BE5CHERM In Flevoland komt „visitation" van grootste Europa PROJECT VAN RUIM VIJF MILJOEN GULDEN Belecligino-van koninklijk paar „Gelijk spel", een strijd om 't leven Familie De Wit Twee dominees schreven een Marine-hoorspel DE GROTE MUITERIJ BOUNTY BER 1 MEUWE LEIDS^HE COURANT 7 DONDERDAG 4 OKTOBER 1962 Visstand gaat ieder jaar achteruit (Van een onzer verslaggevers) TN de nieuwe IJsselmeerpolder in oostelijk Flevoland, wordt op 't ogenblik hard gewerkt aan een pro ject dat alle sport- en beroepsbinnen- vissers met vreugde zullen begroe ten: de aanleg van een groot aantal visvijvers, die de visstand in de Ne derlandse binnenwateren op hoger peil zullen moeten gaan brengen. Op de kwekerij, die in oktober gereed komt, de modernste van Europa (en wellicht ter wereld) wordt, en die i: totaal ruim vijf miljoen kost, zullen alle pootvissoorten worden kweekt, die in ons land voor ver betering van de visstand nodig zijn. De belangrijkste soorten: pootkarper, pootsnoek en pootsnoekbaars. De financiering: van dit enorme pro ject (uitgevoerd door de Grontmy in De Bilt) geschiedt geheel door de half mil joen sportvisers en 1500 beroepsvissers zélf. Het geld komt namelijk uit het fonds van de Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij, dat wordt gevormd door de extra-bijdragen, die de visser op zijn visakte betaalt. Het totaal bedrag is echter zo groot dat het Rijk voorlopig een gedeelte ervan zal schieten. Het doel van het project is vis ten te kweken, die in de Nederlandse binnenwateren weinig meer voorko men. Daarmee wordt een probleem bij de kop gevat, dat vele vissers de laat ste jaren bezig houdt. Want iedereen die regelmatig aan de oevers van de Nederlandse binnenwateren zit, weet: de visstand gaat ieder jaar achteruit Vijvers Om aan die ontwikkeling een halt toe te roepen werd in oostelijk Flevoland het visvijverproject op stapel gezet. Het grondwerk voor de vijvers, dat alleen al drie miljoen gulden kost, is thans klaar. Er liggen nu 57 vijvers in grootte variërend van 0,1 tot 11 ha, twintig paal- vijvers en 32 kleine proefvijvers. Vier van deze vijvers zijn reeds met water .gevuld. Op het ogenblik is men bezig met de aanleg van hevelleidingen, die het ter uit het IJsselmeer in de bassins i ten brengen. Verwacht wordt dat daarmee in oktober gereed zal zijn. De totale oppervlakte van het project SCHAAKVRAAG 299 Slechts zeer weinige Nederlanders degenen die minstens één keer per jaar in de krant staan hebben het jaar meegemaakt, waarin dit schaak probleem werd vervaardigd. Deze krasse grijsaard is een geesteskind van J. Hendel en werd gepubliceerd in Paynes Ja. Fam. Journal, 1859. Het zou onaardig zijn er meer van te vermel den dan de opgave: wit speelt en geeft mat in vijf zetten. DAM-VRAAG 298 De stand in het vorige probleem was als volgt: Zwart: 7, 8, 18, 20, 22, 23, 24, 26, 30, 40. Wit: 29, 31, 33, 37, 38, 39. 41, 43. 46, 48. 50. Wit wint in de volgende zetten: 37—32. 26x28; 48—42, 23x34; 50—44, 40x49; 38—32, 49x36; 32x1, 34x43; 46— 41, 36x29; 1x48. KOPPEL-PUZZLE den geel neb stad Neer dor baar die term ons Door omzetting der letters kan men van elk paar der bovenstaande woor den een nieuw woord vormen. De be ginletters vormen bij juiste oplossing de naam van een plaats in Zuid-Hol land. c> o De Amsterdamse rechtbank heeft dezer dagen bij interlocutoire uitspraak de zaak van de 32-jarige Amsterdamse antiquair B T.. die het maken van beledigende opmerkingen over koningin Juliana en prins Bernard ten laste was gelegd, te rugverwezen naar de rechtercommissa ris voor het doen uitbrengen van een nader rapport van het medisch consul tatiebureau voor alcoholisme. De rech- bank die van mening was dat een nader onderzoek naar de reclasseringsmoge- lijkheden van deze verdachte noodzake lijk is. stelde een tijdslimiet van zes maanden. Van het rapport zal afhangen hoe de straf zal uitvallen. De officier van justitie had een gevangenisstraf van drie maanden waai-van twee voorwaardelijk en onder toezichtstelling van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme ge. Verdachte, die zei zich niets van het gebeurde te kunnen herinneren, had volgens een door de president voorgele zen getuigenverklaring van een stations beambte. de beledigende opmerkingen donderdagavond 18 januari gemaakt in de trein op het traject Leiden-Haarlem In een over hem uitgebracht rapport werd verdachte iemand aan de grens van debiel genoemd, die zich eenmaal per week aan overmatig drinken te buiten gaat en de draagwijdte van zijn handelingen niet overziet. In het restaurant van de Kon. Rotter- damsche Lloyd werd een receptie gehou- ter gelegenheid van het afscheid van de administrateur van de NEVAS (Ne derlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen), de heer A. Happée. Zijn opvol ger is de heer W .B. Kruysmulder, die kortgeleden bij Shell Tankers N.V. werd gepensioneerd. Zo wórden ze nog gevangen, de karpers (van 38 pond). Maar z\j, die regelmatig aan de oevers van de Nederlandse binnenwateren zitten, weten: ieder jaar worden de vang sten minder. omvat een slordige 240 ha. ha water. Met die vijvers is men er overigens nog niet. Het project omvat tevens bouw van een laboratorium, dat ev als de proefvijvers nodig is voor weten schappelijk onderzoek en voorts zullen dienstgebouwen en vele andere construc ties moeten worden neergezet. Dit gedeelte van het project zal on geveer 2,5 miljoen gulden gaan kosten. Visstand De vissers hebben er het geld overigens graag voor over. Want zU hopen dat hler- met één slag een eind zal worden gemaakt aan hun problemen. Hét grote probleem: de achteruitgang van de vis stand in de Nederlandse binnenwateren. Voor die achteruitgang worden verschei dene oorzaken aangewezen. i van die oorzaken is het teruglo- van het viswateroppervlak (inpol dering). Maar er hebben zich de laat- tientallen jaren ook wijzigingen voor gedaan. die het water in kwalitatieve beïnvloeden. Daar is de verontrei niging door de industrie. En er zijn de werken van waterstaatkundige en cul tuurtechnische aard, waardoor het wa ter op vele plaatsen aan natuurlijk ka rakter heeft ingeboet. Van dit laatste zijn bijvoorbeeld veel snoekvissers de dupe geworden. De snoek is voor zijn natuurlijke voortplan ting aangewezen op in het vroege voor jaar onder water lopende oeverlanden. In het begin van deze eeuw kwamen die nog veelvuldig voor, maar thans gaan ïer en meer uitzonderingen vormen als gevolg van technische verbeteringen de bemalingen van polders en boe- ns en de kanalisatie en normalisatie rivieren en waterlopen. En als er het voorjaar nu nog uiterwaarden of boezemlanden onder water komen, dan is de periode veelal te kort geworden de tijd tussen eiafzetting en vrij zwemmend snoekje te overbruggen. Een ander voorbeeld is de uit zee bin nentrekkende glasaal. Naarmate het bin nenwater meer effectief van de zee werd afgesloten, liet de glasaal zich steeds minder in de binnenwateren zien. Naast die kwantitatieve en kwalitatle- achteruitgang van het viswater staat de voortdurend toenemende bevissings- intensiteit. Vooral de sport visserij is de laatste vijftig jaar steeds meer in de belang stelling komen te staan. Rekening houdend met de bevolkings toename kon worden gesteld dat ons land thans 30 maal zoveel sportvis sers kent als 50 jaar geleden. Het zijn er op het ogenblik rond een half mil joen, of wel 45 a 50 per duizend in woners, waarbij de jeugd onder de 15 jaar niet is meegerekend. Dat is geveer het tienvoudige van een land als Duitsland. Dat deze ontwikkeling de spoeling vooi sport- en beroepsvisser dunner maakt is duidelijk, zo telt bv. het Hoogheemraad schap Delfland een hengelaarsbevol king van 'n kleine 200 hengelaars per km2. Stelt men daartegenover de duktiemogelijkheid van het in Delfland liggende viswater, dan leert een bere kening dat voor elke hengelaar in Delf land niet meer dan enkele onzen vis per jaar beschikbaar zijn Ook bij de snoekvisserij een zeer geliefde vorm van sportvisserij is de situatie marginaal. Over het hele land gerekend, zijn ervoor de snoekhenge- laar per jaar niet meer dan enkele ki- aan natuurlijke produktie beschik baar. En elke rechtgeaarde snoekhen- gelaar koestert wanneer hij zijn kleine visakte koopt, toch wel de hoop meer dan één flinke boven water te halen Visbelieer Het probleem is dus: hoe de visserij functie van het water op peil te houden en de grote recreatieve waarde van de ze binnenvisserij te handhaven. Daarbij gaat het erom van de zwaar achter volgde soorten meer vis in het water te brengen en het teveel van niet ge wenste soorten te onderdrukken. Nu brengt een doelmatig visbchccr in Nederland verscheidene moeilijkheden met zich. Deze worden vooral veroor zaakt door het feit dat de viswateren onderling voor een groot deel met elkaar open verbinding staan, waardoor de pootvis die door een bepaald viswaterbe- heer wordt uitgezet, ook aan zijn buur- an ten goede kan komen. Om dergelijke moeilijkheden te onder vangen en het viswaterbeheer als geheel beter te kunnen stimuleren, is een finan cieringssysteem ontworpen, waarbij ieder die vist als een extra op zijn visak- een bijdrage betaalt ter verbetering m de binnenvisserij. Deze gelden worden in een fonds ver zameld cn beheerd door een in 1952 ge sticht publiekrechtelijk lichaam: de Or ganisatie ter Verbetering van de Bin nenvisserij. In het bestuur ervan zijn de sport-, de binnenvlssers en de overheid vertegenwoordigd. Met het geld wordt o.m. pootvis ter beschikking van de vis waterbeheerders gesteld. Voor de produktie van deze pootvis beschikte men tot nu toe over een klein aantal kweekvijvers, o.m. in Valkcns- waard, waar vooral karper wordt ge- Maar wat thans in Oostlij k Flevoland op stapel staat is aanzienlijk grootser opgezet, terwijl het werkterrein veel uit gebreider is. Er zal gebruik worden ge maakt van de modernste methoden. Maatregelen De maatregelen tot opvoering van de produktie bestaan o.m. uit bodembewer king, bemesting (met levend zoöplank ton) en tenslotte selectie, welke laatste maatregel het mogelijk maakt met fac toren als groeisnelheid, model, ziekte weerstand e.d. rekening te houden. Zo start men in Oostelijk Flevoland voor wat de karper betreft met vijf selectie- stammen, waarvan er enige de laatste jaren zijn ontwikkeld. Door toepassing van deze moderne een aanzienlijke productiviteitsstyging bewerkstelligen. Brengt b.v. het IJs- methoden kan men met de vijvercultuur selmeer ongeveer 50 kg. per ha op, dan is het mogelijk in vijvercultures tot 500 a zelfs 1.000 kg. per ha. te komen. Naast die normale vijvers krijgt men i Oostelijk Flevoland nog de beschik king over 32 kleine proefvijvers en voorts :en laboratorium worden gebouwd. Die zullen worden gebruikt voor weten schappelijk onderzoek, wat nodig is voor co doelmatig beheer van de Neder landse viswateren. Het project is omvangrijk. Er is veel gelc( mee gemoeid. Maar deskundigen in het project dan ook een belang rijk wapen om de visstand in Neder land omhoog te brengen. Hier, in oos telijk Flevoland, in Europa's grootste visbastion, zullen de problemen kracht dadig bij de kop worden genomen. Ten van de vele tienduizenden vissers die Nederland telt. Academische examens Vmsterdam (V.D.): geslaagd: doet schei- deel XXI: K Prop Theologie Vanavond op de beeldbuis: eleiding 23 55—24 00 Nws. Hilvcrsnm II, 298 rogr dat alle k: 19.00 Carouasel. Spreken we af dat u vanavond niet analytisch tewerk gaat bij het kijken en luisteren naar het tele- visispel „Gelijk spel", dat de KRO liet opvoeren en dat de NTS voor uitzending overnam, dan kunt u er om 9.25 uur rustig voor gaan zit ten. Want u krijgt te doen met de on waarschijnlijkheid zelve. Het is goed dat u dit van tevoren weet, opdat u zich tijdens de op voering niet extra behoeft op te winden. Het thema, dat de Engelse schrijver Paraell Bradbury hanteerde voor zijn stuk „The great game" (letterlijke ver taling dus: Het grote spel) zou niet plaatsbaar zijn in de werkelijkheid. Hij komt daar, zoals u uit deze voorbespre king zult merken, ook rond voor uit. Het was hem er echter om te doen, een hoogst spannende situatie te scheppen, de roerselen van de mense lijke ziel in zo'n situatie uit te vor sen en die in flitsende dialogen vast te leggen. Daaraan heeft hü het gege ven van zün stuk onderworpen. Het is dan dit: twee mannen, in de kracht van hun leven, komen voor de mogelijkheid van een plotselinge dood te staan. De een is de oergezonde be roepsvoetballer Gus Howard, die er wel een prachtige carrière op nahoudt maar zijn huwelijk heeft zien mislukken, al hoewel hij een aangebeden dochtertje neeft. De ander Austin Small, is een leraar van 45 jaar, die niet content is met zijn huidige leefwijze maar vol plannen zit om een heel andere, hem boeiende richting uit te gaan. Beiden mannen staan dus in het volle leven en willen daaruit zeker niet schei den. Tot zover is alles zeer aanneme lijk. Maar zij ontmoeten elkaar pas goed als zij op een ochtend ergens in Singa pore wakker worden in een klein quar antaine-ziekenhuis, met een kater van een zeer vrolijke avond. Het blijkt dan dat zij die avond tevo- en uit zijn geweest met een derde man en dat deze 's nachts plotseling is over leden aan de „ziekte van Schiller". Schrikt u niet, die ziekte bestaat niet en hier begeeft de auteur zich dus open lijk in het rijk der fabelen Maar hij heeft zulk een ziekte nodig als aanleiding tot het grote conflict. Het is nl. zo deze ziekte is besmettelijk en de beide mannen zijn beslist besmet en daarmee gedoemd eveneens, als de ziekte op haar hoogtepunt zal gekomen Modem» zijn, te sterven. Ne bestaat er een serum tegen de ziekte, maar de geneesheer van het ziekenhuis, dr. Stanley, heeft daarvan maar één portie. Die te verdelen onder de twee besmetten zal geen succes hebben. Volgende (onlogische) zet: één van de twee zal dus moeten ster- De dokter kan dit conflict niet aan en hij laat de beslissing over aan zijn jooo Jo"> beide patiënten, die nog niet ziek ge- Ouii noeg zijn om daarover niet grondig te het kunnen discussiëren. Die discussie begint en het wordt natuurlijk een uitwisselen van le vensgeschiedenissen. Daardoor groeit snel een grote vriendschap tussen de beide mannen. Hoe het geval afloopt vertellen wij u na- klaas 21.35 22.40 Nws 22.50 Actual actualiteiten 23.20 Ni. (In de pauze: 21.10 vanavond ichiedenls van 20.55 Kijk op kunst iel (the great game) tuurlijk niet, anders is de span ning eruit. En 'n uurtje spanning met dit merkwaardige spel wensen wij u zeker toe. In januari begint de NCRV-radio met de uitzending van een vervolg- serie op het hoorspel „De jeugd vliegt uit". De auteur Jan de Vries brengt de welbekende familie De Wit weer voor de microfoon en de nieuwe reeks zal heten ,.:De jeugd op eigen wieken". Wij zullen dan horen, wat er alzo veranderd is bij de goede oude bekenden en hoe het hen nu verder De uitzendingen worden op don derdagavond gegeven. NCRV-radio vanavond 47 Het bleef een ogenblik stil. Niemand wist pre cies, of een man zoveel weken op zo weinig kon leven. En leven wilden zij in de eerste plaats. „Ik heb de voorraden opgenomen", ging Bligh verder. „Toen de wilden ons aanvielen is er iets verloren gegaan. We hebben nog over omstreeks hondervijftig pond brood, honderdtwintig liter water, twintig pond pekelvlees, drie flessen wijn zes liter rum. Daarmee moeten wij rondkomen we zullen zes weken moeten varen". Het leek de meeste mannen een grote voorraad zij stemden allen toe en riepen „dat de kapitein hen maar rechtstreeks naar Timor moest brengen". Bligh nam hiermee overigens nog geen ge noegen. Hij stelde elk bemanningslid afzonderlijk de vraag, of hij tevreden zou zijn met een kwart brood en een achtste liter water per dag. Allen beantwoordden de vraag bevestigend en opgewekt en Bligh besloot de stemming met de woorden: „Ieder heeft hiermee beloofd, mij te gehoorzamen Vergeet dat niet". „Het overige ligt in Gods hand", zei Nelson. Laten wij Hem om hulp bidden". „Ja", antwoordde de kapitein, „laten wy bidden". De matrozen vouwden de vereelte handen en bogen diep het hoofd. Velen van hen waren na hun kinderjaren al vergeten, wat een gebed was. Maar nood leert bidden en er was er niet één bij, die het ,Amen' niet uit de grond van zijn hart uitsprak, toen de kapitein zijn kort gebed besloot met de woorden, .almachtige God. Gij hebt ons wonder baarlijk beschermd. Wees ons ook verder genadig 1 schenk ons Uw hulp". Vervloekte zee! Bestaat de hele wereld dan uit water? Zo ver de blik reikt water aan alle kanten, niets dan water. Water beneden en ook de lucht hangt vol water en laat vallen wat de wolken niet meer dragen kunnen. Waarom zoveel moeite te voor een armzalige boot met wat uitgeputte mannen erin? Er komen ook zo genoeg rollers over het kleine vaartuigje het valt niet mee. ren vlug te hozen als de boot volloopt Zwijgend zitten de matrozen dicht opeengeperst op de banken van de barkas, op vaten, rollen touw en zeildoek. Somber kijken zy voor zich uit. Hun OP DE GÜNTER SACHSE leden zijn verstijfd en pijnlijk Nat zijn ze en verdoofd door de kou. Als zij de benen maar een ogenblik konden strekken, als zij de rug maar eenmaal recht konden trekken! Maar zij kunnen zich in deze gruwelijk kleine ruimte nauwelijks bewegen. Alleen de gedachten in de hoofden, die zyn voortdurend bezig sombere gedachten en steeds dezelfde. De bemanning is in twee wachten verdeeld. De dienstdoende wacht hoost. Die is er haast nog beter aan toe dan de vrij wacht, die tot nietsdoen is veroordeeld en de wanhoop het meest nabij is. Dit duurt nu al veertien dagen. De Fidji-eilanden, waar zij dwars doorheen zijn gevaren, zijn als een droom voorbij gegleden. Palmen, groene heuvel- wanden en rotsen hebben zij gezien en wat waren zij graag aan land gegaan! Maar de kapitein wilde geen toestemming geven. En toen twee boten met inheemsen op de barkas aanhielden heeft Bligh het zeil, dat in de storm was gereefd, vol laten bijzetten om aan de eilanders te ontsnappen. En misschien had hij wel gelijk hij zei, dat de bewoners van de Fidji-eilanden kannibalen waren op Tofoea hadden ondervonden komen het uur van de dag en de dag van de maand er nog op aan. De werkelijkheid heet water. En honger! Als die honger maar niet knaagde. Die vreet aan de ingewanden, doet ze samenkrimpen, zodat het lichaam zich kromt Het is geen wonder bij deze rantsoenen, die een bespottiilg lijken: 's morgens een kwart van een gekneusde en al half vergane broodvrucht en een theelepel rum jawel, een theelepel! Vroeger zouden zij erop gespuwd hebben. Maar nu ja, nu denken zij 's nachts, als de kou door merg en been gaat, al aan die ellendige theelepel rum. 's Middags een kwart kokosnoot als het goed gaat of een enkel brok brood. En 's avonds een stuk pekplvlees zo hard als een bikkel en niet groter dan een walnoot. Een mens probeert zijn lijf te bedriegen, maar het laat zich niets wijsmaken. Het eist zijn deel op met pijn, met krampen, die een man haast gek maken. Ja, dit is meer dan zij kunnen verdragen. De zon laat zich niet meer zien. Vroeger scheen de zon af en toe. Vroeger wel maar het is beter, daaraan niet meer te denken. Anders wordt een mens gek en springt overboord. Misschien zou het beter zijn. En wie weet, hoeveel er zyn die het zouden doen als die man daar niet zat! Daar achter in de barkas, met zyn altijd even bleek gezicht, dat broodmager en ingevallen is. Het is nu nog bleker dan vroeger, maar Ja, watn Hij blijft zijn kaarten tekenen, hij houdt zijn jour naal bij en zijn aantekeningen, alsof de vissen, die vroeg of laat onze lijken zullen vreten, kunnen lezen! Hij doet werkelijk alsof hij met een slagschip over de zonnige Zuidzee vaart! En er moet pijnlijke orde aan boord heersen: indeling van de wacht, het afwegen van de rant soenen met een vernuftig geconstrueerde brieven- weger met pistoolkogels als gewichten om het half uur de loglijn uitwerpen, elke dag het avond- Het schrijven van een hoorspel behoort gewoonlijk niet tot de da gelijkse taken van een dominee, laat staan van een dominee, die als vlootpredikant in dienst is. Maar dat zij het toch wel eens kun nen doen, zult u verstaan wanneer u, van vanavond af, het Marine- spel in dertien afleveringen dat de NCRV uitzendt, gaat volgen „Recht zo die gaat" is de titel van deze strip, die niet zozeer is afgestemd op de dienst als wel op het persoonlijke leven van de hoofdpersoon, de netjes sprekende protestantse Pim Pais en zUn directe kornuiten, zeer plat pratende vrolijke, maar ongelovige Rotterdam mer Gerrit Doreman en de dialect sprekende roomse Fons van Bruggen „Die verschillende uitspraken van het Nederlands dienen om kleur in de stemmen te brengen", zegt dominee J. C. de Bruine, een van de beide auteurs, die ons een en ander toelichtte toen wij in de gelegenheid waren om een reeks fragmenten uit het spel dat natuurlijx al kant en klaar op de band staat, af te luisteren De tweede schrijver, ds. G. H. Cas- sute, was daarbij niet aanwezig, omdat hij nog in Nieuw Guinea verblijft. Het spel, dat dus door amateurs Is ge schreven cn daarom de welwillendheid van de luisteraar inroept, is nu eens vrolijk, dan weer ernstig, en vanzelf sorekend speelt de geestelijke verzor ging in de dienst er een niet onbelang- Betere kijk Regisseur Johan Bodegraven ver telde ons ook het zijne ervan. „Het was verschrikkelijk leuk werk om het spel te spelen", zegt hij. „Er hebben nl. een aantal jonge leden van de hoorspelkern aan meegedaan, die zich natuurlijk nog alles uit hun diensttijd herinnerden en niet zelden de tekst opsierden met uitdrukkingen die het dienstleven eigen zyn." Dat heeft het spel nog wat extra levendigheid meegegeven. Over de hoofdpersoon in het verhaal, Pim Pais, zegt ds. De Bruine nog: „Hij is een jongen zoals er talrijke zyn bij de Marine: een doodgewone jongen met vrienden en een vriendin netje. geen hoogvlieger, geen domoor, geen boef en geen heilige, maar een van de velen die op een bepaald mo ment uit het eigen kleine wereldje worden getild cn op de weg naar vol wassenheid terecht komen in die won derlijk weerbarstige militaire wereld. Programma voor morgen en "somber Kram 7.45 Radiokrant 8.00 Nws 8.15 Amua niuz (grl 845 Filmmuz 9 00 V d zieken 9 35 Waterstanden 9.40 V d huisvrouw 10.10 Gram 10.15 Morgendienst 10 45 Zang recital: klass liederen 11.15 Progr voor oudere luisteraars 12.00 Amus muz rond de 30er Jaren 12.30 Meded ten Uchoeve reringsui ioor A HIlVl progr 18.50 Re- Meil zou kunnen zeggen, dat de strip min of meer in goed overleg met het li' PIT (Protestants Interkerkelijk Thuis- J" front) tot stand is gekomen. Het verhaal heeft nl. mede de bedoeling, de familie- r. leden thuis beter te informeren over de sfeer, welke het leven van de marine- r, dienstplichtigen bepaalt. te „Men ziet die soms veel te mooi. en of °grarr soms veel te ernstig in," verklaarde 14 00 vu ds. De Bruine. „Er zijn heus niet zo- dracht i veel morele gevaren aan de dienst eeschlc. verbonden en het is evenmin een zieken i herenleventje". on mv Enfin, dat kunt u allemaal zelf horen de geschiedenis „Recht zo die gaat" Ochtejidgym 7 20 Sodalis gini igsultz. V d l.mdboi VARA: 7 00 Nwi i Je oord. literair» Hij wil ons naar Timor brengen, drieduizend zee mijlen ver. En dat terwijl hij geen kaart heeft, terwijl hij het met zijn geheugen moet stellen en met zijn kennis van deze eindeloze Zuidzee, naast (de zeemansterm om het schip aau- het boek met oude nautische tabellen, dat hij nog gegeven koers te houden), die vanavond bezit. Een mens wordt er angstig bij Z 0m 8 20 uur voor het eerst de ether in- Wordt vervolgd) gaat on v,v, 18.15 Politieke lezln- 8 25 Lie ork muz en zangsolfsten 18.50 PraatJ F-LEVISIE AVRO: 19.30 Rooster I TV-kronli NTS: 20.00 Joui iverzleht. AVRO; Hlggins). TV-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 7