Gemengd boerenbedrijf in moeilijkheden PETROLEUM Omdat ROYCO vriesvers is smaakt Uw soep zo goed Pluimveemisère doet deur dicht Maatregelen van schappen 5 Artikel 3 in Y.S. Zijlstra trok de aandacht BEHAAGLIJKE WARMTE Huldiging van M. van Winkel in „Irene' Leiderdorp VOORSCHOTEN Mijn soep...? Zijn ze dol op! LEEDSCHE COURANT 11 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 (Van s soc.-econ. redactie) Nederland vooral op de zand* voorkomt, verkeert op het igenblik in grote moeilijkheden. Iet gemengde bedrijf moet zijn in- tomsten hebben van de pluimvee- louderij, het mesten van kalveren, iet aanhouden van enkele stuks nelkvee en de varkensfokkerij. De [ranen die verbouwd worden die- len veelal uitsluitend voor gebruik ip eigen bedrijf. In de vier eerst ge- loemde bedrijfsectoren, waarvan iet gemengde bedrijf het dus moet lebben, loopt het op het ogenblik lijzonder slecht. De eieren hebben al anderhalf jaar leen rendabele prijs opgebracht, de rarkens komen al geruime tijd niet neer aan de kostprijs, voor de vette talveren stokte juist de laatste we ten de afzet naar onze belangrijkste dhemer Italië, zodat ook de vette talveren nogal in prijs gedaald zijn n ten slotte is er een overmatige aan roer van melkvee voor de slacht, zo- lat ook hier niet anders dan verlies- jevende prijzen gemaakt kunnen vorden. Bij dit alles dient men dan nog te ledenken, dat het voorjaar ditmaal zeer aat is ingetreden, dat de grasgroei bij- onder traag is geweest, de boeren maar en matige hooioogst hebben kunnen linnenhalen en dus in het najaar veel undvee afgestoten zal moeten wordeD egen lage prijzen, tenzij men bereid is hiur voer bij te kopen. Deze hele ont wikkeling maakt het zonder meer dui- (elijk, dat het gemeengde bedrijf, dat jver het algemeen slechts over geringe eserves kan beschikken, dit najaar voor en na de oorlog nog ongekende kracht proef komt te staan. Het landbouwschap heeft de moeilijk- teden al onder de aandacht van de mi- lister van landbouw gebracht, maar nu en aantal E.E.G.-bepaldngen voor de andbouw van kracht is geworden, is het •oor de overheid in vele gevallen ook «mogelijk geworden op directe en nelle wijze steun te verlenen. De produktsohappen voor pluimvee en iieren en voor vee en vlees hebben zich [isteren te Utrecht ook op de moeilijk- icden bezonnen. Het produktschap voor vee en vlees, inder leiding van de heer Joh. de Veer lam een zeer concrete maatregel ter on- lersteuning van de prijs van het melk- -ee dat voor de slacht wordt aangeboden. Overeengekomen werd namelijk ƒ2 mil- oen ter beschikking te stellen voor het rivriezen van slachtkoeien, in de hoop lat daardoor het overmatige aanbod van Lachtvee zal worden weggewerkt en de luidige prijzen van het rundvlees weer ets zullen aantrekken. In totaal zal ongeveer 5000 ton inge- Toren kunnen worden. Dit vlees dat n het voorjaar weer uit de koelhuizén -ehouden pluimveehouderij in Frankrijk, en worden bij de vleeswarenindustrie. lie dan minder Argentijns vlees voor «erwerking zal behoeven te importeren. Terwacht wordt dat vrijwel uitsluitend —lieren die geschikt zijn voor de indus- ■"Tiie worden ingevroren. Het betere vee al zijn weg nog wel via de slager [aar het Nederlandse publiek blijven linden. De invriestoeslag varieert van io cent per kg (met been) tot 40 cent er kg (zonder been). J Echt waar De heer H. H. Garrelds, voorzitter van let produktschap, wilde nog niet gelo- fen, dat het zover zal komen. Bjj hem rilde het er niet in, dat een door en ^MJoor gezonde bedrijfstak, die in West- Juropa voorop loopt, wat betreft de cf- iciënte bedrijfsvoering, geen toekomst ou hebben. Hij geloofde nog niet dat fed er land het zou moeten afleggen tegen Ie kunstmatig opgebouwde en instand houden plulmevehouderü In Frankrijk. Dat Nederland op het ogenblik het and is, waarop de slagen van de EEG- ""^egelingen voor wat betreft de pluim- ""eehouderij het hardst neerkomen, gaf |ij grif toe. Maar hij wilde nog hopen np verbetering en verandering in het ysteem. Men kan wel stellen, dat het pEG-systeem op het ogenblik goed trerk-t, aldus de heer Garrelds, maar het ysteem van de valbijl werkt ook goed. kritiek richtte zich op West-Duitsland. Dit land heeft nog maar kort na het van kracht worden van de EEG-bepalingen voor de pluim veesector, bij de Europese Commissie te Brussel een aanvraag ingedaend tot ver laging van de heffingen voor geslacht pluimvee. „Brussel" heeft hierin toege stemd. Ook moeten de buitenlandse eieren in Duitsland gestempeld zijn, wat discriminerend werkt. Voorts handhaaft Duitsland voor de eieren nog de zoge naamde Umsatzauagleichsteuer, welke neerkomt op 4 pet heffing bij de invoer van eieren. De heer Garrelds zegde toe een restitutie van 4 pet uit de algemene middelen te zullen bepleiten aan de pluimveehouders. Over de afgelopen zeven weken zijn er 145 miljoen eieren minder naar West- Duitsland uitgevoerd, vergeleken bij de zelfde periode van het vorige jaar. De eierexport naar Frankrijk liep terug van 26 tot 11 miljoen stuks. ..De Fransen willen echter wel graag hun voedergra- nen aan Nederland verkopen", aldus de heer Garrelds. De eierproduktie in West- Duitsland zelf is over de eerste zeven maanden niet minder dan 700 miljoen stuks toegenomen. Het bestuur bleek weinig vertrouwen te hebben in de uitvoerend macht van de Europese Commissie te Brussel. Waar schijnlijk heeft men hier te kampen met te weinig deskundige ambtenaren. De heer Garrelds vroeg zich af, of sommige landen niet opzettelijk de mankracht in Brussel beperkt willen houden. Na uitgebreide discussie besloot het be stuur op zeer korte termijn overleg te plegen met het landbouwschap, waarna concrete stappen zullen worden onderno men om de Nederlandse pluimveehoude rij de helpende hand toe te steken. Waarom 15 cent In de kring van het produktschap hoorde men er verbazing over uit spre ken, dat de Nederlandse consument in vele gevallen nog meer dan 15 cent per ei moet betalen. Men zou het toejuichen wanneer het levensmiddelenbedrijf eens een stuntweek organiseerde om het pu bliek de eieren voor een cent of tien per stuk te leveren. Ook over de gang van zaken met het slachtpluimvee in het bin nenland is men ontevreden. Voor de oude kippen krijgen de tappenhouders op het ogenblik niet meer dan 90 cent per kg., maar in de winkels wordt f 4,20 per kg voor diepvrieskip betaald De heer De Veer vond, dat zijn pro duktschap op' het ogenblik eigenlijk zul- velpolitiek bedrijft, want alle koeien die afgevoerd worden en in het koelhuis verdwijnen, worden onttrokken aan de melkproduktie, wat het tekort in de Landbouw Egalisatie Fonds, dat de over heid moet bijpassen, doet afnemen. De heer De Veer was dan ook van plan nog maar eens in Den Haag te gaan aanklop pen om subsidiëring van de toeslagen bij de invriesregeling. Wat betreft de vette kalveren bleek de strop gelukkig nog wat mee te vallen. Italië neemt weliswaar veel minder kal veren af, maar Frankrijk heeft de gren zen weer geopend en reeds meer dan 5000 levende kalveren aangevraagd. In vele gevallen zijn tengevolge van de da lende prijzen in de afgelopen weken de stroppen door de boeren echter al gele- Het bestuur bleek voorts de radicale maatregel genomen te hebben alle invoer van levende koeien te verbieden. Hier voor worden thans geen vergunningen meer afgegeven. Op de varkensmarkt blijft het nog zo ongeveer hetzelfde. De prijzen fluctueren regelmatig, maar boven de kostprijs stij gen ze niet. De afgelopen weken had weer een daling plaats met negen cent per kg tot f 2,06-f2,08. De heer De Veer bleek wat deze sector betreft echter nog al optimistisch gestemd. Hij zag hier op den duur toch de gunstige invloed door werken van de EEG. Naar zijn mening zou het er zonder EEG met de varkens nog veel slechter voor gestaan hebben. Door Frankrijk waren in het begin van deze week in anderhalve dag al weer 1750 varkens aangevraagd en door West- Duitsland 2500. Met de EEG is er nu een basis in de markt gelegd en de heer De Veer verwachtte dan ook een stijging van de varkensprijzen. De baconexport naar Engeland is nog steeds zwaar ver- een speciale uitgave van „Netherlands-American trade" een artikel geschreven over de structurele betekenis van de overheidsfinanciën en ran het begrotingsbeleid in het algemeen (met name op langere termijn K bezien) voor de ontwikkeling en de evenwichtige groei der nationale Économieën. 1 Dit artikel blijkt vooral in de herenigde Stoten sterk de aandacht te lebben getrokken, tot in de hoogste legeringskringen toe. Het was naar lanleiding van dit schrijven dat presi dent Kennedy vorige •week tijdens een tinch te Washington een vrij diepgaand {esprek met prol Zijlstra had. o.m. over de financiering van de Amerikaanse be grotingstekorten De strekking van het artikel komt in (rote trekken overeen met wat de mi nister terzake reeds in de slotbeschou wing van zijn jongste miljoenennota leeft betoogd. Prof. Zijlstra's uitgangs- dat de positie van de overheids- het geheel van de nationale dient te worden bepaald de juiste en meest wenselijke ver- I tussen besparingen en investe- Sterke nadruk legt de bewinds- diït verband op de nog onvol- erkende betekenis van een parfci- spaaroverschot voor de overheids- iën en de dekking van budgettaire •korten, Na enkele nog steeds gangbare, maar in wezen reeds verouderde theo rieën over de financiering van de over heidsbegroting aan een kritische be schouwing te hebben anderworpen, komt hij tot de uitspraak, dat als de particuliere besparingen toereikend zijn om zowel de particuliere als de over heidsinvesteringen te financieren, slechts de lopende uitgaven in de begroting hoeven te worden gedekt door de lopen de inkomsten. De rest kan, ja moet worden gefinancierd door middel van particuliere besparingen, verkregen via langlopende leningen. Als een land potentieel een aanzlen- l(Jk particulier spaaroverschot heeft, maar weigert de betrokken regering desondanks een deel daarvan ten be hoeve van de overheidssector aan te wenden en tracht ze de hele begroting uit de lopende inkomsten te financie ren, dan dreigt stagnatie in de nationale economie, zo waarschuwt prof. Zjjlstra in ztfn artikel. Met een dergelijke stag natie gaat gepaard een kapitaalvlucht naar het buitenland (ais gevolg van liesgevend, maar deze uitvoer wordt aan gehouden, omdat na toetreding van En geland tot de EEG deze zaak nog interes sant kan worden. Verre weg het moeilijkst is de pluim veesector. De gemoederen over de gang van zaken hier zijn dan ook geladen. In de vergadering van het produktschap voor pluimvee en eieren klonk gisteren de kreet, dat wanneer de overheid geen steun aan de pluimveehouder wil geven, er een dag komt, waarop men dit zal eisen. „En deze dag is niet meer zo' ver weg". In vele gevallen krijgen de pluimvee- houders nog niet de kale kostprijs voor de eieren, die 10 cent bedraagt. Op het ogenblik schommelt de prijs om de 10 cent, maar daarin is dan nog geen ver goeding begrepen voor het arbeidsloon en ook de opfokkosten zijn hierin begre pen. Alleen het voer kan men er van be talen, van werkelijke inkomsten is hele maal geen sprake. Vele pluimveehouders hebben op het ogenblik grote schulden bü de veevoederleveranclcrs. Als het nog even zo doorgaat, zullen er ongetwijfeld vele pluimveehouderijbedrjjven sneuve len. De Nederlandse eierproduktie zal in storten, de buitenlandse afnemers zal men „Nee" moeten verkopen en mocht er In de toekomst in het kader van de EEG dan nog eens een verbetering intre den voor de pluimveehouderij dan heeft Nederland de boot gemist. voor moderne mensen natuurlijk een oliehaard gestookt met SCHOON ZUINIG WARM Op een personeelsavond in het gebouw Irene te Leiderdorp is gisteren de heer M van IVinkel gehuldigd, die veertig jaar in dienst is van het aannemings bedrijf Van der Velden en De Jong al daar. In een voorbericht van enkele da gen geleden lieten wij al uitkomen, dat de heer Van Winkel in Leiderdorp een bekende en geziene man is, die de plaat selijke gemeenschap in velerlei functies goede diensten heeft bewezen. De heer Van der Velden zei in een toespraak, in de heer Van Winkel een zeer gewaardeerd medewerker te heb ben, op wie nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan. Hij wenste de heer en mevrouw Van Winkel een rijke levens avond toe. De heer C. Meerburg sprak gelukwen sen uit namens de Chr. Aannemersbond. Hij betuigde zijn waardering voor de wijze, waarop de jubilaris zijn taak heeft opgevat. In het bouwbedrijf bestaat meestal niet zo'n sterke onderlinge bin ding, maar de heer Meerburg verklaarde aan de ontmoetingen op de bouw pret tige herinneringen te bewaren. Namen.' de bond bood hij een bloemstukje aan. De heer De Jong bracht in herinnering dat hij veertien en een half jaar met di heer Van Winkel heeft samengewerkt Ook hij prees de vakbekwaamheid en dc trouw van de jubilaris, die namens dc directie een enveloppe met inhoud ont- j ving. De heer L. Kranenburg schonk namens, de collega's een enveloppe me* inhoud. In zijn dankwoord zei de heer Var Winkel, dankbaar te zijn voor het werk dat hij op vele terreinen heeft mogen doen. Directie en collega's was hij er kentelijk voor de prettige samenwerking Na dit officiële gedeelte bleef men nop lange tijd plezierig bijeen. Jaarvergadering a.r. kiesvereniging De Leiderdorpse a.r. kiesvereniging hield haar jaarvergadering. Voorzitter J. Verduijn schonk in zijn openingswoord aandacht aan de verkiezingsuitslagen De secretaris kon in zijn verslag een ledenwinst van 50 vermelden. De pen ningmeester had een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures W. v d. Spek en J. v. d. Stoel de heren H. Meijer en C. van Garderen gekozen. De heer Ph. van Kooy behan delde de vraag, of christelijke politiek nog wel mogelijk is. Gezien de ontwikke ling in de laatste jaren was de inleider nogal pessimistisch. Hij meende, dat in de eigen kring meer aandacht moet wor den geschonken aan de gedachten van Groen van Prinsterer en Kuyper, die beiden een goede weg hebben aange wezen voor de toepassing der christelijke beginselen op alle terreinen van het Er volgde nog een bespreking. KATWIJK AAIS' DEN RIJN Winst voor KDC In een spannende wedstrijd wist het tweede tiental van de damclub KDC de eerste competitiewedstrijd, tegen Zeg veld I. in winst om te zetten. De gedetail leerde uitslag: Ar van Beelen (KDC II)- H Burggraaff (Zegv. I) 2—0; J van Duy- venbode-J Breedijk 11; H Klinkenberg- A J Oskam 20; J Slootweg-J Groenen dijk 11; Ab van Beelen-Jac Brak 20; J Godwaldt-J van Elk 02; J van Sloo- ten-A Muller 02; Am van Beelen-W C de Hoop 02; C Pronk-J Rijneveld 20; J Schoneveld Pzn-N Wijma 1I. Hieronder bordenwedstrijden eerste klasse: Fr Spierenburg-H Voorzaat 11; A A Vooys-J Schoneveld 02; J Pas- schier-C van Klaveren 20 Tweede klasse: C de Winter-C Guyt 2—0. KDC I gaat maandagavond Al- de competitie- T¥7 J ir,. laan 2a. de hecr E- w Schallenberg, CIC V Ob jublleeide heeft de voorzitter van het college van Burgemeester en Wethouders van Voor schoten gedagvaard voor de kantonrech ter te Leiden, ten einde te trachten een uitspraak te verkrijgen, waarbij last wordt gegeven dc vordering van de woonruimte in het onderwcrpelijke per ceel, destijds ter uitvoering van de Woon- ruimtewet 1947 gedaan bij besluit van 2 september 1954. op te heffen. Voor het voeren van verweer in deze behoeft het college evenwel een door Gedeputeerde Staten goedgekeurd besluit van de raad. Met verwijzing naar het terzake inge wonnen rechtskundig advies van mr. M. C. de Graaf, stellen B. en W. de raad voor het hierbedoelde bij N.V. Englebert In verband met zijn 25-jarig jubileum bij de firma Englebert is de heer W. A. J. dc Vos een grootse huldiging ten deel ge vallen. Met vrouw, zoon en schoondoch ter werd hij op het kantoor ontvangen, waar namens de directie de heren L. J. H. en H. P. V. Englebert hem toespraken. De heren L. W. Coers (namens de perso neelsvereniging! en D. Svperda. oud manager van de N.V. en tevens degene die 25 jaar geleden bijzonder voor de in dienstneming van de heer De Vos heeft geijverd, richtten eveneens het woord tot de jubilaris, van wie duidelijk bleek dat hij een gewaardeerde kracht is. De heer De Vos begon zijn carrière bij de afdeling bedrijfsauto's. Hij werd overgeplaatst naar de nieuw-opgerichtc servicedienst. afdeling landbouw. Na de oorlog werd hij belast met de leiding van de tot de nieuwe vestiging van Englebert. behorende werkplaatsen in Nieuw- Gulnea. Thans is hij chef van de afdeling werkplaatsen aan de Dobbeweg. Dat het vakmanschap van de heer De Vos door zijn superieuren hoog wordt aangeslagen, bewijst ook het feil dat hij steeds wanneer een nieuwe afdeling werd opgericht, daarin met een leidinggevende functie werd belast. De heer De Vos mocht veel geschenken en bloemen in optvangst nemen en het gezellig samenzijn na de officiële huldi ging vormde een prettig sluitstuk van deze voor de jubilaris en zijn familie belangrijke dag. Dit jubileum was het vijftigste dat bij Englebert N.V. sinds de oprichting (64 jaar geleden) wordt gevierd. Gladys Rusha vertelt van haar ervaringen Morgenavond o macht uur zal de Brit se zendelinge Gladys Rusha in het ge bouw voor Chr. Belangen over haar er varingen bij de Dajaks van Borneo ver tellen. Een en ander zal worden toege licht met dia's. Haar toespraak zal wor den vertaald door een kandidate voor het zendingsveld. Gladys Rusha is uit gezonden door een interkerkelijk zen dingsgenootschap „Worldwide Evange lisation Crusade" waarin zendelingen, behorende tot verschillende kerken en groepen samen arbeiden om daar waar nog nooit het evangelie is verkondigd zending te bedrijven en gemeenten te vormen. De leiding van deze avond be rust bij de predikanten Saraber en Smit. Inbraak in garagebedrijf Gisternacht hebben ongewenste gas ten zich door middel van een valse sleu tel toegang verschaft tot een garage bedrijf aan de Veurscweg, Er werd een bedrag van f 125 ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Rechtsgeding over woning De eigenaai de woning Peppel- mORDWlJK Sportraad geeft twee denionstratieavond Zoals wij reeds berichtten organiseert dc Sportraad Noordwijk op 5 cn 26 ok tober grote demonstratieavonden voor turnen, tafeltennis, langcmatsprdngen, mitersport, schermen en judo. Naar men ons van de zijde van de Sportraad meedeelt is het thans zeker, dat de Koninklijke Nederlandse Ama- teur-Schermbond met twee dames en twee neren aan de demonstraties zal deelnemen. Hoewel de namen van de deelnemers l-sters) op dit moment nog niet officieel bekend zijn, heeft de Sohermbond bij monde van secretaris Hessink toegezegd, te trachten de sterk ste Nederlandse floret- en salbelschor- mers (-sters) naar Noordwijk af te vaar-* De judodemonstraities zullen op beide avonden worden verzorgd door de heer P. J. van Leeuwen urt Katwijk, judo leraar en lid van de Ned. Vereniging van Judoleraren, aangesloten bij de Neder landse Judo- cn Jiu-Jitsu Bond. De heer Van Leeuwen zal bij de de monstraties geassisteerd worden door de heer C. Boon uit Noordwijk (le dan). Het judoprogramma zal 5 oktober be staan uit een explicatie van het judo- prmcipe en jiu-jitsu en 26 oktober zal de heer Van Leeuwen (.3e dan) tevens een openbare les geven. Met de demonstraties van de keur korpsen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, met oa. de kam pioene van Nederland mevrouw Ria Rietveld-van Velsen. de Nederlands kampioen langematspringen, de vereni ging Blijdorp uit Rotterdam, het optre den van Northgaruitens uit Noordwijk en de demonetralies van de elite uit de scherm wereld, beloven de sportavonden van de Noordwijkse Sportaad wel bij zonder interessant te worden en onge twijfeld zullen vele sportliefhebbers uit Noordwijk en omgeving deze gelegen heid benutten om kennis te nemen van het beste, wat ons land op het gebied van deze zaalsporten te bieden heeft. Zijn ze dol op. Genieten ze stil van. En waar ik ook zo van geniet is die eetlust, die ze ervan krijgen. Dèt doet echte lekkere soep bereid met ROYCO! LEIDERDORP Eerste winkel in tuindorp open Vanmorgen om tien uur is de eerste in een serie van acht middenstandszaken in Leiderdorp-Tuindorp geopend. Dit be tekent voor de schitterend aangelegde woonwyk een hele verbetering daar de bewoners van deze wijk zolang als zij daar wonen op het winkèlcentrum in het oude dorp waren aangewezen. Vanaf vandaag kunnen de huisvrouwen van hel Tuindorp vlakbij de deur hun kruide nierswaren gaan inslaan. Aan de Frederik Hendriklaan is een winkelgalerij verrezen met zes midden standszaken, waarvan vanmorgen dus de eerste is geopend. De eerste twee zaken gecombineerd tot een groot bedrijf, gere kend vanaf de Hoofdstraat, is ingerichl als zelfbedieningszaak waar de huis vrouw de dagelijkse en wekelijkse bood schappen kan halen. Hiernaast komen resp. een drogisterij een bakkerswinkel, een slagerij en een dameskapsalon. Het hoekpand is nog niet verhuurd. In de hoogbouw komt een groentenzaak, aan de andere zijde is de winkelruimte nog niet bestemd. De ople vering van dit complex zal nog wel en kele weken of maaden in beslag Boven de winkelzaken is uiteraard woonruimte. In de hoogbouw is gere kend op tien woningen. Wanneer het ge heel over enkele maanden helemaal ge reed zal zijn, is Leiderdorps Tuindorp compleet en zullen de bedrijven niet al leen in de nodige levensbehoeften van de bewoners voorzien, doch ook een fraai geheel vormen met deze riante woonwijk. Bejaardensociëteit De bejaarden van de sociëteit hebben gistermiddag hun eerste bijeenkomst in dit seizoen gehad, en wel in het gebouw Eikenlaan. Er was een goede opkomst. Om de opening iets feestelijk te maken werden kleurenfilms vertoond over het zilveren huwelijksjubileum van Konin gin en Prins en de huldiging van Sjoukje Dijkstra. Ds. Honnef sloot de middag. Op 3 oktober is er geen bijeenkomst. een laag binnenlands rentepeil), wat een tekort op de betalingsbalans kan ver oorzaken. De minister pleit ten slotte voor een systematisch onderzoek naar de venhou dingen op lange termijn tussen bespa ringen en investeringen in de verschil lende OECD-landen. Dit zou het moge lijk maken te ontdekken welke finan ciële politiek met betrektang tot de overheidsbegroting in beginsel de meest geschikte zou zijn voor de verschillende landen. Soep doet U goed. Soep is lekker. ROYCO is héél lekker. Royco is vries vers. Meer smaak, meer geur, meer „goeds"! Vriesvers. Royco's eigen compositie (primeurgroenten mals vlees zeldzame kruiden) komt beter uit dan ooit tevoren. Vriesvers. Alleen Royco is dat. Vriesvers. Voor U, die weet dat lekkere soep extra eetlust geeft. En warmte. En gezelligheid. Royco vriesvers, wees er gul mee! WAT IS, WAT DOET vriesvers Vriesvers sprong voorwaarts: onder lage temperatuur wordt water aan voedsel onttrokken, - waardoor smaak, geur en kleur t heerlijk vol en fris blijven. Zelfs vitaminen worden behouden, Alleen Royco past vriesvers toe voor soep... Royco houdt de natuur voor U vast! een wonder van smaak!

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 11