davitamon ME UWE LEFDSCBE COURANT 14 DINSDAG 2 OKTOBER 19( pONl EET NIET BLINDELINGS Denk niet dat u altijd vol waardig eet Want een groot deel van de nodige natuurlijke vitaminen gaat soms verloren. Door ko ken, schillen, bakken en braden... Met Davitamon 10 vult u dit tekort aan. '~W Eén dragee per dag is al genoeg. BEVAT DE ONMISBARE VITAMINEN ALLE 10 Ook in voordelige gezinsverpakking van 500 dragees verkrijgbaar. maar ik rook ook lekker! Voortrekkers is de lichte, door-en-door rijpe tabak, die het pijproken tot een puur genoegen maakt.Voor u - en door zijn geur ook voor anderen 1 36. ,,Ja, voor Jasje zijn dit inderdaad bijzonder onaangename -uren," knikte pro fessor Halewitski. ,,Ik moet jullie zeggen dat ik erg met hem te doen heb. Hij was uitgezocht, dat mag ik jullie wel verklap pen, om als eerste afgeschoten te zullen worden naar de maan. Maar als deze las tercampagne tegen hem blijft voortduren, en vooral wanneer de buitenwereld er lucht van krijgt, zal het heel moeilijk worden om tiem als kosmonaut nummer één te hand naven. Ik vrees dat hij dan plaats zal moe ten maken voor een van zijn makkers." ..Maar is het niet mogelijk, of zelfs waar schijnlijk, professor." rien Spekkie opge wonden uit. j -ollega's enHe eldige op zijn. Zij weten dat Jasje één is uitverkoren en ze denken, of liever, één van hen denkt: als ik een spaak in het wiel van die Poppelfiets teken, dan worden wij de favoriet!" „Er zit iets in hetgeen je zegt. jongen," antwoordde professor Halewitski naden kend. „Maar aan de andere kant ken ik al deze astronauten door en door en ik kan me niet voorstellen dat er ook maar één onder zou zijn, die Jasje in zo'n kwaad daglicht zou willen stellen. Nee, dat komt me werkelijk volkomen ongeloofwaardig notennatuur. Maar de afgunst en de naij ver kunnen de mensen tot heel lelijke din gen brengen. En denkt u zich maar eens in: als Jasje op de maan landt, als eerste mens, wordt hij gevierd en bejubeld. Er worden standbeelden voor hem opgericht. Hij zal een fantastische baan kunnen krij gen waar hij maar wil. Om kort te gaan: zijn kostje zal gekocht wezen. En de an deren grijpen naast al die eer. Sommigen zullen die gedachte kunnen verdragen, maar anderen misschien niet. En één van die anderen probeert zijn collega Jasje op deze wijze zwart te maken. Ik heb er maar een woord voor: bah en nog eens bah! Maar al mijn afkeer kan aan de waar heid van mijn stelling helaas niets veran deren.' wat ruikt lekkere koffie... De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt vol ledig tot haar recht, als u deze direct voor het zetten zelf maalt Gebruik daarvoor de nieuwe elec- trische D.E. koffiemolen, die de volgende voordelen heeft: De enige molen met handvat In de maalbeker is het aantal koppen aangegeven Extra-krachtige motor met groot reserve vermogen zorgt voor zeer regelmatig maalproduct De electrisclie D.E. koffiemolen is verkrijgbaar op 3000 pun ten, verpakt bij D.E. koffie en thee. Ook de bekende D.E. wand- koffiemolen blijft verkrijgbaar (1500 punten). Op elk pak koffie en potje Moe- cona 10 punten. Op eik pakje thee en doosje theezakjes 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 14