Nieuwe problemen, hogere eisen voor bloembollenhandelaren fWElTWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 22 SEPTEMBER 156» Agenda voor Leiden en Den Haag Speeltuin Noorderkwartier, 3-11 uur: Tuinfeest. Pomona-terrein, 6 uur non.: Voetbal wedstrijd Geref. kerkeraad—jeugd. Clubgebouw Ons Buiten, einde Mar- nixstraat, 4-7 uur: dahlia- en fruitten- toonstelling. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..Eindsprint", Maandag Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraad. De Doelen, 8 uur: Leidse Amateur Fotografen, prof. J. J. Schermerhom over: „Abstracte fotografie". Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met ,/Moordkans", van Philip Mackie. Geref. jeugdhuis, 8 uur: Filmavond Vola. Logegebouw, 8 uur: Vereniging Pedagogiek, mr. A. H. van Giessen „Kinderrecht, theorie en praktijk". Aula L.O.I., Oosterkerfcstraat, 4.45 u.: Opening tentoonstelling „Bestuurde tril lingen". Oestgeest, Het Witte Huis. 8 Modeshow Van Srien. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nederlands Danstheater m.m.v. Het Residentie-Orkest en Nederlands Kamer koor. Dinsdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Cen trum met „Moordkans", van Philip Mackie. Oestgeest, Het Witte Huis. 8 u.: Modeshow Van Strien. Leiderdorp. Irene, 8 uur: AR.- kiesvereniging. Ph. van der Kooij „Is ohr. politiek nog mogelijk V' Den Haag. Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „De Keuken". Woensdag Stille Rijn 13, 8 uur: ds. N. Kleermaker te Rotterdam, voor Geref. Zendingsbond. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur: Film lezing Simon de Waard. „Het land Atatürk", voor K. en O. Van der Heijden, 8 uur: C.H.U., D. F. van der Mei over „Politieke kantteke ningen bij de Troonrede". Oestgeest, Het Witte Huis, 8 u.; Modeshow Van Strien. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nederlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord". Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: Gerard Akkerhuis orgel, m.m.v. Chr. Haagse Oratorium Vereniging. Donderdag Stadsgehoorzaal, 7.30 uur. afscheid di recteur ohr. kweekschool en kennisma king nieuwe directeur. Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thea ter met „Beau Rivage" van George Bat- K. i O. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: Modeshow De Groot voor Nederl. Vereniging van Huisvrouwen. Kleine Stadszaal, 3 uur: Ds. Mackenzie, fluit, m.m.v. Debora Land, piano, kamer- muizekavond. Lunchroom V. en D., 10.30, 2.30 en 4 u.: Modeflitsen. Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Don Gil met de groene broek". Op gouden Wieken. 8.15 uur: Portu gees studentenkoor en -volksdansgroep van de universiteit van Coimbra. Vrijdag Schouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thea ter met „Beau Rivage" van George Bat- son, voor K. en O. Ons Centrum, Hooigracht 84, 8—9 u. run.: Afhalen plaatsbewijzen minder-va liden voor 3 oktoberoptocht. Van der Heijden, 7.45 uur: Algemene vergadering Nevobo, afd. Leiden. Van der Heijden, 8 uur: Smalfilmliga. Den Haag, Gebouw K. en W., 8 uur: Les Frères Jacques. Diligentia, 8 uur: Frida van Straaten, piano. Op Gouden Wieken, 8.15 uur: Herman Krebbers, viool, Willem Hielkema, piano. Zaterdag Pieterskerk. 8 uur: Orgelconcert Feike Asma. Busstation, 1.55 uur: Vertrek excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Vereniging naar Warmond-De Kaag. Schuttershof, 10.30—12 uur: Afscheids receptie en jubileum H. W. M. van An- del, 40 jaar bij N.V. Ijzerhandel Van der Vliet en De Jonge. Den Haag, Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De Grot". Gebouw K. en W., 8.15 uur: Het Re sidentie-Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo. solist: Willem Roske. viool. Kurzaal, 8.30 uur: Grand Gala du Disque. Films Casino (2.30. 7 en 9.15 uur): My geisha (14 jaar): donderdag: Psycho (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Huis voor ontspoorde meisjes (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Ontwakende driften (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De nacht van de adelaar (18 jaar); donderdag: Het liefdeleven van de zoon van Caroline. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dieven hebben het weer moeilijk (14 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De Mon golen (14 jaar). Tentoonstellingen Boerhaavezalen, schilderijen en teke ningen G. de Wit (2—5, 7—9 uur, tot 8 oktober). Museum Volkenkunde: jubileumten toonstelling „Naar wijder horizon" (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: „Lucht foto en archeologie" (tot 10 oktober). Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen, „Enkele Neder landse Bijdragen tot de Ontwikkeling der Fysiologie" (tot en met 30 sept) Leeszaal en bibliotheek Keuvens, oree straat 27. maandag en woensdag van 1 tot 5-30 en van 7 tot 9 uur; dinsdag van 1 tot 5.30 uur; vrijdag van 10 tot 5.30 er van 7 tot 9 uur; aaterdac van 10—0.30 u Bijkantoor chr. schooi Obrechtstraat volw. dinodag en donderdag van 6J0—0 uur nm„ zaterdag 2—6 uur; jeugd: elke woensdag 2—6 uur. Cursussen voor exporteurs T~\E bloembollenexport is gevestigd door mensen die zó van hun bollen- dorp naar het buitenland togen om daar bloembollen te verkopen. Zij waren de pioniers, zij hebben een export opgebouwd die thans om de 250 miljoen gulden draait. Maar dit pionierstijdperk is voorbij. Thans wordt van de „reiziger" méér gevraagd. De cursussen die dit najaar aanvangen speciaal voor de verkopers, leveren daarvan het bewijs. Het is niet alleen de teruggang in de export naar Amerika, die de bloembollenhandel ertoe genoopt heeft zich te bezinnen op een nieuwe koers. Men is er zich terdege van bewust, dat er grote veranderingen op til zijn, ook in Europa. Men weet dat in andere landen (en dan denkt men vooral aan Japan, i ook aan Denemarken Duitsland, Israël) een concurrerende bloembollenteelt wordt opgebouwd. En dat de bloembol lenexport het beste beentje zal moeten voorzetten om zijn positie te behouden en zo snel mogelijk nog uit te breiden. Het voornaamste wapen in deze strijd is de kwaliteit. Maar de kwaliteit het produkt is niet voldoende. Ook de kwaliteit van de verkoper zal prima i ten zijn. Hy zal alles moeten weten het produkt dat hij verkoopt en de be handeling daarvan, o.a. door de buiten landse „broeiers" die zo vroeg mogelijk bolbloemen willen „trékken". Maar hij zal ook op de hoogte moeten zijn van de markt, van de afzetmogelijkheden, van nieuwe „outlets" «m van nieuwe ver koopmethoden Probleemland De steen is eigenlijk aan 't rollen gebracht door de achteruitgang van de afzet in de Ver. Staten en Canada. Men heeft toen een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheden om de omzet te vergroten. Die Amerikaanse professor Brunk en de heer Hering hebben daar- verslag uitgebracht, en laatstge noemde kreeg van het Centraal Bloem bollen Comité de opdracht in een serie cursussen de exporteurs en hun verte genwoordigers op de hoogte te stellen de situatie en de mogelijkheden in Amerika. Het spreekt vanzelf voor ieder die het bloembollenvak kent welhaast vanzelf dat de vakgenoten ook hierbij eerst eens de kat uit de boom keken en niet zui nig waren met kritiek. De oudere garde heeft bijna altijd empirisch gewerkt, aan de hand van ervaring en geleid door eigen handelsgeest. Men neemt niet zo makkelijk aan, dat een „theoreticus" deze oude rotten in het valk iets zal kunnen vertellen. Het is dan odk voor het meren, deel de jonge garde, dde hiervoor belang stelling toont Maar dat men het over een ander* boeg moet gooien, daarvan zijn ook de vooraanstaande exporteurs op de V.S. wel overtuigd. Reeds hebben enkele van de belangrijkste firma's verkoopcombi naties gesticht om gezamenlijk de V.S. te gaan bewerken en ze hebben d« mogelijkheid opengelaten dat men dit straks ook in Europa zal gaan doen- De bloembollenexport werkt te weinig gecoördineerd. Te veel reizigers richten Bazaar van het Leger des Heils Reeds jarenlang houdt het Leger des' Heils in september zijn „Oogstfeest eh zendingspoging". In deze poging wil het Leger uitdrukking geven aan zijn dank baarheid jegens God voor hetgeen cfe aarde heeft voortgebracht en proberen deel daarvan af te zonderen voor nood verkerende landen en de zen- dingsgebieden Op het oogst- en dankfeest, dat zondag i het Leger wordt gehouden, worden fruit en veldgewassen bijeengebracht en tentoongesteld. Een deel daarvan vindt met vele andere ingezamelde goederen maandag en dinsdag een plaats in de grote verkoopbazaar, die maandagmid dag wordt geopend. De korpszaal zal daartoe ook 's avonds tot 10 uur geopend blijven teneinde de vele goederen, met behulp van plaatse lijke industrie en middenstand en de heilsoldaten zelf bijeengebracht, te kun- verkopen- Noorderkwartier gaat feesten /~\P 27 september zal het 35 jaar gel«- den zijn, dat de buurt- en speel tuinvereniging Noorderkwartier werd opgericht. Na de oprichting werd direct onder leiding van het toenmalige dage lijks bestuur, gevormd door de heren J. Verhoeven (voorzitter), P. J. Pont (se cretaris) en A. Lasschuyt (pennlngmees- een plan ontworpen om zo spoe dig mogelijk tot een Hgen speeltuin te komen. In aanmerking nemende dat het speel tuinwerk in 1927 nog in de kinderschoe nen stond, was dit een uiterst zware opgave, temeer daar de kosten op f 4000 werden geraamd. Het duurde dan ook bijna vijf jaar intussen werd om le denverlies te voorkomen jaarlijks met de kinderen een uitstapje per stoom tram naar Bloemendaal gemaakt al vorens de speeltuin een feit werd. Hierna kon de vereniging haar werk beginnen en de jeugd vag Noorderkwar tier van de straat houden. Toen kwam 1940. De bezetters namen dc speeltuin in beslag en plaatsten er afweergeschut op. Nadat zij in 1944 onverwacht waren vertrokken, kwam het toenmalige be stuur tot de ontdekking, dat het Noor derkwartier geen speeltuin meer had. Niets maar dan ook niets hadden de heren van het prachtige speelmateriaal heel gelaten. Sinds 1946 gaat het met Noorderkwar tier crescendo. Het feestprogramma, dat dankzij een actieve jubileumcommissie tot stand kon komen ziet er als volgt uit: zaterdag 22 sept. van 2 tot 4 uur: poppenkastvoor stelling, zangwedstrijd en goochelen voor de kinderen van 4 tot 7 jaar; van 4 tot 6 uur opvoering van het kindertoneel- stuk „De Grabbelton" door Carla Flinks toneelgezelschap voor de kinderen ouder dan 7 jaar. Zaterdag 29 sept: filmmid dag voor alle kinderen. Een receptie wordt gehouden op vrijdag 28 sept van 20 tot 22 uur in het clubhuis aan d* Anna van Saksenstraat Brand Duizenddraad- zidh op een te klein aantel klanten, te groot gebied moet door vele te kleine zaken worden bewerkt. Vooral de dienst, verleningen (bv. na-leveringen) laten hierdoor te wensen over. Men krijgt ook steeds meer te maken met het verschijnsel dat bij de droog- verkoop vakkundig winkelpersoneel ont breekt zodat men moet gaan werken met „ingebouwde" verkoopargumenten nieuwe verpakkingen. Dit alles eist een geheel nieuwe stelling en om die de vakgenoten bij te brengen heeft de commissie "Marktont wikkeling en Verkoopkunde" cursussen georganiseerd, waar onderwerpen aan de orde komen als public relations, con- sumentenverpakking, hulpmiddelen bij de verkoop, prijs en prijsbeleid, ciële organisatie en verkoopbeleid. Voorlichting steeg De hulpactie „Brand Duizenddraad- steeg" komt aardig op gang. Een spon tane bijdrage van docenten en leerlin gen van het rooms-katholieke St. Agnes- lyceum ad. f 120 en een gift van f 5 van V. brachten het totaal op f 549. Giften kunnen alsnog worden afgedragen bij de heer Coster, Haarlemmerstraat 204, of worden overgeschreven op gironum mer 51.40.53 ten name van de heer Van Brussel, Haarlemmerstraat 267. In grote trekken export te verdelen _r (levering van bloembollen rechtstreek* of door de tussenhandel ean liefhebbers d'ie ze opplanten) en de broeiersverkoop. Deze broeibollen, die in Holland reed6 een voorbehandeling hebben ondergaan, dienen door de broeier op de juiste wijze te worden behandeld, wül hij in het voor jaar daarmee de beoogde resultaten be reiken. Een verkeerde aanpak kan a-lles bederven en grote schade toebrengen. Ook is voor niet alle soorten één lijn te trekken. Het is de verkoper, dde de broeier hier bij moet adviseren. Daartoe moet hij zelf beschikken over voldoende vakkennis. Adviseert hij de broeier goed en heeft deze een goed seizoen, dan is de kans een nieuwe order groter. Het is de Vereniging van oud-leer- Zoekt n een GERO-CASSETTE van 40.— of f 400,—. v. d. WATER Haarlemmerstraat 207 heeft het. De Gero Specialist. lingen der RMTS te Lisse. „Theorie en Praktijk", die in samenwerking met de RIV1B, thans cursussen orga niseert waar een medewerker van de voorlichtingsdienst van het Rijks- tuinbouwconsulentschap de reizigers op de hoogte brengt van de mogelij- heden en problemen in de broeierij. Vooral dit jaar zal dat uitermate nodig zijn. Het gewone ritme het seizoen is ernstig verstoord. Men weet niet in hoeverre dit invloed zal hebben op de broeicapaciteit de bollen en daarom moet men dit jaar terdege uitkijken. De broeier zal meer dan ooit moeten kunnen kenen op een deskundig advies van zijn leverancier. Dominee geeft concert Het is stellig geen alledaags gebeuren, wanneer een predikant optreedt als sicus buiten een kerkelijk kader. Toch gaat dat volgende week donderdag ge beuren in de stadsgehoorzaal. Ds. Mackenzie, remonstrants predikant te Leiden, geeft als fluitist een concert samenwerking met de pianiste Debora Land. De pianiste heeft met haar zuster Boukje Land een internationaal befaamd pianoduo gevormd, dat onder n het concertgebouworkest is opgetreden. Ds. Mackenzie is leerling vai langs overleden meester-fluitist Johan Feitkamp. Het programma, hoewel op gesteld vóór de dood van Feitkamp, zoi als een posthume hulde aan de meester kunnen gelden: het eerste en laatste werk van het programma zijn door hem gevonden en uitgegeven en de aan hem opgedragen sonate van Pijper is hel hoogtepunt van het moderne deel vari het programma. Schaalcollecte voor hulp aan Perzië Morgen wordt in alle Hervormde kerk diensten een schaalcollecte gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor hulp aan de slachtoffers van de aard- levingsramp in Perzië. De eerste collec- e wordt gehouden voor de kerkvoogdij ten bate van de restauratie van de Hooglandse kerk) en de opbrengst van de tweede collecte wordt overgedragen de sectie Internationale Hulpverle ning van de Hervormde Kerk, die het geld zél besteden voor hulp aan de Per zische slachtoffers. russen •j de bladzijden My Geishaamusement zonder enige pretentie CASINO Als Amerikanen tegenwoordig Japan op het doek brengen, hebben zij geen suikergoed genoeg. Dat was voor '45 anders, toen het wachtwoord was: „Kill Japs, kill more Japs". Enfin het kan verkeren. Thans wordt er van het lieflijke Japan gedroomd en speciaal de Geisha's worden op het ereschild, als lekkernijen op een presenteerblaadje, ge plaatst. Ditmaal is het producer Steve Parker die in deze rage meegezogen is. Hij heeft Jack Cardiff een poeslieve film laten maken, waarin aan nie mand minder dan Shirley McLane de hoofdrol als geisha is toebedeeld. Het verhaaltje is dat een Amerikaanse regisseur in Japan de Butterfly wil ver filmen. Hy vertrekt daartoe er vrouw, een beroemde filmster, reist hem stiekum na en geeft zich in een theehuis voor geisha uit met het gevolg, dat zU voor Madame Butterfly mag spelen. Zij heeft echter een lelyk by-oogmerk: wil bewezen hebben, dat haar man zich zelfs door geisha's niet laat verleiden. Hij blykt inderdaad sterk in zyn schoe nen te staan, tot op het laatste fatale ogenblik: maar gelukkig ontdekt zij daarop spoedig, dat hy inmiddels had doorgekregen, dat deze geisha zyn eigen vrouw was. Het bleek alleen maar regisseurstruc van hem te zyn om haar de dramatische slotscène van de Butter fly (harikiri) nog echter en met groter overgave te laten spelen. Alles komt wondergoed en wonderzoet in orde. De regisseur, die maar steeds niet de gaten heeft dat de geisha niemand Shirley McLaine als geisha. Dienst Chr. Geref. Kerk De middagkerkdienst van de Christe lijke Gereformeerde Kerk begint zondag in de Zuiderkerk niet om drie uur, r om half drie. Afscheid en kennismaking Volgende week donderdagavond om half acht neemt de directeur van de chr.; kweekschool, mr. dr. K. de Vries, offi cieel afscheid van de school. Dan be staat ook gelegenheid kennis te maken met zijn opvolger, de heer Siljee. De Mongolen TRIANON. Onder regie van de Amerikaan André de Toth is tot stand gekomen „De Mongolen", een Italiaanse spektakelfilm van middelmatige kwali teit, waarin de hoofdrollen worden ge speeld door Jack Palance, Anita Ekberg en Antonella Lualdi. Verteld wordt over de horden van Dsjen-is-Khan, die na hun roof- moordtoumee in Azië en Afrika op Europa afstormen. De Europese volken dreigen onder de voet te worden ge lopen. Een Poolse ridder gaat als afgezant naar Dsjengis-Khan om te onderhande len. Een vreedzame oplossing behoort tot de mogelijkheden. Maar Ogotai, de zoon van de Mongolenleider, gelooft niet aan vrede. Hy is „doortrokken' moordlustige gevoelens en intrigert net lang tot hy zijn vader „bekeerd" heeft. Dan breekt een vreselijke veldslag los. De Polen worden aangevallen en het lykt erop dat ze het onderspit zullen del- n. Maar dan lokken ze de Mongolen het moeras. (Spektakelfilm). Lisse, ééii van de drie man nen die het initiatief namen tot stichting van de Keukenhof, heeft zich thans om gezondheidsrede nen teruggetrokken uit het be stuur. Dat besluit viel deze voor zitter van de propagandacommis- sie niet gemakkelijk en dat is te vérklaren want de internationale faam van de Keukenhof is mede te danken geweest aan de energie en fantasie van deze gewiekste zakenman (vader van drie zonen), geboren in Warmond (waar hij een eigen bloembollenbedrijf had) en sinds de oprichting in 1921 verbonden aan Hollands Bloem bollenhuis te Lisse, de Hobaho, waar hij directeur werd. ,,'t Was eigenlijk niet m'n plan het bijltje er dit jaar al bij neer te leggen", vertelde hij me deze week. „Direct ha de sluiting van de Keukenhof hebben we ieder jaar een grote bespreking om de plannen voor het volgende seizoen vast te stellen, in dit geval 1963. Toen ik een paar dagen later de notulen thuis kreeg kijk, hier zijn ze, tien foliovellen met veel letters en weinig wit en ik las: „dat zal Zwetsloot doen, en dat verzorgd Zwetsloot", toen kreeg ik de schrik in m'n benen. Dat kan ik allemaal niet meer, dacht ik". Dreunend liet de heer Zwet sloot zijn forse handen, waarmee hij alles wat hij zegt, onderstreept, op het bureau neerkomen als kon hij zijn onmacht nog niet ver kroppen. Al vier keer heeft hij de afgelopen jaren in het zieken huis gelegen, hij is geopereerd, kortom het wil allemaal niet meer zo best. En van half werk houdt hij niet. TOEN ze me in april 1921 kwamen vragen voor de toen in oprichting zijnde Hobaho voelde ik direct iets voor omdat ik dacht, dat ik daar het algemeen belang kon dienen. Zo ging het later ook met de Mater Amibtlis- school voor werkende meisjes. Om gezondheidsredenen moest de actieve voorzitter der propa- gandacommissie van de Keukenhof, dc heer Th. Zwetsloot te Lisse, zich uit het stichtingsbestuur terugtrekken. Veel heeft hij gedaan voor het grootmaken van de naam van Keukenhof en hij is daar trouwens ook voor geridderd. Zijn commentaar bij deze foto: „Dat ben ik, ten voeten uit". mensen uitgekozen; er waren pes- jVJU WAS het heel leuk dat we het allemaal spontaan vertellen. Op zekere dag reed ik door Rotterdam en op de hoofd weg zag ik op regelmatige afstan den alsmaar reclameborden van een fotomaatschappij. Daar zou in de Keukenhof op moeten staan: „Met (merknaam) naar Keukenhof", dacht ik. Ik ging naar de directie van dat concern en die zei me: dat zal wel kunnen maar dat gaat u een hoop geld kosten. Ik zeg nee, dat kost geld; denkt u eens even in, wat een re clame! Waar wordt er meer gefo tografeerd dan op de Keukenhof? Een tijdje later kwam de direc tie me opzoeken. Ze voelden er wel wat voor op fifty-fifty-basis. In totaal zou het f 5400 kosten, zeiden ze. Dus u wilt f 2700 be talen?, vroeg ik. Dat bevestigden ze. Nu moet u weten, dat ik onder tussen de borden in Rotterdam was gaan tellen. Er stonden er 48, maar paarsgewijs in V-vorm en het ging mij alleen om de bor den in de richting Den Haag-Lis- se. Zo staat er nu jaarlijks op 24 borden onze Keukenhofreclame en het kost ons geen cent MET een zekere trots vertelde de heer Zwetsloot (die door zijn Keukenhof-activiteiten rid der in de orde van Oranje-Nas- sau is geworden) nog wat grap pige anekdotes over zijn vele pro paganda-praatjes voor radio en tlevisie „Ik wilde nooit voor af repeteren, dan moesten ze maar een ander nemen". Ten slotte kwam het gesprek op de opvolging van de heer Zwet sloot. „Dat is geen gemakkelijke zaak," zei hij me. „Voorlopig neemt de heer A. Wam aar uit Sassenheim mijn werk over maar een definitieve oplossing is nog niet gevonden. Er zijn wel ge schikte jongeren maar die heb ben nog niet voldoende tijd er voor. Toen ik er mee begon, was ik al vijftig en had ik „mezelf al gemaakt". Iemand van dertig is daar nog mee bezig. Het bestuur Keukenhof heeft me nu tot u voelt wel, dat het contact niet i mpp"z ZZrle'tZ' To^'tonr verbroken. Dat vind ik fijn want mee te werken. loen we vijf jaar nog steeds kom tk zelf teder jaar weer onder de ban van de schoon- waarvan ik 10 jaar voorzitter ben simisten bij en ook optimisten c>» geweest mooie resultaten heb daar hoorde ik bij. Doordat ik langeloos deden; daardoor wilde jT.v ik daar gezien. griep had, kon ik de eigenlijke ik ook anderen inspireren gratis Een jaar of dertien geleden oprichtingsvergadering niet bij-] kwam m'n tweede grote hobby: wonen. Na afloop kwamen ze me bestonden, zei ik: er moet een de Keukenhof. Daar zou ik een vertellen, dat ik tot voorzitter van grote internationale persconfe- K r. boek over kunnen schrijven. Met de propaganda-commissie was rentie komen. Nou, dat is gebeurd. exa van onze Keukenhof oud-burgemeester Lambooy en de benoemd. M'n eerste impuls was: De dames en heren journalisten heer A. M. Belle heb ik hier in dat doe ik niet, maar ik kreeg hebben voor niets en niemandal het Hobaho-kantoor de eerste carte blanche om de andere com- een weekend in Huis ter Duin in plannen besproken. Toen hebben missieleden te kiezen en daar- Noordwïjk gelogeerd en in Tres- we gewoon aan de hand van de door hebben we fantastisch kun- long gegeten, plaatselijke telefoongids veertig «ewerken. Zal u een ander aardig geval minder dan Shirly McLaine en alias zyn eigen vrouw is. is Yves Montand. Ieder een heeft het door, maar hy tot de laat ste meters nog niet. Dat had regisseur Jack Cardiff nodig om zyn filmpje te laten slagen. Eet men ook deze kunstgreep voor zoete koek op, dan is ..My Geisha" een prettige film, rimpelloos amusement, met mooie kleuren en weelderige muziek. En niet te vergeten Shirley McLane. Die is altyd zo hartveroverend en ontroerend lief, dat men haar zelfs als geisha met ggnocgcn ziet. (Onfspanninp). Huis voor ontspoorde meisjes LIDO. „Huis voor ontspoorde meis jes" is een vreemde film. Men moet er maar niets van geloven. Natuurlyk ko men er in een land als Amerika (even als elders) ontspoorde meisjes voor, maar dat zy in een vrouwengevangenis worden ondergebracht, zoals deze rol prent ons wil doen geloven, is pertinent onwaar. De toestanden in deze gevange. schreeuwen om een opstand en die komt er dan ook. Een bewaakster en zelfs een maatschappelijk werkster val- n in handen van de gevangen vrou- en en worden in de cellen opgesloten. De vreemdste wendingen zijn niet vreemd genoeg voor de regisseur, die zich maar weinig heeft ingeleefd in zijn onderwerp, dat op ongeloofwaardige wyze op het celluoid is gebracht. (Vreemde verzinsels). De nacht van de adelaar REK. Griezelen schynt vele mensen en by zonder plezier op te leveren. In deze wetenschap heeft regisseur Sidney Hayers zijn „Night of the eagle" ge maakt. Een uiterst onbenullig stukje werk, dat aan elkaar hangt van aller lei byeengeraapte griezelelementen. (Het bekende recept). Ontwakende driften LUXOR Wart gebeurt er als een stel Amerikaanse revuegirls met een ma nager, op weg naar Singapore per vlieg tuig verongelukt en op een eenzaam tro pisch eiland terecht komt? Wel, dat ligt er aan wie het verhaal bedacht en ver filmd heeft. Een zekere Fritz Böttger heeft zUn wildste dromen neergeschre- op het eiland een griezelige spin gestationeerd, die afschuwelyke beten uitdeelt. De manager verandert er zelfs verscheurend dier door, zodat de gruwelen niet van dc lucht zyn. Aangevoerd door de sexbom Barbara Valentin zwerven de arme girls, verkleed als hoela-meisjes, na het landen van twee assistenten van een ook al door de spin omgebrachte uraniumzoeker, ver dwaasd rond. Er wordt erbarmelijk ge acteerd, het verhaal hangt van onzin nigheden aan elkaar en het griezelen, vermengd met erotiek, wekt slechts de' lachlust op. Wat moet men hier nu van zeggen? Men kan zo'n wanprodukt beslist niet serieus nemen. Maar dat er mensen ko- kijken staat wel vast Die hoela- girls gaan immers in zee onder de titel .Ontwakende driften?" (Tropenkolder). Dieven hebben het weer moeilijk STUDIO Doorbordurend op een eer der door hem gebruikt patroon laat regis seur Nanni Loy in zijn geprolongeerde film „Dieven hebben het weer moeilyk", ~>n stel onnozele halzen optreden, dat oor een zware jongen wordt gebruikt m een roofoverval te plegen. Men heeft het gemunt op de miljoenen an een voetbalpool en de voorbereidin gen worden zo gedegen getroffen, dat er met geen mogelijkheid iets mis kan gaan. Toch loopt alles anders dan iedereen heeft gedacht. Duizend-en-één vergissin gen worden begaan, de misverstanden zyn niet van de ludht en de dieven ko men door hun wonderlyke pogingen nie- mands aandacht te trekken in het mid delpunt van de belangstelling te staan. (Italiaanse humor). Leids postduivennieuws De Vriendenclub Wedvlucht met oude en jonge duiven (navlucht) van St. Ghislain-H. In con- rs 127 vogels, gelost te 7 uur met .-wind. Afstand ca. 197 km. Aankomst eerste duif te 10.30.58 uur: Uitslag: W. Vyibrief 1-10-11-12-20; E. Wansink 2-3- 13; J. Veilbrief 4-6-17; L. Gysman 7-14- 18; J. Beekman 8-16; W. van Klink 9, C. P. Gysman 15; A. de la Ric 19. De Reisduif P. Mootcn 1-10; T. v. Amsterdam 2-7; J. den Dunne 3-9; W. Tolboom 4-6-8; F. Bouwman 5. Kampioenschappen 1962 Kampioen Generaal: 1. J. den Dunne 685.7; 2. T. v. Amster dam 679.1; 3. P. Mooten 615.2; 4. F. Bouwman 607.7 pnL Kampioen Vitcsse-Midfond: 1. T. v. Amsterdam 302.5; 2. J. den Dunne 301.-; 3. P. Mooten 291 pnt. Kampioen Fond: 1. T. v. Amsterdam 149.6; 2. F. Bouw- an 115.5; 3. J. den Dunne 107.6 pnt Kampioen oude duiven: 1. T. v. Amsterdam 452.1; 2. J. den Dunne 408.6; 3. F. Bouwman 388.5 pnt Kampioen jonge duiven: 1. P. Mooten 173.4; 2. H. v. d. Dop 167.8- J. den Dunne 164.7 pnt Kampioen navluohten: p: Mooten 141.3; 2 F. Boumn.n 122.1; 3. J. den Dunne 112.9 pnt. Mevrouw Geelkerken terug in de raad Als toegevoegd agenda punt voor de maandag te houden raadsvergadering van Leiden staat op de agenda het on derzoek van dc geloofsbrief van me- I. Geelkerken-Brussee. Zy komt terug in dc raad door het overlyden van de heer S. M. Stolp. Overeenkomstig de afspraak tussen C.H. en A R. heeft het op de lijst voorkomende C.H.-lid bedankt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3