Reconstructie van Haarlemmerstraat mogelijk vóór Sinterklaas voltooid Waarom niet in gedeelten Winkeliers sagen omzet sterk teruglopen maar zijn vol goede moed moo-u Afscheid en installatie bij kweekschool Leiden „VIVAT ORANJE Leiden maakt zich weer op om het 3-oktoberfeest te vieren Leidenaar huwt Spaanse op 3 oktober R MEUWE LEDDSCHE COURANT 8 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 I Teruggang van 40 pet. kan men de stemming onder de winkelstand van de Haarlemmerstraat v karakteriseren, nu zijn panden door de reconstructie van de weg als het ware zijn geïsoleerd al zijn al enige trottoirs klaargekomen. Er zijn te- leurgestelden, die meenden, dat de gemeente de zaak anders zou hebben aangepakt, met méér oog voor de belangen van de winkeliers er zijn er ook, die alles wat in deze weken over hen komt, sportief nemen en be grip hebben voor de moeilijkheden, die zo'n ingreep nu eenmaal met zich brengt. Wij hebben ons licht ook bij de gemeente opgestoken. Daar kre gen wij goed nieuws, bemoedigend voor de middenstand en prettig voor het kopend publiek. „Wij hopen vóór Sinterklaas helemaal van de Haar- lemmerstraat af te zijn", gaf men ons te verstaan. beslist aan één bepaalde oorzaak moet worden geweten. Maar ik houd het toch op, dat de rommel op straat mij i achteruitgang van 35 a 40 procent heeft bezorgd. Juist in de seizoenartikelen. Mijn kachelverkoop bijvoorbeeld heeft een lelijke klap gekregen. Mensen uit de buitengemeenten krijg je praktisch niet De verkoop van klein goed loopt nog weL Wat mij vooral bevreemdt, is. dat men de héle straat heeft opengelegd. Ik dacht, dat het de bedoeling was, de straat per 100 a 200 meter te vernieuwen. Dan had den de mensen de winkels nog via de zij straten kunnen bereiken. Nu is het een complete woestenij geworden. Een geluk nog, dat we een droge periode mee maken. Maar alle teleurstelling even ter zijde geschoven: onze straat wordt een van de beste winkelstraten van de stad. En dat is toch wel heel belangrijk". winkeliers willekeurig gekozen en over een en ander gesproken, -.j. De eigenaar van een zaak in huishou- delijke artikelen: Veertigjarig jubileum bii Brill :en er- Dinsdag 2 oktober is het veertig jaar >nd geleden, dat de heer J. Robbers als leer de üng in dienst kwam bij de fa. Brill. Na ;uJj volbrenging van zijn leertijd werd hij al spoedig opgeleid in de Oosterse let- J» tertypen en meer in het bijzonder in het zetten van Beitouth Arabisch Geruime tijd werd hem de verzorging er- toevertrouwd van de concordantie op si* de Koran in deze taal. Sinds enkele jaren zet hij ook ook het programma van de wereldomroep in het Arabisch cj< en hij weet dit feilloos met dag ier uurindeling op te maken. Ook als collega is de heer Robbers Hel zeer gezien en een vraagbaak voor veel jongeren. Ongetwijfeld zal het hem dins- dag niet aan belangstelling ontbreken. Film in Volkenkunde Zondag om half drie wordt in de aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde de film „The four families" vertoond. De w, film wordt ingeleid door mr. A. H. N. op Verwey, conservator van de afdeling In- a1 dia. Pa bi' Agenda voor Leiden en Den Haag Vrjjdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thea- ter met „Beau Rivage" van George Bat- son. voor K. en O. ar Wijkgebouw Levendaal, 8 uur: Over- ge dracht nieuwe uniformen aan chr. tam- ius bour- en pijperkorps „Kunst en Genoe- 1 Ons Centrum, Hooigracht 84, 89 u. ec n.m.: Afhalen plaatsbewijzen minder-va- a,a liden voor 3 oktoberoptocht. Zomerzorg, 7.45 uur: Algemene ver gadering Nevobo, afd. Leiden. Van der Heijden, 8 uur: Smalfilmliga. Den Burcht, 89.30 uur nm.: Receptie d bestuur speeltuinvereniging Noorder- kwartier t.g.v. 35-jarig bestaan. J DenHaag, Gebouw K. en W.. 8 uur: on Les Frères Jacques, ce Diligentia, 8 uur: Frida van Straaten, 2°! piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Herman •er Krebbers, viool, Willem Hielkema, piano, j Zaterdag g( Pieterskerk, 8 uur: Orgelconcert Feike Asma. Busstation, 1.55 uur: Vertrek excursie rer Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging i naar Warmond-De Kaag. h( Schuttershof, 10.3012 uur: Afscheids- receptie en jubileum-H. W. M. van Ac s' del, 40 jaar bij N.V. Ijzerhandel Van 8< der Vliet en De Jonge. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W„ 8.15 uur: Het Re- te sidentie-Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo. solist: Willem Noske. viool. Kurzaal, 8.30 uur: Grand Gala du Disque. Films vj Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Alles de .jj lucht infa.L). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Doorbraak b (14 jaar). b Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Helden I sterven jong (18 jaar), if Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tarzan en ie< Tanya (14 jaar); donderdag: Liefde ie wordt duur betaald (18 jaar), w Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De smaak J van honing (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Het zotte leven van graaf Bobby (alle leeftijden), Apotheken vi Geopend voor spoedeisende gevallen Centraalapotheek, Breestraat 74, tel. •r 20522. Apotheek R. van Breest Smal- i1 lenburg te Leiderdorp is geopend. Handen vol om te lopen "PEN CHEF van een zaak voor woning- inrichting: „Onze etalage doet eigenlijk hele maal geen dienst. De mensen die hier nog komen, hebben gewoon geen.ge legenheid de aangeboden artikelen te bekijken „omdat ze aan hun lopen de handen vol hebben". Onze ervaring is, dat de mensen die beslist iets nodig hebben ik maar een tapijt nog wel komen. Maar het kleinere goed, zoals vitrage cn band, gaat niet weg. Inderdaad zou de gemeente er ons beter aan hebben gedaan, het werk in stukken te laten uitvoeren. Toch valt het tempo van uitvoering ons niet tegen. Laten wc er maar het beste van hopen". De eigenaar van een textielzaak: ..Ja. als ik hier uit mijn raam kijk, is het een hele grote bende. Maar als je goed kijkt, zie je ook, dat het niet onaardig vordert. Wij hebben de moeilijke weken al achter de rug. Moeilijk waren ze beslist; we hadden haast wel kunnen sluiten. Nu krijgen weer anderen hun tol te betalen. En verder: wat geeft het dat je je er druk om maakt; je kunt alleen ho pen, dat het heel vlug heel goed komt. Dat laatste zal heus wel het ge- Over de zandhoop Nog een textielzaak: TJET IS stil in mijn zaak geworden. -1"1 Ik kan gerust zeggen, dat de toe loop wel 80 a 90 procent is teruggelopen Buitenmensen krijg je niet. Wie nog komt, moet over een zandhoop heen. Als het trottoir is aangelegd, is er al veel gewonnen. Ook wordt de aanvoer van goederen sterk bemoeilijkt". Na deze verklaringen hebben wij onze winkelbezoeken maar beëindigd. Het is zoals wij in de aanhef schreven: boven de ..woestenij" van de Haarlemmerstraat hangt de sombere stemming van haar aanwonenden, maar de zakenlieden zijn nuchter genoeg om te erkennen dat zij echt geen steun van buitenaf nodig heb- om het tot de feestelijke heropening de straat goedsmoeds te kunnen uit zingen. Half oktober deel vrij T^OEN zijn wij naar het stadhuis ge gaan, waar een ambtenaar die bij dit werk nauw is betrokken, graag een ge ruststellende verklaring wilde afleggen. „U kunt schrijven, dat wij op 10 ok tober tussen de Blauwpoortsbrug en de Janvossensteeg de fundering gaan aanleggen. Dat zal ongeveer een week duren. Half oktober zal dat gedeelte dan voor het verkeer kunnen worden vrijgegeven. Vervolgens komt het deel tussen de Janvossensteeg cn de Lege Werfsteeg aan de beurt; ik denk en kele weken daarna. Om kort te gaan' wij zullen er alles aan doen om vóór Sinterklaas helemaal van de Haarlem merstraat af te zijn. Maar je weet natuurlijk nooit, wat je onder dc grond tegenkomt. Er moet namelijk aan de rioleringen ook heel wat worden gedaan. En dat zou kuo- nen tegenvallen, 't Kan ook nét zo goed meevallen. In ieder geval lopen wij nog steeds niet op het werkschema achter." Nu het vlugst klaar De ambtenaar vervolgde: „Wij hebben bij dit werk geen andero methode kunnen toepassen. Het uitbre- i de keien, het slopen van de rails de puinfundering en de afvoer via de daarvoor in aanmerking komende zij straten dat zijn de Janvossensteeg, do Hooglandse Kerksteeg, de Lege Werf steeg en de Pelikaanstraat maken de uitvoering in kleine gedeelten onmo gelijk. Bovendien: nu het hele werk ineens in uitvoering is genomen, is het ook het vlugst klaar. Dat is toch een belangrijk winstpunt. Wij hebben de belangen van de winke liers werkelijk niet uit het oog verloren. het stond bij voorbaat vast. dat zij een ongemakkelijke periode zouden tege- moetgaan. Het resultaat zal hen dit zeker doen vergeten". Daarvan is de middenstand van Haarlemmerstraat zich dan ook wel be wust Vooral wanneer men erin zou gen, de straat voor Sinterklaas op te leveren. Bazaar Heilsleger Kapitein A. van Engelen, de bevel voerend officier van het korps Leiden het Leger des Heils, deelt ons de, dat de verkoop-bazaar een netto opbrengst heeft van f 1068,56. Deze ba- had plaats ten bate van de jaar lijkse Oogstfeest- en zendingspoging. Vooral de Leidse industrie en midden stand stonden zeer vele goederen langeloos af. Voor deze welwillende dewerking zegt het Leger ds Heils dan ook gaarne zeer hartelijk dank. PROMOTIES TE LEIDEN LEIDEN, Rijksuniversiteit Gepro eerd tot doctor in de geneeskunde proefschrift, getiteld: „Perinatale sterfte mevr. J H de Haas-Posthuma, i "s-Gravenhage en thans wonende in de Stadsgehoorzaal, waarop afscheid werd genomen van de direc teur, mr. dr. K. de Vries, die nu verbonden is aan de Frieske Akademie in Leeuwarden. Tevens werd de nieuwe directeur van de kweekschool, de heer J. J. Siljée, geïnstalleerd. Het eerste gedeelte van de avond was door het bestuur van de school georganiseerd. De schoolvereniging V.L.A.K. nam het tweede gedeelte voor haar rekening. Eerst sprak de voorzitter van het schoolbestuur, dr. K. Dronkert, de scheidende directeur toe. Spre ker vond het een moeilijk ogenblik nu de band, die zeven jaar heel vast is geweest, wordt verbroken. Dr. Dronkert noemde enige punten, waarom dr. De Vries bij het bestuur en zijn leerlingen zo geliefd was, heeft al zijn krachten aan de school ge geven. De school kwam altijd op de eerste plaats, terwijl het vele weten schappelijke werk er tussendoor moest gebeuren. Door zijn grote activiteit spontaniteit is hij deze zieven jaar de grote stuwende kracht van de school geweest. Was hij op de examens som< nog niet zenuwachtiger dan zijn leer lingen? Steeds hielp hij de leerlingen als zij moeilijkheden hadden. Eenvoudig Dr. De Vries heeft zich nooit op zijn gaven, die hem door God geschonken zijn, laten voorstaan. Hij is een van christelijke eenvoud. Het bestuur is hem erg dankbaar, dat hij zijn krach ten heeft gegeyen aan het werk yan de Leidse kweek. Dr. De Vries dankte het bestuur, dat hij op deze school heeft mogen werken. Met onverdeeld genoegen kort hij op zijn werk terugzien. De verstandhou ding tot het bestuur was altijd ideaal. Vaak zal dr. De Vries nog terugdenken aan de sfeer van de bestuursvergade ringen. Deze waren strikt zakelijk, maai warm menselijk. Ze waren lang niet altijd gemakkelijk. Spreker herinnerde dat de laatste vijf jaar op iedere agenda de nieuwbouw stond. Dr. De Vries noemde cijfers, waar uit duidelijk bleek, dat de bouw van een nieuwe kweekschool zeer ur gent is. Toen h(j hier zeven jaar geleden kwam, waren er zeven klas sen met ln totaal 174 leerlingen; momenteel zijn er zeventien klassen met 384 leerlingen. In hetzelfde aantal jaren is het aantal leraren dat een vaste betrekking heeft, ook uitgebreid van zeven tot zeventien. In al deze jaren zijn er echter slechts vier nieuwe lokalen büge- Ook wees de scheidende directeur op de resultaten. Hij kon zeggen dat er zowel door de leraren als door de leer lingen hard isgewerkt. Hij heeft als directeur 403 lagere akten mogen uitrei ken Slechts twaalf kandidaten zakten. Van de 146 kandidaten, die in zijn tijd opgingen voor de hoofdakte, zijn er acht gezakt. In vergelijking met andere kweekscholen is dit een prachtig resul taat. Een goed SUÈDE JASJE reeds voor 98, „DE GAZELLE" HAARLEMMERSTRAAT 4 TEL. 33186 - LEIDEN D. Voortman (Leiden) 40 jaar in de school Op 1 oktober zal het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer D. Voortman, hoofd van de nieuwe u.l.o.-school aan de an den Brandelerkade, bij het onder- 'ijs kwam. .De heer Voortman. die nog maar kort geleden met zijn leerlingen verhuisde van het uitgewoonde gebouw aan de Pie terskerkstraat naar de nieuwe Prof. Van der Leeuw-sChool, werd in 1903 te Den Haag geboren. Daar volgde -hij de rijks normaallessen. In 1922 stond hij te Roswinkelerveen (Drenthe) voor het eerst voor de klas. Daarna diende hij het lager onderwijs en het voortgezet gewoon lager onderwijs (in opkomst) in zijn geboortestad. In 1933 kwam hij te Aalsmeer bij het u.l.o. Hoofd van een lagere school en een u.l.o.-school werd hij in 1935 te Bergum. Van 1943 tot 194fi was hij hoofd van een u.l.o -school in Drachten. In beide Friese plaateen nam hij deel aan het verzet De u l.o.-sohool in Leiden kreeg de heer Voortman in 1946 tot hoofd. Buiten schoolverband is de heer Voort- man voorzitter van de afdeling Leiden van de MULO-vereniging en leraar wis kunde aan Mathesis. Elf jaar was hii voorzitter van de gemeentelijke school sportcommissie en ook maakte hij deel uit van de adviesraad van het openbaar onderwijs. De oudercommissie houdt ter gelegen heid van dit jubileum op 1 oktober van 5 tot 7 uur een receptie in de aula van de school. Na het officiële gedeelte be staat er gelegenheid tot bezichtiging van het gebouw. echt de heren CWli Utrecht. H P Ruinen te Laren (NH) Zijlstra te Oegstgeest. X EIDEN maakt zich al weer op om het 3 oktoberfeest te gaan vieren. De traditionele feestwijzer is reeds verschenen, dit keer met een Oranje omslag aangezien de historische optocht, die het motto „Vivat Oranje" kreeg, als uitgangspunt heeft het zilveren jubileum van ons vorstenpaar. Vele bekenden uit de geschiedenis van het Oranjehuis zullen zodoende volgende week woensdag door Leidens straten lopen. De route, ook die van dc dinsdagavond te houden taptoe, is als gevolg van de vele geblok keerde wegen die de stad momenteel telt, anders dan anders. Dit jaar zul len ongeveer 800 verpleegden van in totaal 15 rust- en verpleeghuizen in de feestvreugde worden betrokken door het aanbieden van taarten. Het traditionele openingsconcert in de Pieterskerk, maandagavond om 3 uur, is dit keer wat grootser opgezet en men hoopt hierdoor wat meer publiek te trekken. Het concert wordt gegeven door de chr. zangvereniging Ex Animo onder leiding van Herman de Wolff cn medewerking zullen verlenen het Leids Toonkunstkoor, de hobo-ist Jaap Stotijn en de organist Adr. Blankcnstein. Spre ker is dr. J. Riemens. Onder meer wordt de vorig jaar voor het eerst (maar toen in de open lucht) ten gehore gebracht Drie-oktober-kantate uitgevoerd. Dinsdagavond om half 8 begint de tap toe, die dit keer niet door dc Haarlem merstraat gaat (deze wordt wel twee keer gekruist), terwijl na de kransleg- ging achter het standbeeld van Van der Werf om naar de Doezastraat wordt ge marcheerd. De kern van de stoet zal worden gevormd door een gesloten ..blok" van in totaal 900 padvinders. Om 8 uur gaat het lunapark open. Voor woensdagochtend vermeldt het programma: 7 uur, reveille op het Stad huisplein, aangeboden door het Leidsch Politie-Muziekgezelschap. Van half 8 tot half 10 wordt in het Waaggebouw weer haring met wittebrood uitgedeeld, niet aan 10.000 personen zoals in het programmaboekje staat maar aan 7600 mensen. Wat de belangstelling voor dit programma-onderdeel betreft, wordt de dalende lijn hiermee voortgezet Om 8 uur is er weer met medewer king van Concordia koraal-muziek in het Van der Werfpark uitsluitend voor degenen, die het liederenbundeltje bezitten. Parade en optocht Ondcrwater's Miniatuurtheater brengt dit keer voor de jeugd „Peter en Elsje" en wel om kwart over 9 op de rolschaats- baan Pieter Bothstraat, om 9 uur op de Lage Morsweghoek P. C. Hooftlaan, om kwart voor 10 op het Bevrijdings plein en om half 11 op de Zeemanlaan. Een nogal spectaculair programma punt wordt verzorgd door de schutterij Drusia-Gilde uit Doesburg, met een mu zikale wandeling om 9 uur en een op treden op dc Kaasmarkt, dat om kwart over 9 begint. De militaire parade met défilé wordt dit jaar wat minder groots opgezet dan vorig jaar. Er neemt voornamelijk voet volk aan deel. De Kon. Luchtmacht komt met het demonstratiepeleton van het Limos en voert bij gunstig weer ook een fligth-pass uit. Er zal een afdeling luchtdoelartillerie aan de parade dccl- Om half elf beginit de herdenkings dienst in de Pieterskerk met als spreker ds. H. Bouter. De historisohe optocht „Vivat Oranje", waarin onder meer een kopij van de Gouden Koets meerijdt, start om 1 uur van de Burggravenlaan. De optocht gaat dit keer niet door de Doezastraat en de Haarlemmerstraat; wel is de hele Zoeter- woudse singel in de route opgenomen. Voor de feestvoorstelling in dc stads gehoorzaal, die om 8 uur begint en waar van het motto in „Clownerie en melodie" zullen de plaateen weer worden verloot. Het feest wordt besloten met het tra ditionele vuurwerk om 11 uur. Rest nog even een sprongetje terug te maken: dinsdagmiddag om 5 uur zal het bestuur der 3 October-vereeniging een krans hechten aan het beeld van de huts potjongen op het Lammeschansplein. In tegenstelling tot vorig jaar wordt weer een zgn. medewerkersavond gehou den en wel op 13 november. Ook de Spaanse dagen, waarover wc eerder schreven, wordt dan uitgereikt. Dr. De Vries dankte het bestuur dat er bij hoogtijdagen van de school altijd een delegatie aanwezig was, zoals bij het uitreiken van de diploma's, de sport dagen en bij de vorig jaar gehouden radio-wedstrijd „Vijf tegen één. één tegen vijf" Namens de oollega's sprak de heer J. J. Siljée. Deze dankte dr. De Vries voor de wijze waarop hij de vreugden en zorgen vam de collega's deelde. Men verliest in hem een man. die zijn stem- pel op de school heeft gedrukt. Dank In zijn dankwoord tot de heer Siljée merkte dr. De Vries op, dat op school nooit een gezagsverhouding nodig Hij heeft altijd zichzelf kunnen zyn. doordat de sfeer met de collega's zo goed was. Dr De Vries vond het erg fijn dat juist de heer Siljée die hij altijd als onder-directeur naast zich heeft gehad,' tot zijn' opvolger is benoemd. Spreker dankte ook de heer L. Spijker, met wie hij steeds samen aan het exa mentafeltje zat om culturele en maat schappelijke vorming te examineren. Ook de concierge, de heer B. de Kier. werd in het dankwoord betrokken. De voorzitter van V.L.A.K. Rudi Spruit dankte dr. De Vries namens de leerlingen. De gaande directeur, mr. dr. De Vries, rechts, de komende, de heer Siljée, links. Foto N. van der Horst Dr. Dronkert installeerde de heer Siljée als nieuwe directeur. „De heer Siljée krijgt een zware taak. Hij krijgt een school, die te kampen heeft met groot ruimtegebrek". Namens de collega's heette de nieu we onder-directeur, de heer Spijker, de heer Siljée welkom. Op de muziek van E Waldteufel zong het schoolkoor onder leiding van mu ziekleraar Chr. Hanegraaff een af scheidslied, dat door Jan de Vries en Floor Koelewijn was gemaakt. Cabaret Na de pauze werd het nieuwe VX.A.K.-bestuur geïnstalleerd. Enige oud-leerlingen speelden het cabaret „Dag meneer Dc Vries". Men genoot vooral van de liedjes van Cees Jansen en van de imitaties van dr. De Vries door Gerard Slootweg. Dat dc kweek school ook enkele goede musici heeft, m deze avond nog eens duidelijk voren. Wat Fietje Colpa en Reggy Meyler op de piano ten gehore brachten voortreffelijk. Loek Krassenburg, bariton, zong gedeelten uit „Le nozze di Figaro" van Mozart. Hij werd op de vleugel begeleid door muziekleraar A. A. Sm ink. Ds. Lamping voorzitter van Herv. Jeugdzorg Tot voorzitter van de stichting Her. ormde Jeugdzorg Leiden heeft de cen trale kerkeraad van de Hervormde Ge meente ds. A. J. Lamping, jeugdpredl- kant, benoemd. Hij is in deze kwaliteit de opvolger van ds. P. Kloek, die deze functie ruim twaalf jaar heeft vervuld. (Van een onzer verslaggevers) TMJDENS de traditionele persconferentie, die aan de viering van het 3 A- oktoberfeest vooraf gaat, toonde de voorzitter der 3 October Vcr- ccniging, mr. P. J. dc Ruyter de Wildt, ons deze week een Spaans bankbil jet ter waarde van 500 peseta's circa f 30. Het was een gift van een Leidenaar, die uitgerekend op woensdag 3 oktober .a.s in het huwelijk treedt met een Spaanse schone, zo vertelde dc heer De Ruyter dc Wildt. Op bovenste foto ziet u die Leidenaar Eyken, eigenaar van een herenmodezaak dan. Het is de 25-jarige J. H. J. M. van Eyken. eigenaar van een herenmodezaak de Haarlemmerstraat. De vrouw zijner dromen is de Spaanse zangeres Rosario Franquet Plaza, eveneens 25 jaar. en wo nend in het dorpje Ribarroja de Ebro in de provincie Tarragona, waar haar vader aantal landerijen bezit. In dit dorpje wordt aanstaande woensdag het huwe lijk ook voltrokken; dat gebeurt alleen kerkelijk aangezien de pastoor daar te vens als ambtenaar van de burgerlijke stand fungeert. De huwelijksvoltrekking wordt onder anderen bijgewoond door de ouders en broer en zus van de heer Van Eyken Rosario zal een in ons land vervaar digd bruidstoilet dragen. Enkele dagen na de bruiloft keert het jonge paar naar Leiden terug om de boven de winkel van de heer Van Eyken gelegen woning te gaan betrekken. ores Zangi Ook voor Rosario is het inderdaad „terugkeer' naar ons land. want sinds 15 februari j.L heeft zij hier al gewoond ten huize van de ouders van dc heer Van Eyken in Noordrwijk zodat zij het land haar man al een beetje heeft leren kennen. De romance begon in september het vorig jaar toen Hans van EykeD met vakantie in Spanje was, waar hij in een restaurant in Barcelona Rosario ontmoette. Zij trad daar op als zangeres en dat was niet zo vreemd. Rosario heeft na melijk een driejarige conservatorium opleiding achter de rug en in de afge lopen jaren trad ze reeds veelvuldig op voor de radio in Spanje. Grieken land, Turkije, Italië en Duitsland en ook stond zij voor de televisiecame ra's in Frankrijk en Monaco. Rosario zingt voornamelijk Spaanse volksliederen en verder brengt zij het semi-klassieke lied, terwijl ook het lich tere genre haar niet onberoerd laat. Ook in ons land hoopt zij weer te gaan zingen en om er alvast een beetje in te komen, heeft zij „Aan de Amsterdamse grachten" ingestudeerd. Nadat zijn toekomstige vrouw hem ls voorgercisd. vertrekt Hans van Eyken morgen met zijn auto naar Spanje; zijn broer reist met hem mee. Bij nader In zien vindt ook dc bruidegom zelf het een leuk idee om op 3 oktober te trouwen, maar toch had dit een zuiver zakelijke oorzaak: de winkel zou dan tóch gesloten zUn. Dc 3 October Vereeniging op haar beurt heeft zich niet onbetuigd gelaten. Deze week ontving HanS van Eyken namelijk lidmaatschapskaart, die vijf jaar gel-

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3