Geef het gehandicapte kind een levenskans M i mm Duitser bekent 80 inbraken Nu loopt mijn motor pas echt lekker! er ar jordeeldi tomnteui n maand 5ent van ydestraal i te heb. - wijze monteui n «af de )e recht- deeld tot de of. mit, Wil. Adriamui 1 M Otto Warmer- ES IT ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 Kinderpostzegels wijzen de weg HET gehandicapte kind". Kunnen we voor dat vage „gehandi* capt" geen Nederlands woord ge bruiken? Natuurlijk wel, en u kent dat woord opperbest: misdeeld. Lichamelijk, geestelijk misdeeld, of wel door een tekort aan liefde verzorging. Kinderen, aan wie onze welvaart voorbijgaattenzij we ze er iets van meegeven. Niet uit sentimentele overwegingen van „ach, die arme stakkers", maar uit gezond meege voel en uit sterke wil om zelf, hele maal persoonlijk, iets te doen. Kinderpostzegels kopen bijvoor- U zult er misschien van opkijken, maar het is alweer zover. Alweer de tweede week van oktober bijna. En ja, dan komen ze weer opzetten, de hor- Schauk-vraay 300 Als onze driehonderdste schaak- vraag presenteren wij gaarne een zeer fraai probleem van de bekende Nederlandse problemist Eeltje Visser man. De opgave kreeg in 1960 een eerste prijs in Europe Echecs. Met een (gezien het gecompliceerde idee) minimum aan materiaal goochelt Vis serman een hele serie thematische varianten op het bord. 1 5 1 1 ruis m m BiHAB 1 II i fj ri Dcdetgb Wit: Kg2, Dh4, Tel, Lc5, Pc6 en g7, ni pS en g5. Zwart: Kf4, Tf6, Lf7 en f8. Pb2, pl d5, f5, g3 en g4. Wit speelt en geeft mat in drie zet ten. Dam-vraag 299 De stand in het vraagstuk van A. A. Polman te Halfweg was: Zwart: 7, 16, 19, 24, 26, 29, 40. Wit: 17, 27, 30, 31, 37, 38, 49. Wit wint in de volgende zetten: 37—32, 26x28; 38—32, 28x37 gedw. wegens 32x45; 49—44, 40x49; 17—11, '.4x35; 11x2, 49x21; 2x12. Zuid speelt een contract van 4 har ten (10 slagen). West komt van ruiten 9 8 2 met de ;1 uit. In Noord wordt een kleine rui ten gelegd, Oost wint met ruiten- In slag 2 speelt Oost een kleine troef na. Hoe moet Zuid spelen? JACK DIAMOND. tnvul-puzzel 2 C 3 O 4 O 5 O 6 O 7 O 8 O I9 O Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. meerdere in rang, 2. richtsnoer, grondregel, 3. hoogrode robijn, 4. vreemde snuiter, 5. lichaamsdelen, b. vergiffenis, 7. het tegenovergestelde, >3. gelijke naar het uiterlijk of naar aaid, 9. belemmering. Bij juiste op lossing leest men op de cirkeltjes de naam van een Vlaams schrijver. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor.: 1. citroen de. 2. os oor deel 3. letter Ems. 4. preek unie. 5. e.e. Brummen. 6. toe gratis. 7. talent bas. 8. eden beeld. 9. neg sander. Vert. 1. col Petten. 2. Isère oa de. 3. totebel eg. 4. rot -- ergens. 5. or e.k. urn ba. 6. ed rum at en. 7. a«en mt bed. 8. demi ei ale. 9. als en S,S- dr. Neem dinsdag een zakj e meer... den drukke schoolkinderen met hun enveloppen. Ze hangen bij u aan de bel op het moment dat u net aan de telefoon bent of visite hebt of zomaar geen zin hebt om open te doen. Maar als u niet opendoet, op dins dag 9 oktober, misschien al kort na 12 uur als de actie precies van start is gegaan, hebt u er over vijf of tien minuten toch een paar andere aan de bel. Dus. Natuurlijk doet u open en wellicht denkt u: een zakje postzegels en een mapje kaarten, alweer mooi genoeg. Ze vragen voor zovéél tegenwoordig Ho! Denkt U op dit ogenblik dan even na. U geeft, als U zo'n bestelling doet, maar betrekkelijk weinig. Een handjevol losse centen. U krijgt im mers voor die paar gulden verreweg het meeste weer terug in zegels en Maak er daarom voor dit jaar eens een grotere bestelling van. neem een zakje en een mapje méér. Wie kijkt er in deze Avelvaartstijd nog op losse cen ten? Rekenen we niet voornamelijk in guldens? En toch zijn er in ons land talrijke tehuizen voor kinderen die niet in het eigen thuis kunnen zijn omdat ze gees telijk of lichamelijk niet als andere kin deren zijn, omdat ze geen goed thuis heb ben of omdat ze uitgegleden zijn (en ach, het zijn todh maar kinderen!) en dus her opvoeding nodig hebben tehuizen, in wél met centen moet worden ge rekend om al die handen of monden eens extraatje toe te stoppen, om dat vu rig verlangde televisietoestel nu eens ein delijk te kunnen kopen, om de stoelen eens een nieuw takje te geven, om wat speeltuig waarmee gymnastiek kan wor den gedaan, of gewoon maar om nieuwe borden of koppen te kunnen kopen om dat het lanigzameThamd zo'n ongezellige sohervenboel is geworden. NET TEVEEL Het geld. dat daarin gaat zitten, is ge woonlijk net teveel om het te kunnen af- n van het beschikbare geld. dat door leden en begunstigers van de ver eniging die het huis exploiteert, teza- met de overheidssubsidie, op tafel Van dat zuinig berekende geld moet tóch ai zoveel wonden gedaan. Echt niet alleen betalen van eten en kleren de kinderen. Wat dacht U van het onderhoud van het grote huis? En van de inrichting daarvan? Van de bewassing, de schoenmaker, de kapper? Om zomaar even een paar din gen te noemen. En van kolen en licht? Of de salarissen voor het personeel, die niettemin (zoals overbekend is) aan de krappe kant moeten worden gehouden omdat er gewoonweg geen geld is voor Het zal U dan wel niet verbazen, dat sr waarlijk geen contanten overblijven voor een extraatje, dat nu eenmaal bij het kinderleven behoort als de zon bij de bloemen. Voor dat extraatje zorgt dan die Kin derpostzegelactie, of liever gezegd: U. EN... VEEL MEER T}IJ>NA drie miljoen gulden was het ver- leden jaar, die opbrengst van wat wij allemaal samen deden voor die kinderen die zoveel tekortkomen. Een mooie som, zult U zeggen. En terecht Dat die niet helemaal opgegaan is aan extraatjesU weet dat al. Er is bovendien zeer belangrijk werk mee gedaan. Er zijn verschillende tonnen, negen om jurst te zijn, beschikbaar gesteld voor noodzakelijk bouw- of uitbreidingswerk aan verschillende inrichtingen. Dat stemt misschien nog wel tot groter voldoening (al moet U beslist niet al dat ainid'ere uitvagen!)Nieuwe behuizing, waar de oude oniboereikend werd of ver ouderd was. Is d'at nog altijd nodig. Meer dam dat. U weet wel, dat de kinderbe scherming er niet op uit is, kind-eren zo veel mogelijk in tehuizen onder te bren gen. Daarvoor kennen we ook te goed de acties van het pleeggezin. Maar in duizenden gevallen moét het. Bijvoorbeeld voor de opvoeding van lichamelijk en geestelijk misdeelde kin deren, voor wie de verpleging in de in richting een zegen is. O, niet alleen om de blinden te leren lezen en de doven te leren spreken of het geestelijk zwakke kind te leren, zichzelf zoveel mogelijk te helpen i We hebben het, vooral na de tweede wereldoorlog, geleerd, dat vele van deze „gehandicapte'- kinderen een nieuwe le venskans kunnen krijgen, wanneer zij zorgvuldig, met alle hulpmiddelen die de wetenschap daarvoor heeft gevonden, worden opgeleid tot mensen die een reële plaats in de maatschappij kunnen ver- Dat betekent mede, dat onze samenle ving niet blijvend moet opkomen voor het levensonderhoud en de huisvesting van kinderen die straks tot hulpeloze vol wassenen opgroeien. Zo gezien mag de financiële hulp, aan deze tehuizen geboden, ook als een nuch tere en praktische opdracht worden ge zien, ontdaan van alle sentiment, uit nor male overwegingen. Maar dat niet alleen, het is ook een morele plicht: de plicht van naastenlief de. Nemen wij de revalidatie van licha melijk tekortkomende kinderen, de ge- brekkigen, degenen die niet alle lede maten hebben of kunnen gebruiken. Er zijn op het ogenblik, zoals U weet talloze hulpmiddelen om hen te helpen, zodat zy zichzelf kunnen helpen. Behan deling en hulpmiddelen kosten echter handenvol geld en wie zegt: „Dat moet de overheid maar betalen" vergeet, dat overheidsgeld. gemeenschapsgeld is. Dat wij verreweg het meeste daarvan in onze belastingen bij elkaar brengen. Er go is dat geld niet rekbaar. Maar aan onze urivé-portemonnaie kunnen wij in deze tijd nog wél een beetje trekken. GEZONDE WEG Daarom is de weg van particulier ini tiatief. in Nederland altij-d gehuldigd, een gezonde weg. Staan wU met elkaar op de bres voor het kind dat hulp nodig heeft, dan dra gen wij gezamenlijk bjj voor het geluk van dat kind, maar ook voor het welzijn van onze maatschappij. Dat dit in Nederland wordt verstaan, is door de jaren heen gebleken. Nooit wordt er tevergeefs gevraagd en zeker niet voor het belangrijke werk dat het Nederlands Comité voor Kinderpostze gels doet met de verkoop van postzegels en kaarten. Intussen: de kaarten zijn heel mooi dit jaar, vooral de serie „Oud-Hollandse te gels'*. die moet U zioh zeker niet laten ontgaan. Dit jaar, bij de 36ste actie, moet de drie miljoen worden bereikt, dat zult U ze ker met ons eens zijn. Daarom: koop wat meer dan verleden jaar, want de op brengst moet met centjes toeslag bij el kaar komen. „Een nieuwe kans voor het, hoe dan ook, gehandicapte kind", laat dat ae leus zijn waaronder wij de actie steunen. Laat u ze daarom niet op de stoep staan, de schoolkinderen die u dinslag naar de voordeur roe pen, maar doet u ze graag en vrolijk open misschien nog wel eer ze luidruchtig aan de bel hangen! Prof. Minnaert meent: Oppervlak maan minder steil dan men dacht "QROF. dr. M. G. J. Minnaert, di recteur van de sterrenwacht der Utrechtse universiteit, heeft gister avond in Utrecht voor het natuur kundig gezelschap een lezing gehou den over de opleving van het maan- onderzoek. Hij verklaarde, dat de kennis van de maan de laatste jaren een snelle ontwikkeling heeft door gemaakt, deels dank zij de mo derne meettechnieken, deels dank zij de sterke prikkel van het ruim te-onderzoek. De grondslag voor de studie van een planeet is altijd een zorgvuldige topo grafie. Van bijzonder belang noemde prof. M'.nnaert daarom de grote kaait van de maan (schaal 1 1.000.000) die op de sterrenwacht van Manchester wordt gemaakt en die gebaseerd is op ongeveer honderdduizend fotografische opnamen, gemaakt op de Pic-du-Midi in de Pyre- Ondertussen is wel gebleken, dat het maanoppervlak veel minder steil is dan men vroeger dacht. Prof. Minnaert zei, dat iemand die op de maan zou landen bepaald moeite zou hebben om aan de zwak golvende gezichteinder goed ken bare punten te vinden. De oorsprong van de kraters is nog steeds een ge heim. De meeste specialisten denken thans dat sommige kraters uitgedoofde vulkanen zijn, terwijl andere zijn ont staan door inslag van meteorieten. Nieuw noemde hij de ontdekking, dat het maanoppervlak fluoresceert. Voor Rott. Philb. Orkest protesteert tegen Plan-Witteman TTET Rotterdams Philharmonisch Orkest is niet van plan zich bij de nieuwe salariëring zoals voorgesteld is door de Commissie Witteman, neer te leggen. De ze Commissie Witteman heeft immers een nieuwe orkestindeling gemaakt, waar door het Concertgebouworkest in de le klasse, het Residentie Orkest in de 2e klasse en de overige orkesten alle in de 3e klasse zijn terechtgekomen. Voor het ene orkest betekent dit een soms een- zienlijke salarisverhoging, maar voor het andere orkest een ernstige salarisverla ging. En nu zit het Rotterdams Philhar monisch Orkest precies in de hoek, waai de slagen vallen. Natuurlijk verweert het zich hiertegen, en de Vereniging tot instandhouding van het R. Ph. O. gaat nu eind oktober een grootscheepse actie voeren. Alle Rotter dammers, alle Rotterdamse bedrijven, alle inwoners van de steden, waar het orkest regelmatig concerteert, worden opgeroe pen te protesteren en dit te doen door de protestlijsten, die overal rondgestuurd worden, te tekenen. Zoveel mogelijk handtekeningen moeten verzameld wor den om het protest, dat Rotterdam daar na zal indienen, kracht bij te zetten. De Rotterdamse gemeenteraad staat ook helemaal achter het R.Ph.O. en heeft het prae-advies van B. en W. aanvaard, om de salaris verschillen uit eigen middelen aan te vullen, als het Rapport Witteman moch ingaan. En ook de Gedeputeerde Staten zullen Rotterdam in deze actie volledig steunen. Waarom wordt immers in Rotterdam een concertzaal neergezet voor het be drag van negen miljoen, als er geen eer ste klas orkest bestaat om erin te spelen? In Baarn is een Duitser, de 35-jarige ongehuwde Friedrich .M uit Hamburg, aangehouden. Hij heeft ongeveer 80 in braken op de Veluwe, in Twente, in Utrecht en Drenthe bekend voor een totaal van enkele duizenden guldens. In Baarn had hij de vorige week in 4 villa's ingebroken. Voor zfjn Baarnse opera ties had hij bij een rijwielstalling een fiets gehuurd. Men had hier, zoals te doen gebruikelijk was, zijn adres geno teerd: een hotel in Hilversum, waar hij bij politie-onderzoek inderdaad bleek te verblijven. De man had uitsluitend geld het vaststellen van de temperatuur van het maanoppervlak zjjn tal van metin gen uitgevoerd. De beste metingen ge ven, volgens prof. Minnaert, een maxi mumwaarde van 116 graden Celsius bo ven en 153 graden onder nul. Uit deze sterke temperatuurvariatie volgt, dat de oppervlaktelagen een uiterSt slech'e warmtegeleiding moeten vertonen. Dit klopt naar het oordeel van prof. Min naert, geheel met het beeld van een fij ne stoflaag in een luchtledige omgeving. Prof. Minnaert acht het bestaan van grote ijsmassa's op de maan bepaald mogelijk. In meteorieten komen kleine hoeveelheden water voor en als de maan dezelfde samenstelling heeft, zou er, volgens hem, al genoeg water zijn voor een laag ijs met een dikte van 300 meter. Hij zei, dat het niet uitge sloten is, dat een deel daarvan nog aanwezig zou zijn in de valleien nabij de polen, die nooit door zonlicht wor den getroffen, of iets onder het opper vlak. De kennis van de maan is in korte tfjd snel vooruitgegaan, aldus prof. Min naert, en een nog veel rijker oogst be looft de verkenning met een raket die op de maan kan landen of er omheen kan cirkelen. Hij acht het in beginsel mo gelijk, met behulp van een derge lijke raket de scheikundige analyse van de maangesteenten te laten uitvoeren en hun radio-activiteit te bepalen. Voorwaardelijke straf Echtpaar hield jongen verhor gen voor de politie Tot een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand met een proeftijd van drie jaar en een geldboete veroor deelde de Utrechtse politierechtr giste ren een echtpaar uit de Domstad, dat gedurende enkele maanden een min derjarige knaap, die door de politie werd gezocht verborgen had gehouden. De jongen \aras ter beschikking van de regering gesteld en was ondergebracht in een opvoedingsgesticht te Hoenderlo. Hij verdween uit deze inrichting en spoedde zich naar Utrecht, waar hij on derdak kreeg bij zijn oudere zuster en haar echtgenoot. De knaap vond een baantje en betaalde normaal kostgeld aan zijn „pleegouders". De politie, die vermoedde waar de knaaD zich oDhield, bezocht herhaalde lijk het schuiladres. De heer des huizes slaagde er echter steeds in de politie mannen zolang aan de praat te houden, dat de eezochte jonven zich tiidig uit de voeten kon maken. Dit l"kte niet op de vierde juli van dit jaar Hii zocht toen 'n schuilolaats on het dak van het huis, maar werd ontdekt en ingerekend. Het Opüerste Gerechtshof van Li touwen heeft acht leden van een voor malige speciale nazi d oen ter dood ver oordeeld. Er is geen beroep tegen de straffen mogelijk. 49 Bligh wilde op de oostkust van Australië aanhouden en langs het Grote Barrière Rif Straat Torres binnenvaren. Hij verwachtte op een of an dere plaats een opening te kunnen vinden in het reusachtige koraalrif, dat zich met een lengte van ruim veertienhonderd zeemijlen voor de kust uit strekt. Daarachter zou hij in kalm water kunnen varen en misschien hier en daar ook zijn levens middelen aanvullen. Dat laatste was nodig. Want dc tocht door de onverkende Straat Torres en naar Timor deed nog heel wat onvoorziene gevaren en ontberingen verwachten. De dagen leken als druppels water op elkaar. Regen, storm, opnieuw regen, soms met de kracht vain een wolkbreuk. Als de golven eens te laag waren om over dolboord te slaan, dan stortte de hemel zijn plasregens neer. Hozen, steeds maar ho zen, overdag en 's nachts. Wie tijdens de nacht in onrustige slaap een paar uur vergetelheid vond. mocht van geluk spreken. Maar als storm en gol ven werkelijk een ogenblik respijt gaven knaagde de honger des tc pijnlijker aan de ingewanden. Kapitein Bligh kon niet slapen. Niet eens de wel daad van een lichte sluimering was hem beschoren. Zijn scherpe geest bleef onophoudelijk werkzaam. En als hij een ogenblik niet door het commando over de boot en de eisen van de toestand in beslag werd genomen vlogen zijn gedachten als woedende honden naar de oorzaak en de bron van al deze ellende; de muiterij. Hoe had dit kunnen gebeuren? Waarom was het gebeurd? Wat had hij verzuimd om deze misdaad uit te lokken? Hoe was het mogelijk, dat de voor bereidingen hem zo volkomen waren ontgaan? Elke minuut van die 28e april aan boord van de „Bounty" had h'ij met de bemanning van dc bar kas besproken. Hij had ieder afzonderlijk onder vraagd en hij wist nu zeer nauwkeurig hoe de mui terij zich had voltrokken. De meeste muiters waren kerels die hij verachtte gespuis. Maar die rad draaier Flechter Christian de man, die hij be vorderd had, die hij tot officier had benoemd die haatte hij met heel zijn hart. En ook op de cadet ten Heywood, Stewart en Young, zoons uit voor- DE GROTE MUITERIJ OP DE BOUNTY GUNTER SACHSE aanstaande families die jammerlijk in gebreken waren gebleven, richtte zijn woede zich hoe langer hoe meer. Natuurlijk waren de opvarenden van de barkas slecht te spreken over de muiters, die hen in deze ellendige toestand h'adden gebracht. Veel werd niet duidelijk, sommige verklaringen spraken andere te gen maar over een ding waren allen het eens: zij hadden van de voorbereidingen tot muiterij niets afgeweten. Bligh glimlachte dan minachtend Allemaal wa ren zij, met uitzondering van zijn schrijver Samuel die daar meer dood dan levend op een rol touw lag, laf of dom. Hij had meer teleurstelling onder vonden dan een man verwerken kan. Was er een van die mannen, die zich werkelijk tegen de muite rij had verzet? Maar zo waren die kerels nu een maal. Toch zou kapitein William Bligh deze uitge hongerde ellendelingen in veiligheid brengen. Dat was zijn plicht, daarin voelde hij zijn formaat daaraan staalde hij zijn laaie wil. Dat waren de moeilijkste uren voor kapitein Bligh. En h'ij moest zijn zorgen alleen dragen, ex was niemand met wie hij ze kon delen. Nelson zou hem misschien begrepen hebben. Maar. die leed het meest onder de ontberingen en Bligh wilde hem niet zwaarder belasten. Geen gedachte of zij was hem honderden malen door het hoofd gevlogen. En op vele vragen vond hij een antwoord. Maar de ene, de uiterste vraag bleef hem kwellen: Waaraan had kapitein Wil liam Bligh dit alles verdiend? Het was een gevaarlijke vraag en dat hij er niet krankzinnig van werd had hij, naast zijn taak, te danken aan zijn eigen karakter. Hij behoorde tot die gelukkige stervelingen, die de schuld altijd bij anderen zoeken en hy kon onder ede zeggen, dat zijn geweten zuiver was. Zo nam hij met een soort kwaadaardige voldoening het onverdiende lot op zich. Later zou God hem hiervoor schadeloos stel len, dat geloofde hij. Hij had zijn eis al ingediend. Geleidelijk werden de stortregens schaarser. Maar de zee bleef hol en de barkas lensde dag aan dag op de stormachtige oostelijke winden door de Koraalzee. Op 24 mei brak eindelijk de zon door en schonk bun voor het eerst sedert weken een beetje warmte. De nacht die erop volgde was koud maai- droog en een stralende morgen gaf de dode lijk vermoeide zeelui nieuwe warmte en nieuwe hoop. De zee was meer en meer tot rust gekomea Bligh nam de voorraden op en kwam tot de slot som, dat die nog een maand toereikend waren als zij zich aan dezelfde rantsoenen hielden. „Luister goed, mannen", zei hij. „Ik hoop welis waar, dat wij Timor binnen dertig dagen zullen be reiken. Maar ik kan niet weten, wat wij daar aan treffen. Het kan zijn, dat wij naar Java moeten doorvaren. In dat geval moeten wij zes weken met het proviand doen, willen wij in zicht van de kust niet nog verhongeren Bligh had op hevig verzet gerekend. Mogelijk had de zon nieuwe hoop gegeven, mogelijk ook waren de mannen alle wil kwijt, er kwam althans geen tegenspraak. Allen schikten zich naar de mening van de commandant. Bligh beloofde de rantsoenen weer te-zullen verhogen zodra zij het doel voldoende dicht genaderd waren en schrapte het brood van de avondmaaltijd. Daardoor kon hij drieënveertig dagen met zijn voorraad toe. (Wordt vervolgd) Tierelantijnen vanavond in nieuwe vorm Vanavond begint dc KRO met een nieuwe reeks amusementsprogramma's, die weer „Tierelantijnen" heten, maar in een nieuwe vorm zijn gegoten. In elk programma zal nl. een bekende Ne derlandse artist hoofdpersoon zijn en deze radioshow zal dan worden beslo ten met een kleine musical. Ook zullen in elk progrmma beken de gasten optreden. Vanavond zal Wil ly Vervoort de centrale figuur zijn en volgende week Truusje Koopmans. Verder kunt u op zaterdagavond ver wachten: 20 oktober André Carrell die behalve de zingende en musicerende Bietebauwers het 13-jarige Spaanse filmsterretje Marisol op bezoek krijgt: 27 oktober Jetty Cantor met haar voor oorlogs ensemble; 13 november de Wa- ma's die Kitty Janssen, Rita Reys en de Roetetoeters ontmoeten; 10 novem ber Rens van Dordt die o.a. de pianist Cor de Groot ontvangt: 17 november Mieke Telkamp die bezoek krijgt van Ko van Dijk en 24 november Peter Pi kos die Paulus de Boskabouter imi teert en diens geestelijke vader ont- I 23.55—24.00 Nw: 19.45 Planorecital: moderne muz 19.55 De ze week. lezing. VARA: 20.00 Nws 20.05 Oude en nieuwe dansen 20 40 Spccalitei- tentheater: gevar progr 21.35 Socialistisch comm 21.50 Lichte gram 22.10 Het Parel snoer, hoorspel 22 30 Nws 22.40 Babysit ten: licht progr 23.10 Dansork en zang solist 23.40 Lichte gram 23.55—24.00 Nws. TELEVISIE in 't vizier: progr over dieren 16.35 Lassie, de Schotse herdershond - I, TV-film 17.00 V d kinderen 17.35 Film 19.30 Muziek vnnr u- amus muz en zangsoliste. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20 20 Memo 20.30 Plan de Champagne: tewa terlating van de zaterdagavondplannen 20.45 O. kijk mij nou. muzikale komedie 22.40 Morgen is het zondag. NTS: Eurovi sie: 2300—23.40 Reportage van de Horse of the Year Show te Londen. Programma voor zondag NCRV vanavond met musical op televisie De Engelse musical ..Salad days", go- schreven door Dorothy Reynolds en Julian Slade heeft in Londen onge hoord succes gehad. Zevèn jaren aan een ging de voorstelling in het Vaude ville Theatre na een schitterende pre mière in 1954. Het is een dwaas verhaal van twee jonge mensen. Jane en Tim (u zult zo zien In de gedaante van Maria de Booy en Dolf de Vries) die als zij eenmaal student-af zijn, nog geen zin hebben om het ernstige leven binnen te stap pen en voorlopig maar proberen in hun onderhoud te voorzien met een wonderpiano. Alfred Pleiter vertaalde en bewerk te het spel voor Nederlandse televisie cn de NCRV zendt het vanavond uit. De onvertaalbare titel werd vervan gen door „O, kijk mij nou!" en Paul Cammermans regisseert. In deze muzikale komedie zult u een hele reeks bekende acteurs en actrices zien, want er zijn niet minder dan 25 rollen, plus nog een aantal figuranten. Twee uur lang (de voorstelling be gint vanavond om kwart voor negen) zult u kunnen genieten van spel. mu ziek en dans. U zult Enny Mols-de Leeuwe en Peronne Hosang zien naast Johhny Kraaykamp, Hetty Blok en de Wama's. Henk Rigters en Jules Croi- set naast Joop Doderer en Jan Pruis, kortom, aan afwisseling zal het u bij het kijken en luisteren niet ontbreken. TV.-film over Truman niet verkoopbaar Vergaat roem zó snel? Een Amerikaanse televisiemaatschap pij heeft een film gemaakt over het leven van ex-president Harry S. Tru man en daar heel wat werk en kosten aan besteed. Want het wend een film in maar liefst dertien afleveringen. De bedoeling was, de serie na ver toning op het eigen net door te ver kopen aan andere Amerikaanse maat schappijen en haar vertier te expor teren. De maatschappij rekende erop, dat er veel vraag naar zou zijn. He laas is alles anders gelopen, want niet één land ter wereld en ook geen andere Amerikaanse tv-ondernemingen willen de vervolgfilm kopen. Een nare kwestie voor de maatschap pij, maar een treurige ervaring voor Harry S. Truman zelf. 8.30 Morgendixst 9.15 Klass gram. KRO: 9.30 Nws 9.45 Klass gram 9.55 Inleiding Hoogmis 10.00 Hoogmis 11.30 Romantische klass muz (gr) 12.05 Klein beraad, vragen orden 12.15 enl comm 13 stemvork, een opera-pri 13.45 De kerk in Duitsland, lezing 14 00 V d kinderen 14.30 Strijkkwartet: Mo derne Amerikaanse muz (gr) 15.15 Verz progr 15.55 De kerk zijt Gij, lezing 16.00 Sport 16.30 Gezongen Rozenkrans. IKOR: 17.00 Blijf zitten waar Je zit, radio drive- in voor jonge mensen 17.15 Zing het voorbedachte lied: koorzang 17.45 Mensen lezing 18 00 Het Geladen Schip, kritieken 18.30 De kerk aan het werk, actualiteiten van het kerkelijk erf 18.45 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld?, praatje. NCRV: 19.00 Nws uit de kerken 19.05 Vocaal en semble 19.30 De Openbaring aan Johan nes. lezing. KRO: 19.45 Nws 20.00 Bou- boulou, hoorspel 20.40 Licht strijkensemble :1.00 Klass pianokwintet 21.30 Wis- 21. ju ieke lezing 21.05 Morsdood. TV-spel 22.15 —22.35 Gezond gezin, documentair progr Programma voor maandag Mijn rij-domein is de buitenweg. Zo'n 30.000 km per jaar. Maar sinds ik op BP Super Mix 50 rijd, hee't mijn motor er veel meer zin in. 'n Prachtige vinding van BP, die 5 verschillende soorten benzine. Individuele voeding! Dat heeft iedere motor nodig. U moet het zelf ook eens proberen, welke van de 5 soorten benzine het beste bij UW motor past. Tot ziens... bij de BP pomp!

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7