Wethouder Stolp vannacht plotseling overleden OLIE CARON 3 „Ewout-Joppenszgroep opende haar derde troephuis Twee jubilea bij de Eleetrplascli )ode en zwaargewonden te Zoeterwoude Geref. Jeugdverband wisselde van voorzitter WE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 igenda voor Leiden en Den Haag Maandag Hd Dutch, 8 uur: Avibus. Simon de ard met films over vogels, rolkshuis, 8 uur: Voorlichting en in- irijving L.J.A.-cursussen. ïiderdorp, Gemeentehuis, 7.45 Raadsvergadering. egstgeest, Irene. 8 uur: ds. J. H s, Den Haag, over Duitse Kerkcndag. Christenvrouwen. en Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Albert Vogel, voordrachtsavond Couperus. Dinsdag aVan der Heyden, 8 uur: Modeshow De dijoot. satiezaal diaconessenhuis, 3-4.30 r. Receptie portier C. Arbouw t.g. jarig jubileum. Jarenmarkt. 8.15 uur vm.: Vertre ;0, [excursie K. en O. naar Deltawerke Rotterdam. :aÉuiderkerk, 8 uur: Arjos, A. Dronkert li r „Bijbel en politiek". ^unchroom V. en D., 10.30, 2.30 Modieuze noviteiten. jeugdhuis, 8 uur: ds. W. B. den Australië. arèooglandse Kerkgracht 94. 8.30 uur: d opening jeugdgebouw „In de Mo- üi «n". ébouw Bethel, Stille Rijn 13, 8 uur: Den Hartog te Bodegraven voor ver- dfang „Eltheto" n Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 Toneelgroep Centrum met musical ie msen, hée Mensen". loutrustgebouw. 8 uur: Residentie Or- Eduard Flipse. solist: Theo >f, viool. Woensdag njlchouwburg, 8 uur: Haagsche Comedie ,Pas op de verf", door René Fau- voor K. en O. jeugdhuis, 8 uur: Kon. Ned. Mij. tr r Tuinbouw en Plantkunde. J. C. van >el over „Bloemenpracht en vormen- inheid bij succulenten", togegebouw, 8 uur: De Natuurvriend. J. Rotermundt over: „De zee in uw skamer". an der Heyden, 8 uur: Modeshow De lot. ',gc FC -terrein. 8 uur: Voetbalwedstrijd ,pse Politie Sportverenigingwoon- vgen'bewoners. oelenkazerne, 3 uur: Opening ten- stelling „De film in Beeld". Koor Pieterskerk, 7.30 uur: Avond- en Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 njir: Nederlandse Comedie met: „De vogel van de jeugd", liligentia, 8 uur: Herman Stessin. no. t. Jacobuskerk, Parkstraat, 8.15 uur: ihons Gaalmans, orgel. Donderdag luiderkerk, 8 uur: Cefafilm: „Herberg het zesde geluk". Boshuis, 8 uur: Ned. Christenvrou- ibond Zuidwest; Old Dutch. 8 uur: »gé, H. Schmidt, majoor K.N.I.L b.d. .Soevereiniteitsoverdracht", tationsplein, 8.30 uur vm.: Vertrek Haastrecht- ursie Huisvrouwen uda. )en Haag, Gemeentemuseum, 8.15 Herdenkings- en jubileumconcert r. Elisabeth Lugt, mezzi-sopraan Anner Bijlsma, violoncel. utherse Kerk, 8 uur: Orgelconcert ,j: ke Asma. Vrijdag chouwburg, 3 uur: Haagsche Comedie „Pas op de verf'' van René Fauchois. tadsgehoorzaal, lllege Band, jeugi A.) oelti Tuinfeest. e". let Schuttershof. 10 uur: Opening >n )o-tentoonstclling. pehoboth, 8 uur: Christen Vrouwen- Centrum, inspect. W. M. van An- Den Haag, over „Gevaren van de stad". Zaterdag peeltuin Noorderkwartier, 3-11 uur: nfeest. •/j :enhal, 10.30 uur: Vertrek excursie boot „De Hollahdsche Molen". omona-terrein, 6 uur n.m.: Voetbal dstrijd Geref. kerkeraad—jeugd. Uubgebouw Ons Buiten, einde Mar- straat. 4-7 uur: dahlia- en fruitten- nstelling. ifc, ton. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche jnedie met „Eindsprint'". Groot verlies voor de Sleutelstad GEHEEL onverwacht is in de afgelopen nacht overleden, vermoedelijk tengevolge van een hartaanval, de heer S. M. Stolp, sedert 1958 wet houder van financiën te Leiden. Gisteravond nog heeft hij de kerk be zocht. In hem is een zeer beminnelijk mens en een knap wethouder heen gegaan. In 1946 kreeg hij zitting in de Leidse gemeenteraad en hij deed zich daar kennen als een bekwaam specialist in financiële aangelegen heden. Toen dan ook de heer D. van der Kwaak door zijn verkiezing tot lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het wethouderschap van financiën moest neerleggen, was de heer Stolp de aangewezen man hem op te volgen. De heer Stolp verrichtte deze functie met de inzet van zijn gehele persoon lijkheid en zijn herverkiezing, begin deze maand was een min of meer van zelfsprekende zaak. Zijn bekwaamheid als beheerder van de schatkist der stad Zaterdagmiddag om vier uur is de Ewout Joppenszgroep officieel een derde troephuis rijker geworden. Reeds geruime tyd boden de twee in gebruik zijnde troephuizen aan de Vaartkade ei Haarlemmertrekvaart een onvoldoen de onderdak aan de steeds groeiende thans ruim 90 leden tellende groep was de groepsleiding tot haar leedwe: genoodzaakt een ledenstop in te voer Dank zij de medewerking van het l meentebestuur en de districtsleiding kreeg deze actieve en populaire groep enige tijd geleden de beschikking over enkele lokaliteiten grenzende aan het Districtshoofdkantoor en gelegen aan de lste Binnenvestgracht. Met man en macht werd de beschikbare ruimte in enkele weken tijds van een nieuw verfje voor- en „omgebouwd" in een comfortabe' troephuis. Odder het grote aantal belangstellen den, die de officiële opening bijwoonden, bevonden zich o.a, de distriotscommis- oubaas J. J. van Kooperen, de voor- In de conferentiekamer van de N.E.M. erden de heren H. Tisseur en R. Been verband met hun zilveren dienst- jubileum gehuldigd. Beiden werden hun echtgenotes ontvangen door de ju bileumcommissie. De dames ontvingen bloemen. De heer P. Stokman, adjunct directeur, dankte de heren voor werk dat zij een kwart eenw lang de fabriek deden ,en bood eep envelop met inhoud aan. De bedrijfsleider, de heer Provoost, sprak zijn waardering uit voor de heren Tisseur (die als lasser werkzaam is) Been, autogeensnijder. De heer Derogee sprak voor de jubileumcommissie, waar hij de jubilarissen geschenken aan- Baas Van Nes sprak de heer Been har telijk toe en kwam eveneens met ge schenken, de heer J. Selier, lassersbaas. richtte zich in het bijzonder tot de heer Tisseur. Ook hij bood geschenken aan De collega's- H. Wernars en J. Neute boom sloten de rij van sprekers, waarn; gelegenheid was de jubilarissen de hand te drukken. De heren Tisseur er Been en hun echtgenotes gingen daarna met de directie en genodigden een diner gebruiken. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.- en 40.-. Of het allerbeste van f 200.- en f 300.-. v. d. WATER - Haarlemmerstr. 207 heeft het Grote keuze in alle prijzen en merken. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Zuiderapotheek, Lammenschansweg tel. 23553. De dienst van apotheek R. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zuider-apotheek. Films Casino (2.30, 7 en 9.15 uur): Carthago vlammen (14 jaar). Lido (2 30 en 7.30 uur): El Cid (14 j.) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Zondige liefde (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Een meis* je werd aangerand (18 jaar); donder dag: Jazz op een zomerdag. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Dieven hebben het weer moeilijk (14 jaar). Trianon <230. 7 en 9.15 uur): La Viac- a (18 jaar). Auto in berm op Rijndijk PEN DODE e r gewonden i zaterdagavond te betreuren by i tragisch ongeval op de Hoge Ryndyk in Zoeterwoude. Een uit de richting komende personenauto, bestuurd door J. V. uit Hazerswoude, geraakte r nog onbekende oorzaak in de berm tussen de weg en het fietspad. De he ir. die waarschijnlijk met grote snelheid heeft gereden, raakte de macht r het stuur kwijt. enkele bermpaaltjes en een stalen r uit de grond te hebben ge- vloog de auto de weg over en op de parallel aan de Hoge Rijn- lopende weg terecht, waaraan de de betonmaatschappij OOost- staan. stond een groepje van drie jon- stond een troepje van drie jon- i, de 10-jarige Aat Schoonderwoerd, 13-jarige Jac. Hoogervorst en de 16- ige Nic. de Vrecde, die daar wonen, nieuwe bromfiets van de laatste te wonderen. De auto vloog op het groep- jongens in. waarbij de juist passe- ide fietser D. v. Egmond (72) eveneens »d gegrepen. Via enkele voortuintjes kwam de auto totaal vernield tot stil stand tegen de gevel van perceel 363. De heer Van Egmond, die in de buurt bekend stond als „Ome Daan" en mo delmaker bij Oosthoek was, overleed na aankomst in het academisch ziekenhuis. Nic. de Vreede en Aat Schoonderwoerd liepen ernstige beenfracturen op en wer den eveneens in het academisch zieken huis in Leiden opgenomen. Jac. Hooger vorst liep slechts lichte verwondingen op en kon. na ter plaatse te zijn verbon den, naar huis gaan. De chauffeur van de auto, die geen letsel opliep, is door de politie, hangende het onderzoek, in verzekerde bewaring gesteld. zitter van de Broederschap van Oud- Padvinders, de heer M. v. d. Voet, de voltallige plaatselijke commissie en groepscommissie, de afgevaardigde van de L.J.A., de heer H. Zundermann. de afgevaardigden van de Leidse padvin- dersgroepen, alsmede vele ouderparen van de groepsleden van „Ewout Joo- In zijn welkomstwoord sprak de groepsleider oubaas W. J. Buytendorp er zijn voldoening over uit, dat met dit derde troephuis de groepsactiviteiten uiteraard weer in een nog groter mate kunnen toenemen en de ledenstop voor lopig kan worden .opgeheven. Ter inleiding van de openingsceremo nie hield de D.C. oubaas Van Kooperen nog een korte toespraak. Hierin wees spreker op het onderdakvraagstuk waar mede de plaatselijke padvindersgroepen te kampen hebben. Dank zij de lofwaar dige medewerking van het gemeente bestuur konden in.de afgelopen 2 jaar in dit opzicht enkele noodzakelijke voor zieningen worden getroffen, doch des ondanks bestond er. aldus spreker, in het Leidse district nog een groot tekort aan de benodigde groepsonderkomens Op verzoek van de D.C. werd de officiële opening hierna tot verrassing van vele aanwezigen verricht door nie mand minder dan Ewout Joppensz zelf gekleed in het alom bekende weesjon gensuniform uit de tijd van Leidens ontzet. Na een kort toespraakje, waarin hij de groep, die zijn naam droeg, felici teerde met dit prachtige nieuwe troep huis. verklaarde ..Ewout Joppensz" dit troephuis voor geopend, waarna hij als bewijs van erkentelijkheid, dat hij hier toe was aangezocht, oubaas Van Kon peren een hutspotje overhandigde. Na het hijsen van de vlag en het uit spreken van de padvinderswet sprak de voorzitter van de groepscommissie. de heer H. Volkersz, nog een kort woord waarin hij het districtsbestuur hulde en dank bracht. Sprekende namens de L.JA. legde de heer Zundermann nog eens de nadruk op het feit. dat de L.J.A. ook op de Ewout Joppenszgroep nimmer tevergeefs een beroep heeft gedaan inzake het bie den van de helpende hand bij LJA-acti- viteiten o.m. door het beschikbaar stel len van de radio-onbvang- en zendappa ratuur bij de jaarlijkse bevrijdingstoch- ten van de Leidse jeugd „Mocht u t.z.t genoodzaakt zijn een beroep te doen op het LJA leen- en schenkfonds", aldus richtte spreker zich tot de groepsleiding. ..dan zal uw verzoek ongetwijfeld terdege in overweging worden genomen". Van de gelegenheid om het nieuwe groephuis een speellokaal, enkele patrouille-ruimten en een kamer voor de groepsleiding omvattende te bezich tigen werd een zeer druk gebruik ge maakt. Leidse volkstuinders brachten zieken een bloemengroet HET WAS zaterdag Bloemendag in Nederland da.g van vreugd© voor zieken en ouden van dagen. Het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen houdt namelijk reeds meer dan 12 jaar in de maand september een groots bloemen- festyn. In alle afdelingen brengen dan de leden van de aangesloten verenigingen bloemen byeen, die als fraai verzorgde boeketten een fleurige noot in het dage- lyks leven van vele hulpbehoevenden brengen. Ook Leiden beleefde zaterdag weer een geslaagde bloemendag, dank zy het feit, dat de Leidse Bond van Volkstuin verenigingen niet tevergeefs een beroep deed op de vele amateur-bloemkwekers der negen aangesloten verenigingen. Spontaan brachten deze voor de Leidse bloe mendag in totaal ruim 780 boeketten dahlia's, asters, helianten en chrysanten Ging de tocht vorig jaar langs de ver pleeg- en rusthuizen in Leiden e.o. en werden toen ruim 660 bejaarden met een boeket verrast, ditmaal viel het pro gramma uiteen in twee delen en werden de ochtenduren benut door aan 125 chro nische zieken een bloemengroet te bren gen. Het behoeft geen betoog, dat deze onverwachte attenties dankbaar in ont vangst werden genomen. 's Middags kwamen de Annakliniek en het academisch ziekenhuis aan de beurt voor een bloemenhulde. Begunstigd door mooi na-zomerweer trok het geheel de aandacht van vele voorbijgangers. „Volkstuinders Bloemendag voor zie ken en ouden van dagen", stond er op de spandoeken, die langs de zijkanten van de verhuiswagen waren gespannen, waar in om half twee op de Oude Varkens- markt de heren A. Zaalberg, J. v. d. Zwart, C. Baart en A. J. Lagerberg, be stuursleden van de Leidse Bond, plaats namen voor het ophalen van de in de vroege ochtenduren door vele nijvere handen „verzendklaar" gemaakte boeket ten. De verzameltocht ging achtereen volgens langs de volkstuincomplexen „Roomburg", „De onderlinge tuinbouw- vereniging" beide aan de Vlietweg te Zoeterwoude). „Tuinlust", De Slaagh", „De Mul", „Zuid-West" (alle gelegen na bij de Lage Morsweg), „Het Zonneveld" (aan de Nachtegaallaan), „Ons Bui-en" (in Leiden-Noord) en „Nut en Genoe gen" (einde Trompstraat) In de hal van de Anna-kliniek werd het gezelschap hartelijk ontvangen dóór leden van de staf, waarna het eigenlyke bloemenfeest begon. Op brancars werden ruim 100 boeketten alsmede bakjes met bloemen en fruit naar de afdelingen ge reden en door de afgezanten der Leidse volkstuinders met gulle hand en een toepasselijk woord aan patiënten en zusters uitgedeeld. Ook de allerkleinste patiëntjes werden niet vergeten. Vervolgens reed men naar het acade misch ziekenhuis, waar na een even hartelijke ontvangst-ceremonie, ruim 550 boeketten, alsmede bakjes fruit, op brancards werden geladen en naar de onderscheidene afdelingen werden over gebracht. Na de overdracht aan de ver pleegsters, die de verdere verzorging en uitdeling onder de patiënten op zich namen, werd ook hier na afloop van de rondgang het gezelschap op een frisse dronk en versnaperingen onthaald. De klok van het academisch ziekenhuis wees precies half acht aan toen de lege verhuiswagen de poort uitreed. Intussen waren vele kilometers afgelegd en had de onvermoeibare Leidse bondssecretaris J. v. d. Zwart die als voorbeeldig administrateur weer een leeuwenaan deel in het geheel had met zijn me debestuurders een 13-urige bloemen- werkdag achter de rug. heeft zich nimmer onttrokken aan het werk op het terrein van kerk, staat en maatschappij. Zo was hij een aantal jaren diaken van de Ge reformeerde Kerk. in welke functie hij in de oorlogsjaren veel deed op het gebied van de illegale voedsel voorziening, speciaal voor kinderen, zieken en bejaarden. Verder is de heer Stolp onder meei geweest voorzitter van de commissie van beheer der Gereformeerde Kerk te Leiden, voorzitter van de A R. kiesvere niging IV, tweede voorzitter van de centrale a.r. kiesvereniging en zyn be noemingen in een groot aantal raadscom missies waren er het bewijs van. ho» groot het vertrouwen was. dat de Leidse gemeenteraad in hem stelde. In militaire dienst was de heer Stolp reserve-officier Dynamisch Een typerende eigenschap van de over ledene was, dat hij altyd tyd wist te vinden voor persoonlijk contact. Moest er iemand worden gehuldigd, de wethou der voerde zelf het woord. Toen een do delijk ongeluk op de Lichtfabrieken plaats had, was het de heer Stolp die zich niet alleen persoonlijk van de toe dracht op de hoogte kwam stellen, doch eveneens de weduwe opzocht om te we ten te komen in welke financiële positie zy' door het ongeluk kwam te verkeren. Wanneer hy met zyn mensen sprak, was zyn betoog rustig, zoals hijzelf was, maar achter zyn woorden school dynamiek, achter zijn bedachtzaamheid vooruit strevendheid. De rouwdienst wordt gehouden donder dag om 13 uur in de Zuiderkerk te Lei den. waarna de begrafenis plaats heeft op de begraafplaats aan de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest. Omstreeks kwart voor twee gis termiddag raakte het pand Sion steeg 7, dat onbewoonbaar is ver klaard en dat niet werd bewoond, in brand. Het huisje stond vol hout wol en ander brandbaar materiaal en vermoedelijk hebben kinderen in de nabijheid met vuur gespeeld. Het vuurtje werd spoedig een uitslaande brand, die door de brandweer met verscheidene stralen uit de motor spuit werd geblust. Het pand, eigen dom van de gemeente, brandde ge heel uit. Eerder op de middag, om streeks één uur, rukte de brandweer uit naar de Vestestraat, waar de jeugd een stapel afbraakhout in brand had gestoken. (Foto N. van der Horst) alle partijen erkend. De overledene was prettig in de om gang. Zwaarwichtigheid en pose waren hem vreemd. Zijn betogen bleken steeds weer kort. helder en betrouwbaar te zijn, altyd de kern rakend. De heer Stolp is 15 juli 1908 te Baarn geboren. Hij ontving zijn opleiding aan een middelbare en hogere handelsschool en was daarna enkele jaren in het be drijfsleven werkzaam. Op zesentwintig jarige leeftijd was hij reeds procuratie houder. Sinds 1939 had de heer Stolp een eigen accountantskantoor in Leiden, in 1950 uitgebreid met een nevenkantoor te Oudewater Hoe druk zijn leven ook was, hij Colleele Diaconessenhuis In de week van 17 tot en met 22 sep tember wordt een huis-aam-huis-colLecte ten bate van het Diaconessenhuis ge houden. Zaterdag is er een straatcolieote Brand Duizeuddraadsteeg Verantwoording van de Hulpactie „Brand Duizenddraadsteeg": N. M. f 4; N.N. f 2,50; een opvarende van de Nieuw Rotterdam f 5; kleuterschool van de Van der Werfstraat f 10; N.N. f 2,50; N.N f 2,50; N.N. f 10.'Het totaal is f424. Giften worden nog gaarne verwacht op gironummer 514053. t.n.v. de heer Van Brussel, Haarlemmerstraat 267, en kun nen worden afgedragen bij de heer Cos- ter. Haarlemmerstraat 204. Wie helpt er nog een handje mee? (Advertentie) VOOR HAARDEN - C.V. - INDUSTRIE HAAGWEC. 15 TEL. 20105—20521 In de verpleeginrichting Solglytt aan het Plantsoen zijn zaterdag in de jaarlijkse bloemendag een boeket en een bakje met fruit overhadigd aan de 85-jarige heer Th. Schaareman door een deputatie van volkstuinders. De heer Schaareman is de oudste chronisch zieke in Leiden. Foto N. van der Horst Winterwerk begonnen in Leiden HET overkoepelend orgaan van de Gereformeerde jeugdverenigingen, het Gereformeerd Jeugdverband, heeft zaterdagavond in de foyer van de stadsgehoorzaal zijn openingsavond van het winterwerk gehou den. Op deze avond werd afscheid genomen van de heer H. Hoogenkamp, die vier jaar voorzitter van het Jeugdverband is geweest en de heer J. Ebes werd als nieuwe voorzitter geïnstalleerd. Een jei|gdvereniging uit Overschie speelde het blijspel „Vadertje Langbeen". Ds. E. Haverkamp opende de avond met het lezen van 1 Johannes 1717 Hierin spreekt Johannes tot de kindekens, de vaders en de jongelingen. Hy zegt, dat de jongelingen sterk zyn en de boze hebben overwonnen. Ds. Haverkamp legde uit dat de jeugd altyd moet kiezen; ook vöör of tégen Christus. Spreker hoopte, dat ook de Leidse Gereformeerde jongeren samen zullen strijden in het komende jaar en dat ze zich zullen ge ven aan de Naaste en de naaste. Het afscheid van de heer Hoogenkamp als voorzitter wilde het Jeugdverband niet onopgemerkt voorby laten gaan. Ds. Haverkamp sprak hem en zyn echtgenote toe. Dat hij nog eenmaal op het podium moest verschynen was om hem te dan ken voor de hartelijke en enthousiaste wijze waarop hij deze vier jaar heeft gewerkt. Spreker wenste hem hetzelfde enthousiasme toe als hij als ouderling zitting heeft in de kerkeraad aan hem zal de jeugd zeer zekér een goed pleit bezorger hebben. Wim Zeilstra. één der bestuursleden van het Jeugdverband, liet het leven de heer Hoogenkamp in een gedicht de revue passeren. Hij bood de scheidende voorzitter de negende symfonie van Beet hoven aan, terwyl diens echt^fenote bloe men kreeg. De heer Hoogenkamp dankte allen, die met hem samengewerkt hebben. Hy in stalleerde" de nieuwe voorzitter, de heer J. Ebes. Vadertje Langbeen Het boek Vadertje Langbeen van Jean Webster, zal vooral bij de ouderen bekendheid genieten. Het verhaal handelt om Jerusha, later Judy, die in een delingengesticht zit. De vondelingen hebben het erg slecht, maar ze moeten van de directrice, mrs. Lippett, altyd te gen de rgenten zeggen dat het hun aan niets ontbreekt. Jerusha heeft in een op stel echter de waarheid gezegd. Ze woixit daarom uit het gesticht gezet. Eén der regenten. Jervis Pendleton, laat zich overhalen voogd over haar te worden en haar studie te betalen. Hy wil echter niet weten dat Jerusha er achter komt wie haar helpt. Ze ziet in het donker echter de lange schaduw van zijn benen als hy voor de koplampen van zijn auto staat. Daarom noemt ze hem „Vadertje Lang been". Ze heet nu ook Judy. Ze komt op ka mers met nog twee andere meisjes, van wie dc cén een zuster is van Jerwis. HU zoekt zijn zusje wel eens op en komt dan ook in aanraking met Judy, die hem echter niet als haar voogd kent. Vaak 6tort Judy haar hart by hem uit en praat met hem over haar „Vadertje". Jimmy, een broer van het andere meisje, wordt met Jerwis op haar verliefd. Beiden doen haar een huwelyksaanzoek, dat ze echter weigert. Mede hierdoor wordt Jervis ziek. Ten slotte wordt Judy naar haar „Vadertje Langbeen" gebracht". Nu vertelt ze Jervis dat ze om „Vadertje Langbeen", waar ze alles aan te danken had en waar ze veel van hield, niet met hem wilde trouwen. Nu staat een hu welijk echter niets meer in de weg. Dit stuk valt of staat met de bezetting van de rol van Judy. Gelukkig bracht Co Schut haar goed ten tonele. Samen met „Vadertje Langbeen" zorgde zij er voor dat het stuk rcdeiyk werd opge voerd. Dc andere spelers en speelsters hadden veel last van plankenkoorts cn kwamen niet ,,1ob" van hun tekst. Vooral als er veel personen op het toneel kwa. men, ging het nogal haperig. Toch be zorgden de spelers en speelsters de toe schouwers een genoeglijke avond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1962 | | pagina 3