Thuisclub weerde zich fel DOVO in Rijnsburg heer en meester NDSM liet gasten „dokken" Ter Leede sag met lede ogen de stand verhogen Kinnegen verdrong Van Mourik van de kop Rouwkoop hield niet vol SVOW haalde weer de beide puntjes binnen Door draw van Lugdunum UVS nieuwe leider Afdeling Leiden van de KNVB Van Sleutels begon de victorie (op Haz. B.) Leiderdorps' Raciiigclub haalt winst in Zuidland rTET IS nog steeds paniek geblazen bij Rijnsburgse Boys, zoniet bij de spelers dan toch wel bij bestuur en elftalcommissie. Dit mag wel worden geconstateerd uit het feit dat de voorhoede van de Rijnsburgers iedere keer totaal veranderd (maar niet verbeterd) in het veld komt. Ook ditmaal bleek het niet de juiste oplossing al kwam er dan wat meer uit. Het is overigens geen schande om van DOVO te verliezen. Dat deden de Boys dan ook met 3-5 en de gastheren hebben tegenover het betere spel van de gasten een fel spelletje gezet, waardoor in deze wedstrijd voor al tegen het einde nopal eens een beetje ruw werd gespeeld. Jammer. Voor rust word een aardige partij voetbal door de tweeëntwintig spelers op de mat gelegd. Voor het eerst in de competitie heeft Rijnsburgse Boys weer eens van zich afgebeten, maar de voor hoede heeft nog maar weinig verband getoond en praktisch geen stootkracht. Ditmaal stond „good-old" Teun var Zuylen, na een aantal jaren op non-ac tief te hebben gestaan, weer eens op de linksbuitenplaats. C. Heemskerk linksbinnen, ex-UVS'er Star was mid denvoor, Wolters rechtsbinnen en d. Kwaak rechtsbuiten. Bab Kralt was wegens een blessure niet opgesteld vervangen door de zeer ijverige Dick van Egmond. Een bepaald zwakke plek ln de Boys' achterhoede was ditmaal rechtsback O. v. d. Mei), die, kennelijk gewaarschuwd, een danige angst voor de snelle DOVO- linksbuiten Van Hall bezat waardoor de laatste nogal eens vrij kon opereren. Na rust kon hU zelfs driemaal ongehinderd een voorzet geven naar zUn middenvoor, die hieruit drie doelpunten wist te see- Goede doelman De DOVO-doelman heeft zich onder scheiden. Na een doelpunt van zUr rechtsbinnen Slotboom in de achtste mi nuut van de wedstrijd, heeft keeper T, van Harteveld zich uitstekend geweerd. Zo zweefde hij zich naar een onmoge lijk hard schot van G. v. d. Kwaak waar- mee hij een zeker schijnend doelpunt voorkwam. De rust ging met deze 01 stand in, voorwaar geen geringe prestatie van de Boys. Na rust is het echter feller geworden dan noodzakelijk was en scheidsrechter Schilperoord heeft dan ook geen besto beurt gemaakt door de zaak niet vol doende in bedwang te houden. Drie minuten na rust strafte linksbin nen Hendriks van DOVO een foutje in de achterhoede van de tegenstanders af: 02. Even later herhaalde zich de ge schiedenis, nu aan de andere kant, doch doelman Blokhuis kon net redding brem Hattrick van Star Na een kwartiertje brak het goed los. Middenvoor Star maakt een (afgekeurd) buitenspel-doelpunt. Enkele minuten la ter ging het omschreven spnl tussen het uitstekend op elkaar Ingespeelde duo Van Hall en Schoeman (middenvoor van DOVO) aan het rollen. In de 21ste en 27ste minuut werden volkomen gelilko doelpunten gescoord door de midden voor, die de ballen kenrlg kreeg aange geven van Van Hall, die helemaal on gedekt liep. Dat was 01 Stug hield Rijnsburgse Boys vol. Star scoorde in de 29ste minuut uit duidelij ke buitenspelpositie het eerste tegen- punt na een voorzet van Wolters. Elf minuten daarna nam Schoeman zijn derde doelpunt voor zijn rekening, even eens gelijk aan zijn eerste twee. Nog in dezelfde minuut sloeg het fel doorvechtend Boys-ploegje terug: Star gaf een harde schuiver van vrij grote afstand: (2—5). In de allerlaatste minuut van de wed strijd beging de goed spelende stopper van DOVO, J. v. Kraats een overtre ding waarvoor een penalty werd toege kend. Via de binnenkant van de paal schoot middenvoor Star de bal achter Van Harteveld, hiermee zijn hattrick volmakend. Dat was meteen het einde van de wedstrijd. Wanneer gaan we het (onherroepelijke) herstel van Rijnsburgse Boys beleven Derde nederlaag: 3-1 SV 35 verloor ook van Lisser Boys Het is SV '35 b(j Lisser Boys niet gelukt zijn positie op de ranglijst te verbeteren, want met 31 bleven de punten in Llsse, waardoor de derde nederlaag voor de gas ten een feit werd. Toch zag de thuisclub deze wedstrijd beslist niet optimistisch tegemoet, want «y telde Invallers rechtshalf De Haas en rechtsbuiten Iemantsen. Deze spelers werden behoor lijk vervangen door Mastenbroek en Lee- die met de overige spelers dc gasten weinig kans op succes boden. Voor rust werd eenmaal gescoord i de 35e min. Midvoor Mandriaan leen doorgebroken en zijn schot betekende 10. Het was op dat moment een verdien de beloning voor het beter spelende Lis- Boys, dat vrijwel gedurende de gehele eerste helft had gedomineerd. Ook i tweede helft duurde het overwicht de thuisclub voort en het was geheel vol gens de spelverhouding, dat de voorsprong na een kwartier werd vergroot. Linksbui ten Hagen schoot hard op doel, de staan der keerde de bal, maar de in het nauv gebrachte linksachter wist niets beters dan in eigen doel te schieten (20). Tien minu ten daarna ging Mondriaan er alleen door en tegen zijn schot was doelman Pronk niet opgewassen (30). Moedig bleef SV '35 volhouden en niemand zal de Hagenaars dan ook het verdiende tegen- punt misgund hebben. Kort voor het ein- •as het midvoor De Rijk, die dit op naam bracht (31). ONDER DE deskundige leiding van scheidsrechter Doornekamp hebben NDSM en Ter Leede in Amsterdam-Noord een spannende en aantrekkelijke wed strijd gespeeld, waarin de Sassenhelmers er helaas niet in konden slagen de fraaie zege van vorige week (op Kozakken Boys) te prolongeren. Over het geheel ge nomen viel er weinig krachtsverschil tussen de belde ploegen t« bespeuren, maar desondanks wisten de mannen van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw-Maat- schappij tweemaal meer te scoren dan hun gasten ende doelpuntjes tellen nu eenmaal, Jammer voor de ijverige bolleninensen, die vorige week zo aardig over hun inzinking heen bleken. De thuisclub startte overtuigend met een zeer hoog tempo wat hen echter al spoedig teveel werd, zodat een inzin king ervan het gevolg was. Niettemin leverde deze korte periode de Amster dammers een verdienstelijke sprong op. Middenvoor v. d. Mast trok een bal voor het Ter Leede-doel rechtsbinnen Ooms wipte het bruine monster in de touwen: 1—0. Ter Leede, niet in het minst uit veld geslagen, vocht ijverig terug kreeg een stimulans in de vorm gelijkmaker, die reeds drie minu ten later ter wereld kwam. Her Mole- zorgde voor dit opkikkertje, die de bekroning was van een flitsende aan- m met de Van Biezens. Hoewel beide ploegen voor de thee- waterketelfluit de rust aankondigde, nog vele kansen hebben gekregen, was zaterdag middag te Den Haag gespeelde vierde ronde van de wed strijd om het Zuid hollandse kampioen schap werd vinnig om de winst ge streden. Van de ze ven partijen eindig den er slechts twee onbeslist. Van Mourik werd door een nederlaag tegen De Vries van de eerste plaats verdrongen door Kinnegen, die Baste- meijer zijn tweede nederlaag toebracht. De uitslagen waren: Th. van Prooyen- A. M. J. den Ouden 2—0; P. J. Hille- brand-F. Gordijn 02; J. J. de Vries-H. N. van Mourik 2—0; J. Bastemeijer-H. F. J. Kinnegen 0—2; F. B. van Vloten-F. N. v. d. Ende 20; J. v. d. Doe-Ch. A. Mul der 1—1; Th. Zwetsloot-C. Zijlstra 1—1. Kinnegen en De Vries wonnen door sterker positiespel. Gordijn had met Hillebrand heel wat moeite alvorens de twee punten binnen waren. Ook Van Prooyen was te sterk voor Den Ouden. De Haagse kampioen Van der Ende leed zijn tweede nederlaag. Een fout in het middenspel kostte hem een schijf. Hij kreeg geen kans meer op herstel. Van der Doe snoepte Mulder een punt al De stand luidt nu: Kinnegen (Den Haag) 6 (3), De Vries (R'dam) 6 (4), Van Mourik (Nleuwland) en Zijlstra (Alphen aan den Evjn) beiden 5 (4), Van Vloten (Dordrecht) en Mulder (Den Haag) belden 4 (3), Van Prooyen (R'dam) en Gordjjn (Den Haag) belden 3 (2). Van der Ende fs-Grayenzande) 3 (4), Zwetsloot (Noordwtjk) 2 (3), Den Ouden Gouda) 2 (4), Bastemeijer (Pernis), Van der Doe (Dordrecht) beiden 1 (3), Hills- brand (R'dam) 1 (4). Jeugdkampioenschap: E. Stam-G. P. v. d. Wouden 1—1; L. L. Borman-C. L. 3akker 0—2; G. Meijer-E. N. Eversen 0-2; T. v. d. Star-J. Vrolijk 2—0; J. C. Weerheijm-J. de Graaf 1—1. Stand na 3 partijen: Van der Star 'Den Haag) en Eversen (Gorlnchem) ieder 5 pt; Bakker (Sliedrecht), Meijer Pernis), Van der Wouden (Gouda), al len 4 pt; Stam (Sliedrecht) 3 pt; Borman (R'dam) en Weerheijm (Den Haag) elk 2 pt; De Graaf (Scheveningen) 1 pt; Vrolijk (Alphen aan den Rijn) 0 pt. Schaken De vijfde partij in de twee kamp om het wereldkampioenschap scha ken dames tussen Elizavetha Bykova en uitdaagster Nona Gaprindashvili, die reeds enige malen was afgebroken, is na elf uur spelen in remise geëindigd. Na zes partijen (de zesde werd door de uit daagster gewonnen) leidt Nona Gaprin dashvili met 5—1. Oegstgeest, met flair won van Be Fair Met een invaller-doelman startten de gastheren In de wedstrijd tegen Be Fair uitstekend. Onmiddellijk drongen voorwaartsen op en zetten het doel de bezoekers onder behoorlijk zi druk. Afwerking viel er echter nog niet te bespeuren want Be Fair wist het felle offensief aanvankelijk le weerstaan. Het duurde tot ln de tiende minuut voa gastenverdediglng het hoofd moest bul gen. In deze tiende minuut was het dan ook wel goed raak. Een uitstekende kop bal van linksbinnen H. Selier hracht de stand op 1—0. De gasten, kennelijk ge deprimeerd door het hen overklassende Oegstgeest-aanvalsspel, waren nog niet voldoende van de schrik bekomen of het tweede doelpunt was er. Rechtsbuiten Vertioeks gaf een fraaie pass aan denvoor Habink. die zich geen moment bedacht en hard toe- en inschoot. Dit werd de gasten te bar. Een fel tegenoffensief was het gevolg en nu werd Oegstgeest even teruggedrongen. Helaas voor Be Fair, vonden vele schoten de voorhoede de paal of de lat op hun weg. Zo kwam het dat na de eerste 45 minuten de stand nog steeds 2—0 w Kalmer aan In de tweede helft deed Oegstgeest nog even een schepje bovenop, wat ook resulteerde in een doelpunt. Linkshalf Slootweg vergrootte de voorsprong zijn club tot een veilige 3—0 stand mei een doeltreffend afstandschot. Met deze stand namen de Oegstgeestenaren genoegen en gingen het zienderogen lang zamer doen. Dat had Be Fair juist gehoopt en het veerde op uit de verdediging, de kant- halves zetten da voorhoede aan het w en men kwam zelfs tot zeer goede gevaarlijke aanvallen. Eén van deze werd goed afgewerkt door middenvoor Han Breedijk. die voor zijn club de eer redde. De aanvallen van Be Fair hielden aan en het was aan de Oegstgeester de fensie het voortreffelijke werk van de voorhoede te consolideren. Doelman Hee- r enstond zijn mannetje, evenals de beide backs, die weer goed werden geassis teerd door spil v. d. Voort. Er was voor de gasten geen doorkomen aan zodat de eindstand 31 bleef. Oegstgeest heeft zich door deze overwinning op de derde plaats achter DUNO en Oraas geplaatst. men bij de afwerking óf wat slordig óf wat ongelukkig. In ieder geval kwam de pauze met een open 11 stand. Geflatteerd Na de rust lukte het beter, dat wil zeggen: aan de kant van de gastheren Na vijf minuten kregen ze een corner te nemen die, via een rap toegestoken been van linksbinnen Blötevogel, in het Ter Leededoel verdween. In de 21ste minuut leek de strijd beslist. Een har de kogel van middenvoor v. d. Mast caramboleerde via de binnenkanten van beide staanders achter doelman De Har- tog. De Lier won met 5—1 Dc wedstrijd Devjo-Rouwkoop begon een hoog tempo. De gasten waren ai vankelijk Iets meer ln de aanval, doch bleken niet In staat het snelle kelijke spel vol te houden. In de tweede helft kwam Rouwkoop er zelfs nog maar sporadis aan te pas en leed dan ook een verdiende 5—1 nederlaag. De eerste kansen kwamen direct in het begin al voor Rouwkoop, doch leverden niets op en zelfs toen na 7 min. Van Apel doorn na een voorzet van Habermehl de score opende (10) behoefde Rouwkoop zich nog geen zorgen te maken. Wel het verrassende in de aanval weg, doch de Rouwkopers waren zeker niet de min dere. De aanvallen wisselden elkaar ir snel tempo af en na 30 min. scheen het dan toch gelijk te worden, doch de Devjo- keeper kon het harde schot keren. Vijf min. later <vas het aan de andere kant echter raak. Daarvoor was een stand in de achterhoede van Rouwkoop nodig, dat overigens keurig door Schnei der werd afgestraft (20). Voor rust kwam geen verandering meer in de stand, doch de tweede helft was pas 5 min. oud, toen Schneider na goed doorzetten 30 liet aantekenen. Dat doelpunt was in feite de genadeslag jor de gasten. Zij trokken daarna nog aar sporadisch ten aanval, hetgeen tot gevolg had, dat Devjo gemakkelijker ging spelen. In de 18e min. verrichtte Schnei der de hattrick, toen hij met een prachtig schot in de uiterste hoek succes had (40). Habermehl bracht de Devjo-voorsprong zelfs 10 min. later nog op 5—0. Zes min. het einde kreeg Rouwkoop dan toch nog zijn dik verdiende tegenpuntje, toen Roest een uiterst scherpe voorzet afgaf, waarbij de bal in het doel zeilde, mede doordat de Devjo-doelman zich er keek (5—1). A.S.S.vi-Sizo 3-2 Een met drie invallers spelend SIZO heeft zaterdagmiddag opnieuw een ne derlaag geleden. Nu werden de Hille- gommers in Amsterdam met 3—2 geklopt. De invallers bij SIZO waren H. Schot man, H. Lamfers en J. Hoogkamer. Het begin was voor SIZO zeer hoopvol, want J. Griekspoor. die de score voor SIZO wist te openen met een fraai schot nadat Van der Plas enige kansen onbe nut had gelaten. Na de thee werd een foutieve ingreep ln de SlZO-achterhoede resoluut afge straft door midvoor Bank 11. Het was H. Schotman, die SIZO na 20 minuten i voorsprong hielp (12). Toen bleek de SlZO-voorhoede hét kruit te hebben verschoten. De uitmuntend goede midvoor Bank. wist in de reste rende minuten nog tweemaal de SIZO- doelman te verschalken en met deze twee rake treffers de winst in de hoofd stad te houden. SIZO II bracht het er beter af tegen Kinheim II en won met 32. Dit elftal bezet in zijn groep de tweede plaats en deelt deze met S.M.S. De Zandvoort- staan met 8 punten bovenaan. Geflatteerd Herstel van G1FS te laat JJET SASSENHEIMSE GWS he.lt de opmars van SVOW niet kunnen stuiten. Met 5—3 trokken de mannen uit Oude Wetering aan het langste eind van het scoringstouw, alhoewel dit vooral tegen het einde van de wedstrijd niet gemakkelijk ging. Overigens was de overwinning van de bezoekers ruim schoots verdiend, omdat zij gedurende een groot deel van de speeltijd de wed strijd volkomen hebben beheerst. De gevreesde man bij SVOW was ook deze middag weer Van Heek, die op de rechts binnenplaats opereerde. Vanaf deze plaats wist hU een hattrick achter zUn naam te schrijven met fantastisch mooie doelpunten. Aanvankelijk draaiden beide ploegen nog niet zo goed Eén ding viel op: het goede doelverdedlgen van GWS-goalie Ter Beek. die ook in deze wedstrijd weer enige zeker schijnende doelpunten heeft voorkomen. Na verloop van tien minuten werd het duidelijk, dat SVOW een overheersende rol zou gaan spelen. Dat werd benadrukt door een prachtig doelpunt van Van Heek. SVOW kwam steeds meer in val en GWS stond op een zeker moment met negen man in de defensie. Dat hinderde Van Heek echter niet or de twintigste minuut uit een bijzonder moeilijke positie staande od de doel lijn twee meter naast het doel ineens hoog in te schieten. SVOW drukte door en nam door rechtsbuiten Van Tol rust een 30 voorsprong. Na rust wijzigde GWS de aanvalsli- nie. Van de Heuvel ging naar hoede waardoor de aanval m kreeg. Ook Van Kesteren, de andere binnenspeler van GWS, kreeg hierdoor iets meer vrij spel en dat kwam deze ijverige zwoeger van pas. Enkele minu ten later drukte Van de Heuvel het fel lere GWS aanvalsspel met een doelpunt uit. SVOW werd door dit onverwachte tegenpunt geprikkeld en hernam het initiatief. Van Heelk deed met een fraai sdhot de mannen uit Oude Wetering iets ruimer adem halen, terwijl even later rechtsbinnen De Hartog het doelpunt Van Heek oopieerde (5—1). Uit balans Een snelle GWS uitval bracht de bal bij Van Kesteren, die de achterstand echter waer verkleinde. Arbiter Heyt kon het nauweiyks volgen, zo snel ging het. GWS werd feller en drukte SVOW ln de verdediging. SVOW. dat tot nu toe «n hoog tempo gedraald had, raakte :ven uit balans, ook al doordat de ploeg .ontmoedigd" was door het onverwachte tweede tegenpunt. edhter. nog een derde Sassen* heimse treffer komen. Een kwartder voor het einde nam een der SVOW verdedi gers bij een sliding de bal op de hand Ontstellend zoals dat doel van GWS werd belaagd door SVOW. Doelman Ter Beek had het dan ook bijzonder druk. zater middag. De nog allerminst geïmponeerde Sassenheimers waren hiermee niet lekker en zetten een verwoed te genoffensief in. Aanval na aanval rolde via de vleugels naar de NDSM-veste, maar de defensie daarvan bleek zeer achterdochtig en greep resoluut in als er gevaar dreigde. In de 33ste minuut leidde een overtreding binnen de beruchte lijnen tot het tweede Ter Leedc- doelpunt. Linkshalf Molema zette de strafschop zonder omhaal in een gaaf doelpunt om en de spanning was er weer helemaal in: 32. NDSM-doelman Fagh moest zich la ten vervangen door Keizer. Hoewel Ter Leede vereweg de meeste kansen op een doelpunt leek te hebben, viel plotseling aan de andere kant de be slissing. Drie minuten voor het einde kopte linksbinnen Kaars een voorzet van De Vries in: 4—2. Zo behaalden de Amsterdammers een enigszins geflatteerde overwinning op minstens gelijkwaardige tegn stan ders, die echter minder met geluk dan met verstand voetbalden. Bij de junioren in AI OOK IN DE junioren A 1-competitie is er een nieuwe leider gekomen. Doordat U.V.S. een overwinning behaalde op Noordwjjk, hoewel een benauwde, en Lugdunum In de derby tegen Roodenburg niet verder kwam dan een gelukspel, hebben de bewoners van de Kikkerpolder de leiding van de groen-wltten over genomen. Doordat het A-junlorenteam van Quick-Boys naar de regionale jeugd- oompetitie van Rotterdam Is gegaan, zijn de wedstrijden, die deze ploeg ln de Leidse competitie heeft gespeeld, vervallen. Het B-elftal van de Katwükers heeft nu dus pas twee wedstryden gespeeld. Zaterdag won het duidelüb van Altior. Roodenburg—Luglunum: 2—2 mee. Over de plaats van het voorge vallene ontstond enig geharrewar, maar de arbiter, die niet streng genoeg op trad, beslite: strafschop. Het vonnis werd keurig en beheerst door Van Kes teren voltrokken. GWS rook een kans, maar de ploeg moest het laatste kwar tier blijven ruiken, want tot doelpun ten kwam het niet doordat SVOW (met de rug tegen de muur) toch nog kon standhouden. ZATERDAG heeft de stand in de seniorencompetitie van 'de afdeling een ingrijpende wijziging ondergaan. De grootste verrassing was wel de nederlaag van koploper Hazerswoudse Boys tegen het nog puntloze Sleutels. Door deze uitslag staat Alphen, dat een duidelijke over winning overhield uit de derby tegen Alphia, nu alleen aan de kop. Op de tweede plaats heeft zich het Leidse VWS genesteld, dat WSB, dat zeer teleurstelde, met een rake nederlaag naar Noordwijkerhout terugstuurde. T.A.V.V. plaatste zich ook in de kopgroep door een nogal gelukkige over winning op het nu wel zeer vast onderaanstaande Kagia. Woubrugge en Leiden hadden een vrije dag, zodat ze krachten konden verzamelen voor de wedstrijd van volgende week. Bij beide ploegen ontbrak het enthou siasme, zodat het in de Leidse Hout tamme vertoning is geworden. In de eerste minuten maakte middenvoor Redel al 01, toen hij goed doorliep op een terugspeelbal. Het werd een gelijk- opgaande wedstrijd, met Roodenburg iets sterker. Het grootste gedeelte va Een in uiterste nood verkerend Zuid- land riep ten einde raad >yn stopperspll naar voren. Als hulp van de krampach tig aanvallende voorwaartsen moest mld- half Monster proberen geiyk te komen me pittig aanvallende RCL. Mocht het zyn roemruchte voorganger Zevenbergen nog wel eens gelukken ln de laatste fase de stryd zyn club te redden, Monster was hiertoe niet in staat. De goed com binerende voorhoede van de bezoekende Leiderdorpers wist niet slechts de voor sprong van 32 te handhaven, doch zelfs op te voeren tot 42, hiermee Zuidland op duldeiyke wyze de baas biyvend. Zuidland ontplooide in de eerste periode nog de meeste energie en trok onvervaard ten aanval. De RCL-achter- hoede maakte tijdens deze felle offensie- vooralsnog geen grandioze indruk de fut om er eens flink tegenaan te m moest er nog inkomen. En dat is dan ook wel gebeurd. In de eerste helft kwam de thuisclub verdiend aan de leiding door een goed doelpunt van in valler-linksbuiten Landman, die een voorzet van rechts beheerst lang6 doel man Thelen werkte. Kort hierna her haalde zich zo'n mooie kans maar de kniehoge voorzet tilde hij net over de lat. i een kwartier resulteerde een heftig aanvalsspel van de bezoekers in een ge lijkmaker. toen de bal uit een wirwar van spelers in het doel van de thuisclub werd gewerkt: 1—1. Deze stand bleef in de verdere eerste speeltijd gehandhaafd wat de verhouding van beide ploegen ook wel weergaf. Ander vaatje RCL had kennelijk het bewuste vaatje, waaruit getapt zou moeten worden wilde men winstpunten verdienen, niet thuis gelaten. Na de pauze trokken ze fel van leer, hoewel dc stand eerst nog in het voordeel van de thuisclub zou uit vallen. Na nog geen vijf minuten kreeg rechtsbinnen Overgaauw het leer ineens op zijn schoen en liet het langs de vol komen verblufte Thelen fluiten. De Zuidlanders putten weer enigszins moed, doch konden het tegen het trio H. v. Telgen, Gijs v. d. Maas en Teske toch niet bolwerken. Daarentegen lukte het midvoor G. v. Luik en *yn mannen heter. By een aanval over links kreeg de in moel- lijke positie staande middenvoor het leder toegespeeld, listig omspeelde hy twee tegenstanders en drukte de bal ln de hoek van het doel: 22. Dezelfde verdlensteiyke speler knikte niet veel later met een fraaie kopbal zyn club naar de leiding (32). Opgezweept door het enthousiaste aan. moedigen van de supporters, vocht Zuid land voor de gelijkmaker. Schitterende kopballen van rechtsbuiten Quak hadden voorwaar een beter lot verdiend. Verder verdient de jeugdige Thelen een schou derklopje voor zijn moedige en van alle nervositeit gespeende doelverdedi- gen. Het laatste offensief van de thuis club mocht tegen de hechte verdediging van RCL niet meer baten. Toen, bU een uitval van de bezoekers, de Zuidland-defensie bleef staan voor vermeend buitenspel, strafte linksbinnen Loek van Telgen deze blunder ongenadig hard af, net zo hard als het schot waar mee hü Zuidland de genadeslag toe diende. strijd speelde zich echter op het midden veld af. Na 25 minuten was het 1—1, toen Isaak Klinkhamer, rechtsbuiten van Roodenburg, de bal over de back lepelde, in de vrije ruimte trok en ten slotte mooi voor het doel deed belanden, waar mid denvoor Bram de Roode klaar stond om ln te schieten. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Weer im Lugdunum een voorsprong, nu door linksbuiten Van 't Zelfde. Vlak voor het einde kon Bram de Roote zijn ploeg de gelijkmaker bezorgen, toen de verdedi ging van Lugdunum een fout maakte. Quick Boys—Altior: 7—2 De ploeg uit Langeraar heeft zijn vier de grote nederlaag moeten slikken. Het probeerde het met fors spel en lange trappen over de vleugels, maar hiermee kreeg het in Katwijk weinig kans op succes. Hier tegenover stelden de Katwii- kers een aardig technisch spelletje, dat echter vaak een voortijdig einde vond door het harde ingrijpen van de Altior- spelers. Toch won Quick Boys deze wed strijd zeer verdiend: 72. De A-Junioren van Quick Boys wonnen thuis met 4—0 van DHZ uit Rotterdam. Noordwyk—UVS: 3—4 De Noordwijkers hebben UVS het vuur a aan de schenen gelegd. Twee minuten aor het einde kon rechtsbinnen Wlm d. Linden zijn club pas aan de over winning helpen. Steeds nam UVS een voorsprong, die echter ook steeds weer door Noordwijk teniet werd gedaan. Jammer was het, dat in deze zeer spor tieve wedstrijd een ongelukje moest ge beuren. Toen Wim v. d. Linden in de 25ste minuut van de eerste helft namelijk grote afstand een schot op het Noord- wijkse doel afvuurde, verdween de bal precies in de bovenhoek. De Noordwijk- keeper vloog hierbij in zijn ijver om de bal te stoppen met zijn hoofd tegen de doelpaal. Hij moest zich laten vervangen. Basketbal Rusland heeft zaterdag avond te Mulhouse het Eur. kampioen schap basketbal dames gewonnen door een overwinning in de finale op Tsjecho- Slowakije met 6346. Bulgarije kwam op de derde plaats door een zege met 4836 op Roemenië, terwijl in de strijd om de vijfde en zesde plaats Zuid-Slavlë met 5244 zegevierde over Polen. Worstelen De Ned. jeugdploeg heeft zaterdagavond te Euskirehen een wor stelwedstrijd tegen de Westduitse jeugd gewonnen met 4la—3Vi. Sleutels-Har. B.: 3-1 Deze verrassende overwinning van Sleutels was volkomen verdiend. Voor groot deel is dit succes te danken aan de nieuwe aanwinst, linksbinnen Fel linga. Deze speler, die al 38 jaar is, heeft in het Amsterdams elftal'gespeeld. Hij mag dan niet meer zo snel zyn, maar technisch en taktisch staat hij nog heel goed zijn mannetje. Hazerswoudse Boys maakte het eerste doelpunt door middenvoor Schelle, die een blunder in de Sleutels-achterhoede afstrafte. Tien minuten later begreep middenvoor Laterveer van de Leidse ploeg wat Fellinga van plan was. Hij sprintte nöar voren en schoot toen de dieptepass onhoudbaar in (1—1). Dit was ook de ruststand. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Goed opegezette aanvallen van belde kanten, maar met succes voor Sleutels. De Leid se defensie greep steeds goed in, zodat de mannen uit Hazerswoude weinig ge vaarlijk konden worden. Fellinga maakte er zelf 21 van, terwyi linksbuiten Pen uit een scrimmage voor het doel de zege veilig stelde (31). VWS-WSB: 5-1 Een volkomen vediende overwinning voor de Leidenaars, die veel groter had kunnen zijn als de V.W.S.-voorhoede niet zoveel kansen onbenut had gelaten. Vooral ln de tweede helft kwam duide- Ujk tot uiting dat de Noordwljkerhouters nooit de training bezoeken. Ze kwamen adem te kort en het V.W.S. overwicht, dat er voor de rust al was, werd nog groter. Na enkele minuten maakte V.V.S.B. het eerst doelpunt uit een penalty, die door linksbuiten Kerkvliet werd geno men. Bij V.W.S. liep alles veel soepeler. De mannen van Van Wijk keken uit hun ogen en combineerden goed. Vooral good- old Huug Kok deelde kwistig listige pas ses uit V.W.S.-doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Zo werd de stand door linksbinnen Duyvestein gelijk. Mid denvoor Brandt zorgde met twee tref fers voor 3—1, terwijl rechtsbuiten Bink het kwartet volmaakte. Na rust wist V.W.S. nog maar één doelpunt te maken. Dit gebeurde toen de V.V.SH.-achterhoede overlegde wie er in doel zou gaan staan; keeper Franken kreeg namelijk weer last van een oude blessure. Brandt liep langs de V.V.S.B - verdediger en schoot de bal in het ver laten doel. Aanvoerder Bouwmeester ging nu onder de lat, terwijl de vorige week geblesseerde Knotter zijn plaats AIphia-Alphen2-6 In deze derby heeft Alphen weer dui delijk aangetoond dat het dit Jaar hoge ogen wenst te gooien. Vooral voor de rust draaide de ploeg op volle toeren en wist dan ook een 5—1 voorsprong te ne men. Na de rust geloofde de Alphen- voorhoede het wel. zodat Alphia meer ln de aanval kon komen. De Alphia- achterhoede zette de buitenspelval open, waar de Alphcn-voorhoede, die tc lang treuzelde met overgeven, steeds inliep. Reeds na 10 minuten stond Alphen met 2—0 voor, door doelpunten van rechts binnen Van Soest en linksbuiten Lager- weij. Regelmatig werd de stand opge voerd. Lagerwey en middenvoor Hars kamp maakten er 4—0 van, waarna rechtsbuiten Boxma door een solo-actie alleen voor keeper Noorlander kwam en hem kansloos passeerde (5—0). Vlak voor rust maakte de Alphia-Unksblnnen uitbeen scrimmage voor het Alphen-doel Nadat Alphen uit een penalty, door linksbinnen Lankhaar genomen, een 6—1 voorsprong had genomen, kwam Alphia met meer aanvallen. De middenvoor wist uit één hiervan 6—2 te maken door een effectvol schot op keeper Straver af te vuren. TAW-Kagia: 6-1 Hoewel Kagia beter veldspel liet zien, heeft het in een plezierige wedstryd, een grote nederlaag ln Ter Aar te slik ken gekregen. De Kagia-achterhoede liet enkele steekjes vallen, waar T.A.V.V. dankbaar gebruik van maakte. Maar ja, doelpunten beslissen nu eenmaal de wed- Het zwakke punt van doelman De Vos van Kagia kwam in deze wedstrijd dui delijk naar voren. Hij stelt zich name lijk te ver buiten zijn doel op. De eerste twee doelpunten van middenvoor Lok en linksbinnen Hoogendoorn, zijn dan ook hieraan te wijten. Lok bepaalde de ruststand op 30. door een te zacht te ruggespeelde bal van Warmerdam op zijn doelman te onderscheppen en langs De Vos te schieten. Na rust wist rechtsbuiten Versteeg 4—0 te scoren, waarna Kagia door links binnen Eeuwijk aan een tegendoelpunt kwam. TA.V.V.-aanvoerder en linksbui ten Den Hartogh bepaalde tenslotte de eindstand op 6—1. Een geflatteerde uit slag op een door invallers geteisterd Kagia. Alphen V.W.S. Woubrugge T.A.V.V. Hazersw. B. V.V.S.B. Sleutels Alphia Kagia De stand 8—6 10-5 5—3 9—5 8—6 7—4 6—6 3—6 5—13 2—14 TAFELTENNIS West-Duitsland klopte Nederland: 5-0 De Ned. heren-tafeltennisploeg heeft zaterdagavond voor 600 toeschouwers tc Bremerhaven een duidelijke nederlaag met 50 geleden tegen de Westdulse ploeg. Alleen Frans Schoofs slaagde erin te gen zijn beide tegenstanders een set te winnen, maar meer ook niet. De uitsla gen waren: Eberhard Schoeler (DLD) verslaat Frans Schoofs (Ned.) met 15— 21 2116 2119, Dietei Michalek (DLD) versl. Frans Schoofs met 18—21 21—17 21—14. Joerg Offergeld (DLD) versl. Ferdy Bakker (Ned.) met 21—17 21—8 en Bert Onnes (Ned.) met 21—17 21—14., Michalek versl. Onnes met 21— 12 21—16. De spannendste partij was die tussen Schools en Scnoeler. Nadat Schoofs de eerste set had gewonnen, openden zich voor hem boede perspectieven. Hij sneefde echter, zoals reeds zovelen voor hem, tegen de ijzersterke verde diging van de Duitse kampioen. BASKETBAL Landlust verloor van Ale mannia Ahey De heren kampioensploeg van Neder land. Landlost olt Amsterdam, heeft za terdagavond ln de hoofdstad een wed strijd voor de competitie om de West- Europa-bokaal met 49—59 van Aleman- nla Aken (DLD) verloren. By rust had den de Duitsers een 15—24 voorsprong Topscorer voor Landlust was interna tionaal Sterker met fr-18. Voor Aleman- nia scoorden Schulz 9—6 en de Belg John Loridon 98 de meeste punten De competitie om de Weet Europa-bo kaal is dit jaar ingesteld. Deelnemende ploegen zijn Landlust, Alemannia Aken. Ettelbruck (Luxemburg), S. C. Luik (België) en Charleville (Frankrijk). I NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 1 OKTOBER 1962

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 9