Eerste paal in Alphen aan voor ziekenhuis den Rijn Goede show van Niekerk van den Boom De heer Van Buren gehuldigd MECJWE LEIDSCHE COURANT 11 DINSDAG 2 OKTOBER 1962 De grote belangstelling:, gistermorgen getoond voor het slaan van de eerste paal, waarop het te bouwen ziekenhuis mede zal rusten, vormde het beste be wijs van de belangrijkheid van dit ge beuren voor Alphen aan den Rijn. Op uitnodiging van het bestuur var de Christelijke vereniging voor Zieken verpleging in Nederland, waren verte genwoordigers van allerlei groeperingen naar het bouwterrein gelkomen. We men: de wethouders Deerenberg en gaar en de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuijsen, het grootste deel va gemeenteraad: afgevaardigden van kerkformaties in onze gemeente: uit de medische wereld; de instellingen Gezondheidszorg (men houde het ten goed, dat we alle namen maar ach terwege laten). En dan voorts tal var personen, die direct bij deze bouw be trokken zijn en leiding zullen geven. De voorzitter van genoemde vereni- ing, ir. R. v. d. Bout uit Eindhoven, verwelkomde allen. Hij noemde dit grote dag voor Alphen aan den Rij<n sprak zijn vertrouwen uit in de aan mersfiirma Gesman en Zoetemeijer, die de bouw zal uitvoeren. Spreker zei, dat ook hier met passen en meten al veel tijd verloren was gegaan. Burgemeester Z Bruins Slot, die bestuurslid is van de Vereniging voor Ziekenverpleging, had al spoedig na zijn installatie alhier de Alphens burgerij om tot een eigen ziekenhuis te komen, naar voren gebracht. Het bestuur kon daarmè'e in stemmen, maar het is een moeizame weg geweest om tot dit moment te komen. Dank zij de overtuigingskracht die de burgemeester getoond heeft bij de be trokken instanties, is het gelukt de no dige drempels te nemen. Ook de omgeving Voordat burgemeester Bruins Slot de eerste paal ging slaan, hield hij een korte toespraak. Spreker zeil dat het in derdaad voor Alphen een goede dag was e elkaar kunnen feliciteren, op, dat ook de omgeving in die vreugde mee kan delen en niet het minst ook het bestuur van de vereni ging. Nadat de heer Bruins Slot gere leveerd had dat men ging bouwen op stukje historische Oudshoornse grond, waar vroeger het kasteel Rhij- nauwen beeft gestaan zei hij, dat wel licht sommigen al hadden gedacht, dat het betrokken terrein wel een beetje benauwend was voor een ziékenhuiscom- Spr. kon eohter geruststellende woorden doen horen. Voor het zdeken- buiscomplex is ook in de naaste omge ving al heel wat grond gereserveerd. De opzet voorziet thans in ruimte voor ruim bedden, uitbreiding tot 260 bedden is mogelijk. De burgemeester zei er van overtuigd te zijn, dat het hier niet maar bepaald verlangen van de burgerij van Alphen aan den Rijn, hier sprak veel sterker het behoefte-element. Aanvankelijk had men veel weer standen te overwinnen. De nabijheid van Leiden, meende men in kringen die te beslissen hadden, was voor Alphen a. d wel voldoende waarborg betreffen de ziekenhuisopname. Maar toen men overtuigd raakte van het recht van de gemeente Alphen a. d. Rijn op meer gezondheidszorg in eigen omgeving, in bet belang van de zieken en ook van ben die ze dienen te bezoeken, heeft men vrij vlot verder kunnen werken en de burgemeester uitte zijn blijdschap, dat de bouw nu was begonnen. Hierna heeft de burgemeester de eer- van de 320 betonnen palen, die het gebouw zullen dragen, geheid. Dit heien gebeurde met een nieuw systeem en het werken met dit Dieselblok kostte de beer Bruins Slot minder moeite dan in dertijd het slaan van de eenste paal voor havencomplex. Men hoopt in vijf weken met het heiwerk gereed te zijn. Streekziekenhuis Nadat bij de laatste klap wat vuur werk voor een leuk knaleffect gezorgd bad, trok het gezelschap naar hotel Molenaarsbrug, waar ook nog het een i ander is gezegd. Architect Van der Linden uit Elspeet vertelde iets de inhoud van het gebouw. We schreven daar reeds eerder over, evenals over hetgleen de penningmeester der vereni ging, de heer J. Holtrust uit Errnelo. vertelde over de bezetting. Het is de bedoeling, dat er zeven vas te specialisten aan verbonden zullen worden. Uitbreiding tot 260 bedden zou volgens de heer Holtrnst pas nodig zUn, als Alphen tot ongeveer 80.000 zielen uit gegroeid is, een opmerking waar de beer Bruins Slot later nog op inhaakte. Deze zei namelijk dat van de zijde der overheid al niet meer gesproken wordt over het Alphens ziekenhuis, m het „streekziekenhuis Alphen Rijn", iets waar men aanvankelijk, door verzet uit Lelden niet aan wilde. Namens de afdeling Alphen a. d. Rijn van de Kon. Ned. Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunde sprak dokter W. van der Wind uit Aarlanderveen hooggestemd woord. Hij feliciteerde het bestuur en de burgemeester, ook de ge meente Alphen a. d. Rijn, die door dit ziekenhuis een andere status krijgt. En ook de artsen, want er zal straks een directe wisselwerking kunnen ontstaan met de specialisten, iets wat voor de scholing van het grootste belang is. Opleiding Voorts wees spr. op het belang van een goede sfeer in een ziekenhuis, waar- nauw-samenhangt de opleiding van de verpleegsters en hulpen. Spr. wees In dit verband op de nieuwe aanpak bij de Vriie Universiteit waarnaar door ari- deze riekenhuizen met jaloersheid geke ken wordt. Eigenlijk moet men voor Al phen nu al met de vooropleiding begin- De voorzitter kon mededelen, dat de i de opleiding al de aandacht der vereniging heeft en daarvan ver telde de directrice van het ziekenhuis te Ermelo eveneens uitgaande van deze vereniging, mej. L. Verspreij een en an der. Men brachit door in het klein tot. stand te brengen, wat elders in het groot gebeurt. Ds. W. Tom, sprekende namens de verschillende geestelijke verzorgers, zei da* men indertijd al zeer blij was met de plannen en dat men met groot verlan gen uitziet naar de eigenlijke feestdag, als het ziekenhuis in gebruik zal ge nomen worden. Hij wees er op hoe de lichamelijke hulp en de geestelijke ver zorging samen moeten gaan: de zieke behoort ook te weten van de troost van Gods nabijheid. Spr. uitte goede wensen inzake een voorspoedige bouw. De heer G. van Staalduinen, voorzitter van de Vereniging voor Christelijke Wijkverpleging, gaf de verzekering dat men graag alle medewerking wil geven aan dit ziekenhuis en hij hoopte dat dit klein begonnen werk tot iets groots zal uitgroeien. Nogmaals sprak de burgemeester. Hij wimpelde alle persoonlijke eer af. Het bestuur gaf volle medewerking. Wij had den in Alphen zelfstandig dit niet voor elkaar kunnen brengen. De vereniging beschikt over 69 jaar ervaring. Voorts benadrukte spreker, dat het wel een Protestants ziekenhuis wordt, maar ieder zal er-in opgenomen kunnen wor den met recht op eigen geestelijke ver zorging. En ten slotte zei spreker, dat iij, om de meest vlotte werkwijze te be- orderen, nog maar geen plaatselijke instelling voor Gezondheidszorg etc. had doen inschakelen, maar het is be slist de bedoeling, dit in de naaste toe komst te gaan doen. COOP. RAIFFEISENBANK VcKhUKlC I'IMMIWJIHHI rtK JU JLflLl lULK 17vL Kas en Kassiers 4.315.705,61 Crediteuren 10.804.888.80 Debiteuren 5.987.138.87 Div. rekeningen87.882.48 Effecten en Leningen .760.034, Gebouwen I— Reserves 308.931.94 Diverse rekeningen 138.823,74 f >1.201.703.22 11.201.703.22 ALLE BANK en EFFECTENZAKEN - SPAARBANK VOOR IEDEREEN LEMUlUhPs VOORSCHOTEN Geref. jeugdweek Een fakkeloptocht, waarvoor van c zijde van de jeugd veel belangstelling die begeleid werd door de lijke tonen van het muziekkorps ,.Sur- sum Corda" uit Aalsmeer, luidde i dagavond de afsluiting in van ee vele opzichten geslaagde Geref. jeugd week. Na een mars door het dorp, overal veel belangstelling was, trok men naar het tuindorp, waar ds Koffne een kort jeugdappel leidde. Dezi jeugdweek, zei ds. Koffrie, is niet alleen begin van het gebruikelijke winterwerk. Ze is niet alleen maar aaneenschakeling van sportieve activi teiten en ontspanningen in vele vor bovenal onze bedoeling de jeugd te wijzen op de blijde boodschap. God il in deze wereld met Zijn licht schij De laatste twee dagen van de jeugd week stonden in het teken van de sport Vrijdagavond waren er tafeltenniswed strijden in de chr. school. Dickie de Vries en Greet Verhorst werden één twee bij de meisjes terwijl Wim Iperen en Jan Verhorst bij de jongens met de eer gingen strijken. Jaap Ver hoeven en Hans v. d. Blom waren d< sterkste dammers en bij de schakers waren ook de ouderen van de partij. Zij gaven de jeugd geen kans. Winnaar werd de heer H. R. Appelmelk. Zaterdagmiddag was het op het speel terrein aan de Drecht een gezellige drukte. Bij het hoogspringen won Truus Zemel by de meisjes en Piet Verhorst by de jongens met sprongen van resp. 1,40 1,50 i Draagbare mode in Alphen /N HET Nutsgebouw te Alphen aan den Rijn presenteerde gisteravond de firma Niekerk van den Boom een uitgebreide collectie goede, gema tigd-moderne kledingstukken, die door eenvoud van lijn en kleurstelling de vrouw in de komende winter charmant en warm gekleed kunnen doen gaan. Door het verwerken van de hoofdkenmerken van de Parijse mode in voor de Hollandse vrouw draagbare modellen was er voor elk wat wils: zowel de teenagers als de oudere dames konden een goede keuze maken. Cape- en dooslijn, gérende, strakke en plooirokken, ingezette en aangeknipte mouwen en „normale" en lage tailles alles mag in deze wintermode en van dit alles waren voorbeelden in de collectie opgenomen. Een talrijk publiek (ook de echtgenote an burgemeester Bruins Slot was aan wezig) bewonderde de vele winterman tels. vervaardigd van tweed, mohair, Shetland, bouclé en zuiver wol. We za gen onder meer een lichte wollen mantel met gérende rok en een bontkraag (Nie kerk van den Boom toonde overigens veel bontkraagjes: persianer. white coat, zeehond), een bronsgroene Shetlandman- tel met accentuerende verticale stiksels even onder de taille en een pauwblauw exemplaar met grote knopen vóór en achter, een gezellige lichte wollen jas met bruine biezen voor het jonge meisje (met bijpassend hoedje) en veel mantels ruime rugpanden en iets getailleerde voorpanden. Modieus zijn de lange diepe plooien mid denachter, die in veel mantels en in enkele regenjassen waren aangebracht. De kleuren zijn naar het beeld van mode 1962 donker: groen, blauw, antraciet, warmrood. bruin en (vooral) Mantelkostuums De mantels vormden het grootste deel m de gepresenteerde collectie, doch ook geklede mantelkostuums (waaronder gedistingeerd klassiek-getailleerd exemplaar) en aardige deux- en trois- pièces waren te bewonderen. Een pakje een „vierkante" doosrok (gecombi neerd met een geruit petje), een drie-1 delig geheel van zwarte rok, zwart jasje en groen-zwart gestreept truitje en een deux-pièces in rode jaquardmotieven (voor de grotere maten) vielen in de De teenager verlangt steeds meer de wat „nettere" japonnetjes en ook die waren aanwezig: bijvoorbeeld een simpel groen jurkje met ronde halslijn ei strakke rok of een eenvoudige deux- pièces, bestaande uit een geruit jasje en een effen (bruine) rok. Plooirokken van Schotse ruiten en skibroeken werden gedragen bij lichte en sportieve truitjes. Een aparte combinatie voor de jongeren: een gérende rok met galgjes van zwart vilt en een helder-oranje bovenstuk. Een lichtbruine en een geruite poncho oogstten veel succes, evenals de slanke afkledende japonnen voor de wat grotere maten, die bijna alle door de princesse- lyn waren geïnspireerd. Aardige hoedjes waren er ook: geruite petjes, bontmutsen, strohoeden met brede randen, een fluwelen exemplaar (bruin) met drie „etages" en een „cowboyhoed opgeslagen randen aan de zykant, neergeslagen rand vóór. Al met al een show van stuk voor stuk draagbare mo dellen. Asters-actie De vorige week gehouden verkoop van herfstasters ten bate van de Chr. Wijkverpleging in onze gemeente heeft f 1000 opgebracht De volleybalwedstrijd tegen een ploeg kon helaas geen doorgang vinden omdat de tegenstanders niet kwamen op dagen. De grootste krachtpatser va jongens bleek Piet Verhorst. Hij wierp de kogel (van stoten was niet veel sprake) 15.60 meter. Het altijd aantrekkelijke kussengevecht leverde ditmaal een prijs op voor Truus Treur. Hans v. d. Blom had de langste adem op de 800 meter hardlopen. Hij won in J min. 38 sec. De laatste wedstrijd was d< ronde van Vriezenkoop, waarbij de jon gens op gewone fietsen eenmaal de Vriezenkoop moesten rond rijden. Wes- sel Post, die al vorig jaar deze wedstrijd op zijn naam bracht, gaf ook ditmaal zijn tegenstanders geen kans. Hij wor met ruime voorsprong op Hennie Brus- se, die evenals vorig jaar tweede werd. Bazaar Herv. Gemeente De baten van de bazaar, die zaterdag middag en avond in .de zaal Sneeboer werd gehouden zijn bestemd voo restauratie van de Herv. kerk. Ds. Gys- bers, die 's middags de bazaar opende, zei, dat hy by de twee jaar geleden ge houden bazaar had gehoopt, dat de tauratie de volgende keer wel achter de zyn. Dat dit nog niet het geval Is, is om. een kwestie van de financiën, vandaar dat hy de wens uitsprak, dat deze bazaar, waarin de dameskrans weer een groot aandeel had. de zorgen van de kerkvoogden wat zou verminderen. De bruto-opbrengst is 2450,zodat waar- schynlijk een bedrag van ruim 2000, aan het restauratiefonds kan worden overgedragen. Wachtm. F. van Nieuwpoort gisteren overleden Gistermiddag omstreeks vier uur werd de 43-jarige wachtmeester van de rijks politie F. van Nieuwpoort door een hart verlamming getroffen, terwijl hy oo patrouille met zijn fiets over de Vriesf-- weg reed. De heer Visser, die een eind achter de wachtmeester reed. zag hem van zijn fiets vallen. Dokter Brinkhorst kon bij zijn aankomst slechts de dood Dondagmiddag om 2 uur zal het stof felijk overschot van de heer Vam Nieuw poort op de Hervormde begraafplaats te Leimuiden ter aarde worden besteM. Waarom trok Reuvens zich nu al terug De openbare leeszaal en bibliotheek ..Reuvens" te Leiden heeft met ingang van vandaag het uitlenen van boeken in de dépendance Voorschoten stopgezet Blijkens een mededeling van de directri ce. mejuffrouw Heyse, kan dit werk niet langer worden gedaan en zullen de Voor schotense leden worden overgeheveld naar de nieuwe Voorschotense openbare bibliotheek. Het bestuur van deze nieu we stichting heeft aan de leden van ..Reuvens" schriftelijk medegedeeld, dat zij weliswaar hun leesabonnement in de nieuwe stichting kunnen zien overgaan, maar wanneer de stichting kan be ginnen met uitlenen, is nog niet te zeg gen! De moeilijkheid scihynt te zyn aan onderdak te komen. Het bestuur is er. een gediplomeerde kracht schynt er ook te zijn, zelfs zyn er boeken, maar een gebouw dat aan de eisen voldoet, is niet te vinden. Reeds voordat in de gemeente raadsvergadering van vrijdag j.L een be sluit werd genomen tot aankoop van grond en opstallen van het voormalige Marine Opkomst Centrum gingen er ge ruchten over het onderbrengen van de bibliotheek in één van de op dit terrein staande complexen. In ieder geval zal een beslissing nu spoedig moeten worden Koninklijk zilver voor de heer W. G. Groenheiden te Alphen Gistermorgen heeft burgemeester Z. Bruins Slot, die vergezeld was meentesecretaris A. Veenhuijsen, in de kantine van de scheepsbouwwerf Vooruitgang" aan de Steekterweg te Al phen aan den Ryn de heer W. G. Groen heiden, chef van de scheepstimmerwerk- plaats, in verband met diens 40-jarig arbeidsjubilenm de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. De heer Groenheiden en zijn familie, waarbij zyn 87-jarige moeder, werd al lereerst toegesproken door de directeur het bedrijf, de heer W. Boot, die p wees, dat de heer Groenheiden van krullenjongen heeft weten op te werken tot chef van de timmerwerk plaats. Hy prees zijn grote vakmanschap zijn goede omgang met de directie personeel. Namens de Maatschappy r Nijverheid en Handel bood spreker de jubilaris de gouden draagmedaille met de daarbij behorende oorkonde aan. Voorts ontving dc jubilaris namens de directie een geschenk onder couvert; Groenheiden kreeg een bloem- De heer A. gisteren het feit, dat hü 40 jaar geleden als jongste bediende zUn werkzaamhe den begon by de Effecten- en Incasso- bank Tolk in de JulianastraaL Ter gelegenheid van dit jubileum werd gistermiddag in hotel Toor een druk be zochte receptie gehouden, tijdens welke de jubilaris en zijn echtgenote met kin- Buren herdacht deren op hartelijke wijze werden ge huldigd De heer Van Buren, die zich reeds direct tot het assurantievak voelde aan getrokken, heeft in deze veertig jaar bij zonder tot de uitbreiding van het bedrijf bijgedragen. Thans is de jubilaris pro curatiehouder voor de assurantie-afde ling. Tal van verzekerden en vertegenwoor digers der maatsohappUen hebben de jubilaris bezocht en hem daarbij ge schenken aangeboden. De heer Van der Pauw Kraan uit Hoogmade bijvoorbeeld kwam met een grote ham aandragen, terwijl de directie van een verzekerings maatschappij een zonnetent aanbood Daarnaast waren het fotomateriaaL bloemstukken, manden fruit en kisten sigaren, die de heer Van Buren ten deel vielen. Ook de bestuursleden van Oud Mercurius en leden van het huidige be stuur maakten hun opwachting. De jubilaris is 's morgens in zyn wo ning door de directeur van het bedrijf de heer G. B. J. Tolk bartelyk toege sproken waarby hem een geschenk on der couvert werd aangeboden. Al met al werd het voor de familie Van Buren een onvergetelijke dag. stuk. Burgemeester Bruins Slot zei waarde ring te hebben voor scheepstimmerlie den, omdat deze zo vaak moeten woeke ren mei; de beschikbare ruimite zaak precies passend te krygen. Na ook de echtgenote in de hulde te hebben betrokken, speldde Alphens burgervader de jubilaris de onderscheiding op de Namens de ondernemingsraad sprak de heer A. H. Mol, die zelf al 36 jaar het bedrijf verbonden is. Ook de heer Mol bood een geschenk onder couvert aan; mevrouw Groenheiden ontving weer bloemen. De heer J. de Boer sprak als bedrijfs leider waarderende woorden voor het grote vakmanschap van de heer Groen heiden en diens tactvol optreden. Hy bood een kleine bedrijfsvlag aan alsmede een kist sigaren. De jubilaris dankte tot slot voor de hartelijke huldiging. Rode-Kruiscolonne nagenoeg weg Dokter J. H. J. Pilon heeft ontslag ge nomen als leider van de Rode-Kruis colonne te Alphen aan den Ryn in ver band met meningsverschillen met het plaatselijke bestuur van het Rode Kruis. In verband hiermee hebben op 2 na alle leden van de colonne hun taak neer gelegd. Het bestuur heeft vorige week samenspreking met de arts en de colonneleden gehad, maar daarbij kon nen niet tot een oplossing van de moei- eden komen. Bezoek ds. Westerveld Ds. G. S. Westerveld, Geref. predikant te Dussen, op wie de Geref. Kerk te Al phen aan den Ryn een beroep heeft uit gebracht, bezocht gisteren met zyn ver loofde. mej. Bovenkamp, Alphen aan den Ryn. Ds. en mevrouw Wijma liet het paar dë kerkgebouwen en pastorie zien, er werd een tochtje door de gemeente gemaakt en 's avonds was er een bUeen- komst met kerkeraad, beroepingscom missie en de commissie van beheer. De heer J. Grosheide gaf met behulp van een flanelbord en dia's een beeld van de burgerlijke en kerkelijke stand van de gemeente. Na afloop maakte verscheide ne kerkleden kennis met ds. Westerveld en zyn verloofde. Damnieuws H.D.C. I speelde haar eerste competl- tiewedstryd tegen D.CX. I uit Leiden. De reserves van H.D.C. speelden tegen Zwammerdam n (16—4). De persoonUjke resultaten zyn: Zijlstra (HDCD-J Slingerland (DCL I) 2—0; C Verboom-J Krijgsman (res.) 2—0; N Schoonderwoerd-A B van Hoven (res.) 11; J A J Wortman-H Brouwer 11; G van Winkel-W v d Reiden 0—2; W Verboom-C Hakemulder 1—1; A v d End-F Laterveer 11; R Vcrkade-W F Olivier 0—2; J P Baerveldt-W Neijenhuis 1—1; P Kalshoven-J de Vink 0—2. J Dissel (HDCII)-B Bijma (Zwammer dam II) 20; C Looyenstein-P v Greu- ningen 2—0; H van Donk-B Langelaar 20; C Slingerland-P v d Leede 2—0; A de Groot-M v d Panne 2—0; W van Ofwegen-J Hanning 2—0; W Ravensber- gen-M Langelaar 2—0; C Verdegaal-J Langelaar 0—2; P Spek-T Zwarts 2—0; N O-H Byma 0-5. Vrijdagavond half acht speelt HDC I zyn tweede competitiewedstrijd in ge bouw Jonathan. BENTHUIZEN EHBO De EHBO begint weer zUn cursus en wel vanavond in het Groene Kruisge- bouw om 750 uur en verder steeds dins- genomen, aangezien de stichting, wil zU haar subsidie voor 1962 er niet bij in schieten, vóór 31 december aanstaande met het uitlenen van boeken moet zyn begonnen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat alles zal worden gedaan om te voorkomen, dat de subsidie over 1962 verloren gaat Wel vraagt men zich ln breede kring af waarom „Reuvens", na vele jaren Voor schoten te hebben verzorgd, de waar schijnlijk korte spanne tyds, die Voor schoten van een eigen openbare leesbi bliotheek scheidt, niet kan of wil over bruggen. Vrijdag, de laatste uitleendag, hebben vele leden hun ongenoegen hier over kenbaar gemaakt. Dodelijk ongeluk Gisterochtend gebeurde op de Voor- sohoterweg-hoek-Hofweg een dodelijk ongeval. De 58-jarige scheepstimmerman J. Feenstra uit Leiden, die de Voorscho- terweg wilde oversteken en had gewacht tot een auto uit de richting Voorschoten was gepasseerd, lette niet op het verkeer van links. Hij werd aangereden door uit de richting Leiden komende autobus van de N.Z.H. en overleed ter plaatse. Kerk door de weeks open Reeds vaak hebben leden van de Her vormde Gemeente gevraagd naar de mo gelijkheid de kerk ook op weekdagen open te stellen. De kerkeraad heeft de daartoe noodzakelijke voorbereidingen nu zover kunnen voltooien, dat de dorps kerk enkele uren per dag open zal staan voor een ieder, die behoefte heeft zich even uit het roezige leven van alledag in stilte af te zonderen. Hoewel het niet mogeiyk is ge bleken de kerk de gehele dag door ge opend te houden, is het toch reeds grote vooruitgang, dat men er enkele uren per dag. zo maar dn de week. terecht kan. De uren van openstelling zyn: dinsdag tot en met vrijdag iedere ochtend van half elf tot twaalf uur en bovendien vrijdagavond van half acht tot negen uur. KATWIJK AAN ZEE Agenda 2 oktober: Hèrv. verenigingsgebouw - Vergadering Herv. Geref. Mannenvereni- ging Calvijn. Aanvang 8 uur num. 4 oktober Oranjezaal van het Jeugd huis - Eerste wijkavond uitgaande van de wijkgemeente Noord-West". Aan vang 7.45 uur n.m. 4 oktober: Wijkgebouw Abeelplein - Eerste wijkavond uitgaande van het wykcollege Zuid. Spreker de heer H. Zorn (Den Haag) over Zending in Afrika en op Nieuw-Guinea, met dia's en film. Aanvang 8 uur njm. 4 oktober: Kapel - Ds. J. van Rootse- laar te Delft. Aanvang 8 uur n.m. 4 oktober Oranjezaal van het Jeugd- 5 oktober Zaal 4 van het Jeugdhuis. 6a". Aanvang 8 uur njn. E.H.B.O.-cursus De cursus E.H.B.O. georganiseerd door de B.B. samenwerking met de Kat- wijkse Reddingsbrigade, begint 6 novem ber. De cursus zal onder leiding staan van dokter Tlmmers. Zwemmen Van de zijde der Katwykse jeugd be staat zoveel animo zwemles te nemen, dat de Katwijkse Reddingsbrigade heeft besloten geen nieuwe zweralustigen meer Met ongeduld wordt gewacht op de verwezenlijking van de plannen voor een zwembad in Katwyk. Nu is men op Leiden aangewezen. Hoofd zelfbescherming De heer S. H. van Eybergen heeft met ingang van 1 oktober om gezondheids redenen bedankt als hoofd zelfbescher ming. Spreekbeurt Vanavond hailf acht spreekt ds Van Dam uit Rottendam-Zuid voor die Ge reformeerde Gemeente in het gebouw Remisesbnaat Hoog en laag water Woensdag 3 oktober: hoog water 8.40 en 17.54, laag water 1.39 en 13.42. Donderdag 4 oktober hoog water 6.12 en 18.27, laag water 2.04 en 14.13. Beiaard bespeling Op zaterdag 6 oktober 's middags van 5.6 uur zaïl een bespeiling worden ge geven op het carillon van de toren van de Oude Kerk door de beiaardier Hes- 9el H. d« Harder. Het programma luidt: 1) Gavotte van Telemann. 2) 3 volksliedjes: a Wel An- ne-Marieke, b Daar boven uit het ven sterke. e Herfstliedje; 3) Sonatine van Van Balkom; 4) 2 Afrikaanse liedjes: a Gertje (Transvaals minnelied), b Sarie Marijs; 5) Berceuse; 6) Nocturne van Wouter Paap, 7) improvisatie, Hessel H. die Harder. HA7F.ÏISWOTmE Burgerlijke Stand Geboren: Theresia Huberta Adriana d A H Wesselingh en E M de Jong; Edu- ardus Johannes Maria, z v J C Rietveld A G Hoogeveen; Gijsbertus Cornelia G S Heemskerk en C M van Wierin- gen. Ondertrouwd: Teunls van Zanten, 33 J 1 Trijntje Sijtsma. 30 jaar. Overleden: Levina Cornelia Koster. DE KAAG Schippertjeedag Op 10 oktober is het schippertjesdag: de dag waarop ter afsluiting van het sei zoen zeilwedstryden voor de bevolking van De Kaag worden gehouden. Men kan zich tot vandaag nog opgeven by de heer P. Loogman. Julianalaan 37. Auto reed water in Gisteravond omstreeks zes uur drukte de bestuurster van een personenwagen die op de pont stond op het gaspedaal inplaats van op de rem. De wagen reed door de afsluitketting en dreigde in 't water te rijden. Gelukkig bleef de auto op de klep hangen, met de voorwielen in het water. De pont voer achterstevoren terug naar de kant, waar men met man en macht de auto op de berm trok. De beide in zittenden kwamen met de schrik vry. ZWAMMF.RHAM Voetbalnieuws ..Zwammerdam" verloor zaterdagmid dag met 42 van Groot-Ammers. De Zwammerdamse doelpunten werden ge maakt in de 21ste minuut (door de links buiten) en na de rust (een strafschop). Zwammerdam c bracht het er beter af- E«toe- Zwammer.' aam 3 daarentegen verloor met 52 van Jodan Boys en Zwammerdam 3 verloor 4—1 van Sportlust 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11