peelde Feike Asma s in Pieterskerk Ibsier Hoe Leiden 3 oktober gaat vieren Vernieuwde kerkekamers bij Leidse Remonstranten Flora boven de 18 miljoen Hoge omzetten op veiling Flora te Rijnsburg OLIE CARON Dodelijke messteek treft Haagse kasteleinszoon Vader met drie zoons in arrest IWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 1 OKTOBER 1962 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Pieterskerk, 8 uur: Chr. gem. zangver- aiging Ex Animo m.m.v. Jaap Stotijn obo, Adriaan Blankenstein, orgel. Aula Prof. Van der Leeuw-ulo, Van |en Brandelerkade 24a, 57 uur: Re- eptie D. Voortman t.g.v. 40-jarig onder- rijsjubileum. Dinsdag Binnenstad, 7.30 n.m.: Grote muzikale sptoe. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 ur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Een itter uurtje". Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera lv. Bauer Theussl met „Cosi fan tut- van Mozart. Diligentia, 8.15 uu.v: Richard Morris ver Shakespeare's „Hamlet". vorden Cabaretavond unt af- Stadsgehoorzaal, 8 oktobervereniging. Prediker, 7.30 uur: Leidsche Chr. Iranjevereeniging, „Mobiel" uit Alphen net „Een meisje om te stelen'' n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Ned. Comedie met „Het leven ialilëi". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen- e-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo; olisti Rudolf Firkusny, piano. Si Jacobuskerk, 8.15 uur: Jan Schmitz, rgel, m.m.v. Koperensemble. Gemeentemuseum, 8 uur: Roosje Dries en, „Met 'n knipoogje". Donderdag 8 uur: Residentle- )rkest o.l.v. Willem van Otterloo, solist iudolf Firkusny, piano. Schouwburg, 8 uur: The Comedy Club iet „Twelfth Night" van Shakespeare L.A.K.). g, Gebouw K. en \V., 8 u.: beurt piet Nationaal Ballet. Diligentia, 8 uur: Warren Thew, piano. Mauritshuis, 8.15 uur: Le Rondeau de Vrijdag Receptiekamer universiteit, 5 uur: Af scheidsreceptie administrateur T. van der ichilden. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Zaidee Par- D e n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 ur: Haagsche Com. met „Eindsprint". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residen- diisdJie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, solist: Rudolf Firkusny. piano. Diligentia, 8 uur: Ned. Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg, solist: Hans Henkemans, piano. Zaterdag 't Karrewiel, 35 uur: Receptie Leid sche Ziekenkas, t.g.v. 40-jarig bestaan. Den Burcht, 3 uur: Zesde lustrum dis- punt Robert Fruin, lzing prof jhr. mr. J. J. von Schmid, 4.30—5.30 uur: Re ceptie bestuur. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Im perium met „De goedaardige bulderbas", in Goldoni. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 ur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concert gebouworkest o.l.v. Bernard Haitink solist: Zino Francescatti, viool. Films en 9.15 uur): Alles de Tester- aris te Steen- lucht in (a.L). Lido (2.30, 7 en (14 jaar). Luxor (2.30, 7 9.15 uur): Doorbraak 9.15 uur)Helden sterven jong (i8 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tarzan en (14 jaar); donderdag: Liefde wordt duur betaald (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De smaak an honing (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Het zotte leven van graaf Bobby (alle leeftijden). Apotheker Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060, De dienst van apo theek R. van Breest Smallenlburg te Lei derdorp wordt eveneens door deze apo theek waargenomen. het kar E H L Bene ide: de heren J H te Sneek. M Erlin Den Haag. Th J Piek age, A Voorhoeve te Den^ Haag. J :ndaal te Rijnsburg. dam en J Zandvoori doet. ex. geneeskunde Hargitai te Leiden, me). N E L Klink< te Driebergen, mcj. M v d Laan te Delfzijl, 'nej. W E Nanning te Leiden en mej. W M The te Leiden en de heren F J M Alphen te Leiden. A Beets te Voorschot e Oegstgeest, J Elshove te J Engelbrecht te USA. II pskund< Hoer Amsterdam, P Wat S Zelling te De __0. JUsex.: mevr. C F P l'ogel-Kcrrebijn te Leiden en de heren H R G Asln tc Suriname, L Barnard Lelden. J H de Boer tc Hoog Keppel G C Kouwenhoven te Voorburg; voor Sinds Feike Asma zijn plaats op de orgelbank van de Hooglandse kerk verwisselde met die van de Lutherse kerk in Den Haag is een twintigtal jaren „vervlogen"In ons kerkelijk leven ook in Leiden heeft hij door zijn bezielende visie op het kerkelijk lied een schare bewonderaars aan zich gebonden, die opmerkelijk genoemd mag worden. Dat bleek za terdagavond in de Pieterskerk, waar ondanks de platen-gala en De sjaal een groot aantal belangstellenden deze mening bevestigde. Opgemerkt mag worden, dat zich in Leiden inmiddels een nieuwe generatie heeft ge vormd. Vele bekende gezichten van de maandagavonden indertijd zag ik nu weer. Een der bezoekers karakteriseerde dit orgelconcert als een waar dig concert. Een ander was onder de indruk door de „bezonken voor dracht" van de grote E moll van Joh. Seb. Bach. Een derde was zicht baar voldaan over de koraalbewerkingen, die in het programma voor kwamen. Na afloop van het concert wachtte nog een groot aantal mensen tot Feike Asma weer „naar beneden" kwam. Vele hartelijke en waar derende woorden zijn toen gesproken. Tot zo ver ben ik dus „de tolk van de aanwezigen" geweest, door deze feiten te memoreren. In het midden latend of een resencent het recht heeft eigen mening of voor keur te laten spreken, zy alvast opge merkt, dat het programma zo was mengesteld, dat iedereen aan zijn trek ken kwam. Ook het eeuwenoude instrument in zyn aard en toestand. In licht geregisteerde beweeglijke passa- ritselen en rammelen de abstracten. Met de windverdeling in de laden schijnt het my ook niet helemaal pluis. Het kop pelen van de drie klavieren maakt het instrument voor concertgebruik eigen lijk onbespeelbaar. Men mag de grootste bewondering hebben voor de organisten, die deze smederij baas kunnen. Het orgel bezit ongetwijfeld ongemeen boeiende intonaties, maar of deze het geknutsel rechtvaardigen, dat men „res tauratie" noemt, waag ik te betwijfelen. Ik heb bij het binnenkomen der kerk onverholen bewondering en eerbied ge en gehoord van jeugdige bezoekers, die de prachtige kerk kennelijk voor het eerst zagen. In dit indrukwekkende kerk gebouw hoort een instrument van an dere allure thuis. Het imponeert nooit zoals zijn omgeving die doet. Als klank bron verzadigt het slechts tot en met barok. Niet alle solisten willen of kunnen hier rekening mee houden. Tot zover myn ontboezeming over plaats er: middelen als medium voor de onuitputtelijke schatten, die de orgel kunst in zich bergt. Ik moet nog iets zeggen over de vertolkingen van zater- Welnu: bij het opklinken van Jan Zwarts „Halleluja, lof gezongen" wisten de bezoekers het reeds. Dit was weer de briljante Asma .van de Hooglandse kerk. De band tussen solist en gehoor as er! Swee'ir.cks variaties werden in histo rische kleuren gespeeld. Bachs Choral- vorspiel „Erbarm' dich mein" was ge dragen, ingetogen. Bachs grote E mol! preludium voornaam en ritmisch be heerst. Nun ruhen alle Walder van Tur- ke met zijn vloeiende chromatische gan gen en de berustende sfeer in het warn geregistreerde Schmücke dich, o liebe Seele van Merkel etaleerde bepaalde onmiskenbare kwaliteiten van het orgel. Jan Sweelinck uit de 16e eeuw zou wel lar opgehoord hebben, als hij had kun- ïn vernemen, wat Charles Marie Widor ier eeuwen later zich voorstelde van het kerkorgel als voertuig van zijn muzikale gedachten. Het Scherzo was karakteri stiek voer Widor en het Andate even- Hendrik Andriessens Toccata stempel de Feike Asma tot een virtuoos, zij het, nen juist voor alles wat na Cesar Franck kwam, een veelzijdiger instru ment zou wensen. Toch werd de Franse geest ook in het klankbeeld gesugge- Met eén van Asma's meest pakkende bewerkingen (Psalm 138) werd het con cert besloten. De spontane componenten dezer melodie stuwen door hun cano- nische aanwending naar een geestdrif- tigge harmonisatie van het koraal ,,'k Zal met mijn ganse hart Uw eer". En hier mee nam Asma dus afscheid. 12 Okto ber vertrekt hij naar Amerika en Cana da voor een tournee van enige maanden. Feike Asma, naar zijn aard en wijze ambassadeur voor het koninklijke in strument zal zich ook over de oceaan verzekerd kunnen weten van bewonde ring en vriendschap. Henri Welbooren. (Advertentie) Haal iets feestelijks in huis van clOynen en gedistilleerd 3 october geopend Brandkast van Elam verdwenen In de afgelopen nacht is de brandkast uit het kantoor van het automobielbe drijf der n.v. Elam aan de Haarlemmer weg te Leiden verdwenen. Er zat een geldsbedrag tussen de f 3000 en f 5000 in. Hoe de dader(s) in het gebouw is (zyn) gekomen, was vanochtend nog niet be kend. Er waren nog geen sporen van braak -gevonden zodat aan de mogelijk heid van insluiping of insluiting wordt gedacht. Het vervoer van de brandkast heeft blijkbaar geen problemen opgele verd: de Elam mist sinds de afgelopen nacht namelijk ook een bestelauto. Voorts is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in het Prytaneum aan het Rapenburg, waar een raam werd op gesphoven en waar uit een muurkastje wat doosjes sigaretten werden meege nomen, en in de kantine op het sport veld „Pomona" aan de Nachtegaallaan: hier worden 36 repen chocolade en 26 banketstaven vermist. Ten slotte is in de nacht van zaterdag op zondag een chocoladeautomaat in de Koorlammersteeg opengebroken. Maandag 1 oktober Pieterskerk, 8 uur nam.: uitvoering Chr. zangvereniging Ex Animo, spr. dr. J. Rxemens van Zeist, Adr. Blankenstein orgel, Jaap Stotijn hobo, medew. v. Leids Toonkunstorkest. Dinsdag 2 oktober Binnenstad, 7.30 uur: grote taptoe. Schuttersveld, 8-12 uur: Lunapark. Woensdag 3 oktober Stadhuis, 7 uur: reveille. Waaggebouw, 7.30 tot 9.30 uur: uitdeling haring en wittebrood. Van der Werf park, 8 uur: koraalmuziék. Rolschaatsenbaan Pieter Bothstraat (Noord), 8.15 tot 8.45 uur: poppenspel. Schuttersveld, van 9 uur af: Lunapark. L. Morsweg hoek P. C. Hooftlaan), 9 tot 9.30 uur: poppenspel. Kaasmarkt, 9.15 tot 10.15 uur: muzikale exercitie en vendelzwaaien, na muzikale wandeling die om 9 uur begint aan achterkant Ge hoorzaal. Breestraat, omstreeks 9.30 uur: militair défilé. Bevrijdingsplein (Zuid-West), 9.45 tot 10.15 uur: poppenspel. Hoge Rijndijk 24, 10 uur: dienst Geref. Gem. in Ned., voorg, student M. van Beek te Ederveen. „De Lakenhal", 10 tot 12 uur: 3-oktober-tentoonstelling. Kaasmarkt, 10.15 uur: afmars na muzikale exercitie en vervolg van muzikale wandeling (langs Hooigracht, Watersteeg, Hogewoerd, Breestraat enz.). Zeemanlaan, 10.30 tot 11 uur: poppenspel. Pieterskerk, 10.30 uur: herdenkingsdienst, voorganger ds. H. Bouter. Zuiderkerk, 10.30 uur: herdenkingsdienst van de Chr. Geref. kerk, voorganger dr. W. H. Velema. Kerk Geref. Gem. N. Rijn, 10.30 uur: herdenkingsdienst, voorganger ds. A. Vergunst van Rotterdam. Binnenstad, 1 tot 5 uur: optocht „VIVAT ORANJE". Hoge Rijndijk 24, 3 uur: dienst van de Geref. Gem. in Ned., voorg. student M. van Beek te Eederveen. Kerk Geref. Gemeente N. Rijn, 7 uur: herdenkingsdienst, voorganger ds. A. Vergunst van Rotterdam. Gebouw Prediker, 7.30 uur: feestavond Leidse Chr. Oranjever eniging. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestvoorstelling Drie-Octobervereeniging. Schouwburg, 8 uur: „De Kluchtspelers" met „Potasch en Parlemoer met vakantie". Schuttersveld, gehele avond: feest met vermakelijkheden w.o. hos- concert. Schuttersveld, 11 uur: vuurwerk. „Van een duf, donker en drukkend vertrek is dit geworden tot een lichte en inspirerende ruimte". Dat was een van de gunstige beoordelingen van de verbouwing der kerkekamers van de Remonstrantse Gemeente aan de Hoog landse Kerkgracht. Zij kwam van mr. F. Leemans, voorzitter van de ker- Lutherse Gemeente, de Doopsgezinde Gemeente en de Vereniging van vrij zinnige Hervormden van hun belang stelling blijk. Mr. Leemans schetste in een danktoespraakje de voordelen van een lichte, moderne omgeving om in te werken. Architect E. F. Meijer te Brum- heeft hier gedaan wat mogelijk keraad der Gemeente. Het heeft welHet kostersechtpaar dankte hij i lang geduurd vóór het het resultaat is zo fraai dat de ongezel ligheid van vroeger wel helemaal ver geten zal zijn. Ook gaven afgevaardigden van de geduld en medewerking. De heer Lee mans deelde nog mee, dat eind oktober ter verdere bestrijding van de kosten een bouwbeurs zal worden gehouden. De voorzitter van de Remonstrantse Broederschap, dr. ir. J. E. Carrière, sprak gelukwensen uit. Evangelisatiecampagne op 3 oktober Op 3 oktober tussen 11 en 9 uur wer- sn ve-scheidene Leidse Kerken en het Leger des Heils, de Evangelische Chris-; tengemeenschap, Jeugd en Evangelie ïouth for Christ samen in een evangeli satiecampagne op de Stille Mare. Mede werking verlenen de Glorysingers uit Barendrecht, de zusjes Faassen uitVlaar- dingen, mevrouw Grims uit Leiderdorp Gotthelp uit Alphen aan den Rijn, Anton Wolthaus uit Rijnsburg, de Spaargaren uit Lisse, een zangkoor o.l.v. mevrouw Van der Rey- den uit Leiden, het Leger des Heilskorps Leiden, het zangkoor van de Evangeli sche Ch.istengemeenschap en hammond organist Frans van der Reyden. Ver- scheident- sprekers zullen het woord Zestigjarig Oud-Leiden gaat exposeren In het kader van de herdenking vai het zestigjarig bestaan houdt de vereni ging „Oud-Leiden" volgende maand (november) een tentoonstelling in stedelijk museum De Lakenhal, wordt dan een collectie prenten geëx poseerd. OOK de voorbije week gaf hoge omzetten op veiling Flora tc zien. Vrydag werd de hoogste dagomzet sinds 16 juli genoteerd: ruim 71.000 gulden. Chrysanten beheersen het veilingbeeld thans volledig. Men moet daarbij echter niet vergeten dat chrysanten nogal volumineus zyn: met 60 bossen troschrysanten ligt een vei- lingkar vol. De veiling duurde vrydag tot bijna half twaalf. De prijzen bleven op een redelijk niveau, maar moesten toch wel iets zakken. Troschrysanten deden van 70165 per bos; Chatworth kwam nauwelijks aan f 1 per bos voor de allerbeste kwaliteit. Pluischrysanten staan met 22-45 ct per stuk nog hoog genoteerd. Ze komen nu echter voor het grootste gedeelte uit de kas. Ook late gladiolen blijven duur: 5-8% ct per stuk. Een enkele partij Nieuw- Europa komt zelfs tot 17 ct per stuk. Spo radisch komt er een partijtje kortgesne- den gladiolen onder de klok maar meest al zijn die vurig (d.w.z. met gele blade- Zeer duur zijn asters: 50-70 ct per bos en 200-340 ct per 100 stuks. Helianten blijven stevig aan de prijs: 300-550 ct per 100 stuks. Fresia van buiten wordt afge drukt voor 30-48 ct per bos en ornitho- galum voor 150-360 ct per 100 stuks. Dahlia's veranderen van eigenaar voor 250-600 ct per 100 stuks. Anjers (éénjarig gewas) brengen 14-25 ct per stuk op. Tweejarige 11-15 ct en geplakte 7-10 ct per stuk. Rozen gaan van de hand voor 10-42 ct per stuk en gerbera's voor 18-32 cl stuk. Fresia uit de kas (hoofdzakelijk Golden Yellow) brengt 60-85 ct per bos op. Witte lelies zijn goedkoper geworden: le soort 16-31 ct en 2e soort 5-12 ct per kelk. In september '62 werd voor een half miljoen gulden meer geveild dan vorig Jaar september. De juiste bedragen zijn: september '61: f 648.000; september '62: f 1.150.000. Collecte D.E.L. Deze week zal een collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" worden gehouden. Er heerste een feestelijke stemming vanmorgen in veiling Flora te Rijns burg. Het gisteren geëindigde boekjaar geeft namelijk een omzet aan van ruim achttien miljoen gulden, om pre cies te zijn 18.268.000. Dat is geen kleinigheid temeer wanneer men be denkt, dat dit een stijging betekent ten opzichte van het recordjaar 1961 met f 3.150.000, welk jaar al met 2Vi mil joen gulden uitstak boven 1960. In verband met dit miljoenenspel sprak de voorzitter van de veiling vereniging, de heer G. van Delft, ko pers en verkopers toe, waarbij hij zich optimistisch uitliet ten aanzien van verdere stijgingen. Naarmate de glas- cultuur in Rijnsburg toeneemt en hei aantal cultures wordt uitgebreid, zal Flora's omzet nog groter worden. De heer Van Delft dankte kwekers en handelaren voor hun inspanningen, die ertoe hebben geleid, dat de Rijns- burgse bloemen in praktisch elke Ne derlandse plaats worden gevonden, terwijl er ook steeds meer naar het buitenland gaan. De aanvoerder van de partij Golden Yellow fresias, die de achttien mil joen gulden volmaakte, was de heer Joh. Jungerius uit de Burgemeester Meyboomstraat, de koper de heer A. Paauw uit de Brouwerstraat. Zij kre gen elk een reuze kist sigaren. De handelaren ontvingen koffie met koek. Foto N. van der Horst (Advertentie) VOOR HAARDEN - C.V. - INDUSTRIE HAAGWEG 15 TEL. 20105—20521 Veertig jaar „in ijzer Dlir. H. W.H.v.Andel ging met pensioen Op een druk bezochte receptie heeft de heer H. W. H. van Andel uit Ryswyk zaterdagmorgen In café-restaurant 't Schuttershof aan de Steenstraat te Lel den afscheid genomen van zyn vele za kenrelaties. De heer Van Andel trad veertig jaar geleden als vertegenwoordl- yoor het rayon Den Haag in dienst bü de N.V. Ijzerhandel Van der Vliet en de Jonge in Amsterdam. In 1950 kwam taar Lelden waar hU het filiaal van de firma onder zyn beheer kreeg. In de jaren na 1950 heeft het bedrijf in Leiden een grote bloei ondergaan. Reed men vroeger met enkele handwagens de bestellingen door de stad, tegenwoordig rijden drie grote trucks af en aan van de Nieuwe Rijn waar het bedryf is ge vestigd. Zijn grote bekendheid in kringen van het bouwbedrijf en de metaalverwer kende industrieën, deed zaterdag vele vertegenwoordigers uit deze sectoren op de receptie aanwezig zijn. Velen lieten de handdruk ten afscheid vergezeld gaan van een aandenken, welke uitdrukking gaven aan de grote populariteit die de heer Van Andel in Leiden en omstre ken geniet. Na de receptie kwam het gehele per soneel va nhet Leidse filiaal bijeen voor een gezellige lunch waarbij de nieuwe filiaalbeheerder, de heer J. Keuzenkamp, zijn scheidende voorganger namens het personeel toesprak. Moge de arbeidstijd van de heer Van Andel bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn af gelopen. in het particuliere leven blijft de energieke heer Van Andel nog volop bezig.'Zo heeft hij zitting in het schoolbestuur in zijn woon plaats, doet hij veel voor de gezins zorg en bekleed hij enkele kerkelijke functies, waaraan hij nu uiteraard meer tyd zal kunnen besteden. Op 11 oktober is op het hoofdkantoor van de firma in Amsterdam een officiële afscheidsreceptie voor de directie. In de namiddag volgt in een hotel te Rijswijk een afscheidsdiner. Belastingdienst Leiden sportte zaterdagmorgen Onder gunstige weersomstandigheden heeft de personeelsvereniging ,,De Sleu telring'" van Rijks belastingdienst te Leiden zaterdag een gezellige sportdag gehouden in de Leidse Hout. Op alle atltieknummers was een tijds- of afstandslimiet gesteld. De deelnemers, die zich allen oprechte amateurs moch ten noemen, hadden tot taak beneden de limiet te blyven en wanneer ze hierin slaagden kregen ze het sportdi- ploma uitgereikt. Hierbij is wel gebleken dat de diverse belastingambtenaren en hun vrouwelijke collega's hoewel wat onwennig, ook op het gruis van een sin- telbaan een goed figuur slaan. Er zijn natuurlijk geen bijzondere prestaties verricht, doch het resultaat was - dan toch maar een gezonde en heel dat de algemene dagmarkt inplaats Veertig jaar bij de fa. Van der Steen Zaterdag herdacht de heer J. de Bra bander het feit dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad bij de firma Van der Steen. Met de naaste familieleden werd hy ten kantore aan de Langebrug ont vangen door de heer H. van der Steen en het voltallig personeeL In een toespraak vestigde de heer Van der Steen de aandacht op de plichtsge trouwheid, ijver en eerlijkheid van de jubilaris die jarenlang als bezorger zijn werkzaamheden verrichtte.De laatste jaren is hij in het magazijn werkzaam. Als bewys van erkentelijkheid werd hem een envelop met inhoud overhandigd. Ook de zuster en zwager van de jubilaris werden in de hulde betrokken. De zus ter werden bloemen aangeboden. Nadat de boekhouder, de heer Silier, namens het gehele personeel de jubilaris had toegesproken en hem geschenken had aangeboden, bleef men nog gerui me tijd gezellig bijeen en werden vele oude herinneringen opgehaald. Judo-examens Eendracht In de dojo van judoclub „Eendracht" aan de Trompstraat zijn examens afge nomen. De volgende leden slaagden: Gele slip D. v.d. Blom, A. Boogaard, P. Boogaard, M. Brandt, Sari Colpa, Ma rianne Fu. Lenie Geerlings, Tiny Gijs man, S. den Heijer, W. v.d. Hoeven, J. M. Kuiters, Niesje Korenhof, A. H. Krom hout, M. M. v;d. Meer, Tiny Mieloo, C. Platteel, Carla Rozier, J. Rusman, D. Schoonerwoerd de Bezemer, H. Springer, Greetje Stouten, C. van Zeist W. Zirk- Vijfde kyue gele band D. v.d. Bent, C. v.d. Blom. V. J. van Dam. I. Dissel- veld. M. Drijhus, G. Huigsloot. K. v. Kla veren, Corrie Laman, J. v.d. Mark, H. H. Noordhoek. H. A. Prins. W. C. de Rooy, J. J. Rietkerken, Q. J. Schelvis, A. Sie- bert, J. J. Voorzaat, J. J. F. van Wezel, J. P. Wijling. Oranje slip C. Arnoldus, A. J. Beek man, W. v.d. Blom, S. de Bruin, Hermien Goddijn, C. G. Haneveld, P. van Hooven, A. Lepelaar, Marijke v.d. Linden, Marry Ramak, L. Rijsdam, Marry Smit. Anneke Smittenaar, Nelly Stikkelorum. C. T. Weber. K. J. Weber. Vierde kyu oranje band C. Brandt, R. Groenhuizen, A, Henzen, Bep Overdijk J. Slingerland, W. Smits, C. B. Zirkzee. Groene slip D. B.'de Lange, Nelly Derde kyu groene band J. v.d. Kaai, Neeltje Pouw, Janneke Ruitenbeek. Har- riëtte Schipper, H. Smit. De judoclub „Eendracht'' heeft met verschillende teams ingeschreven voor de landelijke judocompetibie van de Ned. Amateur Judo-Associatie. GEMEENTE LEIDEN Officiële publikatie Markten Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, gezellige sportmorgen. Het viel op, dat de ambtenaren met het bijhouden van puntenlijsten (het cijferwerk dus) niet de minste moeite hadden. Voor de reclassering De straat-collecte voor de reclassering heeft in Leiden zaterdag opgebracht f 2.063.99 (vorig jaar f 957,36) en de huis- aan-huis collecte bracht op f 4.583.83 (vorig jaar f 4.285,77). Hulpactie Mink Na een telefoongesprek met de pen ningmeester van de Hulpactie Mink, de heer K. van Dijk, Roomburgerweg, zegde de heer te Leiderdorp een bedrag van 50 toe. De firma N. te Leiden, eveneens bewogen met het lot van de opgelichte heer Mink, verklaardde moeite te zullen doen een vlet of een ander vaartuig ter beschikking van het actiecomité te Wy herhalen nog even het gironummer Rekening K. van Dijk, coöp. boerenleen bank Leiden, giro 149399. Bij het bureau waarop giften kunnen worden gestort: van de krant kwam zuster M. C. de K. nog 1 afgeven. OEGSTGEEST Fletser ernstig gewond De Leidenaar R. B„ die zondagmiddag, komend uit de richting Wassenaar, op het fietspad langs de rijksstraatweg reed, keek onvoldoende uit toen hij links af wilde slaan naar de begraafplaats Rhijn- hof. Hij werd gegrepen door een even eens uit de richting Wassenaar komende auto en liep een schedelbasisfractuur eD een hoofdwond op. (Van een onzer verslaggevers) VIJF bier drinkende mannen heb ben zaterdagavond omstreeks half acht in café „Den Hoef" aan de Hoefkade in Den Haag gevochten met kasteleinszoon Gerard Swart (die werd doodgestoken) en zijn vriend, de 32-jarige opperman J. J. de K. De kasteleinszoon probeerde tussenbeide te komen toen twee de vijf mannen hooglopende ruzie hadden. Als één man vielen de bierdrinkers hem aan. De opperman kwam Gerard H. Swart -30) te hulp, maar werd van ach teren gegrepen cn kon niets meer uit richten. De andere cafébezoekers en de buffetjuffrouw zochten een goed heen komen. Staande achter de tapkast kreeg Gerard Swart een messteek in de borst. Hij viel neer en overleed vrijwel onmid dellijk. De vijf mannen van w: één de dodelijke steek moet hebben toe- gebacht namen de vlucht. Op dat moment kwam eigenaresse „tante Leen" de zaak binnen. Zij zag haar zoon Gerard hevig bloedend naast de tapkast liggen. Naast hem knielde zijn vriend de opper man. De eigenaresse holde de straat op en. sloeg alarm. De vijf mannen zijn door de politie in café's in de buurt terugge vonden. Zij zijn nu achter slot en gren del. Er zijn drie messen in beslag ge- De vijf verdachten zijn kort in hun verklaringen. Wie heeft gestoken bekend, want de dader houdt zijn mond dicht en de anderen willen hem niet „verraden". Nu is de mannen openlijke geweldpleging met vereende krachten ten laste gelegd. Indien dit feit de dood ten gevolge heeft zoals nu het geval is kan er voor de betrokkenen straf van maximaal twaalf jaar uit voort vloeien. De arrestanten zijn de 51-jarige koop man J. E met zijn drie zoons J. E. dakbedekker, H. E. (23) koopman, F. E. (31) dakbedekker. Bij het groepje hoorden ook leidekker F. V. O. (21) opperman R. M. (22), vrienden van loons E. De avond tevoren en zaterdagmiddag hadden de mannen al heel wat café's bezocht. Ze hadden bier gedronken vader J. E. was enigszins onder invloed van sterke drank. op woensdag 3 oktober 1962 zal worden gehouden op dinsdag 2 oktober 1962 én verband met de op die dag te hou den taptoe, zal eindigen om 15 uur. 3-oktobcroptocht De burgemeester van Leiden verzoekt allen tijdens de 3-oktoberoptocht het middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de optocht mede te lopen en alle belemmeringen uit de weg te rui- doet voorts een dringend be roep op ieder ter voorkoming van on gelukken, niet met serpentines, vuur werk of confetti te werpen en in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. Sluiting gemeentelijke bureaus Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de overige bu- der gemeentelijke diensten en be drijven, behoudens het hierna vermelde, op woensdag 3 oktober as. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand il voor het doen van aangifte van ge boorten en overlijden geopend zijn van 9—10 uur. Het stedelijk museum De Lakenhal zal geopend zijn van 10 tot 12 uur. Pluimveekeuringen in de Sleutelstad Door overgrote deelname werden de tafelkeuringen, georganiseerd door de Leidse pluimvee- en konijnensportver eniging „De Oude Leidse", zaterdag voortgezet in café Van Meizen met de dwerghoenders. Ook hier had keurmees ter C. de Graaf uit Den Haag een zeer moeilijke taak en konden pas na enkele herkeuringen de besten uit de bus ko- Nederlandse Sabelpootkrielen F. v. d. Mark 1. Z G; 2. G. Hollandse krielen zwart: F. v. d. Mark 1. ZG: 2. ZG; 3. ZG; 6 maal G G. Hollandse krielen, wit: F. v. d. Mark 1. ZG, idem blauw 1. ZG Hollandse krielen, zwart: L. Serlie 2. GG. Antwerpse Baard-krielen: W. Hand- graaf, Oegstgeest, 1. ZG; 1. GG; 1. GG: 1 G. Javakrielcn, zwart: H. Heidema. Lisse. Haan jong 1. Z Z G. Haan jong 1. ZZG; Hen jong 1. ZZG en ZG; J. J. Binnekamp 2 maal GG. Leghornkrielen: G. L. Opdam, 2 maal GG; J. A. Kriek, 2 maal GG en G. Mijcorcakrielen: H. J. Piersma, 2 maal ZG i G. Orphinton krielen; L. G. Zirkzee. 1. ZZG; 1. GG; 1. G. Hermelijn Succes: L. G. Zirkzee, 1. Z G; E. Quist 2 maal Z G; 2 maal G G; 2 maal G. Wijandotte krielen, gestreept, H. J. Piersma, 1. ZZG en 2 ZG. De beste van het geheel was voor de heer J. Heydema met Java kriel; beste sabelpoot kriel, F. v. d. Mark; beste Hollandse kriel, F. v. d. Mark; beste Antwerpse Baard kriel, W. Handgraaf; beste Javakriel, W. Handgraaf; beste Leghornkriel, G. L. Opdam; béste Minor- cakriel, H. J. Piersma; beste Orphington kriel, L. G. Zirkzee; beste Hermelijn Succes, E. Quist, beste Wandotte, H. J. Piersma. Zaterdag volgt de tafelkeuring van de grote hoenders en sierduiven, keurmees ter H. A. Peters, Breda, eveneens in cafl Van Melsen, om één uur. De grote tentoonstelling van alle die ren heeft plaats op 17 november in het Leonardus clubhuis aan de Haagweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3