van de zondagsschool, is kleuteronderwijzeres aan de school Herensingel. Kinderen van de kleu terschool vormden een erehaag langs de stadhuistrap. In de dienst zongen kinderen van Chantepie na de uit reiking van de Bijbel de zegenbede uit psalm 134 vers 3. Ds. Vossers preekte over een tekst uit het boek Deuteronomium: „De eeuwige God is u een woning en onder u zijn eeuwige armen". Na de dienst was er een drukke receptie in de toneelzaal van de Leidse-Houtschool. Het echtpaar Mattheüs gaat wonen in de Mahler- straat zuid-west Foto N. van der Horst Feest bij de Leidse Ziekenkas Hoewel de Leidse Ziekenkas op 1 juli 40 jaar bestond, werden de feestellijkhe- den in verband met de restauratie van de Stadsgehoorzaal tot oktober uitgesteld. Het bestuur heeft zaterdagmiddag in ,,'t Karrewiel" een receptie gehouden Vele bloemstukken en manden met fruit vertolkten de gevoelens voor de ju bilerende Ziekenkas en vele tientallen receptiegangers kwamen de voorzitten de heer J. van Rosse, en zijn medebe stuurders persoonlijk de hand drukken. Onder hen bevonden zich dokter H. J. Veldhuyzen, de controlerend geneesheer de Ziekenkas, de heer B. Erades, voorzitter van de geschillen-commissie, de heren G. van Weerlee en J. Sinteur, leden van de controle-commissie, als mede de heer J. Jongeleen, voorzitter „Ondersteuning zij ons doel", de Leidse zustervereniging. Na afloop van de receptie heeft het be stuur de ontvangen bloemstukken en de manden fruit aan het Diaconsesenhuis geschonken, welke verrassing daar bij zonder op prijs werd gesteld. In het kader van de feestelijkheden rond het 40-jarig bestaan heeft vrijdag 12 oktober in de Stadsgehoorzaal een ju bileumfeestavond plaats, waaraan mede werking zal worden verleend door het revuegezelschap van Berry Kieviets en Gerard Walden. Twee aanrijdingen Gisteravond om tien voor acht had op het kruispunt VoldersgrachtJanvossen- brug—Oude Vest een aanrijding plaats tussen een motor en een personenauto. Aan de motor, die werd bestuurd door de 22-jarige kantoorbediende mej. S. van B. H. te Leiderdorp, werd geen voorrang verleend. De Leiderdorpse werd met een gebroken linker enkel naar het Acade misch ziekenhuis gebracht. Om 11 uur gisteravond werd op de Vfjf-meilaan een bromfiets aangereden door een personenauto. Het licht van de bromfiets was defect geraakt en na een reparatie maakte de bromfietser, een 64-jarige Leidenaar. een draai naar links om het licht te proberen. De autobestuur der kon hem niet ontwijken; de man werd in het gazon in het midden van de weg gesmakt en liep daarbij een hersen schudding op, terwijl zijn linker onder been werd gebroken. Mil. attaché in Londen eervol ontheven Met ingang van 1 november is eervol ontheven van de functie van militair attaché bij Hr Ms Ambassade bij het Hof van St James te Londen de luchtmacht- attaché, tevens militair, attaché bij ge noemde ambassade, de kolonel C. R. R. Manders van de dienstgroep van de of ficieren van de koninklijke luchtmacht. Van de functie van adjunot-militair at taché, tevens adjunct-luchtmachtattaché bij Hr Ms Ambassade bij het Hof van St. James te Londen de luitenant-kolo nel D. de Jongh, van de generale staf. Benoemd tot militair attaché bij Hr Ms Ambassade bij het Hof van St. James te Londen de adjudant in buitengewone dienst, de luitenant-kolonel J, le Heux, van het wapen der artillerie. 0 Bevorderd bij het ministerie van O.. K. en W., afd. radio, televisie en pers: lot hoofdadministrateur: mr. A. W. Scha de van Westrum, chef van deze afde ling, thans administrateur A. ex. Ned. resht:

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3